Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mindenáron?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 20. 08:35
Hormonkezelések, inszemináció, lombik, tüszőstimuláció – orvosi eljárások sora, amelyek mind-mind a gyerekáldást segítik. A leendő szülők jelentős része pedig úgy vág bele a különböző kezelésekbe, hogy fogalma sincs róla, milyen kockázatot vállalhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 22. 17:20451.
    Érdeklődjétek meg, a fagyasztottat általában érdemes kifizetni, mert töredékébe kerül a stimus lombiknak. És akkor nem veszítetek el TB támogatott lehetőséget! Nem mindegy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755555 (448)
    2011-01-22  16:58
  2. 2011. január 22. 17:15450.
    A SOTE-n a fagyasztott és a stimus ugyanannyi. De nem ők tehetnek róla, egyetemi klinika "felűlről" kapják az utasítást. A dokiknak semmi beleszólása.
    előzmény:
    moncsika100 (445)
    2011-01-22  15:25
  3. 2011. január 22. 17:14449.

    Szia!

     

    A kettő ugyanaz! Csak én elfelejtettem a címét.

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    ymsz (444)
    2011-01-22  15:25
  4. 2011. január 22. 16:58448.

    Sziasztok!

     

    Most láttam ezt a fórumot és gondoltam én is leírom, hogy nálunk mi hogy zajlik és mennyibe kerül.

    De kezdem a legelején. Nekem 2003ban derült ki az endometriosis. Azóta többször is műtöttek, persze akkoriban még nem szerettem volna babát, de ahogy teltek az évek a férjemmel úgy gondoltuk, hogy most már itt lenne az ideje. Elkezdtük a baba projektet, de csak nem akart össze jönni, elmentünk a dokimhoz aki kivizsgált engem (hormon vizsg, átjárhatóság stb.) de oknak csak az endot találta, a páromat is elküldte de vele teljesen rendben van minden.Miután megint eltelt egy év sikertelen próbálkozás után a lombikot javasolta. Így pont egy éve kerültünk a Kaáli intézetbe. Az addigi kezeléseimet, műtéteimet és gyógyszereimet a TB támogatta, az hogy borítékba mennyit adtunk azt nem írom le mert vagy ad az ember, vagy nem és hogy mennyit azt mindenki maga tudja, mit bír a pénztárcája.

    Tehát mi most járunk egy éve a Kaáliba lombikra. Amikor oda mentünk vittünk minden leletet és záró jelentést így sok vizsgálatot nem kellett újra megcsinálni, amivel sokat spóroltunk, de a spermiogram, vérvétel és uh-ot újra meg kellett náluk csinálni. Kettő inszemináción és egy sikertelen lombik beültetésen vagyunk túl ami eddig nekünk a gyógyszerekkel, vizsgálatokkal mindennel együtt ez az egy év 293000 forintba került. Egyedül az utiköltség nincs benne ebben az árba. Hála pénzt egyáltalán nem fogadnak el, az emberekhez való hozzá állásuk kifogástalan, mi minden téren nagyon meg vagyunk velük elégedve még így is hogy még nincs baba. A második lombik beültetésünk májusra van előjegyezve. Elméletileg akkor már nem kell leszívás mert 3 bébink le van ez elsőből fagyasztva és majd ők lesznek vissza ültetve, de nem tudom ott mennyit kell majd fizetni és hogy ugyan azokat a gyógyszereket kell e majd szednem. Mindenről szlát kapunk amit gondosan félre rakunk, hogy visszamenőleg is tudjuk mi mennyibe kerül ha esetleg vki tudni szeretné.

    Remélem mindannyiunknak hamarosan bébije lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 22. 16:40447.
    Nem azt mondtam, hogy egy beültetés kerül ennyibe, hanem azt hogy ők kb. ennyit költöttek a  próbálkozásaikra: gyógyszerre, vizsglatokra, orvosokra.
    előzmény:
    moncsika100 (436)
    2011-01-22  12:58
  6. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2011. január 22. 16:18446.

    Ez az egész mire jó?

     

    A sok 1000-ből 1 ilyen is történt?

     

    Minden egyéb nélkül is történnek váratlan tragdiák.

     

    Igen, sok nő vállal kockázatot egy gyerek miatt.  

     

    Nem csak gyerek miatt vállalunk kockázatot.  

     

    Ez most egy kiragadott példa,mire volt jó? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-20  08:35
  7. 2011. január 22. 15:25445.

    Ez tényleg húzós.... 

    Ilyen alapon sokkal korrektebb a nem támogatott, mert ott valóban mindenért fizetsz, de pontosan tudod, hogy mennyit. (a 327 ezernél még a stimus sem sokkal drágább) 

    előzmény:
    Gina424 (443)
    2011-01-22  14:24
  8. 2011. január 22. 15:25444.
    vagy Almásitól a Sejtjeink
    előzmény:
    Gina424 (433)
    2011-01-22  12:36
  9. 2011. január 22. 14:24443.

    Van akinek 260.000 Ft-ba kerül egy stimuhoz a gyógyszer. A Kaáliban meg gyakorlatilag mindenért fizetni, kivéve a lombikot, ha azt támogatja az OEP. Minden vizsgálat vérvétel pénzbe kerül.

     

    A fagyasztott beültetést is támogatja a TB, de mivel az általában olcsóbb, ezért a párok ki szokták fizetni, hogy ne vesszen el lehetőségük. Kivéve SOTE, ahol a fagyasztott is 327.000 Ft, ami szerintem elképesztő.

    előzmény:
    moncsika100 (439)
    2011-01-22  13:15
  10. 2011. január 22. 14:19442.
    Szomorú de tényleg ez van. Persze májzsugorra és tüdőrákra mindig lesz pénz.
    előzmény:
    moncsika100 (438)
    2011-01-22  13:03
  11. 2011. január 22. 14:16441.
    Na pont ez az. Szóról szóra egyetértek, főleg az utolsó mondatoddal.
    előzmény:
    natika75 (437)
    2011-01-22  13:02
  12. 2011. január 22. 14:12440.

    Ő sem azt írta, hogy egy kezelés kerül ennyibe.

     

    Egyébként nem mindig lehet bekerülni a gyógyszergyári programba. Nekem is volt ilyen egyszer vagy kétszer. De ez azt is jelenti egyben, hogy az ember kicsit kísérleti alany is lesz.  Egyébként abban igazad van, hogy a támogatott lombikokhoz azért a gyógyszereket tényleg ki kellene fizetni, de a nem támogatott lombikok kifizetése szerintem tényleg túl megy sok ember keretein.

    előzmény:
    moncsika100 (436)
    2011-01-22  12:58
  13. 2011. január 22. 13:15439.

    A barátnőm a Kaáliban kapta ezt a programot, az elmúlt évben. 

     

    A stimu ára nyilván egyéni a hormon adagtól függően.

    Az enyémből először 83.000 volt, utána még egy doboz +15.000, plussz vitaminok, egyéb gyógyszerek mondjuk egy tízes.

     

    Úgy tudtam, hogy a Kaáliban semmiért nem kell fizetni. Ebben a formában akkor ez nem igaz.

     

    A fagyasztott beültetést nem támogatja a TB? vagy "elfogyott" a lehetőség? Szerintem ez a 100 ezres ár a normál ára akárhol... nem?  

     

    Az utolsó bekezdéssel maximálisan egyetértek.  

    előzmény:
    natika75 (437)
    2011-01-22  13:02
  14. 2011. január 22. 13:03438.

    Persze, erről lehet vitatkozni - és vitatkoznak is - hogy hány próbálkozást támogasson a TB. Nekem a saját dokim azt mondta, hogy mondjuk a 10. próbálkozás nem feltétlenül jelent 10X-es esélyt. Azt mondta, hogy az elsőből ált. le tudnak vonni következtetéseket, statisztikailag a 2.-3. próba a legsikeresebb. Persze ez csak statisztika, én is ismerek olyat, akinek a 10-re sikerült és olyat is, akinek a 6-ra, de olyat is, akinek elsőre. 

     

    Nyilván azokat nem boldogítja a statisztika, akiknél kimerült az 5 próbálkozás, de az eü politikának is megvannak a maga szempontjai. Nyilván nem akarnak a végtelenségig finanszírozni olyan beavatkozásokat, amik nem járnak eredménnyel de borzasztó drágák.

     

    Ez szomorú, de így van.  

    előzmény:
    Gina424 (434)
    2011-01-22  12:39
  15. 2011. január 22. 13:02437.

    Tévedés, 100 000  Ft-ból nincs meg egy stimuláció. Sokkal több. És még nem beszéltünk semmilyen  + vitaminról, meg egyebekről, amiben az ember lánya ugyebár hisz, hogy hátha segít.

    Nem létminimumon élünk. De nagyon nehéz volt előteremteni minden egyes alkalommal még a TB által támogatott kezelésre is a rávalót.

    Jelenleg az egy darab fagyasztott embrióm beültetésére várok. 100 000 Ft lesz maga a beavatkozás, ami kb 6 perc. Olyan mint egy nőgyógyászati vizsgálat. Nyilván veszek hozzá még vitaminokat, fogok kapni a beültetés után terhesség támogató injekciókat, alhangon számolva + 50 000 Ft.

    1 gyerekünk van, én pedagógus vagyok, vagyis már most többről beszélünk rég, mint az én egy havi fizetésem.

     

    Milyen lehetőségről beszélsz, amit össze lehet szedni támogatásnak? Vagy milyen gyógyszergyári programot? Nem ma kezdtem lombikozni, és nem is csak egyetlen intézményben voltam, de ilyet még nem hallottam.

     

    Több olyan meddőségi intézet van, ahol nem kell fizetni a vizsgálatokért. Semmilyenért.

     

    2004-ben az 1. támogatott lombikom gyógyszerköltsége 260 000 Ft volt, hozzájött még az önként vállalt tápanyag, amiben az embriókat tárolták, és az akkor nekem nem támogatott hatching kezelés, ami + 100 000-t jelentett. 

     

    A gyerekünk megszületéséig számoltam, kb 1,5 M volt, azóta kb 1 M-t költöttünk rá sikertelenül. Nyilván lehetett volna másra költeni ezt a rengeteg pénzt. De ha arra gondolok, hogy egy kisebb új autó ára, akkor nem olyan sok. Csak előteremteni az...

     

    Tudod mi az egészben a legrosszabb? Hogy sosem tudod előre, hogy vajon megéri-e, lesz-e eredmény, vagy újabb 100 000-ket dobsz ki az ablakon. Azért ez nyomasztó. A gyerek meg ha megvan, ráköltöm. Tutira, nem az ablakon dobálom ki.

     

    előzmény:
    moncsika100 (429)
    2011-01-22  10:35
  16. 2011. január 22. 12:58436.
    Bocs, de a másfél-két millió a nem támogatottban is legalább 3 próbálkozás. Sajnos tisztában vagyok több hely árlistájával is. 
    előzmény:
    *angyalka* (431)
    2011-01-22  12:07
  17. 2011. január 22. 12:56435.

    A gyógyszereket támogatja a TB, láttam a saját blokkomon, hogy csak a töredékét fizettem ki. Igaz, a töredék volt 83.000 Ft. 

     

    Van olyan barátnőm, akinek ez valóban sok lett volna többedszerre, az orvosa felajánlotta neki a gyógyszergyári programot, ahol nem fizetett SEMMIT. Hangsúlyozom, Semmit!

     

    Valóban ált. több stimuláció kell, de itt nem arról van szó, hogy egyszerre kell egy millát letenni. Egy stimu ennyi, ha nem sikerül, legkorábban 3 hónap múlva lehet újra próbálkozni. 

     

    Úgy gondolom, hogy egy gyerek nevelésének költsége havonta ennél több pénz.  

     

    Valóban, lehetne több támogatást is adni, de nem igaz, hogy NEM támogatják. és valóban arról is lehetne beszélni, hogy több próbát támogassanak, ne csak ötöt, de semmiképpen nem mondhatjuk, hogy nincs TB támogatás. 

     

    Más kérdés persze, hogy lehet magánban is, ott persze kényelmesebb, gyorsabb a dolog, de repkednek a millák, mint a szél. De ez teljesen azonos analógia a közkórház-magánkórház témával.  

     

     

    előzmény:
    Napocska77_ (430)
    2011-01-22  12:02
  18. 2011. január 22. 12:39434.
    Én is ismerek sok párt, akik még a TB támogatott lombikokra összeszedték a pénzt, de a 6.-ra már bizony nem tudták. Azóta örökbe fogadtak, és igenis fel tudják nevelni a gyereket a fizetésükből.
    előzmény:
    Napocska77_ (430)
    2011-01-22  12:02
  19. 2011. január 22. 12:36433.

    Szia!

     

    Szerintem Te Koncz János filmjéről beszélsz. Egyébként halkan jegyzem meg, hogy a filmben szereplő összes pár elvált azóta... Talán túl sok mindenen kellett átmennüik a gyerekért...

     

    Viszont nagyon is igaz, hogy a lombik egy luxus, és sokszor másfél kétmilliónál áll meg a dolog. Mert akinek elsőre sikerül az szerencsés. De akinek a tizedikre (sem ?!) annak bizony igencsak sokba kerül. Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy valami oka van a meddőségnek, és mire eljut a lombikprogramra a pár, lehet, hogy már addigra elköltöttek egy csomó pénzt különböző orvosi beavatkozásokra. Mert a közhiedelemmel ellentétben nem csak a stressz meg a túlzott gyermek iránti vágy okozhat meddőséget. Vannak szervi bajok is sok sok műtéttel és fehér borítékkal.

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Napocska77_ (432)
    2011-01-22  12:21
  20. 2011. január 22. 12:21432.

    ez így van! Láttam korábban erről egy filmet, ahol több, lombikozó pár volt, az Ő történetükte mutatta be.

    A legtöbbjük olyan, aki messze a magyar átlag felett él, így szinte zsebből fizethette a kezeléseket. Ellőbb utóbb lett is gyerek, mindenhol.

     

    Volt viszont köztük egy pedagógus pár, akik nem tudták egy idő után a kezeléseket fizetni. Nem lett babájuk, de abba kellett hagyniuk a programot, miután minden pénzügyi tartalékuk elfogyott rá. . Sajnáltam, mert nálunk jobb helyre aztán nem érkezhetett volna kisbaba! de hát a piszkos anyagiak, 2 tanári fizetés nem elég erre...

    A film végén volt aztán a happy end, az anyuka spontán terhes lett és egy gyönyörű kisfiúank adott életet. Annyira örültem, ismeretlenül is, hogy azért mégiscsak sikerült Nekik, sőt, igazi csodababa lett, hiszen orvosilag azt mondták, kizárt, hogy Nekik spontán lehet gyerekük.:-) 

    előzmény:
    *angyalka* (431)
    2011-01-22  12:07
  21. 2011. január 22. 12:07431.
    Egy stimuláció nagyon ritkán elég. Egyik ismerős kb. két milliónál állt meg és örökbefogadás mellett döntöttek a másik másfél millió után "pihenő időben" spontán terhes lett. Azért egy átlag magyar fiatal pár átlag bevételéből (főként még ha lakáshitelt is fizetnek) nem olyan könnyen gyűjthető össze több százezer, s azért még a baba érkezésére és a gyed időszakára is kell valamennyit tartalékolni.
    előzmény:
    moncsika100 (429)
    2011-01-22  10:35
  22. 2011. január 22. 12:02430.

    Ezzel az elvvel én pont nem értek egyet. Szerintem ha valaki nem tud több 100 ezret kifizetni gyógyszerekre egy kezeléshez, attól még szerintem gyereket nevelni, eltartani azért képes. Nyilván annyi, hogy nem magániskolába járatja majd és nem extra játékokat és márkás ruhákat vesz neki. De azt hiszem, ettől még felnőne a gyerek, hiszen legtöbb család nem tudja ezeket megadni. Mégis értékes emberek lesznek  ezekből a gyerekekből (is).

    Viszont azt gondolom, Ők azok, akik a lombik gyógyszereket sem vagy nagyon nehezen tudják fizetni. Azért írtam, hogy támogatni kellene a gyógyszereket is, szerintem... Ha már a dohányosok, droghasználók kezelését is támogatja az állam. Talán ezzelnagyobb hasznot hajtana a társadalomnak.

    Így biztos vagyok benne, több olyan család elesik ettől a lehetőségtől, ahol jó helyen lenne egy vagy több gyerek is. Kár:-((((

    (a kisebbség, aki a gyerekből él, meg biztosan nem tenné ki magát ilyen tortúrának amivel egy lombik jár, így attól sem kellene tartani, hogy ezzel őket támogatjuk)

    előzmény:
    moncsika100 (429)
    2011-01-22  10:35
  23. 2011. január 22. 10:35429.

    Bocsánat, kis korrekció: a TB 5 beültetést támogat, ami azt jelenti, hogy csak a gyógyszereket kell részben fizetni, igaz, az kb. 100.000 Ft/stimuláció. 

     

    Más kérdés, hogy a kivizsgálásért többnyire fizetni kell, de azokat a vizsgálatokat is lehetne TB-re csináltatni, csak tovább tart és macerásabb, mintha a meddőségi intézetben szépen kifizeted.

     

    Azt kell hogy mondjam, hogy azoknak, akik nem a létminimumon élnek, azért elérhtő a lombik. (halkan kérdezném meg, hogy ha ezeket a költségeket -  a gyógyszereket - valaki nem tudja kifizetni, miből akarja majd a gyereket eltartani, nevelni)

    A tapasztalatom azt mondatja velem, hogy egyébként aki igazán szeretné és csak ez a lehetősége van, előteremti valahonnan a pénzt, vagy elintéz magának valamilyen támogatást, gyógyszergyári programot, stb.  Úgyhogy jelenleg Mo-n ez nem ennek a kérdése.  

    előzmény:
    Napocska77_ (427)
    2011-01-22  10:20
  24. 2011. január 22. 10:30428.
    "A lombikkezelés nem okoz rákot 2009. 02. 10.

    Nem okoznak rákot a méhen kívüli megtermékenyítéskor használt gyógyszerek - állapította meg egy átfogó dán tanulmány.

    A kutatók több mint 54 ezer nő esetét vizsgálták meg, aki 1963 és 1998 között kaptak kezelést lombikbébi-program keretében. A vizsgálat eredményei szerint a gyógyszerektől nem nőtt a petefészekrák kockázata.

    Három évtizede folyik a vita a méhen kívüli megtermékenyítést elősegítő gyógyszerek esetleges rákkeltő hatásáról. Számos tanulmány is készült a témában, de ezek eredménye sokszor egymásnak ellentmondó.

    A dán vizsgálat során átlagosan 16 éven át kísérték figyelemmel a méhen kívül megtermékenyített asszonyokat. A kutatók szerint még azoknál sem növekedett a rák kockázata, akik tíznél is több alkalommal kaptak kezelést. Ahogy azoknál sem, akik többszöri kísérlet után sem estek teherbe – írja a Független Hírügynökség.

    Továbbra is folytatják a kutatást, mivel az asszonyok közül sok még nem érte el azt az életkort, amelyben a petefészekrák leggyakrabban jelentkezik.

    A dán kutatásról a British Medical Journal című orvosi lapban jelent meg beszámoló.".

    Forrás: @font-face { font-family: "Cambria Math"; }@font-face { font-family: "Calibri"; }p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal { margin: 0cm 0cm 10pt; line-height: 115%; font-size: 11pt; font-family: "Calibri","sans-serif"; }a:link, span.MsoHyperlink { color: blue; text-decoration: underline; }a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed { color: purple; text-decoration: underline; }.MsoChpDefault { }.MsoPapDefault { margin-bottom: 10pt; line-height: 115%; }div.Section1 { page: Section1; }

    www.babanet.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. január 22. 10:20427.

    jó a cikk! Szeretem Czeozelt, jó szakembernek tartom és ismét Vele értek egyet!

    Először is hálát adok s sorsnak, Istennek, hogy nem kellett ezen keresztül mennünk, természetes úton lett egy szép, egészséges, okos kisfiunk!

     Én megértem, akinek nem lehet gyereke, mindent megpróbál. Nagyon nehéz lehet! Nem tudom, én mit tennék, ha ez történne velem, remélem, nem kerülök ilyen helyzetbe.

    Ha v. milyen eü probléma van sokszor nincs más, mint a lombik, igen van kockázata, mint mindennek, de örüljünk neki, hogy ma itt tart a tudomány és lehetőség van rá. Szerencsére a gyakorlat is igazolta, hogy nem "ördögtől való" azaz én  úgy tudom legalábbis, a lombikkal megfogant babák u. olyanok lesznek, mint akik természetes úton fogantak. :-) azt meg az orvosok azért el tudják dönteni, kinek javasolják, kinek nem.

    Azt a részt viszont, ahol arról írnak, hogy nincs méhe, nem értem. Úgy tudom, akkor nem szülhet vki csak ha a petefészek hiányzik.

     

    egy dolgot tartanék még fontosnak, valaki írta, több 1000 párt kezelnek, szerintem ha a tb finanszírozná mlg több igény lenne és ez egy olyan intézkedés lenne, amivvel a népesség gyarapodását segítenénk. Mivel fogadok, hogy ma a meddő ppárok egy nagy része azért nem tus ebben részesülni, mert a kezelés egy átlag embernek szinte megfizethetetlen vagy komoly anyagi problémái lehetnek belőle így 100 szor meggondolja.  Jó lenne sztem ezen változtatni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-01-20  08:35

Címlap

top