Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az ezüst kolloidról

Zsensina
Létrehozva: 2011. Április 18. 08:53

Kedves fórumozók, szeretnék tapasztalatokat kérni az ezüst kolloid használatáról. Nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak, szívesen olvasnám mások esetét is.

 

Kérem szépen, hogy a habzó szájú ellenzők ma inkább más topicot keressenek. Köszönöm szépen.

  1. 2011. Április 18. 12:5726.

    :-)))

     

     

    Itt szépen össze van szedve egy csomó infó, és a cáfolata is:

     

    http://szkeptikus.blog.hu/2007/07/23/ezustkolloid

     

    Érdemes végigolvasni!

     

     

    előzmény:
    csutak51 (25)
    2011-04-18  12:36
  2. 2011. Április 18. 12:3625.

    Egészen röviden, hisz a többi hsz-ben leírtam, mit gondolok:

    A hit hegyeket mozgat. Mellékhatás nélkül.

    előzmény:
    zsaki71 (15)
    2011-04-18  10:58
  3. 2011. Április 18. 12:3424.

    Sziasztok!

     

    Az Ezüskolloiddal azért vigyázzatok, mert akár milyen kis mennyiség is van benne, a szervezet eltárolja, nem ürül ki. Tehát, ha huzamosabb ideig kívánjátok fogyasztani, beszürkül a bőr. 

     

     

    előzmény:
    Zsensina (1)
    2011-04-18  08:53
  4. 2011. Április 18. 12:2923.

    Sejtettem, ezért nem tértem ki arra, kinek, milyen oldalnak mit lehet elhinni.

    Sajnos, minden az üzletről szól már.

     

    Az egyén azt teheti, hogy legalább próbál sok oldalról tájékozódni, infókat megtudni, és nem hisz el mindent.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (21)
    2011-04-18  12:21
  5. 2011. Április 18. 12:2422.

    "Azt gondolom, egy egészségügyi oldal, aki nem foglalkozik kereskedéssel, talán nem engedne be olyan tartalmat, ami kimondottan károsnak nevezhető."

     

    "Kimondottan károsnak", avagy "kimondottan hasznosnak" az nevezhető, amiről érdemben bebizonyított akár ez, akár az!

     

    Nem kimondottan káros lehet pl csapvíz is, ha palackozzák, és ráírnak a palackjára bármit.

     

    Megveszed, megeszed, és talán használ is, csakúgy, mint a placebó!

     

    A te esetedben, ha orvos mondta, mert más jobbat nem tudott ajánlani, rendben.

    Más esetekben, ahol lenne jobb talán, de mégis inkább kockáztat, szedi önmagától, orvos jóváhagyása/ellenőrzése nélkül, lelke rajta, az ő bőre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (16)
    2011-04-18  11:08
  6. Torolt_felhasznalo_699848
    Torolt_felhasznalo_699848
    2011. Április 18. 12:2121.

    Picit kegeszitem a 16 hsz-hez fuzotteket : a hazipatika oldal "foglalkozik " kereskedelemmel : az "egeszsegugyi" resz csak ezt a kereskedelmet szolgalja

    katt : aruhaz

    előzmény:
    csutak51 (20)
    2011-04-18  12:16
  7. 2011. Április 18. 12:1620.

    Az ördög mindig a részletekben rejlik!

     

    Ez igaz az orvosságokra is, és a természetgyógyászati készítményekre is.

     

    Ha valaki tudja, mert utánanéz, mit kockáztat, és mit nyerhet, rendben.

    Ezt részben is eléggé nehézkes megtudni pontosan, ha olyan szert használsz, amit nem vizsgál be senki.

    Ráadásul ezeket többnyire azért veszik, mert XY laikus ezt, vagy azt állítja a szerről. 

     

    "Csupán" ennyi a gondom a nem gyógyszernek minősülő készítményekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (16)
    2011-04-18  11:08
  8. 2011. Április 18. 12:0419.

    aha. Csak pozitív tapasztalat. Tán csak nem forgalmazó vagy?

     

    Az orvoshoz is úgy mész, hogy "doktor úr, csak a jó hírt mondja el, a betegségeimre nem vagyok kíváncsi"  ???

     

     

    ROTFL

     

    Igen felhalmozódik! Te vagy a buta, ha nem hiszel a tájékozottabbaknak, meg az orvosoknak.

     

     

    előzmény:
    Zsensina (4)
    2011-04-18  09:17
  9. 2011. Április 18. 11:4418.

    Most nézem hogy félreérthető voltam:

     

    " kiejelenteni egyértelműen hogy jó - nem hiszem hogy lehet. Van akinek használ, és lehet hogy van akinek árt azzal hogy erősíti az allergiáját közvetve. 

    előzmény:
    newsees (17)
    2011-04-18  11:43
  10. 2011. Április 18. 11:4317.

    Én is néztem hogy mennyi mindenre hirdetik hogy jó. Aztán egy allergia vizsgálat közbejött és bár az ezüstre nem lettem allergiás (nem nagyon) mégis az amalgánnal való kereszt allergizálása miatt meggyőztek hogy nem lenne ildomos. 

     

    Ugyanis bármilyen furán is hangzik neked: nem ürül ki. Fém amit a szervezet elraktároz. Nem mondom hogy árt, mert nem tudom. De az biztos hogy ha a fogtöméseim allergizálhatnak, hát akkor az ezüst kolloid is. Tehát kijelenteni hogy jó nem lehet, van akinek használ, van akinek pedig biztosan árt mondjuk közvetve erősítve az allergiát.

     

     

    előzmény:
    Zsensina (1)
    2011-04-18  08:53
  11. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. Április 18. 11:0816.

    http://www.hazipatika.com/services/blog/comment/ezustkoll oid/3

    Azt gondolom, egy egészségügyi oldal, aki nem foglalkozik kereskedéssel, talán nem engedne be olyan tartalmat, ami kimondottan károsnak nevezhető. De ez csak egy oldal.

    http://www.ezustkolloid-info.com/ 

    Itt egy másik oldal is, ezen elég sok infó olvasható pro és kontra. Annak ellenére, hogy kereskedik is.

    Amit én látok, a modern orvoslás nagyon átvette a helyet a klasszikus orvoslás előtt. Azt gondolom,nem mindig jó, ha a modern kemikáliákat vetjük be folyamatosan, a szelídebb gyógymódok is használhatnak, igaz, nem feltétlenül olyan drámai sebességgel, mint a modern alkalmazások. És sokszor a "korszerű"-nek vélt kezelések sem hozzák meg a várt eredményt. 

    Én most kezdtem alkalmazni az ezüstkolloidot egy olyan, évek óta fennálló  komoly bőrproblámára, ahol már a sebészi beavatkozást fontolgatták. Ez volt az utolsó próbálkozásom, mert ki szeret kés alá feküdni? Sebész ismerősömet is megkérdeztem erről az anyagról. Ő annyit mondott, tegyek egy próbát. Nos, nagyon úgy néz ki, a próba sikerült. Az a seb, ami semmilyen körülményre nem akart gyógyulni, határozottan a javulás útjára lépett. Még várok a bizonyosságra. Eddig havi rendszerességgel újult ki, tehát adok a kolloidnak 3 hónapot. 

     

    előzmény:
    csutak51 (14)
    2011-04-18  10:31
  12. 2011. Április 18. 10:5815.

    A patikákban kapható, vényköteles vagy éppen nem vényköteles gyógyhatású készítményeknek szerinted van mellékhatása?

    Hogyan lehet az, hogy egy idős ember, aki cukorbeteg, magas a vérnyomása, gyenge a szíve és veséje, naponta 8-9 féle gyógyszert kénytelen beszedni...vajon ezeka gyógyszerek mennyire hatnak egymásra, mennyire gyógyítanak, vagy csak a tüneteket kezelikm és a mellékhatásuk nagyobb kárt tesz,mint amennyit a gyógyszer használ?

    Ennyi erővel az ezüstkolloid is hathat, és a mellékhatása sem rosszabb, mint bármelyik más gyógyszeré...

     

    előzmény:
    csutak51 (14)
    2011-04-18  10:31
  13. 2011. Április 18. 10:3114.

    Két lehetőség van, vagy tudományosan bizonyítottan használ egy szer, vagy nem.

     

    Ha nem használ,

    minek vele próbálkozni, saját magunkon kísérletezni? Kockáztatni a mellékhatásait, pénzt kidobni rá?

     

    Ha használ,

    ugyan, miért is nem járja be a hivatalos utat egyik gyártója SEM, sok-sok év óta szerinted?

    Csak nem, mert arra alapoz, hogy hiszékenyek az emberek, így kaszál többet, a legkisebb pénzráfordítással?

    Ott, ahol lehet, árulja. Csakhogy pl úgy tudom, az USA-ban betiltották, ugyan, miért vajon?

     

    Jó szöveg, a "gyógyszerlobbi megfúrja, hogy inkább az övék fogyjon", de igaz lehet ez?

    Mi az az "övék", hiszen rengeteg gyártótól rengeteg gyógyszer van ugyanarra a bajja forgalomban?

    A VALÓDI, engedélyeztetett, kutatómunkával kifejlesztett gyógyszereket vajon, miért nem "fúrja meg" a gyógyszerlobbi? 

    Csak nem, mert azok hatása tudományosan bizonyított, ezért felesleges lenne vitatni?

     

    Nem érv az, hogy drága, hiszen, ha tényleg hatásos lenne, vállalnák az ilyen szerek gyártói a tudományos megmérettetést.

    Nem érv, hogy nincs pénzük, hiszen évek óta ismert, rengetegfélét gyártanak, EGYIKŐJÜKNEK SEM sem volt erre pénze? Ne vicceljünk már!

    Nem érv, hogy a gyógyszereknek mellékhatása van, hiszen MINDEN gyógyító szernek VAN mellékhatása is, -természetesen az ezüstkolloidnak IS- amelyiknek nincs, az nem árt, de nem is használ. Kb, mint a placebó, akkor minek is vennénk meg?

     

    Azokat a szereket, amik nem minősülnek gyógyszernek, a kutya sem vizsgálja be, így csak azt látod, amit az állít, aki gyártja/árulja.

    Érdeke annak, aki pénzt akar ebből, hogy leírja a negatív tapasztalatokat is? NEM!

     

    A legjobb eset, ha a készítmény ártalmatlan, mert SEMMI veszélyes sincs benne. Ha így van, akkor persze, nagy valószínűséggel HATÁSOS sincs benne.

     

    Dől a pénz a hiszékenyektől, a SEMMIÉRT, ez az igazi üzlet!

     

     

    előzmény:
    Zsensina (1)
    2011-04-18  08:53
  14. 2011. Április 18. 10:1413.

    Az egyik gyártó szerint a túladagoláshoz naponta tizenhét litert kéne fogyasztani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. Április 18. 10:1012.
    Egy-két kupakkal naponta, attól függ betegek vagyunk-e vagy csak megelőzésképp. Nem szoktuk méricskélni, erről nem is hallottam még, hogy valaki kilóra veszi be. lehet, hogy nem értek hozzá eléggé, de nem hiszem, hogy ezt túl lehet adagolni.
    előzmény:
    Zsensina (11)
    2011-04-18  10:06
  16. 2011. Április 18. 10:0611.
    Passz, sosem néztem, a párom szokta hozni.
    idézet:
    plendözső (9)
    2011-04-18 09:52:11
    És ti hogyan adagoljátok? Naponta kétszer? Mennyit? Amit én használok, azt kilogram alapján kell bevenni, máshol meg azt olvastam, hogy egy-egy evőkanálnyit.
    előzmény:
    plendözső (9)
    2011-04-18  09:52
  17. 2011. Április 18. 10:0410.

    Kedves Csutak, nem árulom, csak veszem. Sokat olvastam utána, nem csak olyan oldalakról, akik árulják, hanem nemzetközi orvosi kutatásokat, ráadásul én is meggyőződtem, hogy jó a termék. Én egyfélét vettem eddig, kíváncsi vagyok, hogy mások mit tapasztaltak. De azért aranyos, hogy az nlc-n ha valaki pozitív tapasztalatot kér egy termékről, akkor biztosan árulja...

    Ha most nyitnék egy topicot arról, hogy csak pozitív tapasztalatot kérek a TDK kazettáról, akkor biztosan azt is árulnám? 

     

     

    Köszönöm a hozzászólásod, további szép napot kívánok!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. Április 18. 09:529.
    Passz, sosem néztem, a párom szokta hozni.
    előzmény:
    Zsensina (7)
    2011-04-18  09:34
  19. 2011. Április 18. 09:448.

    Gondolom, árulod. Hirdetni itt nem lehet, nem tudtad?

     

    Ha csak egyféle véleményt akarsz, -ott azt engedsz be, aki tetszik- indíts ZÁRT topikot, ez nem az, hát bárki leírhatja a véleményét.

    Így írok én is, más is, ne vedd rossznéven, ha nem pozitívat! Udvariasan, "kíméletesen", ahogy kívánod! 

     

    1. "olvastam, hogy nem ürül ki, meg méreg, de nem ilyen butaságokra vagyok kíváncsi, mivel nem igaz."

     

    Te tévedsz, nem ürül ki, nézz utána neten, de NE olyan oldalakon, ahol árulják!

     

    2. "Tehát olyanok hozzászólását várom, akik pozitív tapasztalattal rendelkeznek, és olvassák ezt a topicot is."

     

    Most akkor az IGAZAT szeretnél tudni, vagy szívesebben (ön)ámítasz?  

     

    3. "Olvastam a többi topicot is, de azok már leálltak, talán az íróik sem olvassák."

     

    Talán, mert nem csak pozitív tapasztalataik vannak. Vagy olvasgattak erről máshol, hiszen szakállas téma, és okosodtak.

     

    előzmény:
    Zsensina (4)
    2011-04-18  09:17
  20. 2011. Április 18. 09:347.

    Szia!

     

    Te melyik gyártó termékét vetted meg?

     

    előzmény:
    plendözső (5)
    2011-04-18  09:28
  21. Torolt_felhasznalo_699848
    Torolt_felhasznalo_699848
    2011. Április 18. 09:286.
    Illusztralod , milyen fogyaszto-kategoria hasznalja az ezustkolloidot
    előzmény:
    Zsensina (4)
    2011-04-18  09:17
  22. 2011. Április 18. 09:285.

    Szia!

     

    Mi ismerjük és használjuk, csak előnye van. Viszont vigyázni kell, nagyon sok kamu ezüst-kolloid van forgalomban, akár a patikában kaphatók között is!

    Úgy tudod leellenőrizni, hogy nem csak sima vizet veszel, hogy fogsz egy kis lézerlámpát, és átvilágítod az üveget alulról viszonylag sötétben. Ha úszkálnak benne az ezüsz részecskék, akkor igazi. Ha nem látsz benne ilyesmit, akkor kamu.

    előzmény:
    Zsensina (1)
    2011-04-18  08:53
  23. 2011. Április 18. 09:174.

    Kedves fórumozók, szeretnék tapasztalatokat kérni az ezüst kolloid használatáról. Nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak, szívesen olvasnám mások esetét is.

     

    Kérem szépen, hogy a habzó szájú ellenzők ma inkább más topicot keressenek. Köszönöm szépen.

    idézet:
    Zsensina (1)
    2011-04-18 08:53:41

    Olyan butaságokat én is olvastam, hogy nem ürül ki, meg méreg, de nem ilyen butaságokra vagyok kíváncsi, mivel nem igaz.

     

     

    Tehát olyanok hozzászólását várom, akik pozitív tapasztalattal rendelkeznek, és olvassák ezt a topicot is. 

     

     

    Olvastam a többi topicot is, de azok már leálltak, talán az íróik sem olvassák.

    előzmény:
    Zsensina (1)
    2011-04-18  08:53
  24. Torolt_felhasznalo_699848
    Torolt_felhasznalo_699848
    2011. Április 18. 09:133.

    most latom , hogy tartalomjegyzeket is szerkesztettem annakidejen az utokornak

    "

    TARTALOMJEGYZEK azoknak , akik kesobb beneznek

     

    nagyágyú : aloe-vera .


    aloe-vera sosem viccel azzal , amit mond .


    Tudomannyal/tudassal  tamasztja ala felsorakoztatott erveit .

    itt aloe_vera

     

    2.tohonya a szakszeru , ütőképes érvekről

     

    2.tohony@

     

    megerdemelt jozansagra ebreszto hidegzuhany semiramissal

    semiramis

     

    betyke romaniai cikkeket talalt

     

    bety

     

    Kalkulus , a vastagbel florajarol - cikkel alatamasztva

     

    itt Kalkulus

     

      Ophelie : miert nem intelligens az ezustkolloid ? cikkekkel alatamasztva

     

    itt Ophelie

     

     zsumuzsi  : uzlet es hiteles informaciok az ezustkolloiddal kapcsolatban - cikkekkel alatamasztva

     

    itt zsumuzsi

     

     stb , stb mert csak a legtobbet hozzaszolokat irtam ki

     

     

     ES AKIROL A GATYAT LEHUZTAK : ervekkel , tudomanyos cikkekkel alatamasztva . O orvos , netorvos is , termeszetgyogyasz is

     

     

    hamvasferi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (2)
    2011-04-18  09:05
  25. Torolt_felhasznalo_699848
    Torolt_felhasznalo_699848
    2011. Április 18. 09:052.

    Szia!

     

    Volt errol a temarol egy nagyon erdekes topik , sok vitaval : volt helye ervnek es ellenervnek .

    az ezustkolloid

     

    Veszelyes az egeszsegre , nem urul ki a szervezetbol , csodaszer.

    előzmény:
    Zsensina (1)
    2011-04-18  08:53

Címlap

top