Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni kismamák 2012

d.kata81
Létrehozva: 2012. július 23. 13:18

Sziasztok!

 

Debreceni kismamás topikra kerestem rá a fórumok között,de csak nagyon régiek vannak.

Jó lenne újra indítani egyet.

Én 17 hetes kismama vagyok.

Szívesen beszélgetnék kismamákkal (elsősorban debreceniekkel),akik most várják első gyemeküket,mint én

Megoszthatnánk tapasztalatainkat,gondolatainkat,félelmeinket,ill. mindennapos dolgainkat.

 

Ha szívesen beszélgetnél te is,írj!

 

Szép napot

  1. 2012. szeptember 7. 08:2426.

    Sziasztok!

     

    Debreceni szülész- nőgyógyászt keresek!

    Kit tudnátok ajánlani?

    Esetleg Harsányi Ágnesről, Fekete Istvánról vagy Szilvási Ferencről tudtok e valamit?  Kinél érdemes szülni?

  2. 2012. szeptember 6. 20:2925.

    Akkor nem egyedül voltam,aki végig "kukorékolta" az éjszakát :)

    Azt tapasztaltam,hogy mióta terhes vagyok és vihar van,vagy eső,nagy szél éjszaka,olyankor alig alszom.Sokszor fennt vagyok,szinte éberen.

    A férjem most fél 4-kor kelt,mert sok meló van és menni kellet korán és én is keltem vele.

    Aztán később visszafeküdtem,utánna meg olyan nehezen ébredtem fel,tudtam volna még aludni,csak menni kellett reggel a dokihoz.

     

    Jó pihenést!

    előzmény:
    csillag0916 (20)
    2012-09-06  16:22
  3. 2012. szeptember 6. 20:2324.

    Én hétfőn mindenképpen megyek ebbe a Kismamaklubba a Jerikóra,mert ez is egy olyan dolog volt,amit csak halogattam ez idáig és most már bele kell vágnom,mert kifutok még a végén az időből.:)

    Gyere te is,legalább megismerkedünk személyesen.

     

    Ugye milyen jó nézegetni a kis ruhákat,meg babaholmikat?

    Bejött ma hozzánk anyósom és én is pont most mutogattam meg neki,hogy eddig miket vettem.Olyan cukik:)

     

    Én is szeretném már megvenni az ágyat meg a bútorokat,de költözés előtt állunk és ide már nem akarom felhozni,hogy aztán cuccoljunk tovább.

    Úgy vagyok vele,hogy azokat már hamarabb meg tudjuk venni,mint a ruhákat meg az összes többi kelléket.

     

    Ma megkérdeztem a védőnt a mellszívóval és a sterilizálóval kapcsolatba.

    A   mellszívóval kapcsolatban azt mondta,hogy mindenképp kézi legyen,ne elektromos,mert az jobban tönkre teszi a cicit.És a kézinél is inkább azt a karos verziót javasolja,nem a pumpásat,ami csővel együtt van és úgy megy a tartájba.Hú,ezt jól körbe írtam,de remélem lehet majd érteni.

    Ja és azt is mondta,hogy most még ne vegyünk,mert lehet,hogy nem is lesz rá szükség.Azt még megvehetjük akkor is,ha a babóca meg lesz.

    A sterilizálóra ő is azt mondta,hogy nem szükséges,mert ki lehet főzni a fazékba is.

     

    Akkor jó éjszakát az utolsó napod előtt!

     

    Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (22)
    2012-09-06  17:09
  4. 2012. szeptember 6. 17:1423.

    Szia, Csillag!

     

    Biztos az eső miatti hidegfront volt a baj.

    Én most egész jól aludtam, most kezdek megint fáradni, mert sokat sétáltam ma. És még főznöm is kell :-( Semmi öteletem nincsen :-(

     

    Majd gondold át Te is ezt a torna dolgot!

     

    Üdv

    Nitta 

    előzmény:
    csillag0916 (20)
    2012-09-06  16:22
  5. 2012. szeptember 6. 17:0922.

    Sziasztok!

     

    Üdv Ibolya! Tapasztalt anyukaként reméljük sok hasznos infót fogsz velünk majd megosztani :-) Az első kislányod melyik hónapban született? Én kicsit gondban vagyok a csöppségek öltöztetésével...télen mennyire kell rétegesen öltöztetni? Te használtál pólyát?

     

    Kata:

    nekem is ajánlotta már a védőnőm ezt a tornát, de nekem egyedül nem volt sok kedvem elkezdeni. Ha esetleg közületek valaki szeretne eljárogatni erre, akkor megnézhetjük, hogy milyen. Én elsősorban a mozgás, és a társaság miatt akarok járni valahová.

     

    Ma voltam nézelődni a Brendonban, szerintem hétvégére véglegesítjük a kiságy és a hozzá kapcsolódó cuccok beszerzését. Nagyjából már körvonalazodott, hogy melyiket fogjuk választani, de még bevonjuk a szüleimet is, mert ajándékba kapjuk tőlük :-) Vettem ruhácskákat mindenfélét, és hálózsákot is :-) 

     

    A mellszívóval én is hadilábon állok, mert nem igazán tudom, hogy mennyi a különbség az egyes készülékek között. Sterilizálót nem biztos, hogy fogunk venni, másoktól is azt hallottam, hogy ők megoldották forró vizes kifőzéssel. De erről még a védőnőt meg fogom kérdezni pontosabban.

     

    Holnap lesz az utolsó munkanapom :-) Juhhhééé. Már alig várom! A csajok hiányozni fognak, de a stressz és a nyüzsgés már kevésbé! Remélem nem fogok sírni a búcsúzkodáskor.

     

    Szép napot mindenkinek!

    Üdv

    Nitta

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (17)
    2012-09-06  11:42
  6. 2012. szeptember 6. 16:2221.
    Üdv köztünk! És gratula a lányokhoz!
    előzmény:
    Ibolya28 (18)
    2012-09-06  11:52
  7. 2012. szeptember 6. 16:2220.

    Sziasztok!

     

    Továbbra is azt mondom jó lenne ez a terhestorna, de mondjuk most hétfőn biztos nem fog beleférni az időmben. Hétfőre eléggé összegyűltek, a dolgok.  Én hétfőn megyek terhesgondozásra és ráfogok kérdezni, hogy mehetek-e egyáltalán.

    Egyébként 23 éves vagyok. 

     

    Jól vagytok? Mindenkivel minden rendben? Én éjszaka nagyon rosszul aludtam. Felkeltem vagy 6x. Remélem ma már fogok tudni aludni.

    előzmény:
    d.kata81 (17)
    2012-09-06  11:42
  8. 2012. szeptember 6. 12:5819.

    Gratulálok a csajszikhoz :)

    Remélem minden rendben veled!

    Üdvözlünk a topicban!

     

    Kata

    előzmény:
    Ibolya28 (18)
    2012-09-06  11:52
  9. 2012. szeptember 6. 11:5218.

    Sziasztok!

     

    Énis Debrecen-i kismama vagyok, bár már van egy 3,5 éves kislányom. Jelenleg 19 hetes vagyok és ismételten kislányt hordok a szivem alatt.

     

  10. 2012. szeptember 6. 11:4217.

    Sziasztok

     

    d.nitta0712    csillag0916 ! Voltam ma reggel terhesgondozáson és a védőnővel beszélgettünk megint a terhestornáról.A múltkori alkalommal már ajánlott egy csoportot,csak éppen akkor lett vége annak a kurzusnak,de most hétfőtől megint újra indul.Küldök hozzá egy linket,azon van elérhetőség is:  http://www.vkdebrecen.c3.hu/kismama.htm Annyit kell tudni róla,hogy hétfőként 17-19 óráig vannak a találkozók.Minden alkalommal van egy téma ill. az utolsó órában torna és relaxációs gyakorlatok. A 10 alkalmas alkalmankénti 2 órás foglakozás 5 eft családonként,tehát ha a pároddal mész,akkor is ennyibe kerül.Én hétfőn elmegyek és megnézem.Nekem egyébként is közel van,mert mi itt lakunk az újkertben. Üdv: Kata
  11. 2012. szeptember 5. 16:2616.

    Akkor még átgondolom ezt a tornát:)

     

    Dr. Nagy István Gézához járok terhesgondozásra.

    Makai Ritához jártam korábban,ő volt a nőgyógyászom,de sajnos a körzet miatt át kellett menni.sajnáltam,mert nagyon kedveltem a doktornőt,de végül is a doktor úrral sincs bajom.

     

    Végül is nem sok mindent vettem,csak apróságokat.Törlőkendőt,fültisztító pálcikát,meg egy nagyon édes vastag pulcsikát.

     

    Amióta hazajöttem a netet bújom.Rendeltem a Tesz-veszről egy cumisüveg csomagot,bontatlan csomagolásúak,ill szenezgetek egy mellszívóval és cumisüveg sterilizálóval.Ti ilyesmit fogtok venni?És ha igen,akkor milyet?

    előzmény:
    d.nitta0712 (15)
    2012-09-05  15:41
  12. 2012. szeptember 5. 15:4115.

    Sziasztok!

     

    A biztonság kedvéért felhívtam az Anita Fitneszt (én is ezt néztem ki a neten), hogy meddig ajánlatos a torna. Azt mondta a csajszi, hogy 12 hetes kortól bármeddig, de feltétel, hogy előtte irassunk egy igazolást a dokinkkal, hogy nincsen ellenjavalat (pl. nyitott méhszáj stb.) De ezt a dokinak tudnia kell, ha mondjuk, hogy terhestornára akarunk menni. Ezt kell bemutatni majd az első óra előtt. Én majd hétfőn kikérem, és akár már aznap mehetek is. Hétfőn és szerdán van terhestorna intimtornával 16.00 órától. Gyertek akkor Ti is, ha érdekel Titeket is :-)

     

    Kata: a kérdésedre válaszolva - én júliusban voltam 27.

    Te kihesz jársz terhestanácsadásra? Én is csütörtökön szoktam menni, de én múlthéten voltam. 

     

    További szép napot!

     

    Üdv

    Nitta

     

    előzmény:
    d.kata81 (14)
    2012-09-05  08:49
  13. 2012. szeptember 5. 08:4914.

    Ez a terhes torna nekem is egy sarkalatos kérdés.

    Nem vagyok egyébként egy tornázós-mozgós tipus.Volt egy időszak az életembe amikor kötelező volt,nem mondom,hogy rossz volt,de nem vagyok hozzászokva.

    Én is elhatároztam,hogy fogok majd járni és a férjem is mondogatta az elején,hogy muszáj csinálni valamit,mert könnyebb lesz a szülés,de itt vagyok 23 hetesen és még mindig nem csinálok semmit.

    Nézegettem a neten és én egyébként az Anita Fitneszt választottam ki a Petőfi téren,hogy majd oda megyek.

    Csütörtökön megyek terhes gondozásra,ha nem felejtem el,megkérdezem a védőnőt,hogy mit javasol. 

     

    Megyünk most délelőtt vásárolgatni a hugommal,lehet,hogy veszek egy-két dolgot a babának,majd elmésel,hogy mit hoztam haza

     

    És még szeretnék kérdezni valamit tőletek,természetesen nem kötelező rá válaszolni.Ti hány évesek vagytok?Én most augusztusban töltöttem a 31.-et.

     

    Szép napot nektek

    előzmény:
    d.nitta0712 (12)
    2012-09-04  19:24
  14. 2012. szeptember 5. 07:4013.

    Sziasztok!

     

    Én tegnap voltam nagyon álmos egész nap olyan voltam, mint egy kómás. Nekem egy pontban szokott meghúzódni éjszaka mikor fordulok, az elég kellemetlen és kicsit ijesztő. De kb. ez egy ilyen 1 perces fájdalom, aztán elmúlik.

     

    Terhestornán én gondolkoztam, de mikor kerestem nem igazán találtam. Te tudsz vhol?  Az elején nem tornázhattam. Aztán maradt a dvd. Így mikor időm engedi, arra szoktam. Meg igyekszem mindenhova gyalog menni, sajnos így is elég sokat szedtem már fel. Pedig a kajára igyekszem figyelni.  

     

    Üdv: Edit 

    előzmény:
    d.nitta0712 (12)
    2012-09-04  19:24
  15. 2012. szeptember 4. 19:2412.

    Sziasztok Lányok!

     

    Milyen akítvak voltunk ma :-) Szerintem én is gyakran fogok írni, tök jó olvasni, hogy másokkal is hasonló szép dolgok történnek. 

     

    Az elején én sem voltam rosszul, én is csak állandóan aludtam volna, pedig nem vagyok egy hétalvó típus. A 12. hét után nálam is jobb volt a helyzet, én inkább a haskeményedés miatt voltam kicsit unszoltabb. Sajnos most a héten visszatért az álmosság, pedig már részben szabin vagyok, mégis annyira elfáradok estére. 

     

    Nektek nem szokott éjjel fájni a pocakotok, amikor forgolódtok? Nekem mostanában kicsit nyom, pedig párnával alszom. Alíz is este aktív, amikor kényelembe helyezem magam :-) Mostanában meg érzem, hogy feszül a köldököm körül, biztosan növekedik :-)

     

    Egyébként én is az OTI-ba járok, ott egész kellemes légkör és kedvesek is általában. Fogadott orvos nekünk sem lesz, az én férjem is nagyon ellenzi ezt az előre pénzelést, és őszintén én is szemét dolog tartom, mert ők is kapnak fizut a munkájukért. 

     

    Ti nem jártok valahová terhestornára? Most hogy több időm lesz szeretnék elmenni valahová, ha még ajánlott a 3. trimeszterben...még nem igazán néztem utána. Eddig, a 2. trimeszterben csak itthon tornázgattam DVD-re. Holnap lehet benézek egy órára, ha jól leszek délután.  

     

    Üdv

    Nitta

    előzmény:
    csillag0916 (11)
    2012-09-04  18:36
  16. 2012. szeptember 4. 18:3611.

    Hát nekem is elég sokat mozog a bébike, mostmár látványosan hullámzik a hasam. Általában este a legaktívabb mikor lefekszem, de ma pl. egésznap mocorgott. Meg ha éjszaka fordulok egyik oldalamról a másikra arra ő is szokott reagálni. furi érzés, de ugyanakkor meg annyira jó. 

     

    Szerencsére az elején a rosszullétek engem is elkerültek. Nekem csak annyi tünetem volt hogy az egész napot végig tudtam volna aludni. De ez a 12. hét után elmúlt. 

    előzmény:
    d.kata81 (8)
    2012-09-04  16:07
  17. 2012. szeptember 4. 18:3210.

    Sziasztok!

     

    De örülök, hogy hirtelen többen is lettünk.

    Én már nem dolgozom.

    Nekünk kisfiú lesz és Károlynak fogják hívni.

    Én tegnap voltam a cukorterheléses vérvételen, majd hétfőn tudom meg az eredményét akkor kell mennem tanácsadásra. Egyébként én is az Otiba járok.

    Valószínűleg én is a klinikán fogok szülni, még nincs fogadott orvosunk, de valószínűleg lesz. A vélemények valóban megoszlanak hogy klinika vagy kenézy. Hát nem tudom sokat gondolkoztam rajta. De a klinika mardt.

    Én eredetileg dec 12-re vagyok kiírva, de nekem is van olyan uh-s papír ami szerint dec.1. Szóval sztem vhol a kettő között lesz. De majd meglátjuk.

    Mi még nem vettünk semmit. Mivel mi is költözés előtt állunk, ezért addig nem nagyon akarok. Ha azon túl leszünk. Utána jönnek a baba cuccok. Nézelődni már elég sokat nézelődtem, és az elképzelések is meg vannak, szóval igazából tényleg a vásárlás van hátra.

    Tényleg jó kis babakocsi.

    Valószínűleg gyakran jövök. :)  

    előzmény:
    d.kata81 (9)
    2012-09-04  16:10
  18. 2012. szeptember 4. 16:109.

    Szia!

     

    Nem tudom olvastad-e a hozzászólásokat,de természetesen aktuális még a topic.

    Örülök neki,hogy ráakadtál,már azt hittem,hogy nem jön senki.

     

    Én a 23. hétben járok most.

     

    Remélem,hogy fogsz jönni gyakran:)

     

    Szép napot: Kata

    előzmény:
    csillag0916 (2)
    2012-09-03  11:10
  19. 2012. szeptember 4. 16:078.

    Szia!

     

    Nagyon szép kis kocsi,megnéztem :)

    Mi is elkezdtünk már vásárolgatni.A babakocsi nekünk is meg van már.Mi használtan vettük,de olyan,mintha új lenne,alig használták.Világoszöld és bézs színű.Nagyon tetszik.

     

    Töltöttem le,ill. kaptam az egyik üzletben babakelengye listát és az alapján nézelődöm.A ruhácskák nagyjából már megvannak.Fogunk is még kapni,meg szerintem a nagyik is vesznek még.

    A kiságyakat nézegetem én is,meg valamilyen kis szekrénykét.De ezeket még nem akarom most megvenni,mert ha minden jól meg,hamarosan költözünk és már az új helyre szeretném a bútotokat megvenni.

    Úgy hogy most inkább az összes többi kellékre koncentrálok.

     

    Külön fogadott orvosom nincs,az OTI-ba járok terhesgondozásra.

    A párom nagyon ellenezi ezt az orvosfogadás dolgot,ki van akadva tőle teljesen,hogy mennyi pénzt el mernek kérni és igaza is van.Gondolkoztam rajta,hogy szülésznőt fogadok,de arról is letettem.

     

    A Kenézyről és a Klinikáról én is vegyes infókat tudok.Egy kolleganőm nerég szült a klinikán.Azt mondta elég fejetlenség volt az osztályon,alig várta,hogy hazamenjen.Ettől függetlenül,szerintem mi,ha itt az idő a Klinikára megyünk majd.Aztán lesz ami lesz.

     

    Nekünk is rengeteget mozog már a babóca.Eleinte kis finom mozgások voltak,most meg már szemmel látható,amikor hullámzik a hasamFuri érzés:)

     

    Szerencsére engem az elején elkerültek a reggelo rosszullétek,sosem hánytam vagy ilyesmi.A korai szakaszban azzal volt gondom,hogy nagyon sokat szédültem,alacsony volt a vérnyomásom.

    Egyébként pedig inzulinrezisztenciám volt és ezért sikerült csak 3 év után teherbe esnem.Az elején emiatt sokkal többször kellett mennem az orvoshoz,figyelték folyton,hogy megtapad-e rendesen,vagy nincs e más gond,de szerencsére minden ok volt és most is az.

    Egyedül a vizelettel volt mostanában gond.A laborvizsgálat többször mutatott ki problémát,hogy nem tiszta teljesen,szednem kellett egy párszor gyógyszert emiatt.

    Csütörtökön megyek terhesgondozásra,kíváncsi vagyok,most mit fog mondani az orvos.

     

    Üdv: Kata 

     

    előzmény:
    d.nitta0712 (7)
    2012-09-04  15:04
  20. 2012. szeptember 4. 15:047.

    Szia, Kata!

     

    Már beszereztünk pár dolgot. Ruhácskák, kád, bébihordozó - az utóbbit ajándékba kaptuk a keresztszülőktől. A hétévégén fogjuk kiválasztani a babaágyat minden kellékével együtt. Most a pelenkázókomódot nézegetem, és hozzá vmi nem túl nagy szekrényt. De először legyen meg az ágy, és majd attól a színtől függ a többi kellék.

     

    A babakocsival szerencsénk volt, mert kinéztem egy nagyon aranyos kis modellt, ami újként sem túl drága, és épp volt egy használt egész jó áron, ráadásul itt Debrecenben. Úgyhogy meg is vettük azonnal. Egyébként Ber&Go Coletto a márkája. Nekem nagyon tetszik, mert tök praktikus, jól össze lehet csukni, nem túl nehéz, és szinte teljesen ledönthető a háttámlája...nekem nagyon tetszik. narancs-szükre színben sikerült beszerezni. http://www.bergon.hu/_coletto_bergo_babakocsi.html

     

    Ti vásárolgattok már? 

     

    A ruhákkal eddig az volt a probléma, hogy még a legtöbb helyen a nyári kollekció érhető el. De lassan már lehet találni hosszú ujjúakat is.  Tervezem, hogy benézek majd 1-2 helyre pellus és kence ügyben, mert azokat is jó lenne szeptemberben beszerezgetni. Csak olyan nehéz lesz eldönteni, hogy melyikből mi a jó. pl. pellus. Olyan sokféle tapasztalatról lehet hallani. 

     

    Neked van dokid? hová jársz terhesgondozásra? és azt tudod már, hogy hol fogsz szülni? Nekem majd kb. 2 hét múlva kell eldöntenem, hogy Kenézy vagy Klinika? Kíváncsi vagyok, h Te mit hallottál ezekről...nekem olyan vegyes....

     

    És Neked sokat mozgolódik már Anna? Alíz a múlthéten kezdte el, hogy reggel nagyon korán felébresztett a mozgolódásával. ez a 28. héten volt. Az még viszont jó, hogy éjjel nem ébredek fel, csak amikor pisilni kell. Már kétszer is ki kell mennem éjjelente...és mi lesz még a végén?

     

    Te hogy viseled egyébként? A veszélyeztetettség csak a munka miatt volt, ugye? 

     

    Üdv

    Nitta

     

     

    előzmény:
    d.kata81 (6)
    2012-09-03  20:14
  21. 2012. szeptember 3. 20:146.

    Szilvesztert szoktunk mondani mindenkinek,mert az első időpontom 12.30,de az egyik UH-s papíromra jan.1-et írtak.Úgy hogy a köztes időpont az szilveszter

     

    Az biztos,hogy tényleg van mit olvasni és nézegetni!

    És vettél már valamit?Vagy még csak tájékozódtok?

     

    Kata

    előzmény:
    d.nitta0712 (5)
    2012-09-03  19:32
  22. 2012. szeptember 3. 19:325.

    Szia, Kata!

     

    Ebben az esetben érthető, ha már nem dolgozol. A legfonotsabb, hogy a babóca már uton van :-) Én még dolgozom ezen a héten, jövő héten viszont már én is itthon leszek :-) már nagyon várom, sokkal több időm lesz olvasgatni, vásárolgatni, tájékozódni. A munkát eddig jól bírtam, de mivel irodai munka, az ülés 8 órában már nem túl kellemes.

     

    Te pontosan szilveszterre vagy kiírva? :-) Lehet újévi baba lesz?

     

    Üdv

    Nitta 

    előzmény:
    d.kata81 (4)
    2012-09-03  19:17
  23. 2012. szeptember 3. 19:174.

    Sziasztok!

     

    Nagyon örülök nektek,természetesen aktuális még a topik :)

    Már nem is reméltem,hogy írni fog valaki.

     

    Én a 23.hétben vagyok most,szilveszterre vagyok kiírva :)

    Kislányunk lesz,Anna.

     

    Én már tulajdobképpen a kezdetek óta itthon vagyok,veszélyeztetett terhesként,amit elsősorban a munkám indokolt,mert fizikai munkát végeztem két műszakban.És mivel 3 évnyi próbálkozás után jött össze a babóca,úgy gondoltuk,hogy jobb lenne itthon.Szerencsére az orvosom is így gondolta.

     

    És ti?Otthon vagytok már?

     

    Szép napot: Kata

  24. 2012. szeptember 3. 16:013.

    Sziasztok!

     

    Én is örülök ennek a deberceni kismamás fórumnak. Én is most várom az első babát :-) 29 hetes vagyok. Szívesen beszélgetnék én is debreceni kismamákkal tapasztalatokról, kórházakról stb.

     

    Én november 26-ra vagyok kiírva, a kislányunkat Alíznak fogjuk hívni :-)

    Ti kisfiút vagy kislányt vártok? Dolgoztok még?

     

    Üdv,

    Nitta

    előzmény:
    csillag0916 (2)
    2012-09-03  11:10
  25. 2012. szeptember 3. 11:102.

    Szia!

     

    Én szívesen beszélgetnék veled, én is debreceni vagyok és most várom az első babám. Én most vagyok 26 hetes. Nem tudom aktuális még?

     

    Üdv 

    előzmény:
    d.kata81 (1)
    2012-07-23  13:18

Címlap

top