Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon sós káposzta

Torolt_felhasznalo_615948
Torolt_felhasznalo_615948
Létrehozva: 2013. március 16. 21:43

 Rettentesen sós lett a húsos káposztánk, pedig egy gramm só nem sok, annyit nem tettünk bele. Két hatalmas fazékban főztük, hogy sok legyen, jövő hétre is legyen ebédünk. Erre fel szinte ehetetlenül sós lett. Megkóstoltuk, nekem marja a szám szélét, és egy kis tányérnyi mennyiség után már kiinnám a kutat. Nagyon nagyon sós lett. Nem tudom, mit rontottunk el, mert sót azt egyáltalán nem tettünk bele, és semmi sós fűszert nem használtunk. Hagymát feltettünk zsírban pirítani (eddig mintha pörköltet készítettünk volna), majd bele a kockára vágott hús (kb 1 kiló tarja), picit dinszteltük, bors, pirospaprika, pici kömény, fokhagymakrém, vízzel felengedtük. Egy nagy füstölt csülköt felkockáztunk (megmosás után), majd bele dobáltuk a pörköltes alapba. 2 kiló savanyú káposztát raktunk bele, mitán a káposztát négyszer! kimostam bő vízben. Mit lehet vele tenni, ha a füstölt húsból ment bele a sok só? Ti kimossátok a füstölt húst főzés előtt több vízben is? Felkockázva is mosogatni kell, vagy csak egyben? Mi akkor mostuk ki, mikor még egyben volt. Vagy előfőzitek a füstölt árut, és leöntitek a sós levét esetleg?Azt se tudjuk, mit csináljunk most ezzel a rengeteg sós káposztával. Párom mondja, próbáljunk belefőzni pár krumplit, amit utána kidobunk. Állítólag a krumpli magába szívja a sót. Utána meg lehet locsolni bőven tejföllel. Hát nem tudom...Benne van vagy 5 ezer forintnyi alapanyag, sajnálnám, ha a kukában kötne ki, de ha nincs semmi megoldás a sósságra, akkor mégis megválunk tőle.:-( 
  1. 2016. december 25. 09:3235.

    Sajnos, az én káposztám is sós  lett . 1 x  2 x   lehet enni belőle, csak a sós kaja fogyasztása hoszzabb időn át tönkreteszi a keringési rendszert úgy döntöttem, kuka . az egészség többet és, minthogy megegyem a sós   kaját . Úgy kárpótolom, hogy legközelebb nem főzök káposztát,   1 x  kihagyom

  2. 2013. március 17. 14:4134.

    Nagyon ügyes vagy!

     

    Én is örülök, hogy sikerült a mentőakció!

     

    (a sütőpor is szódabikarbónából van, egy vegyész ismerősöm mondta.

    De most rá is kerestem!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (28)
    2013-03-17  11:48
  3. 2013. március 17. 13:3233.

    Ezeket ajánlottam volna én is kivéve a sütőport.

    Az mit csinál a sós kajával ? Még nem hallottam róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (28)
    2013-03-17  11:48
  4. 2013. március 17. 12:2432.
    Lehet az is hozzájárul a kemény uborkához, hogy leszedem, és azonnal teszem el, tehát nem űzleti fonnyadt...
    előzmény:
    Csalf a Romeo (31)
    2013-03-17  12:19
  5. 2013. március 17. 12:1931.

    A meleg nem baj, nekem a kovászos uborka nyáron kész van 2 nap alatt.

    Kiteszem a napra, közben forgatom is, hogy jobban egyformán melegedjen, estére szinte forró, éjaszakára a garázsban tartom, ahol szintén nagyon meleg van. 2 nap után be a hútőbe, volt amikor még 4 hónap mulva is olyan ropogós volt, hogy csikorgot tőle a fogam, a hátam pedig borzongott.

    Az én legutóbbi hordós káposztám most lett kész, kb. 16 C.-fokon érlelődött 5 és fél hétig, nagyon ropogós maradt, tulságosan nekem.  

    Nagyon piros lett, mert 4 fej fehér káposztához tettem 1 fej piros káposztát is..

    A fénykép nem valami jó, mert este lámpával csináltam.

    előzmény:
    Zsumi45 (27)
    2013-03-17  11:31
  6. 2013. március 17. 12:0730.

    Nagyon sokan csinálják a savanyú káposztát direkt (túl)sósra, főleg nyári időszakban.

     

    Leginkább azok, akik pl. piacon árulják, mert a só a tartósítószer.

    A vevő érdeke a finom káposzta, de az eladónak az (is) érdeke hogy sokáig elálljon, mert nem mindíg tudja gyorsan eladni.

    előzmény:
    nora11 (19)
    2013-03-17  08:23
  7. 2013. március 17. 12:0029.
    Örülök hogy sikerűlt megmenteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (28)
    2013-03-17  11:48
  8. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. március 17. 11:4828.
    Ismét itt vagyok. Ezt csináltam az előbb: Feltettem tovább főni a tegnapi káposztát. Raktam bele ezeket: 1 nagy korsó víz7 szem édesítő tablettakb. 1 deci ketchuppici bors1 teáskanál szódabikarbóna1 teáskanál sütőpor4 nagy szem krumpli   Összerottyintottam, most vettem le a tűzről, annyit mondok, majdem sótlan lett:-)Remélem, párom nem fogja mondani, hogy drágám, nem kellene ebbe egy pici sót még? Ha megkérdezi, fejére borítom:-) Főztem ki egy zacskó rizst, természetesen sótlan vízben.Egy tepsit kikentem pici vajjal, bele rétegeztem a rizst és a húsoskáposztát.Most sül a sütőben.Pasim kb. fél óra múlva ébred. A tányérben tejföllel fogom meglocsolni. Mármint a káposztát, nem a pasit:-) Majd még beszámolok a hatásról!  Most már örülök is, hogy sós lett, mert a tepsiben történő rizses rétegzés amúgy eszembe nem jutott volna. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (1)
    2013-03-16  21:43
  9. 2013. március 17. 11:3127.

    A füstölt húsról most nem szólok, írták többen... én nagyon ritkán élek vele. 

     

    De!!

    Manapság valódi, hordóban savanyított káposztát nehéz találni, leginkább borzasztó sós, mesterségesen (borkősavas) savanyított és (kénnel) fehérített, nyers a káposzta. Leve ehetetlen.

     

    Mi nagyon szeretjük az igazit, de azt kimosni is vétek, legfeljebb lecsurgatni, ha túl savanyú. Az összes vitamin kimosódik, ha áztatja az ember.

     

    Ha van megfelelő hely, érdemes házilag savanyítani, mint a kovászos uborkát. 5 literes üvegben. ( sajnos nálam vagy túl meleg, vagy túl hideg van! nomeg szagos is!) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (1)
    2013-03-16  21:43

Címlap

top