Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kukuríkúúúúúú

Hoborc
Létrehozva: 2013. június 11. 14:27

Sziasztok!

 

Erre a hangar ébredünk minden hajnalban 4h-kor. Egy hónapja, a melletünk lévő szomszéd, hátsó szomszédja tyúkólat épített, közvetlenül a kerítés mellé. A tyúkól felénk és a szomszéd felé néz. 

Városban lakunk, olyan építési övezetben, ahol eredetileg nem lehett haszonállatot tartani. Ezért is költöztünk oda. A törvény ugye tavaly megváltozott és attól függetlenül, hogy iker és társasházak vannak ott pici kerttel, gond nélkül tartható mindenféle állat.

Kértük a tyúkászkodásba kezdő embert, hogy legalább ő nézegesse a tyúkjait és vigye távolabb az ólat. Sajnos nem érti a problémánkat. Bementünk az Önkormányzathoz, nem tudnak segíteni, nincs helyi, módosított rendelet, így rendben van ez a helyzet. Mi szagoljuk a tyúksz@r szagot és kelünk hajnalban, ha kell, ha nem.

Nektek van valami ötletetek?

Már arra gondoltam, hogy veszek egy hajókürtöt és azt fogom használni, háth amegijed tőle a kakas, vagyis kettő, mert annyi van és abba hagyják a rikácsolást. 

 

 

  1. 2016. május 20. 16:34380.

    Annak idején, az egyik kollégám a következők szerint oldotta meg a kakas kukorékolás problémáját.


    Hajósok voltunk és az egyik uszályon, az uszálykormányos baromfiakat tartott, köztük kakast is. Az a nyavalyás dög, ahogy elő van írva neki, rendszeresen kukorékolt. Amikor horgonyon álláskor a vontatóhajóval, az uszályok mellé álltak, nem lehetett pihenni a hajón az állandó kukorékolás miatt. Gépész kollégám, tőröl metszett vidéki gyerek tudta az egyetlen "humánus" megoldást. Ő állította, hogy a kakas amikor kukorékol összeszorítja a kloákáját, hogy ne "szökjön ki belőle a levegő". Na ő elkapta este a madarat, gépzsírral jól teletömte szerencsétlen seggét. A jószág nem csak a döbbenettől, de talán az extra zsírzástól is valóban elhalkult. Reggel az uszálykormányos döbbenten nézte a megnémult, de a mégis kukorékolni szándékozó tollast. Azonnal döntést hozott, szólt a feleségének és levágták a madarat, majd jó pörkölt készült belőle nokedlival. Persze amikor tisztították a kakast, fény derült a turpisságra. De ez már egy másik történet volt.

  2. 2013. június 17. 12:05379.

    Jaj a belem kijon

     

    amasik amitol megorulok amikor pisil egy gyerek es veletlenul lepisili az anyjat vagy aki tisztaba teszi, es azt mondjak "jaj hat ez csak egy kis szenteltviz "

     

    hat nekem nem az. nekem a sajat gyerekem kakija is budos volt, lehet masnak nem szamit de en nem voltam elajulva tole....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234757 (377)
    2013-06-17  11:48
  3. Torolt_felhasznalo_234757
    Torolt_felhasznalo_234757
    2013. június 17. 11:50378.
    előzmény:
    Amarynda (375)
    2013-06-17  11:10
  4. Torolt_felhasznalo_234757
    Torolt_felhasznalo_234757
    2013. június 17. 11:48377.

    Erről van szó! Inkább százszor egy macska vagy kutya, mint egy mindenbe beleevő, beleköpő gyerek. 

     

    Volt, hogy a gyerek végigfosta a nappalit, mert kapott hashajtót (anyuka csokival etette a gyümölcs, zöldség helyett) és akkor csodálkozik, ha a gyerek nem tud normálisan kakilni.Szóval, végigfosta....de utána csak sima vízzel lett feltörölve, semmi domestos.....A kissebb meg utána kúszott a földön.

     

    Na, nekem az ilyen dolgok a Yuck-ok....Nem pedig egy macska, vagy kutya! 

    előzmény:
    Amarynda (376)
    2013-06-17  11:16

Címlap

top