Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekek a repülőn

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. szeptember 22. 02:01
Egy friss felmérés szerint az utasok egy részét zavarják a repülőn utazó kisgyermekek. A megkérdezettek többsége nem bánná, ha családi részleget alakítanának ki a repülőkön, a kisgyermekes szülők, nagyszülők szemszögéből természetesen más a helyzet. S mivel a vélemények sokfélék, cikkünkben most nem szeretnénk igazságot tenni. Következzék Winkler Nóra különvéleménye.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. szeptember 22. 09:1526.

    Szeretem amikor olyan osztja az eszt ilyen temaban, akinek 1, nincs gyereke

     2, minimalis a tapasztalata a temaban egyebkent is , mert eddig egyszer repult , es kikonyorogte , hogy az ablaknal ulhessen.....jaj de jo buli volt...... szanalmas. 

    előzmény:
    mmoss (25)
    2010-09-22  09:11
  2. 2010. szeptember 22. 09:1125.

    Sajnos amiota olcsobbak lettek a repuloutak barki megengedheti maganak.  Meg a kulturalatlan, bunko  felnottek is , akik a toleranciarol meg hirbol sem hallottak, gyereket meg csak keprol lattak.  Ez van.  A sok kisgyerekes szulonek meg ezzel kell szamolnia.  

     

    Hogy nem lesz aki segit a babakocsival, inkabb jol felrelokik, a kisgyereknek ha elengedik a kezet azt a tomeg elsodorja, leloki a lepcson es hasonlok.

     

    Talan egy gyorstalpalot kene a kulturalt utazasrol, vagy EQ tesztet mielott valakit felengednek a gepre.  Es a bunkokat kene kulonultetni, hadd szorakoztassak egymast.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 22. 09:0924.

    Ha fegyelmezzük, akkor félni fog,

     

     

    Igen,ez ma a felfogás,hogy nem szabad nemet mondani.

    Kérdés az,hogy tanulják így meg,mi a jó és mi nem

    Nem  a gyerekkel van baj,hanem a  "lexarom"-stílusú szülőkkel,aki akkor sem szól rá a gyerekre,ha az csokis kézzel fogdossa a mellettük ülő nő fehér kosztümjét(persze,tudom a válasz:ne hordjon senki fehér kosztümöt)

    előzmény:
    silverrose (20)
    2010-09-22  08:51
  4. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. szeptember 22. 09:0823.

    Ne viccelj, az álmodozás viszi elöbbre az egész Világot.

    Vagy nem, de jólesik :)

     

    Amúgy én inkább gyerekgyülőlő antiszoci különjáratot csinálnék, de én ősanya vagyok,úgyhogy be is fogom.

     

    Igaz anno sem zavartak a gyerekek, én is voltam gyerek,engem se lógattak le a gépről (ha mentem volna) ha megszólaltam.

     

    Viszont érdekes kettősség él bennem: nagyon utálom viszont a neveletlen kölköket.De nagyon.

     

    És itt jön a csavar: kétgyerekes anyaként sem tudom eldönteni (és velem együtt senki igazából) ,hogy az adott szituban az üvöltö gyerek neveletlen vagy fáradt vagy fáj valamilye vagy pont elege van mindenből és nem képes kora miatt másképp ennek hangot adni vagy mittomén.

     

    Ezért nem nézek csúnyán ama szülőre melynek gyermeke éppen teszteli az idegeket,mert egyrész semmiközöm másrészt fogalmam nem lehet mi a szitu harmadrészt meg SENKINEK NEM ROSSZABB EGY ÜVÖLTŐ GYEREK MINT A SAJÁT MELLETTE ÜLŐ ÉS TEGYÜK FEL ÉPP VALAMIÉRT EZÜGYBEN TEHETETLEN A KINOS SZTUTÓL VÖRÖSLŐ FEJŰ SZÜLŐJÉNEK.

     

    Együttérzés,empátia és füldugó.

     

     

     

     

    előzmény:
    silverrose (22)
    2010-09-22  08:57
  5. 2010. szeptember 22. 08:5722.

    igen, valahol sejtettem, hogy ez egy kicsit álomszerű dolog..

     

    de esetleg tengerentúli járatokon meg lehet oldani...

     

    egy-két repülőjáraton ezt megcsinálni, nem olyan nagy összeg...

     

    aztán lehet  jelezni a menetrendben, hogy van ilyen is...

     

     

    de ez ismét csak álmodozás tovább....   :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515057 (21)
    2010-09-22  08:54
  6. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. szeptember 22. 08:5421.

    A ferihegyegy volt anno kismama-kisgyerekes külön váróterem-részleg.

    Megszünt mert nem volt rá pénz állitólag.

     

    Na akkor most mit várunk a repcsiktöl ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  7. 2010. szeptember 22. 08:5120.

    Sziasztok,

     

    a véleményem, aztán jöhetnek a "kövek":

     

    - én támogatom azt, hogy létrehozzanak a repülőn egy részleget, ahol esetleg vannak játszószőnyegek, játékok, lehet autókázni, építeni, kicsi asztalokon festeni, rajzolni...

     

    - a szülő aztán eldönti, hogy beviszi-e a gyereket vagy sem...

     

    - de csak úgy, ha a biztonsági előírásokat betartják

     

    - egy gyereknek elég sok idegen érzés jön egy repülőút során, amit még tetézünk egy 5-6-7 órán át tartó egy helyben üléssel, vagy ülben üléssel

     

    Gondoljunk bele, hogy egy felnőttnek is mekkora teher egy hosszabb repülőút, hát még egy gyereknek!

     

    Ha fegyelmezzük, akkor félni fog,   ha engedjük egy kialakított helyen játszani, akkor egyszerűen elfoglalja magát, és fel sem fog neki tűűni, hogy a repülőútból eltelt esetleg a fele!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  8. 2010. szeptember 22. 08:4219.

    Meg sem lepődöm, hogy egy pillanat alatt elszabadulnak a kedélyek, valahogy kis hazánkban nincs kultúrája az internetes vitázásnak...

     

    Ez a kezdeményezés szerintem éppen annyira született a gyermekek védelmére mint a felnőtt utazókéra (az hogy a hír nem ilyen perspektívából fogalmaz, más kérdés, és eléggé szerencsétlen).

    Ha egy elkülönített részleg van a gyermekek számára, akkor nem csak úgy bömbölhetnek, ahogy akarnak, de ahogy előttem már írták is, más kényelmi és biztonsági szempontokat is figyelembe tudnak a részükre venni, amit a normál utastérben nem tudnak. Sajnos elég gyakran utazom, és én a gyermektelen részleghez tartozom, viszont eddig toleráltam bármilyen gyerekkel kellett együtt utaznom, pedig a muzulmánoktól a svédekig elég nagy volt a paletta. Mindenhol vannak neveletlen gyerekek, akikért szerintem már a szülő a felelős, aki ráadásul nem igazán törődik azzal a szerencsétlennel, és vannak nagyon jól nevelt, de szenvedő gyerekek, akik szeretnének mászkálni, császkálni, de a szülök szigorától félnek.

     

    Most akkor melyik a jó? Egyik sem. Amelyik neveletlen, az nem hagyja, hogy a többiek legalább elviseljék az utat, amiért adott esetben több tíz ezret, olykor százezreket fizettek, amelyik pedig be van fenyítve, annak sosem lesz jó élmény az utazás.

    Szerintem mindkettőre megoldás, méghozzá humánus megoldás egy elkülönített rész kialakítása. Persze ahogy látom a gyermekes szülök ezt diszkriminációként élik meg, holott ez számukra is egy jó megoldás lenne. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 22. 08:2818.
    Az ilyen hozzá állású bunkóknak kívánok sok-sok kicsi gyereket körülöttük a repülőútjaikon!!!!!


    Nekem csak annyi a véleményem, hogy aki eldöntötte, hogy repülővel utazik, annak testileg-lelkileg fel kell készülnie rá, és abszolút toleranciával kell viselnie mindent!! Elvégre egy kicsi helységben lesz összezárva olyan emberekkel, akiket nem ő maga válogatott ki utazótársnak.
    Engem is sokminden zavar a repülőút során.......de én akartam ugyebár utazni, és senki nem kényszerített pisztollyal. Egyébiránt nem csak a gyerekek tudnak fejfájást okozni, sok felnőttel is komoly gondok vannak egyes repülőutakon........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (11)
    2010-09-22  05:49
  10. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2010. szeptember 22. 07:3217.

    Jó nagy paraszt vagy! Remélem majd ha öreg leszel és bottal jársz, eléd is kiteszi vki a lábát és jól felbuksz.

     

     

     

    A nagyfiamat 1 éves korától hurcoltuk repülőn..sose volt vele baj, nem visított, nem járkált el. 

    De: ha más gyereke visított engem k........ra nem zavart. Méghozzá azért nem, mert nem másokkal vagyok elfoglalva hanem magunkkal. Niylván a szülő se a gyerek seggét csipkedi hogy visítson...neki se leányálom... és a gyerek se passzióból visít, haenm azért mert esetleg bedugult a füle, esetleg már nagyon álmos, esetleg már éhes, és úgy összességében baromi szar dolog egy ilyen kis helyen ennyi ember között összezsúfolva ülni órákon át....egyébként akit annyira zavar, vigyen füldugót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (4)
    2010-09-22  02:29
  11. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. szeptember 22. 07:1116.

    Na mi 3 évessel mentünk úgy,h gyönyörüen viselkedett (dacára az oda-vissza is 2 órát késő gépnek) ellenben anyósom mellet ülö huszonéves fiatal srác meg lány meg úgy,h többen nézték őket már...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  12. 2010. szeptember 22. 06:5415.

    Engem is zavar amikor visítanaka a gyereke, és tudom hogy a legtöbb szituban nem tud a szülö mit tenni, mert egy kisbabával semmit nem tudsz tenni, de még egy kisgyerekkel sem.

     Nekem is volt egyszer felnöttként olyan duguás fülembe hogy már sírtam a sülyedés alatt.  Ezzel nincs mit tenni. De a gyerekek meg még több gondjuk van. 

    Pl 10 órás uton már annyira unják hogy egyszerüen képtelenség csillapítani öket, még én felnött is nehezn bírok egy 10orás vagy hoszabb utata, már nyügös vagyok stb...

     

    A családi részlegre pl lehten egyszerüen beköthetö gyermeküléses üléseket csinálni, mert ez az ölben bekötés is nagyon veszélyes. egy gyermeknek nincs szüksége olyan széles székre, mint egy felnöttnek, így más szék kombinációkkal meglehetne oldani.

     

    Már egyébként sokszor hallottam hogy bevezetteik hogy kötelezö lesz a gyermekülés a repülögépeken is, mert a szülö könnyen összetudja nyomni az ölében a gyermekét, egy egy iszonyat elöredölésnél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  13. 2010. szeptember 22. 06:3214.

    Nem vagyok legiutas kisero.

    De repultem mar eleget DELTAval is, es gyerekkel egyutt is. A Deltanak nincs kulon gyerek reszlege. Max szeretik a kisgyerekeseket kozvetlen a fal moge tenni mert ott tobb lab hely van, vagy akarmi okuk van erre. De en pl nem oda szoktam kerni a helyunket mert... (de ehhez mar semmi kozod miert). 

     

     Ezt talaltam:

    When you're using a child restraint, do not select seats in the following areas:
    Emergency exit rows
    Any seat one row forward or one row back from an emergency exit row
    Aisle seats
    Bulkhead seats when the car seat is a combination car seat and stroller

     

    De ez nem azt jelenti hogy kijelolt hely van csaladok szamara. Csak azt hogy biztonsagi uleses gyerek hol nem ulhet BIZTONSAGI OKOBOL.

    Tovabba azt tudom hogy elso osztalyra nem lehet gyereknek jegyet venni, pont  a cikkben irodott okokbol. De a repulo 85 %aban viszont mar ulhet a fenti biztonsagi megszoritasokkal osszehangolva. 

     

    Mutasd mar meg nekem hogy hol vannak a Deltanal (vagy akarmelyik mas legitarsasagnal) csaladok elkulonitve es oda uleteve??? Mert ilyen nincs. A nagy tolerans amerikaban ezt nem mernek megcsinalni!!! Tovabba ha te olyan okos lennel akkor azt is tudnad hogy ha en lesoznek a gyereknek egy jot akkor tuti hogy nem engednenek tovabb az utamon, sot a gyerekvedelmisek jonnenek es elvinnek a gyerekemet engem meg a bortonbe. 

     

    Te komolyan a marson elsz hogy ilyeneket probalsz meg itt beadni a nepnek.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (10)
    2010-09-22  05:47
  14. 2010. szeptember 22. 05:5713.
    Te elmebeteg vagy. Szerinted a szülő mit tud csinálni egy olyan gyerekkel, akinek mondjuk bedurran a füle? A 37 éves férjem ugyan nem bömbölt, de szenvedett ő is napokig a fülével egy hosszabb utazás után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (11)
    2010-09-22  05:49
  15. 2010. szeptember 22. 05:5512.

    Én szerencsére csak néhány órát szoktam utazni.

    Ha sír a gyerek, azt tolerálom, mert gondolom azért sír, mert valami baja van, amin az anyja sem tud  segíteni neki (pl. fáj a füle). De azt nehezen tolerálom, amikor rúgdossa a gyerek a székemet. Na, olyankor hátra szoktam szólni, hogy kevésbé legyen ennyire elfoglalt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  16. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. szeptember 22. 05:4911.

    Tul  sok  a  "tolerancia",  kedves  scqueen!!!!

     

    Ha a  szulo  egy  jot  lesozna  a  dragasagos  gyerkocenek,  akkor  lenne  min  visitaniuk

     

     

    Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (9)
    2010-09-22  05:40
  17. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. szeptember 22. 05:4710.

    TE  talan  steward  vagy??

    Ketlem.

     

    Hallottal  mar  valaha  a  DELTA-rol?????????

    előzmény:
    zsuzsi1975 (8)
    2010-09-22  04:37
  18. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. szeptember 22. 05:409.

    En tamogatnam az otletet, hogy legyen kulon csaladi reszleg a repulokon. Ket megfontolasbol is:

    1. Ott ki KELLENE gondolom alakitani olyan felteteleket, amelyek a gyerekek biztonsagat is szolgaljak, ha jonnek-mennek utkozben. Hogy garantaltan legyen kisparnajuk, takarojuk, vedelem az eles sarkoknal, esetleg tagasabb hely, stb. Mindig attol felek, ha folyoson szaladgalo gyerkocot latok, hogy turbulenciaba kerulunk, megbillen szegeny, aztan jol beuti a fejet a szekek karfajaba.

    2. Igenis teny, hogy sok embert zavar a visitas, siras, ami ellen szerencsetlen szulo nem mindig tud tenni, gondolom o is sem passziobol hallgatja.

     

    De a lenyeg: tolerancia, tolerancia, tolerancia... Mindket fel reszerol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  19. 2010. szeptember 22. 04:378.

    "Itt nalunk az USA-ban mar elkezdtek azt csinalni, hogy a repcsi elkulonitett reszeben ulnek."

     

    Az almaidban esetleg, de az usaban tuti nincsenek ilyen jaratok.

    Az elso osztalyra nem lehet gyereknek jegyet venni de ez nem csak a z usaban van igy hanem szerintem barhol.

     

     

    "Nem is ertem, honnan veszik a gyerekkel utazo szulok, hogy masok hallani akarjak 4-5 oran keresztul azt a soka nyavogast, es uvoltozest amit azok vegbe visznek."

     

    Nem ertem honnan veszik az olyanok mint te hogy neveletlen bunkok mellett akarnak ulni a kisgyerekes utasok. 

     

     

     

    sajnos a bebiket nem lehet "fegyelmezni, es azok is uvoltoznek teli tudovel.
    meg jo hogy nem

     

    Egyszer egy sornak a sarkan ultem, es,--igazad van, ott is volt egy 3 eves szorny, aki fel-ala "zakatolt" a kabinban. Vegre is meguntam, es kidugtam a labam----hu" de remekul orra esett!!

    Remelem egyszer valaki az ilyenert ugy bokan rug hogy bicegve fogsz elmenni a repulorol, es utana meg a kajas kocsit is attoljak a labadon tok veletlenul. 


    Voltak akik me'g tapsoltak is nekem.
    En persze ugy tettem, mintha aludtam volna.,
    hehehehe...................

     


    Bunko P..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (3)
    2010-09-22  02:25
  20. 2010. szeptember 22. 04:267.

    Te vagy egy megkeseredett stewardess vagy, vagy egy gyerektelen, vagy pedig gyerekes de repulot csak az egben lattal. Hibas az elkepzelesed a gyerek fegyelmezesrol.

    Adnek en neked olyan repulo utat ahol legalabb ketszer szallsz at mindenhol ket harom orat kell elszorakozni, a kozepso jarat legalabb 10 oras es a repulo kesve indul de addig is egy orat bent fozik az utasokat a kabinban. Ja mindezt egy ket harom ev koruli kisgyerekkel megspekelve a honod alatt tok egyedul. Kellemes utazast kivanok.

    előzmény:
    FlOoOw (2)
    2010-09-22  02:01
  21. 2010. szeptember 22. 04:236.

    Nemtom, ffi vagy-e vagy no, de tokmind1. Szerintem sose akarj gyereket! Neked egy kutya vagy papagaj tokeletes lesz! Azt max berakod a klotyoba, ha csendre vagynal. 

     

    En is usaban elek jopar eve, es evente btobbszor repulunk minden fele, de sosem hallottam elkeritett reszrol. 

    Ket pici gyerekkel utazunk, es sosem neztek ram ferde szemmel, bar hozza kell tennem , max 10 percig hangoskodnak, ha epp... de az is ritka, szerencsere szeretnek utazni. Es szerencsere ilyen  marhakkal se akadtam meg ossze, mint te vagy, mert tuti felrugtam volna a Holdra!

     

    Te nem voltal gyerek?

    Igazan sajnallak....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (3)
    2010-09-22  02:25
  22. 2010. szeptember 22. 03:235.

    Akinek van gyereke, az tudja, hogy egy picit nem konnyu 8-9 oran at csendben tartani. De arra sem lehet "fegyelmezni", hogy annyi orat uljon nyugodtan egy helyben.

     

    Ugyanugy, mint ahogy a gyereketlen utasok sem akarjak hallani 4-5 oran keresztul a nyavogast, en sem akarom hallani a gyereketlen utasok horkolasat, csamcsogasat, sem a beszelgetesuket amig az en gyerekem netan epp alszik a gepen. 

     

    Ez az egesz tema hulyeseg. Egy kis tolerancia mindenki reszerol nem artana.

     

    En nem tudom melyik legi tarsasagok csinaljak azt hogy elkulonitett reszben ulnek a gyerekek? en errol nem hallottam egy szot sem. De a google-ban sem talaltam rola semmit. Lennel olyan szives par linket kuldeni nekem azokhoz a legi tarsasagokrol akik ezt csinaljak?

     

    Na meg azzal dicsekedni, hogy elbuktattal egy gyereket a gepen? Es meg masik topicban te irtal arrol , hogy proli meg mit tudom en? Lehet sajat magaddal kene kezdeni...en ilyennel nem dicsekednek. Es azok akik ezen tapsoltak is neked a gepen ugyanolyan parasztok lehetnek mint te. (illetve, hogy is mondjam...white trash)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (3)
    2010-09-22  02:25
  23. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. szeptember 22. 02:294.

    sajnos a  bebiket  nem  lehet  "fegyelmezni,  es  azok  is  uvoltoznek  teli  tudovel.

     

    Egyszer  egy sornak a sarkan  ultem,  es,--igazad  van,  ott is  volt  egy 3  eves  szorny,  aki fel-ala  "zakatolt"  a  kabinban.  Vegre  is  meguntam,  es  kidugtam  a  labam----hu"  de  remekul  orra  esett!!  

     

    Voltak  akik  me'g  tapsoltak  is  nekem.

    En  persze  ugy tettem,  mintha  aludtam  volna.,

     

    hehehehe...................

    előzmény:
    FlOoOw (2)
    2010-09-22  02:01
  24. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. szeptember 22. 02:253.

    Itt nalunk az  USA-ban  mar  elkezdtek  azt  csinalni,  hogy  a repcsi elkulonitett  reszeben  ulnek.

     

    Nem  is  ertem,  honnan  veszik  a  gyerekkel  utazo  szulok,  hogy  masok  hallani  akarjak  4-5  oran  keresztul  azt a  soka  nyavogast,  es  uvoltozest  amit  azok  vegbe  visznek.

    Tiszta  idegbaj neveletlen  kisgyerekek  mellett  ulni,  orakon  keresztul. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-22  02:01
  25. 2010. szeptember 22. 02:012.
    Szerintem nincs gond a gyerekekkel ha a szulok tudjak oket fegyelmezni. Sajnos minden napos dolog a fedelzeten, hogy 2-4 ev koruli gyerekek rohangalnak felala a kabinban felugyelet nelkul...ami nem csak zavaro mas utasok es a szemelyzet szamara, de nagyon veszelyes is lehet. Altalanos problema, hogy a gyerekek rugdossak az elottuk levo szek tamlajat, a szulok errol tudomast sem vesznek, es sorolhatnam. Szerintem lenyegeben egy repulon nem a gyerekekkel van baj, ha nem a szuleikkel akik keptelenek fegyelmezni oket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top