Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegények karácsonya 2012

bubóca
Létrehozva: 2012. november 25. 17:04

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a szegényeket, hogyan fogják ünnepelni a karácsonyt, lelkükben mit élnek át. Magamból indulok ki, tehát nem felmérésről van szó.

Nagyon szépen kérem, aki nem tud, és nem akar segíteni, illetve elítélő gondolatai vannak a szegényekkel kapcsolatosan, azok ne írjanak.

Előre szólok, nem tudok azonnal válaszolni, tanyán lakunk, minden a mobilnet térerőtől függ. Azt viszont ígérhetem, ha be tudok lépni, mindenkinek válaszolok.

Mi 41 e Ft-ból élünk ketten a férjemmel. Annyi könnyebbségünk van, hogy a tanyán, ahol lakunk, a tanyagazda megengedte, hogy legyen veteményes kertünk. Így le tudtm fagyasztani borsót, tököt, stb. Zöldséget eszünk zöldséggel, de ennyi pénzből  legfeljebb napi 1 étkezésre jut Igy tulajdonképpen egészségesen étkezünk.(?!) A férjem 28, én 34 kg-t fogytunk másfél év alatt. Ő átesett egy jobboldali szívinfaktusan, 3 agyi infarktuson, létszámleépítés miatt munkanélküli. Ilyen egészségi állapottal sehova sem veszik fel.Semmilyen  segélyre nem jogosult, mert az én "eredeti" rokkantnyugdíjam  81 ezer Ft, melyből végrehajtó vonatja le a közüzemi hátralékot /50 %/, melyet ennyi pénzből nem tudtunk fizetni. Engem 6 év alatt 7x műtöttek érelzáródás miatt. A lányom fizeti az internetet, hogy emberekkel tudjak kapcsolatot tartani, ne érezzem elzárva annyira magam a világtól.

Hogy mi lesz karácsonykor?  Imádkozunk, esszük  a tojáslevest és a rántásos gombócot.

Kíváncsi vagyok, más nehéz körülmények között élők, hogyan oldják meg a szeretet ünnepi étkezést, ajándékozást,  milyen segítséget,  tudnak adni párjuknak a depresszióban, nehézségekben.

  1. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. december 13. 13:291201.

    Emlékszem, a kutyusnak vett kekszből mi is ettünk a  gyerekekkel, jobb ízű volt, mint a rendes boltból való! Csak törmelékkeksz volt, és néha picit odaégett!

     

    Mit fogok ezért én itt kapni a nacsasszonyoktól

    előzmény:
    WASP (1198)
    2012-12-13  13:26
  2. 2012. december 13. 13:271200.

    Nem, nem harmadnapra romlik meg (habár nyári 40 fokban lehet), de nem is tucatjával veszi az ember a csirkét a hentesnél.

     

     

    Ha levágok nyári melegben egy tucat (vagy több) csirkét, ami kint le sem tud ugye hűlni, tehát testmeleg, beteszem a hűtőbe, sokkal hamarabb romlik meg, mintha vennék egy-két tálca húst, amit a hideg hűtőben tárolok.

     

     

    Igen, valószínű, ez a legnagyobb gondjuk.Itt nem tudok heti 3-4 napot vigyázni délutánonként, vagy esetleg betegség esetén a gyerekekre.  10 km nagy távolság nekik. Megb..ná a kutyát lyukas 2 fillélért, ha nem saját magukról van szó.  Viszont, ha valami elromlik náluk, azonnal tud telefonálni az apjának (ezermester, mindet megcsinál), hogy apa...... Ezt már az unokák is tudják, "majd a Tata megszereli...". És a Tata rohan... ha kell, még este 8-kor is... 

     

    Így nyilatkozik a lányáról, közebn meg ugye elvileg nála tartja a fagyasztott termékeket.

     

    Hát ez nem iazán hihető.

     

     

    Továbbá, 2012.04.09.

     Tegnap paradicsomleves volt rendelve, mellé vörösáfonyával töltt pulykamellfilé krumplipürével (én ezt tejföllel és vajjal szoktam dúsítani+ szerecsendió). Én kis naív, azt gondoltam, ma nem kell semmit sem főznöm, elég lesz mai is, olyan sok volt, de mindent felfaltak...  Ma pulykamájat gondoltam sütni gombás hagymaágyon, mellé rizibizit..., de hogy milyen leves legyen, még nem gondoltam ki. Úgyis csak délután 5-6 óra körülre kell készen lennem vele, valami majd csak eszembe jut.

     

     

    Tavasszal még vörösáfonyával töltött pulykamellfilét eszik, holott szintén ugyanannyi bevétele volt mint pár hónappal később.

     

    Megértem a szegénységet és a szegény sorsú embereket, ez most nem annak tűnik, bármennyire is próbálják ezt a fórum közönségére ráerőszakolni (egyesek akár vasvillával  is).

    idézet:
    Kerima (1203)
    2012-12-13 13:15:41

    Minő kedves családi élet van ott.

    Aki így nyilatkozik a saját lányáról, az érzőszívű drága édesanya lehet csak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1194)
    2012-12-13  13:15
  3. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. december 13. 13:261199.

    Még valami szeretnék mondani neked Amarynda!

    Ugye milyen borzasztó volt, mikor téged is igaztalanul és aljas módon bántottak többen itt a fórumon ?

    Emlékszel?

    És milyen jó érzés volt, hogy akkor volt, aki mellédállt, megvédett a "hiénáktól"

     

    Talán nem kéne elfelejteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (1193)
    2012-12-13  13:15
  4. 2012. december 13. 13:261198.

    Engem az utcánkban azért itélnek el, mert a kutyám szebb csirkecombot eszik, mint a szomszédaim.

    Én az állateledelesnél veszem.

    Ők meg a piacon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (1193)
    2012-12-13  13:15
  5. 2012. december 13. 13:221197.

    De jó kaják!

    Kérem a receptet is a kedves topikindítótól, meg azt is hogy ezeket a kajákat mennyből lehet kihozni.

    Ráéheztem az áfonyásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1194)
    2012-12-13  13:15
  6. 2012. december 13. 13:211196.
    Mindenki ugy el, ahogy akar vagy tud.
    előzmény:
    bubóca (1)
    2012-11-25  17:04
  7. 2012. december 13. 13:181195.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1194)
    2012-12-13  13:15
  8. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 13:151194.

    Nem, nem harmadnapra romlik meg (habár nyári 40 fokban lehet), de nem is tucatjával veszi az ember a csirkét a hentesnél.

     

     

    Ha levágok nyári melegben egy tucat (vagy több) csirkét, ami kint le sem tud ugye hűlni, tehát testmeleg, beteszem a hűtőbe, sokkal hamarabb romlik meg, mintha vennék egy-két tálca húst, amit a hideg hűtőben tárolok.

     

     

    Igen, valószínű, ez a legnagyobb gondjuk.Itt nem tudok heti 3-4 napot vigyázni délutánonként, vagy esetleg betegség esetén a gyerekekre.  10 km nagy távolság nekik. Megb..ná a kutyát lyukas 2 fillélért, ha nem saját magukról van szó.  Viszont, ha valami elromlik náluk, azonnal tud telefonálni az apjának (ezermester, mindet megcsinál), hogy apa...... Ezt már az unokák is tudják, "majd a Tata megszereli...". És a Tata rohan... ha kell, még este 8-kor is... 

     

    Így nyilatkozik a lányáról, közebn meg ugye elvileg nála tartja a fagyasztott termékeket.

     

    Hát ez nem iazán hihető.

     

     

    Továbbá, 2012.04.09.

     Tegnap paradicsomleves volt rendelve, mellé vörösáfonyával töltt pulykamellfilé krumplipürével (én ezt tejföllel és vajjal szoktam dúsítani+ szerecsendió). Én kis naív, azt gondoltam, ma nem kell semmit sem főznöm, elég lesz mai is, olyan sok volt, de mindent felfaltak...  Ma pulykamájat gondoltam sütni gombás hagymaágyon, mellé rizibizit..., de hogy milyen leves legyen, még nem gondoltam ki. Úgyis csak délután 5-6 óra körülre kell készen lennem vele, valami majd csak eszembe jut.

     

     

    Tavasszal még vörösáfonyával töltött pulykamellfilét eszik, holott szintén ugyanannyi bevétele volt mint pár hónappal később.

     

    Megértem a szegénységet és a szegény sorsú embereket, ez most nem annak tűnik, bármennyire is próbálják ezt a fórum közönségére ráerőszakolni (egyesek akár vasvillával  is).

    előzmény:
    *Diorella* (1190)
    2012-12-13  12:53
  9. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. december 13. 13:151193.

    Amarynda, nem tudtál meggyőzni.

     

    Igen torz és beteglelkű embernek kell lennie ahhoz itt többeknek, hogy újra és újra visszajöjjenek szabályszerűen kötözködni, leugatni mindenkit, aki másképp látja, és újra meg újra belerúgni egyet a topikindítóban. Attól, hogy néhány ember számára nem úgy adja elő a gondjait, ahogy ők tennék, és attól, hogy pár vélt, vagy valós ellentmondás akad időnként, még semmit nem változtat a tényen, hogy szegény és szerencsétlen sorsú. Nem mindenki olyan erős, hogy saját maga, segítség nélkül ki tudjon kecmeregni a gödörből, és igenis néha egy pár támogató szó többet ér mindenféle anyagi segítségnél /amit egyébként nem is kért a topikindító/.

     

    Azon meg felesleges rugóznod, hogy milyen csirkeszárnyat főzött!

    Mikor még élt a kutyusunk olyan állateledel boltban vásároltam, ahol idős emberek tucatjai álltak sorba a mélyhűtött baromfiért, az olcsó tésztáért, a hulladék rizsért. Eszembe sem jutott megvetni őket, mivel a kutyusomnak vásároltam a fentiekből és sem  büdös, sem koszos nem volt, csak éppen szárnydarabok csonkolva, a feldolgozásnál lévő selejt, stb..... és ez három éve volt, ahhoz képest most akkora a mélyszegénység és nyomor,  hogy megduplázódott az ott saját célra vásárlók száma. És senkit nem érdekel, hogy te onnan a messziből a nagy jólétedből mit gondolsz erről.....

     

    Igen, csalódtam benned.

    Találkozom itt olyan nevekkel a hiénák között, akik ezt csinálják minden topikban, gonosz emberek.

    De te nem voltál ilyen.....

     

     

     

     

    előzmény:
    Amarynda (1095)
    2012-12-12  07:49
  10. 2012. december 13. 13:091192.
    előzmény:
    Brukk (1185)
    2012-12-13  12:33
  11. 2012. december 13. 12:541191.

    Ez egy regi modszer. lelkifurdalast kelteni azokban akik mondjuk az emlitett esetben a topicinditonal jobban elnek, vagy azokban(is) akik eszreveszik az egyre szaporodo logikai bukfenceket.

     

    Tudod pl. valaki emlitette a sparheltet az elobb. A leheto leglogikusabb megoldas (nagyanyaink is hasznaltak), futesz fozol sot suthetsz is vele es kevesebb tuzelo  (plusz jo0forman barmi) elegetheto benne.

     

    Amig egy kalyhaban eltuzelsz tegyuk fel 3 mazsa fat azt a sparhelten  legalabb ketszer annyi ideig tudod hasznalni.

     

    de mar olyan unalmas ezekre ravilagitani hogy hihetetlen.

    Egyebkent en is ilyen keszuleket hasznalok, itt sem olcso es csak a raszorulok (munkanelkuli vagy eletveszelyben levo) kaphatja meg ingyen kulonleges esetekben. De ez nagyon ritka amugy en magam is 2000 dollart fizettem erte es semmifele kedvezmenyt nem ad hozza az allam.

     

    meg mindig nem tartozik a legfontosabb orvosi segedeszkozok csoportjaba tehat nem dotalt.

     

    De ettol hogy en ezt meg tudtam venni nem fogok hamut szorni a fejemre.

     

    Ja es annak ellenere hogy rengeteg eu. gondom van nem hiztam fel 120 kgra. Pedig cukros is vagyok. Azert valamennyi onfegyelem is van a vilagon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1187)
    2012-12-13  12:39
  12. 2012. december 13. 12:531190.

    Nem vagyok szakértője a témának, így csak abból indulok ki, amit látok. Ha bemész a tescoba vagy egyéb ilyen helyre, akkor ott sem minden hús van lefagyasztva, hanem szépen állnak a tálcás csirkecombok stb. a ráadásul nyitott hűtőben. Ezeket ha megveszed, akkor van lejárati idejük+pár nap, mert ténylegesen nem akkor jár le, amit ráírnak. Hazaviszed és eldöntheted, hogy a hűtő melyik részében tárolod. Ha akarod, akkor lefagyasztod, de semmi baja nem lesz, ha ezt nem rögtön teszed meg, hanem később még a lejárati időn belül. Ebből kiindulva nem hiszem, hogy ha egy csirkét teljességében a levágásától kezdve otthon dolgoznak fel és berakják a hűtőbe, akkor az 2 perc alatt megromlik, ha a hűtőnek nem a fagyasztó részébe kerül. De amúgy nem vagyok ellene, hogy valaki hozzáértő elmagyarázza, hogy mi a különbség a kettő között és az otthon feldolgozott miért romlik meg harmadnapra, ha nem a mélyhűtőben van.

     

    Azon meg megint felesleges okoskodni, hogy ez vagy az biztos, nevezetesen, hogy orvos nem fogad el húst, zöldséget stb.. Vagy tán ismered Magyarországon az összes orvost? Mert én ismerek olyan orvost, akinek a betegek visznek a kertből gyümölcsöt stb. és elfogadja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1160)
    2012-12-13  10:42
  13. 2012. december 13. 12:441189.

    Szerintem az lenne enyhen szolva is szarkasztikus ha valaki itt egeszseges es konnyu etelrecepteket ajanlgatott volna a topicinditonak akkor amikor allitolag az ehezes szelen allnak.

     

    Aki a bundas kenyeret ajanlotta gondolom abbol indult ki amibol en is es amit a topicindito irt hogy  mikbol tud fozni.

     

    Mondjuk a falunk elok topicban meg ez ev majusaban pulykamellfilet fozott es sok mas finomsagot. Es a ferje mar akkor is munkanelkuli volt.

     

    Az hogy CPAP vel alszik nem o az egyetlen. Es  eu. problemai sem kizarolag neki vannak.Viszont mielott 120 kgra hizott meg voltak lehetosegei ezt elkerulni.

     

    A topicindito tanacsokat kert joparat kapott is, szepen elengedte a fule mellett oket. 

     

    Ugyhogy nem gondolom hogy itt barkinek majd lelkifurdalasa lesz amiert esetleg nem nyomorog vagy fagyoskodik. 

  14. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2012. december 13. 12:421188.

    Egyetértek!!!!

     

    Gyülekeznek a hiénák......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (1172)
    2012-12-13  11:24
  15. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 13. 12:391187.

    És most - mert egy orvosi segédeszköz annyiba kerül (egyáltalán, életmentő eszköz olyan járulékterhek mellett, ami nálunk van - pénzért!), hogy egy átlagember sem biztos, hogy ki tudja fizetni, mi szégyelljük magunkat?  Ugyan már. 

    Akik az ilyen dolgokat nap mint nap tapasztalják, benne dolgoznak, talán együttesen próbálhatnak odáig hatni, hogy amit az egészségügyre fizet az ember, azt arra is költsék és nem ilyen-olyan zsebeket tömködjenek vele. Nem markot kell tartani - és senki ne mondja, hogy áááá, dehogy, ilyen nincs...mert van! -, hanem tenni valamit azért, hogy ha én x célra fizetek, azt ne y célra használják.

     

    Egyébként pedig ha valaki leül fórumozni, azért összeszedheti kicsit a gondolatait.

    Végig kell zongorázni a topikindító hsz-ait - elég csak ebben a topikban - és le lehet vonni belőlük a következtetéseket.

    Ezek után nem haragszol, ha kétkedve fogad az ember ilyen "mentőangyalokat", mint te is. 

    Kérdésekre pedig lehet egyenes, határozott válaszokat adni egyszerű ésszel is - létezik pl. az igen és a nem válasz is...sok esetben elég is.

     

    Mindenféle magyarázkodás nélkül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1183)
    2012-12-13  12:26
  16. 2012. december 13. 12:361186.
    Nincs.
    előzmény:
    Brukk (1185)
    2012-12-13  12:33
  17. 2012. december 13. 12:331185.

    Buboca kedves.

    Azon mennyi vita volt itt,hogy a lanyod egy/ko szivu/En nem hittem neked.

    Most mar ertem,hogy miert..Te nem akartal igazan nagy lenni es a leanyodnak segiteni, hogy vigyaz neha az unokaidra,inkabb ki mentel a tanyara lakni.

    Alad tettek a leanyodek egy autot:meg itt is Ok segitettek.Rea kis idore:igy

    beszeltel a csaladrol..Most pedig ne is probald, mert ehessek voltatok..

    Ha ugy lett volna:nem lettel volna tul sulyban..Ott elmondod hogy utalod a

    varosi lakasod!Itt meg?? Kedves buboca.Nem akarlak meg serteni, de ennyit

    ossze-vissza keverni a szavaidat..Van meg valaki,aki hisz Neked????

    Legyen szep napod.

    Brukk

  18. 2012. december 13. 12:291184.

    Bubóca!

     

    Mit gondolsz, mi lesz, ha sikerül eladni a házat? Mik a terveitek, hogyan fogjátok törleszteni a fennmaradó tartozást? Sürgetitek-e a lakáseladást és ha igen hogyan?

     

     

    előzmény:
    bubóca (1163)
    2012-12-13  10:55
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2012. december 13. 12:261183.
    Bubóca ápolónő volt egy nagyon nehéz területen, pszichiátrián. Feltehetőleg az ottani "negatív" paraszolvenciából - adjon már nővérke egy kávéra valót, dobjon meg egy cigivel, stb. - nem gyűjtött nagy vagyont és tartalékot. Aztán jöttek a betegségek, többek között alvási apnoe, aminek következményeképpen gyakran ébredt fuldokolva és esett le az ágyról, szenvedett sérüléseket és végezte a balesetin...

    Ha jól tudom, ma is otthoni légzőkészülékkel, CPAP üzemmódossal képes átvészelni az éjszakákat - ha ugyan tudja ott használni, ahol jelenleg él. (Bár gondolom, a nagy súlycsökkenés arra jó volt, hogy mostanában azért javította az éjszakai fulladásos rohamokat.) A készüléket még OEP támogatással sem tudta megvenni, végül úgy sikerült, hogy egy gép gazdátlanná vált, mert az addigi használója elhunyt. Bubóca pedig végre tudott aludni és nem fuldoklott és törte össze magát hetente... Így is elég volt a műtétek sorozata, amelyek közül volt olyan, amelyik azzal végződött, hogy intenzíven kellett lélegeztetni... Tíz évig dolgoztam intenzív osztályon - tudom, mit élt át.

     

    A történetét részben a lélegeztetőgépes sztori miatt ismertem, részben azoktól, akik személyesen ismerik és látogatták például kórházi ápolása alatt - vagy máshol.

     

      Nem olvastam végig a topikot, csak bele-belenézegettem.

    Lehet, hogy Bubóca kicsit homályosan ír le valamit, lehet, hogy nem fejezi ki pontosan magát. Lehet, hogy tévedett sokat az életében és követett el hibákat. Nyilván, akik durván elítélik ezért és miszlikre szedik minden mondatát, valamint magyarázatot követelnek minden látszólagos ellentmondás miatt, azok mindig mindent tökéletesen és jól csinálnak-csináltak az életben, azonkívül szépek, intelligensek, páratlan szorgalmúak, jó és precíz munkaerők és szerető családanyák, sőt, megélnének a jég hátán is. És nyilván fel nem merül bennük, hogy egyszer hasonló helyzetbe keveredhetnek.

    Hát nem kívánom nekik, hogy ilyen próbatétel elé állítsa őket a sors. Semmiképpen.

     

      De vajon jó ötlet-e tanácsokat osztogatni, hogy egyen bundás kenyeret meg lekváros palacsintát az, akinek amúgy sincs rendben a cukra? (Egyébként az állateleség-boltban árult csirkeszárny sem rohadt és büdös, csak éppen sérülése - pl. törés, bevérzés - miatt nem A-kategóriás élelmiszer, ezért kerül hasznosításra más területen. És dögkutat emlegetni meg felettébb ízléstelen jelen esetre vonatkoztatva.) És igen, van, aki akkor sem lop tojást és csirkét mástól, ha éhes. Van ilyen. Lehet élhetetlennek nevezni. Mondhatni, könnyű annak, akinek nem kellett azért fulladozva várnia egy CPAP-készülékre, mert nem volt rá pénze. Könnyű ítélkezni  - máson.

     

     Nem kell segíteni embereken, kicsit sem. Nem írja elő senki sem, nem törvényes kötelezettség a részvét. A virtuális rugdosást és megszégyenítést sem büntetik. 

     

    Azonban azt gondolom, talán jobb érzéssel ülhet az szenteste a családjával, aki az előbbit megteszi, az utóbbit pedig nem.

  20. 2012. december 13. 12:241182.
    Aki nem kerul ellentmondasokba azt nem "rugdaljak".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (1180)
    2012-12-13  12:08
  21. 2012. december 13. 12:211181.

    Ebben minden benne van.

     

    Topicindito:

    ki kell abranditsalak a sok szoveg utan amit itt leadtal a legtobben szepen elolvastak az osszes hozzaszolasodat a falun elok topicbol, ezert is jottek ra rogton hogy hol santit a tortenet. En pedig ha valamikor olyat latok ami gyanus MINDIG UTANA OLVASOK AZ ILLETO REGI HOZZASZOLASAINAK.

     

    es ezzel nem csak en vagyok igy.

     

    ezert aztan erdemes csak olyat irni amivel nem kerulsz ellentmondasba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1160)
    2012-12-13  10:42
  22. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2012. december 13. 12:081180.
    A gabalyodáshoz pedig sok segítséget kap, természetesen; pedig nem ez lenne a természetes -szerintem.
    előzmény:
    asztanaviszta (1177)
    2012-12-13  11:36
  23. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2012. december 13. 12:001179.

    Szép volt.

    Sajnos igaz is; de nem bubócát sajnálom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (1172)
    2012-12-13  11:24
  24. 2012. december 13. 11:541178.

    Azt nem vonom kétségbe,hogy az orvos elfogadja ajándékba a húst vagy zöldséget,tőlünk ios elfogadta, a tojást,a lekvárt,befőttet is,a házi süteményt is, a szemem láttára ettek belőle a nővérrel,jártak már nálunk

     

    tényleg bubóca,nektek jól jönne egy sparhelt-jól írom? a nagymamámnak is az volt,télen a szobában is főzött,még kalácsot is sütött benne,meg meleg is volt,nem is ment a konyhába csak mosogatni ,mert csak a szoba volt meleg,ott is mosakodtunk a szobában,állványon volt a lavór,meleg víz a fazékból

     

    a fizikai munka-hát,aki bírja,jó,nekem nem menne a kerti munka,de nem vagyunk egyformák

    azért magamnak 10 tyúk vagy 70-80 nem ugyanannyi munka

     

    vigyázzatok magatokra,nehogy a hidegben fűtőanyag nélkül maradjatok(ne adj Isten,nagy hó lesz és nem tudtok hozni)készüljetek fel és kicsit határozottabban a "főnökkel" 

    előzmény:
    bubóca (1163)
    2012-12-13  10:55
  25. 2012. december 13. 11:361177.

    Nem vagyok mazochista.

     

    Csak érdekel, hogy hogyan gabalyodik egyre jobban bele abba, amit elkezdett.

     

    És nem tartom rugdosásnak azt, hogy elmondom miben nem értek vele egyet.

    Amit meg konkrétan kérdeztem tőle, arra nem válaszolt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (1172)
    2012-12-13  11:24
  26. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 11:301176.

    Bubóca, miért vágtad le a 30 csirkét, ha nem volt hol tárolnod lefagyasztva?

     

    Ha már előre tudtad, hogy csirkével fizetsz a levágásért, és a végeredményt szintén elajándékozod lányodnak, dokiknak stb., mert nem is tudod hol tárolni?

    előzmény:
    bubóca (1163)
    2012-12-13  10:55
  27. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 11:271175.
    Igen, vannak, akiknek föltűnik az álca,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (1172)
    2012-12-13  11:24
  28. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 11:261174.

    A doki honnan tudta volna júliusban, hogy bubóca decemberben éhezni és fázni fog?

     

    Gondolod úgy hívta ki a tanyára, hogy odaadom ezeket a csirkéket, de én majd kutyáknak szánt csirkeszárnyat fogok főzni a férjemnek 4-5 hónap múlva?

    előzmény:
    cabron (1166)
    2012-12-13  11:11
  29. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 13. 11:251173.

    Igen képzeld, feldobta egy kicsit ez is a hangulatomat.

     

    Fáj?

     

    Elhiszem. Aki magával nincs kibékülve, az a világgal sem tud.

    előzmény:
    bubóca (1168)
    2012-12-13  11:13
  30. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 13. 11:241172.

    Hajaj, szerintem ha nem sasolnád bubóca újabb és újabb hozzászólását, akkor nem nagyon lenne herótod:))

     

    Nem vagy egy kissé mazochista, hogy itt kínzod magad a topik olvasásával?

     

    sokak úgy ülnek a képernyő előtt mint  a hiéna és arra várnak mibe köthetnének bele. 

     

    Bubóca szegény, és nehézsorsú, ez tény.

    Hiába lovagolnak sokan csirkéken, hideg-meleg konyhán, meg azon, hogy nem is ANNYRA beteg.

     

    voltak rossz döntései az életben, de soha nem bántott másokat direkt, nem volt szélhámos, tolvaj. Jót akart a családjának (sokszor a hülyeség határáig)

     

    És akkor itt rugdossák sokan, a meleg fűtött szobából kötekednek vele. Tele gyomorral a délutáni szieszta után köpködnek rá, hogy milyen szerencsétlen, hogy elcseszte az életet.

     

    Vannak még itt jóérzésű emberek??? 

     

     

     

  31. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2012. december 13. 11:231171.
    Én is így gondolom.
    előzmény:
    cabron (1166)
    2012-12-13  11:11
  32. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 11:191170.

    Igen, boldogan adtad a dokinak, aki segített rajtad, közben meg kutyakaját főzöl a férjednek. Ennek ő is örül, gondolom.

     

     

    Nem minegy, hogy adok, és kevesebb marad, vagy adok és semmim sem marad.

    előzmény:
    bubóca (1165)
    2012-12-13  11:08
  33. Torolt_felhasznalo_813794
    Torolt_felhasznalo_813794
    2012. december 13. 11:151169.
    Az egy nagyon korrekt hozzáállás szerintem, hogy adsz és cserébe nem vársz el semmit, azonban ne csodálkozz, ha a többieknek kinyílik a bicska a zsebükben, mert szinte minden hozzászólásodból kicseng egy kis önsajnálat, mártíromkodás. 
    előzmény:
    bubóca (1165)
    2012-12-13  11:08
  34. 2012. december 13. 11:131168.
    Örülök, hogy jól szórakozol, legalább lett egy jó napod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959153 (1162)
    2012-12-13  10:50
  35. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2012. december 13. 11:131167.

    Nekem legalább van valamilyen önkritikám. Néhányaknak itt semmilyen.

    Vagy sokaknak nincs? 

  36. 2012. december 13. 11:111166.

    A dokinak az a dolga, hogy segítsen rajtad. Ez a foglalkozása, a hivatása.

     

    Én a helyedben elgondolkodnék a doki emberségén, ha elfogad bármit is egy olyan embertől, aki gyakorlatilag éhezik és fázik...

     

     

    előzmény:
    bubóca (1165)
    2012-12-13  11:08
  37. 2012. december 13. 11:081165.
    Ha én adok valakinek valamit, azt nem pénzért adom. Vagy nem adok, mert nekem is szükségem van rá. A dokinak boldogan adtam, nagyon sokszor segített már rajtam. Megérdemelte. Még annak árán is, hogy nekem kevesebb maradt, amit beosszak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1164)
    2012-12-13  10:58
  38. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 10:581164.
    Meglehet, ez esetben megvette tőletek. Pénzért.
    előzmény:
    bubóca (1163)
    2012-12-13  10:55
  39. 2012. december 13. 10:551163.

    Nagyon tévedsz! Igenis elfogadták! Sőt, volt olyan doki, aki maga jött ki érte a tanyára és vitte a frissen levágott csirkéket.

     

    Egyébként mi vittük be mindig a lányomékhoz, vagy mélyhűtőben fagyasztottuk azonnal. Akkor vágtuk kora reggel, amikor tudtuk, hogy ügyet intézni be kell mennünk a városba. Hűtőzacskóba téve semmi baja sem lett, míg beértünk vele, és bekerült a mélyhűtőbe.

     

    Igen, sok zöldborsóm lett, aminek nagyon örültem. Sokat el is osztogattam olyanoknak, akik rajtam segítettek és nincs nekik kertjük. Volt olyan, aki több, mint 7 éve nem evett frissborsót, csak a bolti mélyhűtötet, mert nincs kertje, megvenni pedig pénze nem volt rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1160)
    2012-12-13  10:42
  40. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 13. 10:501162.
     - köszi, így délelőttre ez nagyon jó.
  41. 2012. december 13. 10:431161.

    A konyhában és az étkezőben nincs fűtés. Van viszont palackos gáztűzhely, ahol több pulóverben, nagykabátban tudok főzni. A szobánkban van kályha, ami így is, úgy is meleget ad, arra tesszük fel a fazekat, hogy a tyúkoknak legyen melegvizük. Már 1 hete nem találkoztunk a T.gazdával, rá fogunk kérdezni a fára, és még egyebekre, mert a mienk már tényleg nagyon fogyókúrázik. Nem gondoltuk, hogy ilyen korán be fog állni a kemény tél. Tavaly ilyenkor még viszonylag jó idő volt. Februárba jött a nagy hideg, de akkor még nem voltak csirkék, tehát nem merült fel ez a gond.

     

    A fizikai munkát pedig ki kell próbálni. A kényszer nagyon sok mindenre ráviszi az embert.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1154)
    2012-12-13  10:25
  42. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 10:421160.

    Igen, megint a csirkék.

    Többszörös logikai bukfenc.

     

    A nyár közepén vágtad le a csirkéket, legalább 35-40 fok van olyankor, tehát az azonnali fagyasztás kötelező.

     

    Hiába főztél a maradékból, azt is csak fagyasztva lehet tárolni.

     

    Hűtőláda nélkül képtelenség (vagy fagyasztószekrény, mindegy).

     

    A zöldborsó korábban terem, tehát annak is kellett a hely.

     

    Ha a lányod csak hetente ment hozzád, amikor főztél neki, akkor hogy tudta elvinni a fagyasztani valót?

     

    Nyári melegben azt nem lehet egy hétig a hűtőben tárolni.

     

    Orvosok nem fogadnak el kétes frissességű csirkét, zöldséget (amúgy sem, de mindegy).

    előzmény:
    bubóca (1157)
    2012-12-13  10:31
  43. Torolt_felhasznalo_959153
    Torolt_felhasznalo_959153
    2012. december 13. 10:411159.

    Figyi: tegnap pl. olvastam (be is másoltam ide) máshol írt hsz-odat, amiben azt írtad, hogy korábban is volt pici kertetek és annyi zöldség termett, hogy még abban az időben is volt belőle a fagyasztóban, amikor a hsz-t írtad - ez olyan április táján lehetett. Méghozzá igen megelégedetten, boldogan írtad. akkor most mondd már meg, mifenének kellett egy nagyobb telek?

    Elég lett volna az nem? Már ha tényleg olyan jól termett ott is a zöldség.

     

    És igen, utánaolvastam másik topikban a hsz-aidnak, mert volt aki "ismert" onnan téged és hát az ember kíváncsi lény. Miért baj ez? Más is kíváncsi - vagy nemtörődöm módon élnek a világban? 

    előzmény:
    bubóca (1157)
    2012-12-13  10:31
  44. 2012. december 13. 10:351158.

    Orvosnak koppasztott csirkét, akárkitől a forróságban?

    Nem fogadnak el bizonytalan helyről jött élelmiszert az orvosok, ez biztos.

    Bármennyire is a tisztaság bajnokának képzeli valaki magát.

     

     

    előzmény:
    bubóca (1157)
    2012-12-13  10:31
  45. 2012. december 13. 10:311157.

    Már megint a 30 db csirke!

     

    Bocsáss meg, de olvass vissza, mikor és hogyan daraboltam szét, osztogattam el egy részét. A maradékból már többször főztem.

    Egyébként is július végén kezdtük el levágni, akkor még nem volt tök, cukkini, csillagtök, padlizsán, egyes zöldbab, amit fagyasztani kellett volna. Ahogy termett, úgy főztem a leveseket, főzelékeket belőlük, hálálkodtam az orvosoknak belőle, aminek nagyon örültek. Jócskán kiürült a hűtőm a csirkehústól, mire ezek kerültek be helyettük. Egyébként a lányomékhoz is vittünk be 4 csirkét a mélyhűtőjükbe, illetve azonnali fogyasztásra.

    Ennyit a csirkékről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (1152)
    2012-12-13  10:14
  46. 2012. december 13. 10:261156.
    Tökéletes idézet!
  47. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. december 13. 10:251155.
    Jobbnak tartanám, ha csak a saját nevedben nyilatkoznál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (1150)
    2012-12-13  09:20
  48. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 10:251154.

    Aki tudja, milyen fizikai munkával jár 170 csirke ellátása és akár egy 60 nm-es kert gondozása (mert az sem kicsi), az joggal kételkedik.

     

    Mellesleg nem írtad, miért a ti fátokkal melegítitek a gazda csirkéinek a vizet, amikor a ti szobátokban megfagy a víz.

     

    Továbbá azt sem értjük többen, hogy lehet fagyoskodva főzni, hiszen a főzéshez tűz kell.

    előzmény:
    bubóca (1153)
    2012-12-13  10:19
  49. 2012. december 13. 10:191153.

    Ellent kell mondnom Neked.

    Nincs többszáz négyzetméteres, csak kb 60 nm-es kertem. Az én művelem, kapálom, ültetek elég kínkeservesen, de megteszem. Ezért nem érek rá tavasztól őszig az internet mellett ülni.

    A férjem bizony ásott, fát vágott, mert a muszáj nagy úr. Ő is pihenőket iktatott be a munka közé.

     

    Azért érzed ellentmondásosnak, kamunak a hsz-eim, mert nem ismersz, nem tudod az életem. Mindent nem óhajtok kiírni a topicba, mert egyesek nagyon szeretnek egy-egy dologra ráharapni, majd rágódni. Ettől már herótom van.

  50. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. december 13. 10:141152.

    Nincs hűtőládám, csak amennyi a hűtőszekrényben van (90 literes a mélyhűtője). A lányomékhoz vittem be egy csomó zöldséget, ott elfért. Soha nem írtam, hogy lenne hűtőládám!!

     

    Kérlek, fejezd me a mocskolódást. Nem kötelező hinni nekem, a topicra szintén nem kötelező jönni.

    idézet:
    bubóca (1105)
    2012-12-12 10:52:26

    Bubóca, hol fért el akkor a 30 levágott csirke?

     

    A zöldség talán kibír egy napot a hűtőben, habár aki fagyasztott már friss zöldséget, tudja, hogy  az azonnali fagyasztás az igazi, ellenkező esetben megbarnul.

     

    A hús azonban más, azt nem lehet hűtőben tárolni napokig, majd szállítás után fagyasztani, mert elromlik.

    előzmény:
    bubóca (1105)
    2012-12-12  10:52

Címlap

top