Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2016. október 10. 18:1933101.

    Ma voltam a Metroban, épp pakolták ki a karácsonyi dolgokat, csodaszép volt, óriási világító jegesmacik, pingvinek, karácsonyfák, szerintem ilyen szép még sosem volt. Meg is torpantam hirtelen, hogy hányadika is van ma?! Aztán megnyugodtam ,hogy még csak október 10. De már láttam valaki kosarában egy óriási piros boát!!!


    Ééés szereztem 200 forintokért karácsonyi bögréket!Nem is én vettem észre, hanem a férjem, mondtam is neki, hogy jobb karácsonyi manó mint én.

  2. 2016. október 10. 16:3133100.

    A farol vagy a hütöröl?


     

    előzmény:
    LondonEye (33099)
    2016-10-10  16:03
  3. 2016. október 10. 16:0333099.

    Nagyom tetszik mind a 2 ajandek


    vegul csak iszogatjuk a nrancslevet, oszinten nem lenne szivem osszecukrozni olyan finom..


    tegnap hutot vettunk a Currys-ben, es a bejarat mellett egy hatalmas feldiszitett karacsonyfa fogadott


    kivancsi vagyok csatolja-e a kepet


     

    előzmény:
    Nyuszó (33095)
    2016-10-10  09:34
  4. 2016. október 10. 12:4433098.

    Igen Nyuszo, igazandibol en is tudom, pedig kellene müködni tabletröl is. Mert olvasni azon annyira egyszerü


     

    előzmény:
    Nyuszó (33095)
    2016-10-10  09:34
  5. 2016. október 10. 12:4333097.

    Nos akkor Haliho,


    megprobalom innen. A hetvegen voltunk a faert, aztan ha fa, akkor elkezdtem a forro csokit, olyan hideg volt. Most szep ösz van de hideg. Kreativ meg meg mindig nem az igazi, annyi tennivalonk volt egyeb helyeken.


    igy hat most csak ket kis kep


    A bögre - aki emlekszik a tavalyi örületemre - volt az athidalo megoldas karacsonyi most-azonnal-akarom bögrere

  6. 2016. október 10. 09:3633096.

    ÓÓÓ, a másik kép lemaradt! A CD-k mintának készültek még sosem csináltam, elég jók lettek, nagyon tetszik, a fedőlakkba kevertem kis csillámport, és a szélére majd vagy hópaszta kerül, vagy csillámréteg vastagon.

  7. 2016. október 10. 09:3433095.

    Londoneye! Bár nekem lenne túl sok narancs gondom! Ha tényleg sok van,csinálhatsz narancslikőrt, bár ahhoz nem túl sok kell, de legalább fogy és fincsi italod is lesz! És én eltenném a többit narancslének egy kis citromsavval, cukorsziruppal! Nekem is van valahol családi receptem, de most az irodában vagyok, valaki tett már fel, itt van.


    Sushi! Én tabletről sem írni nem tudok rendesen, sem képeket tölteni, maradoka  régi jó számítógépnél!


    Hozom a péntek éjjeli kincseimet, egy zsepitartó készülőben anyukámnak, még nincsen kész teljesen, és 3 CD-dísz, valószínűleg a hármat selyemszalaggal összekötöm ablakdísznek, de készül még majd karácsonyfadísz is. Szerintem kifúrom majd a tetejénél.


     


     


     

  8. 2016. október 9. 18:1633094.

    Nem tudok.


    tud valaki?

    előzmény:
    Sushi (33093)
    2016-10-09  18:15
  9. 2016. október 9. 18:1533093.

    Tudok vajon tabletröl kepet?


     

  10. 2016. október 9. 10:3433092.

    koszi


    a citrompotlo itt problemas, meg a magyar boltban se lattam


    facsarom en minden nap es iszom, de egy ido utan fajt a gyomrom a sok savtol


    most ovatosabb vagyok, csak eves utan, es vizzel higitva iszom


    tegnap kevertet csinaltam, a folyadek benne csak narancsle volt

    előzmény:
    eszterlili (33091)
    2016-10-08  23:09
  11. 2016. október 8. 23:0933091.

    Meg lett a recept. Szóval abban Marina narancs szörp van, de ha kifacsarod,szerintem úgyis jó.Már kipróbáltam szörpökkel, nem volt rossz anno.


     


    Szóval narancs szörp recept:2 liter vízből szirupot főzünk 40 dkg cukorral,és 20 szem citrompótlóval.Amikor nem olyan forró,beleöntök 1 Marina narancs szörpöt(erre írom, hogy szerintem nem lenne rossz a kifacsart narancs sem,bár ez nem garantált)és 1 liter  BB almalét. (szerintem ez is lehet másik is,de nincs rá próba). Amikor ez is kész,hozzá öntök 6 liter hideg vizet. Az eredeti hozzávalókkal okés, hát nem tudom, a helyettesítőkkel milyen.


    Naranycsital2.: Ezt nem csináltam, de Anyutól származik: 7 liter víz,fél kiló sárgarépa és kubai narancskell hozzá, valamint 100 db citrompótló.A fél kiló megtisztított ,felaprított sárgarépát megfőzzük a 3 kubai narancs megtisztított héjával egy másfél liter vízben. Ha megfőtt átturmixszoljuk és megszűrjük. A narancs héjától kissé kesernyés,ha nem szeretjük, akkor a nagyon megfőtt narancs           héját dobjuk ki.1 kg kristálycukorból és 5 és fél liter vízből szirupot főzünk és összekeverjük az átturmixolt sárgarépával ,valamint a 100 db citrompótlóval.Az egészet összekeverjük és üvegekbe töltve hideg helyre tesszük.Használatkor fel  kell rázni. Ha fogyókúrásan akarjuk, akkor vizet csak tisztán forraljuk fel, és ha kihűlt akkor tegyünk  bele 200 db szacharint. A teljes üvegekbe töltés előtt m ég bele kell keverni a 3 kubai narancs kicsavart levét is. 


    Joghurt torta naranccsal? Nem tudom az konkrétan milyen, de az sem lehet rossz.És szerintem is állj neki a narancslekvárnak, jól jön az a későbbiekben, ünnepek alatt.

  12. 2016. október 8. 22:4533090.

    Londonka: http://www.gasztrotrend.hu/recept/jaffa-szorp/ Ez nem marina szörp recept, de most ezt  találtam a neten. Hogy hol az a receptem, nem tudom, de majd előkerítem.Almalé, meg nem tudom még a narancson kívül mi kell bele.De az se biztos,hogy az is kell.Csak rémlik, hogy nagyon régen egyszer csináltam.

  13. 2016. október 8. 22:4033089.

    Narancsos csokis keksz? Ha jól emlékszek, borcsamama csinálta,na meg tavaly is sláger lett.Tényleg: Marina szörp házilag? Abba sok narancslé kell...

  14. 2016. október 8. 21:4633088.

    Nálunk macskás nap volt ma délután a könyvtárban. Voltunk a rendezőknek segíteni és be is iratkoztunk a könyvtárba. Egyébként is megyünk a könyvtárba sokat, mert egész jó előadások vannak náluk (megközelítőleg állandó hallgatósággal).   Meg mert akkor nem csak a munkahely meg az otthon között mozgunk.

    előzmény:
    eszterlili (33085)
    2016-10-08  16:10
  15. 2016. október 8. 21:4033087.

    A narancsos kekszbe kell lé.  Vagy most csinálj narancslekvárt. Vagy csak egyszerűen facsard ki és idd meg.  Nálunk még nem is láttam szép narancsot az idén.  

    előzmény:
    LondonEye (33084)
    2016-10-08  14:09
  16. 2016. október 8. 16:1133086.

    Egy helyett egyáltalánt akartam írni, a billentyűzetünk néha megadja magát.

  17. 2016. október 8. 16:1033085.

    Sziasztok!


     


    Ez az újítás egy nem tetszik.Vissza régit.Legalább azt.


    Ma nekiláttunk a nagyobikkal a nons plus ultra sütinek.Egy darabig segített,aztán a face verhetetlen volt nála. A tv-ben láttam a konyhás műsorban a múltkor  ezt a sütit. Na, meg sokszor máshol. Aztán úgy döntöttem, megcsinálom, még sose álltam neki.Szerencsére a tojáshab is megmaradt, azt gőz felett vertem fel. Baracklekvárral töltöttem. A további terv  egyszer majd az isler, azt se csináltam még, na meg nagy sikere lenne az óreós keksznek is.


    Egyébként tuti frontváltozás lesz, mert piszkosul fájt a fejem tegnap este.Most hűvös van felénk, de napsütéses idő.


    Ne feledjétek azt se, hogy holnap könyvtáros vasárnap!!!!!!! Legalábbis nálunk az lesz. 


     

  18. 2016. október 8. 14:0933084.

    tudtok olyan narancsos sutit, amibe sok narancsle kell?


    mert rengeteg narancsom van, az a fajta lenarancs, amit facsarasra termesztenek

  19. 2016. október 8. 13:5033083.

    nekem 2 helyre is kell diszitest terveznem, itt december elejetol teljes diszites lesz, otthon 23-an diszitek, es bejglit is sutok, a ferjem 24-en erkezik delben, egyenest az unneplo tomegbe :-)))


     


    borcsamama


    konyhat tervezni jooooo


    hogy vannak az unokak?


     

  20. 2016. október 8. 11:0433082.

    Igen Sziga, nekem is hiányoztál , sokszor gondolok rád.  


    Persze a többiekre is, akik eddig még nem jelentkeztek be szeptemberben.


    Azért mert nem írok csak ritkán, itt vagyok, olvaslak benneteket.  Karácsonyra készen leszünk.


    Nyuszó, almás husikat én is szoktam csinálni, még fasírtot és halat is.  Nagy kedvencem az almás süllő.


    Most ötleteket gyűjtögetek konyhába, hogy minél jobban , praktikusabban és helytakarékosabban tudjak majd mindennek helyet találni. 


    Shephard, jó pihenést és nosztalgiázást nektek, igaz lassan már vége lesz , de nem baj. 


    Szörnyű, hogy hozzászólás írása közben nem tudok visszaolvasni, mint régen, és még mindig nem lehet privát üzenetet sem írni. 

  21. 2016. október 7. 21:0933081.

    Sziga! Pont ma jártál az eszemben, régen jártál erre!


    mmmmm87! Akkor most mihez drukkoljunk, legyen szép a konyha vagy ne?


    Elkészültem az első karácsonyi ajándékkal, egy zsebkendőtartót dekuztam manós-gombásra, majd mutatom,mint ahogy sok mást is ígértem már. És most száradnak a CD-díszeim, ugye látszik, hogy a gyerekek nagyinál vannak?!


    Hoztam pár nasit nektek, könnyűek és finomak.  Én hétvégén összedobom őket,imádom mert hamar megvan és nem mellesleg olcsó:


    Egérke


    2-3 dl meleg vízben feloldott élesztő


    2-3 ek. cukor


    1 kk só


    annyi liszt, amennyit felvesz, de ne legyen kemény


    Kanállal "szaggatva" forró olajban sütöm és megforgatom kakaós-fahéjas porcukorban.


    Túrófánk


    25 dkg túró


    25 dkg rétes liszt


    3 tojás


    1 sütőpor


    1 kis doboz tejföl


    pici só


    Összekeverem, kisütöm,mint az egérkét és megforgatom szintén.


    Ezeket olyan jó összedobni pár perc alatt és a gyerekek szeretik nagyon. (Mi is.)


    Holnapra kigondoltam egy almával bőven megpakolt és körbepakolt csirkét is. A sok alma fogyjon csak.


     


     


     

  22. 2016. október 7. 15:2533080.

    Mmmmmmmmmmmmmmm: ha csak kicsit lesz förtelmes talán jobb lenne, ha még förtelmesebbé tennéd akkor hamarabb kapsz új konyhát  már, ha a férjed is nagyon-nagyon förtelmesnek találja Viszont, ha nagyon szép lesz akkor lehet, hogy egyáltalán nem kapsz új konyhát, nehéz dolgok ezek


     


    Jajj, de jó, hogy válasz írás közben nem tudok visszaolvasni, mert nem új ablakban nyitja meg a válasz ablakot.

    előzmény:
    mmmmm87 (33079)
    2016-10-07  14:09
  23. 2016. október 7. 14:0933079.

    Jó pihenést. Biztosan élvezni fogjátok, jó hely.


    Jövő tavasszal keresztszülei leszünk sógornőmék picur lányának,akkor lesz 9,5 hónapos. Maradandónak kap egy aranyláncot medállal amin a neve/neve kezdőbetűje van. Emellé szeretnék valamit. Valamit ami nem vallásos,tehát Biblia,kereszt és társai nem jönnek szóba. Nincs értékhatár igazán,viszont náluk sincs,úgyhogy megvesznek mindent.Ezért valami saját kézzel készítettre gondoltam. Illik egyáltalán ilyenkor?


    Szedtem egy halom gesztenyét,hétvégén koszorút szeretnék belőle csinálni, és aranyra lefújni az egészet,mert a bordó ajtóim lettek, a sima gesztenye nem érvényesülne.Az éven még a konyhaszekrényt akarom átfesteni,túl fehér.Ha jól sikerül,akkor marad,max a munkapultot lecserélem, ha elrontom, a férjem új konyhát ígért Igaz nem idénre,de annyira förtelmes csak nem lesz.


    Leesett az első hó, megjött a karácsonyi hangulat. Hétfőn jön a kéményseprő megnézni a kandallónk, sokat fog dobni a hangulaton

    előzmény:
    Shephard (33073)
    2016-10-03  22:26
  24. 2016. október 7. 12:4233078.

    Szép péntek délutánt!


    Shephard! Remélem jól érzitek magatokat, kellemes kikapcsolódást utólag is!


    Tegnap megcsináltam a forró csoki mixedet, hát isteni fincsi, 2 liter tejből főztem egy adagot és mind elfogyott! Igaz én még tettem hozzá kakaóport pluszban, mert nekem elég színtelennek tűnt. A legkisebb,4 éves törpém 3 bögrével kért,ami nála nagy szám! Nem is vacsiztak utána egyáltalán...


    Hoztam a legújabb kincseimet a M...rből, kiárusítás volt. Tavaly nem találtam szépeket, most ez-az nagyon megtetszett.


    Itt az október, el sem hiszem, lassan össze kellene írnom pár dolgot, tervből nem fogytam ki, csak szelektálni és rendszerezni kellene.


    Mellé pár hangulatkép, lehet már voltak.

  25. 2016. október 6. 21:1933077.

    Egyelőre csak nézelődtem. Nem tudom, hogy érdemes -e vennem az idén valamit, mert jövőre-ha minden jól megy- beköltözünk a házunkba. Ugyanis éppen építkezünk. úgyhogy már oda kellene vásárolgatnom. Szinte biztos, hogy elcsábulok. 


    Így is annyi kütyüm van. 


    Viszont a teraszunk elég üres, még azon lehetne valamit díszíteni. 


    Irigyellek, hogy lassan rendben lesz a lakásotok. Mennyi meló van egy ilyennel, még elképzelni is szörnyűűűű. 

    előzmény:
    borcsamama (33076)
    2016-10-06  20:52
  26. 2016. október 6. 20:5233076.

    Egy ideje már én is készülök a Kik-be, talán jövő héten majd sikerül.  Nálunk nincs, viszont mennem kell kontrollra, így össze kapcsolom a kettőt. 


    Miket vettél? - vagy csak megnézegetted a karácsonyiakat?


    Most ment el a festő, lassacskán a végére érünk, aztán már csak a pakolás és takarítás lesz vissza, ami persze szerintem legalább annyi munka, mint maga a felújítás.   Lassan már a teraszra is ki lehet menni, csak ma nem tudtak dolgozni az eső miatta kőművesek.


    Az mondjuk egyenlőre talány hogy kreatívkodni vagy varrni mikor tudok, de hát legfeljebb idén kicsit kevesebb lesz a saját készítésű ajándék.  


     

    előzmény:
    h.encsy (33075)
    2016-10-06  19:47
  27. 2016. október 6. 19:4733075.

    Sziasztok!


     


    Tegnap voltam Kikben, és egy csomó karácsonyi holmi van kitéve...


    Meg téli holmik. mondjuk, esett is már a hó! 

  28. 2016. október 5. 21:0033074.

    Sziasztok!


    Végre kicsit ide jutottam, de nálam megint rettentő rossz a topik, nem is tudom strapáljam-e magam hosszú hozzászólással, először kipróbálom, hogy működik-e egyáltalán.  

    előzmény:
    Shephard (33073)
    2016-10-03  22:26
  29. 2016. október 3. 22:2633073.

    Szép estét


     


    Kicsit sűrű napjaink voltak, holnap pedig utazunk Zalakarosra 4 napra, ez lesz az első hosszabb utazása Olivérnek, kíváncsian várjuk hogy viseli majd, de szerintem nem lesz gond, mert gyorsan barátkozik és sosincs gond új környezettel Visszatérünk abba a szállodába ahol nászúton voltunk, és azóta is ahány hotelben jártunk mind ahhoz hasonlítjuk és rájövünk hogy bizony az volt eddig a legjobb


     


    Nyuszó: jaj az a hintalovas Miki nagyon édes Hobbysta cuccokkal én is így vagyok, nálam a gardróbszobában laknak, mindenhol, mert akárhányszor kapnak valahol rendezett helyet mindig kinövik, nem értem... Majd rájön még a Párod, hogy idővel csak még jobban elhatalmasodik a karácsony-mánia rajtad


    LondonEye: jaj de jó, akkor karikor legalább itthon lehetsz, még ha velünk nem is talizol, a család mindennél fontosabb


    h.encsy: én emlékszek rád, és üdv újra itt, gyere amikor csak tudsz


     


    Október lett, azért ez durva, csak úgy elrepült a szeptember, már akkor is sejtettem, hogy késésben vagyok, de most...hajaj


     


    További szép estét

  30. 2016. október 3. 18:5433072.

    Szép estét kedves


    A karácsonyi találkozóra szeretnék jelentkezni, idén is szívesen elmennék. Az ajándékozást viszont lehet hogy idén nem tudom be vállalni, de még írok addig. Jó hangolódást, készülődést,filmnézést................kívánok nektek.

  31. 2016. október 3. 09:1833071.

    Sziasztok!


     


    Én is itt vagyok, ha még emlékszik valaki rám....  


    Olvasgatom a topikot, de hiába próbálok feltölteni képeket, nem jön össze. Majd ha hazajött a férjem, megkérem segítsen, tudom, hogy kicsinyiteni kell, de most nem jön össze.


    Tavaly nagyon guszta bonbonokat készítettünk a barátnőmmel, szép dobozkába tettük, arról szerettem volna feltenni képet.


    Annyira jók a képek a karácsonyi boltról. Tavaly elrángattam a családot a gödöllői karácsony boltba. Szép volt, csak nem volt olyan hangulata számomra. Az eladók egy sarokban beszélgettek, én kóvályogtam, de rájöttem, hogy mindenből már csak egy ezrediket tudnék venni, annyi mindenem van már itthon, dekorációs holmi. 


     

  32. 2016. október 3. 07:5733070.

    hihihi     Könnyű azt az embert táncba vinni!


    Mi szombaton a klubbal egy városi rendezvényen voltunk, szerencsére viszonylag jó idő volt. Persze röhejes volt, hogy mindenki térdig érő nadrágban meg pólóban volt, mi meg a nagyszekrényt is magunkra húztuk, a szabadban ülni, varrni hosszú ideig hideg volt.


     

    előzmény:
    LondonEye (33069)
    2016-10-01  14:29
  33. 2016. október 1. 14:2933069.

    ahh, elvezned a karacsonyi Londont, az biztos, kezdenenk a Winter Wonderland-ban, folytatnank a Harrods-ban, befejeznenk egy pubban


     


    nem birtam tovabb, megvettem az elso aprosagokat a nagy karacsonyi polcrol a Tescoban, a ferjem aranyos volt, mert elso reakcioja az volt, hogy ez meg korai


    de aztan mondtam neki, hogy a lanynak szanom, erre o is beindult, es talalt ezt-azt

    előzmény:
    Sushi (33068)
    2016-09-30  14:31
  34. 2016. szeptember 30. 14:3133068.

    Tök jo hir.


    sajnos nem jo hir - mert igy veled nem tudok talalkozni. 


    na mindegy kenytelen leszek teged meglatogatni jajjajjaj


     


    Minalunk hosszu hetvege lesz - lesz idöm alkotni. bar holnap este a boszijaimmal ülesezünk, vasarnap szempillat kapok, de egyebkenyt csak nyugi lesz - de jo lesz.


    Kiprobalom az összes uj szerkenytümet, meg az elkepzelesemet.

    előzmény:
    LondonEye (33067)
    2016-09-30  14:16
  35. 2016. szeptember 30. 14:1633067.

    hu anyam, hol fenykepezted ezeket?


    oda akarok menni most


     


    no lanyok, ebben a pillanatban megvettem a karacsonyi jegyem haza!


    22-en este erkezem, es 29-en hajnalban jovok vissza

    előzmény:
    Nyuszó (33066)
    2016-09-30  11:22
  36. 2016. szeptember 30. 11:2233066.

    Na még pár kép, és legközelebb hozom az új szerzeményeimet a Mü...ből,leárazás van, már 40-60 %-kal kitettek ezt-azt. És vagy száz tonna karácsonyi-télapós csokit.



    Kérdezi a párom,hogy nem fognak hülyének nézni a találkozón, hogy te ilyen karácsony-mániás vagy?! Mire közöltem, hogy én kisjátékos vagyok itt, és elmeséltem pár dolgot, mutattam pár képet, amiket elmentettem karácsonyi falukról stb. és rájött,az én falum nem is olyan nagy.

  37. 2016. szeptember 30. 11:1733065.

    Forrócsokis szép napot mindenkinek!


     


    Megint idepofátlankodok pár képpel, mert ismét találtam ezt-azt.


    Elkezdtem a  hobbidobozaimat rendszerezni, félig meg is van, már csak feliratozni kell őket, olyan jó rendszerező dobozokat vettem az Ikeában! És kitaláltam, hogy bár hobbiszobám nem lesz, de van egy mosókonyhám, ami sötét,ablaktalan, de még befér egy polc vagy komód és oda kiköltözöm az alapanyagokkal. Ha alkotok, továbbra is a konyha-nappalim lesz a telephelyem, de legalább nem kell nyújtózkodni  és létráról lesegetni, mi kell nekem, mivel a folyosó beépített szekrényének a legfelső polcain (320 cm a belmagasság....)voltak bezsúfolva a kreatív cuccok. De mostantól a konyha mellett lesznek a  dolgaim rendszerezve, elérhetően.


    És mennyi cuccom van te jó ég, idén nem nagyon kell vásárolnom...


    Borcsamama! Kitartás a végére! Juhúúú!


    Shephard! Nagyon jók a  bögrés képek! lehet meg is csinálom a  cicásat! Nekem is a hideg idővel jön meg a  sütési kedvem,hétvégére kakaós csiga lesz nasinak.


     


     

  38. 2016. szeptember 29. 10:0533064.

    Sziasztok 


     


    Narocsi: mese kitalalasig meg nem mereszkedtem, de lehet belefogok es pl leirom nagyvonalakban amit majd papiron szepen megfogalmazok es az is lehet neha napon az adventiben 


    Borcsamama: jaj de jo hogy mar festes van, akkor a vegefele jartok, jo lesz mar ramolni utana  Jo filmnezest, mostanaban en is sokat nezek, foleg mert sok ujat toltottem le 


    -csipke-:  en eloszor a Telorszagot vettem meg, amiben kis versikek vannak Telorszag lakoirol (Manok, Krampuszok...) igazan bajosak es utana kezdtem jobban keresni masik meseiket, azok is edesek es szepek az illusztraciok  Oliver is szereti a konyveket, nemelyiket mar alaposan kiolvasta 

  39. 2016. szeptember 29. 09:3633063.

    narocsi, jó ötlet!


    Mondjuk nekem a fejből mesélés nem az erősségem, de pl bármelyik mesében helyettesíthető a szereplő egy kis traktorral 


    Shephard, nem ismerem ezt a Kalandos karácsonyt, de megnéztem a neten, jónak tűnik. Lehet, hogy megkérem a Mikulást, hogy hozzon nekünk ilyet   Szeretjük nagyon a könyveket.


     

    előzmény:
    narocsi (33061)
    2016-09-29  07:55
  40. 2016. szeptember 29. 08:4433062.

    Sziasztok!


    Megint bekukkantok én is, most éppen ráérek, igaz a festő dolgozik, de én nem igazán tudok mit csinálni.  Még mindig minden szana-szét.


    Ennek örömére borcsapapa tegnap este elment a balatonra pecázni, majd csak jövő hét végén jön haza, hamarabb csak akkor, ha nagyon durván rossz idő lesz. 


    A hétvégi kirándulásunk nagyon jó volt, sokfelé jártunk, és csak ámultam hogy minden város mennyit változott mióta utoljára ott jártunk. 


    Elmentünk a párom szülőfalujába is, és mivel Aiméejane ott lakik, így őt is meglátogattuk.  Nagyon aranyos volt, kedves fogadtatásban volt részünk, az anyukájával felidézték a gyerekkori emlékeket, szóval nagyon jó élményben volt részünk, és persze hogy megkaptam az első ajándékot egy karácsonyi manócskától.   Mégegyszer itt is köszönjük Aiméejane!


    Üdv. az újaknak és visszatérőknek, gyertek ti is sokszor, hozzatok ötleteket, képeket, érezzétek jól magatokat közöttünk.


    Azt hiszem ma én is karácsonyi filmeket fogok nézni.

  41. 2016. szeptember 29. 07:5533061.

    Itt az ideje, hogy kitalálj egyet! pl.: A kistraktor tud egyedül felmenni a hegyekbe a gyönyörű fenyőfáért és megmenti a karácsonyt! Közben persze 100 kalandban része. Hát ha a vonatokkal minden féle történik, akkor a traktorok se unatkozhatnak.

    előzmény:
    Shephard (33050)
    2016-09-28  14:29
  42. 2016. szeptember 28. 21:3233060.

    -csipke-: nahat, de meglepo hogy meg nem talaltal traktoros-karis meset  Tavaly talaltam ra Lili es Lala meseire es a Kalandos karacsony ill a Telorszag is igazi teli mesevilag, tavaly mar olvastam neki, remelem iden mar erdeklodni fog a konyv irant 


    Sushi: na akkor mar nalad is eljott a keszulodes ideje, kandallo nekunk sincs, Anyumnak van, azt dekoralom! Ha ugy adodik en is szeretnek majd 


    Ma megint hobby boltban voltam keszitem a kovetkezo koszorut ajandekba, igaz Mikire szanom, de jobb elobb megcsinalni, ne surusodjon minden decemberre 

  43. 2016. szeptember 28. 20:5133059.

    Én viszont a kandallódat irigylem.


    Bár lesz minálunk - valamikor, talán jövőre - nappali felújítás, lehet, hogy beelfér egy kandalló, vagy csak egy utánzat, nem fűteni, disziteni

    előzmény:
    -csipke- (33057)
    2016-09-28  20:49
  44. 2016. szeptember 28. 20:5133058.

    Ja, traktoros-karácsonyos mesét még nem találtam. 

    előzmény:
    -csipke- (33057)
    2016-09-28  20:49
  45. 2016. szeptember 28. 20:4933057.

    Köszi a köszöntést. 


    Jó lenne megcsinálni azt a számlálót. Bár most még őszi dekort készítünk a kisfiammal. Szedtünk tobozt, gesztenyét, csipkebogyót, azt elrendezgetjük egy üvegvázában.


    A meséket neten keresgéltem, illetve kaptam egy egész gyűjteményt innen aiméejanetől. Most is köszönöm neki!  Kinyomtattam egyesével és összetekerve, szalaggal átkötve csempészi be hozzánk az angyalka. :)


    Sushi irigylem a kuckódat.


    Idén költöztünk, családi házba, sajna külön kuckóm nincs. Van viszont kandalló, amit imádok, és már alig várom, hogy karácsonyosíthassam. 

    előzmény:
    Shephard (33050)
    2016-09-28  14:29
  46. 2016. szeptember 28. 20:0633056.

    SZiasztok,


    itt az idő: felköltöztem a kuckómba. a Kreativba.

  47. 2016. szeptember 28. 19:3933055.

    Udv kozottunk  Ne csak olvass, gyere kozenk batran, sokszor, hozz otleteket, sajat dekorokrol kepeket  Karacsonyra kezdeni keszulodni sosincs koran 

    előzmény:
    anyamari007 (33054)
    2016-09-28  17:13
  48. 2016. szeptember 28. 17:1333054.

    Óóó, de jó! Bár ebben a csodaszép nyárutóban még furcsa a karácsonyra készülődni, de legbelül már én is kezdem a hangolódást. Szívesen figyelemmel kísérem a topicot, hogy ki hogyan készülődik az ünnepekre!


     


    Sziasztok!

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  49. 2016. szeptember 28. 16:2333053.

    Szia, mostanaban pedig jol mukodott, jol le kell kicsinyiteni az eredeti kepet, en 30%-ra szoktam es ugy feltolti, legalabbis eddig 

    előzmény:
    valakilánya (33052)
    2016-09-28  15:55
  50. 2016. szeptember 28. 15:5533052.

    Nem tölti fel..

    előzmény:
    valakilánya (33051)
    2016-09-28  15:50
  51. 2016. szeptember 28. 15:5033051.

    Sziasztok!!


     


    Valamikor a kezdetekben tagja voltam a topiknak... lehet, hogy egy két tag emlékszik rám...


    Sokszor olvaslak Benneteket, gondoltam feltöltök egy képet, most lettem kész vele, még vasalás és a keretezés van hátra...


    Készülgetek én is az ünnepre, egy csomó dolog van még hátra. Szóval jó korán érdemes hozzálátni a teendőknek, hogy időben készen legyünk.

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  52. 2016. szeptember 28. 14:2933050.

    Szia, 


    Jo hogy itt vagy koztunk 


    Koszonom szepen, a hoember feje egy fa ora alap, a kalap pedig nem tom mi  Ugyanis ket eve csinaltam magneses tablat es annak az alapjabol maradt, valahonnan a netrol rendeltem, konnyen vaghato szikevel, de megis merev, tobbfele vastagsagu volt, nos ebbol vagtam ki es festettem le magnesfestekkel, az orr pedig sima narancs karton, nem a legvastagabb, ket ugyanolyat vagtam ki, koze pedig az a kis kocka ketoldalu ragaszto ment (jo lenne megjegyezni a neveket asszem) 


    A mesek amiket hoz az angyalka nalazok azok konyvbol vannak olvasva, vagy sajat koltes? Nalunk meg most kezd erdekes lenni a mese, abbol is az amiben traktor van  Keves traktoros-karacsonyos mese letezhet 


     


    Isten eltesse a kisfiadat 

    előzmény:
    -csipke- (33049)
    2016-09-28  10:50
  53. 2016. szeptember 28. 10:5033049.

    Sziasztok!


    Szeretnék én is beköszönni.


    Hétvégén ünnepeltük a kisfiam szülinapját, nálam ilyenkortól kezdődik a karácsonyi időszámítás. 


    Visszaolvastam nagyjából és most már igyekszem követni titeket, bár hozzászólni ritkán szoktam általában időhiány következtében.


    Nyuszó, nagyon szép képeket hoztál.


    Shephard, Olivér nagyon édes! Tetszik az a télapós visszaszámláló, megkérdezhetem miből készítetted?


    Nálunk a kisfiam 2 éves kora óta a filcdíszes kis karácsonyfa az adventi naptár. Édesség, ajándék nincs, minden este egy kis filc díszt és egy karácsony-mikulás témájú mesét hoz az  Most már ez lesz az 5. év, hogy kapja, de imádja és nagyon várja.:)

  54. 2016. szeptember 27. 17:3733048.

    Sushi: sajna nem tom, ez a tipusu festek meg nem kerult a kezeim koze  En most a teekanne Magic moments teajat iszogatom!


    Ma is neztem egy filmet, Karacsony Conwayben, jaj nagy szep, inkabb drama, siros  Meg mindig nem szantam magam ra a filcdiszekre, de majd lassan, inkabb foztem, sutottem, takaritottam 


     


    Szep estet 

  55. 2016. szeptember 27. 09:4233047.

    Sziasztok, megint itt vagyok.


    A teazas mar nalam is elkezdödött, Kaminabend nalunk a tea neve - Roibush narancs-fahej-marcipan aroma. 


    van egy kerdesem: szerintetek a sima ablakmatricahoz valo "festek" ugyanaz, mint amivel szep vastagon egyeb üvegfelületre is lehet mintat felvinni? Amit tudok olyan szep vastagra, plasztikusra csinalni? Van egy halom üvegarum, kremek voltak, szeretnek mecsestartot csinalni.

  56. 2016. szeptember 27. 08:2333046.

    Jó reggelt


     


    Akkor úgy látom nemcsak én vagyok így ezzel, cikkeket akkor olvasok itt ha a startlapon fent van és érdekel, amúgy tényleg csak a fórumot nézem, de azt naponta többször


    LondonEye: én a Kauflandban láttam múlt héten karis polcot, igaz ott főleg csak édesség volt


     


    Tegnap sikerült 3 karácsonyos filmet megnézem, igaz hajnal 2-ig fent voltam, de megérte, az egyik a Káosz karácsonyra ami 2015-ös, igazi sztárparádé volt benne és kicsit komolyabb film, de persze happy end van benne, a másik a Karácsony Hollyval, szép megható film, kicsit sírós, ajánlani tudom, illetve A karácsonyfa varázsa, amit már láttam tv-ben, mint kiderült amikor elindítottam, de most az egészet láttam és hallottam is Ez is aranyos, karácsonyos, happy endes story


    Tegnap hűvös volt így sütöttem muffint, főztem, kenyér is kisült, jó kis illatok voltak, ma is kéne majd, de ki eszi mindezt meg? Dédipapa holnap biztos vevő lesz a sütire! Ahogy bejön a hidegebb idő valahogy rám jön a mindennapos sütés, olyan jó kis illat és melegség van tőle a házban Na meg az esti teák sem maradhatnak már el, be is szereztem az első doboz karis teát, mert hát már csak pár filter volt abból az ízből, és jó ha van, igaz van másik 4-5 féle is, de jó ha ebből is van 


     


    Hoztam pár bögrés dekorációt, nagyon aranyosak és könnyű elkészíteni, a 3. képeset tervezem Anyósomnak névnapjára novemberben Mama felirattal, szerintem aranyos lesz


    Ja meg el kéne kezdenem a filc díszeket Olivér karácsonyfájára, ha már megvettem egy csomó anyagot, csak félek tőle, még sosem csináltam ilyesmit, jó ált iskolában technika órán, de ki emlékszik már arra? Két oldalt szeretnék összevarrni és kicsit töltőanyaggal megtölteni, úgy talán jobban kézre áll majd neki


     


    Szép napot Mindenkinek

  57. 2016. szeptember 27. 06:2933045.

    nekem is a forum van beallitva a telefonon es a laptopon is


    neha elolvasok cikkeket a fooldalon


    itt a Tescoban egy hatalmas polcsort mar feltoltottek karacsonyi edessegekkel, kepeslapokkal, csomagolo papirokkal


    szep latvany

    előzmény:
    narocsi (33044)
    2016-09-26  19:02
  58. 2016. szeptember 26. 19:0233044.

    Már ki is húztam magam! Igen megtisztelő!  Én is úgy találom, hogy a többi topikban nincs érdekes + ha valahol el is kezdődik egy beszélgetés van néháyn bomlasztó, megmondó alak; aki az egészet hamarost egy veszekedéssé turbózza.  A cikkek minősége sem a régi, megszokott. Néha már az újságot sem veszem meg. Csak az a baj, hogy nem találok másik női lapot.  Fájó, hogy a régi újságiró gárdát szélenk eresztették, most meg másolt cikkek vannak kb. két napos késéssel. ráadásul, van amikor még az angol címet sem fordítják le, csak g..glival. Pl: " Ez a kép megcsinálja a napod!" Hogy tetszik mondani? Merthogy nem magyarul, az biztos! Úgyhogy én is miattatok járok ide. 

    előzmény:
    Shephard (33042)
    2016-09-26  09:16
  59. 2016. szeptember 26. 18:4533043.

    shephard: Mármint fórumunk miatt, ugye akartad írni? De azért köszi...


     


     Kis kávé,tea, tetszés szerint, ma tuti valami front is van,sokan érzik.

  60. 2016. szeptember 26. 09:1633042.

    Narocsi, Eszterlili: koszonom az infot, ebbol is latszik, hogy az nlct en csak miattatok hasznalom, megvan nyitva a forum a telon, naponta sokszor frissitem es ennyi 

  61. 2016. szeptember 26. 09:1233041.

    Jo reggelt 


     


    Koszonom szepen, eredetileg filcbol kellett volna koroket kivagni, de kinek van arra ideje? Nekem nincs, igy bizony a korongok lettek, masfel zacsko kellett egy 25 cm-es karikahoz! Nagyon tetszett az ajandekozottnak, sot 2 "elorendelesem" is van mar  

    előzmény:
    mmmmm87 (33040)
    2016-09-26  08:59
  62. 2016. szeptember 26. 08:5933040.

    De szép a koszorúd. Mi az a fehér? Vattakorong?

    előzmény:
    Shephard (33036)
    2016-09-24  14:18
  63. 2016. szeptember 25. 23:1233039.

    Sziasztok Lányok! 


    Örülök, hogy ilyen sokat írtok, de így megint lemaradtam, pedig a szándék létezik, hogy kövesselek titeket és írjak is.  


    Akkor röviden: várom a talit és az ajándékozásra is szívesen jelentkezem, amennyiben idén is lesz.



     


  64. 2016. szeptember 24. 22:3833038.

    shephard:   http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=134&topicid=325164    Ha jól sikerült beillesztenem. Nlc fejléc mellett a fórumra kattintva ezt a fórumot is látni. Hogy mikor és mit, arról fogalmam sincs, csak az elejét olvastam. De  én sem örülnék, ha megint mindent totózni kéne, hogy hol van.                    

  65. 2016. szeptember 24. 20:4633037.

    Van egy új topik "Változik a fórum" címmel.  A látogatók inkább a régi hibák kijavítását szorgalmaznák, de nem vagyok benne biztos, hogy hallgatnak a szép szóra. Inkább " az idők szavára" hallgatnak és változtatni akarnak.


    Ha nem lesz használható, akkor kénytelen leszek estére az "arckönyvre" engedélyt szereznem! A melóhelyen nem támogatott a f...book, és mivel a munkahelyi informatikus az itthoni is ( a férjem), hááát itthon sem támogatott a cucc!  


    Ma varrós napot csináltunk, mert van egy zászlónk, amit meg kell varrni. A L.dl-ben csak az olló szettet vette meg nekem a férjem. Nem gondoltam, hogy jó az ollók benne, de egy foltvarrós kolléga szerint megéri, úgyhogy őt szalajtottam érte. Olcsón megúsztam. 

    előzmény:
    Shephard (33036)
    2016-09-24  14:18
  66. 2016. szeptember 24. 14:1833036.

    Szép hétvégét Minden Manónak


     


    Eszterlili: honnan tudod hogy változtatni akarnak?


    Nyuszó: na ezek nagyon jó képek, igazi karácsonyos hangulatosak Olivér is szeret a konyhában sürögni ha ott vagyok, és hát sokat vagyok ott, ha pedig meghallja hogy beindult a robotgép loholva fut, csak hogy belenézhessen a tálba Karácsony táján már lehet fogok neki adni egy kis tésztát az asztalkájára, hagy bíbelődjön, bár lehet még korai, majd meglátjuk


     


    Nos elkészült a szülinapi ajándék, nekem nagggyon tetszik, azért is alkottam meg mert két élet is kevés lenne mind ahhoz amik tetszenek és megcsinálnám magamnak, de így legalább ez kipipálva és jó helyre kerül. Van egy olyan érzésem, hogy Anyumnak is tetszeni fog, úgyhogy majd neki is csinálok vagy ilyet, vagy valami mást, mert azt már megígértem hogy kap gömbös adventi koszorút, de ahhoz még gömböket kell szereznem


    Sütök még egy adag sütipecsétes kekszet ma, nagyon belejöttem, komolyan mondom 2-3 naposan finomabb mind frissen


    Tegnap hobby boltot látogattam, szép nagy összeg ott maradt, valahogy belemásztak a cuccok a táskába, nem értem, így mire a L.dlbe értünk már csak tárolódobozokat vettem, de máris tele vannak a kreatívos cuccaimmal Na jó, Olivér elkobzott egy dobozt, most a játékait rámolta bele, de majd idővel visszaszerzem tőle, vagy veszek még!


    Sütőtököt sütöttem, itt az ősz, ennyi


     


    Szép napot

  67. 2016. szeptember 23. 10:3833035.

    Mára ennyi!


    Tegnap megvolt az első almáspite sütésem,jó lett nagyon, most először belereszeltem az almát héjastól együtt, és nem lett rossz. A csipet-csapat segített gyúrni, reszelni, aztán amikor lopkodták a  tésztát kilószámra és az alma szétrepült az asztalon, jól elzavartam őket. A kislányom még visszasomfordált lekenni a tetejét,de tény,hogy nélkülük feleennyi idő lett volna...


    Démétér! Jó lehet a hajad,én nem vagyok ilyen vagány,de másokon tetszik.

  68. 2016. szeptember 23. 10:3133034.

    Akkor ha nem baj, még képek,nekiálltam tegnap és lekicsinyítettem sokat,ezek szintén saját fotók,északi stílusban. Ezek már nagggyon tetszettek nekem!


     


    Londoneye! Igen,imádom a karácsonyt, de a giccs az giccs, főleg amikor a bóvli kínai cuccokat árulják,azt nem szeretem én sem.  A régi szép idők karácsonyfája nekem is hiányzik. Talán ezért van igazából mesefánk és nem is a gyerekek miatt...... Én szeretem ha a nagyi üvegmacska díszétől kezdve a gyerek karis kissé primitív,de ő-készítette-papírdíszén keresztül az elegánsig minden a fán van. Ez az amiért szép a karácsonyfánk számomra!


    Most egy ideje a Szabóüveg díszeit nézegetem ahol novembertől lehet menni látogatni is. Volt már valaki? Tárnokon van állítólag,és hallottatok már a németországi Christmasworld kiállításról? Frankfurtban van minden évben,egyszer elmehetnénk akár együtt.

  69. 2016. szeptember 23. 08:3333033.

    Néztétek, hogy megint változtatni akarnak a fórumon? Miért? Jobb a privit állítanák helyre!Megint ünnepek előtt!

  70. 2016. szeptember 23. 08:3033032.

    Shephard: Pillanatnyilag dobozolva  a padláson vannak,pár darab híján. Várják a karácsonyt ők is. ...

  71. 2016. szeptember 23. 00:3333031.

    Sziasztok!


     


    Nyuszó: nagyon bájosak az ajtónálló hóemberek A Szofis doboz szintén csodás, szeretem az ilyen típusú dobozokat, olyan nosztalgikus! A holdas felirat pedig annyira jóóó, már sokszor gondolkodtam hogy valahova, valahogy feltenném a házban, de még nem jutottam a megvalósításig


    LondonEye: barokkozd túl szerintem is, mert az még mindig nem lesz too much, hisz pont hogy túl óvatos vagy


    Borcsamama: emlékszek a gyömbéresre, de a recept nincs meg, légyszike, ha lesz időd pötyögd be


    Eszterlili: hol tároljátok ezt a sok macit?


    Démétér: megőrülni sosem késő, csini lehet a hajad elmondás alapján


     


    Szóval a süti:


    1. pár napja készült, internet szerint tuti recept, képek is azt sugallták, semmi, ismétlem semmiféle minta nem vehető ki a kész kekszeken, na ez keserített el


    2. mai sütés, sütés előtt a vaníliás


    3. készen vaníliás


    4 készen csokis


    Gyors, finom és szép


     


    Hétvégén szülinapot köszöntünk egy jó barátnak, a hölgy sok kézműves dolgot alkot, de most tőlünk is azt kap, igaz kicsit korán (már akinek), de karácsonyi ajtókoszorút készítek neki majd, textil korongból, masnival kis dobozokkal és gömbökkel, meglátjuk mi lesz belőle, direkt nem veszek semmit, így sikerülnie kell


     


    Szép álmokat

  72. 2016. szeptember 22. 21:2633030.

    Nem nagyon jövök, mert leginkább jó sok dolgom van, meg nem is karácsonyozok meg eléggé... de aztán meg hiányoztok. Ez van. 


    LondonEye, hajrá azzal a barokkozással, nem lesz tőle semmi baj :) A legeslegrosszabb esetben visszaveszel pár díszt-dekort. Ennél rosszabb nem történhet :) Szerintem a karácsonyhoz egészen jól illik a barokkozás is, de hát igen, tudom, tőlem ez nem meglepő.


    Nyuszó, az a doboz csodás, beleszerettem.


    Szisszka, drukkolok a harcodhoz a te-kedved-szerinti színű fához. Ha egyszer engedik, utána úgyis mindig te választhatod a témát!


    LondonEye, hogy mióta divat a tervezett fa? Szerintem külföldön minimum húsz-harminc éve, de talán nálunk is van tizenöt-húsz. Legalábbis én is úgy emlékszem, hogy akkor kezdtük tervezgetni a dolgot, a vidám összevisszaság helyett.


    Privát bejelentés: eddig is aszimmetrikus hajam volt (bal oldalon fülig, jobb oldalon vállig érő), de most télre kávészínűre festettem, és a jobbra hulló első-felső tincset a homlokom felett gránátalma-vörösre festettem. Nagyon vagány :) Így negyven fölött őrülök meg, most már biztos.

    előzmény:
    LondonEye (33023)
    2016-09-22  14:20
  73. 2016. szeptember 22. 21:0633029.

    most, hogy mondod a mindenfele szinu fat elgondolkodtam, hogy miota is jott "divatba" a szepen megtervezett, dizajnos?


    mert gyerekkoromban (no az eleg reg volt), olyan mindenfele volt a fa: volt ezust, arany meg piros gomb, kesobb diszesebbek, de nagy becsben voltak tartva, mivel torekenyek voltak, kulonos kegy volt ha megengedtek, hogy megfogjam


    aztan az egyeb diszek, pl. egy ezust csillogo jaszol, de emlekszem egy hungarocell gombre, amiben szines kovek voltak... azt akar  izlestelennek is mondanank, de olyan nosztalgiam van utana..., es minden disz utan gyerekkorombol, jaj, ha megkaphatnam mindet...

    előzmény:
    Szisszka (33024)
    2016-09-22  14:24
  74. 2016. szeptember 22. 20:1933028.

    Ma újabb két  macika, tenyérnyiek, barnák, plusz egy tenyérnyi fehéret  magáévá tett a kisebbik.Volt vagy 140 ft a turiban. Már csak a tenyérnyi karácsonyosabb, pofásabb változatokra vadászok. Valószínű így lesznek válogatva is a többi közül majd. Mármint a többi legalább 50 közül...


     

  75. 2016. szeptember 22. 16:5933027.

    Bocsánat, sütipecsétet akartam írni!

    előzmény:
    borcsamama (33026)
    2016-09-22  16:58
  76. 2016. szeptember 22. 16:5833026.

    Sziasztok!


    Shephard,  nekem egy gyömbéres receptem van sütikiszúróhoz, tavaly vittem a talira is egy dobozzal, nem tudom emlékszel-e rá?  Ha érdekel, bemásolom a receptet.


    Nyuszó, köszi a sok cuki képet, a rénszarvas nagyon édes, ő a kedvencem.  Remélem idén találkozunk novemberben.


    Nálunk már nagy a készülődés, holnap itt hagyunk mindent így ahogy van, rumlisan, és elmegyünk  három napra jó messzire, Zala megyébe. 


    Nálam már "karácsony" van, folyamatosan meglepem magam valamivel, ma pl. Banyoca közreműködésével füszertartókat, tároló üvegeket és fém polcokat sikerült begyűjtenem.  Majd valamikor megyek érte Pécsre, alig várom hogy találkozzunk. 

    előzmény:
    Shephard (33025)
    2016-09-22  15:15
  77. 2016. szeptember 22. 15:1533025.

    De draga vagy, de ne keresd meg, en tegnap megkerestem es hat, öhöm, na...szoval azt en mutattam nektek   Emlekeztem hogy volt egy jo receptem de arra nem hol van, olyan jo hogy megmutattam nektek 


    http://karacsonytolkaracsonyig.blogspot.sk/2014/10/kekszm intazoval-keszult-sutik.html?m=1


    Ha valaki szinten kekszet mintazna! Ma megcsinaltam vaniliasa es csokisan is, este mutatom, szepek lettek 

    előzmény:
    Szisszka (33024)
    2016-09-22  14:24
  78. 2016. szeptember 22. 14:2433024.

    Sziasztok Manófalvik! 


    Londonka


    örülök, hogy jól sikerült a villám látogatás és az esküvő! :) Tényleg hős vagy, hogy megálltad, h nem vetted meg az újságot! Pedig a mini kiszúrók igencsak cukik tudnak lenni!


    Na, az ikeas műfenyő minden csak nem tömörgyönyör... De hatha iden mas lesz... Keresek majd kepet a tavalyiról, mert tudom, hogy fotóztam! 


    Aiméejane


    csak gyere és kapcsolódj vissza ;) aztán majd ha lesz időd visszaolvasol :)


    Christmasgoat


    köszi a cuki jégvarázsos képeket! :) 


    Dém 


    Annyira cuki lett a bemutatkozó szöveged :) 


    köszönöm az ötleteket, az átlátszó díszek nagyon tetszenek, valamint a krémszín a gyengém, meg a csokoládé barna a csokoládéval együtt :D 


    tavaly vettem egy csomó arany színű gömböt, keményen harcolok, hogy egyszer végre olyan fánk legyen, amilyet én szeretnék, és ne olyan mindenszínű-mindenrajtavanafán .... Persze annak is megvan a bája... No, de mégiscsak ;) 


    Shephard 


    tuti sütipecsétes recept van fent a blogban valahol, majd megkeresem es belinkelem. 


    Most mennem kell, de kesobb meg jovok! 


     


     


     

    előzmény:
    LondonEye (32981)
    2016-09-18  11:08
  79. 2016. szeptember 22. 14:2033023.

    de jo, hogy ilyen sok kepet hoztal


    no igen, mindenkinel van egy hatar, aminel tovabb, meg karacsonykor se megy a csili-viliben stb-ben :-)


    nekem mindig az a bajom, hogy tul visszafogott vagyok, nem merem "tulbarokkozni" a dolgokat... DEm szohasznalataval elve


     


     


     

    előzmény:
    Nyuszó (33022)
    2016-09-22  12:45
  80. 2016. szeptember 22. 12:4533022.

    Az utolsó oldala a doboznak lemaradt.


    Este fektetés után bongészgettem sokat, rengeteg ötletem van idénre is, többek között egy zsinórból készült dísz, amit lufira kell ragasztani és utána azt kilyukasztani,ki is próbálom szerintem, lehet több gyakorlat kell majd hozzá.


    Hoztam még ötleteket:

  81. 2016. szeptember 22. 12:3633021.

    Ez a kettő pedig a legújabb szerzeményem egy börzéről, a mécsestartó csak simán magához vonzott, viszont a kis doboz (kb.12*12 cm) elsőre nem fogott meg, de csak visszamentem, igazi régi szofis doboz és ezt már csak itthon vettem észre! Nagy becsben fogom tartani.

  82. 2016. szeptember 22. 12:3233020.

    Vicces díszek....


     

  83. 2016. szeptember 22. 12:2933019.

    A női cipők előtt értetlenül álltunk,bár bájosak..

  84. 2016. szeptember 22. 12:2533018.

    Shephard! Hát kb. nekem is mind kellene! Lehet jobb ha nem is megyek...


    Képek még,ezek az USA-ban készültek,bár ez a bolt inkább giccs volt számomra, nem igazán találtam igazán szépet,azért persze a télapók, manók nagyon aranyosak voltak:

  85. 2016. szeptember 21. 21:2533017.

    Igy van, elkezdtem irni a listat mikor az applikacioban megjelent, de aaaa minek? Mindent felirtam ra  Majd tapogatva kiderul mi kerul a kosarba 

    előzmény:
    Nyuszó (33016)
    2016-09-21  19:39
  86. 2016. szeptember 21. 19:3933016.

    Szolgálati közlemény:


    Holnaptól a L..l-ben barkács, kézműves cuccok lesznek!

  87. 2016. szeptember 21. 00:5533015.

    Sziasztok


     


    Nyuszó: köszönöm szépen, a spenótot simán megfonnyasztom, turmixolom és adagokban fagyasztóba teszem! A wc papír guriga nálunk sajna nem lenne hosszú életű, mert a kisfiam még mindent a szájába vesz, vagy jól összenyom, így az még várat magára Jaj de cuki a Télapóház Én megsütném pitének az almákat, vagy crumble-nek, utóbbi jó téli nasi van finom vanília öntettel, nyami


    Christmasgoat: bizony finom ám a gesztenyekrémleves és megvan 5 perc alatt, na jó 10 perc Kicsi eső volt, de nem vészes, szeretek ilyen helyeken vásárolni, hiányoltam a keramikust, mert vásárból nekem mindig haza kell vinnem egy bögrét, amire aztán a férjemnek azt mondom hogy áááá az egy régi darab


    Havastáj: köszönöm a dícséretet, drukkolok hogy ház ügyben minden úgy alakuljon ahogy szeretnétek Szerintem aggass az üveg fölé, így tárt ablakokkal tudsz majd szellőztetni Jó dolog a transzfer, vágj bele


    Sushi: csak a hulye felugró katalógus miatt rendelsz újra meg újra, tudjuk miiiiiiiiiii Ha valahol tudsz időt rendelni, légsziiiii szóóóólj


    Démétér: nekem is kisebb formáim vannak szilikonból


    Borcsamama: jaj de jó hírek vannak nálatok, haladtok, lassan arra eszmélsz hogy kész is van minden


     


    Holnap viszem Olivért oltásra, szegény megint ha meglátja a dokit csimpaszkodni fog a nyakamba (ami nagyon jó amúgy) Aztán filc anyagokat akarok venni a fájához, konkrétan azt kell kitalálnom, hogy a fát mire tegyem, kartonra gondoltam alá, csakhogy legyen tartása, meg azt könnyebb lesz feltenni az ajtajára talán! Emlékeztek 2 éve csináltam a Mikulás fejes kaspókat, na most olyanokat gondoltam ajiba csak Hóemberként, igaz ezek csak festve lesznek, és teszek bele édességet, kis meglepit, mindez Mikulásra felnőtteknek (Anyum, Öcsém, Hugom, Férje, Férjem), Dédipapának már előfizettem újságra, és édességet kap, annak mindig örül mint a gyerekek


     


    Pár kép a karácsony szellemében, ihlet gyanánt


     


    Jó éjt Mindenkinek

  88. 2016. szeptember 20. 17:5033014.

    Nyuszó: Maradj Te csak Nyuszó, azt legalább röviden le lehet írni. Nincs azzal semmi gond. Kösz a képeket. Nálam is feketedett az oldal, nem is tudtam kiikszelni, el kellett kattintani, utána vissza.Jártatok így? 


    Sushi: Középiskolában volt egy tanárunk, szokta mondogatni, hogy éjfélkor kezdődik a dél után...


    Borcsamama: Ennél csak az lenne  tutibb, ha karácsony előtti időkben kezdtétek volna a felújítást...Egy vigasztaljon, hogy utána kedvetek szerint lesz minden.


     

  89. 2016. szeptember 20. 15:5633013.

    Sziasztok!


    Ismét csak egy gyors bekukk, olvaslak benneteket, írni viszont nem nagyon érek rá. 


    Jó hogy ilyen sokan vagytok, és már ezerrel karácsony a téma.  


    Nyuszó, szuper jó lehetett ezeket mind élőben látni.  Hátha még én is eljutok egyszer, ha meg nem, akkor majd a következő életemben én leszek Télapó manói közül Hógolyó, és akkor még fogyóznom sem kell. 


    Amúgy se nagyon megy az nekem, szerintem azt is mind visszaszedtem amit a tavasszal sikerült leadnom, olyan mintha hízókúrán lennék. 


    Szépen lassan azért alakulgatunk.  A fürdőnk már kész, csak koszos, azaz mindenhol az egész házban minden iszonyat poros, de még nem érdemes takarítani.  


    Végre ma helyére került a konyhabútor, visszakötötték a gázt, így aztán a saját konyhámban főztem végre levest. 


    Éppen az előbb szereltük fel az egyik lámpát, aztán jön sorba minden. 


    Még két szoba festése vissza van, lassan haladunk, mert a festőnk csak este hat körül jön minden nap, de hát ez van.


    A teraszt jövő héten kezdik alapozni,  feltölteni, betonozni, de azzal már legalább nem itt bent koszolnak. 


    Elég vicces volt az erkélykorláton át a közlekedés, de nem volt más megoldás.


    Szisszka, én is szeretnék menni a találkozóra, és szerintem ajándékozzunk.  

    előzmény:
    Nyuszó (33012)
    2016-09-20  15:06
  90. 2016. szeptember 20. 15:0633012.

    Ismét sziasztok! A végére értem, behoztam a lemaradást!


    Shephard! Jó lett a hóemberes visszaszámlálód, már előre látom, hogy tekergeti a kis répaorrot! Hű de fincsinen tűnnek azok a kakaós csigák,nyam-nyam,megkívántam, végre itt az ősz, nagyobb kedvvel indítom be a sütőt.


    Van egy csomó apró almám, van ötletetek mit csináljak belőlük? Gyorsan romlik...


    Banyoca! Évek óta keresem azt az adventi házas kalendáriumot,mert azt a  Praktikát nem sikerült utólag megszereznem, neked esetleg megvan a sablonja? Ugye jól emlékszem hogy a Praktikában volt? Emlékszem a képre, egyszer feltetted és olyan meghitt hangulata van! Szívesen megcsinálnám,már gondoltam arra, hogy magamtól megoldom.


    Christmasgoat! Jó tréfa volt, igazi csínytevő kis karimanó vagy! Én is gondoltam már egy karis névre,ugyanis ez a Nyuszó inkább húsvéti vagy pajkos. De az összes általam beírt karis név már foglalt volt anno, pedig esküszöm beírtam már vagy tízet. Aztán dühből lettem Nyuszó. Így utólag tényleg furcsa,főleg hogy miattatok regisztráltam.


    A gesztenyék nekem is jól összeszáradnak és repedeznek is, akkor kidobom.


    Démétér! Minden elismerésem a fogyásért, egy hős vagy,és nagyon jó érzés lehet! Mennyi volt a terv? Itt a vége vagy még folytatjátok?


     

  91. 2016. szeptember 20. 13:1133011.

    És az utolsók! Igazi télapóház ,manókkal, boszikkal, télapóval, postával,és nem giccsekkel,ellenben csillagászati árakkal. Itt én nem is vásároltam, de eljutottam egy bolhapiacra, ahol viszont kincsekre leltem! Próbálok olvasni még, már csak 100 hsz. a lemaradásom! Kész káosz van a munkahelyemen és és otthon is, a 3 gyerek ugyanis "szétrobbantotta a házat a nyáron", ilyenkor nem is érdemes nagyon pakolni, mert 10 perc után úgyis ugyanolyan minden,szóval azzal is haladnom kellene.


    Démétér! Gratulálok a kis krampuszhoz, cuki cica a maga bűnrosszaságával együtt!


    Borcsamama! Kitartást a felújítás végéhez, lassan már látszik a vége és milyen jó lesz utána! Elmosolyodtam,amikor olvastam az erkélykorlátos közlekedést, már persze ahogy elképzeltem... :)

  92. 2016. szeptember 20. 13:0133010.

    És ha még nem untok,ezek is...

  93. 2016. szeptember 20. 13:0033009.

    És ezek is....

  94. 2016. szeptember 20. 12:5833008.

    Hoztam pár képet, ezek egy norvég télapóházban készültek!

  95. 2016. szeptember 20. 12:5333007.

    en itt teljesen raszoktam a teara (nem nagy csoda), a gyomberteat egyszeruen imadom


     

    előzmény:
    Sushi (33006)
    2016-09-20  12:28
  96. 2016. szeptember 20. 12:2833006.

    Nos hat eljött ez a nap is - teazunk. Ma olyan szep öszi kicsit ködös idö volt, ugyhogy elö a kandallos este teaval.


    Erkeznek szepecsken a kreativ dolgaim, a következö az lesz hogy idöt rendelek online.

  97. 2016. szeptember 19. 17:4733005.

    aiméejane: Jobbulást! Remélem, már jobban vagy!

  98. 2016. szeptember 19. 17:4633004.

    A nagynak ma kezdődött az évi erdei iskola,jjjjajj. Csak ezen a héten legyünk túl. Más egy hétre családostul kevesebb cuccost visz, mint ő egyedül, de nem lehetett kevesebbel menni.


    Itt felénk elég nagy  kilátás van egy kiadós záporra.


    Ajándékokon már gondolkodok, nagyon jó mintás anyagot vettem a nyáron filcből....Igazi karácsonyi mintákkal...

  99. 2016. szeptember 19. 17:2133003.

    Én sem szerettem különösebben a szilikon sütőformákat, de rá kellett jönnöm: jó dolog az... Karácsonyra például sütöttem mini-kuglófokat a karácsonyi pálinka alapjául szolgáló mézes, feketecseresznyés, pálinkás máktöltelékkel, ezekben a cuccokban - nagyon finomak lettek, és hiába voltak ragacsosak mint a méz, simán kijöttek a formából. Celofánban, masnival mentek ajándékba. Valahol van fotóm is, ha valakit érdekel.


    Christmasgoat/Bubu, a karácsonyi falu ügyében csak támogatni tudlak :) Én is öt kicsi házacskával kezdtem, szerintem akkora öröm! Minden évben az. Meg a vendégeknek is. Gondoltál rá, hogy megsütöd mézeskalácsból? Venni vagy készíteni szeretnéd?

  100. 2016. szeptember 19. 15:2933002.

    Szia Havastaj, 


    örülök, hogy itt vagy. Drukkolok a haz miatt, jo erzes egy "kuckot" felepiteni. Mi csak lomtalanitottunk a ferjemmel, de nekem nagyon jol esett, mert tehettem valamit. En ugyanis hozza költöztem, es szamomra most volt a "feszekepites" vele.


    Tudom, hülye vagyok 


    Nekem is van alkotas utani vagyam, most meg egy kicsit korlatozni kell, mert meg van nehany rendezveny nalunk, csak utana lehet alkotni ezerrel. De ma mar a negyedik kreativos megrendelest adtam föl. Harom mar otthon van. Az online rendeles sem jobb, mint a vanszorgas a boltba, az a hülye weboldal allandoooooan megnyilik, es a hülye katalogust ist felorankent frissitik, Marmint a nyomtatott katalogust.


     


    Jo lesz talalkozni, tavaly sajnos a nagyra nem tudtam menni, de a lanyok közül voltak egy paran olyan dragak, hogy "hajlandoak" voltak meg egyszer összejönni a kedvemert. Ezuton is meg egyszer köszi meg puszi nekik.


    Ugye, hogy a nevvaltoztatas mast is meglepett, nemcsak engem?


     

    előzmény:
    havastáj (33001)
    2016-09-19  13:48

Címlap

top