Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrfújás tanítás

Detti.
Létrehozva: 2011. november 25. 18:56

SOS!!!

A 4,5 évesem nem hajlandó csukott szájjal orrot fújni!!!

Ismerem, a gyertya/labda/papírfecni fújós tanítási technikákat, ezzel még úgy ahogy boldogulunk is, de amint odateszem neki a zsepit, már nyitja is a száját és azzal fúj és csak ordít, hogy neki nem megy ...

 

Már az oviban az óvónők is ezzel "üldöznek", hogy nagyon nem megy az orrfújás ...

 

Mi a fenét csináljak még? Már "büntit" is beígértem, ha még csak megpróbálni sem hajlandó, próbáltam hatni az egojára, hogy mindenki tudja fújni az orrát, csak ő nem + hogy a Télapó nem hoz neki ajándékot, de nem és nem és nem és nem ...

  1. 2011. november 28. 16:4435.
    A fél orrlyukát fogja be. Ha egyszerre a 2-n fúj, akkor megijedhet, ha mko. befogod, mielőtt erőt gyűjt. Tehát fele szabad, tud levegőt venni és nem pánikol. (ráadásul ha 2-t fúk egyszrre a füle bedugul, a fülkürtje is megtelhet levegővel, ami rossz érzés, de fájhat is. Ha tátja a száját, ezt elkerüli. Kb. ennyit tudok. (az orrmandula nagysága nem mindegy , egy gyerek-fül-orr-gégész megnézhetné, hogy nem túl nagy e. (akkor kerül előre a szájlégzés, ha az orron kevés jut be)
    előzmény:
    Detti. (1)
    2011-11-25  18:56
  2. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. november 28. 07:5934.

    Én bizots nem fenyegetném büntetéssel, amiért nem tud rendesen orrot fújni...

     

    Teljesen egyéni érettség kérdése, mikor tanul meg, a nagyfiam hamar fújta, de nem volt tökéletes, sokáig rásegítettünk a porszívóssal, a lányom 2 és fél - 3 évesen hatékonyan kifújta, a most 3 és fél éves ksfiam pedig még egyátalán nem tudja fújni az orrát, egy picikét sem. Nem mondom, hogy nem örülnék neki, ha menne, de most büntessem meg? 

     

    Gyakoroljuk, próbálkozunk, aztán egyszer majd sikerülni fog. Türelem! Neked is!

    előzmény:
    Detti. (1)
    2011-11-25  18:56
  3. 2011. november 27. 22:5133.
    Nyilván nem dobtam volna ki az orrszívót, ha nem tudná hatékonyan kifújni az orrát...
    előzmény:
    dri (28)
    2011-11-26  19:31
  4. 2011. november 27. 22:1732.

    a télapó,meg az orrfújás szerintem.két külön dolog.azzal ne büntesd őt

    én úgy tanítottam picinek a gyereket hogy csináltam mellette

    de még nem tökéletes,bár ő még csak febr.lesz három éves

    viszont ő meg fújni nem tud ha meleg az étel..ő az orrát szipogja,ő meg azt nem érti

    arra gondoltam lehet az orrfújást a baba úszás is segítette megtanulni.mert ott ugye zárja nyitja az orrlukait..mármint a buborékot visszafújja az orrlukán merüléskor,és lehet ezt azért tanulta meg könnyen

    előzmény:
    Detti. (1)
    2011-11-25  18:56
  5. 2011. november 27. 14:3231.

    megtörölni megtörli, azaz letörli a kifolyt taknyot

     

    a gyerekek 70%ának az óvónők segítenek kifújni, tehát nem csak az enyém után megy kezet mosni ...

     

    tavaly a napokon, heteken át tartó, ZÖLD takonnyal folyamatosan itthon tartottam, de most többnyire 1-2 napnyi erősebb csorgás van, utána alább hagy, ezért nem fogom itthon tartani, mert egyrészt halomra unja magát, másrészt pedig a világon nincs annyi táppénz és szabadság, amennyivel fedezni lehetne azt, ha minden egyes tüsszentés után itthon maradna a gyerek ... 

     

     "te örülnél, ha egy másik gyerek orrtörlése után adna egy játékot a TE gyereked kezébe? "

     

    ha a gyerek (akárkié) zsepi nélkül tüsszent a markába vagy köhög bele, akkor már tök mindegy, hogy az óvónő mos kezet vagy nem ...

    előzmény:
    dri (30)
    2011-11-26  19:36
  6. dri
    dri
    2011. november 26. 19:3630.

    mondjuk azt nem értem, hogy egy 4.5 éves gyerek, ha nem is fújja, miért nem törli az orrát???

     

    az óvónőnek pedig nem NYŰG, hanem 25 gyerek van valszeg rajta kívül... ha 5percenként a lányod orrát törli, 5 percenként szaladhat kezet mosni... vagy te örülnél, ha egy másik gyerek orrtörlése után adna egy játékot a TE gyereked kezébe? 

    előzmény:
    Detti. (19)
    2011-11-26  00:02
  7. dri
    dri
    2011. november 26. 19:3429.

    én sem azt mondtam, hogy egyfolytában beteg volt a gyerekem... évente egy nátha maximum, és nem a manapság divatos októberőlé-áprilisig verzió. Egy nátha, max egy hét.

    De ettől még másfél évesen két nap alatt megtanulta... 

     

    Az tény, az üvöltés, fenyegetés nem válik be... de te tudod... 

    előzmény:
    Detti. (15)
    2011-11-25  22:44
  8. dri
    dri
    2011. november 26. 19:3128.
    Attól, hogy tud orrot fújni az orrszívót sem kell eldobni, sőt! Mivel fújja, de nem hatáékonyan, ezért jobb kiegészíteni... mi is így tettünk 5-6 éves koráig... :)
    előzmény:
    Milu (13)
    2011-11-25  22:38
  9. 2011. november 26. 12:2527.

    Nem véletlenül szlnak mindig az óvónők. 

    Nem az  alényeg, hogy 4,5 évesen orrot kell fújni, hanem az, hogy taknyosan nem szabad oviba vinni.

    Egyrészt iszonyatos módon terjeszti a bacilusokat, ha rátüsszent valakire, vagy csak csöpög egész nap az orra, másrészt, ha nincs neki rendesen tisztítva akkor könnyen begyulladhat akár a füle akár az arcürege.

    Hiába jókedvű a kislány betegen is (az enyém is az), attól még beteg, terjeszti a bacikat és az Ö és a többi gyerek érdekében jobb ha otthon marad és te törölgeted az orrát. 

    előzmény:
    Detti. (19)
    2011-11-26  00:02

Címlap

top