Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztes Ildikó összeropp

fórumozok
Létrehozva: 2011. október 23. 09:53

Keresztes Ildikó összeroppant - videó

 

http://www.nlcafe.hu/sztarok/20111023/keresztes_ ildiko_osszeroppant__video/

 

az összeroppanásról a videó sehol ... ez az nlc

 

amúgy meg maradjunk abban, hogy Ildikó színész!

  1. 2011. október 24. 10:47101.

    1. Nos, nem csak T evagy a néző, hanem én is és rajtunk kívül még nagyon sokan. melyikünk véleménye a mérvadó a műsorkészítés szempontjából?

    2. Számomra nem róla szólt. Másrészt nem igazán tudom, hogy miben kellett volna a fiúról szólnia? Lehet, a srác szavakat sem talált volna, így  a helyzet még kellemetlenebb is lehetett volna számára. Aztán ott volt a másik mentoráltja, aki miatt egyáltalán nem mindegy mit és hogyan fogalmaz meg. A műsor után biztosan megbeszéltek sok mindent, amit nem feltétlenük kell a műsorban. Meg ugye, nem ő a rendező, aki utasítja az opertőrt, hog ymikor kit vegyen....

    3. Engem nem zavart az ő érzelemnyilvánítása... 

    előzmény:
    Démétér (96)
    2011-10-24  10:27
  2. 2011. október 24. 10:47100.

    Mint mindennek, az érzelmi megnyilvánulásnak is megvan a HELYE. Ha te egy üzleti tárgyaláson vagy mondjuk Tokióban, és valami nem úgy sikerül, ahogy tervezed, akkor hisztit rendezel az üzleti partnerek előtt, mert érzelmileg rosszul érint ?

     

    Keresztes mentor, és a feladata a mentoráltjainak a felkészítése.  Nem a nagyjelenet eljátszása, ami RÁ iránytja a figyelmet, és nem a versenyzőre. Önző, kicsinyes, buta dolgot csinált. Ja, és megjátszotta az egészet. Ettől még rondább dolog amit művelt.

    előzmény:
    zsaki71 (92)
    2011-10-24  09:52
  3. 2011. október 24. 10:3899.

    Visszajelzés a műsorkészítőknek - akik persze olvassák a fórumokat - hogy ez így sok volt, tehát instruálják a hölgyet, hogy máskor ezt ne, vagy ne így.

    Ez az értelme ennek.

    előzmény:
    zsaki71 (97)
    2011-10-24  10:36
  4. 2011. október 24. 10:3898.

    Nos a határt ki szabja meg?

    Az én szempontjaim szerint nem lépett át semmiféle határt. Akkor most én is rossz vagyok, esetleg olyan vagyok mint K.I, vagy mi? 

    előzmény:
    ercsa1 (95)
    2011-10-24  10:23
  5. 2011. október 24. 10:3697.

    A társadalom és az abban jelenlevő erkölcsi és egyéb normák állandóan változnak...ami azt feltételezné, hogy az egymást követő generációk nagyon nehezen visleik majd el egymást...lásd piciben itt a fórumon.

    Másrészt hiába fektetik le nagykönyvben, kinek hogyan kellene viselkedni, a társadalom legkisebb alapegysége a család....tehát az alap dolgok (erkölcsi, vallási, vislekedésbeli stb.) onnan jönnek. Legékesebb példa erre, amikor két család sarja összetalálkozik szerelemből, aztán összeházasodnak és próbálnak lavírozni a két család különböző normái között...

    Önfegyelem alatt pontoasan mit értesz? Korlátozást? Miben? Érzelmekben, gondolatokban, cselekedetekben? Ha igen, melyikben milyen mértékben?

    A visszafojtott/fogott érzéseiddel mit kezdtél?

    Én nem azt mondom, hogy ha utálom a főnököm (én spec. nagyon bíróm:-)) tudom, mázlista vagyok ), akkor leüvöltöm a fejét, viszont felvállalom, ha valami nem tetszik...lehet kifejezni az érzelmeket nem végletekben is,  de akár abban is. A következmény úgy is engem fog érinteni.

     

    K.I-re visszatérve. Ő ilyen, de ettől semmivel sem jobb, vagy rosszabb másoknak. Ő is emberből van. Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy nagyon egyszerű ám a másik embert elvárásainknak megfeleltetni, de vajon a saját házunk táján mi újság van? Miért fontos, hogy egy általunk nem ismert média szereplőt pocskondiázzunk. Mi az értelme ennek? 

    előzmény:
    gerdamama (94)
    2011-10-24  10:19
  6. 2011. október 24. 10:2796.

    Olyan jogon, hogy

    1. Én vagyok a néző, igen, sajnos elvárom, hogy a szórakoztató műsor szórakoztasson. Amikor drámát játszik, felőlem zokogjon annyit és úgy, ahogy szeretne.

    2. A jelenetnek nem róla kellett volna szólnia, hanem a fiúról. Akit bátorítania kellett volna, ha már annyira a szívén viseli a sorsát. Tudod, az önfegyelem ilyenekre jó: akiért felelősséget érzünk, annál nagyobb haccacárét nem csapunk magunk körül, mert nem arra van szüksége.

    3. Az érzelemnyilvánításnak vannak kevésbé kínos, zavarbaejtő és magakellető formái. Ízlésesebb lett volna olyat választani.

    előzmény:
    zsaki71 (92)
    2011-10-24  09:52
  7. 2011. október 24. 10:2395.

    Nos én például soha nem mondtam a gyerekeimnek, hogy ne sirjanak, pedig fiúk és sokan pont fiúknak szokták mondani, hogy katona dolog, egy fiú nem sir, stb... ez szeintem ostobaság. De azt mondtam nekik, hogy nem minden érzelem tartozik másra, ezért igyekezzenek viselkedni!

    Ha teljesen őszinte is volt a kétségbeesése, azért van egy határ, ő pedig szerintem ezt tullépte, tényleg nincs rá jobb szó: hisztérikus volt. 

    előzmény:
    zsaki71 (92)
    2011-10-24  09:52
  8. 2011. október 24. 10:1994.

    "Megmondani a másiknak, hogy hogyan viselkedhet...milyen jogon?"

     

    Olyan jogon (inkább úgy fogalmaznék, hogy olyan alapon), hogy társadalomban élünk. Léteznek bizonyos viselkedési szabályok. 

     

    Az önfegyelmet igenis meg kell tanulni már apró gyermekkorban. Rá kellene nevelni a gyerkőcöket, akik igenis nevelhetők és szívesen elfogadják, ha a szülő elmagyarázza neki, mit szabad és mit miért nem. Ha ez kimarad valaki életéből, uram bocsá, autodidakta módon is el lehet sajátítani néhány illemszabályt.

     

    Persze lehet, hogy sokak szerint ez elavult nézet, így aztán naponta olvashatunk arról, hogy a nyolcéves Pistike megrugdossa a tanító nénit, majd az intő miatt felháborodott anyuka is cirkuszt csinál az iskolában, mert "nem tudja kordában tartani az érzelmeit".

     

    Nem tudom, Te dolgozol-e, dolgoztál-e valaha. Biztos vagyok benne, hogy ha igen, sosem másztál a főnököd képébe. Ha nem volt rá okod, nagy mázlista vagy. Én dúsgazdag lennék, ha annyi millióm lenne, ahányszor "visszafojtottam" főnökkel, rokonnal, idióta kollégákkal és ügyféllel, vagy a járműveken tolakodó utastárssal kapcsolatos érzéseimet.

     

    A topik témájára visszatérve: Keresztes elvállalt egy munkát, nyilván rendes fizetésért. Minősítenie kell - szakmai szempontok szerint - egy tehetségkutató résztvevőit, egy kisebb csoportjukat pedig fel is kell készítenie a versenyre. A szabályokat, hogy minden forduló végén egy ember kiesik, nyilván ismeri. Ennyi.  Ehelyett ő vagy gusztustalanul nyáladzik és majd' rámászik a versenyzőre, vagy hisztériázik. A vele egyet nem értő zsűritagokat durván ledorongolja. Állandóan ő van a középpontban, pedig ez a műsor nem róla szól. Tartson egy önálló estet, és ott mutassa be a drámai oldalát.

    előzmény:
    zsaki71 (92)
    2011-10-24  09:52
  9. 2011. október 24. 09:5693.

    Szerintem nem ripacs K.I. Nos, akkor melyikünknek van igaza?

    Ez nem egy színházi darab volt, más minőségben volt jelen K.I.

    Ha valaki megjátsza magát (ebben az esetben), az az én szempontomból miért fontos? Csak, hogy lehordhassam K.I-t? Miért?

    Más dolog, ha egy hozzám közelálló akar átvágni ezzel, de annak is meg van az oka...én azt keresnem, hogy aki számomra fontos, az miért nem lehet velem őszinte. Úgy gondolom K.I esete nem ez a kategória... 

    előzmény:
    maszi (91)
    2011-10-24  09:44
  10. 2011. október 24. 09:5292.

    Egyszerűen a ma embere képtelen elviselni bármiféle érzelmi megnyilvánulást. Azt nevelik belénk pici gyermekkortól, hogy ne bőgj, ez nem fájhat.....egy ekkora kislány már nem sír ezen, ne vihogj annyit, jaj milyen érzelgős vagy, hogyna lehet ezen bőgni....soroljam még...lényeg, hogy ne mutasd mit érzel!!!

    Miért?

    Miért kellene leplezni azt, amit érzünk per pillanat...mert jaj, akkor a másik mit gondol. Meg egyáltalán, hogyan viselkedhet így valaki, ugyan miért ne. Miért fáj az nekem, hogy K. I így viselkedett....kritizáni másokat a legkönnyebb, nem? Megmondani a másiknak, hogy hogyan viselkedhet...milyen jogon?

    előzmény:
    ercsa1 (89)
    2011-10-24  09:38
  11. 2011. október 24. 09:4491.

    Nem, egyáltalán nem ismerem a Keresztest. Nem tudom, hogy hogy érezhetett. Én csak arra tudok alapozni amit láttam. Az pedig egy rossz ripacs gusztustalan játéka volt.

     

    Ahogy nem érezhetem a színházban sem, hogy egy színész mit él át a játéka közben, hogy hogy építette föl azt a karaktert amit játszik. Mégis el tudom dönteni, hogy tetszik-e a játéka vagy sem. 

    Ahogy bárkivel akit nem ismerek közelebbről, nem tudom, hogy mit érez, ha nekem sírva, jajong. De azért azt látni, hogy az megjátszás vagy igazi!

    előzmény:
    zsaki71 (86)
    2011-10-24  08:18
  12. 2011. október 24. 09:3890.

    "Keresztes ellopta a pillanatot a kieső versenyzőtől,"

     

    Igen, ezt nagyon jól megfogalmaztad. Ez a lényeg. Függetlenül attól, hogy K.I. érzelemkitörése mű volt-e vagy valódi. A kiesett srácnak "járt volna", hogy utoljára még vele foglalkozzon a néző, rá figyeljenek, ne erre a hisztérikára.

     

    (Az olyan véleményeket, hogy unalmas lenne a korrekt munka, meg hogy ennyi pénzért mindenki kivetkőzne magából, inkább nem minősítem... Minősíti magát a hozzászóló.)

    előzmény:
    Démétér (78)
    2011-10-23  15:57
  13. 2011. október 24. 09:3889.

    Arról van szó, hogy ezt a tévében, milliók előtt adta elő.

    Ha otthon sir, bőg, hisztizik, az az ő dolga, de egy műsorban illik viselkedni.

    Igy legfeljebb egy óvodás esik kétségbe mások előtt. 

    Komolyan már az is megfordult a fejemben, hogy előre megbeszélték az adásrendezővel, ha valamelyik "fia" kiesik, látványosan essen kétségbe.

    Igy aztán sokan beszélnek a műsorról, kövekező adást többen nézik, mert kiváncsiak a reakcióira, több az sms, nagyobb a bevétel. 

    Mint tudjuk az RTL-nek is spórolnia kell. 

    A kieső csak kellék a játékhoz.

    előzmény:
    zsaki71 (86)
    2011-10-24  08:18
  14. 2011. október 24. 08:5588.
    Ja! Én a hisztit abból szoktam megállapítani, hogy sírás közben folyik-e a könnye a delikvensnek. Hát Ildikónak nem folyt semmilyen könnye, gondolom a smink miatt. És igen, rettentően megcsúnyult, régen szebb volt.
    előzmény:
    regan (75)
    2011-10-23  15:00
  15. 2011. október 24. 08:5387.

    Teljesen egyetértek. Katasztrofálisan "alakított" ez a nő... Egy mozdulatát sem hittem el.

     

    A hangját imádtam, de egyszerűen idegesítő egy cafka ez a csaj... Borzalmas, én nézni sem bírtam, elkapcsoltam a hisztijéről.

    előzmény:
    Démétér (78)
    2011-10-23  15:57
  16. 2011. október 24. 08:1886.

    Te jó szagú málnabokor.....

     

    Milyen jó, hogy ilyen sokan ismerik Keresztes Ildikót, hogy tudják mikor, mit és hogyan érez...klassz!

     

    Miért van az, hogy mi emberek mindig meg akarjuk szabni a másik embernek, hogy mit érezhet, hogyan gondolkodhat, mit tehet, hogyan viselkedhet...mert ha nem úgy teszi, akkor aztán máglyára vele....

    Vajon saját magukkal szemben is ennyire tisztán látnak...? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 24. 08:0385.
    Bizony, több esetben is volt hasonló játéka.
    előzmény:
    pbd (72)
    2011-10-23  14:38
  18. 2011. október 24. 08:0184.

    Véleményem arról, hogy milyen szinész és énekes, az van.

    Ennyi pénzért hisztizett volna akárki.

    A Geszti jól döntött elötte, mert megadta a lehetőséget az Ildikónak, hogy a közönségre háritsa a döntést.

    A Jackson klón kiesik szerrintem, nem lesz belőle aranyfény.

    Műbalhé, ezt gondolom!

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2011-10-23  09:53
  19. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2011. október 24. 07:5483.
  20. 2011. október 24. 07:5382.

    Előrebocsájtom, hogy nem vagyok objektív, mert nem szeretem a Keresztest.

    Megnéztem a videot, hát ez egy óriási színjáték volt Keresztes részéről, csak az a baj, hogy nagyon pocsék színésznő. 

    Gusztustalan volt, ahogy ezt előadta! Hisztéria, és zokogás nélkül is lehet látni valakin, ha valóban, és igazán nem tud, vagy nem akar dönteni. Ahhoz nem kell egy ekkora műsor. 

    Ha ő valóban kétségek között őrlődött, és nem tudott dönteni, akkor be kellett volna vállalnia inkább a közönség döntését. Ezt is el lehetett volna mondani, hogy képtelen dönteni, ezért hagyatkozik a közönségre. 

    Nekem ez így elég volt ahhoz, hogy még jobban megutáljam ezt a nőt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. október 23. 19:2281.

    Keresztes Ildikó egy hisztis liba,teljes alkalmatlan azokra feladatokra,amiket elvállal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. október 23. 16:1279.

    Keresztes ellopta a pillanatot a kieső versenyzőtől,

     

     

    Ez nagoyn jó és találó meglátás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. október 23. 15:5778.

    Hát, ha neki lehet saját karaktere, akkor nekem is - nos, imádnám, ha a mentorok mind gyors, korrekt, higgadt, szakmai véleményt mondanának. Gyanítom, a gyerekeknek is jobbat tenne. Igaz, ez a tévézés szempontjából kevésbé releváns, de mint néző, bizony én is formálok véleményt.

     

    És nem, az érzelemnyilvánítás nem kell, hogy asztalon fetrengő, nyálkásan zokogó hisztéria-rohamot jelentsem. Ezer és millió érzelmes, érzékeny, sőt akár drámai lelkű ember van, akik mind-mind tudnak viselkedni. 

     

    Keresztes ellopta a pillanatot a kieső versenyzőtől, elhagyta a méltóságát, és ártott annak a gyereknek is. Történetesen a nézők jelentős része számára is visszataszító volt - olvasd csak a kommenteket (nem csak itt, máshol is). Tehát szerintem kár volt a jelenetért.

     

    Ne haragudjatok, de visszás nekem, amikor arról akarnak meggyőzni, hogy de hát kötődik, meg érzékeny, meg művész... Az érzelmek kifejezésének egyetlen módja, hogy önuralmat, kamerát feledve fuldokolva utat engedünk minden hangulatunknak? Ugyan már. Elvileg színészkedik is, ennyit igazán tanulhatott volna már. Visszataszítóan fegyelmezetlen, vagy azt játssza - nekem gyakorlatilag mindegy.

    előzmény:
    ezjóvégre (76)
    2011-10-23  15:49
  24. 2011. október 23. 15:5377.

    Nem kell kikapcsolnod a tévéd-ez csak egy opció. A hozzászólásom nem egy konkrét személynek szólt-nem neked.

    A borítéknézést pedig csak azért írtam, hogy tökmindegy megnézte-e vagy sem, van rajta sapka vagy nincs.....valaki(k) mindig támadni fogja(k).

    előzmény:
    frue (69)
    2011-10-23  13:47

Címlap

top