Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felvételi középiskolába

csikiváry
Létrehozva: 2011. január 12. 07:46

Sziasztok!

 

 

Akinek 8.-os  csemetéje van,komoly fejtörést okoz mostanság a tovább tanulás.Nekünk is van megválaszolatlan kérdésünk.Pl. a sorrend.

Ha van kedvetek beszélgessünk róla.

Várlak benneteket!

Csikiváry

  1. 2011. február 24. 15:30101.

    Szia !

     

    Drukkolok a lánykádnak !

    Beszámolót kérünk  mi volt !

    előzmény:
    csikiváry (100)
    2011-02-24  12:18
  2. 2011. február 24. 12:18100.

    Sziasztok!

    Az én lánykám holnap megy fizikai felmérésre,ill.szóbelizni.

    Ver a víz minket is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2011. február 24. 09:4299.

    Sziasztok!

    Mi még nem tudunk semmit és már nekem is nagyon elegem van ebből a várakozásból, izgulásból...

    5 sulit jelöltünk be, az első helyre csak bizonyos pontszám felett hívnak be, a második helyen mindenképp kell szóbelizni, aztán majd a végső rangsor dönt, a harmadik suliba elég a hozott pont és a központi (szerintem ide tuti felveszik a gyereket, ha az első kettő nem jön össze, de nem kiabálom el). A másik két megjelölt gimiben is van szóbeli, de az inkább beszélgetős illetve nyelvi felmérés, ha jól értettem...

    Még egyik helyen sincs fent a szóbeli időpontja, pedig jó lenne már túllenni rajta.

    A felvételi rendszert én sem tartom túl jónak, szerintem túl sokat nyom a latba a több éves iskolai teljesítményhez képest az az egyetlen alkalom, mikor megírják a tesztet. Bárkinek lehet rossz napja, teljesíthet gyengébben, izgulhat az átlagosnál jobban stb. És elcsúszhat rajta a vágyott suli...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 24. 09:3298.

    Szia !

     

    Sajnálom, hogy nem került be szóbelizni a lányod az elsőként áhított suliba, nagyon drukkolok, hogy a másik kettőbe behivják. Az átlaga nagyon jó a lányodnak, az pedig hogy a 72 pont mennyire jó talán a sulik honlapján tudod megnézni viszonyitásképp hogy azokban a sulikban hogy sikerültek a központi felvételik. Bár én is igy néztem, mégsem került be szóbelizni az első helyen megjelölt suliba (ennek én kicsit örülök, mert a második helyre beirt suli nekem szimpatikusabb volt, a lányom pedig azt mondta neki végülis mindegy melyik, mindegyiknek örülne).

     

    Én is úgy gondoltam (ezek szerint jól), hogy az már előrelépés ha behívják szóbelizni. Én is próbáltam neki úgy segiteni a felvételi lap kitöltésénél, hogy mindenképp bekerüljön valamilyen suliba, mert az egyik osztálytársa és a másik nyolcadikos osztályból is egy fiú úgy jár most nyolcadikba, hogy tavaly a beírt iskolák közül egyikbe sem vették fel és ezért kell újra járnia a nyolcadikat. Nem akartam, hogy így járjon. Nagyon izgulunk mindketten a szóbeli miatt, foglalmam sincs hogy fog zajlani. Drukkoljatok nekünk !

    előzmény:
    maszi (96)
    2011-02-24  08:57
  5. 2011. február 24. 08:5897.
    Jaj, azt elfelejtettem írni, hogy gratulálok! Ez egy előrelépés, már fél siker!!
    előzmény:
    oroszlanszilvi (94)
    2011-02-23  16:41
  6. 2011. február 24. 08:5796.

    Mi most épp padlón vagyunk, sms-ben próbálom a gyereket vigasztalni. A Veres Pálné gimibe még szóbelizni se került be. Kevés lett a pontja.

    Sejtettük, hogy ez lesz, de azért titkon reménykedtünk.

    A Veres Pálné honlapján az is ki volt írva, hogy aki komolyan gondolja, hogy oda akar jelentkezni, az ott írja meg a központit, és járjon előkészítőre is. 

     

    Van még két suli, és mindkettőben több szak megjelölve. Reménykedek, és imádkozok. 

     

    És ki vagyok kicsit bukva a rendszerre. Engem az idegesít a legjobban, hogy nem tudom, hogy milyen szinten van a gyerek. Tudom, hogy 4,9-4,6-4,5-4,7 átlagai  voltak felsőben,vagyis az 4,7. És azt is tudom, hogy 72 pontra írta az írásbelit, ami nem rossz, de nem is túl jó. De nem tudom, hogy ezzel hova felel meg.  Nem tudom, hogy ebben az évben hogy sikerült, milyen átlaggal a központik. Nem tudom, hogy a választott iskolába mi a jó. Állunk hónapokig, és fogalmunk sincs, hogy mik az esélyeink. Ez gyerek és szülőpróbáló. Rémálom. Hetek óta rosszul alszom.

     

    Csak egyet tudok, hogy mit tennék azzal az emberrel aki ezt a rendszert kitalálta. 

     

    előzmény:
    oroszlanszilvi (94)
    2011-02-23  16:41
  7. 2011. február 23. 17:0595.

    Kedves Apuka!

     

    8.-os osztályfőnök vagyok,mellesleg matektanár.Szeptember első hetében felajánlottam az osztályomnak,hetente egy órában ingyen felkészíteném őket a felvételire.Alig-alig jöttek,leginkább azok,akik nélkülem is jól írták volna meg.A többi ez idő alatt TV-t nézett,számítógépezett vagy csavargott.Egyébként mi nem lehetünk betegek? 

    előzmény:
    egyapuka (85)
    2011-02-04  08:20
  8. 2011. február 23. 16:4194.

    Sziasztok !

    Lánykám ma kapta meg a papirt, behivták a második, illetve harmadik helyen (egy suli) megjelölt iskolába felvételi beszélgetésre. Nálatok mi újság ? Volt már valaki szóbeli felvételin ? Ha igen, hogy zajlik, mire készüljön a lányom ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 19. 11:0993.

    Szia !

    Köszönöm a gyors választ és megköszönöm ha megirod, hogy ki csinálja ! A 18 fős osztálynak 100.000.-Ft-os tablót nagyon soknak tartom, gondolom aki nektek csinálja az is vagy üllői vagy környékbeli akkor az nálunk is megcsinálja 3.700.-Ft/főért, az meg egész jó. 

     

    előzmény:
    maszi (92)
    2011-02-18  18:18
  10. 2011. február 18. 18:1892.

    Nálunk még nem volt fotózás, de akit választottunk 3.700,- Ft/főért csinálja. Most igy fejből nem tudom, hogy ki csinálja. De hétfőn megirom. Most csak a csomagajánlatot találtam meg, név nélkül.

     

    Nekünk benne van a nagytabló, mindenkinek egy kis tabló,4 db tablókép, 8 db igazolványkép, 2 db levelezőlap kép.

    Nem isgondoltam, hogy ilyen olcsón is meg lehet úszni. 

    Állitólag akit választottunk már pár éve csinálja a mi sulinknak, és megbizható, és jó fej. De ezt csak az ofőtől hallottam. 

    előzmény:
    oroszlanszilvi (91)
    2011-02-18  15:50
  11. 2011. február 18. 15:5091.

    Szia !

     

    Ti már túl vagytok a tabló fényképezésen ? Ha igen nem tudod, hogy ki csinálta a tablót és mennyiért, mert nálunk az of. azt mondta, hogy itt Monoron 100.000.-Ft-ért csinálná egy fényképész ami szerintem nagyon durva. Nézegettem a neten több fényképészt és a legtöbb retusálással, mindennel együtt 2.000-2.500.-Ft/fő áron csinálja, mig itt 3.500.-4.600.-Ft/fő megrendelt csomagtól függően. Köszönöm előre is !

    előzmény:
    maszi (61)
    2011-01-26  15:59
  12. 2011. február 5. 09:0490.

    Így lesz!!

    Csak nem értem, hogy mi a francért idegesiti a gyereket ilyen hűlyeséggel.

    Persze ha velünk, mint szűlővel áll szembe....

    Könnyen elbánnak a gyerekekkel,de a gyüjtés az ajándékra,hamarosan kezdődik.Mivel a másik gyerek is ebbe a suliba jár, nem mondhatom, hogy én nem adok egy huncut vasat se...még a pici inná meg a levét...

    előzmény:
    maszi (89)
    2011-02-04  21:33
  13. 2011. február 4. 21:3389.

    A nyolcadikosok összevont szülői értekezletén az igazgató azt mondta, hogy a szóbeliről és a nyilt napokról  kérjünk igazolást a sulikban és akkor az már igazolva is van.

     

    Szóval szerintem kérjetek igazolást az adott suliból és akkor be van fogva a szájuk!!! Nálunk volt  olyan suli, ahol eleve mondták is, hogy melyik teremben osztják az igazolást.

     

    előzmény:
    csikiváry (87)
    2011-02-04  09:55
  14. 2011. február 4. 10:0088.
    Mi ugyanígy jártunk magyarból...
    előzmény:
    maszi (86)
    2011-02-04  09:27
  15. 2011. február 4. 09:5587.

    Nekem is van véleményem ezügyben,de nem tűr nyomdafestéket.

    Nagyon haragszom az ofőre is,mert azt mondta a lányomnak, hogy már csak 2 helyre mehet szóbelizni...ugyanis amikor nyílt napra mentünk 1 napot én már igazoltam neki a 3-ból.(???)

    előzmény:
    egyapuka (85)
    2011-02-04  08:20
  16. 2011. február 4. 09:2786.

    Teljesen egyetértek Veled, Veletek!

     

    Egyébként az én lányom nagyon jó magyaros, fantasztikus jó fogalmazásokat ír. Ha a házifeladatok között van olyan feladat, amik a dolgozatban voltak, azt játszva a kisujjából kirázva megírja. De a dolgozatban olyan egyszerű dolgokban követett el ilyen-olyan hibákat, amiknél csak lestem, hogy nem hiszem el, hogy ezt nem tudta a gyerek. 

     

    A suliban a magyar tanárnő megiratott velük egy régebbi központi dolgozatot pár héttel a központi előtt, és a lányomnak 95 %-os lett az eredménye. De az igazi vizsgán annyira izgult, hogy 70%-os lett a teljesítménye. Mert azt azért nem tudom elhinni, hogy a hasonló feladatokat még két héttel előbb 95%-ban tudta, aztán ez a tudás valahova eltünt volna.

    Hisz azt is a megoldó kulcs alapján javította a magyar tanár. 

     

    Most már csak 2-3 hónap és túl leszünk az egészen.  Ezzel vigasztalom magam!

     

     

    előzmény:
    egyapuka (83)
    2011-02-02  17:36
  17. 2011. február 4. 08:2085.

    Sziasztok!

     

    Most láttam a lányok matekfüzetét. Kedvem lett volna bemenni a tanárhoz! Most vették/ismételték át azt az anyagot ami vastagon benne volt a felvételi feladatsorban. Ja és decemberben  nem volt a tanár mert beteg volt a helyettesítő pedig csak azért volt bennt az órán ( töritanár), hogy valaki legyen velük.....  Amig ilyen lelkes felkészítő tanárok vannak ( tisztelet a kivételnek ) ne is várjunk sokat a gyererkektől!

     

    egyapuka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 2. 20:2784.
    Teljesen eggyetértek veled,sőt szerintem az egész butaság úgy ahogy van!!Nekik még nem kellene felvételizni.Az én lányom is olyan hibákat ejtett, amiket normális esetben tuti nem követett volna el.
    előzmény:
    egyapuka (83)
    2011-02-02  17:36
  19. 2011. február 2. 17:3683.

    Sziasztok!

     

    A suliból ugye max 50 pontot lehetett vinni az 5 fő tárgy 7. évvégi és 8. első félévi jegyeit. Magyar irodalom, magyar nyelvtan, matek, töri, angol.

    Ez max 2X25 pont. Az egyik picim 47 pontot vitt így a másik pedig 44-et. Erre írták meg a két felvételit 73 és 72 pontosra. Így jött ki a 120 és a 116 nálunk. Én is olvastam , hogy egyes iskolák eltérően számolják a hozott és a szerzett pontokat. Van akinél 100 a hozott és 100 a szerezhető. Itt 50 a hozott és 100 a szerezhető. Tehát a felvételi ami nem mindíg tükrözi a tudást 100%-osan 2x-es szorzót kap. Aki sajnos izgul stresszel az hátrányban van. Nem is értem miért kell 45 percben megszabni az időkorlátot. Tegye a szívére a kezét az a felnőtt aki pl matekból 45 perc alatt végig megoldotta ezt a feladatsort. ( nem túl sokan lehetnek). A gyerek ha nem lenne időzavarban jobban kiírná magából a tudást és ehhez kb még kellet volna adni nekik legalább 15-25 percet. Aki nem tudja vagy nem készült eleget annak ez az idő sem elég, mert csak ott ülne felette. Röviden ennyi az észrevételem .

     

    üdv.

    egyapuka

    előzmény:
    csikiváry (82)
    2011-02-02  09:43
  20. 2011. február 2. 09:4382.

    Na végre mi is megkaptuk az eredményeket!

    Matek 33 magyar 36 pont.Majd meglátjuk mire lesz elég....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. február 1. 20:4681.

    Szia, mi is most szenvedünk, tehát csak annyi a tapasztalatom, amennyi a többieknek. 

     

    Én most már abban a stádiumban vagyok, hogy lesz ami lesz. De nem szabad kikészíteni magamat, és az én stresszelésem, állandó sopánkodásom átragad a gyerekre. Azt meg nem engedhetem meg, mert mi lesz vele akkor a szóbelin. 

     

    Szóval kezdjünk el, kicsit levegőt venni, ezt tanácsolom mindenkinek, most  majd egy-két hétig úgyis pihenő lesz február 18-a után, amig a sulik felállítják a rangsort, hogy kit hívnak be szóbelire.

     

    Apuka! Nem tudom, hogy érted, hogy 116-120 pontja van a lányaidnak.A 4,8 átlagú lányzódnak biztos nem csak 120 pontja van. 

    A 4,8 átlagnál a suliból hozott pont az olyan 85-90 pont lehet,plusz a központi felvételi eredménye. 

    Szerintem ne aggódj, nem  rossz ám az az eredmény amit a lányaid produkáltak, és ráadásul jó tanulók. Szóval ha őket nem veszik fel, akkor kit??? 

     

     

    előzmény:
    egyapuka (80)
    2011-02-01  18:05
  22. 2011. február 1. 18:0580.

    Üdv. Mindenkinek!

     

    Mi is ezen stresszelünk már hónapok óta! 8. osztályosak a lányaim. A magyarral semmi gond mindkét lányom jól írta meg 43-42 pont ( Ikrek a drágáim) A matek azonban nem lett túl jó 29-31 pont. Nem akarnak valami belvárosi elit Gimibe menni inkább itt szeretnének maradni a kerületben egy jónevű gimiben. Szerintetek van erre esély így. Az össz pontszámuk 116-120 pont. Egyébként 4.3 és 4,8 volt most félévben a bizonyítványuk. Akinek van már tapasztalata az írjon, mert nekem ez az első ilyen "megpróbáltatásom" és nincs semmilyen tapasztalatom.

     

    üdv.

     

    egy aggódó apuka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. január 31. 20:3479.
    Remélem jól sikerült nektek!Én most is úgy gondolom,hogy nem jó ez így.Semmi szükség ilyen stressznek kitenni a családokat.A nagyja még csak most  jön,gondolok itt a szóbelire...fizikai felmérésre.Már jó lenne túllenni ezen az egészen.A gyűjtőtől mint a tűztől úgy félek!!!
    előzmény:
    maszi (78)
    2011-01-31  20:19
  24. 2011. január 31. 20:1978.

    Itt írta valaki, hogy a suliknál azért látjuk azt a nagy túljelentkezést, mert ők azt számítják, hogy összesen hányan jelentkeztek hozzájuk. Akár a második, harmadik, vagy éppen ötödik helyre is.

     

    Nagyon drukkolok, hogy jó legyen minden. 

     

    Remélem sikerül a felvételi a vágyott iskolába Nektek is, és mindenkinek. 

     

    Ma voltunk megnézni a dolgozatokat, hát sajnos jól javítottak. És szerintem nagyon rendesek voltak, nem szőröztek velük. A magyar dolgozatban olyan hibái voltak, amik egy sima dolgozatban biztos nem fordult volna elő, annyira hülye hibák, amiket tudom, hogy tud. 

     

    Ma kaptunk az ofőtől levelet, hogy a héten lehet menni aláírni a felvételi lapokat. 

    előzmény:
    csikiváry (77)
    2011-01-31  12:32
  25. 2011. január 31. 12:3277.

    Sziasztok!

    Mi csak szerdán tudjuk meg...ez a pár nap a leghosszabb. Félek nagyon,mert

    8-10-szeres a túljelentkezés a vágyott suliba.

    előzmény:
    oroszlanszilvi (72)
    2011-01-31  09:00

Címlap

top