Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kábítószert keverhettek két lány italába, egyikük meghalt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. március 30. 13:04
A rendőrség feltételezése szerint kábítószert kevertek két 17 éves lány italába, majd egy budapesti, belvárosi hotelben valószínűleg megerőszakoltak őket március 22-én; egyikük két napja meghalt.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. március 30. 23:35126.

    Nincs szó partidrogról. Az esti híradó szerint a lányban morfinszármazékokat találtak. Ez nem úgy hat és nem olyan gyorsan, mint a GINA. Ergo a lányok bizony a saját lábacskáikon mentek fel a szállodába (ezt valószínűsíti az is, hogy a recepción semmi szokatlant nem vettek észre a társaságon), s ott kértek és/vagy kaptak valami "komolyabbat" a fiúktól.

    Ennyit az "ártatlan" tizenévesek szórakozásáról, akik vadidegenek szállodaszobájában tervezik az éjszakát kellemesen eltölteni.:-(((

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. március 30. 21:49125.
    "Itt is ez kéne, véleményem szerint. 

    és nem is 18ban szabnám meg a korhatárt... kitolnám 21-re."

     

    Na ne röhögtessetek már...  21 évesen némelyek már dolgozó, sőt - nem jellemző, az igaz, de nem is példanélküli - családos emberek. 

    Ne essünk túlzásokba.

     

    Ráadásul volt róla szó, hogy leszállítják a tankötelezettség határát, és akkor az a röhejes helyzet állna fenn, hogy egy 16-17 éves elé felnőttnek számítana a munkához, de ahhoz, hogy betegye a lábát egy szórakozóhelyre, nem.

     

    Egyébként Amerikában, ahol 21 éves korukig nem szolgálják ki alkohollal a fiatalokat, és éjszakai szórakohóhelyekre sem mehetnek be, nem jobb a helyzet, éppen csak 21 évesen kezdik szétcsapni magukat, és nem 16 évesen... már aki ezt teszi, és a kulcs ez: hogy aki nem teszi, miért nem teszi, míg mások miért igen.

     

    Mi is jártunk 16-17 évesen házibuliba és éjszakai szórakozóhelyekre.

    Sosem volt célunk, hogy lerészegedjünk, és drogokat sem próbáltunk ki.

    További fontos tény, hogy baráti társasággal voltunk, amelynek fiú tagjai is voltak - nem egy szál vagy "két szál" magunkban. Valószínűleg ezért engedtek el minket a szüleink, és azért, mert tudták, hogy nem szándékozunk lealjasulni. Ha pedig valamelyikünkre kivetette volna a hálóját egy ilyen rohadék, mint aki a lány halálát okozta, a barátok megvédték volna. Továbbá volt annyi eszünk, hogy ne menjünk sehová vadidegenekkel. 

     

    Elismerem, így sem volt egészen veszélytelen a dolog. Lehetséges, hogy a mi városunk sem volt annyira veszélyes hely akkoriban, mint amilyen veszélyes "az éjszaka" manapság. 

    De nem a korhatárban látom a probléma megoldását. Oké, tiltsuk ki a 18 alattiakat a szórakozóhelyekről. És ha valaki 19 évesen van olyan naiv, hogy elmenjen egy vadidegennel?

    előzmény:
    Lillaréka (107)
    2012-03-30  19:23
  3. 2012. március 30. 21:40124.
    Emlékszem, a West Balkános eset után egy fórumon megkérdeztem, egyáltalán hogyan is szolgálható ki egy kiskorú személy alkohollal? Miért nem ellenőrzik a szórakozóhelyeken ha a pultnál italt rendel? Jött a válasz hát ott túl nagy pörgés van az ilyesmihez. Én meg azt mondom, igen is és férjen bele mindenkinek aki pénztáros, pultos, hogy veszi a fáradtságot és elkéri az igazolványt. Bár van egy olyan gyanúm, hogy a velük tartózkodó felnőtt korú vásárolja meg és adja át. 
    előzmény:
    bababetű (111)
    2012-03-30  19:49
  4. 2012. március 30. 21:12123.
    ó,akkor sok sikert a lányodnak,sajnos nem fogunk találkozni:(
    a BME egy nagyon jó iskola,Apukám is oda járt,színvonalas,ahogy az ELTE is(a nővérem meg oda járt:D)
    Ha a lányod is ezzel foglalkozik,hogy bejusson,akkor nincs előtte akadály!csak erre kell fókuszálni,és ne zavarja meg a sok hülye!főleg ne érettségi előtt!és tudja,hogy nincs egyedül:)
    az egyetem sokkal jobb lesz!sok sikert Neki!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. március 30. 20:55122.

    Az ELTEre készül... lehetőleg bölcsésznek. 

    Van egy fiam is a BME-ne, másodéves.

    Egy fiúnál ez más...  ő is nagyon eltökélt volt, hogy bejusson az egyetemre, és nem zavarta az osztály egy részének stilusa.  

    előzmény:
    minous (121)
    2012-03-30  20:53
  6. 2012. március 30. 20:53121.
    igen,az egyetem az egy másabb világ.többen vagyunk,több a lehetőség:D
    hol szeretne tovább tanulni?:)
    hátha találkozunk:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. március 30. 20:48120.

    Azért ez megnyugtató.. 

    most én is azt mondogatom a lányomnak, hogy már csak 3 hét és érettségi! :-)

    és utána is megválogathatja a barátait.  

     

    előzmény:
    minous (119)
    2012-03-30  20:41
  8. 2012. március 30. 20:41119.
    :D
    hát nem izgatott,tudod,volt 1-2 barátnőm,igazából velük elvoltunk,saját kis burkunk volt,és nem foglalkoztunk másokkal.még ma is kibeszélnek,még ma is látom a nagyszerű fb-on,hogy valamelyik nap a barátnőm képére írtak valami nagyon "szépet",de Őt hálistennek nem érdekli.ó,mert tudja,hogy Ő mindig jobb lesz az ilyeneknél,akik csak erre képesek,hogy buliznak,isznak,és fb-oznak.nekünk van életünk,igaz nem vagyunk házasok még 20 évesen sem (:D:D:Dez milyen vicces:D),mert nekünk a jövő fontos,és az hogy az igazi legyen az első (és remélhetőleg egyetlen:D) férjünk.Nekem 2 éve van barátom,és nem is lehetnék jobban.nem volt rám hatással,bár még azóta is nevetek,amikor eszembe jut,hogy október környékén egy helységbe kerültem az egyik volt osztálytársammal (egy tipikus olyannal,akiről meséltem),és köszöntem neki,elfordult,és amikor távozott,nagy meglepődve köszönt (:D)
    van,azért ami bántó,nyilván,de mindig van,ami elfeledteti az emberrel.persze 2 évvel később könnyű ezt mondani,akkor azért néha be akartam egy két embernek mosni,de visszafogtam magam:D
    hű,bocsi,hosszú lettem:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. március 30. 20:39118.

    Tudom és sajnos igazad van :(

    A sok tüntető nem értené, hogy mindez a gyerekeikért van, és talán még saját magukért is. Szerintem az ilyen, és az ehhez hasonló tragédiák elkerülése végett jó lenne tenni valamit, akár egy új törvényt hozni, de ehhez apró porszemek vagyunk sajnos. Bár... ha a dohányzás tiltását be tudták vezetni, talán ez sem elveszett ötlet. Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki szombat éjszakánként fiatal gyerekeket lát rókázni és a földön fetrengeni, illetve káma-szútra szerűen összefonódni a szórakozóhelyek környékén. Talán egyszer egy erre érzékeny politikusnak is feltűnik :)

     

    előzmény:
    bababetű (109)
    2012-03-30  19:41
  10. 2012. március 30. 20:38117.

    Én az egészet nem értem, hogy hová fajult a világ? 

     

    előzmény:
    bababetű (113)
    2012-03-30  20:01
  11. 2012. március 30. 20:35116.
    nem azért,de én mondjuk a mai napig utálom az alkoholt (talán a borból 1 kortyot megiszom),és nem,17 évesen nem volt természetes hogy seggrészegen,bedrogozva bulizzak ismeretlen seggfejekkel.de ha valakinek ez a természetes:S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. március 30. 20:32115.

    és, hogy élted  meg, hogy lenéznek?

    az én lányoméknál ez most az érettségi elött durvult el nagyon. Ő nagyon rosszul viseli.

     

    az én hajam meg égnek áll attól, amiket még mesél... Van olyan osztálytársa aki fogta magát és férjhez ment.. merthátha 18 akkor miértne, megteheti. (nem terhes, csak szerelmes)  

    előzmény:
    minous (114)
    2012-03-30  20:27
  13. 2012. március 30. 20:27114.
    20 éves lány vagyok.3 éve 17 voltam (mily meglepő:D).nekem eszembe sem jutott ilyen helyekre menni,alulöltözve,hogy idegenek szobájában,bedrogozva végezzem.17-18 évesen elengedtek volna egy-egy buliba,ilyen helyre nem.el is mentem időnként,kikapcsolódásként,egy-egy házibuliba,teázóba a barátaimmal,ismerősökkel,de eszembe sem jutott hogy valaha kipróbáljak egy ilyen szert.biztos a neveltetésem más,nemtudom,de eszembe sem jutott bánkódni,mert a füves-drogos-alkoholista osztálytársaim lenéznek,mert nem vagyok olyan,mint ők.vannak,akik beleesnek ebbe a hibába,és "követők" lesznek,vagy még rosszabb:"vezetők"
    egy szó mint száz,a szülők félrenevelték a lányt,de nagyon.ha valaki ma menő akar lenni,iszik,cigizik,drogozik,aki értelmiségi az max egyszer-egyszer bort iszik,ennyi.az,hogy valaki ennyire mélyre süllyedjen,szerintem mindennapos,de a tragédia sem kizárt.mindemellett nagyon sajnálom ami történt szegény lánnyal,de egyrészt a média megint ferdít gondolom,mint mindig,nem lehet tudni az igazságot,és minden szülő jó lenne ha ezt figyelmeztetésnek venné,és jobban figyelne a gyerekére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. március 30. 20:01113.

    Fiatalabb vagy nálam 5 évvel !

     

    Állandó vitatéma, hogy a szülő engedje-e a gyereket, vagy ne, és mikor tesz jól a MAI VILÁGBAN.

     

    Merthogy ma már minden más, és a mai gyerekek már máshogy szórakoznak, stb.

     

    Hát nem tudom...szerintem a gyerekeket a szülőknek kell nevelni, és a fogantatástól. A gyerek személyisége adott, mindegyik másmilyen, de ha a szülő MIND foglalkozna a gyerekkel, és segítene kialakítani az értékrendjét, és egész egyszerűen nem engedni bulizni szórakozó helyre...

     

    Persze egy házibulin is belőhetik magukat, és egy 19 éves is lehet hülye. 

     

    Mesélte a fodrászom, hogy a gimnazista lánya meséli, hogy a másik osztályban ÓRÁN úgy drogoznak a fiúk, hogy a tankönyven van benne a drog, és onnan szippantják fel. V alakura kinyitják, és felszippantják.

     

    A lányom sulijában nem csak cigiznek...füves cigiznek...a tanárok "őrjáratban" mászkálnak az iskolában, be van osztva, ki hol ügyel, és mennek be a wc-be a gyerekek után. 

     

    Az ántsz meg bejelentés nélkül, szúrópróbaszerűen látogatást tesz, éa ha cigizésen ( SIMA) éri az iskolát, akkor az 1,5 millió Ft büntetést, a magánszemély meg 50  ezer Ft-os büntetést kaphat...

     

    De persze nem csak a büntetés elkerülése miatt ( ez idéntől komolyodott be ) csinálják a tanárok, hanem a gyerekek miatt, mert felelősnek érzik magukat, és hát azok is, amíg a gyerek a suliban van.

     

    Ez egyszerűen borzasztó. 

     

    Egyszerűen nem értem, hogy minek a drog egy gyereknek ? 

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (110)
    2012-03-30  19:47
  15. 2012. március 30. 19:58112.

    én úgy értelmeztem, hogy a két néger (juj) már ott lakott.

    Felvitték a lányokat.

     

    na, most ha úgy voltak öltözve.. és úgy néztek ki, akkor esetleg prostinak nézték őket.  
    bocs..  

    előzmény:
    bababetű (111)
    2012-03-30  19:49
  16. 2012. március 30. 19:49111.

    Ez nekem is eszembe jutott, hogy a szállodában miért nem kértek iratokat ?

     

    Akkor is, ha a lányok többnek néznek ki. 

     

    A boltban, amikor a pénztáros nem engedi meg, hogy cigit és piát vegyen a kiskorú, és kéri a személyit, olyan káromkodásokat kap a fejéhez a kis tahóktól, nem egyszer hallom...de ő van olyan becsületes, hogy elkéri a személyit.

    Ha a szállodai recepciós vette volna a fáradtságot...akkor nem ad ki szobát.

    Ezért mondom azt, hogy ( pláne a mai világban !) mindenkinek magára kell vigyázni, akár a zebrán megy át, akár ismerkedik valakivel, mert senki más nem vigyáz rá.

     

    előzmény:
    kysslina (102)
    2012-03-30  18:29
  17. 2012. március 30. 19:47110.

    Mivel.. ha jól tudom.. nagyjából egykorúak vagyunk.. én még emlékszem. 

    Anno szó sem lehetett arról, hogy este 10 után az utcán legyünk. és igazoltattak, ha ott voltunk.

    Ez ma már nem megoldás semmire- sajnos.

    De a szórakozóhelyeket lehetne büntetni, ha este 10 után kiskorú tartozkódik ott.

     

    előzmény:
    bababetű (109)
    2012-03-30  19:41
  18. 2012. március 30. 19:41109.

    Igen, ezt kellene, csakhogy amióta a szabadságot összetévesztik a szabadossággal, meg mindenkinek mindenhez joga van, és hogy jön ahhoz bárki is, hogy a (rosszul értelmezett) személyiségi jogaiba beleavatkozzon...egy általad leírt razzia bevezetésének kihirdetése esetén azonnal hatalmas tüntetések lennének.

     

    Pedig jó pár emberéletet meg lehetne így menteni, a kiskorúakat meg hazatoloncolni. 

     

    Persze rendőr sincs elég...

    előzmény:
    Shardul (100)
    2012-03-30  17:09
  19. 2012. március 30. 19:27108.

    Számomra ez nagyon furcsa. Én 34 leszek, és a barátnőm bátyjának köszönhetően már gimis orunkben járhattunk diszkóbe, mert a fiú ment, mi meg alkalmanként (nem mindi) és természetesen szülői engedéllyel mehettünk vele. EZ azért jó régen volt és EGY SZABÁLY volt, amit már az elején megígéretett velünk! Nem dogadunk el senkitől már italt, csak magunk veszünk a pultnál és nem hagyjuk őrizetlenül az italunkat.

    VAgyis a jelenség nem újkeletű, csak max gyakoribbá vált.

    A lányok is valószínűleg tudatlanok (felelőtlenek?!) voltak. Ez persze nem menti a támadókat, de igenis fel kell készülni, hogy mi várhat egy fiatalra egy szórakozó helyen!  

     

    Sőt, az is lehet, hogy anyu engedi el őket, majd szépen elmegy eléjük éjfélra, hajnali1-re, kettőre...nem kellemes dolog, de akár életet menthet.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-30  13:04
  20. 2012. március 30. 19:23107.

    Itt is ez kéne, véleményem szerint. 

    és nem is 18ban szabnám meg a korhatárt... kitolnám 21-re.

    hajatokat tépnétek, ha leültetném ide ágit és  mesélne.. mi folyik egy gimnáziumban, milyen megnyilvánulások vannak és miket mondanak az osztálytársai igy az érettségi elött.  

    Nem mindenki.. De sajna elég sokan. és nekik ez még normális is.  

    előzmény:
    kysslina (102)
    2012-03-30  18:29
  21. Torolt_felhasznalo_241471
    Torolt_felhasznalo_241471
    2012. március 30. 19:12106.
    előzmény:
    Eufrozina12 (103)
    2012-03-30  18:53
  22. 2012. március 30. 19:06105.

    18 a lányom... 

    és azért lóg ki az osztályból,mert nem jár a 'Laposra' ...

    Nem mondom meg milyen hely a Lapos. A fantáziádra bízom.

    A szomszéd kiscsaj 17 . ő is a szülei tudtával jár el.

    Tudnak róla a szülők, hogy a  tini lányuk elmegy. azt is tudják hová. Csak nem feltétlenül érdekli őket... ill azt gondolják belefér.

     

    előzmény:
    bababetű (46)
    2012-03-30  14:16
  23. 2012. március 30. 18:57104.

    nem az a baj,hogy otthagyod a poharad

    álltalában én sem hagytam ott soha

    van olyan alkohol ami nagydózisban már kiüt

    ehez jön az energia ital.plussz nem evés buli előtt..vagy piák keverése

    ehez jön hogy éppen mit kever az illető a piádba..mert régen is volt drogozás csak gyógyszerekkel

    az emberek évezredek óta használnak mindenféle szert a világ minden táján

     

    elég ha alkohol mérgezés,meg egy kis adag más hozzákeverve.és az illetőnek pl cukor,vagy szív problémája van..és kész a baj

     

    nagyon sokféle szer van,amiről nekünk fogalmunk sincs

    a baj az hogy van aki tényleg poénkodásból ,hogy de jót fogunk röhögni megcsinálja

    vagy olyan aki tényleg rossz szándékkal csinálja,mert beteg..

    azoknak a szórakozóhely meg az éjszakai bárok a legjobb vadászhelyek..hisz ő..senkinek nem fog feltűnni

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-30  13:04
  24. 2012. március 30. 18:53103.
    Én ismertem a lányt...barátnőm volt...A bátyám találkozott vele 1 bulihelyen és akkor is bedrogozták az italát csak nem Ginával hanem 1 olyan partidroggal amitől szomjas volt folyamatosan és úgy érezte h a alkohol segít...A bátyám mondta neki hogy, ne igyon mert BIZTOS hogy,drog van az italában de őt nem érdekelte mert csak avval foglalkozott hogy igyon.
    A bátyám mondta hogy,miért tetted le a poharad... de már késő volt.Én most sejtem milyen bűntudatuk van hogy elvitték bulizni...Ha nem vitték volna el nem lenne ez...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 30. 18:29102.
    Igen, én is éppen erre gondoltam. EZEK MÉG GYEREKEK!!!!! Azt gondolom, hogy eleve miért lehetnek ott??? Miért lehet egy gyerekkorú egy éjszakai szórakozóhelyen? Jó. Régebben mi is ott voltunk, de az esetleges lerészegedésen kívül más veszély nem nagyon leselkedett ránk, és visszagondolva ezt sem értem, hogy mégis miért is kaptunk mi annak idején egyáltalán alkoholt 18 év alatt. De manapság ami otthon megy, hát nem kapok levegőt, és össze teszem a két kezem, hogy azért ez itt szinte kizárt, ha csak nem én magam engedem  a gyerekemet privát partyra mindenféle ellenőrzés nélkül. Márpedig olyan még fel sem merülhet, és szerencsére a baráti körben sem. Ha a 18 év alatti gyerekem éjszaka bóklászna valahol részegen, az tuti, hogy rendőr hozná haza, és utána nem győznem zsebre tenni amit kapnék tőlük, de akkor még szerencsés lennék, ha nem veszik el tőlem. De ehhez az is kell, ha bármilyen razzia során nyilvános szórakozóhelyen kiskorút találnak, akkor annak a helynek annyi. Nincs megfütyülni, egyszerűen bezárják, és pont, de az is biztos, hogy hatalmas büntetést is kap. Hogyan vehetett ki a két mocsok két kiskorúval szállodai szobát???? Nem kérték az igazolványokat mindenkitől aki oda bement??
    előzmény:
    bababetű (75)
    2012-03-30  14:57

Címlap

top