Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Több részmunkaidős állás: több gyerek

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. szeptember 26. 12:09
A magyar nőknek kétszer is meg kell gondolniuk, hogy mikor, illetve, hogy vállalnak-e egyáltalán gyereket. A részmunkaidős állás megoldás lenne.

Nők Lapja Café: Több részmunkaidős állás: több gyerek
  1. 2012. szeptember 26. 17:5626.

    Nyugodjál már le.

     

    Tőlem nevezheted adminisztratív munkásnak is meg aminek akarod, én meg ha akarom, akkor titkárnőnek nevezem. Vezetőkről beszéltünk, a közvetlen ügyeiket intézőiket meg tetszik vagy sem nem takarítónőnek hívják.

    előzmény:
    bucimanci (23)
    2012-09-26  17:49
  2. 2012. szeptember 26. 17:5225.
    Arra megint felesleges embert tartani, hogy otthon időnként kinyomtasson 30 levelet és postázza. És igen ha már arról van szó, hogy tájékoztatókat, mintákat kell csomagolni, postázni, akkor a cég azt nézi, hogy hogyan lehet olcsóbb és kényelmes.  Megjegyzem az a csomagoltató, postázó cég hibája, hogy ha csak diákmunkásokat alkalmaz. Nem minegyik fizet olyan rosszul, hogy más ne szívesen végezné el, ha pl. nincs munkája.
    előzmény:
    bucimanci (21)
    2012-09-26  17:37
  3. 2012. szeptember 26. 17:5124.

    És főleg ne alkalmazzon egy titkárnőt (asszisztenst), aki semmiben nem tehermentesíti.

    Mindjárt megspórol egy fizetést.

    előzmény:
    bucimanci (20)
    2012-09-26  17:24
  4. 2012. szeptember 26. 17:4923.
    Szakadj már le a titkárnőről, egy vállalatnál csak vezér meg titkárnő van? És adminisztratív munkát csak a titkárnő végez? 
    előzmény:
    *Diorella* (22)
    2012-09-26  17:44
  5. 2012. szeptember 26. 17:4422.
    Viszont ha mindent megcsinál magának, akkor minek is fizessen (vagy a cég neki) titkárnőt?
    előzmény:
    bucimanci (20)
    2012-09-26  17:24
  6. 2012. szeptember 26. 17:3721.
    A távmunka lényege, hogy nem kell becsattognia. OTTHON kinyomtatja, amit postázni kell, és ha éppen éjjel, akkor éjjel, mert a lényeg, hogy reggelre meglegyen és a postára vihesse. Persze a diákmunka olcsóbb, mint ugyanannyi számú aktív korú munkaerő távmunkában, akár megbízásos szerződéssel...
    előzmény:
    *Diorella* (19)
    2012-09-26  17:20
  7. 2012. szeptember 26. 17:2420.
    Egyáltalán; minek töltené egy vezető (hova ne rohanjak) bármivel is az idejét, ami derogál? Hát nehogymár fénymásoljon magának, vagy nyomtasson egy oldalt, vagy önállóan felvegye a telefont azt az esetet leszámítva, mikor "kapcsolatokat ápol", vagy urambocsá', megírjon egy mailt, mert ledől a nimbusza. NEm vegye fel a vezetői gázsit és ne csináljon semmit, csak üljön a seggén és "kapcsolatokat ápoljon" meg "manageljen"....
    előzmény:
    *Diorella* (18)
    2012-09-26  17:16
  8. 2012. szeptember 26. 17:2019.
    És annak ugyan mi értelme lenne, hogy bemegy a céghez, elvisz 30 postázandó anyagot, összeállítja aztán amikor neki megfelel, mondjuk délután 6-kor, akkor leugrik a postára? Azok a cégek, akik nagyban csinálják a postázást, mert pl. a lakosságnak tájékoztató anyagot küldenek, nem Gizikével fognak 20 ezer papírt borítékoltatni, hanem vannak erre cégek, akik diákmunkában végeztetik el.
    előzmény:
    bucimanci (16)
    2012-09-26  16:52
  9. 2012. szeptember 26. 17:1618.
    Ez pont nem jó példa. Egy vezérigazgató, manager vagy középvezető nem azért fog személyi asszisztenst, titkárnőt tartani, hogy aztán  ha esetleg más osztályról kell valami anyag, akkor maga keresse fel a másik osztályt. A telefonjait sem maga akarja felvenni, ha a titkárnőnek szűrő tevékenysége is van, hogy ne boldog boldogtalan zavarja. Ha hirtelen fénymásolat kell, nem azért fizeti a beosztotját, hogy ne legyen ott az anyag 10 perc múlva. Ha más cégektől jönnek, akkor nem ő lesz a fogadóbiztottság. Nagyobb cégeknél már eleve nem a titkárnő rohan a postára, ahol meg igen, ott szintén nem áll a főnök a beosztott mögött a postán. És különben is minek töltené azzal az időt egy vezető, hogy e-maileket irkál otthonra a titkárnőjének, hogy mi merre és hol legyen, ha 2 pillanat alatt ki is szólhat.
    előzmény:
    ladybird65 (15)
    2012-09-26  16:12
  10. 2012. szeptember 26. 16:5717.
    Pontosan. Annyi lenne az egész, hogy a főnök nem a párnázott ajtón szól ki, hogy Micike, kérem 5 pld-ban küldje szét a mittudoménmit, hanem Micikének küld egy mailt, hogy holnap ekkora legyen a mittudoménmi Jóskapista oldalán, vagy elküldi a kimutatáshoz szükséges adatokat és reggelre ott a gépén a kész anyag. EMg sok ilyesmi lehetséges. Vagy; adott cég elküldi mailben a promóciós (vagy más)anyagot, kinyomtatom, borítékolom, szétküldöm...satöbbi....
    előzmény:
    ladybird65 (15)
    2012-09-26  16:12
  11. 2012. szeptember 26. 16:5216.

    Van egy rakás adminisztratív munka, amit simán meg lehetne így oldani. Levelezés-postázás satöbbi. Megkockáztatom, hogy operátori munkát is lehet, olvastam már efféle hírdetést.

     

    A bizbasz gyártás az bedolgozás és filléres, pediig nagyon nehéz és darabbéres. A többi, amit felsoroltál, valóban "maszek". De ezeken a szakmákon túl is vannak még foglalkozások, amikben megoldható lenne. Főleg a mai. informatikára alapozott világban. 

    előzmény:
    *Diorella* (14)
    2012-09-26  16:05
  12. 2012. szeptember 26. 16:1215.

    Teljesen igazad van. Én ezt már többször is megpendítettem, de mindig elutasító volt a válasz. A mai világban, amikor már a koldusoknak is van internetjük (telefonról nem is beszélve), abszolút megoldható lenne a távmunka (természetesen nem fizikai munkáról van szó). De pl. adminisztratív, akár külkeres, meg egy csomó irodai jellegű melónál meg lehetne oldani. De hát igazad van, a főnökök azt hiszik, hogy ott kell állni a szerencsétlen háta mögött, mert csak akkor dolgozik, pedig nem biztos, hogy így van. Meg szerintem benne van még az is, hogy a menedzserek baromira szeretik kiszolgáltatni magukat, ahhoz meg ugye ott kell lenni az asszisztensnek. Kávét főzetnek maguknak, reggelit készíttetnek, van ahol még az ebédet is úgy vitetik maguknak. Hát igen, ha a feneküket is ki kell nyalni, ahhoz tényleg ott kell lenni. Csak sosem fogom megérteni, hogy miért egy beosztottal kell ezeket elvégeztetni. Szerintem iszonyú nagy luxus azért felvenni egy többdiplomás, nyelveket beszélő, kvalifikált alkalmazottat, hogy a munkaideje tetemes részét kulimelóval töltse (kávéfőzés, stb, ökörségek). Van ahol még takarítani is nekik kell. De lehet, hogy csak azért gondolkodom így, mert még sosem voltam főnök. Így bármire szükségem volt, megoldottam magam, nem volt kit ugráltatni.

    Pedig ez előnyét is láthatnák a távmunkának a munkáltatók. Pl. költségcsökkentést, nem kell bejárást fizetni, sőt, kevesebb a villanyszámla, ha az alkalmazott otthon dolgozik, ott megy a gép, kevesebb a telefonszámla. Attól sem kell tartani, hogy munkaidőben mással foglalkozik, vagy a céges telefonon dumál, stb. De hát erre még nem jöttek rá.

    előzmény:
    bucimanci (12)
    2012-09-26  15:41
  13. 2012. szeptember 26. 16:0514.
    Távmunka azért sincs, mert nincs olyan sok munka, amit ilyen módon el lehetne végezni. Egy könyvelő, újságíró, tervező munkájához valóban nem kell egy nagy iroda, csak ahova beviszi vagy átküldi az elvégzett munkát. Még azt mondom, hogy egy olyan munkánál is kivitelezhető, ha valaki otthon pl. kézműves dolgokat készít és eladja egy cégnek, de ilyenre sincs sok igény, sok vackot inkább behoznak Kínából. Beszerzői munkakör is csak akkor végezhető otthon, ha kis cégről van szó. Egy gyár esetében  ez megint nem kivitelezhető, mert ott több emberrel kell egyeztetni. Aki magántanár, magánorvos otthon, annak mindegy, hisz maga szerzi a munkáit...
    előzmény:
    bucimanci (12)
    2012-09-26  15:41
  14. 2012. szeptember 26. 16:0513.
    Számomra az a probléma a részmunkaidős állással, hogy cudarul visszaélnek vele a munkáltatók és pont nem ott alkalmazzák, ahol kéne. Nevezetesen engem már csábítottak el annó vállalkozóként alkalmazotti állásba. Főállás, ahogy ők nevezték. Boldogan fogadtam el, s eszembe sem jutott, hogy átverés lesz a vége. Ugyanis a főállás náluk négyórás munkaviszonyt  jelentett az akkori minimálbérrel számolva. Azért, hogy kevesebb járulékot (etc.-t) kelljen fizetni az alkalmazottak után. Természetesen nem is részmunkaidőben dolgoztunk. Hihetetlenül kiakasztott. Aztán utána is voltam többször állásinterjún, ahol ott derült ki, hogy csak 4 órás állásról van szó (ha tudom, el se megyek). Mivel nekem nem jó a részmunkaidő, és nincs is szükségem ilyenre. De a legtöbb helyen érthető módon sokkal többet dolgoznak a részmunkaidősök is, mint amire be vannak jelentve. Jó esetben legalább kifizetik a túlórát, de ez nem jellemző. Sajnos a munkaügyi felügyelet sem ott ellenőriz, ahol igazán kéne, a büntetések sem visszatartó erejűek, ezért is virágzik ez az egész. Nekem nincs gyerekem, ellátásra szoruló hozzátartozóm, tehát sosem vágytam 4 órás állásra, mégis azt akarták rám erőltetni. Meg még azt is elvárták volna, hogy hazudjak az állásinterjún és ígérjem meg, hogy onnan megyek nyugdíjba. Hát persze, álmaim netovábbja volt egy négyórás állás negyvenezer forinttal.
  15. 2012. szeptember 26. 15:4112.
    A részmunkaidős éllás ott lehetne megoldás, ahol az egyik szülő jól keres. De amíg a bérek oylanok amilyenk, nem megoldás. azért elmenni otthonról -esetleg majdnem annyit utazni, mint amennyit a munkahelyén tölt- és fizetni valakit, aki vigyáz a gyerekre.... Kútba kiáltás. A távmunka lenne a megoldás, de olyan nincs. Mert a magyar munkáltató szerint a dolgozó csak akkor dolgozik, ha ott liheg a nyakában a főnök. Pedig, ha távmunka, akkor nem megy betegállományba a gyerekkel, a nap bármely szakában elvégezheti a munkát, nincs útiköltség térítés és még otthon is van.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-26  12:09
  16. 2012. szeptember 26. 15:0611.

    Hasonló helyzetben vagyok, a gyerekem ICP-s,csak segítséggel tud tanulni,nem lehet felügyelet nélkül,18 elmúlt,nem jár még ápolási díj sem,mert nem súlyosan fogyatékos(egy értelmileg sérült,mozgáskoordinációs gyerek sajnos attól nem gyógyul meg,hogy betölti a 18-at)többen kaptuk meg mostanában az értesítést a megszüntetésről

    a gyerekek spec.iskolába járnak,ami nem a szomszédban van,tanulni kell velük,kisérgetni,stb

    mellette én is beteg vagyok,SPA,ami kizárja a fizikai munkát,hogy pl. elmenjek takarítani,amíg a gyerek iskolában van

     

    és "sajnos" nem vagyok elég képzetlen,2 szakmám is van,45 évesen

     

    ha lehetne a napi 4 órás munkát pl. kétnaponta 8 órában vagy hétvégén ,mikor van más aki vigyáz a gyerekre,talán  megoldás lenne 

     

     

    előzmény:
    Vitosa (10)
    2012-09-26  13:43
  17. 2012. szeptember 26. 13:4310.

    Én (és a sorstársaim) vagyok az, aki mindenből kimarad, mert a gyermekeim már nem olyan kicsik, viszont a nagyobbik fogyatékos (Down-szindrómás), ezért csak 4 órát tudok mellette dolgozni. De már elmúltam 25 éves, viszont nem vagyok 55, ja és nem vagyok képzetlen, mert merészeltem egy fősulit is elvégezni. És sajnos nem mondhatom, hogy válogathatnék a részmunkaidős állásokból, jó ha néha felbukkan 1-1, amire persze több százszoros túljelentkezés van... Távmunka????? Álom!

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-26  12:09
  18. 2012. szeptember 26. 13:319.

    És arról ki beszél bárhol is, h. a napi 4-6 órás melóért kapott pénz ma hol elég egy családban, ha az anyuka megkaphatja a 8 órás bért is?

    Hű, de lennék félnapos a gyerekeim 10 éves koráig, amíg igazán szükségük van rám!Nyugodt, közös reggeli, du. házifeladat-ellenőrzés, közös tevékenység, sport, netán héha idő magamra is, majd nyugodt, a napot kibeszélős közös vacsora...annyira luxus igények ezek?

    És így? Reggel kapkodós idegbaj, hazavergődés a 2 gyereket összeszedve 5 előtt, mindent futtában intézés - miféle családi életre, minőségi együtt töltött időre van így lehetősége a családoknak? Apuka is este esik haza rosszabb esetben, frusztrált, ideges, rosszkedvű, türelmetlen mindenki. A 7végén meg szabad pótolni minden, 7közben törvényszerűen elmaradó házimelót. Persze ha lenne egy bejárónő, egy bébiszeitter... na de keveseknek van, valljuk be!

    És akkor csodálkoznak, hogy egyre több a kezelhetetlen, érzelmileg sivár, tanulási és magatartászavaros, mittománmilyen kölyök. Naja, hol funkcionál már a JÓ család?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-26  12:09
  19. 2012. szeptember 26. 13:308.

    A járulékokat a fizetés arányában kell fizetni.

     

    Ha kevesebb a munkabér, akkor a fizetendő járulék is kevesebb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757204 (6)
    2012-09-26  12:51
  20. 2012. szeptember 26. 13:217.

    A járulékokat bérarányosan kell fizetni, tehát ha fél állásra fél pénzt fizetnek a kismamának, akkor a járulék is arányosan kevesebb. Az adminisztráció viszont valóban több.

     A probléma szerintem ott van, hogy ha megosztanának egy teljes állást két kismama/kisgyerekes között, akkor nagy valószínűséggel mindkettő a  10-14 óra közötti időszakot szeretné magának megkaparintani.

     

    Plusz a munkáltatók sajnos alapból nem szeretik a kismamákat a betegeskedő gyerkőc miatt. Arra sincs garancia,  hgoy munkakör-megosztás esetén a gyerekek majdan egyeztetnek és felváltva lesznek betegek, hogy a munka azért haladjon....

     

    Mellékinformáció: a jelenlegi állásom korábban (5-6 éve) 4 órás volt és nem nagyon volt rá érdeklődés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757204 (6)
    2012-09-26  12:51
  21. Torolt_felhasznalo_757204
    Torolt_felhasznalo_757204
    2012. szeptember 26. 12:516.

    Én nem nagyon látom az átütő erőt ezekben a változásokban...

     

    Szerintem akkor lesz majd több részmunkaidős állás, ha a járulékok is a részmunkaidőnek felelnek majd meg... tehát lehessen fél TB-t, és egyéb járulékoknak is a felét fizetni, vagy a 3/4-ét, ha mondjuk 6 órás munkaviszonyról beszélünk... akkor  nem jelentene pénzügyi többletterhet a vállalkozások számára a részmunkaidősök foglalkoztatása... akkor már max. az adminisztráció lenne dupla annyi, de azzal még megbírkóznának szerintem...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-26  12:09
  22. 2012. szeptember 26. 12:345.
    A kisgyermekes szülők számára indult kezdeményezés 2012. szeptember elején. A Munka Kisgyermekkel Program célja hosszú távú, egyénre szabott megoldásokat találni mind a kisgyermekes munkavállalók, mind az őket foglalkoztató munkáltatók számára a munka és a családi élet összeegyezethetőségére.
    A program a kiválasztott kétszáz szülőnek és hatvan cégnek ingyenesen kínál olyan képzéseket, érzékenyítő és személyiségfejlesztő tréningeket, illetve gyermekfelügyeleti-lehetőséget, melyek segítségével a kisgyermekes szülő könnyebben illeszkedik vissza a munka világába.

    A regisztráció szeptember végéig tart.
    További információ:
    www.munkakisgyermekkel.hu

    idézet:
    Bea.P (2)
    2012-09-26 12:09:39

    https://www.google.hu/search?q=munkakisgyermekkel.hu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

     

    (ide meg beteszem az összes linket, amit rákeresésre találtam a neten. )

     

    Remélem, sikeres lesz a program!

    előzmény:
    Bea.P (2)
    2012-09-26  12:09
  23. 2012. szeptember 26. 12:324.

    A másik topikodban betettem a jó linket.

     

    Bea, vidéki kisgyerekesek is jelentkezhetnek?

    előzmény:
    Bea.P (2)
    2012-09-26  12:09
  24. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 26. 12:183.

    Kíváncsi lennék én arra, kiket válogattok ki a továbblépésre.

     

    A másik helyen, a te  saját topikodban, meg meg sem lehet nyitni a linket.

    előzmény:
    Bea.P (2)
    2012-09-26  12:09
  25. 2012. szeptember 26. 12:092.
    A kisgyermekes szülők számára indult kezdeményezés 2012. szeptember elején. A Munka Kisgyermekkel Program célja hosszú távú, egyénre szabott megoldásokat találni mind a kisgyermekes munkavállalók, mind az őket foglalkoztató munkáltatók számára a munka és a családi élet összeegyezethetőségére.
    A program a kiválasztott kétszáz szülőnek és hatvan cégnek ingyenesen kínál olyan képzéseket, érzékenyítő és személyiségfejlesztő tréningeket, illetve gyermekfelügyeleti-lehetőséget, melyek segítségével a kisgyermekes szülő könnyebben illeszkedik vissza a munka világába.

    A regisztráció szeptember végéig tart.
    További információ:
    www.munkakisgyermekkel.hu

Címlap

top