Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kitehetik a bölcsiből?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 13. 08:03
Mi történik, ha a bölcsődés gyereknek kistestvére születik? Járhat ezután is bölcsibe? Maradhat délutánig, vagy elvárhatják, hogy anyukája hazavigye őt ebéd után?

Tovább a cikkre...
  1. 2011. március 13. 12:2976.

    Bocs, de Te is sarkítasz.

     

    Kiszabadúlni mindíg akad barát aki heti 2-3 órára vigyázhat a gyerkőcökre..De a bölcsi a dolgozó szülőké. Nem szülő jóléti szolgálat. Ismétlem amit már lejjebb leírtam, régen a régi asszonyok több gyerekkel is elbírtak...

    Anyatársak, kicsit elkényelmesdtünk , nem? Igen kell hogy legyen némi időnk maguinkra, de egy gyerewk vállalás nem azt kell hogy jelentse hogy onnantől fogva csak a gyerek és semmi más, amig kicsi a gyerek addig anyára van szüksége, nyílván van bnaráti tárrsaság is, szóval nem csak anyukát látja heti 7 napban........Nagyobak már mennek oviba,suliba, anyuka akkor már ismét kezdhet vissza alakulni ,addig meg mondom nem elképzelhetetlen hogy heti pár órára ne lenne barát aki bevállalja hogy anyuka+apuka elszabaduljon egy vacsorára például.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (72)
    2011-03-13  12:17
  2. 2011. március 13. 12:2675.

    De olyan anyuka is volt, aki az egyszem gyerekét rakta bölcsibe kb egy évesen, pedig nem is dolgozott. Holott kértek papírt tőlünk a munkáltatótól, hogy valóban dolgozunk.

    Volt olyan, hogy két anyuka behozta a gyerekeket reggel, aztán azon tanakodtak (jó hangosan), hogy hol reggelizzenek, melyik mekiben, aztán hol soppingoljanak. Szerintem ez undorító.

    Volt olyan anyuka is, akinek megszületett a kisebbik gyereke, de valami miatt a nagyobbik maradhatott a bölcsiben. Az egyik szülőin pedig mindenkit nagy hanggal lehordott, hogy ne vigyük már bölcsibe náthásan a gyereket, mert a nagyobbiknak mindig otthon kell maradnia, és ha ő otthon tud maradni egy beteggel, akkor mindenki más is. Na ezen kicsit elcsodálkoztam, meg azon is, hogy senki sem szólt be neki. Vannak pofátlan emberek. Azóta jól megverte az Isten, de ez már nem ide tartozik....

    előzmény:
    zoe999 (70)
    2011-03-13  12:02
  3. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. március 13. 12:2474.

    Logikádat követve, ha valaki bevállalja, hogy kisgyerek mellett dolgozzon, oldja meg, fizessen magánintézményt.

    Annyira gáz, ahogy sokan élnek, ki se látnak a saját kis szűk életterükből, és megkeseredettek. Lehet így egészséges lelkű gyereket nevelni?

    idézet:
    virupa (21)
    2011-03-13 09:12:59
    na ezt kérdem én is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (21)
    2011-03-13  09:12
  4. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. március 13. 12:2173.
    Én most mentem vissza dolgozni, a gyereket nem vették fel a körzeti bölcsibe, nincs hely. Mondjuk azt tudom, hogy a kamu munkáltatóis ismerősömnek bent vannak az ikerlányai, ő meg otthon mereszti. Persze ez tök oké, én meg oldjam meg. Még szerencse, hogy sikerült.
    idézet:
    tengerész22 (8)
    2011-03-13 08:29:33

    na látod, evvel van a probléma. nem avval, hogy valaki otthon egy kicsit ellát, miközben a nagyobbacska bölcsiben.

     

    de tudom, aki kis külünbséget vállal... (én vállaltam, nekünk az oviskorú magánba jár. pont az ilyen, hasonló anyázások miatt azt mondtuk, meg tudjuk oldani, bele se kezdünk az állami rendszerbe. inkább küldjük magánba a társaságigényes gyerekünk.  igaz én itthon dolgoztam szoptatós anyukaként is) de nem gondolom azt, hogy akinek ez nem megoldható, az akkor ne s szüljüön stb, mert más azt mondja...

     

    . de röhejnek tartom, hogy a kisgyerekkel való foglalkozást, szoptaás, stb, éjszakázás, pelus, hozzákaja, sorolhatnám egy éves korig menniy minden van, pont a nők nem tekintik az irodáknban ücsörgéssel egyenértékű munkának... na nesze egyenjogúság.

    előzmény:
    tengerész22 (8)
    2011-03-13  08:29
  5. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. március 13. 12:1772.

    Igen, a gyereknek elsősorban anyára van szüksége.

     

    Mert ha folyton csak az anyuci kényelmét vennénk csak figyelembe, már születés után be kellene adni lelencbe a gyerekeket és 18 éves koráig nevelhetné az állam. 

    Néha anya, apa kivenné pár napra babázni a gyerekét, aztán, ha már uncsi meg kényelmetlen, akkor vissza lehetne adni.

     

    Sőt, még lehetne hivatkozni arra is, hogy milyen jó ez a gyereknek, közösségben van, megszokta már.

     

     

     

     

    idézet:
    carina (7)
    2011-03-13 08:23:26

    azért cseppet sarkítasz. én a családi nevelést helyezem előtérbe. de az nem csak az anya! egy csecsemőnél persze, elég az anya. de ahogy nyílik a gyerekek értelme, ha csak az anyjuk van, egysíkú lesz a világ. az ideálisnak azt tatanám, hogyha nagycsaládok, szomszédságok, stb működnének. kéne a fenének a bölcsi vagy az ovi.

     

    de azt nagyon kétlem, hogy a gyerekek csak az anyjukat látják gyakorlatilag ébrenlévő időben a hét 5 napján az valami üdvözítő lenne mondjuk egy kétéves gyereknek. itt nem arról van szó, hogy lepasszolni, vagy az anyuka kényelme. hanem arról van szó, hogy nem csak egy ember a világ!!! már kisgyerekkorban sem. 

     

    és ugyan miért anyuka kényelme az, ha nem akar megkattanni? réhen toleránsak voltamk egymással a nők, legalábbis 50 év körüli ismerőseim mind azt mesélik, hogy simán a szomszéddal is bevállalták egymás gyerekei, hogy kiszabadulhassanak. pedig akkor a legtöbb gyerek hamar bölcsis volt. most meg, anya ha otthon van, hgy merészel olyan kényelmes lenni, hogy nem olvad fel a gyerekeiben, és urambocsá külön emberként tekintene magára nem csak gyerekellátó intézményként... szóval igenis a szétesett családoknak épelmementő a bölcsi, ovoda 5 éves kor előtt. a gyerekeiknek is.

     

    a nevelés rorszlánrésze, stb az otthon zajlik. de az lenne a kényelem, hogy egy 5 hónapos gyerek szoptatási idejeit, stb, hozzátáplálás kezdete akkortájt, vagy egy hónappal később, miközben mondjuk a 3 évest meg kéne vinni ki játszani, stb. egy ember hogy szakadjon ennyi felé??? meert otthon van... hja kérem, de otthon nem a lábát lógatja! egy kisbaba igényel egy egész embert. 

    vagy az lenne a megoldás, hogy akinek nincs nagyszülő, aki nem dolgozik, vagy pénze állandó bébisittre (tudom apuka... de ugye apuka dolgozni jár általában mjmindenhol) az ne akarjon már 5 éven belül tesót? 

    hát vicc. 

    több toleranciát nőtársaim!

     

    raistlinnel egyetértek, ahol annyira kevés a bölcsihely, ott a szociális helyzet, hogy anyuka ténylegesen dolgozik mindent felülír. csak akkor nem csak az igazolást kén bekérni, hanem ellenőrizni kéne, hogy ténylegesen dolgozik e az anyuka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (7)
    2011-03-13  08:23
  6. 2011. március 13. 12:1771.
    Bölcsődében dolgozom 9 éve, mint kisgyermeknevelő és gondozónő. Csoportomba 14 kisgyerek jár, ebből 2 kisgyerek sérült. Az otthon lévő anyuka mért nem tud otthon lenni a nagyobb gyerekkel? Mert kényelmesebb a bölcsibe beadni és lerázni a gyereket! Tisztelet a kivételnek! Ha valakinek testvére születik hatalmas változás az életébe és még inkább fontos a kisgyereknek, hogy anya biztosítsa, továbbra is szereti és nem változott a köztünk lévő kapcsolat.Milyen dolog az, hogy anya otthon van a picivel, a nagyobbikat meg bölcsibe adja? A nagyobb mellőzve érzi magát és elvesztítheti a biztonság érzetét! Az anyuka otthon nem bír el két gyermekével, de a gondozónő elbír 14 gyerekkel?
    A cikkben lévő uzsonnához szólva, bölcsődénkben kiadjuk az uzsonnát , ha hoznak uzsonnás dobozt és be kell tartanunk azokat a szabályokat, amiket az ÁNTSZ ír elő!
    A bölcsőde a dolgozó szülők gyerekeinek ellátására szolgál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 13. 12:0270.

    Nálunk a bölcsiben a terhes kismamáknak kerek perec megmondták, hogyha megszületik a kistesó, a nagyobbik nem maradhat a bölcsiben. Ezt helyesnek tartom, sokan, akik valóban dolgozni szerettek volna, be se jutottak. Persze mindegyik kismama jól meg is sértősött.

    Az ovi szerintem is más, ott már foglalkozások is vannak és a gyereknek nagyobb szüksége van a gyerektársaságra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-13  08:03
  8. 2011. március 13. 11:4669.
    ez kurvajó ötlet!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (50)
    2011-03-13  10:02
  9. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2011. március 13. 11:4168.

    Most miről beszélsz???

     

    A gyed lemondás annyit jelent, hogy gyest kap és akkor felveszik az állami bölcsődébe.

    Ha anyuka otthon van 2. számú gyerekkel és gyedet kap, akkor valószínűleg nem szívesen mond le a gyed és gyes különbözetéről, csak azért, hogy pár óráig többet tudjon foglalkozni a kisebb gyerekkel.

     

    Aki nem tud, vagy nem akar dolgozni, az nyilván nem mond le a gyedről, de annak a gyereknek nincs is helye a bölcsődében (feltéve, hogy nincs szabad hely)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (52)
    2011-03-13  10:15
  10. 2011. március 13. 11:2867.

    nem értem anyuka problémáját (mármint a cikkben) mivel, akinek amúgy sem kell otthonra a kisgyerek, mert "tehernek érzi" akkor adja be a kistesót is, ha megszületik, najó, asszem fél éves koráig ki kell bírnia, aztán viheti .

     

    Az tényleg nem igaz, hogy azért kell beadni egy ilyen picit bölcsibe, egész napra mert a gyerek igényli, frászt! enyém gyerek is megszenvedte rendesen, a többi is, akit ismerek, csakhát a kényszer nagy úr, gyes+egy fizuból tényleg nem él megy egy magyar átlagcsalád:-(

     

    Ekkora gyekőcnek pont az otthoni foglakozások kellenek, ez a legszebb kor, mikor már okos, tanítható de még ragaszkodik is. Bőben elég lenne heti egy két nap játszóház/tér. Én mitnemadtam volna, ha még 3 éves koráig itthon marad velem a kisfiam. 

     

    De mindenki más, ez az anyuka ezt vállalta, én nem török pálcát felette, hiszen az okokat nem tudni, miért ilyen. Viszont szerintem tényleg jobban jár, Ő is és a kisebb is, ha inkább a kicsit is mielőbb bölcsibe adja. nem hinném, hogy egy ilyen mentalitású anyukának túl sok türelme van a pici gyerekhez, különben eszébe sem jutott volna ez a megoldás. Szerintem. De ez az Ő dolga, megoldás meg adott!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-13  08:03
  11. 2011. március 13. 11:1366.

    Én is azzal értek egyet, hogy a bölcsi azoknak való, akik dolgoznak. Tehát ha valaki otthon van a kisebbel, ne vigye a nagyobbat se bölcsibe.

    Ovi, az más kérdés, bár én csak akkor vittem a sajátomat, amikor már muszáj volt, mert nem is vágyott el otthonról. De most nem is ez a téma.

     

    Elég szomorú az, hogy nincs elég bölcsődei hely, és emiatt sokan nem tudnak elmenni dolgozni. Ebben az esetben úgy helyes, ha arra a kevés helyre azok gyerekeit veszik fel, akik igazán rászorulnak.

     

    Még annyit: nekem két gyerekem szokott le korábban a kelleténél az ebéd utáni alvásról, mert a nagyobbért oviba kellett menni  (kevés férőhely miatt nem volt megoldott az egész napos elhelyezés), úgyhogy örültem volna, ha emiatt nem borul fel a napirend.

     

    Ja, és egy utolsó gondolat: én sem vagyok az az "ősanya", akikről néhányan pejoratív felhanggal beszélnek. DE én sem éreztem soha jól magam, ha a gyerekeimtől távol kellett legyek. Mivel állandóan velem voltak - nem volt sosem segítségem, nagyszülők sem - , igenis rosszul éreztem magam, ha nem voltam velük.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-13  08:03
  12. 2011. március 13. 11:0765.

    Max. 12 gyerek jut 2 gondozónőre, de jó ha 8-9 gyerek van csoportonként,mert vki mindig beteg.

    Nem olyan rossz az a bölcsőde mint, ahogy sokan beállítjátok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (54)
    2011-03-13  10:27
  13. Torolt_felhasznalo_679127
    Torolt_felhasznalo_679127
    2011. március 13. 10:5564.
    Úgy gondolom, ez még inkább rámutat arra a nonszensz elvárásra, hogy a bölcsi az otthon lévő anyukák gyermekére kell vigyázzon.
    előzmény:
    silviHemel (62)
    2011-03-13  10:46
  14. Torolt_felhasznalo_679127
    Torolt_felhasznalo_679127
    2011. március 13. 10:5363.

    Bocsánat, kissé túlfűtötten reagáltam...tán éppen azért, mert nem vagyok olyan, aki képtelen leszakadni a gyerekről.

    De azt érzem, hogy olyan keveset tudunk minőségi együttlétben  együtt lenni (de szép mondat), hogy sajnálom azt a kis időt is, amit nem együtt töltünk.

    Persze ettől vannak vágyaim, örülök, ha van időmnéha magamra,ott is szokott aludni a kicsi anyuéknál olykor.De azt is érzem, hogy vannak dolgok, amiket nem tehetek meg éppen azért, mert ő ott van és ez nem az ő döntése volt,hanem az enyém és ezt mérlegeltem, mielőtt úgy döntöttünk, gyermeket vállalunk.Ne higgye senki, hogy nem tudom, milyen nehéz a két kicsivel együtt, amikor szimultán sírnak, ennének, játszanának,. ordítanak.

    De ez még nem jelenti azt, hogy jogot formálhatok arra, hogy másoktól, akiknek ennél nagyobb a gondjuk, elvegyem az intézményi nevelés lehetőségét, csak hogy nekem könnyeb legyen egy-egy napom!

    előzmény:
    bogárka1 (61)
    2011-03-13  10:45
  15. 2011. március 13. 10:4662.

    Mennyibe kerul havonta Mo-on az allami ovoda es az allami bolcsode? Csak a kajat kell fizetni??

     

    Egy kis off: Itt Angliaban nincs bolcsode, csak ovoda. Viszont ovodankent eltero, hogy hany hetes, honapos, eves kortol veszik be a gyereket. Van olyan ovi, amelyik mar 6 hetes kortol beveszi, van amelyik csak 3 honapos kortol, vagy 2-2.5 eves, netan 3 eves kortol. Mindig utana kell erdeklodni. Ja es rohadtul draga. Ha nem tudsz ra tamogatast igenyelni, akkor ha hetfotol pentekig reggeltol estig jar a gyereked oviba es meg nincs 3 eves (3eves kortol heti 15orat fizet az allami, ami nem valami sok....a tobbit neked kell fizetni, ha azt akarod ott legyen egesz nap mert te dolgozol teljes munkaidoben) akkor egy honapra olyan 900 font korul van az ovoda (most 320 Ft egy font, szorozd be mennyi ez....).

     

    Nekem pl. meg most jar tamogatas, az allam igy kifizeti a koltsegek 70%-at ez bizonyos maximum osszegig per het, az afeletti reszt nekem kell fizetni 100%-ban. Tehat ha pl. az ovoda egy hetre 200font es az allam max. a 70%-at allja max. heti 170-ig, akkor en fizetem a 170font 30%-at, plusz az afeletti resz (30 fontot ebben az esetben) 100%-at. Meg igy is alig birja az ember kinyogni. Nekem mar csak kb. 12honapig jar tamogatas, utana mar nem ,mert elkezdtem teljes munkaidoben dolgozni a heten es a kovetkezo adoevben, a most aprilistol kezdodo adoevbeli keresetemet veszik alapul, ami teljes munkaidos allas miatt sokkal tobb lesz, emiatt a 2012-13-as adoevre mar nem fog jarni tamogatas, ergo ott kell hagynom az allasomat, ha csak nem nyerek a lotton es elhetek segelybol, vagy max. reszmunkaidos allasbol, mert nem fogja megerni elmenni dolgozni, mert ha dolgozok, az ovi miatt leszek vagy havi 450font minuszban, ami rengeteg penz!!! Szoval a Mo-on elo nok helyzete meg mindig jobb. Itt a szulesi szabi is max. 12 honap: 9honap fizetett plusz ha meg akarod toldani a 3honap fizetetlennel.. Utana mar nem tartjak fenn a munkahelyedet tovabb!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (59)
    2011-03-13  10:38
  16. 2011. március 13. 10:4561.

    Jobban hangzik :)

     

    Én pl jóérzéssel hagytam ott olyankor is az oviban, elintéztem mindent napközben, amiért kivettem a szabit, kitalarítottam, netán sütöttem. 

     

    Egyébként azért zavar az ilyen hozzászólás, amiben bele akarnak halni egyesek pár órányi elválásba, meg rínak, ha el kell utazniuk... közben pedig csak azt hiszik, ha bevallják, hogy jó pár óra egyedül, gyerek nélkül, netán pár nap, attól rossz anyák. 

    Én pl amikor elutaztam, a repülőn ülve olyan felszabadultságot éreztem, megkönnyebbültem, hogy pár nap csak az enyém :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (57)
    2011-03-13  10:34
  17. 2011. március 13. 10:4360.

    Persze hiszen ezért van a forum!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_169250 (42)
    2011-03-13  09:37
  18. Torolt_felhasznalo_679127
    Torolt_felhasznalo_679127
    2011. március 13. 10:3859.

    Egyébként meg, ha jól emlékszem, nagyon ígérgetett itt mindenki, hogy majd mennyi bölcsit építenek...tessék.

    Épp az a baj, hogy a nagyszülők egyre inkább akítv korúak, hiszen a nyugdíj, mint olyan megszűnik, kihalásos alapon működik.Arról nem beszélve,hogy miért is kellene nekünk arra alapozni, hogy majd a nagyszülők...?

    Igen, segítenek, de azért az nonszensz, hogy akár az állam, akár az egyén azt sugallja,hogy a nagyszülőknek kellene felvállalni, megoldani ezt a kérdést...

    előzmény:
    silviHemel (56)
    2011-03-13  10:29
  19. 2011. március 13. 10:3658.

    A szép jó napot kívánok mindenkinek!

     

    Én nem értem hogy anyukák miért vannak ezen felháborodva hogy ha kis tesó születik akkor a bölcsi már nem látja olyan szívesen a csemetét.

     

    A bölcsödét a dolgozó anyáknak találták ki. 

     

    Férőhely alig.

     

    Több tízes nagyságrendű várólisták vannak.

     

    Én szerintem anyukának se full kényelmes amikor ott van a pici, netán egy át nem aludt éjszaka után spuri a bölcsibe, délután vissza.

     

    Ezen nem szabad szerintem senkinek fennakadni, inkább azzal a lendülettel ahogy megszületik a kistesó már felvetetni a várólistára hogy amikor eljön az idő a baba bölcsis korú lesz,a nagyobb meg ovis akkor tudjon hova járnai mikor anya megy vissza dolgozni...

     

    Ezen nem kell megsértődni, ha megszületik a baba és anyuka otthon van akkor kicsi is otthon tud lenni, megkellene érteni hogy sok szülő van aki csak azért nem tud vissza menni dolgozni mert a gyereket nem vették még fel a bölcsiben,adott esetben azoknak jobban kell a férő hely.

     

    Lehet hogy most kifognak rám akadni sokan,sajnálom, nem személyeskedni szeretnék, csak leírtam a véleményemet.

     

    Mégannyit hozzá fűznék hogy nagyanyáink is elbírtak egy kicsi+ újszülöttet  és akár + tesókat....

     

    Én sem haltam bele hogy 22 hónap különbséggel születtek meg és otthon voltam a két gyerekkel, segítségem 0 csak a férjem munka után... Jó tesók lettek,összeszoktak.

     

    Az ovoda más. Az ovóda már egy fejlesztő intézmény.  Ott már nem értek egyet azzal hogy csak délig lehet ha tesó születik, bár a hely hiány miatt ezt is megértem hogy ott is a dolgozó szülők gyerekei alhatnak ott.

    És egy óvodás korú gyermek általában már általában gyerek társaságra vágyik. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-13  08:03
  20. Torolt_felhasznalo_679127
    Torolt_felhasznalo_679127
    2011. március 13. 10:3457.

    Ó, jaj, majd elfelejtettem, hogy ezzel én "nagymagyaranya" lettem.

    Pszichológus vagy?

    Csak a jellemrajz miatt kérdezem, amit rólam készítettél itt gyorsan, egy hsz alapján...

    Csak, hogy nehogy még azt hidd, ősanya vagyok, pontosítom: nagyon rossz volt otthagyni a gyereket,amikor szabin voltam.

    Jobb így?

    előzmény:
    bogárka1 (55)
    2011-03-13  10:28
  21. 2011. március 13. 10:2956.
    Ez igy van. Csak van aki azert is beadja a gyereket, hogy konnyebb dolga legyen otthon a kistesoval. Az meg le van tojva, akinek kell a penz es vissza kell mennie dolgozni, de meg a nagyszulok aktiv dolgozok es nincs aki vigyazzon a gyerekre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (49)
    2011-03-13  09:56
  22. 2011. március 13. 10:2855.

    Amikor szabin voltam, majd belehaltam,

     

    Najó, azért nem kell belehalni a nagymagyaranyaságba. Mert ez már a másik véglet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (51)
    2011-03-13  10:06
  23. Torolt_felhasznalo_679127
    Torolt_felhasznalo_679127
    2011. március 13. 10:2754.

    Nekem lenne egy kérdésem.

    Tegyük félre azt, hogy az anyukának valóban dolgoznia kell.Azt is, hogy milyen jó, ha a gyerek korán szocializálódik a közösségi létben.

    Mindezeken kívül mi a jó a bölcsiben?

    Az, hogy 25 gyerekre jut max. 2 gondozónő?

    Hogy közel sem tudnak annyit és úgy figyelni, foglalkozni egy-egy kicsivel, mint amennyit az anyuka tudna 1 másik -akár pici- mellett?

    Hogy menzakosztot eszik-valaki nagyon pontosan leírta ennek minőségét:margarin, zsíros ételek, ipari mennyiség és ezzel egyenértékű minőség...

    Nos, milyen érvek sólnak amellett, hogy a kicsi ne mellettem legyen, ha én otthon vagyok,még akár rettentő nehézségek árán, hanem másokkal,máshol?

    S még egy kérdés: mikor tesszük már fel magunknak a kérdést:korrekt vagyok, hogy ezt teszem, noha tudom, hogy más,dolgozni készülő anyukák nem tudják kire bízni a gyermekeküket, én meg tudnám oldani, hogy a sajátommal legyek, de nem akarom,mert...?Nagyon tetszik, hogy itt ma mindenki a jogai mögé bújva mutat figyiszt a valóban rászorulóknak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 13. 10:1953.
    Számomra az is döbbenetes,hogy valaki ilyen szinten ítélkezik mások felett.
    előzmény:
    CsillagViki (43)
    2011-03-13  09:37
  25. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2011. március 13. 10:1552.
    Gyedet a gyerek két éves koráig kapsz. Óvodába (a legtöbb helyen) 3 éves kor előtt lehetetlenség bejutni. Így anyukának van pont egy éve, hogy a szögre akassza a gyereket, ha dolgozni kíván. Tényleg normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (50)
    2011-03-13  10:02

Címlap

top