Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexuál higiénia

egoka
Létrehozva: 2004. május 24. 18:47
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek egy kényes témában. Megírtam a történetemet a Nem akar szexet a férjem topikban, itt most csak annyit ehhez, hogy a férjem az egyik okként a szex előtti mosakodást nevezte meg. Ugyanis mióta volt egy chlamydia fertőzésem, megkértem, hogy szex előtt mindketten tisztálkodjunk. A férjem szerint ez viszont teljesen lohasztó tud lenni és elvesz minden spontaneitást az aktusból. Van benne valami, de akkor hogyan lehet védekezni az ilyen fertőzések ellen egy monogám kapcsolatban? A férfiak általában napközben sokféle emberrel kezet fognak, meg ugye a kilincsek stb. és utána ugyanezzel a kézzel fogják meg a "legféltettebb" testrészüket, így simán átörökíthetők a kórokzók. Egyszer a nőgyógyászom mondta, hogy a nők elképesztő mi mindent el tudnak viselni a férfiak kedvéért, és ez nagyon igaz. Nektek erről mi a véleményetek? Ti hogy oldjátok meg ezeket a problémákat? Szerintetek túlzásba viszem a dolgot?
  1. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 26. 08:3176.
    Egyébként reggeli mosdásról még nem hallottatok? (Nem zuhanyozás, MOSDÁS!) Vagy ezzel is újat mondtam?
    előzmény:
    ethernal (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 26. 08:2975.
    Nem azért tart itt mert nem fürdenek, hanem mert így és ehhez hasonlóan gondolkodnak. Azt hittem ez nyilvánvaló.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (71)
     
  3. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 26. 08:2274.
    Nem beszélve ugye arról ami a legdurvább, általában napközben többször mégy wc-re, és akkor este úgy bújsz ágyba, hogy nem tisztálkodsz? Ekkora igénytelenséget. De hát igazatok van, nem az én bajom, égjen vele az, aki még hirdeti is hogy mekkora suttyó. Egyébként kezdem azt hinni, hogy ez csak szivatás és nem komoly. Mert egyszerűen nem tudom elhinni hogy ilyen létezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. május 26. 00:4273.
    Szerintem fürödjön mindenki akkor, amikor neki (és esetleg a párjának:)) jól esik:) Én csak ahhoz ragaszkodom, hogy az én kedvesem legyen frissen mosott és illatos éjszakára:) Már amennyiben mellettem kíván aludni. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. május 26. 00:2872.
    akkor=attól
    bocsi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. május 26. 00:2771.
    Juj, azért ez kicsit túlzás, hogy az ország azért szar, mert itt nem fürdenek az emberek :) Azért nem kell mindenben szegény kis hazánkat szidni :) Pl a franciák köztudottan nem szeretnek tisztálkodni, és erős parfümökkel próbálják elnyomni a szagokat
    Amugy én sem tudnék jól aludni, (meg mást sem:)) ha nem pancsiznék ágybabujás előtt.
    De szerintem ez csak szokás kérdése, ha valaki minden nap fürcsizik, akkor az rendben van, függetlenül akkor, hogy a nap melyik szakaszában teszi ezt, legalábbis szerintem
    De az tény, hogy én sem szivesen bujok oda a páromhoz, ha nem zuhanyozott le előtte. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. május 26. 00:1670.
    Minek kéne tiszta fehérnemű, szobatiszták (gondolom) és nem bányában dolgoznak, nem hallottad?:))))))))))))
    Bocs, lányok, de ez a fürdés nélküli ágyba bújás nekem nagyon durva:(
    előzmény:
    Fentergo (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_692755
    Torolt_felhasznalo_692755
    2004. május 25. 23:5969.
    Egoka en nem akarlak megbantani, de esetleg elkepzelheto, hogy azert nem akar szexet a ferjed (volt egy ilyen topicod), mert estenkent csak azt a not tartja kivanatosnak, es arra indul(na) csak be, akinek joillatu a bore, puha, tiszta, minden rendben van?
    Bar, ugy olvasom, hogy kb. egyformak vagytok, mert mindketten csak reggel zuhanyoztok. :-(
    En azt nem ertem (nagyon nem ertem), hogy ha valakinek sajat igenye nincs is ra, hogy jolapolt, tiszta, gusztusos legyen, akkor legalabb a partneret miert nem tiszteli meg azzal, hogy omelle ugy bujik be este az agyba, hogy elotte megfurdott-lezuhanyozott-megmosakodott??? Egyebkent is nincs jobb annal egy faraszto nap utan, mint venni egy illatos, ellazito forro furdot.
    Lehet, hogy az is kiderul, hogy nem minden holgy es ur vesz naponta tiszta fehernemut, mert "jo az ugy is"?! :-(
    Az a szomoru, hogy ha a kisgyerek azt latja, hogy anyja-apja ugy megy este aludni, hogy nem furdik meg, akkor ez lesz neki a termeszetes. Es ha felno, nagyot fog csodalkozni az elso parkapcsolataban, hogy a partnere miert kerdezi meg tole, hogy "Te nem szoktal estenkent furodni???"
    előzmény:
    egoka (68)
     
  9. 2004. május 25. 23:0968.
    Remélem, ha majd mellétek kerül reggel egy penetránsan hónaljszagú nőszemély, akkor majd az lesz az első gondolatotok, hogy milyen igényes is a drága, hiszen este lefürdött. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. május 25. 22:5367.
    Okos vagy és sokat tudsz, szeretem az ilyen észkombájnokat, a baj ezzel az országgal pont az, hogy ilyen észlényekkel van tele.
    előzmény:
    ethernal (65)
     
  11. 2004. május 25. 19:3766.
    Na végre megérkezett a vita a szokotthoz:ÉN VAGYOK A TUTI!!! Mondjuk Nyuszedli megérdemli, mert szokott ő is ilyen hangnemben észt osztani, de attól még nincs igazad.
    Szal akkor Te minden hazaérkezéskor hajat mosol, (remélem, bírja a séród az állandó lucskolást), kimosod a szövetkosztümödet, (gondolom, nem pucéran ülsz le, sőt, nem is a bugyidra, bár az nyilván megy este a szennyeskosárba). Reggelre ugye beizzadhatsz ettől-attól, nem beszélve a banyakorról-na akkor majd meglátod, milyen üdén és illatodsan bújsz ki a patyolat ágyadból.
    A szegénységi bizonyítvány inkább az, ha vki magának vindikálja az egyetlen, oszthatatlan, megcáfolhatatlan igazságot, és ettől még fennsőbbrendűnek is érzi magát. Szal szvsz te vagy egy szánalmas, frusztrált nőszemély.
    előzmény:
    ethernal (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 25. 19:1465.
    Ciki hogy a XXI. században még vannak akik így gondolkodnak. . . Tisztára mint a középkorban. Ezért tart itt ez az ország ahol. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 25. 19:0964.
    Egyébként a légkondin eleve tenyésznek a dzsuvák, melegágya minden fertőzésnek, úgyhogy attól hogy légkondis egyáltalán nem tisztább, maximum csak nem izzadsz be. De te azt hiszed, hogy aminek nincs szaga, az nem lehet fertőző? Atyavilág, ez nagyon durva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 25. 19:0663.
    Akkor te mákos vagy és örülj neki. Ez a genetikai adottságodtól is függ, de szerintem jobb mindent megtenni annak érdekében, hogy elkerüjük a bajt. És különben is, aki igényes az ad az ilyesmire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962703 (54)
     
  15. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 25. 19:0362.
    Egyébként a reggeli tusolásnak inkább frissítő funkciója van. Az estinek meg higiéniás. De én egyből le szoktam zuhanyozni amint hazaérek, ha nem megyek már sehova. Mert szeretek tisztán bebújni az otthoni ruhámba és lepihenni. Meg MERT CSAK ÍGY ÉRZEM JÓL MAGAM. De ez igényesség kérdése leginkább.
    előzmény:
    ethernal (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_341442
    Torolt_felhasznalo_341442
    2004. május 25. 18:5961.
    Sok eszed van nyuszedli, este kihagyod a fürdést??? Miután tiszta koszosan, a napi munka után hazamégy, képes vagy úgy lefeküdni, hogy nem tiszálkodsz? Na ezzel jó nagy szegénységi bizonyítványt állítasz ki magadról. Az ember az utcán jár, ki tudja hova ül le, miket fog meg, egy csomó fertőzést elkaphat másoktól, a bőrén, haján, stb rajta marad egy csomó baci, és nem mosdik meg? Nem (elsősorban) a szagok miatt mosdik az ember, hanem azért, hogy elkerülje a kórokozók által okozott betegséget. Reggel meg lefürdesz miután a tiszta ágyban aludtál? Hát normális vagy te???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. május 25. 18:3160.
    Tök igazad van!
    előzmény:
    Fülemüle (22)
     
  18. 2004. május 25. 14:1359.
    Na, végre egy megerősítés, köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (57)
     
  19. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2004. május 25. 13:2758.
    Sziasztok!
    Szerintem a legtöbben elsôdlegesen akkor fürdünk, amit a szüleinktôl láttunk. Én a munka-suli után este. . . tiszta ágyba. . . stb-t szoktam meg.
    A többi meg életformailag alakul. . . átalakul. . . Szerintem reggel nagyon jó a fürcsi, este meg jó a tiszta ágy, szal. naponta kétszer. . . , ha lehet. . .
    Esti buli, reggeli rohanás esetén változhat a program. . .
    A fertôzések azért nem §gy terjednek. . . , ennyire nem kell félni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. május 25. 13:0757.
    Jaj mitől lennék már koszos? Miért ti hol dolgoztok, bányában? Este ugyanolyan üdén és illatosan érek haza, ahogy reggel elindultam. Legalábbis általában.

    A reggeli fürdéspedigazértnagyon fontos, mert a testszagok éppen éjszaka alakulnakki a paplan alatt. Azért van olyan sok büdös hónaljú nő, mert reggel a dezodort az éjszakai hónaljukra fújják és ez így együtt egyórán belül görényszagú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (52)
     
  21. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. május 25. 12:0856.
    Jól van na. Ti bőrötök, ti lepedőtök, stb. Én nem bírnám, pedig mindketten irodai munkát végzünk. . . Én még a kristálytiszta hegyi levegőn töltött nap után is legalább egy hegyi patakban vagy nyomós kútban megmosakszom lefekvés előtt. . . mindegy, nem vagyunk egyformák. . .
    előzmény:
    egoka (55)
     
  22. 2004. május 25. 11:5455.
    Nem szürke a lepedőnk, mert nem vagyunk koszosak, még egyszer mondom. Nem utazunk BKV-n, légkondis autóval járunk mindketten, légkondis irodában dolgoz(t)unk. De nyáron - ahogy azt már korábban is írtam volt - az esti fürdés nem marad ki, mert 40 fok, az mégiscsak 40 fok.

    De ha már átmentünk a másik lepedője színének boncolgatásába én is feljogosítva érzem magam megkérdezni, hogy ti mikor jártok "nagy" WC-re? Mert mi pl. reggel és utána kifejezetten rossz érzés úgy munkába menni, hogy az ember nem mosta meg a hátsóját? Vagy titeket ez nem zavar, csak az ha este a megérzitek a másik deoját? Na bumm, engem meg az nem zavar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (52)
     
  23. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2004. május 25. 11:1554.
    Hát nemtudom . . . szerintem ha valaki rendszeresen tisztálkodik, nem szabadna, hogy ilyen előforduljon. És én még sosem kaptam el semmit . . . ha belegondoltok, folyamatos baciknak meg fertőzéseknek vagyunk kitéve és egy egészséges emberi szervezet meg tudja magát védeni az ilyen kórokozók ellen . . . lásd immunrendszer, hüvelyi folyás . . . stb. Szerintem nem szabad túlzásba vinni, de ha valakinek ez fontos . . . nekem olyan illúzióromboló lenne. Ja, és kitalálták már az intim törlőkendőt, férfiak, nők egyaránt használhatják, 10 msp és mégsem egy zuhany . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. május 25. 11:0653.
    :DDD

    Amúgy a távol-keleti társadalmakban a szex előtti tisztálkodásnak komoly rítusa van, itthon is ezt kéne meghonosítani.
    előzmény:
    foka (49)
     
  25. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. május 25. 10:4252.
    Brrr. . . én nem bírnám esti fürdés nélkül, még akkor sem, ha itthon vagyok egész nap. (ha nem vagyok itthon, akkor sem szenetlapátolni szoktam:)) Kb. évente egyszer előfordul, hogy annyira fáradtan jövünk haza, hogy ledőlünk egy kicsit, és ottfelejtődünk ruhában. De akkor is éjjel vagy hajnalban rohanunk fürdeni, mert egyszerűen ragadós koszos érzés. . . . De a másik bőrén is érezni, ha megsimítod, hogy már egy napos! Arról nem is beszélve, hogy ti naponta húztok friss ágyneműt? Mert az szerintem elég hamar szürke lehet így a kosztól!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top