Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélkül:(((

G.Viksi
Létrehozva: 2013. március 29. 09:28
Hogy bírjátok?? Beszélgessünk, támogassuk egymást, ezért indítom ezt a topkot.
  1. 2013. Április 4. 10:38151.

    Ahhoz, hogy valaki bármilyen cikket otthon előállítson, ahhoz pénzre van szüksége a hozzávalókhoz.

     

    A munkanélkülieknek (főleg, akik hosszabb ideje keresnek munkát), a napi megélhetés is gond, ergo nincs felesleges befektetendő pénzük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (128)
    2013-03-31  15:27
  2. 2013. Április 4. 10:35150.
    Valamint hozzáteszik, hogy munkavégzés helye Budapest.
    előzmény:
    antironia (135)
    2013-04-02  11:13
  3. 2013. Április 4. 10:23149.

    Vagy ez:

     

    http://recruiting.aldi.hu/karriere/html/ertekesite s/bolti_eladot.php

     

    http://recruiting.aldi.hu/karriere/html/ertekesites/u zletvezeto.php

     

    nem tudom, hogy milyen állásokat szoktál nézni, csak kiváncsiságból mentem fel az oldalra, hogy van-e valami munka.

     

    előzmény:
    G.Viksi (146)
    2013-04-04  09:38
  4. 2013. Április 4. 09:43147.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen. Nagyon várom a pillanatot amikor felvesznek valahova.

     

    előzmény:
    birek2 (145)
    2013-04-03  21:34
  5. 2013. Április 4. 09:38146.

    Tényleg siramas a helyzet! Nem tudom mit lehetne még tenni. Az összes multinál próbálkoztam már én is, de semmi visszajelzés. Küldök én is önéletrajzot csak úgy, kb 100-ból 1 visszaír, hogy sajnálja, de nincs jelenleg felvétel náluk.. Nekünk CHF alapú lakáshitelünk van, mi ezt fogjuk elbukni, ha sürgősen nem találok munkát:(((( Van két gyerekem 6 és 9 évesek, még nem értik mi van, csak azt látják, hogy anya nagyon szomorú és sokat sír. Iszonyatosan rettegek, nem tudom mi lesz. Ismerősök mind kilőve, mind ígérte, hogy szól ha tud valamit, de kb ennyi:((( 

    Tegnap voltam a gyerekkel fogászaton (SZTK). Azon gondolkodtam miközben azt néztem, hogy a takarítónő takarít, hogy Ő miként kerülhetett ide? Mert ilyen hirdetést sehol se látni. Vagy a recepciós a pult mögött akinek a tb kártyát adjuk és adja a sorszámot, ezek a munkahelyek hol vannak /voltak hirdetve?? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (142)
    2013-04-03  13:50
  6. 2013. Április 3. 21:34145.
    kitartást lányok, tudom könnyű mondani, de muszáj bízni, még ha nehéz is. kívánom, hogy mielőbb találjatok ti is munkahelyet.
    előzmény:
    Lierin (143)
    2013-04-03  16:16
  7. 2013. Április 3. 21:32144.
    kiváncsivá tettél, esetleg priviben adnál vmi támpontot? 
    előzmény:
    TiaMaria (129)
    2013-03-31  20:39
  8. 2013. Április 3. 16:16143.

    Hát amikor az ember eljut oda, hogy már a kapcsolatok sem segítenek.... :/ Az egyik barátom megpróbált bejuttatni az éttermükbe, de mondta az apja, hogy mivel nincs 3-5(!) éves szakmai tapasztalatom, nem mehetek. Hozzáteszem, ők valami 25 helyet hirdettek nagyon kemény feltételekkel (pl min.. 5 év vendéglátós tapasztalat), körülbelül 800-an jelentkeztek az állásra.

     

    Az egyik rokonom meg, aki az állítólag húúú, de kelendő műszaki karra jár mérnöknek, épp most mesélte, hogy végigkérdezték az ismerősöket, és sehova nem tudott menni gyakorlatra. Papírt persze adtak  neki az gyetemhez, de mondták, hogy felesleges mennie, mert úgysincs mint csináljon.... szerencsétlen, beleölt 3 évet egy olyan szakba, amiben még ingyen sem tud elmenni dolgozni. 

    előzmény:
    G.Viksi (141)
    2013-04-03  12:40
  9. Torolt_felhasznalo_927697
    Torolt_felhasznalo_927697
    2013. Április 3. 13:50142.

    Szia!

    Budapesten lakom, de hidd el itt sem jobb a helyzet, vidéken meg egyszerűen katasztrófa.

    Én sem tudom, tényleg mi lenne a jó megoldás. Tényleg kapcsolat kérdése a munka.

    Volt, amikor a munkanélküli által meghirdetett állás miatt érdeklődtem, és mondták, hogy már megvan rá az ember csak nekik muszáj meghirdetni az állást, illetve a vezető dönti el a munkanélküli központba, hogy kit ajánlanak be a munkahelyre. 

    A rengeteg felesleges telefonról, meg önéletrajz küldözéséről: a jó a munkám@-meg leszállásom@-meg hasonló e-mail című hirdetésekről már ne is beszéljünk.

    Tényleg nem tudom mi a jó megoldás.

    Írta valaki a lakástakarítást, na, annak üzenem az utcáról senkit nem fognak felvenni, mert senki nem fogja engedni, hogy a lakásába legyél, mindenféle ajánlás nélkül.

    A nagy hipermarketeknél létszámstop van, ők is kevesebb embert alkalmaznak inkább, igaz hogy az ember megdöglik, mert 3 ember melóját végzi, de akkor sem vesznek föl senkit.

    Férjem építőiparban dolgozna, de itthon meghalt ez a fajta munka, nemhogy állás, de még hirdetés sincsen fent.

    Hát elkeserítő a helyzet.

    előzmény:
    G.Viksi (141)
    2013-04-03  12:40
  10. 2013. Április 3. 12:40141.

    Igen, én is azt látom, hogy kilátástalan a helyzet. Ha az embernek nincsenek kapcsolatai, kész vége, semmi esélyed. Jönnek a szánalmas állásinterjúk.. (tegnap én is belecsúsztam egybe) Nem tudom meddig mehet ez így tovább Magyarországon:(( Én nem szeretnék külföldre menni, aki viszont megteheti az meneküljön innen..

     

    Megkérdezhetem hol laksz? Én Budapest mellett, itt talán nagyobb eséllyel fogok találni munkát, de vidéken elképzelni sem tudom, hogy mi lehet 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (140)
    2013-04-03  12:13
  11. Torolt_felhasznalo_927697
    Torolt_felhasznalo_927697
    2013. Április 3. 12:13140.

    Szia!

    Teljesen együtt érzek veled. Én is munkanélküli vagyok, állás még kilátásban sincsen, a hirdetések mind nagyon régiek, illetve azt vettem észre, hogy egyáltalán nincsenek is.

    Ráadásul a férjem is fizetetlen szabin van, már 4-dik hónapja. Szépen lassan kezdünk elcsúszni. Volt egy személyi kölcsönünk,4 év 8 hónapig fizettük, most már az sem megy, az utolsó 4 részletbe bukunk, bele úgy néz ki. Az összes ismerősnek, az ő ismerőseinek is szóltunk, írtuk, jeleztük, hogy mi a helyzet, hátha tudnak valamit, de sajnos köztük is egyre több a munkanélküli. A munkanélküli központban sem tudnak semmit sem ajánlani.

    A helyzet nagyon kilátástalan, és igazából fogalmam sincsen, hogy meddig mehet ez, illetve mikor változik valami is egyáltalán. Már írtam olyan cégeknek is ahol bár munkát nem hirdettek, de hátha valami alapon…. onnan sem lett semmi. A környéken az összes helyre elvitte az önéletrajzom, hátha… de semmi.

    Nem tudom, mit lehetne még tenni. Nem akartalak jobban elkeseríteni, de a barátnőmék már vagy 2,5 éve így élnek,egyik napról a másikra,és egyszerűen, ha megfeszülnek, sem jutnak sehova, velem együtt.

    Voltam egy álláshirdetésen, ahol közölték, hogy csak 2 órára jelentenek be, de adnak havi 73 ezret fizetésként (8 órás állásra), de a munkavállalói járulékot levonják a fizumból (a vicc az, hogy a munkanélküli honlapján találtam a hirdetést), de oda is kb 50-en jelentkeztük,és egy plázában találkoztunk a munkaadóval,álltunk ott mint a birkák……………..Hát nagyon szánalmas és megalázó volt a helyzet.

    Szóval fogalmam sincsen mi a jó megoldás,de az biztos,hogy a helyzet nem egyszerű.
    előzmény:
    G.Viksi (1)
    2013-03-29  09:28
  12. 2013. Április 3. 11:48139.

    Szia!

     

    Olyan érdekes, mert amikor még volt biztos munkahelyem én is azt vallottam, hogy aki akar az talál munkahelyet... Ma már nem így gondolom:((((( Mindent megpróbálok én is, egész nap az állásközvetítő oldalakat bújom, keresek, kutatok cégek után, ismerősöket riasztom stb... de semmi, semmi olyan ami beválna.  Ma délelőtt sikerült magam kibőgnöm, most picit jobb.

     

    előzmény:
    Lierin (137)
    2013-04-02  15:24
  13. 2013. Április 2. 17:42138.

    ... szerencsére épelméjű családanya mellett van épelméjű családapa, aki biztosítja azt az alapot, hogy épelméjű gyerekek ne haljanak éhen... így aztán nem kell akármit elvállalni, ami jön, hanem fel lehet állítani preferenciákat... Szeretem, hogy ennyire sarkos vagy... :(

    Persze, aggódtam így is, de legalább volt a háttérben egy minimum, nem attól kellett félnem, hogy éhen halunk a következő hónapban, legfeljebb az aktuális munkaerőpiaci helyzet miatt voltam kétségbe esve...

    Természetesen, ha neadjisten (remélem sosem lesz ilyen!) mindketten munkanélküliek leszünk, nem fogunk válogatni, elvállalunk bármit, ami adódik. Egyébként, mialatt munkát kerestem, vállaltam 1 hetes-pár napos helyettesítő munkákat cégeknél (recepciós pl.), 800 ft bruttó/óra, ami nem sok, de arra elég volt 1 heti fizu, hogy a havi bp bérletemet megvegyem belőle... Tehát nem esett le az aranygyűrű az ujjamról, és egyébként is legalább munkával, hasznosan töltöttem az időt.
    Egyébként, ha lehet kiemelni munkaerő közvetítő céget, a Karrier Hungáriát mindenképpen ajánlom annak, aki munkát keres akár rövid, akár hosszú távra! Nagyon kedvesek, segítőkészek, folyton kerestek, ha volt helyettesítős lehetőségük és kikölcsönöztek, mert tudták, ez is sokat tud számítani!

    előzmény:
    semiramis (102)
    2013-03-30  13:31
  14. 2013. Április 2. 15:24137.

    Na, megnyugtattál, hogy nem csak én látom így. Főleg, amikor feljövök ide tök kétségbeesve, mert tudom, hogy már a várost bejártam, tanácsot kérek, elmondom, hogy már a takarítástól-korrepetálástól wc pucolási mindenre jelentkeztem, sőt (!) felraktam hirdetés jómagam is, és akkor benyögnek ilyeneket, hogy azért nincs munkám, mert nem akarok - és mondják ezt olyanok, akik még csak nem is Magyarországon élnek.

     

    Na mindegy. Ma hívott a diákmunkás cégem, hogy 1,5 hétre mehetek, legalább ennyinek örülhetek, bár ez az egész elmegy arra, hogy kifizessem a bárletet, telszámlát, a maradékot meg haza kell adnom, DE azt mondom, legalább ennyit ki tudok majd fizetni. Próbálok pozitívan gondolni erre ;)

     

    Szeptembertől meg vehetem fel a diákhitelt ;)  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650250 (136)
    2013-04-02  11:33
  15. Torolt_felhasznalo_650250
    Torolt_felhasznalo_650250
    2013. Április 2. 11:33136.

    Hát nagyjából... Ezért írom, hogy aki az utóbbi pár évben nem próbált meg állást keresni, az minek osztja az észt olyan témában, amiről NULLA fogalma van? Ez nem fér bele a kisch fejembe...

    előzmény:
    antironia (135)
    2013-04-02  11:13
  16. 2013. Április 2. 11:13135.

     

     

    Pár napja írtam én is.... :)

     

    Mikor annyit írnak (MAX!!!), hogy piacvezető cég - de se név, se cím, de még piaci szektort sem írnak....!  Erre aztán baromijó motivációs levelet lehet írni, hogy miérrt pont náluk szeretnél dolgozni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650250 (134)
    2013-04-02  11:03
  17. Torolt_felhasznalo_650250
    Torolt_felhasznalo_650250
    2013. Április 2. 11:03134.

    Aranyos vagy :)

     

    Tényleg néha csak a szemem forgatom az úgynevezett "tanácsokon"... A kedvenc az volt (nem írom, ki írta, mert nem szeretném a személyeskedés felé elvinni), amikor azt írta dr. Okoschka, hogy komoly álláskereső kizárólag rendes levélben jelentkezik, kizárólag a célszemélynek címzett levéllel, e-mailben nem jelentkezik állásra (he??). Aki próbált már pl. a profession pont hu-n állásra jelentkezni, ami az egyik legnagyobb állásportál, az tudja, hogy rengetegszer egyetlen kontakt van, általában egy munka64628 kukac gmail pont com típusú e-mail cím. Ide várják a jelentkezéseket.
    Nos, én nemcsak megemelem, de libazsírral megkenve rituális körülmények között meg is eszem a kalapom az előtt, aki ebből az adatból elmondja nekem, melyik cég hirdette az állást, mi a postacíme és ki a kapcsolattartó...

    előzmény:
    Saratoga (133)
    2013-04-02  02:55
  18. 2013. Április 2. 02:55133.
    Like 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650250 (132)
    2013-04-01  14:13
  19. Torolt_felhasznalo_650250
    Torolt_felhasznalo_650250
    2013. Április 1. 14:13132.
    Ha a fórumozóknak lenne legalább egy MINIMÁLIS önkritikájuk meg reális helyzetértékelésük, akkor ilyen topikba csak az írna úgynevezett "tanácsokat", aki legalább egyszer a büdös életben volt már munkanélküli a mai Magyarországon. Én voltam, és ennek fényében mondom, hogy itt egy két fórumozó egy-két tanácsán nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek kínomban, akkora hülyeség.
    előzmény:
    Lierin (121)
    2013-03-31  11:47
  20. 2013. Április 1. 12:53131.
    Szinte ereztem, mar az elso hozzaszolasbol. J-vel kezdodik a ceg neve, igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (94)
    2013-03-30  12:33
  21. 2013. március 31. 20:51130.

    én egy időben majdnem elmentem a tescoba, vagy auchanba pénztárba.

    de aztán máshogy alakult.

    nem tudom, hogy most mi a szitu van-e felvétel, de akkoriban gyakran nézegettem az oldalakat.

    szerintem a semminél jobb, igaz idegileg lehet nagyon kimerítő, de vannak 6-8 órás munkák is. mellette meg nyelvet tanulni, ha úgy adódik, vagy egy másik szakmát.

    és ha jó a csapat, segítőkészek, jó fejek, akkor ki lehet gondolom bírni.

     

    ami még talán érdekes lehet, hogy lush-nál is szokott lenni a nagy hajtásban felvétel, pl. Karácsony tájékán, onnan is hívtak egyszer valami véletlen folytán.

    átmenetileg jó lehet, hogy lássák munkából keres valaki állást.

    szóval szeretik ha valaki dolgozik és úgy keres állást.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932379 (128)
    2013-03-31  15:27
  22. 2013. március 31. 20:39129.
    aha.    hát lehet hogy ugyanaz a személy van a nicked mögött  :)  
    előzmény:
    birek2 (116)
    2013-03-30  20:58
  23. Torolt_felhasznalo_932379
    Torolt_felhasznalo_932379
    2013. március 31. 15:27128.

    kértetek tanácsokat:

     

    - szinte minden régióban vannak olyan cégek, akik összeszereléssel foglalkoznak, és betanított munkára felvesznek szinte bárkit. érdemes ennek utána nézni a környéketeken. vannak olyan munkaközvetítő cégek, akik kifejezetten a multiknak visznek betanított munkaerőt (pl.: Workforce), érdemes őket megkeresni, hogy ki tudnak-e közvetíteni.

     

    -nekem kifejezetten nem jött be a mindenhova beadom, majdcsak behívnak valahova mentalitás, és soha nem csináltam, még is hetente voltak interjúim, és 3 cég közül dönthettem. Az már akkor érezhető, ha felhívnak telefonon és fogalmad sincs, hogy honnan hívnak. Na akkor tuti nem ajánlanak személyes találkozót. 1 hónap alatt találtam munkát.

     

    -vannak olyan dolgok, amiket otthon meg lehet tanulni a you tube-ról, és azzal előállítani apróbb cikkeket, és eladni. a kézműves cuccok trendik. először az ismerősök körében, majd esetleg egy-egy vásárban stb.... de ha nem jön be is lekötitek magatokat. 

     

    -séta plázákban, vásárló utcákban, sokszor van kitéve, hogy eladót felvesznek. célirányosan bemenni, és odaadni az önéletrajzot. ha boltban akartok dolgozni, akkor személyesen bevinni az önéletrajzot jobb, mint e-mail-ben küldeni.

     

    -ha van ismerősötök, szomszédotok egy adott cégnél, vele küldjétek el az önéletrajzotokat. a HR kifejezetten szereti azokat előre venni, akiket valaki a cégen belül ajánlott, hiszen így leinformálható a jelentkező.

     

    -ha behívnak interjúra, akkor fontosak a jó válaszok. tudni kell választ adni a bérezésre vonatkozóan. vannak olyan válaszok, amikkel tuti kigolyózod magad: pl.: csak a velem egy szinten lévőkkel jövök ki jól, nem tudok együtt működni olyanokkal, akik nem iskolázottak, stb....de az is rossz válasz egy olyan kérdésre, hogy mit csinálsz, ha elakadsz: hogyha azt mondjátok, majd megtanulom, vagy majd a főnököt megkérdezem, ezzel azt mutatjátok, hogy nem vagytok önállóak. ha nem beszéltek egy nyelvet, vagy nem értetek valamihez akkor nem is mondjátok azt, hogy igen. egy kérdés után kiderül az igazság, és onnantól tuti vesztes pozícióban vagytok.

  24. 2013. március 31. 14:02127.

     

     

     

    mibe fogadjunk, hogy ha ma összedöl a hazatok (vagy anyad kirak otthonrol) es te egyedül maradsz, pillanatok alatt talalsz magadnak munkat, mert ra vagy kenyszeritve?! 

     

     

     

    nem, nem akarsz valtoztatni - de ezt ne kend ram. 

    előzmény:
    Lierin (121)
    2013-03-31  11:47

Címlap

top