Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Halász Judit a Fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. szeptember 1. 11:34

Kedves fórumozók!

 

Ki ne ismerné Halász Judit gyerekdalait közülünk? Van itt olyan, aki sosem hallotta kiskorában például a Se hall se lát Dömötört, vagy az Almaszószt?...

 

Na és a Szabó István rendezte Szerelmesfilmet és az Álmodozások korát van, aki sosem látta?... Na ugye!... 

 

A lényeg:

 

szeptember 5-én hétfőn délután 1 és 2 óra között a fórumon válaszol a kérdéseitekre Halász Judit,

 

Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas színésznő, énekesnő, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja!

 

Szóval ne tartsátok vissza magatok, kérdezzetek bátran a művésznőtől!

  1. 2011. szeptember 4. 21:2926.

    Kedves Művésznő!

     

    Köszönet azért, amit Ön adott ennek a kis országnak. 

    31 éves vagyok, két kislány anyukája, kiscsoportos óvodás korom óta fújom a dalait.

    Lemezei nálunk is állandó "használati tárgyak"

     

    Nagyon jó egészséget és boldogságot kívánok Önnek.

     

    Egy kérdés: Az Ön zenelejátszójában milyen dalok szólnak? 

    Szép napot!

    Mónika

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  2. 2011. szeptember 4. 10:4525.

    Kedves Halász Judit!

     

    Szeretnénk Önnek megköszönni MINDENT, amit adott nekünk gyerekkorunkban, és amit a gyermekeinknek ad, és bizvást az unokáinknak is!

    Nagyon jó egészséget és boldogságot kívánunk!

    Kérdésem nincs, de ezt feltétlenül elkellett mondanom.

    Szívből jövő üdvözlettel:

     

    Marcsi

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  3. 2011. szeptember 4. 10:2824.

    Kedves Művésznő!

     

    Nagyon köszönök én is mindent, a hungaroton bakelitek és a diafilmek persze visszahozzák rögtön a gyermekkort...

    Tudom hogy mindenki a dalokat emeli ki, és a zene persze nagyon is fontos, nekem mégis először a (Kis csacsi története helyesebben a) Mirr Murr jut eszembe mikor Önre gondolok. Ahogy a kisgyereknek mesél az anyuka, ahogy néha beleszól a kisgyerek, és valahogy együtt kanyarítják a mese vonalát, és persze ahogy a végén "kiszól" mindannyiunkhoz az idillből az anyuka....

    Úgyhogy én inkább a mesékről kérdeznék:

    Ha fejből kell mesélni milyen történetet kanyarít ki az unokáinak?

    Van-e esetleg kedvenc meséje vagy mesekönyve?Ha van tudja-e hogy miért?

     

    Köszönm szépen:

    Banyár Lívia

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. szeptember 4. 09:1623.

    Kedves HalászJutka! :) (Bocsánat a megszólításért, de nekem így fogalom ez a név.)

     

    Én is szeretném megköszönni azt az értékes szépséget, amit a gyerekeknek és a felnőtteknek adott és ad a mai napig. 

     

    Éppen tegnap nyílt itt a fórumon egy téma "mi a kedvenc dalszöveged?" címmel. Mivel én imádom a dalokat,  nagyon nehéz volt kiválasztani a legszebbet, de aztán végiggondoltam, melyik az, amelyik a legtöbbször adott erőt az életem során, és akkor már egyértelmű volt, mit írok le:

     

     Ki tudja, honnan érkezett egy téli éjszakán
    És az is lehet, hogy találkozásunk véletlen csupán
    Én mégis azt hiszem, hogy vártam rá nagyon
    Ha nem jött volna, másként szólna most az én dalom

    Szívem mélyén elhervadt már minden virág
    De megtanultam, mit jelent egy igazán jó barát
    Ha bajban vagyok, elég az, ha rágondolhatok
    Hisz nélküle már nem lehetnék az, ki most vagyok

    Azóta minden mosolyban már ő nevet felém
    És nem hagy engem el, akárhol járok, a remény
    Azóta mindig őt látom, ha csillognak a szemek
    És úgy érzem, hogy rá hasonlít minden gyerek

    Én azt hiszem a szívünkben, ha nyílna még virág
    Boldogabb és szebb lehetne az egész világ
    Ha véletlenül találkozunk, egy mosoly legyen a jel
    Hogy ismeretlen ismerősként búcsúzunk majd el --

     

    A Művésznőnek mi a kedvenc dala (elsősorban a sajátjai közül)? 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  5. 2011. szeptember 4. 07:2522.

    Kedves Művésznő!

     

    Köszönjük hogy van nekünk!

     

    Mikor külföldre költöztünk, az volt az egyik legfonotsabb feladat, hogy minden hiányzó albumát megszerezzük, hiszen azt külföldön biztosan nem lehet kapni. Azóta Westerwald is a Csiribiritől hangos!

     

    További sok sikert!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  6. 2011. szeptember 4. 07:0321.

    Kedves Művésznő!

     

    További szép éveket,mi pedig csak hallgatjuk-hallgatjuk,és majd a többi generáció is köszönni fogja ezt a csodát.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  7. Torolt_felhasznalo_587624
    Torolt_felhasznalo_587624
    2011. szeptember 4. 06:0220.

    Kedves Művésznő!

     

    Nekem két gyermekem van: 9 éves lányom és egy 7 éves fiam.

    Fiam sokáig csak az Ön dalait volt hajlandó meghallgatni és énekelni.

    Iskolába menet minden reggel a Pap viháncot és az Ördögfiókat hallgattuk hosszú heteken át.

    Lányom tanítónénije pedig úgy tanította meg az osztállyal a verseket, hogy délután az Ön cd-jét hallgatták napköziben a gyerekek.

    Kérdésem nekem sincs, inkább köszönetet szeretnék mondani azért, hogy örömet szerzett dalaival a gyermekeimnek és nekem is.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  8. 2011. szeptember 2. 22:1619.

    Kedves Művésznő!

     

    Az emlékeim immár tudássá váltak, mert barátom a Wikipédia és a Google.

    1963 év dec. 26-án a televízió (forrás: A televíziózás története) közvetítette a "Féjek a küszöbön" c. színdarabot a József Attila Színházból.

    De jó lenne újra  látni. Vajon megtalálható az archívumban?

     

    Tisztelettel: Jara

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  9. 2011. szeptember 2. 14:5318.

    Kedves Művésznő!

    Nekem két kislányom van: 3 és 5 évesek és büszkén mondhatom, hogy az Ön összes dalát fejből fújják (meg persze mi is a férjemmel). Emlékszem, az egyik televíziós vetélkedőben volt egy kérdés, amiben Weöres Sándor Csiribiri c. verséről kérdeztek és az én 3 éves lányom tudta a választ, a játékos meg nem. És ezt Önnek köszönhetjük, ezt a rengeteg megzenésített, csodálatos verset. Az abszolút kedvenc a Sehallselát Dömötör, állandóan ez szól a kocsiban, ha kazettán lenne, akkor már tényleg ronggyá hallgattuk volna.

    Gondolkoztam kérdésen, de nem igazán jut eszembe semmi, csak az, hogy megköszönjem én is, hogy énekel nekünk.

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  10. 2011. szeptember 2. 13:3117.

    Kedves Jutka néni!

     

    Én már harminc éves gyerek vagyok, de a mai napig megvan az összes bakelit lemezem az Ön dalaival. Már van nekem is két kislányom, nekik már DVD-jük van, illetve olyan szerencsések, hogy élőben is hallhatták Önt már többször is. Sajnos, amikor én kislány voltam, nagyon vidéken laktunk ehhez. Azt hiszem, az első igazi koncert nekem is akkora élményt jelentett, mint a gyereknek. Köszönöm a szép dalokat, a katicásat különösen, az a kedvencünk. Ha Székesfehérváron jár, biztos lehet abban, hogy mi is ott fogunk ülni az egyik sorban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. szeptember 2. 13:0316.

    Drága Művésznő!

     

    Visszaolvasva annyi szépet és kedveset írtak. Én is ezeket írtam volna, "kis zöld manó"-éhoz hasonlóan. Szebbet már nem lehet.

    Alig év különbség van korban köztünk. Önre Akkor figyeltem fel, amikor még televíziónk sem volt.

    Elmentünk a szüleimmel a kúltúrházba és ott ment adásban egy színdarab, annak a végét láttam. Nem tudom mi a címe, de Ön sikítozott, toporzékolt és olyan átéléssel játszotta a szerepet, hogy azóta is gondolok arra, de jó volna újra látni ezt a műsort.

    A végén a szereposztás felsorolásánál azt közölték, hogy Halász Judit  főiskolai hallgató. Mi lehetett a címe ? (hatvanas évek)

    Éljen sokáig ebben a boldog tudatban, hogy milliók kedvence.

    Szerető tisztelettel.: Jara

    előzmény:
    maszi (13)
    2011-09-02  08:21
  12. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. szeptember 2. 11:4715.

    Draga Muveszno!

    Gratulalok a csodalatos munkassagahoz, a bajos, akar a szivhezszolo egyenisegehez ami a kedvessege mellett megis erot, biztonsagot es kitartast sugarzott tobb generacionak.

     

    Kivanok Onnek sok boldogsagot, nagyon jo egeszseget hogy meg sok szep koncerten , eloadason hozzon olyan vidamsagot a hallgatoi eletebe amilyet mindig adott azoknak akik hallagathattak akar eloben akar lemezeken.

    A Szerelmesfilm egyik kedvencem, a ami napig is sokszor megnezem ha nosztalgiara tamad kedvem. 

     

    Udvozletemet kuldom Onnek Ausztraliabol nagyon sok szeretettel! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  13. 2011. szeptember 2. 10:0414.
    Igazából csak megköszönni szeretném, hogy munkásságával még szebbé tette a gyerekkoromat. Kívülről fújok tucatnyi dalszöveget, rongyosra hallgattam anno a kazettáit. Ma már a gyerekeim éneklik/hallgatják. De szerettem a Mirr-Murr meséket! Önnek olyan megnyugtató hangja van, hogy én az örök sajtkukac sokszor már a mese vége előtt "kidőltem".
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  14. 2011. szeptember 2. 08:2113.

    Kedves Művésznő!

    Mindig nagyon szerettem a dalait. A 70-es években,  Kamaszkoromban hallgattam a lemezeit, Rendszeresen jártunk a középiskolás barátnőimmel a Vígszínházba, ahol csodáltuk a játékát. 

    Ön volt a kedvenc színésznőm, a Jóestét nyár, jó estét szerelem, és a Játszd újra Sam című darabok, és a filmek közül a Lila ákác voltak a kedvenceim. 

    Aztán amikor anyuka lettem a nyolcvanas években a fiammal hallgattuk a lemezeket, és voltunk egy koncertjén is. 

    Tavaly nagymama lettem, és alig várom már, hogy a kisunokámat is vihessem Halász Judit koncertre. 

    Nagyon jó egészséget, és további erőt kívánok Önnek. Sok boldogságot, és örömöt a családjában.

    Reméljük, hogy még nagyon sokáig örvendeztet minket a dalaival, koncertjeivel, játékával!

    Tisztelettel egy rajongó nagymama: Hajnalka 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. szeptember 2. 07:2612.

    Kedves Judit!

    Az én gyerekkoromat is meghatározták a dalai, ültem a nagyi foteljában és órákig forgott a bakelit...viszont most a kisfiamról lenne szó. Pontosan szeptember 5-én lesz 2 éves és állandóan "halászjuditot" hallgat. Megyünk a váci koncertre is. Kérem, lehetne arról szó, hogy szülinapjára küld neki egy üzenetet? Iszonyúan boldoggá tenné vele. Illetve annyit szeretnék még kérdezni, hogy vállal-e dedikálást és hol, mikor.

    Előre is nagyon köszönöm, ha  furcsa kérésemnek eleget tesz, elnézést a tolakodásomért, de Zaránd szinte isteníti Önt.

     

    Sok sikert a jövőben is!

    Üdv,Györgyi 

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  16. 2011. szeptember 2. 05:4911.

    Kedves Művésznő!

     

    Nagyon örültem a gyerekdaloknak, mert legalább addig nem nekem kellett énekelnem a fiamnak:))

     

     

    Adrián, gratulálok! Jó munkát végzel:)

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  17. 2011. szeptember 2. 04:0210.

    Kisikolásként ott csápoltam az általános iskolánk aulájában, mikor a Művésznő énekelte, hogy a mi kertünkben olyan retek van, amiben tömény szeretet van. Nemcsak a retekben persze, hanem az összes dalában.

     

    Majd' 3o évvel később, az Óperencián túl élek, de itt, Amerikában is kedvenc a CD, csak most már a kislányomnak. A helikopteres, a vasmacskás és a madárijesztős dalt annyiszor visszapörgettem, csoda, hogy a kocsi rédiója még nem köpte ki a korongot.

    Egészen biztos, hogy második kislányomnak, aki még csak in utero hallgatózik, szintén a fülébe mászik a sok szép, kitűnően hangszerelt ének.

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. szeptember 1. 19:079.

    Kedves Halász Judit!

     

    Köszönet az életéért! Megszépítette vele sokunkét. 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  19. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. szeptember 1. 15:108.

    Mégis kérdeznék, mert közben eszembe jutott valami.

     

    Ha jól tudom, a Művésznő hosszú-hosszú ideje a Vígszínház tagja.

    Tudom, hogy ez ad egy óriási biztonságot egy színésznek, azt is tudom, hogy számtalan és sokféle szerepben próbálhatta ki magát.

     

    Mégis... sosem gondolt arra, hogy de jó lenne máshol? Ha nem is örökre, de legalább egy kis ideig? Nem gondolta sosem, hogy egy új közeg, új kollegákkal adott volna valami olyan pluszt, amit az évtizedes kötődés nem adott meg?

     

    Köszönöm szépen, és további sok boldogságot és egészséget kívánok!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  20. 2011. szeptember 1. 14:117.

    Kedves Művésznő!

     

    Tavaly télen voltam egy koncertjén, a fiamat vittem el rá. Mikor bejött a Művésznő a színpadra, bizony törölgetni kellett a szemem a meghatódottságtól. 

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy még milyen tervei vannak a jövőben? 

    Az unokái tisztában vannak vele, hogy az ők Nagymámáját milyen tisztelet övezi, és hogy mennyi gyereknek és felnőttnek okozott sok-sok örömteli, és felejthetetlen órát?

     

    További terveihez sok sikert, és jó egészséget kívánok! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. szeptember 1. 13:216.

    Drága művésznő! Köszönetet szeretnék mondani a Csiribiri albumért, amióta sikerült beszereznem, azóta a kislányom is Halász Judit megszállott lett   Júniusban egy 8 órás utat énekeltünk végig az autóban, azóta ki sem vettem a lejátszóból az albumot. A dal ugyanaz marad-ért külön köszönet, a kedvencem (ahányszor meghallom, mindig elérzékenyülök)

    Minden jót kívánok Önnek!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  22. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. szeptember 1. 11:535.

    Azt hiszem, kérdezni nem szeretnék, csupán köszönetet mondani. A dalain nőttem fel, később a lányom szintén. A  mai napig örömet okoz, ha meghallom őket, bár már nem keresem külön a lehetőséget, hogy hallhassam őket.

    Szívből köszönöm a sok boldog percet, amit a dalai, koncertjei jelentettek!

     

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  23. 2011. szeptember 1. 11:484.
    Engem az érdekel miért jön ritkán Miskolcra? Vagy ha mégis rettenetesen drága a jegy. Tudom mekkora művész, milyen sokat adott már a gyerekeknek, de itt Borsodban nem tudjuk azt a jegyárat kifizetni a családnak.
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  24. 2011. szeptember 1. 11:423.

    Jaj de jó, nagyon szeretem, az ő dalain nőttem fel Olyan kedvesség árad belőle, ami örök, és valahogy rögtön megkedveli őt mindenki.

    Jó egészséget kívánok neki, és a családjának tiszta szívből! 

     

    No de a kérdés: Győrbe mikor jön a  művésznő?  Melyik a legfiatalabb korosztály a nézői között? Én már úgy mennék a manómmal a koncertre, de csak 10 hónapos. Még korai lenne ugye?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  25. 2011. szeptember 1. 11:412.

    Én csak egyszerűen gratulálni szeretnénk :)

    Nagyon szerettem minden kazettát, koncertet. Máig emlékszem, hogy egyszer egy koncerten valamire jól válaszoltam, felmehettem a szinpadra, kaptam egy puszit és egy baglyos könyvjelzőt. Nagyon jó élmény volt, köszönöm és további sikereket és boldogságot kivánok!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34

Címlap

top