Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2012. november 9. 12:143301.

    Szia!

    Köszönöm szépen a kedves szavakat meg a segítséget is.

    Igen,ez a narancsital olyan szörp-szerű-most már névvel mentem a recepteket,hogy tudjam kitől kell kérdezni :D. Köszönöm,hogy megnézed majd nekem!Akkor a martinit a konyhába kell valahova eltennem,bár helyem nem sok van,de majd kitalálom.esetleg a szekrény teteje...bár elég fura látvány lesz,de hát valamit valamiért

     

    Hát a kreatívkodás közel áll-/na,de szerintem nem vagyok ám olyan ügyes,ellenben lelkes az igen.Bár ha azt veszem,hogy a lányom születése előtt kb pont-pont-vesszőcske szinten mozogtam...akkor igen,haladok.

    A cd-k széle igen,sodort zsinórral van körbe ragasztva,de volt amit csak műhóval,sőt kókuszreszelékkel szórtam/szórtunk be.Én pl a fürdőszoba ajtóra szoktam felakasztani.Most tervezem(tavaly már volt) hópihe mintát rajzolni üvegfestékkel,azt tapasztottuk ablakra,ajtóra,sőt a konyhaszekrény ajtókra is. 

     

    Nálunk amúgy elég "érdekes" a karácsony.A fát általában már 23-án feldíszítjük,és reggelre jön a jézuska.(Így egyszerűbb a fa alá csempészni ugye...)Aztán reggel örömködés,meg egész délelőtt(vagy nap) pisziben lustálkodás,játék,tévézés.25-26-án van a családi vándorlás.(Amíg a lányom kicsi volt,24-e egy káosz volt,vonultunk a nagyikhoz,mire hazaértünk nyűgös volt-meg mi is-,már nem érdekelte semmi.Aztán egyszer azt mondtuk,bocs de elég.Kiderült,a nagyiknak is fárasztó volt,így megnemtámadási szerződést kötöttünk:csak a gyerek kap pl ajándékot,felnőttek nem.max valami sk dolgot.Egyik évben pl anyukám resztelt májat csinált nekem,amit csak én eszek,a párom meg a kedvenc pogácsájából,"amit csak a mama tud". Aztán beosztjuk melyik nap hova menjünk,ami nekik is jó.Így senki nem kap idegbajt,nincs rohanás.Lehet nem szabályos karácsony,de nekünk bejött :D)

    előzmény:
    banyoc@ (3299)
    2012-11-09  10:59
  2. 2012. november 9. 11:323300.

    Sziasztok!

     

    Mentettem a cserép-curos ötletet, úgyis gondolkodtam, hogy az idén milyen meglepivel készüljünk egy-két emberkének, akik nagyon megérdemlik.Tervben van. Filcdíszeknél nem vagyok én sem profi, csak van hobbi bolt a közelben, több színű filcet tudunk venni, és másolom, esetleg módosítom azokat az ötleteket, amelyek a neten találva jobban megtetszettek. Ja, és idő, türelem sem árt.Időnként egy dísz egy este. 

  3. 2012. november 9. 10:593299.

    Szia:)

     

    Üdv, a megszállott karácsonyi manók között:)))))

     

     

    Narancsital:  húúú most keverek asszem dolgokat... hol olvastad????? mert ugyan nekem otthon van egy kimondottan narancsital receptem, ami nem likőr, nem alkoholos, hanem amolyan ház dzsúz szerű, de régen vettem már elő és abszolút nem emlékszem rá... otthon meg tudom nézni est. 

     

    MAartini: az érési idő alatt a legideálisabb a szobahőmérséklet. Szerintem egy kamra már "hideg" neki, nem fogerjedni, össze érni. azért ahhoz, hogy az élesztő dolgozni tudjon kell némi hő. A konyha szerintem erre tökéletesen alkalmas, még akkor is ha néha valamennyit ingadozik a hőmérséklet a főzés miatt. Tedd valami olyan sarokba ami a legtávolabb van a tűzhelytől. (jó randa lesz amíg érik, ne rémülj meg tőle!:))))

     

     

    Ahogy elnézem Hozzád is közel áll az alkotás, a kreativitás!:))) nagyon szép és ötletes dolgokat hoztál!!! 

    A CD-k széle sodort zsinórral van dísztve??? nagyon tetszik! 

    előzmény:
    piripanna (3293)
    2012-11-09  10:20
  4. 2012. november 9. 10:543298.

    Sziasztok!

     

     

    Köszönöm a válaszokat a keményítővel kapcsolatban, akkor maradok az alakalmazásánál.

     

    Tegnap láttam az Aldiban narancskarikákat, fahéjrudakat és csillagánizs dekorokat 400 Ft/ csomag.

  5. 2012. november 9. 10:543297.

    Ígérem az utolsó képek! :D

    1, az emlegetett filcek( mézikét a lányom dekorálta,de mondtam ez elég horrorosra sikerült,kezdjük újra.Szerintem csak monster highes lett)

    2, hungarocell hóemberke

    3, egyik évben az iskolai vásárra készült tobozmanók

    4, ugyanide gömbangyalka.

     

     

    A festegetésről jut eszembe: én egy ideje(egy itteni topikban ajánlották),a dekuzáshoz is aquacolor színezőpasztát veszek.Persze nem teljesen olyan mint a hobbyfestékek,bár lakkozva látszatra nem sok a különbség,de: ha gyerekkel fest az ember lényegesen olcsóbb,egyszerűbb,és mivel könnyen kimosható,lemosható  az sem baj ha kiborul stb.

  6. 2012. november 9. 10:473296.

    Még egy adag:

    1-2: karácsonyfadísz egyszerű műanyag golyóból festve,szalvétázva

    3: a mi karácsonyi falunk

    4: ajándék cd borítója üvegfestékkel

     

  7. 2012. november 9. 10:423295.

    1. számítógépes egér,dekorpákával kövekkel díszítve

    2:notesztartó,kulcsosdoboz,papírzsepitartó

    3-4:f érfiszakasznak borosdoboz,poháralátét,tálca

  8. 2012. november 9. 10:383294.
    1Ezek fali pontosabban ajtóra akasztható díszek:cd lemezek szalvétázva,dekorhálóra ragazstva
  9. 2012. november 9. 10:203293.

    Sziasztok!

     

    Ha nem baj,mint "zugolvasó" csatlakoznék... :)

    Először:aki üvegeket keres-persze a pontos méreteket így nem tudom-tegnap a KÖKI-ben jártam.A második emeleten találtam egy nagyon helyes boltocskát,talán "Olcsó ajándékok" vagy ilyesmi a neve.A Libri könyvesbolttal ferdén szemben,a mozgólépcső mellett.Na ott láttam különböző üvegeket,fűszertartó féléket,kb 300 ft-os árakon.De rengeteg minden apróság van,és tényleg olcsón!Mutatok egyet amit vettem:hóemberkék fiú-lány 250/darab.

    Mutogatok még pár dolgot:karácsonyi sk díszeket,dekorációkat,és ajándékba készített dolgokat ha nem baj.

     

    Meg persze kérdeznék is ha lehet:

    Banyoc@ és Rágica a két célpontom!Írtátok a narancsital illetve a martini receptet,amit rögtön magamévá is tettem.Kérdésem:a narancsitalba kell valami tartósító?Vagy elég ha pl hideg helyen tartom?A martinit hol célszerű tárolni?Oké hogy hőt adó berendezés mellé ne,de hol jobb:konyhában(ahol azért váltakozóan van meleg) vagy mehet a hűvösebb kamrába?

    Köszönöm szépen előre is!

    Mutatok pár filcdíszt is,amivel szintén "megfertőztetek".A lányom is rákattant a témára(12 éves),úgyhogy varrogatunk.Nem mondom hogy profi dolgok-mert két balkezem van-de nekünk tetszik!

    1-2: hóemberek

    3:adventi koszorú pattogatott kukoricából

    4:a fali változat

  10. 2012. november 9. 09:543292.

    Nem tudom, hogy ki, de mintha valaki keresett volna karácsonyi sütikészítő tanfolyamot. Most láttam egy ilyenre kuponos akciót, Budapesten, szóval nem tudom, hogy az illetőnek jó lenne-e:

    http://www.napideal.hu/budapest/anyu-foz-fozois kola-karacsonyi-desszert

     

     

    Banyoc@, már én is kíváncsian várom, hogy milyen lett az álkandallód :) 

  11. 2012. november 9. 09:213291.

    Húúú ezt a kandallót tavaly készítette valaki, akir jelen volt a 2011-es karácsonyi topikban is.. és tudtommal idén itt is:) De sajnos a nevére már nem emlékszem. elnmézést topiktársunktól...

     

    Bevallom, hogy ez is inspirált abban, hogy idén nekiálljak. 

     

    Mostmár tényleg minden anyagom megvan hozzá.

    Múlt héten, vagyis a hosszú hétvégén be is akartam fejezni, de  technikai malőr volt: leejtettem a ragasztópisztolyt -olyan kinyomos akármi amit a nagyfiúk szoktak használni) és letört a ragasztóflakon csőre, orrán száján dőlt belőle a trutyi. Lezártam folpackkal, hogy hátha marad benne még menthető ragasztó amit majd valahogy felhasználok. 

    Aztán a tűzétrhez kellett volna pausz papír amire azt hittem. hogy van otthon..... nem volt:((( a hét elején akartam venni, de csak A/4-es volt, az meg kicsi. Tegnap sikerült vennem A/3-as méretűt -még az is kicsi, de megoldom) 

    Amint elkészült eláraszotm a topikot a fotókkal, merthogy munka köszben is készültek. 

     

     

    Nagyon szépekt csináltál, és az a nyalókás gyertyatartó!!!!!!!!! 

    előzmény:
    aiméejane (3288)
    2012-11-09  08:29
  12. 2012. november 9. 09:193290.

    :) Bevallom, hogy nekem is nagyon tetszik a téglamintás kandalló (ál) mert szeirntem valahol az az "igazi" legalábbis az olyan sokkal mikulásosabb, karácsonyosabb nekem. Sokáig törtem is rajta a fejem, viszont rájöttem, hogy a kékes - fehér-szürke néhol fekete színvilágú nappalinkban baromi ramatyul nézne ki. semmi barnás, sárgás, terrakotta, vöröses, téglás, pácolt, vagy nyers fás  árnyalat nincs, ezért döntöttem a fehéres-kékes márvány utánzat mellett.

    Szívem szerint én is téglásat csináltam volna:)

     

    Pont azért, mert annyira hideg színvilágúra sikerült anno a nappalink (ehhez volt már bútor meg minden, és csak a szín miatt több mint luxus lett volna kidobni) ezért a dekoráció, és it tmost főleg a karácsonyi mindíg meleg; piros, bordó, narancs, arany színű 

    előzmény:
    sziga (3277)
    2012-11-08  21:21
  13. 2012. november 9. 09:173289.

     

     

    Narancskarika: szerintem mindenképp otthon szárítsd le, tutti, hogy olcsóbb! Nem emlékszem a konkrét árra, de amikor én láttam boltban akkor szinte beleszédültem az árába! Igaz, nagyon szép volt, egyenletes vastagságú, és szinte azonos átmérőjű, tehát biztos, hogy több gyümölcsöt kellett felvágni ahhoz, hogy egy csomagnyi meglegyen, de akkor is brutálisan drága  volt!

     

    Száradási idő: teljesen változó, attól függ mennyire lédús a gyümölcs, és hogy hol tudod -milyen meleg helyen- szárítani. Én úgy szoktam csinálni, hogy nagyon szép kerek formájú, hibátlan héjú gyümölcsöt válogatok a szárításhoz. Megmosom, megtörlöm, éles késsel felszeletelem. A karikákat sütőpappírra teszem (próbáltam már konyhai kéztörlőre tenni, de az nagyon elázott) és felteszem a radiátorra. Az első napon nagyon sokszor, -szinte ahányszor elmegyek mellettük- átforgatom őket. Második napon is sűrűn még, aztán ha kell friss sütőpapírt teszek alájuk, és még napokig úgy hagyom, persze időnként forgatom. 

    Minden kis, apró, ficni akár félre sikerült  szeletet is leszárítok, mert biztos akad alkalom ahva kisebb kell . 

    A narancson kívűl én már szárítottam le citrom, vérnarancs  fehér-és piros húsú grapefruitot is. Egyedül az almakarika nem sikerült 

     

    Háát nem tudom, hogy milyen karton lenne az ami kibírná akültéri párát.... lehet hogy még a hungarocell is jobb lenne.. arra ráadásul könnyű felszúrkálni a díszeket.

     

    Most, hogy újra megnéztem, egyre jobban akarok ilyent!!!:) igaz nem kívülre, mert attól tartok, hogy a lépcsőházban ellopnák:((( viszont a konyhámba tökéletes lenne!!:))) húúú most aztán motoszkál ám a bogár a fülemben!!! -és még hungarocellem is van bőven hozzá)  meg régi narancs karikák, meg tobozok.... húúúha beindulta fantáziám!

    előzmény:
    majkati (3271)
    2012-11-08  20:30
  14. 2012. november 9. 08:293288.

    Sziasztok!

     

    Találtam egy álkandalló ötletet, szerintem még nincs késő nekiállni, aki ilyenben gondolkodik. Szerintem ez is mutatós.

    banyóca kíváncsian várom a te kandallódról a képeket.

     

    ljanka, köszi a linkelrejtési tippet, sikerült!!!!!

     

    Mutatom a tavalyi cserépmézijeimet, hátha valakinek ötletet ad: a felső cserépbe szaloncukrot, kicsi cukorkacsomagot, vagy akár mécsest is lehet tenni. Idénre is van már megrendelésem belőle.

     

    Már nem tudom ki kérdezett a fahéjról és csillagánizsról.

    A virágnagykerben ezt csomagolva adják, a fahéj kb. 8 cm-es, és legalább 50 db volt a csomagban 500 pénzért, a csillagánizs szerintem súlyra volt csomagolva, ebből szerintem 10 dkg vagy 15 dkg nem mértem le, volt 250 Ft. Nem tudom az Aldis, Lidles ár érték arányt így kiszámolni, de szerintem ez jóval olcsóbb.Sajnos még idén nem kaptak a virágnagykerbe, de ha megyek legközelebb, megírom pontosan az árakat. Pesten nem tudom, hol lehet ilyen virágnagykert találni, de  ami megyeszékhelyünkön levőbe még kártya sem kell.

     

    Belőlük készítettem ezeket a jópofa hűtőmágneseket az adventi vásárra.

     

    A 3. képen levő termésnek a nevét tudja valaki? Idén ilyen angyalkákat terveztem készíteni,remélem ezt is kapok majd a virágnagykerben.

     

    4. kép: gyertyatartó cukorkákból-- a netről gyűjtöttem, szeintem nagyon ötletes. megpróbálom kigondolni esetleg drótből el lehetne-e készíteni, és vagy ilyen mintás papírral becsomagolni vagy lefesteni, utóbbi szerintem macerásabb.

     

  15. 2012. november 9. 05:193287.

    Sziasztok!

    A BP.i virágpiacon(13.ker.)lehet olyan szarvast kapni amiről tettem fel képet sőt még hóembert is.Nagyon sok holmi volt a kezembe ezért nem tudtam lefényképezni,ha valaki estleg megy oda és szemből lefényképezné nagyon hálásan megköszönném!

  16. 2012. november 8. 22:303286.

    Szia!

    Köszönöm a segítségedet, meg fogom nézni őket. Remélem, találok olyat, amit el is tudok készíteni, nincs túl jó kézügyességem.

    előzmény:
    ljanka (3250)
    2012-11-08  10:12
  17. 2012. november 8. 22:043285.

    MIntha lett volna ilyen hátsó gondolatom.... köszi az infót.

    Most már tényleg jó éjszakát mindenkinek (hol az alvós smiley?)

    előzmény:
    Sil78 (3284)
    2012-11-08  21:56
  18. 2012. november 8. 21:563284.

    "Kedves Tolkien-rajongók!
    Sajnálattal közöljük, hogy a karácsonyi könyvvásárra tervezett Tolkien-kötetünk megjelenése átcsúszik 2013-ra. Üdvözlettel: A szerk."

     http://www.cartaphilus.hu/forum/forum/?wpforumaction=viewtopic&t=31.1

    előzmény:
    fruzsy79 (3283)
    2012-11-08  21:48
  19. 2012. november 8. 21:483283.
    Szia! nekem is nagyon fáj a fogam a Tolkien könyvre, te tudod mikor lesz a magyar kiadás megjelenése? Én sehol nem találtam rólla infót
    előzmény:
    majkati (3271)
    2012-11-08  20:30
  20. 2012. november 8. 21:473282.
    Jaj, semmi gond, azért nem létszükséglet :-D Én sem Pesten élek, szóval nemigen van rá esély, hogy összefussunk :-) Csak úgy kapóra jött, hogy valaki rákérdezett, gondoltam, nem veszíthetek vele, ha megkérdem, ki tudja, hátha őrizget otthon valaki egy rakattal :-)
    előzmény:
    majkati (3272)
    2012-11-08  20:41
  21. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 8. 21:403281.
    En muanyagbol csinalnam kintre. Olyasmi vastagsagubol, mint azok a tanyeralatetek. Azt lehet "tekerni", mert nem olyan vastag.
    előzmény:
    majkati (3278)
    2012-11-08  21:29
  22. 2012. november 8. 21:383280.
    előzmény:
    sziga (3279)
    2012-11-08  21:33
  23. 2012. november 8. 21:333279.
    Majkati: melyik is az amit meg akarsz csinálni kartonból? Muti, majd jól megszakértem
    előzmény:
    majkati (3278)
    2012-11-08  21:29
  24. 2012. november 8. 21:293278.

    HÁt igen, én is erre gondoltam :-/ de mennyi az annyi? egy hónapot kibír? mit okoskodni, ki kellene próbálni, nemde?;)

     

    Végülis már le van másolva a szabásminta, könnyű körberajzolva lemásolni, úgyhogy küldhetsz címet bátran;-) 

    előzmény:
    sziga (3277)
    2012-11-08  21:21
  25. 2012. november 8. 21:213277.

    FarkasÁgi: uhhh ez a napramorgó nem semmi! Nagyon szép!

     

    Banyóca: ma a körtéri hobbybolt kirakatában felfedeztem egy álkandallót, jól nézett ki. Tégla mintás volt.

     

    Majkati: a karton a párától is megadja magát egy idő után.

     

    A szarvas szabásmintáját nem tudnád valahogy eljuttatni nekem? Énisénis szeretnék ilyent varrni

    előzmény:
    FarkasÁgi (3265)
    2012-11-08  18:52
  26. 2012. november 8. 21:123276.

    Amikor itt mutattátok a pillecukorból készült hóesést, nekem inkább a vattapamacsok jutottak eszembe. Úgy látszik, nem csak nekem:) 

    http://www.karacsonyidekoraciok.blogspot.hu/201 1/11/hogolyo-ablakdisz.html 

  27. 2012. november 8. 21:083275.

    Mindenképp sokkal finomabb, ha öszeérnek benne az ízek.

     

    Csak olyan mézből érdemes, amely elég sokáig folyós marad, ezért tesziklegtöbbször akácmézbe, esetleg selyemfűmézbe.

     

    Magokat alapból nem szokták pirítani, de vannak, akik szokták, lehet úgy is, kicsit másabb lesz akkor az íze. Akár diákcsemegét is tehetsz bele, töbféle mag és aszaltgyümölcsök, mazsola keveréke - az unokatesóm méhész, leggyakrabban ezt veszik tőlük. 

     

    Az akácméz a legkevesebb értékes anyagot tartalmazza, de a leginkább semleges ízű, mézeskalácshoz a vegyes virágméz a legjobb.

     

    előzmény:
    majkati (3273)
    2012-11-08  20:44
  28. 2012. november 8. 20:513274.

    Én csináltam pár éve.

    Akácmézbe tettem, mert csak azt szeretem.

    Csináltam csak piros aszalt gyümölcsökből, aranyszínűekből, magokkal, és vegyesen magokat és gyümölcsöket.

    Még nevet is adtam nekik. Valami ilyesmit: "vörös öröm", "arany álom", meg ilyesmi. 

    A magokba tettem diót, mogyorót, kesudiót, meg tudom is én, mit? Vettem egy vegyes mixet, és azt használtam.

    előzmény:
    majkati (3273)
    2012-11-08  20:44
  29. 2012. november 8. 20:443273.

    Lassan jönnek ám elő a gondolatok, hogy mi van a fejemben:)

     

    Szeretném megkérdezni, hogy van-e közöttetek magos méz rajongó? Aki rendszeresen fogyaszt ilyesmit, illetve szokott rendszeresen vásárolni. Szeretnék ilyet is csinálni, de megakadtam, hogy mit szoktak beletenni (persze, mindent, de mi a legfinomabb?), a magokat pirítják-e előtte, a csak aszaltgyümölcsös finom-e, mennyi ideig kell hagyni összeérni, jobb előbb elkészíteni vagy frissen.... Köszönöm a tippeket. 

  30. 2012. november 8. 20:413272.

    Szia!

    Ne haragudj, válaszoltam ugyan a fejemben, de szerintem nem jött össze a gondolatátvitel...:)) szóval előfordulok időnként Bp-n. Viszont a rosszabb hírem, hogy otthon össz-vissz egy darab műanyag tégelyt találtam, de még megnézem, hogy Anyukámnál mi maradt otthon. Egy kicsit összemosódnak az emlékképeim, hogy melyik cuccom merre van, de mindenképpen írok, ha fellelem őket! Rajta leszek a témán. 

    előzmény:
    a1g1i1 (3269)
    2012-11-08  19:43
  31. 2012. november 8. 20:303271.

    Sziasztok!

     

    Kérdezni szeretnék. Megtetszett nekem is Sil78 által belinkelt narancskarikás karácsonyfa. Én a bejárati ajtó elé szeretnék díszt, szóval kültérre. Egyrészt nem tudom, ha kartonra ragasztom, hogy fogja bírni a kinti időjárást. Tető alá teszem mindenképp, szóval vizet miegymást soha nem kap, de a hideg-meleg, pára stb- szerintetek hogy bírná? Másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy mennyi időt kell számítani a narancskarikák megszáradására? Olcsóbb otthon szárítani vagy venni? 

     

    Én is szeretnék kültéri elemes világítósort (az a képzetem, hogy az elemes kevesebbet fogyaszt... mert egyébként sóher vagyok, azért sem szoktam kirakni világítást, hogy ne fogyasszon feleslegesen. Jójó, tudom, ciki, de ez van.) Ne haragudjatok, elfelejtettem, hogy mit írtatok, hol, mennyiért lehetne beszerezni. Köszönöm, ha még egyszer valaki meg tudná írni, aki érintett ebben. 

     

    Köszi a tchibo-s linket, tegnap meg is rendeltem róla sütiformákat:) Főleg, hogy ingyenes a szállítás most néhány napig. Egyébként már láttam belőle ajánlást az Éva adventi számában. HÁt, ez a magazin nem nyerte meg a tetszésemet. Vettem egy reklámújságot tök drágán. A Blikk Nők adventi száma lényegesen olcsóbb és sokkal tartalmasabb.

     

    Nem bírtam kivárni a Tolkien könyv magyar megjelenését, így megvettem angolul. Tök állat:) Köszi a tippet! Apósom íróember, őt szeretnénk megkérni valami hasonló mutatványra. 

     

    Ja! Dm-ben néztem wcpapírt, de én nem találtam...hol kell keresni, milyen márka? Vagy Rossmannban...

     

    Sajna a shoppingolásom kedden igen rövidre sikeredett, alig egy órát tudtam maradni, az is csak annyira volt elég, hgy a müllerben körülnéztem. Na majd bepótolom. Talán. Egyszer. Valaha... 

    Elhoztam egy játékkatalógust, otthon átbogarásztam  Hát, khm. Vannak azért árak.

    Idén gazdasági és egyéb szempontokból a családommal szerencsére megállapodtunk az sk ajándékokban, hurrá! 

     

    A rénszarvas a tavaly novemberi vagy decemberi praktikában van, de szerintem az egy kicsit szögletesebb, mint a mutatott kép http://www.praktika.hu/csaladban/szarvas_ajandekba/10 604/ Ezt egyébként idén én is szeretném megvarrni, már tavaly előkészültem rá:)

     

    Lassan elteszem magamat. Köszönjük mindenkinek a sok jó tippet! 

     

  32. 2012. november 8. 20:223270.

    Ági! ez gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!! Iszonyatos meló lehetett összerakni!:)

    Gratulálok, és emelem kalapom!!!!

    előzmény:
    FarkasÁgi (3265)
    2012-11-08  18:52
  33. 2012. november 8. 19:433269.

    Sziasztok!

    Alig van időm, pedig több mindenre is kéne reagálnom, de nem tudok visszaolvasni :-( Amire emlékszem, hogy kaptam tésztasaláta-receptet, köszi, aki írta, és a rengeteg ötletet meg linket is, mindenkinek!!

    Testápolórecept: a www.cosmio.hu oldalon vannak fenn receptek, én azok alapján csinálom. Voltam náluk egy tanfolyamon, és nagyon hasznos volt, ráadásul meggyőződhettem róla, hogy Kati (akié az egész) borzasztóan alapos, csak a legjobb alapanyagokat veszi meg, így tudom, hogy tőlük nyugodtan rendelhetek. Sok infó van fenn az oldalon, de ha kérdésed van konkrétan, írj nyugodtan, segítek, ha tudok.

    előzmény:
    FarkasÁgi (3261)
    2012-11-08  18:17
  34. 2012. november 8. 19:343268.
    A keményítő általában helyettesíthető a kekszeknél liszttel, de más lesz az állaga. Keményítővel omlósabb lesz, mint csak liszttel.
    előzmény:
    csitar (3266)
    2012-11-08  18:55
  35. 2012. november 8. 19:243267.

    Azt nem tudom, hogy mivel, hogyan helyettesíthető, de:

    Én megsütöttem burgonya és kukoricakeményítővel is és a kukoricás sokkal sokkal finomabb lett szerintünk. 

    előzmény:
    csitar (3266)
    2012-11-08  18:55
  36. 2012. november 8. 18:553266.

    Sziasztok!

     

     Kérdés!

     

    A narancsos keksznél elengedhetetlen a keményítő vagy helyettesíthető valamivel???  Tulajdonképp liszttel lehetne kiváltani nem?

     

    Előre is köszönöm a választ.

  37. 2012. november 8. 18:523265.

    Sziasztok!

     

    Otthon jártam, lefotóztuk a tojás mozaik képemet!

     

    Én előbb festettem a tojásokat és azokkal raktam ki a képet.

     

    Aki ilyennel próbálkozik KITARTÁST  és sok sikert kívánok !

     

     

  38. 2012. november 8. 18:393264.

    Sziasztok!

     

    Reni007: Rénit egy nem is oly régi praktikás számban láttam, sajnos nem emlékszek melyikben volt. Pirosbarnás  kockás anyaggal lett készítve, egész nagy méretű lett. 

  39. 2012. november 8. 18:333263.
    WOW! CSODÁLATOS A BLOG, GRATULÁLOK!
    előzmény:
    ljanka (3251)
    2012-11-08  10:15
  40. 2012. november 8. 18:233262.
    Köszönöm szépen!
    előzmény:
    Oliva_ (3106)
    2012-11-05  19:04
  41. 2012. november 8. 18:173261.

    Kedves Ági!

     

    Milyen testápolókat készítessz?

     

    Tudsz esetleg recepteket közre adni?

     

    Üdv.,

    Ági 

    előzmény:
    a1g1i1 (3072)
    2012-11-04  22:32
  42. 2012. november 8. 16:253260.
    Koszi magika, akkor megnezem az Ikeat is :)
    előzmény:
    Mágika (3252)
    2012-11-08  11:52
  43. 2012. november 8. 16:243259.

    Sziasztok!Én ilyen rénit szeretnék varrni valakinek van esetleg szabásmintája vagy ötlete hol van leírás hozzá!

    Köszönöm!

  44. 2012. november 8. 16:233258.

    Koszi :)

    Bp, csak errefele sehol sincsen kik, igy ott kb sose jarok, de majd keresek egyet valahol :) 

    előzmény:
    banyoc@ (3249)
    2012-11-08  09:51
  45. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 8. 15:043257.

    Ez volt mar?

    https://www.facebook.com/INSPIRACIOKKARACSONYHOZ

     

    Az inspiraciok.hu facebook-os oldala. Nagyon jo dolgok vannak fent.

  46. 2012. november 8. 14:263256.

    Szia!

     

    Én úgy szoktam festeni mostanában, hogy van pár alapszínem akrilfestékből és sok színben temperám. Rendszerint kikeverem a színeket, tehát van benne akril és tempera egyaránt kb. fele-fele arányban, így olcsóbb festeni és tartósabb is lesz, mint a sima tempera, ráadásul sok-sok színárnyalatot lehet így létrehozni.

    Ha megszáradt erre teszek egy vékony lakkozást (pl. decoupage ragasztó).

    A sima temperát is lehet fixálni lakkozással (ezután senki meg nem mondja róla, hogy temperával festetted), viszont, ha nincs benne akrilfesték, akkor könnyen maszatolódik  a festés a lakkozásnál, erre ügyelni kell. 

    Ha spray-vel lakkozunk akkor nincs ilyen gondunk.

    előzmény:
    PetraH (3253)
    2012-11-08  12:48
  47. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 8. 13:473255.

    Köszi a tippet!

    előzmény:
    narocsi (3247)
    2012-11-08  09:05
  48. 2012. november 8. 12:593254.

    Szerintem bármilyen akril festékkel...

    sőt akár temperával is....... talán. 

    előzmény:
    PetraH (3253)
    2012-11-08  12:48
  49. 2012. november 8. 12:483253.

    Sziasztok!

     

    A napokban vettem polisztirol angyalkát. A lányommal szeretnénk befesteni, de igazán nem tudom, hogy mivel lehet festeni. Tudna nekem ebben valaki segítenik? 

     

    A választ előre is köszönöm

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  50. 2012. november 8. 11:523252.
    aiméejane  nagyon jó kis ötleteket hoztál, a poharas gyergyatartók szuperek,és a recept is jól hangzik, finom lehet.

    rágica  annyi jó filc díszt hoztok, hogy a végén még én is kedvet kapok hozzá!  Nagyon jó ötletek vannak ezen az oldalon.

    Sil78  ügyes vagy, aranyos lett Málnás Etelka
    rágica  te is nagyon jó filc diszeket hoztál
      Valaki keresett nagy bögrét, én tavaly az IKEÁ-ban vettem karácsony környékén 1/2 litereset és nem volt túl drága, "sörös korsó típusú" vagyis keskenyebb az átmérője, mint a magassága, tehát hosszúkás a pohár, jól mutatna rajta a gyerkőc picike kacsója .  Év közben az Auschan-ban is láttam ilyesmi bögréket 1.000.- körüli áron, ezek inkább öblösek voltak, fazonra mondjuk olyan  mint ez a kávás pohár .
    előzmény:
    aiméejane (3240)
    2012-11-07  23:22
  51. 2012. november 8. 10:153251.

    Rejtettl link: beírod a szöveget, aztán amelyik szónál a linket akarod megjeleníteni, azt kijelölöd, és rámész arra a dupla karika jelre a szerkesztésben (link hozzáadása / szerkesztése). Ott a link URL-jét bemásolod és "beszúrás". És tádámmm, például ilyen lesz

     

     

     

    előzmény:
    aiméejane (3237)
    2012-11-07  22:49
  52. 2012. november 8. 10:123250.

    Karácsonyi ablakdíszeknek külön poszt nincs a gyűjtő-blogunkon, de akár innen szemezgethetsz, hátha valamelyikből inspirálódsz:

    http://karacsony2012.blogspot.hu/2012/10/d ekor-lakasban.html

    http://karacsony2012.blogspot.hu/201 2/10/ajtodiszek.html 

    MEg a blog többi oldalán is természetesen (ez az eddig felmerült össze ötlet, kép, alkotás....) 

    előzmény:
    layuda (3242)
    2012-11-08  00:30
  53. 2012. november 8. 09:513249.

    Nem tudom merre élsz, laksz, de én mintha KIK-ben láttam volna kb 1-2 hete hatalmas nagy bögrét!...... Nem tudom, hogy pontosan mekkora volt a térfogata, de az tutti, hogy sokkal nagybb, min amit én eddig láttam.

     

    Noteszka:) nekem már kb 10 éve van egy ilyenem:) Ennélkül meg is lennék lőve:) 

    előzmény:
    Doti (3248)
    2012-11-08  09:34
  54. 2012. november 8. 09:343248.

    Sziasztok!

     

    Koszonom mindenkinek a szep szavakat az adventimrol...:)

     

    Es nagyon koszi a tchibos linket, epp gofrisutot vadasztam :)

     

    Es egy kerdes, keres: keresek nagyon nagy (7dl es minimum) bogret, raadasul olyat, ami nem mintas, higy dekoralhassuk is apanak karacsonyra (marmint en dekoralom, mert o meg csak hat honapos :) de hat az elso karacsonyan jo lenne valami maradando emlek apukajanak:)))

     

    Szoval, ha lat valamit valahol irjon! Koszi :)

     

     

    Es eszembe jutott emeg egy otlet, ami szamomra marannyira nyilvanvalo, hogy fel se tunik. Lehet, hogy keson szolok, de talan ajovoremasnak is jo otletlehet, en a baratnomtol hallottam, es szerinte, zsenialis. Szoval nekem van egy karacsonyi fuzetem (ami mar tovabbfejlodott ajandekos fuzette), ami gyakorlatilagegy picike notesz, egezs evben velem jona taskamban mindenhova. Minden fontos embernek van benne egy kulon lapja esha barhol barmikor valami szoba jon, amirol ajandek jut eszembe, azonnal felirom (fontos, hogy azonnal!!) igy a karacsony (vagy szulinap stb) elotti panikhangulatban felnyitom, es kiderul, hogy nemhogy "nincs semmi otletem", de egy csomo van :))) es ha mondjuk nyaron irtam fel, akkor martuti, higy senki nem emlekszik arra a beszelgetesre, amikor szoba jott.... Plusz evekig latom, ki mit kapott (mert onnan huzom ki)

     

    (gepelesi hibakert bocs, tapipadon gigabena vagyok) 

  55. 2012. november 8. 09:053247.

    Szerintem a "foltosokat" kérdezd inkább. Vagy majd ha lesz Borcsamama, akkor vele egyezkedj

    Foltosok=foltvarrók

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (3234)
    2012-11-07  21:30
  56. 2012. november 8. 08:233246.

    Gyönyörűek, bármelyiket elfogadnám, de ahogy elnézem a méreteket egyik sem túl nagy, viszont az árak azok az egekben vannak.....

     

    előzmény:
    fórumozok (3228)
    2012-11-07  19:50
  57. 2012. november 8. 08:153245.
    óóó itt aztán van minden!:) órákig el tudnám nézegetni ezeket az ötleteket, szépségeket, de sajnos dolgoznom kell:((
    előzmény:
    rágica (3229)
    2012-11-07  20:17
  58. 2012. november 8. 08:153244.
    De édes ez a macipár:)))))) ügyes vagy!:)
    előzmény:
    Sil78 (3232)
    2012-11-07  21:02
  59. 2012. november 8. 08:153243.

    Köszönöm, hogy gondoltál rám!:) nagyon tetszik az ötlet, hogy papírházakkal bővíteni a falucskát!:) ha kész a kandallóm, ez lesz (az egyik) következő projekt!:) Eleve elő kell vennem a meglévő részeket, hogy lássam a méreteket, az arányokat. Ha esetleg meglesznek a sablonok, akkor megköszönönném, ha közzé tennéd.

    Kindertojás figuráimat már étnéztem, de semmi használható nincs köztük:(

     

    nagyon ötlete dolgokat hoztál megint:)) a talpas poharak nagyon tetszenek.. El tudnám őket képzelni az ünnepi asztalon....

    Nézegettem már ilyen poharakat boltban (nekem nincsennek) de elég drágák, de hétvégén megpróbálok néhányat beszerezni a vásárban a lim-lomos árusoktól:) 

    előzmény:
    aiméejane (3238)
    2012-11-07  23:08
  60. 2012. november 8. 00:303242.

    Sziasztok!

    Most találtam rá a topikra, még nem nagyon tudtam visszaolvasni. Tudnátok nekem képeket felrakni karácsonyi ablakdíszekről vagy olyan linket, ahol ötleteket találok ehhez?

    Köszönöm előre is!

  61. 2012. november 7. 23:583241.
    olcsóbbak szoktak lenni, mint a lidl-aldi?
    előzmény:
    aiméejane (3240)
    2012-11-07  23:22
  62. 2012. november 7. 23:223240.

    Utolsók mára:

     

    1. Fahéjrúd, filcmagyal bogyóval, és karácsonyi színvilágú fonallal- egyszerű és mutatós.

     

    Ma voltam előzetes karácsonyi felfedező úton a városban, de a virágnagykerbe még nem érkezett meg az olcsó fahéj és csillagánizs szállítmány :(

     

    2. hóemberek pingponglabdából.. zabálnivalók..

     

    látom már pingponglabdákat is be kell szereznem..

     

    3. Fogasból karácsonyfa.. ötletes

     

    4. Festett poharak mécsestartóként... üde és vidám színfoltja lehet az asztalnak..

     

     

  63. 2012. november 7. 23:143239.

    Ötletek a kisgyerkeseknek:

     

     

    1. Ujjnyomattal rénszarvas a gömbre..

     

    2. ujjnyomatos üdvözlőkártya, képeslap

     

    3. Talplenyomatból karácsonyfa, akár üdvözlőkártyának is..

     

    4.  Saját karácsonyfa a kicsiknek- garantáltan nem törnek el a díszek :) s a kicsi kedvére pakolhatja őket.. Egyébként zesniális ötlet.

     

     

  64. 2012. november 7. 23:083238.

    Szisszka: nagyon jók lettek a rénik, ezt a sablont én is kinéztem már magamnak.

     

    A rénszarvasok agancsát esetleg úgy lehetne megmerevíteni, hogy  egy drótot teszel a két filc közé, és úgy varrod össze. Legalábbis én így készítettem a villanykörtés díszeknek a sapikat.

     

    Banyóca: találtam két ötletet a falucskádhoz kandelláber ügyben. Igaz az egyik szerintem madárfészek, de neked van olyan kreativitásod, hogy tovább tudod gondolni, vagy valaki közülünk.

     

    A papírházikók mellett levő kandelláber papírból készült, sablonjára nem akadtam eddig rá.

     

    Egyébként, aki nem akar vagyonokat költeni kerámia házikókra, az először elkezdheti papírból megvalósítani.. van pár sablonom, majd ha egy mappába kerül felteszem. 

     

    Karácsonyi falucska kiegészítői: Jó dolgokat lehet találni a kindertojásokba rejtett apróságok között. 

    Így találtam  ma 4 aprócska házikót, egy síelő fúcskát, 2 kisvonatot, egy lovas fogatot, pici műfenyőt és a betlehemi feeleinghez barikát, csacsit.. lehet mégis lesz nekem is falucskám??

    Majd körülnézek a lomisoknál (Ausztriából hozzák) a faluban, biztos lesz nekem megfelelő a látszólagos kacatok között.

     

    Nagyon megtetszettek a képen levő rénszarvasok, megnézem van-e ilyen anyagom, mert akkor ideje lenne gyártani párat.

  65. 2012. november 7. 22:493237.

    Sziasztok!

     

     Elég nagy a csend errefelé... Biztos mindenki lázasan készülődik, készülnek a szebbnél szebb alkotások..

     

    Jó ötleteket tettetek fel már megint. 

    A sütik és a menük kapcsán csak kapkodom a fejem, mentegetem őket szorgalmasan. 

     

    Eddig csak ötleteket láttatok tőlem, most meg szeretnék osztani veletek , egy nekünk jól bevált receptet - nem éppen fogyókúra barát, de nagyon finom.

     

     

    Mustáros kozák pecsenye

     

    5 szelet bármilyen húst (tarja, karaj, comb, sőt én már készítettem csirkecombból is),  besózok, kicsit megborsozom,, majd ez közepes tepsit kizsírozok, vagy olajjal jól megkenem,, s egymás mellé  fektetem a húsokat. Megkenem mustárral és a következő tölteléket ráborítom a húsra:

     Összekeverem  a 2 főtt, felaprított tojást, 3 áztatott zsemlét, 10 dkg apróra vágott csirkemájat, 10 dkg összeaprított gombát,  apróra vágott petrezselymet, sót, borsot, majorannát, kevés zöldborsót, 1 nyers tojást.  (meg szoktam bolondítani kukoricával is)

    Utána a tetejüket megkenem gazdagon tejföllel.

    Fél óra alatt, közepes lángon megsütöm.  Mielőtt lekapcsolnám a sütőt, a tetejét megszórom reszelt sajttal.

     

     

    A mennyiségeket arányosan növelheted.

     

     

    Lassacskán nekem is végleges  már az ajándéklista, a kivitelezésnek kell nekiállnom, és mutatom  lassan az elkészült műveket.

     

    Tegnap este összeraktam egy sk karácsonyi pókerkártyát, de még van mit finomítani rajta. Vagy ez már túlzás? 

     

    Gondolkodom még egy Fekete Péter jellegű karácsonyi témájú kártyán is, de ez még képlékeny a fejemben. A krampusz, mint Fekete Péter  még hiányzik a gyűjteményemből, amit eddig a neten találta, kevésbé tetszik.

     

    Valaki segítsen, hogy lehet ide rejtett linket kitenni.. eddig nem jöttem rá..

     

    További jó munkát!

  66. 2012. november 7. 22:403236.

    *Lindi* idén is elkészítette a jövő évi naptárt, amibe csak a saját képeket kell beleilleszteni, névnapok is bele vannak írva. innen le tudjátok tölteni.

    szép ajándék a rokonoknak, barátoknak!

  67. 2012. november 7. 21:533235.

    Sziasztok!

     

    Készült is azóta jó néhány, fogom pótolni a fotót, csak mostanában kicsit mozgalmas volt a hetünk, holnap úgy néz ki, gyerekorvos lesz, szóval nem feledkeztem meg, csak tolódik kissé. 

  68. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. november 7. 21:303234.

    A filcdiszesrol iszonyu jo blogokba lehet eljutni, a diszek pedig csodasak!

    En nagyon szeretem a filcbol keszült dolgokat. A meskan is kerestem valakit, aki filcbol csinalna nekem laptoptaskat, de senki nem jelentkezett. :(

     

    Köszi a linket!

    előzmény:
    rágica (3229)
    2012-11-07  20:17
  69. 2012. november 7. 21:083233.

    Szisszka, ez a szán nagyon jól néz ki! Ügyes vagy! Na ez az, amit én nem vállalok be, szalvétatechnikán kívül még nem sok mutatós végeredményem volt. De jó látni, hogy milyen kreatív társaság van itt!

     

     A "kávés" üzlet kínálatában tényleg szépséges dolgok vannak. A süteménykiszúró kapcsán, amin sok forma sorakozik és egyben lehet kiszaggatni őket...... tavaly (vagy előtte?) tecsóban találtam ilyet, egy süteményeskönyvhöz volt csomagolva. Árra már nem emlékszek, akkor ajándékba vettük. Egy próbát megérhet, ha valakit érdekel.

     

     

    előzmény:
    Szisszka (3214)
    2012-11-07  15:12
  70. 2012. november 7. 21:023232.

    Szisszka: Jaj, de cuki... Több rétegben is túl vékony a filc?

     

    Eszterlili: várjuk ám a fotóidat. ;)

     

    Én meg bemutatom Macinét (született Málnás Etelka). ;)

    előzmény:
    Szisszka (3214)
    2012-11-07  15:12
  71. 2012. november 7. 20:243231.
    ITT még sablonok is vannak!
    előzmény:
    rágica (3229)
    2012-11-07  20:17
  72. 2012. november 7. 20:223230.

    Szia!

     

    Nagyon jó lett. Én még küzdök vele. A télapóm van kész, meg másfél szarvas. A szarvas agancsát hogy egyenesítetted ki? Az enyém lekonyul.

    Beragaztóztam kicsit, de így is.

    Majd ha kész leszek ( remélem hétvégén sikerül befejezni ) rakok fel képet.

    előzmény:
    Szisszka (3214)
    2012-11-07  15:12
  73. 2012. november 7. 20:173229.
  74. 2012. november 7. 19:313227.

    lányok, elkevertem a karácsonyi faluval kapcsolatos privijeimet, bridzso üzijén kívül egyiket sem találom.

    arra kérem, h aki írt ezzel kapcsolatban, keressen meg újra priviben, most már tudok pontosan válaszolni az árakról!

    bocsi a többiektől!

  75. 2012. november 7. 17:503226.

    Kedves Karácsonyvárók!

    Ha van egy kis időm, a háttérből követem a fórumotokat, mivel én is nagyon szeretem a karácsonyt, a készülődést, mindent ami karácsony. :-) Gratulálok mindannyiótoknak, nagyon sok szépséget láttam Tőletek, és köszönöm a sok inspiráló ötletet is!

    Mutatok majd néhány képet a korábbi "alkotásaimból" is, de most azért jelentkeztem be, mert éppen az előbb láttam valamit a Neten, ami lehet, hogy érdekel Benneteket is. (Nekem nagyon tetszik.) Sajnos nem sikerült a képet lementenem, csak a linket tudom ide másolni (legalábbis remélem, hogy legalább azt sikerül. Annyit azért elárulok, hogy egy sütiformázó "készletről" van szó! :-) http://www.tchibo.hu/Betlehemes-jatek-suetemenykiszuro-formak-p400022134.html?x=H4sIAAAAAAAAAAGGAHn_AAAAAAEytBoAAAE627SX2wAUQUVTL0NCQy9QS0NTNVBhZGRpbmcAgAAQABB0wJFX5qSBJOSKjf94t4rCAAAAMJviQ73mHuLYjn6bfT7mtjU0uKVvol_cGk98y2sVihS4XWv42jgMmh5fDYtU1GI4FQAU4YCL0mQ4xIkvj4Z2d0e7YYWoLNGC4BjphgAAAA%3D%3D&wbdcd=tapAwLnAa5

    Majd még jelentkezek, hogy mikor azt sajnos nem tudom előre. :-(

    Üdv Mindenkinek!!!

  76. 2012. november 7. 17:283225.

    Sziasztok!

     

    Szisszka, Sil78: Nagyon filceseket hoztatok!

    Fotóval én is jövök, de nem tudom mikor. Még lesz angyal, mackó,mézi, aztán most pihi lesz. Ha áll a fa, lehet, hogy folytatom, de most úgy érzeem, bőven elég lesz ennyi. 

  77. 2012. november 7. 17:173224.

     

    A bécsi házacskákat jól nézd meg, mert akkor lehet, hogy csak ottanival tudod majd bővíteni, mert az anyaguk más. Lehet magasfényű porcelán, égetett kerámia, vagy fa, ráadásul évről évre változik, ami volt tavaly, az lehet, hogy nincs az idén.

     

    olvasom, hogy mennyiőtöknek gond az íróka, a sokszor jól átszitált porcukrot keverni kell fehéredésig, jó sűrűre a fehérjével, ha folyik kell még bele cukor, ha sűrű, citromlécseppekkel vagy ecetcseppekkel higítjuk, ezt egyébként menetközben is kell, mert sűrűsödik. / Minta az 1127-es képek/  A mézes formák alját nem árt egy kicsit lekaparni, vagy reszelőt végighúzni rajtuk, jobban tapad rá az íróka- Csirritől tanultam én is a " ti hogy diszítitek ... " c topikból.

    előzmény:
    sziga (3195)
    2012-11-06  21:13
  78. 2012. november 7. 16:323223.

    Merc

    Én nem is ismertem ezt a tchibo-sat, nagyon köszi érte :)

    vannak jó dolgok! Egyébként épp ilyen coffee-to-go bögrét kerestem, mert azt találtam ki, hogy a kisebb gyerkőctől ez lenne az ajándék apának, egy tenyérlenyomattal. Csak azt nem tudtam, hogy a fémes felületűre hogyan tehetnék tenyérlenyomatot, hogy tartós legyen, viszont itt van cserélhető betétlapos is, igy ez a gond megoldódni látszik :) Hurrá!!!! :)

     

    Banyoca, Sáfrány

    Köszönöm szépen :) 

     

     

     

    előzmény:
    merc (3215)
    2012-11-07  15:13
  79. 2012. november 7. 16:233222.

    Sziasztok!

     

     

     

    A karamall krémhez: a multiknál van ARBAT nevű orosz bolt-  pl. Auchan vagy a Fény utcai piacon  a külső oldalon, az August cukrászdával szemben- ott készen lehet kapni dobozosat, olyan 600 Ft. körüli áron, isteni finom. 

  80. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. november 7. 16:173221.
    Szisszka, nagyon jó lett a szarvasos szánod, hogy lennél balkezes?
    előzmény:
    Szisszka (3214)
    2012-11-07  15:12
  81. 2012. november 7. 15:383220.
    Köszönöm, közben már megtaláltam. De ezek is nagyon jók!
    előzmény:
    ljanka (3211)
    2012-11-07  12:18
  82. 2012. november 7. 15:353219.

    nagyon jók ezek a sütiformák:-) már többször néztem az üzletet, de még nem mentem be, azt hiszem ezem most változtatok:-))))))

     

    előzmény:
    merc (3215)
    2012-11-07  15:13
  83. 2012. november 7. 15:343218.

    De gyönyörű és szuper dolgok vannak itt!!! csak ne lennének olyan drágák!!:( Viszont az a sütemény kiszúró rács, ahol több darabot lehet egy mozdulattal kiszúrni, az nagyon tetszik! lehet, hogy megvizslatom személyesen, és eldöntöm.....

     

    ( vagy írok a Jézuskának, hogy hozzon nekem egy ilyent):)))

    előzmény:
    merc (3215)
    2012-11-07  15:13
  84. 2012. november 7. 15:303217.
  85. 2012. november 7. 15:273216.

    De aranyos lett!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))

    Nekem teccccik:)

    előzmény:
    Szisszka (3214)
    2012-11-07  15:12
  86. 2012. november 7. 15:133215.

     Még csak online rendelhető karácsonyi dolgok, de jövő hét szedától a oltkban is, sok szép érdekeskiszúró is van benne, 

     

    ledes mécsest szeretnék én belőle, de még anyi minden mást is:

     

    http://www.tchibo.hu/Advent-kave-suetemeny-hangulato s-dekoracio-t400010892.html

  87. 2012. november 7. 15:123214.

    Sikerült lefotózni :D

     

    A4-es filclapokból készült, de a filc vékonynak bizonyult sajnos, legközelebb megpróbálom vasagabb anyagból.

     

     

    előzmény:
    Szisszka (3213)
    2012-11-07  14:53
  88. 2012. november 7. 14:533213.
    Én elkészültem a filc rénszarvasokkal, szánnal, télapóval. Máris kissé megviseltek, mert a fiaim egyből rávetették magukat. Igyekszem lefotózni, és aztán felteszem :) Kétbalkezességem ellenére, szerintem cuki lett :D 
    előzmény:
    Szisszka (3212)
    2012-11-07  14:51
  89. 2012. november 7. 14:513212.

    Sziasztok! :)

     

    Écus

    Ez a karácsonyi kvíz mekkora ötlet!!! :) nagyon szuper! :)

     

    Aiméejane

    Megint nagyon szuper dolgokat tettél fel :)

     

    Lekvár: nálunk az ünnepi időszak alatt el is fogy az a pár üveg, ami készül, igy nem tudom milyen sokáig áll(na) el :D

     

    Barca

    Jajj, de szép a mézeskalácsházikód!!! :) És nagyon tetszenek a hungarocell hóemberkék is! :) Úúúgy megcsinálnám... de már annyi minden van, ami elkészítésre vár... :(

    Éééés a karácsonyi kis falud is nagyon bájos, nekem tetszik a háttér!!!! :)

     

    Doti

    Fantasztikus ez az adventi koszorú! Nagyon jól mutatnak rajta a kockacukrok, nem is gondoltam volna :)

     

    Sil

    a karamelles krém receptet tuti ki fogom próbálni, imádom az ilyneket :D Jaaaaj :D

     

    Eira

    Kitratás az éjszakához!!!

     

     

    előzmény:
    Écus (3144)
    2012-11-06  13:21
  90. 2012. november 7. 12:183211.

    Vagy kéz-láblenyomatok még itt is vannak:

    http://karacsony2012.blogspot.hu/2012/10/kez-es- lablenyomatok.html

     

    ne rágd át magad a hozzászólásokon, én már megtettem, a képek mind felkerültek a blogba 

    (na jó, csaltam, a karácsonyi falus képekből csak azok kerültek fel amik valamelyik fórumtag sajátjai, a neten találtak nem 

    előzmény:
    kalrita (3209)
    2012-11-07  11:53
  91. 2012. november 7. 12:163210.

    Meg is van, szerencsém volt és most rátaláltam .

     

    1. kép: rénszarvas, amit kerestem

     

    Mégegyszer köszönöm! :)

  92. 2012. november 7. 11:533209.
    Köszönöm, megnézem, ha nem találom legfeljebb majd mégegyszer megnézem a 3000 hozzászólást. Lehet, hogy még találok megint új ötleteket, amik eddig elkerülték a figyelmemet.
    előzmény:
    TSE (3208)
    2012-11-07  11:06
  93. TSE
    TSE
    2012. november 7. 11:063208.

    Szia,

     

    Sajnos én sem találtam meg, de nézz körül a blogban, hátha oda is fel van téve. 

     

    http://karacsony2012.blogspot.hu/2012/10/filc-d iszek.html

    előzmény:
    kalrita (3206)
    2012-11-07  08:50
  94. 2012. november 7. 10:213207.

    Sziasztok:-)

     

    Na végre előkerülök én is. A tegnapi napot nem is tudom, hogy jellemezni... leginkább így:

     

     

    Olyan sokan írtátok a fini lekávárokat. Nekem nagyon nagy szerencsém van, mert a sógornőm minden évben készít és éppen a hétvégén kaptunk 5 üveggel:-))) Pár hét múlva újra találkozunk, majd megemlítem neki a sok sok izgalmas ízt:-))) És kérek tőle házi pálinkát is (csak el ne felejtsem:-)) ) Minden alkalommal amikor fáj a gyomrom vagy nehezebb kaja után eszembe jut, hogy milyen jól esne egy icipici kupica. Persze gyógyírként

     

    barca: nagyon szép a kari falud

     

    Sil: sok szép ötlet hoztál, köszönjük:-)

     

    Doti: jó lett a koszorúd:-))

     

    perdita: álomszépek ezek az angyalok:-))

     

     Na megyek egy kicsit

     

    Majd még benézek, szép napot mindenkinek

  95. 2012. november 7. 08:503206.

    Sziasztok!

     

    Ha lehet, csatlakoznék én is a csoporthoz, és rögtön azzal a kéréssel is kezdeném, hogy Valaki felrakott közületek egy filc rénszarvas karidíszt, ami a gyerek keze és lába formájából készült, és most sehol nem találom. Egyik  éjjel néztem a hozzászólásokat és már olyan fáradt voltam, hogy nem volt energiám elmenteni! Kérlek Titeket, aki tudja írja meg, hogy melyik hozzászólásban volt, vagy tegye fel újból a képet! Nagyon köszönöm!

  96. 2012. november 7. 07:463205.

    a héten nem pucolok ablakot, marad a kistestvéreknek kénytelen voltam éjszakai műszakot vállalni a munkahelyemen, beteg lett egy kolléganő, most iszok egy kávét és megyek aludni, egyébként

    alig 20 km-re lakik tőlem 

     

     

    jövő héten bővítem a receptgyűjteményt, mert a topiknak hála előkerestem a nagyi féle sütis füzetet, nagyon jó receptek vannak benne

    nem olyan flancosak, mint a modernek, de megbízhatóak és egyértelműen finomak

     

    még a kökényesbe is írok majd újakat

     

     

    legyetek jó kislányok, ne ébresszetek fel

    a vacsorát majd én főzöm, mézes-mustáros pipihusi lesz és mákos palacsinta tejszínes krémben  

     

     

    előzmény:
    barca (3168)
    2012-11-06  18:12
  97. 2012. november 7. 07:163204.

    Banyoc@: hát igen, szinte hihetetlen!

    Bizony, boldogok vagyunk. Nagyon!   

    előzmény:
    banyoc@ (3193)
    2012-11-06  20:32
  98. 2012. november 6. 22:583203.
    Bocsi, nem tudom miért küldte el 2-szer is?
    előzmény:
    Mágika (3202)
    2012-11-06  22:56
  99. 2012. november 6. 22:563202.

    aiméejane ezek adíszek fantasztikusan jól néznek ki. A gyerekkorom jut róla eszembe, nekünk ugyanilyen formájú díszink voltak valamikor réges-réges piros, kék és arany színben, csak azok valami rugós drót szerű valamiből voltak, de nagyon szerettem őket, Mondjuk ezek a gyöngyösen szebbek. Ilyeneket szívesen készítenék én is.

     

     

     

    Dot  nagyon tetszik az adventid, egyszerű, de nagyszerű

     

     

    TSE, KB75   én már évek óta készítek lekvárokat, mikor milyen gyümölcshoz jutok hozzá, és néhány éve már ilyen zselé, dzsemfixeket használok, sokkal egyszerűbb velük a lekvárfőzés mint régen volt. Ezekben van tartósítószer is, nem kell már külön semilyen tartósítószer bele, vagy a tetejére. Nyugodtak lehettek felőle, hogy sokáig akár több évig is elállnak, nem romlanak meg. Nekem van  2 éves baracklekvárom, semmi baja,. Az a lényeg hogy egészséges gyümölcsből készítsd,  a rossz részét kivágni, és az üvegek amikbe teszed jó alaposan legyenek kimosva, és véletlenül se kerüljön bele semmi morzsa, vagy oda nem való dolog, amitől megromlana. Ha elég gondosan jársz el, akkor tuti nem fog megromlani.

    előzmény:
    aiméejane (3146)
    2012-11-06  14:27

Címlap

top