Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diéta 2013 nem himihumi

maybee
Létrehozva: 2012. december 23. 21:52

Hello,

szeretnék okosan táplálkozni és persze fogyni. De semmiféle megvonásos, 1-1 dologra épülő divatdiéta nem érdekel, vagyis 90 naposak, fagyi-, dinnye-stb. diéták nem jönnek szóba se. Inkább a testépítő vonal áll közel... akinek van kedve jöjjön és csináljuk együtt.

Kezdeni a bevásárlással kellene, meg az otthon fellelhető vacakok kivágásával...

ne hagyjatok egyedül, mert elkallódok:)

  1. 2013. február 7. 11:41401.
    Sziasztok ! Nekem az a tuti tippem ,nálam legalábbis működik,hogy este hat után nem eszem.Elmúltam 46, és évek óta így eszem ha ötóra körül jól lakom utána már nem vagyok éhes, és persze kell mellé egy kis mozgás.Legalább minden nap egy kis séta ez a tuti 65 kiló vagyok szerintem ez nem rossz súly .
  2. 2013. február 7. 11:28400.

    Maybee!! Ne add feeeel!!

     

    Elmondom a 90 naposról a véleményemet. Akit nem érdekel, az most ne nézzen ide! 

    Tavaly a youtube-on láttam egy olyan filmet az emberi test működéséről és az emberi test-étel kapcsolatáról, amitől egész egyszerűen ledöbbentem! Érthető volt, követhető volt, szóvl fantasztikus volt! Bizonyára nem véletlenül már nem tölthető le a film, pedig orrba-szájba mutogatnám mindenkinek! Előtte is érdekeltek engem ezek a dolgok, úgy hogy sok ilyet láttem már, de ez a film vitt mindent. 

    Azóta mondom a 90 naposra, hogy káros! De nagyon durván! Az emberi szervezetnek minden nap szüksége van mindenre! Még egyszer: MINDEN NAP MINDEN!! Ebből kiindulva: a 90 napossal csak tönkre teszed magad! Ha rosszat akarsz magadnak, akkor csak csináld! Még soha senkit nem láttam a környezetemben, aki ezt végigcsinálta volna. Mindenki rosszul lett tőle egy idő után. Vajon miért? Olyan szinten megviselte a szervezetüket ez a marhaság, hogy az már nem bírta elviselni. És akkor mi történt? Abbahagyták, jöttek a zabálások-falások, és még kövérebbek lettek. Gyönyörű volt látni az egyik kollégámon pl, hogy úgy gömbölyödik, hogy egy idő után azt hittem, lepattannak az ingéről a gombok és kilövi a szememet. 

     

    Fogyókúra: helytelen fogyókúra esetén az izomból fogy az ember, nem a zsírból. Ha közben sportol, mert hát az ugye kell, és azzal védi az izmait, akkor csak még vastagabb lesz, hiszen a zsírréteg alatt növeli az izmait. Jó, mi?  

     

    Saláta vs fánk: ha a fánkhoz vagy szokva, persze hogy hiányolod. Ha jól sejtem, némi elvonási tüneted lehet. Ezt ismerem én is jól. 

    De azt is ismerem, amikor a salátához vagyok szokva és kis idő múlva eszem fánkot, akkor a fánk egyáltalán nem esik jól, sőt, rosszul vagyok tőle és nem értem, hogy ezt hogy bírtam anno enni. 

     

    Amúgy 3 hónap (vagyis 90 nap) alatt egy tuti diétával egészségesen is simán le lehet fogyni. Ha a szomszédod kitart, 90 nap alatt öregszik pár évet, csak ezt ő majd később fogja megtapasztalni.  

     

    Kitartás mindenkinek! Tegnap nálam a répa volt a nyerő, azt rágcsáltam nyersen. Nekem is megvan a célom. Bízom benne, hogy idén nyáron már nem lesznek gátlásaim a strandon. 

     

    Szép napot mindenkinek!  

     

     

     

    előzmény:
    maybee (399)
    2013-02-07  09:19
  3. 2013. február 7. 09:19399.

    öregem, itt kínlódok és feszít a düh, hogy mennyit nélkülözök és alig csurog eredmény...a szomszéd meg nyomatja a 90 napost (némi csalásokkal) és -5kg-nál tart.

     

    Én abban nem tudok hinni, teljesen hidegen hagy, mert azt gondolom, hogy lehet, hogy a térfogata csökken a nőnek, de nem a zsírból, illetve NEM CSAK a zsírból, márpedig azt a némi lányizmot amit sikerült felragasztani a csontomra, nem adom. Passsszpuri és UFF.

     

     

    egyszerűen miért nem tud egy saláta is olyan jó érzéssel eltölteni, mint egy fánk?! bár ha így megy tovább, kihalasztopm az összes étkezés okozta élvezetet, mert amit imádtam, azt most már csak lelkiismeretfordalás mellett nyammognám, nem úgy mint annakelőtte...

    szegény POCAK

    előzmény:
    briellakiss (398)
    2013-02-06  12:36
  4. 2013. február 6. 12:36398.

    Sziasztok:) Ugye milyen vicces? Szerintem is marhajó ez az okos tévés cucc. Egyébként szerintem a diéta mellett tévés tornának köszönhető egy hónap alatt 2-3 kiló biztosan, most álltam mérlegre, most egy kicsit több is lejött, de az már lehet, hogy influenzának köszönhető...

    Egyébként ne aggódj, én sem vagyok/voltam soha egy ilyen kitartó típus ezen a téren, nem igazán sikerült eddig semmilyen rendszer vinni például a testmozgásba...

    De mondom, ez a tévés tornás ez vicces, aztán remélem még egy ideig úgy is marad...

    előzmény:
    Neméppenropi (393)
    2013-02-05  14:31
  5. 2013. február 6. 12:10397.

    Maybee, majd mesélj erről, lécci! Nekem agyon dicsérték, hogy milyen jó! Mert cseppfolyósítja a zsírt és akkor könnyebben át lehet dolgozni izommá, meg hogy a rázás az az, hogy kibillent az egyensúlyodból és a tested azzal, hogy folyamatosan ezt korrigálja az izmok megfeszítésével, még formáz, erősít is. És kiváló a naribőr ellen - aszongyák. 

     

    Majd megosztod a tapasztalatodat? Én mindig csak szemezek vele, de még nem szántam rá magam, hogy fel is pattanjak rá. 

     

     Vidám napot mindannyiunknak! 

     

    Ja, és még annyi, hogy a tegnapi zöldség fasírt nagyon fini lett! Sikere is volt. Tényleg fasírt íze lett!  Hát mondjuk a külalakján még javítani kell,de az már menni fog.  

    előzmény:
    maybee (396)
    2013-02-06  10:39
  6. 2013. február 6. 10:39396.

    Na végre, hogy mindenki beleugat! tecccik

     

    okostévé marhajó!

     

    Jóga is király! Idősb ismerős is elkezdte, és teljesen belepistult, elmúlt 50, de imádja, rugalmas fiatalos lesz tőle, még Indiába is elment nyaralni, amitől aztán méginkább rácuppant és jobban érzi magát, mint valaha.

     

    Persze mikor valami olyasmit mondott, hogy a hagyma meg a gomba "nem jó" ételek (jógatáplálkozásilag), ott megütköztem, mert bánja kánya a broooááá gombát, de az imádott hagymám nem jóóóóó? naneeee

     

     

    nyomom a sportot, és a flabélost is

     

    nem tudok hinni benne, mert szerintem is eredményhez kemény munka kell sluszpassz, de annyira vicces rajta ülni/állni (tudjátok az a rázógép), hogy vidámpark helyett alkalmazom, oszt ha még ér is valamit, az állati haszon

    előzmény:
    TC13 (395)
    2013-02-05  16:14
  7. 2013. február 5. 16:14395.

    Á, ennyire nem bonyolult! 

    Én is egy ismerőshöz kezdtem el járni, nála szerettem meg. Aztán vettem egy helyre kupont még tavalyelőtt (Kuponmánia? Kuponvilág? Bónusz Brigád? Már nem is emlékszem, nem is lényeges.) és megtetszett a hely. Többféle jóga van ott, a kuponnal majdnem mindegyiket ki is próbáltam. Ismerős közben kikopott a társaságból én meg ott ragadtam a Mandalánál. 

     

    Szóval szerintem először csak azt nézd meg, hogy időben-helyben-pénzben mi fér neked bele. Aztán a többi úgyis jön magától! 

     

     

    A hatha jóga meg minden jóga alapja. Semmi különös, az az alap, ennyi. A többi jógatípus erre épül.

     

    Van még a kundalini jóga. Na, az egy tök más jóga! Nekem annyira nem is jött be. Ott nagyokat lélegzel különböző testhelyzetekben. De nincsenek azok a jó kis ászanák. A kundalini jóga inkább az energiacsatornák megnyitásáról, az energia akadálytalan áramoltatásáról, csakrák tisztításáról szól. Hatékony. Én volt, hogy majdnem elhánytam magam az óra végére. Mindenki szurkolt, hogy csak nyugodtan dobjam ki a taccsot, mert hogy ezzel megszabadítom magam egy csomó méregtől. De én inkább nem! Tartottam magam! Nem úgy neveltek, hgy idegen helyen csak úgy rókázgassak. Fejfájás, hányinger - itt teljesen normális reakciók.

    Ha ezt választod és egyébként meg fogyni, formásodni szeretnél, akkor mindenképp legyen mellette valamilyen testmozgás is!  

    Hajrá! Jó lesz az!  

    előzmény:
    Neméppenropi (394)
    2013-02-05  14:36
  8. 2013. február 5. 14:36394.

    Hmmmm, jógaügyben most jól összezavarodtam.Nem is gondoltam volna, hogy ennyiféle van.Hallottam a gerinc és a kismamajógáról, sőt a hatháról is.De szó szerint csak hallottam, de hogy mit is takar, mit is jelent, azt nem tudtam.

     

    Azt hiszem, hogy jó lesz mélyebben beleásnom magam, hogy milyet is szeretnék.

    Azért köszi az infót!

    előzmény:
    TC13 (392)
    2013-02-05  13:29
  9. 2013. február 5. 14:31393.

    Húúú, de jó tévétek  lehet.A mienk nem is tudom, hogy mit tud igazán.De én a technikához nemigazán értek.Pontosítok, nem érdekel.A telefonom is csak egy sima telefon, amiről sokszor megfeledkezem, hogy épp hol és merre van.Nem is tudom, hogy akkor miért van?

     

    A tévés tornával mennyit sikerült leadnod?Vagy még nem mérted?

    Én még nem bosszantom magam, majd 7-én reggel izgulok, hogy legyen megint egy kicsit kevesebb, mint az alőző mérés.

     

    Gratulálok a kitartásodhoz, hogy minden nap tornázol.Én töredelmesen bevallom, hogy erre a problémára még nem sikerült  megoldást találnom, mert estére csak bedőlök az ágyba.Futni még nekem sincs kedvem, mert túl hideg van hozzá.Pedig már találtam edzéstervet a neten, ami jónak tűnik.Remélem, hogy márciustól már lehet majd futni is. :)

     

     

    előzmény:
    briellakiss (389)
    2013-02-05  12:13
  10. 2013. február 5. 13:29392.

    Én meg csak szimplán befogom a számat. 

    Múlt héten volt csicseriborsó leves meg káposztás tészta. Ez így nem épp fogyókúrás kaja.

    Csütörtökön Torkos Csütörtök volt, nem is hagytuk ki. Az étteremben meg annyi kaját kaptunk, hogy nem bírtuk megenni és hazavittük. Pénteken is még azt ettük. Mondjam, ne mondjam, hogy ez sem épp zsírolvasztó kaja volt.

    Hétvégén pedig drága nagyim nyáron eltett lecsójához nyúltam és azt ettük. (Egyébként isteni volt és piszokmód jólesett!)  A lecsó önmagában tuti kaja, csak hát én azt pont fehér kenyérrel szeretem igazán. A tunkolásról nem is beszélve...

     

    Szóval kussolok, mert ezek pont nem illenek ide és inkább nem vinnék senkit a bűnbe. 

     

    A vacsival próbáltam kompenzálni: alma+sajt vagy pedig laktózmentes natúr joghurt, azt egy kis Hecsedli lekvárral, mert a natúr joghurt ízéért nem rajongok. Napközben meg gyümölcs. 

     

    Jóga? Ó, az nekem nagy favorit! Épp a minap gondoltam rá, hogy újra elkezdem. Testnek-léleknek egyaránt jót tesz. Azt mondják, hogy aki igazán fogyna, annak a hot-jóga vagy a bikram az igazán nyerő. Több jógát is kipróbáltam, de ezeket nem. Én kivagyok a melegtől, nem bírom, utálom, nem kell! Járjon oda, akinek két anyja van! Maradok a szobahőmérsékletűeknél. Fogyózóknak a hatha jóga jó lehet, hátfájósoknak a gerincjóga, egyébként meg minden nőnek a női jóga. Nem tudom, ezzel segítettem-e. Remélem. 

     

    Megyek és készítek zöldbab főzit zöldséges "fasírttal". Nemhízlalósan főzit már remekül készítek, a zöldséges "fasírttal" ma fogok debütálni. Kívánjatok szerencsét!  

     

    A napot meg próbáljátok meg egy kis gyertyafénnyel, illatos párologtatóval, füstölővel-aki szereti hangulatossá tenni. Léleknek jót tesz, és nem leszünk annyira lehangoltak!  

       

  11. 2013. február 5. 13:19391.

    futáson gondolkodom még

    mennyire hatásos?

    este lenne szomszéddal, de nem igazán jó a környék

     

    ja és üdv az újjaknak!

     

    diéta tippet, egyebet szívesen fogadunk!

     

     

    előzmény:
    corinfar (390)
    2013-02-05  13:18
  12. 2013. február 5. 13:18390.

    Sziasztok!

     

    Vagyok ám én is, csak éppen dögrováson.

    Kilókat sajnos nem sikerült többet fogynom, eddig 3 kg.

    De egy kiadós náthát sikerült összeszednem.

     

    Tegnap nagybevásárlás volt, igyekeztem diétás alapanyagokat venni: sali, feta, mozzarela, csmell, sonka, natúr joghurt, fagyi gyümölcs stb.

    Tornázom is és mégsem megy a fogyás, már illett volna legalább négy kilónál tartanom....

     

    Most komolyan de ahogy egyre öregebb leszek, egyre kevesebbet kell ennem,hogy ne hízzak??
    ezt nem akarom elhinni

    még a végén a szupercsinos 55 körüli főnökömnek van igaza, aki egy azaz egy db banánt evett egész nap szinte...

     

    menü kb keksz

    tkávé banán

    ebéd virsli, egy kenyér 7ch egy norbi puding 9 ch

    uzsi fagyigyümi

    vacsi karfioloskaraj

     

    napi menü?

    Ötletekért kérdezem csak, de szóljatok ha unalmas!

  13. 2013. február 5. 12:13389.

    Sziasztok...:)

    Igen, nekem is - mint minden januárban - a mínusz 5 kiló a cél, és a lelkesedés általában pont februárig tart, mikor már belebolondulok a téli napsütésmentes belvárosba...

    De igen, a diéta része általában rendben működik, én azt tapasztaltam, hogy nagy bölcsesség nem kell hozzá, józan paraszti ésszel is tudja az ember, hogy mi az, amiből többet lehet  enni, és mi az, amit el kell felejteni.

    A mozgás része az, ami általában problémásabb feladat. Mivel esténként többnyire dögfáradtan érkezek haza - most éppen bele is betegedtem - ezért az utolsó utáni gondolat lenne a fejemben, hogy elmenjek egy fitness terembe, vagy akárhová. Február 5-én pedig - akárki akármit mond - szerintem nem olyan jó érzés futkározni pár kört a háztömb körül. Egyébként sem szeretek a városban futkározni, szerintem többet árt, mint használ.

    Ami most egy picit bíztatóbbá tette a helyzetem, hogy karácsonyra muszájból vettünk egy új tévét, és az a vicces helyzet állt elő, hogy a tévézéstől kezdtem fogyni...:) Pontosabban a TV előtt ugrálástól. Ez egy ilyen Smart TV, Samsung, van rajta egy csomó alkalmazás, meg kb már annyit tud mint egy számítógép, de a legviccesebb számomra, hogy van benne egy beépített Fitness alkalmazás, ami kb egy személyre szabott edző a hálószobában.  Tükörfunkció, vagy 100 fajta edzéstípus, tényleg mindenfélék, amik egész komoly cuccoknak tűnnek. Most ebben bízom, egyelőre működik, az elmúlt egy hónapban szinte minden nap használtam (leszámítva az utóbbi 3 napot, mert éppen valami influenzaszerűségben szenvedek...:) )

     

     

    előzmény:
    Neméppenropi (377)
    2013-01-31  11:16
  14. 2013. február 5. 08:31388.

    Szia! 

    Én is itt vagyok, csak hétvégére mindenki eltűnik úgy látom.Gondolom mindenki a családjával van, vagy kirándul, programokat szervez.

     

    Hétvégén volt szülinapozás, így nem tudom, hogy most fogytam-e vagy sem.Gyanítom, hogy nem.Majd 7-én megmérem magam, hogy egy hónap alatt milyen eredményt sikerült elérnem.

     

    Egyébként most beleolvastam egy két topicba és jaaaajjj.Azt hiszem, hogy nem fogok mást olvasni, mert annyi rosszindulat van mindegyikben, hogy komolyan mondom ettől meg lehet betegedni lelkileg.VAgy azok a betegek, akik olyan módon írnak.Nagyon furcsa.

     

    Van közületek olyan aki jógázik?Van valami pozitv hatása?És mennyi időn belül jelentkezik ez a jótékony hatás?

     

     

    Pusszz!

    Ropi :)

     

    előzmény:
    maybee (386)
    2013-02-04  20:24
  15. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. február 5. 08:24387.

    Hajrá, hajrá, én szoktalak olvasgatni titeket és mindenkinek drukkolok! :))

     

     

    előzmény:
    maybee (386)
    2013-02-04  20:24
  16. 2013. február 4. 20:24386.

    öregem, itthagytatok, mint eb a szaharát, na jól van, legfeljebb blog lesz, nem fórum.

     

    stagnálok, edzésenként 500kalóriát égetek, a vasárnap délelőtt a bűnözésidőm.

    egyszed egy piritóst, egyszer egy bundáskenyeret, egyszer egy palacsintát toltam be akkor.

     

    feltöltöttem a kifogyott xilitet, vettem amaránt és lenmaglisztet...

     

     

    megérdemlem a 38-as méretet

     

     

     

    előzmény:
    maybee (385)
    2013-02-01  08:18
  17. 2013. február 1. 08:18385.

    miva?

     

    nincs valami linked hozzá, csak egerészek de nem találom...

    előzmény:
    Signorina* (383)
    2013-01-31  19:28
  18. 2013. január 31. 22:55384.
  19. 2013. január 31. 19:28383.

    Ötlet?

     

    RTL.klub Csak Csajok c műsor 2013 Jan. 3o-án

     

    kb. 9 óra .Feltétlen nézzétek meg mit tanácsol az orvos.

     

    Még a tea amiben nincs édesító az is hízlal és a citormos víz is emeli az IR,szintet ezlrt nem jön létre fogyás.

     

    Napi háromszor szabad csak a

    enni .

    előzmény:
    corinfar (382)
    2013-01-31  18:10
  20. 2013. január 31. 18:10382.

    csak gyors bekukk

     

    az igazi tiramisu utáni legfinomabb desszertet megtaláltam!!!

     

    1 dl joghurt kb egy marék fagyasztott szeder és 1 mokkás kanál cukor zéró

     

    ez mennyei, egyszerűen nagyon nagyon finom

    ez kb 15 ch

    ami simán belefér a diétába, fagyiként ettem

     

    már alig várom a holnap délutánt, hogy ismét éljek eme új szenvedélynek

     

    este zeller lesz valami mártógatóssal

    fetát már unom

    ötlet csajok?

    milyen az a zeller pörkölt?

    jól olvastam???

     

    pusz 

     

  21. 2013. január 31. 14:06381.
    TC13-nak szólt az előző irományom, bocsánat.
    előzmény:
    Signorina* (379)
    2013-01-31  13:10
  22. 2013. január 31. 14:06380.

    Ügyes, igy kell ezt csinálni

     

     

    Köszi a könyv címet nem felejtem el, majd egyszer talán...

     

    Nem szabad kölcsönadni ez örök szabály.

     

    Imádom ha vlaaki nem tolja magát da és ez az elengancia...

     

     

    Sok sikert Neked

    előzmény:
    TC13 (378)
    2013-01-31  11:55
  23. 2013. január 31. 13:10379.

    Sziasztok!

     

    Nem  inkább jókat eszem és sokszor naponta.

     

    Nem akarom, hogy raktározásra álljak be. 

     

     

    Fogyok,elkezdtem foglalkozni a táplálkozásommal nem össze-vissza eszem mint régen.

     

    Emeld meg a kaja adagod.

     

    Fraciasali sült cs.mell

    Zellerpörkölt

    2 tojás fehérje, fagysztott gyümölcs felverve nasinak

     

    Este még nem tudom.-nem éhezem de muszáj valamit ennem

     

    Mozgás hátra van.

    előzmény:
    maybee (373)
    2013-01-30  20:54
  24. 2013. január 31. 11:55378.

    Sziasztok Lányok!

     

    Kicsit lemaradtam, sok volt a tennivaló mostanában. Nem számoltam, hány kommentet kellett behoznom. 

     

    Láttam Karcsú Anyut is betoppanni ide. Elegánsan nem tolta magát, meg programját. Pedig megtehetné. Én feliratkoztam az ingyenes cuccaira. Jönnek is tőle. Inspirációk, ötletek, fogyis receptek... lépésről lépésre haladunk előre. Lesz ebből fürdőruha, már látom!  Jönnek magyarázatok is, meg minden. Jaj, csak legyen kitartás és akkor minden OK lesz!

    Kinek van kedve velem tartani? Itt lehet feliratkozni: 

     

    Gyertek, csináljuk együtt! Szépek vagyunk, istennők vagyunk, miénk a viláááág! 

     

     

    Na, ki jön?

    Ja, és ma már kispéntek!  Ééééés!!! Torkos Csütörtök!  

  25. 2013. január 31. 11:16377.

    Sziasztok!

    Még én is itt vagyok és küzdök.Kedden mértem magam és 2 hét alatt 0,4 kiló ment le, szóval én sem vagyok túl boldog, de legalább csökkent a súlyom.Azt hiszem, hogy ezért jó csak 2 hetente mérlegelni.

     

    A "szer" amivel én szemezek, az az almaecet.Állítólag nagyon hatásos, de én még ilyen sz@rt nem ittam.Viszont értem, hogy miért hatásos.Ha ezt valaki megissza, akkor már elmegy a kedve az evéstől.Szóval maradok a vízivásnál még a héten és elgondolkodok rajta, hogy megér-e annyit a gyorsabb fogyás, hogy ezt a vacakot letoljam.Lehet, hogy végül mellette döntök, még nem tudom.

     

    Én eddig a 3 hét alatt -2,2 kilónál tartok.És szégyen, de még mindig nem tornázok rendszeresen.Pedig azt is be kellene vezetni.Csak annyira fáradt vagyok, hogy este már örülök, ha beesek az ágyba.Napközben meg a kicsi nem hagy tornázni.Ha alszik és elkezdem, akkor biztos, hogy felkel fél óra múlva.Ha nem kezdem el, akkor alszik másfél két órát is.Pedig tényleg nem hangoskodom.Szóval ezért kellene vagy késő este, vagy korán reggel letudni a tornát.Pedig már elő vannak készítve.

     

    Üdv Nektek!Kitartás!Nyárra szépek leszünk! :)

    előzmény:
    corinfar (374)
    2013-01-31  07:24

Címlap

top