Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Halász Judit a Fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. szeptember 1. 11:34

Kedves fórumozók!

 

Ki ne ismerné Halász Judit gyerekdalait közülünk? Van itt olyan, aki sosem hallotta kiskorában például a Se hall se lát Dömötört, vagy az Almaszószt?...

 

Na és a Szabó István rendezte Szerelmesfilmet és az Álmodozások korát van, aki sosem látta?... Na ugye!... 

 

A lényeg:

 

szeptember 5-én hétfőn délután 1 és 2 óra között a fórumon válaszol a kérdéseitekre Halász Judit,

 

Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas színésznő, énekesnő, a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja!

 

Szóval ne tartsátok vissza magatok, kérdezzetek bátran a művésznőtől!

  1. 2011. szeptember 5. 13:2751.

    Kedves Jutka néni!

     

    Én már harminc éves gyerek vagyok, de a mai napig megvan az összes bakelit lemezem az Ön dalaival. Már van nekem is két kislányom, nekik már DVD-jük van, illetve olyan szerencsések, hogy élőben is hallhatták Önt már többször is. Sajnos, amikor én kislány voltam, nagyon vidéken laktunk ehhez. Azt hiszem, az első igazi koncert nekem is akkora élményt jelentett, mint a gyereknek. Köszönöm a szép dalokat, a katicásat különösen, az a kedvencünk. Ha Székesfehérváron jár, biztos lehet abban, hogy mi is ott fogunk ülni az egyik sorban!

    idézet:
    Ariaden (17)
    2011-09-02 13:31:22
    A ww.halaszjudit.hu weblapon megtalálja, hogy mikor megyek Székesfehérvárra, fejből csak annyit tudok, hogy ezen az őszön.
    előzmény:
    Ariaden (17)
    2011-09-02  13:31
  2. 2011. szeptember 5. 13:2650.

    Drága Művésznő!

     

    Visszaolvasva annyi szépet és kedveset írtak. Én is ezeket írtam volna, "kis zöld manó"-éhoz hasonlóan. Szebbet már nem lehet.

    Alig év különbség van korban köztünk. Önre Akkor figyeltem fel, amikor még televíziónk sem volt.

    Elmentünk a szüleimmel a kúltúrházba és ott ment adásban egy színdarab, annak a végét láttam. Nem tudom mi a címe, de Ön sikítozott, toporzékolt és olyan átéléssel játszotta a szerepet, hogy azóta is gondolok arra, de jó volna újra látni ezt a műsort.

    A végén a szereposztás felsorolásánál azt közölték, hogy Halász Judit  főiskolai hallgató. Mi lehetett a címe ? (hatvanas évek)

    Éljen sokáig ebben a boldog tudatban, hogy milliók kedvence.

    Szerető tisztelettel.: Jara

    idézet:
    jara (16)
    2011-09-02 13:03:40
    Drága Jara, fogalmam sincs róla! 
    előzmény:
    jara (16)
    2011-09-02  13:03
  3. 2011. szeptember 5. 13:2349.

    Draga Muveszno!

    Gratulalok a csodalatos munkassagahoz, a bajos, akar a szivhezszolo egyenisegehez ami a kedvessege mellett megis erot, biztonsagot es kitartast sugarzott tobb generacionak.

     

    Kivanok Onnek sok boldogsagot, nagyon jo egeszseget hogy meg sok szep koncerten , eloadason hozzon olyan vidamsagot a hallgatoi eletebe amilyet mindig adott azoknak akik hallagathattak akar eloben akar lemezeken.

    A Szerelmesfilm egyik kedvencem, a ami napig is sokszor megnezem ha nosztalgiara tamad kedvem. 

     

    Udvozletemet kuldom Onnek Ausztraliabol nagyon sok szeretettel! 

    idézet:
    Amarynda (15)
    2011-09-02 11:47:48
    Köszönöm a kedves írást, kilencven éves nénikém is Sidneyben él, most úgy érzem, még egy kapcsolat nyílt a távolból. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (15)
    2011-09-02  11:47
  4. 2011. szeptember 5. 13:2248.
    Igazából csak megköszönni szeretném, hogy munkásságával még szebbé tette a gyerekkoromat. Kívülről fújok tucatnyi dalszöveget, rongyosra hallgattam anno a kazettáit. Ma már a gyerekeim éneklik/hallgatják. De szerettem a Mirr-Murr meséket! Önnek olyan megnyugtató hangja van, hogy én az örök sajtkukac sokszor már a mese vége előtt "kidőltem".
    idézet:
    angelak (14)
    2011-09-02 10:04:10
    Igen, nagyon örülök, mindig, amikor a "régi gyerekek" jelentkeznek! 
    előzmény:
    angelak (14)
    2011-09-02  10:04
  5. 2011. szeptember 5. 13:2047.

    Kedves Művésznő!

    Mindig nagyon szerettem a dalait. A 70-es években,  Kamaszkoromban hallgattam a lemezeit, Rendszeresen jártunk a középiskolás barátnőimmel a Vígszínházba, ahol csodáltuk a játékát. 

    Ön volt a kedvenc színésznőm, a Jóestét nyár, jó estét szerelem, és a Játszd újra Sam című darabok, és a filmek közül a Lila ákác voltak a kedvenceim. 

    Aztán amikor anyuka lettem a nyolcvanas években a fiammal hallgattuk a lemezeket, és voltunk egy koncertjén is. 

    Tavaly nagymama lettem, és alig várom már, hogy a kisunokámat is vihessem Halász Judit koncertre. 

    Nagyon jó egészséget, és további erőt kívánok Önnek. Sok boldogságot, és örömöt a családjában.

    Reméljük, hogy még nagyon sokáig örvendeztet minket a dalaival, koncertjeivel, játékával!

    Tisztelettel egy rajongó nagymama: Hajnalka 

     

    idézet:
    maszi (13)
    2011-09-02 08:21:55

    Kedves Hajnalka!

     

    Minden decemberi vasárnapon karácsonyig a Vígszínházban két koncertem is lesz. Örülök, ha eljön az unokájával. 

    előzmény:
    maszi (13)
    2011-09-02  08:21
  6. 2011. szeptember 5. 13:1946.

    Kedves Judit!

    Az én gyerekkoromat is meghatározták a dalai, ültem a nagyi foteljában és órákig forgott a bakelit...viszont most a kisfiamról lenne szó. Pontosan szeptember 5-én lesz 2 éves és állandóan "halászjuditot" hallgat. Megyünk a váci koncertre is. Kérem, lehetne arról szó, hogy szülinapjára küld neki egy üzenetet? Iszonyúan boldoggá tenné vele. Illetve annyit szeretnék még kérdezni, hogy vállal-e dedikálást és hol, mikor.

    Előre is nagyon köszönöm, ha  furcsa kérésemnek eleget tesz, elnézést a tolakodásomért, de Zaránd szinte isteníti Önt.

     

    Sok sikert a jövőben is!

    Üdv,Györgyi 

     

    idézet:
    morzsa0721 (12)
    2011-09-02 07:26:23

    Isten éltessen, Zaránd, boldog szülinapot, sok puszit küldök neked! Nagyon szép napon születtél, ha hiszed, ha nem, az én édesanyámnak is ma van a születésnapja.

     

    A koncertek után mindig szoktam dedikálni, úgyhogy ha arra szánnak néhány percet, akkor ott nagyon szívesen aláírok mindent.  

    előzmény:
    morzsa0721 (12)
    2011-09-02  07:26
  7. 2011. szeptember 5. 13:1645.
    Drága Művésznő!

    Természetesen én is az Ön dalain nőttem fel, és most már a keresztlányommal és a testvéreivel járok koncertre. Még most, 27 évesen is nagyon szeretem ezeket a dalokat, szívesen hallgatom csak úgy itthon is őket.
    Most viszont a kedvenc filmemmel, az Ismeretlen Ismerőssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Arra volnék kíváncsi, hogy hogyan emlékszik vissza erre a filmre, mi volt benne a legjobb, mit szeretett benne a legjobban.

    Engem az varázsol el a leginkább, hogy olyan, mintha életrajzi filmecske lenne (vagy részben az is?), de mégis tele van meseelemekkel, és varázslatosan mosódik össze ez a kettő a filmben. Na meg persze a dalbetétek, amik szintén nagyon jól illeszkednek bele a történetbe, a prózába... Ez a film az énekesnői karrierjének a kezdetéről szól, mennyire valósághű?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. szeptember 5. 13:1444.

    Kisikolásként ott csápoltam az általános iskolánk aulájában, mikor a Művésznő énekelte, hogy a mi kertünkben olyan retek van, amiben tömény szeretet van. Nemcsak a retekben persze, hanem az összes dalában.

     

    Majd' 3o évvel később, az Óperencián túl élek, de itt, Amerikában is kedvenc a CD, csak most már a kislányomnak. A helikopteres, a vasmacskás és a madárijesztős dalt annyiszor visszapörgettem, csoda, hogy a kocsi rédiója még nem köpte ki a korongot.

    Egészen biztos, hogy második kislányomnak, aki még csak in utero hallgatózik, szintén a fülébe mászik a sok szép, kitűnően hangszerelt ének.

     

    Köszönöm!

    idézet:
    -Tiffin- (10)
    2011-09-02 04:02:28
    Egyszer kicsit hangosítsa fel a zenét, akkor, amikor kimondom, hogy HELIKOFFER, mert egy kofferről és  a partvisról szól a dal. Ezzel persze nincs egyedül. Rengeteg gyerektől hallom, hogy a helikopter dalt szeretné hallani. 
    előzmény:
    -Tiffin- (10)
    2011-09-02  04:02
  9. 2011. szeptember 5. 13:1243.

    Kedves Halász Judit!

     

    Köszönet az életéért! Megszépítette vele sokunkét. 

    idézet:
    kis zöld manó (9)
    2011-09-01 19:07:18
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (9)
    2011-09-01  19:07
  10. 2011. szeptember 5. 13:1142.

    Mégis kérdeznék, mert közben eszembe jutott valami.

     

    Ha jól tudom, a Művésznő hosszú-hosszú ideje a Vígszínház tagja.

    Tudom, hogy ez ad egy óriási biztonságot egy színésznek, azt is tudom, hogy számtalan és sokféle szerepben próbálhatta ki magát.

     

    Mégis... sosem gondolt arra, hogy de jó lenne máshol? Ha nem is örökre, de legalább egy kis ideig? Nem gondolta sosem, hogy egy új közeg, új kollegákkal adott volna valami olyan pluszt, amit az évtizedes kötődés nem adott meg?

     

    Köszönöm szépen, és további sok boldogságot és egészséget kívánok!

    idézet:
    Horn Mici (8)
    2011-09-01 15:10:18

    De, gondoltam. A pályám elején rengeteg olyan színésszel volt szerencsém játszani, akik a régi nagyok közül valók, és más színházban játszottak, nem a Vígben. 

     

    A Víg tárulata állandóan cserélődött, ma már kevesen vagyunk a régiek közül.

     

    A rendezők is változtak.

     

    Azt gondoltam,  ez a sok változás kárpótol a színházcseréért. Amikor valóban elmentem volna,  azt gondoltam, hogy talán már késő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (8)
    2011-09-01  15:10
  11. 2011. szeptember 5. 13:1141.
    Csak a szöveget olvastam el, de az első 5 sor után könnyeztem, még most is sírok. Átéltük. Szomorú, szép, szívet hasogató!!!!!! És igen...a szomszédban minden rendbe jött! Hála Istennek!!!
    előzmény:
    Halász Judit (39)
    2011-09-05  13:05
  12. 2011. szeptember 5. 13:0740.

    Kedves Művésznő!

     

    Tavaly télen voltam egy koncertjén, a fiamat vittem el rá. Mikor bejött a Művésznő a színpadra, bizony törölgetni kellett a szemem a meghatódottságtól. 

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy még milyen tervei vannak a jövőben? 

    Az unokái tisztában vannak vele, hogy az ők Nagymámáját milyen tisztelet övezi, és hogy mennyi gyereknek és felnőttnek okozott sok-sok örömteli, és felejthetetlen órát?

     

    További terveihez sok sikert, és jó egészséget kívánok! 

     

    idézet:
    duma (7)
    2011-09-01 14:11:31

    Az unokáimnak csak nagymama vagyok, aki mikor aludni kell menni, mindenféle dalokat énekel nekik.

     

    Nem akarom magam ismételni, de az új lemezzel új koncert is születik, ugyanaz lesz a címe, mint a lemeznek: Apa, figyelj rám! Ezen sok munka van, és talán az idők folyamán változik is, természetesen régi dalok is lesznek, amelyekben biztos vagyok, hogy a gyerekek hallani szeretnék.  

    előzmény:
    duma (7)
    2011-09-01  14:11
  13. 2011. szeptember 5. 13:0539.

    Drága művésznő! Köszönetet szeretnék mondani a Csiribiri albumért, amióta sikerült beszereznem, azóta a kislányom is Halász Judit megszállott lett   Júniusban egy 8 órás utat énekeltünk végig az autóban, azóta ki sem vettem a lejátszóból az albumot. A dal ugyanaz marad-ért külön köszönet, a kedvencem (ahányszor meghallom, mindig elérzékenyülök)

    Minden jót kívánok Önnek!

    idézet:
    LucKac (6)
    2011-09-01 13:21:34

    Az a helyzet, hogy ezen a lemezen van egy olyan borotvaélen táncoló dal, ami egy kicsit "A Dal ugyanaz marad" párja, amennyiben erősen hat az emberek érzelmeire. 

     

    Sokáig gondolkoztam rajta, hogy egyáltalán feltegyem-e a lemezre, mert sok embert érint, ami nem lenne olyan nagy baj, ha gyerekeket nem érintene. "Apa ne menj el!" a címe, hallgassa meg, kíváncsi vagyok, mennyire fog tetszeni.  Pedagógusok és pszichológusok azt mondták, hogy igenis legyen rajta. Kíváncsi vagyok a véleményére. Az "Apa figyelj rám!" lemezen találhatja. 

    előzmény:
    LucKac (6)
    2011-09-01  13:21
  14. 2011. szeptember 5. 13:0238.

    Kedves Halász Judit!

     

    KÖSZÖNÖM a sok-sok gyönyörű dalt, amit szívvel-lélekkel fáradhatatlanul énekelt és énekel nekünk sok-sok éven át!

     

    Jómagam is az Ön dalain nőttem fel, de még fontosabb, hogy énekével a Down-kóros nővéremnek is örömet szerez immáron 32 éve, aki sosem fogja Önt "kinőni". Régen a Rózsa Művelődési Házban, ma meg már Debrecenben, majd minden koncertjén ott van (az édesanyjával, de velem is).

     

    Örökzöld a Mákosrétes, a Helikoffer, de a Boldog születésnapot is. 

     

    Nagyon jó egészséget kívánunk Önnek mindannyian !

     

    Ildikó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. szeptember 5. 13:0037.

    Azt hiszem, kérdezni nem szeretnék, csupán köszönetet mondani. A dalain nőttem fel, később a lányom szintén. A  mai napig örömet okoz, ha meghallom őket, bár már nem keresem külön a lehetőséget, hogy hallhassam őket.

    Szívből köszönöm a sok boldog percet, amit a dalai, koncertjei jelentettek!

     

     

    idézet:
    Horn Mici (5)
    2011-09-01 11:53:57

    Köszönöm! 

     

    Talán a most megjelent "Apa, figyelj rám!" lemezen is talál majd olyan dalokat, melyek örömöt okoznak.

     

    Szeretettel: Halász Judit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (5)
    2011-09-01  11:53
  16. 2011. szeptember 5. 13:0036.

    Kedves Judit!

     

    Az ön dalain nőttünk fel mi is, már sokan írták ezt előttem.Én most 32 éves vagyok, van egy 6 éves kisfiam, aki születése óta szintén a művésznő rajongója.Még nem tudott beszélni, de reggel az volt az első dolga, hogy mutatott a magnóra és gagyogta, hogy csiri :)

    Nagyon köszönünk minden dalt és azt a hihetetlen vidámságot, boldogságot és egyben nyugalmat ami a dalaiból tükröződik.Nem lehet megunni soha a művésznő bársonyos, kedves hangját!

    Köszönettel:Judit :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. szeptember 5. 12:5935.
    Engem az érdekel miért jön ritkán Miskolcra? Vagy ha mégis rettenetesen drága a jegy. Tudom mekkora művész, milyen sokat adott már a gyerekeknek, de itt Borsodban nem tudjuk azt a jegyárat kifizetni a családnak.
    idézet:
    gyévocska1 (4)
    2011-09-01 11:48:22

    Én nem magamtól megyek, hanem meghívnak.  A jegy árát nem én szabom meg, hanem a meghívó fél. Nekem ebbe beleszólásom nincs. Sajnálom, hogy drága a jegy. Egyébként Miskolcra is járok rendszeresen, mindig másik helyszínre.  

    előzmény:
    gyévocska1 (4)
    2011-09-01  11:48
  18. 2011. szeptember 5. 12:5734.

    Jaj de jó, nagyon szeretem, az ő dalain nőttem fel Olyan kedvesség árad belőle, ami örök, és valahogy rögtön megkedveli őt mindenki.

    Jó egészséget kívánok neki, és a családjának tiszta szívből! 

     

    No de a kérdés: Győrbe mikor jön a  művésznő?  Melyik a legfiatalabb korosztály a nézői között? Én már úgy mennék a manómmal a koncertre, de csak 10 hónapos. Még korai lenne ugye?

    idézet:
    eső (3)
    2011-09-01 11:42:48

    Van nekem egy weblapom, és azon rajta van mindig minden, hogy hová megyek az elkövetkező időben: www.halaszjudit.hu 

     

    Győrbe legalább kétszer megyek egy évben. 

    előzmény:
    eső (3)
    2011-09-01  11:42
  19. 2011. szeptember 5. 12:5633.

    Én csak egyszerűen gratulálni szeretnénk :)

    Nagyon szerettem minden kazettát, koncertet. Máig emlékszem, hogy egyszer egy koncerten valamire jól válaszoltam, felmehettem a szinpadra, kaptam egy puszit és egy baglyos könyvjelzőt. Nagyon jó élmény volt, köszönöm és további sikereket és boldogságot kivánok!

    idézet:
    jerry-me (2)
    2011-09-01 11:41:40
    előzmény:
    jerry-me (2)
    2011-09-01  11:41
  20. 2011. szeptember 5. 12:5632.

    Szevasztok, megjöttem! Örülök, hogy kérdeztek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. szeptember 5. 12:3731.

    Tisztelt Művésznő!

    Köszönöm a gyermekkorom színes varázsát, amikor a dalokban éltem! Köszönöm, hogy van mit átadni a gyermekeimnek!

    Kíváncsi lennék, hogy most min dolgozik? Milyen aktuális munkái vannak? És alig várom, hogy meghallgassuk az apukás albumot!!!!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-09-01  11:34
  22. 2011. szeptember 5. 10:5530.

    Kedves Halász Judit!

     

     Előszöris az én gyermekeim is az Ön számain Nőttek föl,nagyon köszönjük a kedvességét és kitartását!Olvastam róla,hogy mellrákkal küzdött,sajnos én is ,két hete vagyok túl az összes kezelésen.Megkérném Önt,hogy küldjön egy kis biztatást,hogy túl lehet élni ezt a szörnyű betegséget!Köszönöm szépen!Ne haragudjon,hogy fel kellett idéznie egy rossz emléket,de nekem erőt adott,hogy megírta a betegségét,és amint látjuk megküzdött az életért,mert csak mi tudjuk-akik átéltük-,hogy ez mit jelentett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 5. 09:0129.

    Kedves Halász Judit!

     

    20 hónapos kislányommal folyamatosan az Ön dalait hallgatjuk. Jó volt több év után elővenni a szinte "rongyosra" hallgatott kazettáimat, és felidézni a régi emlékeket. Kislányom kedvence az Ákom-bákom, talán nem véletlen, hogy az anyukájáé is. Köszönjük!

     

    Kérdésem pedig az lenne, hogy Ön idén is fellép-e a Csili Művelődési Házban valamikor, mert tavaly szívesen mentünk volna, csak akkor még gyermekem kisbaba volt, most viszont már nagyon élvezné?!

     

    Köszönettel:

     

    Kaltenecker Rita

    Egy 31 éves "rajongó"

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. szeptember 4. 23:1428.

    Kedves Halász Judit!

     

    Nemcsak kiskoromban „rajongtam” Önért, hanem tesómmal 17-18 éves korunkban is rendszeres látogatói voltunk a pesti koncertjeinek. Főleg, amikor a Vígszínházban énekelt. Ebből nem lehet kinőni!

     

    Ma már van egy 4 éves lányom és egy 9 hónapos fiam. A lányom minden szülinapján a Boldog születésnapot dalra kapja meg a tortát és az ajándékot (majd a fiamnál is így lesz). Mivel a „boldog” szó gyakran szerepel a dalban, 1 évesen csak azt jegyezte meg és elnevezte Önt Boldog néninek. Mai napig így hívja, hiába javítom. Néha Boldog Juci néni. Tavasszal voltunk utoljára koncerten, de már nagyon várja, hogy újra mehessen (én is).

    Addig is nagyon jó egészséget és sok örömöt kívánok! Köszönöm, hogy van nekünk és a gyerekeim átélhetik ugyanazt, amit én.

     

    A kérdésem pedig az, hogy óvodákban szokott énekelni? Az unokáinak a saját dalait énekeli?

     

    Szeretettel: Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. szeptember 4. 21:4227.

    Kedves Művésznő!

    Én csak köszönetet szeretnék mondani azért a sok szeretetért amit adott a lemezein keresztül - igazából szavakba se tudom önteni. Én is az Ön lemezein nőttem fel (25 éves vagyok) és nagyon nagyon szerettem őket kiskoromban is. Emlékszem voltam is az Ön egyik koncertjén a László kórházban mert apám orvos volt ott. Akkor elég kicsit voltam még és nem mertem odamenni Önhöz :) de így is örök emlék maradt!! Köszönök mindent és csupa jót és szépet kívánok!

    szeretettel és tisztelettel
    Linda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top