Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kocsmákban, éttermekben is tilos lesz dohányozni

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 25. 22:25
Éttermekben, kocsmákban és a munkahelyeken is megtiltaná a dohányzást a kormány. A szabályszegők maximális bírsága 30 ezer forint lehet.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. február 26. 20:0876.

    Én üdvözlöm ezt a döntést.

     

    Sőt további javaslatom is volna.

     

    Jó lenne, ha tilos volna a dohányzás olyan üzletek előtt, ahol lakóház van az üzlet fölött. Sok helyen ugyanis az üzletek vendégei, alkalmazottai kiállnak az üzletek elé, és ott füstölögnek. A fölötte lévő lakásokban pedig áll a füst. Igen sok, a szomszédok és lakók-üzlettulajdonosok illetve dolgozók közötti vita / pereskedés szünne meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  2. 2011. február 26. 19:5875.

    """Dr. Kolláth György alkotmányjogász szerint akkor sem megoldás a tiltás.
    – A dohányosok emberi méltósága sérül, ha elfogadják ezt a tervezetet – vélekedett Kolláth. – Ez a korlátozás a nemdohányzók védelmében sem indokolt, arra kényszeríti a dohányosokat, hogy stikában füstöljenek. A buszmegállókban is hiába tiltották meg a cigizést, a legtöbben ezt nem tartják be. Inkább azt kellene szorgalmazni, hogy a dohányosok önként letegyék a bagót. """

     

     lehet, nincs ez még eldöntve.. 

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 26. 19:3674.

    Hát igen, nehéz egy téma, az biztos  én megértem a nem dohányzókat , hogy étteremben, meg cukrászdákban nem szeretik szívni a cigaretta fürsöt, meg stb.

    De tényleg, ahogy Te is írtad Topánka, legalább azokban a kiskocsmákban lehetne dohányozni, ahol van elszívó, vagy meg van oldva a különterem

    Mi több éve épültünk a házunk mellé hiterből egy kiskocsmát, családi vállalkozásban, beszereltettüka drága elszívót.

    A hitel végre letellt, akkor jött, hogy egyre kevesebba vendég, mert ugye nincs pénz.A járulékok egyre emelkednek, az ígért könnyítés ellenére.Egyre többa kölümböző ilyen olyan adó, most meg ezt a dohányzás beszüntetése dolgot akarják bevezetni.Akkor tényleg bezárhatunk.Ezért dolgoztunk egész életünkben, minden áldott nap, kösz szépen.Én nem dohányzok, de nagyon jó az elszívó és messze vannak tőlem az asztalok is, ahol cigiznek.

     

    előzmény:
    barackosgombóc (62)
    2011-02-26  12:52
  4. 2011. február 26. 14:3673.

    szakmabeli vagy?

     

     állambácsinak vissza kellene fizetni, amit ráköltöttek a külön légtér kialakítására, ami  nem kevés pénz.. 

    előzmény:
    tapírka (70)
    2011-02-26  14:00
  5. 2011. február 26. 14:2972.
     azt nem lehet, kell az a rengeteg pénz az állambácsinak..az is elég  nagy gond lenne, ha csak egy hétig nem vásárolna senki dohányterméket..
    előzmény:
    Dnanga (69)
    2011-02-26  13:56
  6. 2011. február 26. 14:2171.

    Köszönöm :)  Így van, tényleg nem dohányzom, sosem tettem.

    Anyukám és férjem asztmás, sosem dohányoztak. A gyerekeim kicsi korukban krupposak voltak, ma már felnőttek (18 és 20), de pont a dohányfüst miatt kerülik a szórakozóhelyeket. Ezt nem én tápláltam beléjük.

    Apukám tavaly halt meg  infarktusban. Sokáig erős dohányos volt, de sok éve leszokott, mégis ez lett a veszte.

    Apósom szintén.

     

    Szóval láthatod, joggal haragudhatnék a bagósokra, de nem teszem.  Csak örülnék neki, ha végre vége lenne az örökös vitának a két tábor között.

    Sosem szerettem a véget nem érő értelmetlen vagdalkozást. Inkább a megoldásra kellene törekedni.

    előzmény:
    topánka1.. (67)
    2011-02-26  13:28
  7. 2011. február 26. 14:0070.

    Én pedig azt reméllllem, hogy nem szavazzák meg.

    Sajnálom, hogy eleged van mások füstjébÖl.

    (mások szemében a szálkát is észreveszed, de sajátodban a gerendát sem...)

     

     

    Elég nagy kib@szás ez a vendéglősökkel. Sokan hitelt vettek fel, hogy átalakítsák a kis üzeltüket, mert ugye eddig el kellett különíteni a dohányzókat a nem dohányzóktól. Most ezt sokan meg is csinálták, erre mi van, most meg majd sehol nem lehet rágyújtani? 

    Miért kell ezt csinálni a vendéglátósokkal...

    előzmény:
    Veroni21 (65)
    2011-02-26  13:12
  8. 2011. február 26. 13:5669.

    Na, itt az újabb gumicsont!

     

    A megoldás: Zárják be a dohánygyárakat, a munka nélkül maradt dolgozókat tegyék az utcára. A részükre fizetendő munkanélküli segélyt gondolom örömmel állják majd a nemdohányosok. A kieső jövedéki adót, számolják össze más adókkal, igy nem lesz kiesés sem. Pl. rá lehetne azt is számolni az üzemanyagra. (úgyis olyan drága már pár forint ide vagy oda...)

    Az újonnan megalakuló cigarettafelkutató kommandók bérét is gondolom szívesen állják majd a nemdohányzók. És végre tiszta lesz a levegő!

     

    Utána már lehet marakodni a " Füstöl az autód, de nem az enyém nem is..." vagy a " Ti gyáratok kéményén nincs füsttisztitó, de  a miénken van...." nevezetű gumicsonton.

    Utána be lehet tiltani a kemikáliákat, a méregerős tisztitószereket, jöhet helyette vissza az ecet, és a toalett nem virágillatú lesz hanem ecetszagú, az eldobható pelenkákat, amelyek ugye rohadt nagy környezeti ártalmakat okoznak. ectr...ectr. (de szűkebb környezetén belül nem érzi senki)

     Mindenki azzal takarózik, hogy a beszippantott füsttől fulladozik, de gondolt már arra valaki, hogy a lefolyóba leengedett méregerős vegyszerekkel milyen  visszafordithatatlan károkat okoz?

    Ja, hogy az csak a tágabb környezet......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 26. 13:3068.
    valami okosabbat nem tudnál mondani?
    előzmény:
    Veroni21 (65)
    2011-02-26  13:12
  10. 2011. február 26. 13:2867.

    Jó ötlet , világosan látod a dolgokat.. lehet ezt igy is, megbeszélni a dolgokat.... egyet érthet a dohányos, és a nemdohányos , ha sokan  átlátnák a dolgot, teljes valójában, nem lenne ennyi vagdalkozás, személyeskedés...nem bagós létedre, (mert  nem bagózol, ugye?) le a kalappal előtted...

     

    igen, a kamatmentes hitel pl. megoldás lehetne... vagy az adóbol kivenni,,

    előzmény:
    barackosgombóc (62)
    2011-02-26  12:52
  11. 2011. február 26. 13:2466.

    Ki bzony!

     

    Sajnos az adókból sosem azt finanszírozzák, amit igazán kellene. De ezt már megszoktuk....

     

    előzmény:
    banyoc@ (63)
    2011-02-26  13:05
  12. 2011. február 26. 13:1265.
    reméllem, megszavazzák, elegem van a mások füstjéböl
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  13. 2011. február 26. 13:0864.
    sütön=füstön
    előzmény:
    banyoc@ (63)
    2011-02-26  13:05
  14. 2011. február 26. 13:0563.

    Pedig szerintem a dohányárúból befolyt adóból biztos lehetne támogatni ezt a megoldást.

     

    És akkor nem zárna be egy rakás kisebb vendéglátó hely, nem kerülnének vállalkozások, vállalkozók csődbe, alkalmazottaik munkanélkülire. Nem növekedne a jövedelem nélkül maradtak és ettől fizetőképtelenné váltak létszáma a országos szinten.

     

    Ja, amíg a sütön vitázik a nép addig a vita hevében nem figyel másra! (pl 300 Ft egy kiló cukor, 25%-kal emelkedik a baromfiús ára, drasztikusan a tojásé, 500 Ft alatt nem lesz üzemanyag)

     

    Ki van ez találva!

    előzmény:
    barackosgombóc (62)
    2011-02-26  12:52
  15. 2011. február 26. 12:5262.

    Ok, akkor ha már kötelező lenne, adnék rá állami támogatást. VAgy kamatmentes hitelt. Vagy a dohányárukból befolyt adókból különítenék el rá keretet. Mittudom én, de valamit biztos kitalálnék.

     

    Mégiscsak nonszensz, hogy ilyen végletes tiltó eszközökhöz kelljen folyamodni, és ez ennyi vitát generáljon!

     

    előzmény:
    topánka1.. (61)
    2011-02-26  12:47
  16. 2011. február 26. 12:4761.
    Van ilyen megoldás, de ezt a kisvendéglősők 90%-a nem  tudja kifizetni. A mostani helyzetben semmiképpen. Ha annyira jól menne az üzlet, sokan alkalmaznák.  hiába lenne kötelező, akkor  költsége van, hogy nem tudnák kifizeni a kicsik.. a multik könnyedén...
    előzmény:
    barackosgombóc (57)
    2011-02-26  12:35
  17. 2011. február 26. 12:4560.

    Pontosan! ez egy jó megoldás lenne! aki akar füstölhet, aki nem, azt nem érné a füst, mindenki elmehetne a kedvenc helyére szórakozni, enni, inni, , és a vendéglátósoknak sem lenne bevétel kiesés.

     

    Jobb megoldás lenne mint mesterségesen ellenszenvet szítani a dohányosok és nemdohányozok között.

    előzmény:
    barackosgombóc (57)
    2011-02-26  12:35
  18. 2011. február 26. 12:4059.

    atyagatya

    mindjárt elsüllyedek

    előzmény:
    klára13 (13)
    2011-02-26  06:44
  19. 2011. február 26. 12:3658.
    Így van! Ebben egyetértünk.
    előzmény:
    topánka1.. (56)
    2011-02-26  12:33
  20. 2011. február 26. 12:3557.

    Biztos van olyan megoldás, valami speckó elszívó rendszer, amivel megoldották.

    Én úgy módosítanám a rendeletet, hogy kötelezővé tenném az ilyen megoldásokat. Azt büntetném, aki nem alkalmazza. Akkor mindenki jól járna.

     

     

    előzmény:
    banyoc@ (54)
    2011-02-26  12:31
  21. 2011. február 26. 12:3356.

    Ahogy mondod, ez csak álom marad..sajnos, pedig,  valószínűleg a  megrögzött bagósok is áttérnének,  ha lenne ilyen termék.. de nincs...vagyis valami elektromos cigi van, ha jól tudom, de  az messze nem egyenértékű az igazival.

     

    Valóban, kevés vendéglátó egységnek van ilyen lehetősége, de  továbbra is ugy gondolom, hogy maradjak dohányzó helyek is.  Nem kellene teljesen megszüntetni minden egységbe. Bőven van szórakozóhely, a szükségesnél több is,  miért lenne az baj, ha egy bizonyos százalékuk megmaradna dohányzónak? Mindenki választhatna , hová tér be...

    előzmény:
    barackosgombóc (53)
    2011-02-26  12:25
  22. 2011. február 26. 12:3255.

    Az ismerősödnek üzenem, hogy egy kövér ember legfeljebb akkor veszélyezteti az ő egészségét, ha az ötödikről ráveti magát.

    Más dolog, hogy zavar valami, és megint más, hogy megbetegít.

     

    Egyébként meg nem ugyanaz egy cukrászdába beülni vagy egy hangulatos pub-ba, ahol megengedett (volt) a cigi. Én is szívesen mennék ilyen helyekre.

     

    Nem tudom, most mi lesz a következnémye a rendeletnek, csak remélni tudom, hogy mindennkinek megfelelő megoldást találnak a vendéglátók, és a jogalkotók is - ha ez nem jön be.

     

    Én nem szívesen cseszegetem a dohányosokat, inkább kikerülöm őket.  Megértem, hogy szükségük van rá. De tény, hogy sok helyről kiszorulok miattuk.

     

     

    előzmény:
    velinda (49)
    2011-02-26  12:09
  23. 2011. február 26. 12:3154.

    Az Árkádban nem tudom milyen technológiával oldották meg, de magam is meglepődtem, hogy az egyik kávézónak volt külön dohányzó része, és akik ott kávéztak dohányoztak, de a levegőben abszolút nem lehetett érezni semmit.

     

    Ez úgy tűnt fel nekem, hogy egy ismerőssel -aki nem dohányzik- jártuk az üzleteket, és megjegyezte, hogy ki kellenne innen tiltani a dohányzőkat. beleszppantottam a levegőbe és mondtam: itt hol dohányznak, nem érzek semmit. Erre válasz: nem érezni, de nézd meg hogy azoknál az asztaloknál (oda mutat) ott van a cigi az emberek kezében.

     

    Ergo nem a füst zavarta, mert tényleg nem lehetett érezni, hanem a látvány.

    előzmény:
    barackosgombóc (53)
    2011-02-26  12:25
  24. 2011. február 26. 12:2553.

    Hogy mindkét félnek jó  legyen, olyan cigarettafélét kellene kitalálni, ami egyáltalán nem káros az egészségre, és nem anyira büdös.

     

    Ok, tudom, hogy ez csak szép álom marad!

     

    Kellően elszeparált dohányzó helyiség, ahol igény van rá, biztos megoldás lenne. De sok vendélátóhely egy légterű, és nem tudnának külön helyiséget biztosítani erre. Ez a baj.

    előzmény:
    topánka1.. (50)
    2011-02-26  12:12
  25. 2011. február 26. 12:1652.

    Egyetértek, a buszmegálló kis üveges részében se bagózzon senki!

    Esetleg csak akkor ha egyedül áll az egész megállóban, de inkább akkor sem.

     

    előzmény:
    Kristine (46)
    2011-02-26  12:05

Címlap

top