Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állatok - petárdázás

Barátosnő
Létrehozva: 2010. december 31. 21:47

Kedves állattartók, kutyások, cicások! 

 

Sajnos, már most is nagyon sok áldozata van a szilveszteri petárdázásnak.

 

Legyetek szívesek, még ha állandóan kertben tartjátok a kutyáitokat, most erre az egy éjszakára legalább az előszobába vigyétek be.

Egy-egy megrémült állat hihetetlen pánikba tud esni, akár két méter magas kerítéseken is átugrik rémületében.

 

Iszonyú hideg van, messzire is juthat, bármi baj érheti és a hideg miatt elég nagy a kihűlés veszélye is.

 

Még csak 9 óra múlt, de már menteni kellett félholt, a nyakörvénél fogva a kerítésen fennakadt kutyust, egy petárdától megijedt és teherautó alá rohant kutyust, akinek az életéért most küzdenek az orvosok.

 

De nagyon sok kutyus elveszett, akiket gazdáik hiába keresnek már órák óta.

 

Ha egy picit is szeretitek, akkor nem tőrödtök most azzal, hogy koszos lesz tőle a szoba, hogy a kutyusnak melege lesz a lakásban, a lényeg, hogy biztonságba helyezzétek őket, mert nem biztos, hogy mindegyikük olyan szerencsés lesz, hogy épségben átvészeli és visszakerül hozzátok.

  1. 2011. január 1. 15:1326.

    Hál' Istennek, egy happy end!

    Gondolom, ez ad erőt, hogy csinálni tudd ezt, a sok megmentett állat segít elviselni a rengeteg borzalmat, amit nap mint nap látsz.

    Kívánok Neked még nagyon sok erőt és energiát ehhez!

    előzmény:
    Barátosnő (25)
    2011-01-01  14:58
  2. 2011. január 1. 14:5825.

    Sikerült elhozni a gazdáitól, azonnali életmentő műtét után szerencsére most már biztonságban van és minden reménye megvan a gyógyulásra.

     

    De ez nem a gazdán múlott, hanem megint az állatvédőkön, akik bevállalták a beteg, több tízezer forintos műtétet igénylő állatkát, miután egy szintén magánember állatvédő észrevette és segítséget kért csórikámnak.

     

     

    Ugyanúgy látjuk a dolgot, mind a gyerekeikre magasról tojó szülőkkel kapcsolatban, mint az állatvédelmi törvényt semmibe vevő és nem betartató bíróságokkal kapcsolatban.

     

    Elképesztő állapotok uralkodnak és nem tudom, hogy mikor jutunk el egy európai szintre, mert ahol most vagyunk, az bizony minden szempontból le van maradva 20-30 évvel a nyugati országoktól.

     

    Van nálam egy félszemű kiscica, akit kedves gazdája szépen a tesóival együtt becsomagolt egy dobozba, jó alaposan lezárta, majd bevitte egy erdő mélyére, nehogy valaki megtalálja.

    Szerencsére egy kutyás arra kirándult, és a kutyusa felfigyelt a sírásra, így megmenekültek. De nem sokon múlott.

     

    És mennyi ilyen van. Minden hétre jut egy szörnyűség. :-((

     

     

    előzmény:
    judy546 (24)
    2011-01-01  14:45
  3. 2011. január 1. 14:4524.

    Tudom én, hogy mire értetted! De tudod, mit várhatunk el az emberektől, akik a gyerekeikkel sem törődnek, hagyják, hogy az utca nevelje fel őket.

    Miért bánnának akkor jobban az állataikkal?

    Sajnos még a gyerekvédelem sincs szigorúan szabályozva, az állatvédelmi törvény pedig egy kalap xart sem ér addig, amíg a bírók ilyen enyhe itéleteket adnak azoknak, akik kínozzák, éheztetik, vagy ahogy írtad(Úristen, de kitépném a belét) végignézik, hogy a kutyájuk méhe kiszakadjon.

    Karácsonyi ajándékba kapott kiskutyát kirakni?

    Milyen ember az ilyen? Így becsül meg mindent, amit kap?

    Na, most jól felhúztam magam!

    Mi lett a beteg sharpei-jel? Meg tudták menteni, vagy el kellett altatni szegényt? 

     

     

    előzmény:
    Barátosnő (23)
    2011-01-01  14:33
  4. 2011. január 1. 14:3323.

    A szerető gazdit azokra értettem, akik most sírnak, hogy elveszett a kutyája, hogy órákig keresték őket.

     

    Ha igazán szeretik a kutyájukat, akkor ahogy itt lejjebb is volt pár hozzászóló, biztonságba helyezik a kutyájukat.

     

    Ez nem egy váratlan vihar volt, egy felhőszakadás, dörgés, amire nem lehet felkészülni, hanem egy, már napokkal ezelőtt beharangozott, figyelmeztetett dolog, amire az állatvédők és a média is jóval előtte felhívta a figyelmet.

     

    Nekem nem kell mondani a kitett kutyákat. Én is rendszeresen mentem az állatokat, önkéntes vagyok menhelyen, de magánemberként is állatvédő vagyok.

     

    El sem hiszed, milyen állapotú kutyákat, macskákat kell menteni. A napokban volt egy sharpei, aminek a hátulján ki volt "csúszva" a méhe. Iszonyatos állapotban volt, ami nem hirtelen alakult ki, és a rohadék gazdája végignézte, ahogy hetek, hónapok alatt ilyen életveszélyes helyzetbe került.

     

    De került az Illatosra karácsony másnapján olyan kutyus, aki valószínűleg karácsonyi ajándék volt, mert még a nyakán rajta volt a masni.

     

    Nagyon sok kutya kerül utcára öregen, betegen, vakon, csak mert a gazdájának ez egyszerűbb.

     

    Nagyon szigorú feltételekhez kellene kötni az állattartást. Minden egyes kutyát chipezni kellene, hogy rögtön megtalálható (ls büntethető) legyen a gazda, amennyiben a kutya az ő hibájából került olyan állapotba.

     

    Ha valaki bevállal egy kiskutyát, akkor azt tudnia kell, hogy bizony akár le is amortizálhatja a lakást. De ilyenkor vagy tudomásul veszi vagy próbál neki gazdit keresni vagy helyezze el egy menhelyre, de akár még a gyepi is jobb hely neki, ott legalább van esélye, hogy állatvédők kihozzák onnan.

    előzmény:
    judy546 (22)
    2011-01-01  14:23
  5. 2011. január 1. 14:2322.

    Hm, szerető gazdi? Tudod te, hány kutyát tesznek ki csak itt a mi környékünkön az utcára, csak mert megunják őket, vagy még nem szobatiszta, esetleg szétrágott valamit?

    Minek az ilyennek kutya?

    Én is tudtam, hogy a kiskutya majd rágni fog, hogy amíg nem lesz szobatiszta, sokat kell utána takarítanom, mégis engedtem a lányom kérésének és lett egy.

    Az eredmény? Az előszobában nincs tapéta a falon, linóleum betonig feltépve a fürdőszobában és egy csomó szétrágott használati tárgy.

    De a szívem megmelegszik, amikor hazaérek és ő az ajtóban vár, de mivel tudja, hogy nem szeretem, ha felugrál rám, megvárja, amíg én hajolok le hozzá és akkor olyan, de olyan boldog!

    Vagy amikor éjszaka bemegyek a gyerekhez, hogy betakarjam és a két macska ott alszik a lányom ágyán, a kutya meg alatta, mintegy vigyázva az álmukra. Olyan megható, hogy percekig el bírom őket nézegetni.

    Vagy amikor a kiscicát megtaláltuk a lépcsőházban, ahol éhezett és fázott,

    ("szerető gazdija" kitehette), felvittük és bebugyoláltuk egy meleg takaróba, a kutya pedig a szék alá feküdt és úgy őrizte a kis jövevényt.

    Imádjuk őket és megéri az apróbb bosszúságok ellenére is, mert sokkal több örömet adnak!

     

    előzmény:
    Barátosnő (21)
    2011-01-01  13:33
  6. 2011. január 1. 13:3321.

    Mi is lakótelepiek vagyunk, úgyhogy el tudom képzelni, hogy mennyire félhetett a kutyusod.

     

    Mi is elálltunk az autóval, mert sokan felelőtlenül dobálják ki a petárdát, tüzijátékot, csillagszórót és mindenféle egyéb robbanós, durrogós vackot. Pár éve a lányomnak a kapucnájába esett bele egy égő cigaretta, ami jól kiégette a kabátját, de neki szerencséje nem lett baja. De akár lehetett is volna, mint ahogy lehetne a kisgyereknek, az idősnek vagy a szívbetegnek, ha mellé esik egy petárda.

     

     

     

    Percenként érkeznek a bejelentések, elveszett, talált állatokról.

     

    Minden harmadik elveszett kutyánál az a leírás, hogy félős kutyusunk megijedt a petárdázástól, tüzijátéktól és elszaladt.

     

    Könyörgöm! Napok óta nyomták az állatvédők, a média a figyelmeztetéseket. Ha alapból félős a kutya, miért nem helyezte biztonságba?

    Ráadásul sok kutya kisebb, foxi, keverék, puli, tacsi méretű, akit igazán nem lett volna nehéz bevinni a lakásba. Ha pedig kiviszi sétálni, miért nem tesz rá pórázt?

     

    Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egy szerető gazdi miért nem figyel a napok óta elhangzott figyelmeztetésekre?

     

    Ezeknek a kutyáknak a jó része sajnos sosem kerül elő, és sokan már csak holtan.

     

    És csak egyetlen éjszakáról van szó!

    előzmény:
    judy546 (19)
    2011-01-01  12:43
  7. 2011. január 1. 13:1920.
    Szerencsés a kutyusod, hogy ilyen nyugodt természetű!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966034 (14)
    2011-01-01  10:22
  8. 2011. január 1. 12:4319.

    A szívem facsarodik, ahogy olvasom ezeket!

    Én magam is félek a petárdától, hát akkor egy állatka, akinek fogalma sincs arról, hogy szilveszter van, hogyan is érthetné meg, hogy mi folyik körülötte?

    Mi egy ltp-én élünk és tegnap este, amikor lent voltam a kutyával, azt láttam, hogy a bulizók az ablakokból dobálják ki a meggyújtott petárdát.

    Nem törődnek vele, hogy kire esik rá, ember, kutya, autó, tökmindegy nekik.

    Szegény kutyám is csak azt látta, hogy vmi esik lefelé és aztán nagyot durran, nem csoda, hogy csak úgy sepert haza.

    De még ma reggel is félt, pedig most viszonylag csend van a környéken, gondolom, alszanak még és mindenkit megugatott, pedig egyébként egy nagyon barátságos kis kutya.

    Egy  kisfiút meg is ríkatott, mert a gyerek -vesztére- éppen a szánkóját húzta be a lépcsőházba és a kutyát most ez a hang is irritálta.

    Alig bírtam a gyereket megvigasztalni. Normális körülmények között a Panka simán elmenne mellette, meg a szánkója mellett és rohanna ki, mert már nagyon kellett neki.

    Egyszóval, nagyon haragszom  ezekre a hülyékre, akik idegbeteget csinálnak emberből, állatból, de ők jól érzik magukat!

    előzmény:
    Barátosnő (15)
    2011-01-01  12:27
  9. 2011. január 1. 12:3318.

    Szegény kutyi! Az 51-es út amúgy is szörnyű környék. Nagyon sok a kidobott kutya arrafelé.

     

    Nemrégiben egy teljesen süket, hófehér, gyönyörű pici cicát kellett az 51-es útról kimenteni, miközben az autók zúgtak el felette, mellette.

    előzmény:
    margo12 (13)
    2011-01-01  01:01
  10. 2011. január 1. 12:3117.

    Sajnos, ahogy írtam, egyetlen pillanat is elég, hogy eltűnjön a kis kedvenc.

     

    Remélem, hogy előkerül a kiscicád, épségben és mielőbb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (10)
    2010-12-31  22:49
  11. 2011. január 1. 12:3016.

    Létezik több nyugtatószer, amiket ajánlanak ilyen esetekben.

     

    Nagyon dícsérik az SOS Animal bonbont, de többféle szer van még, köztük homeopátiás is.

     

    Én csak azért nem adtam a kutyusnak, mert az elmúlt időszakban nagyon sok gyógyszert kapott, jelenleg is többet szed, így nem akartam már kiütni őt egy újabb gyógyszerrel.

     

    De idén szilveszterre biztosan benyugtatózom őt.

    előzmény:
    newsees (6)
    2010-12-31  22:21
  12. 2011. január 1. 12:2715.

    A mi kutyusunk is ötven méter után rohant haza.

     

    Éjfélkor iszonyúan félt. Annyira remegett és úgy sírt, hogy a szívem megszakadt érte.

     

    Bele sem merek gondolni, hogy az a sok szerencsétlen állatka, mit élhetett át kinn az utcán.

    Nem véletlenül találtak és találnak azóta is teljesen sokkos, lemerevedett kutyát. Jó pár kutya annyira bepánikolt, hogy csak remegve állt egy helyben, mozdulatlanul, akár az úttest közepén, miközben a teherautók kerülgették.

    előzmény:
    judy546 (8)
    2010-12-31  22:31
  13. Torolt_felhasznalo_966034
    Torolt_felhasznalo_966034
    2011. január 1. 10:2214.

    Sziasztok!

    B.U.É.K!

    Remélem minden jól van már.

     

    Macskám nincs, de egy nagy kutyusom igen, aki egy keverék, de igazi házőrző. Valami elképesztően stabil idegrendszerrel van megáldva.

    Én azon csodálkozom, hogy őt nem zavarja az ilyesmi, annyira nem, hogy az már színte természetellenes.

    Korábban volt félős kutyusom, de ez a közel 10 éves Bundika nem fél semmitől. Hőlégballon, vagy mennydörgés, tűzijáték vagy helikopter, őt nem zavarja, csak a postás és a számlások.

    Igaz, csak akkor van kennelen kívül, ha ott vagyunk vele, de ilyenkor is befekszik a házába, és nyugisan alszik, egy hang nélkül.

    Hozzáteszem, hogy aránylag jó, kertes környék, már évek óta nem kell a kertből gyűjtögetnem a szilveszteri hulladékot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 1. 01:0113.

    Tegnapelőtt este a lányom azzal jött haza, hogy  az  51-es úton, közel a Coca Colához egy hatalmas komondor jött vele szemben !!!!!

     

    Szerencsére szembe nem jött semmi, igy félrekapta a kormányt, hogy el ne üsse.

     

    Másfél órán át kerestük kocsival, hogy hátha meg tudjuk menteni, /

     

    nagyon hideg volt az éjszaka / de sajnos nem találtuk meg. Azóta is sokat gondolok rá, vajon mi lett vele ???

     

     

    A  " GAZDIT "  szivfájdalom nélkül  kikötném a minusz 10 fokba !!!!!!

     

     

    Négy kutyám és hét cicám van, min itt punnyad mellettünk.

     

     

    Boldog Ujévet Kivánok !

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  15. 2010. december 31. 23:2712.

    Akutyánk, itt kucorog, a lábamnál.

    A mecsek meg a mosógép elött szokott ülni.

    17h-tól nem tudtam kivinni.

    Még a szomszéd tüzelő kutyája sem volt vonzó neki. Ez így megy évek óta. Reggelig nem megy le. Csoda, hogy nem robban szét a vesélíe.

    Szegények.

    Hiába van 18-06 között a durrogtatás engedélyezése, úgy sem tartják be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (11)
    2010-12-31  23:07
  16. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2010. december 31. 23:0711.

    Sziasztok állatbarátok!

    Kívánom, hogy mindenki a szeretett állatával együtt ünnepelje az új esztendőt, és senkinek semmi baja ne legyen.

    Nálunk 2 németjuhász van, anya és fia.

    A házba nem akarnak bejönni, csak 1-1 percet maradnak, megszokták a szabadságot, de a tolóajtós teraszon "megágyaztam" nekik, az ajtó csak annyira van nyitva, hogy érezzék: nincsenek bezárva. Nagyon tetszik nekik, mert jókat durmolnak. 

    Szerencsések vagyunk, mert a környezetünkben sehol nincs se petárdázás, se durrogás, csak messzebbről hallani ide, ahogy dobálják. 

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  17. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. december 31. 22:4910.

    Jó a cím: Állatok pejorativ értelemben.

     

     

    Nagyon mérges vagyok. Addig engedtem ki a macsekot amig pisil. A párom is kint volt. Egyszer csak eltünt, már annyit kerestem. Remélem előkerül. A legkedvesebb macskám eddig.

    A kutyánk alszik.  Kapott kis nyugtatót.

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  18. 2010. december 31. 22:379.

    Köszönjük, kitettem a Facebookra is, lássák minél többen, amíg nem késő...

     

     

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  19. 2010. december 31. 22:318.

    Jaj Istenem, szegénykéim!

    Én is most vittem le a miénket, teljesen össze volt zavarodva és bár imád a hóban rohangálni, de most  gyorsan lerendezte a dolgát és csak úgy húzott vissza a biztonságos lépcsőházba.  Alig bírtam utána rohanni, majdnem hasra rántott.

    Ő is érzi, hogy most nem biztonságos kint.

    Bezzeg a macskáink! Átalusszák az egészet, micsoda angol hidegvér...

    Boldog Új Évet minden állatszerető és védő topiclakónak, kívánok Nektek továbbra is sok-sok örömet a kedvenceitekben!

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  20. 2010. december 31. 22:227.

    Anno mi ez miatt szoktunk le a szilveszterezésről. A cica szinte sokkos állapotba került a durrogásoktól. Így inkább itthon maradtunk vele. Azóta öregedett 15 évet, már kicsit vak is, kicsit süket is,  már szerintünk nem hallja meg, mert meg sem rezzen.

    De nekünk nincs kedvünk egyedül itthon hagyni!

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  21. 2010. december 31. 22:216.

    Mi már délután  óta küzdünk a miénkkel aki benti, de ugat ha meghallja a durranásokat. Folyamatosan megy szinte a pufogás...

     

    Tudjátok mi jutott eszembe: mi kérdeztük hogy nyugtató vagy valami más szer van-e? Erre az állatorvos nem tudott adni semmit, kivéve a pasztát amit viszont mi nem akartunk. Pánikbeteg kutyánk van, még az esőtől is fél tehát nem ártott volna, de nem lett megoldás.

     

    Remélem mindenki biztonságba helyezi a kutyusait és minél kevesebb dolgot lesz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. december 31. 22:215.

    Köszönöm!

     

    Neked is nagyon boldog új évet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_135693 (2)
    2010-12-31  22:10
  23. 2010. december 31. 22:204.

    Ilyen egy felelősségteljes gazdi!

     

    Sokan mondják, hogy a kutya bezárt kerítés mögött van, de arra nem gondolnak, hogy a sok idióta szándékosan dobja be a kertbe a petárdát, amitől szerencsétlen állatok sokkot kapnak és olyanokra képesek, hogy két méter magas kerítéseken másznak át.

     

    Tegnap volt egy kutyus, aki egy baromi magas kerítésen mászott át, úgy hogy a körmével végigkaristolta az egészet, és annyira pánikban volt, hogy addig próbált menekülni, amíg nem sikerült neki. Azóta sem találják.

    előzmény:
    Hszob (3)
    2010-12-31  22:15
  24. 2010. december 31. 22:153.

    Nekem van két kutyusom és 4 cicám. Mindenki itt van bent, pedig kijárósak, de félnek, én meg őket féltem, mert ha nem is szöknének, bedobálják rájuk a petárdát...

    A kutyáim rettegnek, főleg a nagyobb... 

    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47
  25. Torolt_felhasznalo_135693
    Torolt_felhasznalo_135693
    2010. december 31. 22:102.
    Kutyum nincs, de bemásolom a lehetséges helyekre!!! BUÉK Barátosnő
    előzmény:
    Barátosnő (1)
    2010-12-31  21:47

Címlap

top