Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Boldogságterápia

Evolució9
Létrehozva: 2012. június 19. 10:13

Kedves Olvasó!

 

Ezt a topicot azzal a céllal hoztam létre,hogy tegyünk egy próbát a saját életünk jobbá tételére. Sok önfejlesztő könyvet olvastam már, és mindben megállapítják,hogy a pozitív dolgokra való figyelem még több pozitív dolog megjelenését eredményezi.

Itt hát az alkalom,hogy ezt kipróbáljuk!

Olyan lányok, asszonyok, férjek, szinglik és párkapcsolatban élők és abban nem élők hozzászólásait remélem, akik szeretnék egy velem együtt véghezvinni.

A dolog lényege egy 5-ös lista mindennap ! Mindenki ír 5 olyan dolgot ami aznap jó érzéssel töltötte el! Ez lehet nagyon kis dolog is (pl. volt ülőhelyem a buszon) és lehet álnevekkel stb.

 

Arra gondoltam tesztként 1 hétig csinálhatnánk, hogy meglássuk van-e hatása?

 

Miért jó ezt megosztani több emberrel? mert mindenkinek már okoz örömet, ezáltal kinyithatjuk az elménket olyan örömökre is, amiket mi lehet hogy nem is értékelünk. Hiszek ebben, úgyhogy most meglátjuk az elméletet igazolja-e a gyakorlat!

 

Várom a hozzászólásokat és ha összegyűlünk páran holnap elindíthatjuk a saját Boldogságterápiánkat :-)

 

Szép napot!

 

Ev

  1. 2012. június 19. 14:2226.

    ez egy letezö pszichoterapias elem, sok metodus hasznalja. nem kell tovabbi bizonyitas arra nezvest, hogy müködik. persze keret kellene hozza, ugy meg hatasosabb lenne.

     

    a neten talalsz egy un. "boldogsagnaplo"-t, ha erdekel.  

    hasznald egeszseggel.  

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  2. 2012. június 19. 14:1925.

    Szia Eszterlánc !

     

     

    kisfiú??? :-) édesistenem :-) akkor te is nemsokára anya leszel, szívből gratulálok! (ez is kicsit könnyfakasztó , jó értelemben :-) )

    Nekem ez az egyik legnagyobb vágyam,úgyhogy mindenkire elismeréssel tekintek aki ezt már elérte,mert nekem nem kis küzdelem ez....

    Az 5-ös listád pedig nem rózsaszín, hanem tökéletes :-) neked ez a szinted, ennél csak jobbat várom napról napra :-).-):-)!!!

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (22)
    2012-06-19  14:13
  3. 2012. június 19. 14:1824.

    Pont erről van szó, tobzódj csak nyugodtan a "rózsaszínségben"!Élvezd ki minden pillanatát!

    Gratulálok a kisfiadhoz! Meg persze Kálanak is a babához!

    Szuper dolgok ezek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685771 (22)
    2012-06-19  14:13
  4. 2012. június 19. 14:1423.

     

    Köszike. Igyekszik az ember...

    Igen, az 1-es számomra is kincs.

    Szerintem leszünk még többen is. 

    előzmény:
    Evolució9 (21)
    2012-06-19  14:06
  5. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. június 19. 14:1322.

    Én is jövök :)

     

    Az elmúlt 24 óra boldogsága:

     

    1. kiderült, hogy kisfiam lesz (és egészséges)

    2. a férjem egy csokor rózsával jött vissza, amikor leküldtem zsemléért (meg zsemlével :) )

    3. lassan látom egy óriási munka végét

    4. csodás idő van

    5. szerelmes vagyok.

     

    Ui: már én tartom undorítónak ezt a rózsaszínséget :D 

     

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  6. 2012. június 19. 14:0621.

    Köszönöm Juduj!!! kicsattansz az energiától :-) nagyon jó volt olvasni amit írtál .Az 5-ös listád elsője pedig igazi kincs. (könnybe is lábadt tőle a szemem egy pillanatra.)

     

    Nekem az lesz ma az 5-ös listám,hogy ti mind írtatok :-)

     

     

    előzmény:
    Juduj (20)
    2012-06-19  13:54
  7. 2012. június 19. 13:5420.

    Sziasztok!

    Csatlakoznék én is ha lehet, ez igazán nkem való topik, tökéletesen illeszkedik az életfilozófiámhoz!

    Hiszem, hogy a gondolatnak teremtő ereje van!

    Hiszem, hogy az életet sok szemszögből lehet megélni, és azt, hogy mi épp milyen szemszögből nézzük csakis rajtunk múlik! Persze, mindenki életében vannak nehézségek, fájdalmak, de meglehet tanulni kezelni ezeket, és apróságok miatt nem kiakadni! Igenis tudatosan lehet irányítani a gondolatainkat, azt, hogy egy-egy dolgot hogyan is élünk meg. Meg kell tanulni észrevenni az élet apró örömeit, mert sajnos amikor elhadjuk a gyermekkort, sokunk elfelejti, hogy milyen sokmindennek is lehet örülni. Évekkel ezelőtt (nem emlékszem pontosan mikor, de sok éve van már), én is kezdtem tudatosan figyelni a jó dolgokra, a negatív gondolatokat elűzni a fejemből.

    Igenis megtanulható pozitívnak lenni!!! 

    Nem kell nagy dolgokra gondolni, rögtön lemenni Budhaba, de sokkal szebb az élet tényleg, ha mosolyogva állunk hozzá, tudunk örülni apróságoknak is, és magasról letojni a kis bosszúságokat.

     

    Íme az első napi listám:

     1.- Arra ébredtem, hogy azt álmodtam édesapámat ölelem (év elején hagyott itt minket).

    2.-Mivel reggel nem volt semmi dolgom, megnéztem egy részt a neten az aktuális kedvenc sorozatomból még az ágyban heverészve.

    3.-5 percet kellett csak várakoznom a háziorvosomnál, és gond nélkül meg is kaptam tőle azt a papírt amire szükségem volt.

    4.-Jót dumáltam az eladó csajjal az állatkereskedésben, tök szimpi és vidám volt.

    5.-Vettem egy hatalmas doboz csokifagyit a boltban, és jól be is lakmároztam belőle amint hazaértem.

     

    +bónusz- tetszik ez a topik! 

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  8. 2012. június 19. 13:5419.

    Koszi szepen

    Ausztraliaban elek 25 eve

    előzmény:
    Evolució9 (17)
    2012-06-19  13:49
  9. 2012. június 19. 13:5418.

    Szia  Citromos-Almás!

     

    persze hogy csatlakozhatsz!!! :) sőt nagy öröm nekem,hogy segítünk egymásnak,mert teljesen más szemszögből láthatunk dolgokat és ez jó,mert tanulunk egymástól !

     

    Egyébként nagyon nagy igazságot mondtál,hogy van akinek ez magától jön, van akinek meg csak ösztön... de mi akiknek a tudat segtíségével sikerül ezt elérnünk, szerintem sokkal nagyobb érték mint annak akinek ez megadatik minden nehézség nélkül.

    Neki bizonyára más dolgokban kell küzdenie, tanulnia...

    De mi akiknek ebben kell legalább tartsunk össze ;-)

    puszi nektek

     

     

     

     

    előzmény:
    Citromos-Almás (16)
    2012-06-19  13:32
  10. 2012. június 19. 13:4917.

    Nagyon örülök Amarynda,hogy jobban vagy :-)

     

    ilyenkor próbálj szeretet küldeni annak az embernek az irányába akivel szemben a konfliktusod van, vagy a rossz érzésed. gondolj rá szeretettel, és emlegesd a pozitív oldalát! Ja és hogy szereted:-)

    Látod máris van 5 pontod :-) Na holnapra tessék összeállítani egy csinos ki list-et :-) Figyelj nagyon és meglátod azt az 5-öt hidd el :-):-)

    amúgy te melyik országban vagy ha nem vagyok indiszkrét?

    előzmény:
    Amarynda (15)
    2012-06-19  13:29
  11. 2012. június 19. 13:3216.
    Sziasztok! Én is csatlakozhatok? Én csak 16 éves vagyok és azért más gondjaim vannak,mint a felnőtteknek.  Most nekem nagyon rossza  kedvem.. Családi problémák,veszekedések,válás..Mindent rosszank látok egyszerűen.
    Amúgy sokat gondolkoztam,hogy a boldogság keresés olyan,mint pl. az evés egy ösztön. A kisbabák és kicsi gyerekek boldogok anélkül,hogy boldogságterápia kéne nekik..Meg a legtöbb ember magától megtalálja a boldogságot abban él azt keresi anélkül,hogy tudatos lenne.. Én meg pl. sehogy sem tudok az lenni..Ha kapnék most egy ferrarit akkor sem.. Semmit sem látok szépnek de lehet a hozzáállásommal van baj lehet már orvosi eset vagyok.. nEKME TETSZik a teszt:) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2012. június 19. 13:2915.

    Koszi, hogy irtal vissza, mar ettol is kicsit jobb lett a kozerzetem.

     

    holnap elmegyek a baratunkhoz (nem messze lakik) es remelem meg tudjuk beszelni mi tortent.

     

    Tulajdonkeppen semmi eletbevago nem volt csak annyi hogy bement a korhazba es en vartam hogy felhiv bennunket hogy mi ujsag mikor jon majd haza nem hivott, en tegnap tudtam meg hogy mar tul van a  muteten es mar haza is jott. Rogton felhivtam de biztosan megbantodott mert nem vette fel a telefont.

     

    Megprobalok arra gondolni hogy szegeny baratnom aggodik a kutyajaert valami van a szegenynek a labaval, az en kutyam viszont valami gyonyoru es egeszseges, eppen most etettem meg, ez egy jo dolog.

     

    szoval megfogadom amit mondtal, remelem holnap mar jobb lesz a kedvem.

     

    Ja es ma gyonyoru ido volt, csodaszep napsutes, 15 fok imadom a telet itt.

    előzmény:
    Evolució9 (14)
    2012-06-19  13:23
  13. 2012. június 19. 13:2314.

    Szia Amarynda!

     

    Tök jó hogy írtál :-) Tudom,hogy rossz a napod, de hidd el mindenkinek van ilynje... vagy még sokkal rosszabb is :(

    Ilynkor tudom h nehéz de arra kell gondolni,hogy VAN férjed, VAN barátnőd, és hogy a dolgok fordulhatnak jóra, ha a hozzáállásod változik. Nem könnyű én nem állítom, de erre lehetne jó,hogy írsz nekünk te is listát :) Mondjuk holnaptól,mert holnap felkelsz és azt mondod,hogy CSAK JÓ DOLGOK fognak veled történni :-) Na nem vagyok ennyire naív,hogy elhiggyem csak ezen múlik, de abban iganis hiszek,hogy ha a jó felé fordulunk akkor az is szívesebben jön felénk...

    előzmény:
    Amarynda (13)
    2012-06-19  13:17
  14. 2012. június 19. 13:1713.

    Na ez az ami nalam ma nincs jelen sajnos.

     

    Regen volt ilyen vacak napom mint a mai. pedig megbeszeltuk a dolgot a ferjemmel (ill. en elegge emelt hangon mondtam a magamet), es megegyeztunk hogy a dolog nem rajtunk fugg, fajt a fejem, a baratnom felhivott es 2 oran keresztul ontotte ram a panaszait (amik teljesen erthetoek sajnos), ezek utan egy jo baratunk egy idiota felreertes miatt ugy megsertodott hogy nem veszi fel a telefonjat.

     

    Erre nem birok 5 os listat csinalni. Semmilyen listat nem birok csinalni. Mivel itt mar este van majd megnezek egy musort amit szoktam es megprobalok nem foglalkozni a mai nap torteneseivel.

     

    De nektek minden jot kivanok a mai napra es kesobbre is.

     

    es koszi hogy meghallgattatok

    előzmény:
    Evolució9 (4)
    2012-06-19  11:01
  15. 2012. június 19. 13:1512.

    igazad van teljesen :-)

    Nekem is van sok dolog amikkel már megküzdöttem és most is akad, de előre akarok tekinteni nem pedig a multon rágódni.

     

    előzmény:
    *Kála* (11)
    2012-06-19  12:50
  16. 2012. június 19. 12:5011.

    Igazán nincs mit,pont ez a lényege a topicodnak,hogy felfelé húzzuk egymást!

     

    Természetesen a happy-end-hez sok minden hozzá tartozott. Nyilvánvalóan az elhatározásomat követően a 10 év alatt rengeteg "próbatétel" következett,szintén családi drámákkal...amiket én sem tudtam hidegen kezelni...nagyon érzelmes vagyok,így azért voltak nehezebb időszakok,de sosem estem vissza

    ..de a fő lényege a változásomnak az volt,hogy napról -napra megtanultam MEGÉLNI a dolgokat és nem túlélni. ...továbbá a helyén kezelni a szituációkat amiket az élet elém sodort ,mégha kívülről feldolgozhatatlannak is tűntek. 

    ...nekem ma már az a nyílvesszőm,hogy az életünk egy tanulási folyamat,amit mi döntünk el,hogy hogyan élünk meg...szenvedősen,vagy pozitívan  ?!...rajtunk áll...

    ..persze iszonyú akaraterő és kitartás kell hozzá...

    előzmény:
    Evolució9 (10)
    2012-06-19  12:31
  17. 2012. június 19. 12:3110.

    Huhh Kála!

     

    nagyon szép amit leírtál, és nekem is példaként szolgál,hogy LÉTEZIK ilyen tipusú változás, és fenntartható :-)

    szóval köszönöm , hogy megírtad!

    előzmény:
    *Kála* (8)
    2012-06-19  12:16
  18. 2012. június 19. 12:289.

    ..és hogy megkezdjem a sort,itt van a mai 5-ös listám..

     

    1. .. minden nehézség ellenére ( ami most éppen anyagi jellegű),vidáman keltem..

     

    2. ..a megszokott reggeli rituálém keretében megittam a teraszon a kis tejszínhabos kávémat...

     

    3. ..az erkélyen csendben néztem a kutyasétáltató idős embereket..és nyugtáztam,hogy meg lehetne mutatni pár embernek,hogy ezek az öreg bácsik és nénik milyen boldogok tudnak lenni egy olyan apróságtól is mint kutyasétáltatás és bár nekik tényleg lenne miért panaszkodniuk,mégis mindent megtesznek,hogy megszépítség az életük utolsó szakaszát. ( legalábbis egy bizonyos %-uk)

     

    4. ...olyan isteni finom meggylevest főztem tegnap,hogy behűtve azt ettem ma ebédre...

     

    5....A legnagyobb öröm apedig mi minden pillanatban ott lebeg bennem,hogy hamarosan anya leszek,már csak heteim vannak hátra...

     

     

    Mindenkinek szép napot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. június 19. 12:168.

    Sziasztok!

     

    Szerintem nagyon jó ez a topic,abszolút a magaménak érzem..

    Én abszolút hiszek a boldogságterápiában,bárhogy is nevezzük vagy fogalmazzuk meg azt magunkban...

     Régebben azt gondoltam az élethez való hozzáállás csak adottság lehet és nem változtatható... ebből annyiba vagyok biztos még ma is,hogy van aki alapból jobban/szebben értékeli a dolgokat az apróságokat...valaki pedig örök elégedetlen..

    ...amiben gyökeresen megváltozott a véleményem,hogy ez tanulható és elsajátítható...

    ...hiszek benne,hogy az embereket formálják a körülmények és az emberi kapcsolatok...de csak amennyire akarjuk..

     Nekem volt egy nagyon mélypont az életemben (családi tragédiák tömkelegével) ami sajnos a személyiségfejlődésem csúcsán ért el,elég szépen elkezdtem lecsúszni a lejtőn...aztán mélyebbre és mélyebbre sodródtam...mire azon kaptam magam,hogy fiatal lányként szinte semminek nem vagyok képes örülni és folyamatosan mindenben csak a rosszat látom....

    ...hogy fokozzam,a családom tele van depressziósokkal,szép kis számot lehet számlálni az öngyilkos rokonoaimból...így ez pluszban olyan terhet rótt rám,hogy azt hittem végleg beállok a sorba....

    Végül olyan mélyre süllyedtem amilyen mélyre csak lehetett....és ott ismertem fel,hogy vagy megváltoztatom az egész életem a gondolkodásomtól elkezdve mindent....vagy úgy végzem mint ők...élve vagy halva,de emberi csődtömegként...

    Elég komoylan elkezdtem foglalkozni a pszichológiával....faltam és is az önfejlesztési/önismereti könyveket...aminek az lett a következménye,hogy teljesen megváltoztam...és a környezetemnek mutatok pozitív példát ma már.

    AKARAT kérdése volt az egész...

    ...és mielőtt valaki azt gondolná,hogy előbb utóbb előjön az igazi én-em....NEM,vagyis csak akkor ha én utat engedek neki.

    Ma már minden apróságnak örülök,eltaszítok magamtól minden negatív hatást és megszakítottam a kapcsolatot minden  energiavámpírral a környezetemben...többek között a rokonságom felével is.

     Moöndanám hogy ez az állapot 10 éve tart ...de nem állapotnak nevezem,mert az olyan lekicsínylő....inkább az új és BOLDOG életemnek...

     

    Azóta férjhez mentem és most várjuk az első babánkat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. június 19. 11:237.

    azok közé tartozzak akik minden tudnak értékelni,

     

    Kis mertekben es csak akkor ha ez szamara teher.

    Ha nem akkor a fejunk tetejere is allhatunk mert vlami miatt fogja ezt a beallitodast. = ebben erzi magat biztonsagban ragaszkodik hozza .

    Ezert mondtam igy kerek a vilag  .

     

    Jut eszembe a boldogsag  Kek madar  -a 

    előzmény:
    Evolució9 (6)
    2012-06-19  11:15
  21. 2012. június 19. 11:156.
    Így van ahogy mondod, de ha a tudatom tud segtíeni abban,hogy  azok közé tartozzak akik minden tudnak értékelni, és ezt tudom stabilizálni, akkor szeretném elérni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (5)
    2012-06-19  11:07
  22. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. június 19. 11:075.

    Tipus fuggo .

    Van aki akkor is boldogtalan amikor boldog lehetne. Van aki nem tud orulni az eg kekjenek a napsutes szikrazasanak az eso utani szivarvanynak  tengerviz kekjenek ....

    Van aki az eletetben adodo dolgokat kihivaskent  es van aki ugyanezt sorscsapasnak eli meg . Igy kerek a vilag. 

    előzmény:
    Evolució9 (4)
    2012-06-19  11:01
  23. 2012. június 19. 11:014.

    Jó a kérdés nehéz megfogalmazni.

     

     

     Azt a lelkiállapotot értem Boldogság alatt :

     

    Amikor érzed, hogy jól mennek a dologk, hogy a helyeden vagy és tudsz örülni akár a napsütésnek is.

    Nem kell különösebben törnöd magad ahhoz,hogy jónak érezd magad, vagy hogy szeressenek, de tudsz haladni és érzed magadban az igényt a jóra a többre...

    A boldogság állapotában elképzelésem szerint a rossz dolgokat is tudod a helyén kezelni, nem töri meg az optimizmusod.Van akinél ez alapbeállítottság náléam nem. Ezért kíváncsi vagyok,hogy ez tudatossággal elérhető-e, illetve stabilizálható-e.

    Erre lenne ez egy kísérlet,mert érdekel,hogy mások erről hogy vélekednek? van-e aki a cipőmben jár...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (3)
    2012-06-19  10:32
  24. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. június 19. 10:323.

    Boldogságterápia

     

    definiald mar !

    Mi az hogy BOLDOGSAG  ?

    Jellet / jolet/ jo kozerzet / flow /biztonsag / rossz hianya?

     

     

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13
  25. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. június 19. 10:292.

    Várom a hozzászólásokat és ha összegyűlünk páran holnap elindíthatjuk a saját Boldogságterápiánkat :-)

     

    gyerekdedseg  mit  jelent az hogy BOLDOGnak lenni ?

     

    Imadom a hegymaszast a csucsok dongeteset de ez nem a boldogsag. 

    előzmény:
    Evolució9 (1)
    2012-06-19  10:13

Címlap

top