Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítónőt alkalmazni

Bbohar
Létrehozva: 2011. május 18. 13:12

Olyanoktól várnék tapasztalatokat, akiknek az anyagi helyzete, lakásmérete alapján nem szinte egyértelmű, hogy igénybe vesz a takarításhoz segítséget.

 

Hanem, aki olyan élethelyzetben volt/van, hogy a takarításra egyszerűen szinte nem, vagy alig marad ideje, vagy mondjuk valamiért nem tud, vagy nem szeret takarítani, és inkább segítséget fizet.

 

Hogyan hoztátok meg a döntést? Könnyen, nehezen?  Hogy találtatok megfelelő segítséget? Otthn tartózkodtatok e amikor takarított? Megmondtátok e, hogy mikor mit tegyen, egyáltalán milyen sűrűn, milyen árban? Érdemes volt, jó döntés?

 

 

  1. 2011. május 18. 15:2126.
    Olyan felnőtt vagyok ... nem gyerek. 
    előzmény:
    *bandi* (24)
    2011-05-18  15:20
  2. 2011. május 18. 15:2025.

    Nálam szintén ez a tarifa, 93 nm a lakás.

    Kulcsa van a lakáshoz, legtöbbször nem vagyunk otthon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (16)
    2011-05-18  14:57
  3. 2011. május 18. 15:2024.

    Az ellenérveid egy részére van ellenérvem. :)

     

    - Én nem vagyok finnyás, mert sajnos én nem takarítok szépen (mit szépítsem, nekem a takarítás egy nagy macera, ezért nem is csinálom szívesen), ezért ha ezt valaki megcsinálja helyettem, arra nemhogy finnyás nem vagyok, hanem állati hálás.

    - Ha nem napi szinten van bejárónő, hanem csak mondjuk 2 hetente nagyobb takarításra, azt az ovis/iskolás gyerek gyakorlatilag észre sem veszi, mert napközben kitakarít a néni, amíg ők nincsenek otthon.

    - Én olyan gyerek vagyok, akinek a gyerekkorában volt otthon takarító néni, de mióta kijöttem a főiskoláról és önellátó lettem, nincsen. Jelentem még élek. :) Gyereknek is szét-szórt, rendetlen voltam, most is hajlamos vagyok rá, de megcsinálom a takarítást, még ha nem is a kedvencem. Takarítónőnk azért nincs, mert ketten vagyunk egy 56 nm-es lakásban és mivel nem melózom extra sokat (általában fél 6-6-ra otthon vagyok:) így belefér a rendrakás. Nagyobb takarítás hétvégén, közösen a párommal. Viszont ígéretet kaptam rá, hogy nagy pocakosan és kicsi gyerek mellett kéthetente egyszer jöhet takarítónő. :)  

    előzmény:
    ardian (21)
    2011-05-18  15:07
  4. 2011. május 18. 15:1523.

    Szerintem a havi egy alkalomtól még nem lesznek elkényeztetettek a gyerekeim, akik nem tanulják meg a rendet. Mi is figyelünk a rendre és a tisztaságra, 3,5 és 2 évesek a lányaim, de mindig elpakolnak maguk után, nem jönnek be cipővel, ha kiöntenek valamit, feltöröljük, ha előveszem a porszívót (mert még így is naponta előveszem), hozzák a törlőrongyokat, hogy ők port törölnek, szóval nem érzem azt, hogy ezzel rosszat teszek nekik. Viszont kapnak cserébe egy csomó plusz időt. Szerintem mindenki jól jár :)

     

    Akkor értenék egyet, ha engem sosem látnának pakolni és takarítani, de látnak, minden nap ;)

    előzmény:
    ardian (21)
    2011-05-18  15:07
  5. 2011. május 18. 15:1222.

    Cáfollak.

    Hozzánk is jár takarítónő, és a gyerekem, sőt mi is nagyon vigyázunk a rendre és a tisztaságra.

    Mivel fizetünk is érte.

    Személyes holmik között nem matat, mivel ez nem a feladata.

    Ettől függetlenül mi is takarítunk, mosunk, vasalunk, rendet teszünk, viszont nem akarom a hétvégémet takarítással tölteni.

    Így is van bőven feladat.

    előzmény:
    ardian (21)
    2011-05-18  15:07
  6. 2011. május 18. 15:0721.

    Hát, ez az, ami nekem utóljára lenne, mármint takinéni.

    Pedig elfoglaltságunk van bőven, időnk kevés, ami összegeket írtok, az is kijönne, de inkább mégsem.

     

    Ha dilemmázol, talán beférnek az én ellenérveim is:

     

    1, nem tudnám elképzelni, hogy vki turkálna a személyes holmijaim között.

    2, nagyon finnyás vagyok a tisztaságra, csak abban bízom, amit én (vagy a férjem) csinál, mert tudom, hogy azzal a vízzel, vödörrel, ronggyal van lemosva, felmosva, ahogy én szeretem.

    3, nálam elvi/nevelési kérdés is. Baráti körben volt szerencsém olyan csemetékhez, ahová takarítónő/kertész jár, tapasztaltam, mennyire nem vigyáznak a rendre, tisztaságra. Nálunk fontos, hogy mindenki segítsen (az aprók is, amit tudnak), mert így tanulják meg, hogy nemmagától lesz tiszta a padló, ezért kell levenni a cipőt, ezért nem lehet maszatos kézzel összefogdosni a falat, kanapét stb.

    4, arról nem is beszélve, hogy ezek a gyerekek, ha felnőve más élethelyzetbe kerülnek és nem engedhetik meg maguknak a fizetett segítséget, hogyan fognak tudni gondoskodni magukról.

     

    Summa-summárum: mi családilag oldjuk meg, ketten-hárman gyorsan végzünk+mindenki odafigyel a tisztaság megóvására ezért nem olyan megterhelő a dolog. Egymással is lehet közben tartalmasan foglalkozni, pl. beszélgetni, gyereket nevelni.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  7. 2011. május 18. 15:0620.
    Kb hat órát van itt ilyenkor, de midnen ablakot szépen lepucol, mindenhol port töröl, lemossa a polcokat, szóval ügyes és gyors. 120 négyzetméteren lakunk.
    előzmény:
    Bbohar (6)
    2011-05-18  14:07
  8. 2011. május 18. 15:0519.
    Engem csak a pénz tart vissza attól, hogy takarítónőt fizessek, hiszen mennyivel jobb úgy hazaérni, hogy rend és tisztaság van, lehet pihenni, vag yfőzni egyet, nem pedig úgy, hogy takaírítással kezded a szabad óráidat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. május 18. 14:5918.
    És nem zárom rá az ajtót (jézusom), a kulcsot elkéri a lányomtól (mert most vele szomszédok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (16)
    2011-05-18  14:57
  10. 2011. május 18. 14:5817.

    Ja igen még annyi hogy egy 120 és egy 100nm lakásról van szó....bár a 120ast én csinálom.

    Óradij:

    a csak vasalósnál:800ft/óra-Nyugat- Magyarország

    a takarítós+vasalós:700ft/óra-Kelet-Magyarország

     

    Vasalás ált. 2-3óra szokott lenni(4-5adag ruha)takarítás1-2óra(törölgetés,porszivózás,fürdő,vc,felmos ás)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700365 (14)
    2011-05-18  14:52
  11. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. május 18. 14:5716.

    Hozzám mindig akkor jön, ha nem vagyok itthon, őt zavarnám, és engem is zavarna, hogy ő dolgozik, én meg nem:-))

     

    Én egy alkalomra 5000-et adok neki, 97nm a lakás. Valamikor régen 600Ft órabérrel kezdtük, mindig magamtól emeltem, most meg fix áron csinálja, ő dolga, mennyi idő alatt, de lelkiismeretes nagyon. 

    előzmény:
    Bbohar (11)
    2011-05-18  14:44
  12. 2011. május 18. 14:5615.

    "Mondjuk kívülről rá is szoktam zárni kulccsal az ajtót :)"

     

      Jesszusom! Ez nagyon veszélyes és megalázó!

      És ha tűz üt ki? Vagy földrengés?! Persze, persze, szednéd lábadat, kiszabadítani az árvát!

      Ráadásul ez kimeríti a túszul ejtés fogalmát!

      GRATULÁLOK!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (12)
    2011-05-18  14:46
  13. 2011. május 18. 14:5214.

    Szia!

     

    Nálunk úgy alakult, hogy 2városban élünk....tehát 2lakásról kell gondoskodnom.A saját lakásunknál "csak" vasalónéni van(heti rendszereséggel)+ néha besegít ablakot puccolni.A többit én csinálom.Őt régről ismerem és egyszer megkérdeztem lenne-e kedve segiteni.

     

    A másik lakásnál ahol a férjem van leginkább(néha mi is a gyerekkel)ott takarít és vasal is a másik néni.Ezt a lakást béreljük,így  a tulajt kértük meg hogy segítsen valakit találni.....neki is fontos volt hogy megbizható legyen,végülis az Ő bútorairól volt szó.

    Első időkben mindig ott voltam és figyeltem hogy minden rendben van+Ők is igényelték hogy mondjam mit hogy szeretnék.Ma már ha úgy alakul ott vagyok hanem, mert dolgom van akkor nem.

     

    Mondjuk nálam mind2 nagyon szeret beszélni....szóval inkább elmegyek.:-)

    Még annyit hogy az első időkben nagyon ellene voltam a takarítónéniknek,de a férjem meggyőzőtt, hogy az az idő amit este+hétvégén takarítással ,vasalással töltök, azt inkább tartalmasan egymással és a gyerekkel kellene.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  14. 2011. május 18. 14:4913.
    Ez az ár olcsónak számít, vagy kb. ennyi az átlagár?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (12)
    2011-05-18  14:46
  15. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. május 18. 14:4612.

    65 nm a lakás, és van takarítónő. Nem szeretek dzsuvázni, és az időt is sajnálom rá. A kisebb, precizitást, finomságot igénylő munkákat én csinálom, de a kifejezett sikamikálást, koszeltakarítást a takarítónő végzi.

     

    800 forint az órabére, kb. 3 ezer forintért ragyog a lakás. Nekem bőven megér ennyi pénzt. 

     

    Valaki mindig otthon van, amikor takarít, de ha pl. leugrom a boltba (50 méternyire van), simán egyedül merem hagyni a lakásban. Mondjuk kívülről rá is szoktam zárni kulccsal az ajtót :))

     

    Könnyen hoztam meg a döntést, és abszolút jó döntés volt. Ismerős ajánlotta a nőt.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  16. 2011. május 18. 14:4411.

    Hát igen, ez jól hangzik :)

     

    Az eddig leírtakból úgy érzem, személyre, helyzetre szabottan érdemes keresni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (10)
    2011-05-18  14:36
  17. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. május 18. 14:3610.

    Világéletemben utáltam takarítani. Tizenéve ismertem fel, hogy 

    1. az én időm drágább

    2. inkább legyen takarítónőm, minthogy állandóan lelkiismeretfurdalásom legyen, hogy nem takarítok (eleget:-))

     

    Így kéthetente kb. jár hozzám, régóta, és a (volt, mert már elköltöztem) szomszédom. El is pakol, nem kell rendet csinálnom, mielőtt jön, a ruhásszekrénybe nem tesz el semmit, csak összehajtogatja a tiszta ruhát, konyhában teljes pakolást is csinál. Néha felhívom, hogy hová tette ezt vagy azt:-))

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  18. 2011. május 18. 14:319.

      Nagy szerencse kell ehhez is, Bonca, mint a párválasztáshoz.

      Aki most hetente tisztaságot csinál nálam, égi ajándék. Szorgalmas, megbízható.

       Volt viszont egy idősebb asszony, aki mindenből vitt, ami mozgatható volt, a tálban gyűjtött fémpénzekből is! A szemeteszsákokból!Mindenből.

       Egy másik a tisztítószerekkel beérte, a teli flakonokban alig maradt, amikor dolgozott. 

       Jehova tanúja volt a legérdekesebb. Azzal szórakozott, hogy mindent kikutatott. Térítésemmel felhagyott, de hozta a könyvecskéit, és igyekezett lánya számára meglágyítani szívemet, hogy  mennyire kellene segíteni őt. Mert nem ér rá férjével pénzt keresni, mert havi több ezer órát prédikál. Így nevezik amikor térítenek az utcát járva. Szellemisége nem akadályozta meg abban, hogy ez-az - ezüst ékszerek és egyebek - kezéhez ragadjanak. Akkor derültek ki a hiányok, amikor felmondott, mert nehezményeztem, hogy az ezüst tálat dörzsivel hülyére karcolta.Megsértődött, nagy szerencsémre elment. Mert kárt is tett bőven, több értékes üvegtárgyat eltört.

      Így szabadultam meg tőle.

      Volt, aki konferenciaközpontnak használta otthonomat, akkori Nyugat-Németorszégban élő rokonát hozta össze telefonom segítségével erdélyi rokonaival. Bámulatos telefonköltség keletkezett. 

      Most ezek jutnak eszembe. 

      Ha tapasztalat alapján ajánl valaki, akkor van remény, hogy megbízható embert találsz. Bár a nagyon lopós is így került hozzám és Jehova tanúja is. Tehát inkább szerencse kell. 

      Aki most jön, a kedves és nagyon becsületes lányt szívesen ajánlanám, de messze laktok, és nincs is ideje. 

      Azért csak vágj bele. Persze össze kell rakodni, amikor érkezik  valaki dolgozni, mert a rakosgatás túl drága lenne. 

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  19. 2011. május 18. 14:288.

    hozzánk 2 hetente jár egy hölgy takarítani. mi nem nagyon töprengtünk, akkor fogadtuk fel, amikor veszélyeztetett terhesen 4 hónapot kórházban feküdtem, férjem meg egyedül nem csinálta volna. aztán az ikrek mellett azóta is jól jön. én itthon vagyok, amikor takarít, mindent maga csinál, ügyes és önálló. persze kell takarítani, sepregetni, lemosni ezt azt, de valami mennyei érzés, amikor 2 hetente csillog a lakás. nekünk egy ismerős pár ajánlotta, hozzájuk már régebb óta járt.

    ha telik rá, ne sokat hezitálj! 

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  20. Torolt_felhasznalo_155805
    Torolt_felhasznalo_155805
    2011. május 18. 14:257.

    Szia!

     

    Mi hárman lakunk fent a Kissvábhegyen egy 100 nm-es lakásban, most várom a közös (harmadik) babánkat, 7. hónapban vagyok.

    Novemberben költöztünk, azóta van bejárónőm.

    Hetente egyszer, pénteken - vagy ha nem jó neki, akkor csütörtökön - jön, nagyjából 3 óra alatt kitakarít.

    Vasalni, mosni, teregetni én szoktam, mosogatógépet sem pakol sem ki, sem be, tényleg csak szigorúan takarít.

    Én nem bántam meg, hatalmas segítség nekem!
    Volt már olyan is hogy itthon voltam/voltunk, de olyan is, hogy itt hagytam, kulcsot még állandóra nem kapott.

    De már gondolkodom rajta! :)

    előzmény:
    Bbohar (6)
    2011-05-18  14:07
  21. 2011. május 18. 14:076.
    Jó ez a havonta egy, és hány órát dolgozik ilyenkor? Mindig ugyanazt, vagy mindig mást? Mekkora lakás?
    előzmény:
    Panndi (2)
    2011-05-18  13:35
  22. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. május 18. 14:065.

    Én csak nagytakarításban szoktam segítéset kérni, tavasszal és ősszel.

    Olyankor együtt takarítunk. Képtelen lennék az összes ablakot ajtót egyedül lemosni. Takarítólány abalakot mos,én addig a hűtőt, szekrényeket rendezem, függönyöket mosom.

     

    Viszont ha valakihez rendszeresen jár takarítónő, annak meg van az etiketje. Meg kell benne bízni, és hetente, kéthetente magára kell hagyni amíg takarít. Nem lehet úgy takarítani hogy közben valaki (főleg a megrendelő) nézi mit csinálsz, és útban is van. Ugyanaz a helyzet mint a kőművesekkel, burkolókkal. Meg kell bennük bízni ott kell őket hagyni kulccsal.

     

    El kell pakolni mielőtt jön, takaríthatóvá kell tenni a helyet, vagy meg kell vele beszélni, hogy érezze magát otthon, mindent tegyen oda ahova jónak látja.

     Amíg sokat dolgoztam, nekem is volt ilyen bejárónénim, aki tökéletesen rendberakta a kupis szekrényemet, kivasalta, kimosta a ruháimat, megetette a macskákat, meglocsolta a virágokat kitette a szüleim fényképét a tükörre... valaki nem szereti ha ennyire belemásznak az életterébe. Ezeket előre egyeztetni kell, hogy meddig takarítson, mennyire nyúlkáljon bele a személyes dolgokba.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  23. 2011. május 18. 13:574.

    Nekem 3 kisgyerekem van, a legnagyobb 7 éves. Nagyszülők, rokonok messze. Én és a férjem is dolgozunk sokat, és mind a ketten mesterképzésen is tanulunk, szóval rengeteg minden van, hétvégén sokszor programok. Igyekszünk, de sosem érjük utol magunkat. 53 négyzetméteren vagyunk sokan, szóval holmi is van bőven.

    Fontolgatom nagyon, mert egyszerűen nem jut rá annyi idő mostanában, amennyi szükséges lenni. 

    előzmény:
    Panndi (2)
    2011-05-18  13:35
  24. 2011. május 18. 13:553.

    Szia,

     

    hozzám kéthetente jár, nem olyan régóta. Egyszerűen muszáj volt, mert kora reggel elmegyek otthonról és gyakran csak este érek haza. Így általában a hétvégém egy jó része a takarítással ment el. Most - csak a szintet tartani - lényegesen egyszerűbb, nem több óra, mire végzek. 

     

    Mivel nem pesti vagyok, így elsősorban helyben kerestem, szerencsére sikerült. Reggel jön és kb. három körül szokott elmenni. Elsősorban takarít, de ha marad mosatlan, akkor el is mosogat, vagy ha megkérem, ki is tereget, bár erre háklis vagyok, inkább én csinálom. :) Ja, és egyedül van a lakásban. 

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12
  25. 2011. május 18. 13:352.

    Szia!

     

    Hozzánk havonta egyszer jön valaki nagytakarításra. Két pici gyerekem van, most várom a harmadikat, aki pár héten belül érkezik. Napi szinten takarítok, két kisgyerek mellett muszáj, de egyszerűen nagytakarításra nincs időm a gyerekek mellett. Mikor elkezdett ide járni, még főiskolára is jártam, bár még csak egy lányom volt, de már terhes voltam, szóval sokat gondolkodtunk, de nekünk megér egy hónapban hatezer forintot, hogy akkor viszont minden szuper tiszta legyen. Egy barátnőm ajánlotta különben :) Az elején itthon voltunk, ma már szinte mindegy, ha dolgunk van, megyünk, ha nincs dolgunk, maradunk, nem zavarjuk egymást. Megbeszéltük, mit hogyan, pár alkalom után nagyjából összecsiszolódtunk :) Én nem bántam meg!

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2011-05-18  13:12

Címlap

top