Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyulladt arcbőr

mrija
Létrehozva: 2010. szeptember 27. 11:08

Sziasztok, tanácsot szeretnék érni, hátha van, aki hasonló cipőben jár....

Mindig szép volt az arcom, 26 éves vagyok (lány:-)), kb. 5-6 évvel ezelőtt egy szakítás után szépen elvakargattam az "orcámon" egy-két patit, azok kicsit behegesedtek, de változó volt az állapotuk.

Igazából mostanában durvult el a helyzet, de mondhatom, hogy azóta kb. havonta egyszer bazi ronda pattanásaim lesznek, igaz, "csak" 2-3 darab, de még ha akarnám se tudnám kinyomni őket, mert "nem érnek meg", csak eltűnnek. Kb. 1 éve abbahagytam a fog.gátlót, nahát az valami brutál volt, totál ellepték a fejemet ill. arcomat ezek a gyulladások, gyulladt patik (azóta szedek megint gyógyszert).

Az elmúlt pár hétben meg teljesen szimmetrikusan begyullad egy-egy darab az orcám egy-egy oldalán, és nem tűnik el. Kozmetikusnál 2 hónapja voltam, de nem éreztem túl jónak, igazából rondább lett a bőröm, még most is, mint előtte. A bőrgyógyász, akinél voltam más bajjal, meg egy elég érdekes fazon, hozzá nem megyek vissza, de valószínűleg keresnem kellene ezzel valakit.

Szóval, hátha van valakinek valami tippje, mi lehet, miért....van, aki szerint valahol valami lerakódás/gyulladás van a szervezetembem....már oda jutottam, hogy semmilyen arckrémet nem használok, pedig dr. Hauschka-t és Vichy-t (és volt, hogy La Roche-t) használtam, tehát azok is "elvileg" jó minőségűek voltak. Nem ezek zsíros kajákat, csokit is baromi ritkán.... Rendszeres szaunától, gőztől se lett jobb, szépségvitamioktól sem....stb.

 

Köszi a válaszokat!

 

  1. 2020. október 3. 19:5756.

    Én a helyedben elmennék egy bőrgyógyászhoz. Ha debreceni lennék, akkor dr. Bálint Ágneshez. 

  2. 2019. szeptember 13. 17:3555.

    Bőrgyógyász megvizsgált, majd felvázolta a lehetőségeket. A kezelés teljesen elviselhető volt. Utána pár napig nem sminkelhettem...meg érzékenyebb is volt a bőröm, de teljesen megérte :). Náluk voltam, itt videó is van a kezelésről: https://www.szegimedical.com/clearskin/

    előzmény:
    BEszti (54)
    2019-08-26  15:10
  3. 2019. augusztus 26. 15:1054.

    Esetleg megkérdezhetem hova jártál kezelésekre és tudnál mondani pár szót a kezelésről? Előre is öszönöm! 

    előzmény:
    emmna (53)
    2019-08-18  12:23
  4. 2019. augusztus 18. 12:2353.
    Éveken át nekem is hasonló problémám volt, gyulladt pattanások voltak az arcomon, aztán meg hegek lettek a helyükön. Sokáig alapozóval próbáltam eltüntetni, de csak rosszabb lett tőle. Utána egy csomó pénzt dobtam ki "hatásos" pattanás kezelő krémekre. A kozmetikus után általában egy hétig volt vállalható a bőröm, utána megint csúnya lett.
    Ajánlották, hogy próbálkozzak lézeres kezeléssel, talán az hatásosabb. Bár nem gondoltam volna, hogy bármit javít a helyzeten, azért megpróbáltam. Végül Clearskin lézeres kezelésekre jártam és azóta lényegesen szebb lett a bőröm. :))
  5. 2019. január 14. 19:4552.

    Gyulladt, mély pattanásokkal küzdőknek!!! Kb. 8 éve kezdődött a harcom a csúnya, mély, nehezen múló, sokszor semmihez sem köthető (ciklus, étkezés stb.) megjelenésű aknékkal. Nem volt sok egyidőben, de azok nagyon mélyek voltak és fájtak és nehezen húzódtak vissza (sokszor több hét,hónap). Sokmindent kipróbáltam a megszüntetésük érdekében. Kezdve azzal, amit általában minden bőrgyógyász ajánl, hogy menjek el góckutatásra (gyulladt fog, nőgyógyászat, gyulladt mandula stb.), mert sokminden előidézheti a gyulladást az arcon (nekem főként az áll, állkapocs és nyak területén voltak). Ok. Mandulámat kiműttettem, mert kiderült, hogy heges mandulám van, bár nagyon ritkán gyulladt be, és nem okozott különösebb gondot (de később okozhatott volna), mégis önként kivetettem. Külsőleg és belsőleg sokfélét kipróbáltam, természetes és patikai gyógykrémeket, diéták, mindenféle (hosszú lenne leírni), de átmeneti javulást hoztak csak, és a gyulladások okát nem szüntették meg. Voltam kozmetikai kezeléseken, amelyek helyileg enyhítettek a gyulladt csomón, de ha ez el is múlt, jött ki másik, tehát az ok megmaradt. Lényeg a lényeg, végül elkezdtem sokat olvasni erről a problémáról, és világossá vált, hogy a probléma oka a P.acne (propionibacteria acne), amely mindenkinek jelen van a szervezetében, de ha túlszaporodik (és bizonyos faktorok ezt elősegítik, mint pl. ciklus előtti zsírosabb arcből), és a faggyú nem tud kiürülni, gyulladt csomóként pang a bőr alatt (elég mélyen). Ha rákerestek, sok cikket lehet találni magyar és angol nyelven is. És sok antibiotikumot is ajánlanak, de nagyon sok közülük elég erős, nem ajánlatos hosszabb ideig szedni. A kvázi legkíméletesebb, az a Doxycyclin 100 mg-os verzió (középsúlyos és mély aknéra írják fel), én is ezt szedtem. Hátránya, hogy 3 hónapig szedni kell ahhoz, hogy hasson. Sőt, egyesek akár félévig/8hónapig is szedik (ilyet is olvastam). Nekem nem volt ennyire elvetemült a helyzetem, és úgy tűnik elég volt a három hónap, mert már másfél hónap szedés után nem jelentek meg olyan mély, elmúlni nem akaró gyulladások, és azóta sem volt egy sem. Egyébként én is antibiotikum ellenes vagyok, és gyógyszerszedés ellenes, de volt az a pillanat, amikor azt mondtam, ok, ha ez segít, nem bánom, legyen, végigszedem. Ezt kombináltam a Skinoren krémmel külsőleg. A kettőt együtt erősíti egymás hatását. Nekem a Skinoren alapból bevált krém, már évek ismertem, használtam. Az antibiotikum kúra alatt végig szedtem probiotikumot és kefírt is ittam. Hát ennyi! Ami még fontos, az a megfelelő arctisztítás reggel és este!! Remélem segítettem! Sok sikert az akné elleni küzdelemhez! Üdv,

Címlap

top