Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kábítószert keverhettek két lány italába, egyikük meghalt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. március 30. 13:04
A rendőrség feltételezése szerint kábítószert kevertek két 17 éves lány italába, majd egy budapesti, belvárosi hotelben valószínűleg megerőszakoltak őket március 22-én; egyikük két napja meghalt.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_334066
    Torolt_felhasznalo_334066
    2012. március 30. 14:5876.

      A sok információ hiányos emberkének!!! egy cikk részlete ...
     "A szakemberek szerint ma már csak az tekinthető abszolút biztonságos szórakozóhelynek, ahol a vendégek a gyorséttermekben is használt, zárható fedővel ellátott poharakból isznak, amihez egy droggyorstesztet is mellékeltek. Hátha valaki annyira felelőtlen, hogy nem viszi magával a vécére is az italát.A szakemberek szerint ma már csak az tekinthető abszolút biztonságos szórakozóhelynek, ahol a vendégek a gyorséttermekben is használt, zárható fedővel ellátott poharakból isznak, amihez egy droggyorstesztet is mellékeltek. Hátha valaki annyira felelőtlen, hogy nem viszi magával a vécére is az italát.

    "Nem telik el hét, hogy ne találkoznánk olyan pácienssel, aki vizsgálattal szeretné bizonyítani, hogy beadtak neki valamit. Ennél persze jóval többen vannak, akik nálunk ébrednek" - mondta Zacher Gábor, a Péterfy Sándor Utcai Kórház toxikológus főorvosa, aki ennek ellenére úgy véli, hogy a másik elkábításával történő viszszaéléseknek csak a töredékére derül fény. "Nem csak szexuális indítékkal szoktak az italba keverni valamilyen tudatvesztést vagy tudatmódosítást előidéző szert. Gyakran előfordul, hogy a vidékiekre már a vasútállomáson lecsapnak, de becserkészik azt is, aki például dicsekedni kezd egy szórakozóhelyen, hogy mennyit nyert szerencsejátékon - sorolta az általa ismert, tipikus eseteket a toxikológus. - Miután megtalálják valahol, a mentő beviszi a kifosztott áldozatot a kórházba, ahol magához tér, majd kap egy igazolást, hogy egyáltalán haza tudjon menni. Ilyenkor rendszerint altatót vagy nyugtatót használnak, hiszen az áldozatnak nem kell teljesen eszméletlennek lennie, elég, ha nyugton marad, amíg mindent elszednek tőle."

    A randidrogok alkalmazása szinte mindig azonos forgatókönyv szerint történik. A különféle kábító hatású szereket, például valamilyen tritaminszármazékot, GHB-t vagy a GINA nevű vegyületet belekeverik a nő italába. (Lásd GINA című keretes írásunkat.) A folyékony ecstasyként ismert GINA például nemcsak alkoholban, hanem kávéban, gyümölcslében vagy bármilyen más italban is észrevétlen, ugyanis színtelen, szagtalan és teljesen íztelen.

    "Ezek pszichoaktív anyagok, amelyekkel nem egyszerűen elkábítják a nőt, hanem egyfajta paszszív euforikus állapotot idéznek elő - magyarázta Zacher Gábor. - Ezt tulajdonképpen úgy kell elképzelni, mint ahogy egy robot viselkedik. A bedrogozott személy magánál van, és rávehető bizonyos dolgokra, irányítható. Képes felállni, menni, ha megfogják a kezét, akkor még a kocsihoz is ki lehet vezetni. Ez a külső szemlélő számára

    megtévesztő,

    mert nem tűnik kikényszerítettnek, pedig valójában a manipulált ital hatására teljesen védekezésképtelen. Az akaratán kívül történő szex közben így nincs is szükség fizikai erőszakra, hiszen nem fog védekezni. Sőt, volt olyan beteg, aki utólag úgy emlékezett, hogy még orgazmusélménye is volt."" 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-30  13:04
  2. 2012. március 30. 14:5775.

    Nagyon megrázó a dolog, akármennyire is voltak felelőtlenek a lányok. Hisz még GYEREKEK !

     

    17 évesen azok.

     

    Hogy lehetne megvédeni őket ?

     

    Mert nem is arról van szó, hogy hülyeséget csináltak, mert olyat mindenki csinál. 

     

    Nade ezt kihasználják aljas férgek ? Sőt egyenesen erre utaznak ? 

     

    Ez a borzasztó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. március 30. 14:5374.
    Hogy te mekkora nem is tudom, mi vagy. Azt gondolod, idejönnék neked, egy ismeretlen fórumozónak hazudozni?????? Szerinted ez a hobbim? Édes istenem! Figyelmeztetni szeretnék mindenkit, hogy vigyázzon!
    előzmény:
    Werbunga (71)
    2012-03-30  14:52
  4. div
    div
    2012. március 30. 14:5273.
    hát...kíváncsi leszek, hogy a halott lány mit fog vallani a bíróságon (Y)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. március 30. 14:5272.

    Biztos én vagyok ufó, de soha életemben nem ismerkedtem vadidegennek sehol.

     

    Ha mentünk szórakozni, mindig társasággal ( 20-on évesen), és társaságbeliek meg vigyáztunk egymásra. Inni meg azért nem ittam, mert általában énvoltam a sofőr.

     

    Persze mindenki másképp szórakozik, ahogy neki jó.

     

    előzmény:
    Werbunga (63)
    2012-03-30  14:36
  6. 2012. március 30. 14:5271.

    Igen, kislányom, én vagyok a nagyanyád a kispadról!

    ...és már régen nem hiszek a mesékben.

    előzmény:
    Steffie (69)
    2012-03-30  14:48
  7. 2012. március 30. 14:5070.

    Na végre valaki, aki fel is fogja, amit írok.

    Hogyne adták volna ki a felvételeket, akkora cirkuszt csaptak, hogy zengett a ház! Rendőrség is megvolt. A bevásárlóközpontok be vannak kamerázva, igen. És általában a a kávézók nem eldugott zugok, hanem tudod, hogy ott vannak a folyosók közepén. A pasik nem lettek meg. Jó, ha mindenki vigyáz! Az is, aki csak egy pizzát enne meg a barátnőjével!

    előzmény:
    bababetű (67)
    2012-03-30  14:46
  8. 2012. március 30. 14:4869.

    Látom, te is a hasból ítélkezős fajta vagy. Komolyan, mint nagymamám a kispadon. Miért vagytok ilyenek? Miért nem feltételezitek azt, hogy valaki ártatlanul lesz ezeknek a játékszere?

     

    Azt nem tudod elképzelni, hogy a kávéjukat már a szerrel együtt kapták meg? Csak merthogy a csajok nem emlékeznek a három fickóra, azt már csak a biztonsági kamera felvételéből tudják.

    előzmény:
    Werbunga (63)
    2012-03-30  14:36
  9. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. március 30. 14:4768.
    Úgy,hogy az áldozat azt állítja,hogy nem egyezett bele.Aztán a bíróság majd eldönti...
    előzmény:
    div (65)
    2012-03-30  14:44
  10. 2012. március 30. 14:4667.

    Ez a legrémisztőbb az egészben.

     

    De hogy adták ki neki a biztonsági felvételeket ? Rendőrségre is ment ? 

     

    Még jó, hogy be volt kamerázva a kávézó.

     

    Pasik meglettek ? 

     

    Az a rémisztő, hogy nemcsak elkábítják őket, de aidstől kezdve bármi betegséget elkaphatnak, teherbe is eshetnek. 

     

    Milyen világban élünk ???

    előzmény:
    Steffie (57)
    2012-03-30  14:28
  11. 2012. március 30. 14:4566.

    Ezt írtad, én erre reagáltam:

    Ha igaz a hír, akkor a lányok nem voltak normálisak. Vagy ma már az a divat, hogy idegen pasikkal együtt bulizzuk át az éjszakát és utána szobára megyünk velük? Aztán csodálkozunk, ha még ránk is másznak? Remélem az én lányomnak ennél több esze lesz, mindenesetre én azon vagyok és leszek is ezután.

     

    Ebből az látszik, hogy elítéled a lányokat, akik pedig nem tehetnek semmiről. Ha egy nap veled is megtörténik, vagy a lányoddal, aki pedig nem szándékozott "szobára menni", akkor majd megérted, mi a fittyfenéről beszélek. Senki nem akar áldozat lenni!

    előzmény:
    Anda39 (61)
    2012-03-30  14:33
  12. div
    div
    2012. március 30. 14:4465.
    és azt vajon, hogy állapítja meg, hogy a behatolás eszméletlen állapotban történt avagy sem? vagy rá van írva a csiklóra, hogy nem..én ezt nem akartam? visszagondolva igazságügyi orvostan előadásaimra...nem emlékszem, hogy ilyen vizsgálatot említettek volna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. március 30. 14:3664.

    1.Valószínüleg, nem volt akkora adag az italban a szórakozóhelyen,hogy eszméletvesztést okozzon,lehet,hogy később a hotelban még adtak neki és ez okozta a halált.

     

    2.Az erőszakos közösülés nem csak akkor van,ha foggal körömmel védekezik az áldozat,hanem ,ha eszméletlen vagyis nem egyezett bele a közösülésbe.Azt pedig az orvosszakértő megtudja állapítani,hogy történt e behatolás vagy sem.

     

    előzmény:
    div (30)
    2012-03-30  14:05
  14. 2012. március 30. 14:3663.

    Ha úgy vesszük, én is középkorú vagyok, de ilyet még nem pipáltam...

    Igaz, sosem hívtam/ült le hozzám/hozzánk ismeretlen nyilvános helyen. Nem is engedném, nemhogy italt fogadnék el tőle.

     

    Tudod, a két középkorú hölgyről, aki három "srácot" invitál az asztalához, na arról is megvan a véleményem... Ugyanis egy nyilvános helyen kéretlenül nem úl le senki sem máshoz.

    előzmény:
    Steffie (57)
    2012-03-30  14:28
  15. div
    div
    2012. március 30. 14:3462.
    ez az..kajáljatok be mindent..éppen értetek van a média!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. március 30. 14:3361.

    Ki mondta, hogy nem hallottam a drogokról, és nem tudom, hogy az iskolákban erről is felvilágosítják a gyerekeket?! Hol írtam ilyet? Már megbocsáss. Olvass tovább.

    Én már jó pár éve azt szajkózom a gyerekeimnek, hogy (és most ismétlem magam, de a te kedvedért megteszem, mert nem olvastál figyelmesen) csak olyan italt igyanak, amit előttük bontanak fel. És ebből következik, hogy ha elmennek táncolni vagy a mosdóba, ne hagyják őrizetlenül a poharukat, mert akkor is bele lehet tenni valamit. De ez már régi lemez, neked is a könyöködön jöhet ki... 

    előzmény:
    Steffie (51)
    2012-03-30  14:21
  17. 2012. március 30. 14:3260.

    Például szuper volt a Zöld Pardon, amit megszüntettek !

     

    Barátnőm lányai jártak oda szórakozni, csak szülői engedéllyel lehet, mágneskártya értesíti a szülőt, hogy a gyerek mikor ment be, mikor jött ki, stb.

     

    Azt persze már nem lehet beszabályozni, hogy bent a gyerek mit iszik, vagy mit kevernek az italába...

     

     

    előzmény:
    Phoboszka (50)
    2012-03-30  14:20
  18. 2012. március 30. 14:3059.

    Szia!

    Nem tudom, hogy ezt miért nekem írtad, nem vontam kétségbe a drogok hatását és a két pasas állati mivoltát sem. Mondjuk ilyen hatású drogról nem hallottam, ismerettségi körömben mindenkinek van esze távol tartani magát az ilyen cuccoktól :)

     

    De NEM MINDEGY, hogy HOGYAN iszik és bulizik egy lány. Nem kell alapból hányásig inni (nincs olyan szombat, hogy ne látnék rókázó, fetrengő lányokat szórakozóhelyek közelében) és SOSEM HAGYOM A PIÁMAT ŐRIZETLENÜL!!!! B@sszus, 32 vagyok, de ezt még 20 évesen is tudtam, mint ahogy szerintem mindegyikőnk! Az meg szintén nevelés kérdése, hogy egy lány diszkóban mennyire játszik qvát...

    Lehet, hogy ufo vagyok, de engem 20 évesen engedtek el először a szüleim diszkóba és anyám hajnalig rágta a körmét, hogy mi lesz. Iskolai bulik, barátnős-ottalvósak voltak 15 éves koromtól, de anyu vagy apu MINDIG elém jöttek!

    Ha koleszos a gyerek, akkor meg ellenőrizzék már le (gondolom, vannak felügyelő tanárok, vagy ilyesmi), hogy milyen igazolással hagyja el a koleszt, nem? Végül is a szülő az ő gondjaikra bizta a gyereket...

     

    előzmény:
    turrita75 (41)
    2012-03-30  14:13
  19. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. március 30. 14:3058.

    Én is buliztam,én is ittam alkoholt.Most is szoktam,néha.

     

    Én viszont nagyon odafigyelek magamra és a körülöttem lévőkre.Soha nem raboltak ki,soha nem hagytam felügyeletlenül az italomat és igen,nem fogadtam el úgy italt senkitől,hogy csak úgy a kezembe nyomta volna.

     

    A bulizásnak is vannak alapszabályai.Lehet szórakozni ésszel és ész nélkül is.

     

    Természetesen a pasikat is hibáztatom,mert egy utolsó görények és  remélem megkapják a büntetésüket,de a lányok is hibáztak és talán a szülők is, hogy nem világosították fel a gyerekeket eléggé.

    előzmény:
    turrita75 (28)
    2012-03-30  14:04
  20. 2012. március 30. 14:2857.

    Ismerek egy csajt. A kolleganőjével ült be az egyik bevásárlóközpontban egy kávéra. Másnap a barátnőjénél ébredt. Mivel közte erős filmszakadás volt, visszament, kikérte a biztonsági kamerák felvételeit, és azon kiderült, hogy bár az italba keverés nem látszott, de odaült hozzájuk 3 srác, akik aztán elintézték őket a mélygarázsban. Megvan a teljes felvétel. Na, így már más a leányzó fekvése? Ez nem egy bulizó kamasz volt, hanem egy kávéző középkorú nő. Aki semmire nem emlékszik.

    előzmény:
    Steffie (51)
    2012-03-30  14:21
  21. 2012. március 30. 14:2756.
    Ami lemaradt: néha a koleszportást is le lehet "fizetni" hogy szemet hunyjon a lógások fölött.
    előzmény:
    Hildegard (54)
    2012-03-30  14:26
  22. 2012. március 30. 14:2755.
    Lehet !
    előzmény:
    Anda39 (45)
    2012-03-30  14:15
  23. 2012. március 30. 14:2654.

    Hidd el tudom...

    És még nagyon sok minden mást is.

    Sokáig dolgoztam másodállásban discoban pultosként. (tavaly hagytam abba)

     

    előzmény:
    Werbunga (52)
    2012-03-30  14:22
  24. 2012. március 30. 14:2553.

    Jó, hogy írsz, így megkímélem magam a billentyű-koptatástól :) Nagyon igazad van!

     

    Lehet hibáztatni bárkit bármiért, de a legtöbb ember életében jócskán előfordulnak elkövetett hibák, túlzott naivság, vagy csupán figyelmetlenség (bármilyen téren) csak legtöbbször szerencsénk van és nem lesz belőle baj. A lányok hibáztak, de nem ezt édemelték volna érte. Ezerszer felelőtlenebb emberek meg vígan szaladgálnak az utcán. A kérdés az, hogy mikor kapják el ezeket a szemeteket és milyen büntetést kapnak érte? 

    előzmény:
    turrita75 (37)
    2012-03-30  14:10
  25. 2012. március 30. 14:2252.

    Ezt nem tudhatom... Rövid ideig és régen voltam kollégista, de nálunk (pedig egy "szabados elvű, művészeti iskola kolesza!) egy hétvégi mapközbeni kilógásért (Pécsről ment el valaki Mohácsra, a bósójárásra...) is kirúgás járt. (Sosem felejtem el, hiszen az ő helyére kerültem be az albérletből a koleszba.)

     

    Igen, lehet szájat tépni arról, hogy ez mennyire merev, rugalmatlan, életszerűtlen és ma ezt így már nem lehet(ne)... DE! Működött! Érdekes... (Ja, és a szülők is nyugodtak voltak... Szépen is nézett volna ki, ha Sopronból izgultak volna a szüleim a pécsi hétköznapjaimért. )

    előzmény:
    Hildegard (43)
    2012-03-30  14:13

Címlap

top