Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pécsi esküvő 2011

Kira27
Létrehozva: 2010. szeptember 8. 10:26

Kedves baranyai, pécsi Menyasszonyok és Vőlegények!

 

Várok Mindenkit, aki jövőre (vagy 2012-re) tervezi az esküvőjét.

 

Sajnos másik topicban nem egy alkalommal leszólták azokat akik 2 év múlva kötik össze az életüket...

 

Én is és társaim is szívesen fogadjuk a véleményeket, terveket, tapasztalatokat!

 

 

  1. 2011. január 5. 00:0226.

    :)

     

    A vőlegény sem szeretne, szerencsére abszolút a harmónia e téren (is).

     

     

    Ukrajna: Beregszászra tervezzük, hogy elnézünk; ott több bolt is van. Még sosem voltam, nem tudom, pontosan milyen ruhákat forgalmaznak. Hallottam sok jót, néha rosszabb kritikát is. Vesztenivalóm nincs- legfeljebb nem ott találok; azért reménykedem. Elég messze van, de párom nagyszülei a román oldalon élnek egy kis magyar faluban. Amikor Őket megyünk meglátogatni, amúgy is arrafelé járunk, csak a másik határon megyünk át. Így 60 km a kitérő. Hónap végén elvileg kinézünk, utána mindenképp megírom a tapasztalataimat. :)

     

    Szerintem a két stílusú fotót is meg tudja oldani egy fotós, ha jó. Sokan foglalkoznak mindkettővel. Az enyém fog készíteni műtermieket, utána pedig kreatívabb fotózás a szabadban. :)

    Ha érdekel, privátban szívesen megírom. Ismerek olyat is, akik párban vállalnak fotózást. De két teljesen különböző fotóst én picit feleslegesnek érzek- szerintem simán megvan egy árból is, de Te tudod...

     

    Videós... azt sem tudom, mi az átlag. Neked milyen infóid vannak?  

    előzmény:
    Kira27 (25)
    2011-01-04  17:50
  2. 2011. január 4. 17:5025.

    Szia Holdraforgó!

     

    Én láttam a kőtárban esküvőt, szerintem is szép hely, szépet választottatok.

     

    Ha Te nem szeretnél lagzit, akkor ne legyen. Ha a vőlegény is így gondolja, akkor nincs is kérdés.

     

    Ukrajnába milyen szalonba mentek? Milyen ruhákat forgalmaznak?

     

    Én azon vacillálok,hogy két stílusú fotóst szeretnék. Egy albumba valót és egy kreatívat.

     

    Mennyire olcsó videóst keresel?

    előzmény:
    -Holdraforgó- (22)
    2010-12-31  01:54
  3. 2011. január 3. 18:2124.

    Egyszer-kétszer voltam ott. Tortát ugyan még nem ettem, de a sütikről nem tudnék rosszat mondani.  

    Ár? Szerintem biztos olcsóbb, mint Pécsett. Általában megéri kisebb helyen csináltatni. Ismerősöm is valami Pécs közeli faluból hozta, egy magáncukrászmestertől. 

    előzmény:
    Kira27 (23)
    2011-01-02  10:29
  4. 2011. január 2. 10:2923.

    Kedves Lányok!

     

    Kóstoltátok már a pécsváradi Zengő cukrászda tortáit?

    Tapasztalat? Árak?

     

    Köszönöm.

     

    Holdraforgó! Üdv ismét itt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2010. december 31. 01:5422.

    Sziasztok Lányok!

     

    Kicsit eltűntem, de érdemlegeset eddig nem tudtam volna írni.

    Polgári helyszínnek szerintem nagyon szép a Dóm kőtár, ajánlom mindenkinek. Megnéztük, megbeszéltük. Nagyon aranyos, készséges a szervező lány, csomó mindent leszerveznek, sok lehetőség van, még orgona is. Lehet helyben fogadást-ebédet-vacsorát csinálni, 3-5000/ fő, de ebben az ital is benne van! Egyelőre ennyit tudok; mi nagy valószínűséggel letettük a helyszín mellett a voksot, az időpontot lefoglaltuk.

     

    Nálunk nem lesz lakodalom (vessetek meg, nem szeretem, sőt! :) ), csak ebéd. Aztán este még mindig elmehetünk bulizni a fiatalsággal.  

     

    Mi először Orfű/Pellérd szabadtérben gondolkodtunk, de az ottani anyakönyvvezetőkbe semmi rugalmasság nemszorult- nem hajlandók kivinni az anyakönyvet a szabadba - max 2 étterembe, akikkel gondolom le vannak zsugázva a dolgok...

     

    Református lelkész ismerősöm elvállalt minket- a templomot külön el kell intézni, mert nem pécsi.

     

    Ruhaügyben emaileztem; január vége felé kinézünk Ukrajnába. Az a tervem, hogy megvesszük kb 30-40.000-ért, aztán valamikor majdcsak sikerül eladni.... :)  

     

    Kozármislenyről én is hallottam, hogy nagyon szép.  

     

    A videón én is vacilálok, nem tudom, kell-e.... tudtok valami olcsót?

     

    Jó szilveszterezést!!!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. december 15. 21:1321.

    Szia!

     

    Nagyon tetszenek a ruhák, amiket néztél!

    Nagyon sok szalon van Pécsen, csak tarts ki!

    Én azt tanácsolom,hogy egészségesen fogyj csak. Épp annyit, amit egyébként is fogyni szeretnél. 

    Mikor lesz az esküvő?

     

    Ruhát egyébként nyugodtan nézhetsz, a barátnőm az esküvő előtt babát várt és ki kellett engedni a ruhából, hogy jó legyen.

    Nálad ugyanígy lehet 1-2 méretet alakítani.

     

    Kozármislenyben van házasságkötő terem. Pécsi út 124. 

    Nyitvatartás: H: 8-17; Sz: 8-16.

    Szám: 72/570-915

    Remélem még érvényes

     

    A Tizsami szalonban láttam duci menyasszonyoknak ruhákat, sajnos árra nem emlékszem. Próbálj olyan ruhát keresni, ami nem idei modell, viszont nem volt sokszor kint. Amik tavalyi, vagy előtti modellek, azoknak kedvezőbb az áruk. 

    Én is 2009-es modellt választottam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (19)
    2010-12-15  13:16
  7. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2010. december 15. 13:1920.

    Költségvetés:

     

     

    Esküvői ruha: bérelve, vagy megvéve szánunk rá ennyit 30.000

     

    Esküvői ruha kiegészítői: tiara, kesztyű, bolero. Szerintem 15.000

     

    Esküvői cipellő: Maximum: 3000 Ft

     

    Esküvői szütyő: 1600 Ft - megvéve

     

    Esküvői szmoking/öltöny: Maximum 20.000 Ft

     

    Férj cipője: 5.000

     

    Csokor: körülbelül 10.000 Ft (ezt lehet, hogy magam készítem el)

     

    Esküvői ceremónia: hivatalos ára 15.000 Ft

     

    Esküvői ebéd-vacsora helye: bérleti díj külön nincs 0 Ft (vagy nem tudok róla)

     

    Esküvői ételek: 4300/fő -> 180.600 Ft

     

    Esküvői édesség: otthoniak, mert be lehet vinni az étterembe 10.000 Ft

     

    Italok: ennyit szánunk rá 40.000 Ft

     

    Zene: erről nincs sejtésem… (párom tanuja akarja fizetni)

     

    Dekoráció: étterem biztosítja (legalábbis ezt olvastam) + székszoknya 300/darab -> 12.600 Ft

     

    Esküvői meghívó: 20 darab kell, nyomtatunk papírra, és borítékra kb.:

    4000 Ft

     

    Fotós, videós: fényképeket lelkesen készít mindenki, videót nem akarok

     

    Köszönő ajándék: nem kell 0 Ft

     

    Vendégek elszállásolása: 1800/fő -> 21.600

     

    Menyecske ruha: maximum: 20.000 Ft

     

    Fodrászat mindkettőnknek: 12.500 Ft

     

    Összesen: 390.900 Ft (és ez az alap, ami 550.000-ig terjedhet)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (19)
    2010-12-15  13:16
  8. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2010. december 15. 13:1619.

    Szia Kira!

     

    De örülök neked! :)

     

    Nagyon kitaláltad a gondolatomat! A  Két szekérre gondoltunk, mint étterem, mert olcsóbb, mint a többi, és a vendégsereg elszállásolását is igen kedvező áron meg tudnánk oldani. 

    De milyen polgárira gondolsz? Ott is van valamilyen helyszín? Az étterem holnapján van, hogy kitelepülnek pár székkel a külső esküvőre a tó mellé, de ha nagyon meleg lesz, akkor ez nem jó ötlet. Templomi nem lesz, nem vagyunk hívők. 

    Cipő...hm, nehéz ügy, még sosem találkoztam kényelmes cipővel, de a linket már nézegetem! :) Egyenlőre azt sem tudom, hogy legyen-e sarka. Elég dundi vagyok, szóval a sarkatlanok nekem elviselhetőbbek. Egyébként persze fogyni is akarok.

    És itt jön a ruhagond, mert ha fogyni akarok még, akkor mikor vegyek ruhát? :S 162 centiméteres vagyok, és most 88 kilogramm. Főleg a mellem nagy. A szokásos vastag kar, és nagy has szintén játszik ilyen súlyban. Felteszem ide, amilyen ruhákat találtam nagyobb méretben. Természetesen árat sehol nem láttam. Nekem csak 30.000 forintom lesz a ruhára. Az eredeti elképzelésemet ruhában nem gyártyák kövérekre. 

     

    folyt. köv...
    előzmény:
    Kira27 (18)
    2010-12-15  11:33
  9. 2010. december 15. 11:3318.

    Szia Fiatal-lány!

     

    Hány fős lesz az esküvő?

    Mit szólsz Kozármislenyhez? Helyben van a polgári, a Két szekér étterem és még templom is van.

     

    Cipő ügyben tudok ajánlani egy szalont:

    www.carmenszalon.hu.

     

    Az Irgalmasok utcájában van.

    Nagyon kedves a Hölgy ott.

    Az én cipőm is onnnan van. Ha kényelmeset szeretnél én ajánlom az ELSE márkát.

     

    Ruha ügyben milyen az elképzelésed? Milyen a testalkatod?

     

    Írd le nyugodtan milyen költségre gondolsz és leírom nálunk mennyi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (17)
    2010-12-11  00:29
  10. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2010. december 11. 00:2917.

    Szomorúan nézegettem kora este, hogy milyen régen volt itt hozzászólás. Erre hajnalban ráfrissítek az oldalra, és láss csodát, nem csak én akartam ide írni! :) 

    Menyasszonykák, adjatok nekem ötletet a polgári helyszínére (templomi nem lesz)! A Dominikánus házra gondoltam, mert a Boldogság Házat nagyon régiesnek, csúnyának gondolom. Gondoltam még a Civil Közösségek Házára, bár soha nem hallottam, hogy ott esküvőt rendeztek volna. Igazából nagyon vágyom én is szabadtérre, mint Holdraforgó! Lenne valami ötletetek, ami elég költségkímélő?

    Az esküvő összköltségét 500.000 forintban határoztuk meg, ennél többet nem tudunk rászánni.

    Étteremre van ötletem, de még nem kérdeztem meg őket. A helynek az az előnye, hogy olcsó, és a fél vendégsereg elszállásolására sem kell sokat költenünk. 

    Zene: DJ-t szeretnék, nem jöhet szóba mulatós zene.

    Vendégkönyvet már vettünk.

    Meghívó meg van tervezve, papírt kiválasztottam, csak nyomtatni kell.

    Ruhákkal és cipőkkel bajban vagyunk.

    Sminkes nem lesz, csak fodrász.

    A csokromat én szeretném megcsinálni.

    Süteményeket lehet vinni a kiszemelt helyszínre, azokat én fogom csinálni.

     

    Stb...

     

    Nektek van költség kalkulációtok? Megosztanátok velem? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2010. december 10. 22:5116.

    Ja, még valami van ami nálam ki van pipálva:

    A fodrász. (Az anyukám.) :) - szerencsére ezt a részét valószínűleg olcsón megúszom. :D 

    előzmény:
    -Holdraforgó- (15)
    2010-12-10  22:46
  12. 2010. december 10. 22:4615.

    Sziasztok!

     

    Mi is 2011-re tervezzük, július utolsó előtti-vagy utolsó szombatjára.

    Tervek vannak, konkrétumok -Hozzátok képest- még nem nagyon, de januárban bele kell húznom, mert azt szeretném, ha április végére-május elejére már csak az államvizsgával tudjak foglalkozni.

    - Helyszín- tipp van  (meg volt, Orfű vagy Pellérd- jó lett volna vízparton, de semmi rugalmasság nem volt az ottani anyakönyvvezetőkben, szóval ezt így hanyagoltuk) - szabadtérit szeretnénk, és református templomit- főleg ha a Vőlegényem nagyszülei is el tudnak jönni Erdélyből. 

    - Ruhám nincs még, de április elején szeretnénk átugrani Ukrajnába, amúgy is járunk a közelben amikor megyünk látogatóba rokonokhoz és azt hallottam, hogy roppant olcsó. Húgomnak októberben lesz; így talán még valami árkedvezményt is kapnánk.

    - Étterem- csak tipp van, de még nincs lefixálva.

    - Öltöny van - nem veszünk külön, van neki több is szerencsére...

    - Ja, egy valami fontos, ami van: gyűrű- ma lett készen. :)

    - max 50-60 főre számoltunk.

    - Fotós van, videós nincs- erre költséghatékony tippeket szívesen vennék

     

    Előljáróban ennyi, szívesen csatlakoznék Hozzátok, hátha tudunk egymásnak segíteni!

     

    Üdv!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2010. november 30. 21:3314.

    Szia Orsi!

     

    A meghívottak száma kb: 185. Szerintem kb 160-an leszünk.

    Június 3-án lesz a napunk, és a Laterumba tartjuk.

    Menüt még nem választottunk.

    A dekorációt az étteremtől kapjuk vagy bordó vagy arany lesz.

    De nekem a dekor annyira nem fontos

     

    Szerintem tökéletesen megfelel az egyéb más alkalomra szánt öltöny.

    Lehet gagyi, de: a  pécsi vásárban az utolsó sorban komoly mennyiségben vannak öltönyök és szánnak is időt a vásárlásra. Velünk nagyon kedvesek voltak, bár a próba nem olyan kényelmes, mint az üzletekben.

     

    A másik pedig a kereskedők háza. Ott több üzlet is van. 20.000-ért láttam komplett nadrágot+zakót is.

     

    Ha márkás olasz vagy egyéb öltönyt szeretnétek, abban nem tudok segíteni

     

    Nos, az én fodrászom sajnos "nem tudom ajánlani", mert annyi vendége van, hogy nem tud már mást bevállalni, csak a "saját menyasszonyait"

     

    Csatoltam egy képet, ez most nekem nagyon tetszik!

     

    De ha tudok valakit, akkor megírom. 

     

    A kozmetikus tudok ajánlani kettőt is:-)

    Az egyikük a Király utcában a másik pedig a Rózsadombon dolgozik.

    Nagyon ügyesek, kreatívak, figyelik a stílusod, a frizurád...

     

    Ha nem haragszol, a ruhámról csak annyit írok, hogy fehér, pánt nélküli, és könnyű organzából van

     

    A Tiéd honnan lesz?

    Kit választottál fotósnak és videósnak?

     

     

     

     

    előzmény:
    SzOrsi (13)
    2010-11-30  20:15
  14. 2010. november 30. 20:1513.

    Szia Kira!

     

    Akkor Ti is nagyon jól álltok a szervezéssel. Szűk családi körös esküvőt tervezünk, a legjobb bartátainkkal, így 30-35 fős kis lakodalmunk lesz a Pezsgőházban. Nektek milyen lesz és hol? Melyik nap lesz a Nagy Nap?

    Hogy haladsz a zenekar szervezéssel? Sikerült velük beszélned? Mi dj-ben gondolkodunk, akinek a repertoárja minden korosztálynak megfelel.

    Dekorunk stílusát, színét mi is kiválasztottuk, csokrom alakja és virága is körvonalazódott.

    Vőlegényi öltöny gondban szintén vagyunk, másik fórumban olvastam, hogy Nektek sikerült 25 ezerért beszerezni egyet, megírnád egy priviben, hogy hol, mert mi kaptunk egy 80.000-100.000 ajánlatot, de dobtunk tőle egy hátast.   25-ért a világvégére is elmegyünk egy öltönyért!

    A másik a jó fodrász, még nem találkoztam a megfelelővel. Tudnál mesélni a tiédről? Milyen hajat csináltatsz?

    Sminkesem elvileg van, de még nem voltam próbasminken.

    Mesélj a ruhádról is! Milyen lesz?

    Üdv:

    Orsi

    előzmény:
    Kira27 (12)
    2010-11-28  20:19
  15. 2010. november 28. 20:1912.

    Szia Orsi!

     

    Üdv a kis csapatban :-)

    Örülök neki,hogy ilyen gyorsan haladtok a szervezéssel.

    Hol lesz a lakodalom? Hányan lesztek kb?

     

    Nekünk ami megvan:

    - egyházi, polgári, lagzi helyszíne

    - videós, fotós

    - zenekarra holnap beszélek.

    - ruhám, cipőm, ékszereim.

    - vőlegény öltönye, csak hozzá kell mellény, ing, nyakkendő.

    - fodrász, sminkes (2 is)

    - a dekoráció

    - csokrom milyensége

    - gyűrűk

    - koszorúslányok

     

    Nem is tudom, így 6 hónappal előtte mit is írhatnék.

     

    A cukrászda nekem is necces, iszonyat drágák torták és nekünk 20-25 db kellene + a menyasszonyi.

     

    Kértünk ajánlatot a Petzinger cukrászdától, de hallottam még a Kaposvári Borostyánról is. Kicsit messze van, de nagyon finom és jó áron dolgoznak.

     

     

    előzmény:
    SzOrsi (11)
    2010-11-28  18:52
  16. 2010. november 28. 18:5211.

    Sziasztok!

     

    2011. májusban lesz az esküvőnk Pécsen. Örülök, hogy végre rátaláltam pécsi sorstársakra!   Nekünk polgári, egyházi, lakodalom helyszín is megvan. Van fotósunk és videósunk is.

    Most szép és finom tortára vadászok! Van ötletetek?

    Ti hogy haladtok?

    Üdv:

    SzOrsi

    előzmény:
    Kira27 (7)
    2010-10-19  20:05
  17. 2010. november 26. 20:2010.

    Szia!

     

    Nekünk idén agusztusban volt Pécsen.

    A létszám miatt ne aggódj, mert nagyon sokat fog változni.

    Mi 150 körülről indultunk, aztán 90-en maradtunk az utolsó hétre. És ez a 90 nem egyezett teljesen a kezdetivel. Kerültek bele olyanok is, akikre nem gondoltunk az elején, és sajnos olyanok is visszamondták, akikre számítottunk.

    Először írjatok össze egy kb listát, és ahhoz keresétek a helyet.

    Az legyen az első, mert a legjobbakat akár egy évvel korábban lefoglalják!

    előzmény:
    Kira27 (6)
    2010-09-15  15:00
  18. 2010. október 29. 13:329.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  19. 2010. október 27. 15:098.

    Szia Kira!

     

    Nekünk 2008-ban volt az esküvőnk, úgyhogy már van tapasztalatom.. :-)

     

    Mi is a létszámon vitáztunk sokat, majd felmerült az is, hogy Korfun tartjuk az esküvőt 2-esben összekötve a nászúttal ( a Neckerman hirdetett akkor ilyen ajánlatot), de végül megbeszéltük, hogy abból sértődés lenne családon belül... Megállapodtunk 20 főben, a legszűkebb család, ami az esküvő napjára 60 főre duzzadt.. :-) Utólag nem bántuk meg, de így is annyit táncoltunk, hogy hajnali fél 2-kor mindenki elfáradt...

     

    Mindenképp jussatok közös nevezőre, mert az egy nagy tüske, ha nem úgy lesz.. Üdv: Mirkó

    előzmény:
    Kira27 (6)
    2010-09-15  15:00
  20. 2010. október 19. 20:057.

    Szia!

     

    Látom, Baranyában senki nem akar férjhez menni

     

    Sikerült valamit haladnod? Én egyeztetés alatt vagyok az étteremmel, várom az árajánlatot a kibővített menü miatt. A zenekarral pénteken beszélek, a videóssal holnap. Fotós még bizonytalan.

    Decemberben tudunk csak bejelentkezni az anyakönyvi hivatalba, addig el kell dönteni,hogy külső vagy belső helyszínt szeretnénk.

     

     

    előzmény:
    *Salem* (5)
    2010-09-09  09:56
  21. 2010. szeptember 15. 15:006.

    Nagyon sok ötletem van és van 1-2 dolog, amihez ragaszkodok.

    De sajnos az elején elakadtunk. A létszám miatt nagy a vita a családban.

    Nagy a családunk és a szüleim nem engednek szelektálni. Azt mondják vagy mindenki vagy senki...

    Én május végét, június elejét néztem ki,de a szeptember is csábító. Attól függ, hogyan tudjuk leszervezni...

    Én először szeretném a templomit. Természetesen azért, hogy ott lásson meg a párom először

    előzmény:
    *Salem* (5)
    2010-09-09  09:56
  22. 2010. szeptember 9. 09:565.

    Nyár végi lagzi lesz, max 100 főben gondolkozunk.

    A polgári szertartás helye ugye adott, a templomit még nem döntöttük el (mármint a helyet ). Ti hogy álltok? Tervek? Lefixáltatok már valamit?

    előzmény:
    Kira27 (4)
    2010-09-08  17:56
  23. 2010. szeptember 8. 17:564.

    Szia Salem!

     

    Mi állt össze a fejetekben? Kis-nagy lagzi?

    Tervek? :-)

    előzmény:
    *Salem* (3)
    2010-09-08  12:02
  24. 2010. szeptember 8. 12:023.

    Szia!

     

    Mi is jövőre tervezzük az esküvőnket!

    Vagyis egyenlőre leginkább csak fejben tervezzük, mert konkrét lépéseket még nem nagyon tettünk az ügy érdekében....

     

    De SOS-ben nekilátunk jövő héten, mert valamikor aug. vége, szept. elejére szeretnénk :)

     

     

    előzmény:
    Kira27 (1)
    2010-09-08  10:26
  25. 2010. szeptember 8. 12:002.

    Szia!

     

    Én 12 év alatt már sok menyasszonyt láttam. És sokfélét.

    Mindegyiknek másként volt fontos az esküvője. De fontos volt.

    A fontos dolgokat meg szereti rendesen megcsinálni az ember, nem?

     

    A magam részéről virágokban tudok segíteni.

    Csokrok, autódíszek, teljes élővirág dekoráció.

    De itt mindent megtaláltok, akár ötleteket is.

    előzmény:
    Kira27 (1)
    2010-09-08  10:26

Címlap

top