Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éjszakai bepisilés ellen

McGalagony
Létrehozva: 2012. június 4. 09:21
Kisfiam 5 évesen is nagyon gyakran bepisil éjszakánként. Most hallottam egy új módszerről, ami segíthet ezt megszüntetni: komlócsepp (Sinorina). Ki szeretném próbálni, de előbb rákérdek itt: Ti már használtátok? Van tapasztalatotok vele?
  1. 2015. Április 1. 08:4859.

    Szia, tudom már régi a történet, de érdekelne, hogy oldódott meg a probléma. Mi is hasonlókkal küzdünk már 2,5 éve 6 éves kisfiammal 😕


    Köszönöm


    Tünde

    előzmény:
    antales78 (56)
    2013-12-30  16:02
  2. 2013. december 30. 17:1058.

    "Szoktak még próbálkozni az éjszakai ébresztés módszerével, de ezzel mi nem tudunk egyetérteni. Egyrészt a gyerekek többsége nehezen ébreszthető fel egészen, s így félálmukban megpisiltetve őkat, az idegződik be, hogy ilyenkor szabad ellazítani a hólyagzáró izmokat, s ezzel csak megerősítjük az éjszakai ágybavizelést. Másrészt minden gyermeknek szüksége van az egészséges fejlődéshez a nyugodt, zavartalan alvásra. Ez a módszer nem a gyerek örömteli közreműködésére; hanem a szülő kemény beavatkozására épít."

      Dr Rigler Ilona

    előzmény:
    antales78 (56)
    2013-12-30  16:02
  3. 2013. december 30. 17:0757.

      A hozzászólások több, mint felét olvastam el. Ezekben nem volt szó arról, hogy kikutatták volna, hogy az éjszakai ágybavizelésnek netán  lelki  oka van-e?

       Lehetséges, hogy pszichoterapeuta tudna segítséget nyújtani, szakszerű pszichoterápiával, olyan szakember, aki gyógyítani tud, képzettsége révén. Sajnos, a tanácsadókban nincsenek ilyenek.

       Lelki sérülés akár már magzati állapotban érheti a gyermeket.

    előzmény:
    antales78 (56)
    2013-12-30  16:02
  4. 2013. december 30. 16:0256.

    Sziasztok!

    Kisfiam tavasszal múlt 7 éves.  Éjszakai bepisiléssel küzdünk a mai napig. Úgy gondolom minden orvosi vizsgálaton túl vagyunk (hormonszint-mérés, ultrahang, pszichológus). Teljesen egészséges, igaz a hormonszintje az alsó határ közelében mozog. Használtunk orvos által felírt orrspray-t, matricáztunk a naptárban, apró meglepetésekkel kedveskedtünk neki (kedvenc étel megfőzése, külön közös családi program), de sajnos két-háromnaponta most is előfordul az éjszkai baleset. Ébreszteni nem ébresztem éjszaka, úgy gondolom az butaság. A szomjaztatás szintén. A pelusról meg ne is beszéljünk. Most gondolkozunk a cseppcsengőn.

  5. 2013. szeptember 28. 09:0055.

    Szia!

    Amit Zitablankának írtam, az rád is vonatkozik:) Vagyis mi újság bepisilés terén? 

    előzmény:
    3mama (52)
    2013-02-05  00:31
  6. 2013. szeptember 28. 08:5854.

    Szia!

    Érdekelne jutottatok-e valamire a bepisilés kapcsán? Nekem 2 gyerekem volt, van hasonló helyzetben. A nagy fiam 18 !! éves korában egyik napról a másikra hirtelen " meggyógyult". A kislányom 14 és még mindig gondok vannak:(  

    előzmény:
    zitablanka (51)
    2013-02-04  22:41
  7. 2013. február 11. 22:0053.
    Priviben válaszoltam, majd olvasd el!
    előzmény:
    3mama (52)
    2013-02-05  00:31
  8. 2013. február 5. 00:3152.

    Szia

     

    Milyen vizsgálatokat csináltattak,kiváncsi vagyok nagyon, a türelem nálunk meg van felnötteknél,de a gyereket láthatóan zavarja. A cseppek mellé a gyógyítómeséket is olvassuk.Beszélgetünk,varázsszavakat mondunk.

    Ha lenne időd,szívesen olvasnám az ország másik végén mit tudnak tenni.

    Köszönettel 

    előzmény:
    zitablanka (51)
    2013-02-04  22:41

Címlap

top