Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ex-szerető

Konfetti28
Létrehozva: 2013. október 6. 17:04

Szerintetek egy ex-szerető meddig "jogosult" keresni a volt kapcsolatát?

Tényállás: 1 évig külön éltünk a férjemmel, 3 hónapig volt egy szeretője, áprilisban kibékültünk és hazaköltözött hozzánk, a családjához. Igyekeztünk tiszta lapot nyitni az életünkben, minden klasszul is alakul, nincsenek már viták, veszekedések, újra "jó" család lettünk a két gyerekünk is nagyon örül.

Azonban: időről időre felbukkan a férjem ex-szeretője, aki mellesleg maga is házas, szintén két gyerekkel és egy férjjel. Csak köszönget e-mail-ben, SMS-ben, egyéb közösségi oldalon illetve próbál találkozót kezdeményezni.  A férjem nem akar semmit tőle, szeretné elfelejteni, de ő nem hagyja, időként "bejelentkezik", akkor is, ha nem vesz róla tudomást. Ez nagyon rossz érzés, hiszen tényleg csak az új és jobb jövőre, egymásra, a családra szeretnénk már koncentrálni. 

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy megértse, végleg vége, keressen valaki mást? Én már tanácstalan vagyok és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jön elő ilyenkor a "zöldszemű szörny". Pedig bízom a férjemben!  

  1. 2013. október 16. 18:00101.
    Es kepzeld el hogy minden navalyas kis ekszeret amiert te szetteszed a labad, a beepitett cseled 2x akkorat kap akarmilyen hisztis vagy hazsarteros is otthon, anelkul hogy szet kene tegye a labat. Minden unnepet otthon unnepeli a "cseleddel", mig te otthon ulsz es unnepelsz egyedul.. Akarmit kapsz azert a"cseled" 2x annyit kap. Csakhogy a "cseled" 60 evesen is azzal lesz akivel van, mig te kinek fogsz kelleni?. Mar most nem kapsz magadnak egy normalis ferfit aki felvallaljon. De ha neked ez egy nagyon jo, irigyelendo eletmod akkor valjek egeszsegedre, de ne probald masnak bizonygatni hogy megis milyen jo.
    előzmény:
    articulo mortis (100)
    2013-10-16  15:02
  2. 2013. október 16. 15:02100.

    Igazad van, nekem teljesen jó ez az életmód, nem is akarok változtatni ezen. Mindig lesz olyan férj, aki unja otthon a sárkányt, és ha ez nekem jó, miért ne?

    Hogy a felelősség nem-vállalása lenne az ok? Nem. Az ok az, hogy nekem így mindenkiből csak a jó jut, a vacsorák, utazások, hétvégék, romantika (kivétel nélkül minden férfi azt hiszi ez kell ahhoz, hogy megkapjon, én meg hagyom, csak higgye) rózsák, arany karkötő, fülbevaló, stb, és az elbűvölő lényük, hiszen velem egyik se kiabál, nem ugráltat, nem türelmetlen.

    És milyen jó, amikor nem nekem kell összepakolni a csomagját, nem én mosok-vasalok rá, csak élvezem, hogy mindez adott, mert megcsinálta más.

    Arról én nem tehetek, hogy van már egy cselédje, én nem arra szerződök.

    Nem is szerződök semmire, csak amíg nekem jó, élvezem.

    A problémáik nem tartoznak rám, sosem kértem, hogy arról panaszkodjanak, hogy otthon miért nem jó, ha velem van nincs panasznap, csak én vagyok, a többit felejtsük is el, nem érdekel.

    Önző vagyok? Igen, miért ne lehetnék? Nem felszentelt családanya vagyok, glóriával a fejemen, nem fogom a mártírt játszani. Nincs is rá szükség, pont ettől menekül a férfi, hogy még csodálatot is várnak érte.

    Nem vagyok megkeseredett, és nem érdekel lesz e olyan, aki fel akar vállalni, mert nem a köztudatnak élek, hanem magamnak.  

     

    előzmény:
    Konfetti28 (99)
    2013-10-15  15:53
  3. 2013. október 15. 15:5399.

    Köszönöm, hogy ebből a szemszögből is megvilágítod nekem a helyzetet. Igazából úgy érzem, hogy te erre tetted fel az életed, mármint, hogy csak szeretője legyél valakinek. Ez jó, NEKED, mert igazából soha nem kell kötődnöd senkihez, nem kell felelősséget vállalnod semmiért sem, nem kell senkit sem szeretned, mert úgy is minek.

    Pont ezért és azért, mert neked nincsenek gyerekeid (szerintem nem is lesznek, mert a hozzászólásod alapján túl önző vagy ahhoz, hogy bármilyen áldozatott hozz), szerintem nem ítélheted meg olyan nők életét, akiknek gyerekeik, családjuk van, szeretnek valakit és próbálnak harcolni egy férfiért.  Sok minden történhet hosszú házas évek alatt, elfáradhatnak kapcsolatok, de az nem feltétlenül jelenti azt, hogy már nincs dolguk egymással a feleknek és nem csak a gyerekek miatt. Mert az való igaz, hogy gyerekek nem tartanak össze házasságokat, viszont tekintettel lehet rájuk lenni. Kellő intelligenciával, ha még mindkét fél akarja és nem múlt el minden érzés, újra lehet kezdeni, DE NEM FOLYTATNI! Felül lehet emelkedni sérelmeken, megbántáson, megcsaláson, mert mondhat bárki bármit, nem lehet hosszú, szép éveket kidobni az ablakon csak azért, mert gondok merültek fel vagy mert kifáradt a kapcsolat. És nem kell szégyellni segítséget sem kérni, külső segítsgéget, ha csak úgy megy.

     

    A mi kapcsolatunk a férjemmel (csak hogy visszatérjek a topic indítóhoz is) nagyon szépen alakul, beszéltünk hármasban az ex-szeretővel, aki mint kiderült, félreértette a férjemet, mert miért nem azt mondta neki, hogy húzzon a francba, hanem csak annyit, hogy végeztek egymással. Megkértük szépen, hogy hagyjon bennünket békén, mert nagyon jól megvagyunk egymással és ne akarjon bekavarni nekünk. Hogy ez mennyire sikerül majd neki, a jövő zenéje. Mindenestre nem említjük fel a történteket, amiket úgy tűnik, hogy sikerült alaposan kibeszélnünk és nincs már semmilyen tabu téma közöttünk.

     

    Sokat tanultunk a külön töltött hónapokból, átbeszéltük, többször is, hogy miért jutottunk ide, mit csináltunk rosszul és mit kell másképp tennünk. Szerintem még időben vagyunk és innentől már csak előre, egymásra és a gyerekekre tudunk koncentrálni.

     

     

    előzmény:
    articulo mortis (70)
    2013-10-12  21:46
  4. 2013. október 13. 16:2298.
    Jaj, nem facebook volt tele a fotókkal, hanem a cég honlapja. sorry, csak a facebookra asszociálok már mindenről.
    előzmény:
    sinister28 (97)
    2013-10-13  16:18
  5. 2013. október 13. 16:1897.

    Nekem erről egy sztori jut eszembe, amit a jogtanárom mondott el:

     

    Céges buli, férj azt mondta otthon, csak munkatársak jöhetnek, aztán a facebook tele volt a fotókkal, ahol nem a cégnél dolgozó nőkkel táncoltak a férfiak. A feleség egyébként a város egyik legszebb nője volt, a pasit mindenki irigyelte miatta. 

     

    A tanárunk volt a válóperes ügyvéd.... 

     

    A nő nem kért gyerektartást, de az ország másik végébe költözött. A férj reklamált, nem tudja kihasználni a láthatási lehetőségeket, de a feleség közölte, sajnos csak ott keres annyit, hogy egyedül is eltarthassa a gyerekeit.

    Egyébként, nem zárkózik el, akkor jön látogatni apuci, amikor akar.  

     

    Ennek 12 éve. A férj egyetlen lépést nem tett a gyerekeiért, a nő pedig 1 éven belül férjhez ment az új lakóhelyének a polgármesteréhez.

    Boldogan él.

     

    Talán tényleg nem úgy kell felfogni, hogy vége a világnak. De olyan útra lépni, melynek a kezdete is bizonytalan, nagyon nehéz.

     

    Persze, nem a tánc miatt váltak el, hanem mert akkor a feleség elkezdett nyomozni, miben lett még átverve.

     

    És még egy dolog: nem szakmunkások voltak, mindketten középvezetők.

     

    előzmény:
    mosolygóska (81)
    2013-10-13  11:41
  6. 2013. október 13. 16:1896.
    A 70-es hozzászólásod tele van búval, bánattal, fájdalommal, megalázottsággal. Te vagy az ugye, aki egyedűl töltöd a Karácsonyt? Meddig akarsz továbblépni? Ha feleség vagy az ám nem zárja ki, hogy nő is legyél. Bátornak kell lenni néha,és harcolni azért akit szeretünk.Ez még nem megalázkodás.
    előzmény:
    articulo mortis (70)
    2013-10-12  21:46
  7. 2013. október 13. 15:4795.
    Hogy itt mindenki céges buliba jár a szertőjével, micsoda egybeesések 
  8. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. október 13. 14:3094.
    Na, kezdesz kapisgálni valamit :)
    előzmény:
    sinister28 (88)
    2013-10-13  12:26
  9. 2013. október 13. 13:2593.

    Mi a bajod ?   Hiányzunk ????

    mi már az élő találkozás után ami augusztusba volt, a faszbukon nyomjuk.....

    előzmény:
    KN18 (80)
    2013-10-12  23:24
  10. 2013. október 13. 13:2392.

    Fura engem a szakmunkás szeretőm elvitt, mikor az auchanba dolgozott a céges buliba...

    S utál piálni, csak a pinát szereti....

    előzmény:
    KN18 (89)
    2013-10-13  12:37
  11. 2013. október 13. 12:4791.

    Igen, lehet, hogy így van. 

     

    Lehet az ember olyan, hogy ne szólják meg? Ha nem ezért, akkor azért. Aki keres, talál hibát mindenkiben, az utolsó mondatomat már a beletörődés íratta velem. Elfáradtam. 

    előzmény:
    KN18 (89)
    2013-10-13  12:37
  12. 2013. október 13. 12:4590.
    Mivel nyitott házasságban élnek, a férjet nem érdekli.
    előzmény:
    mosolygóska (82)
    2013-10-13  11:49
  13. 2013. október 13. 12:3789.

    Ugyan el ne képzeld már, hogy az itt említett szakmunkások akik minimál béren tengődnek, majd mindnek van szeretője. Meg a nekik szervezett céges buliba el mernék azt vinni  .

     

    Örülnek, hogy évente 1 x étterembe ehetnek, meg leihatják magukat ingyen.  Az asszonyt max azért nem viszik, mert vagy nekik nem szól a meghívás mert a cégeknek sem végtelen a repi keretük, vagy mert anyu gátolná az ingyen piálásba .

     

    Szerintem meg mindenki legyen olyan ahogyan ő jól érzi magát.

     

     

    előzmény:
    sinister28 (88)
    2013-10-13  12:26
  14. 2013. október 13. 12:2688.

    Na, igen. Szégyellik a feleséget a munkatársak előtt, de azért megengedik neki, hogy bejárónő legyen. Tényleg, nagyon bátrak, megérdemlik a feltétel nélküli odaadást, szerelmet, meg mindent.

     

    Így nézve mennyivel másabb a leányzó fekvése.

     

    De a szeretőjük nem kell másra, csak dicsekedni, mert minden egyébre képtelenek (mortikulából kiindulva) (ad az majd nekem, ha visszajön).

    Innentől azt mondom, a nők a hülyék. Olyannak kell lenni, mint mortikula, a férfi meg fizessen bejárónőnek, egyetlen nő se legyen ingyen cseléd, aki a hátsó bejáraton távozik, mikor jön a dekoratív szerető. 

    előzmény:
    KN18 (85)
    2013-10-13  11:53
  15. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. október 13. 12:0187.
    Ne dühöngj, ne szomorkodj, egy nap majd biztosan találsz olyan pasit is, aki felvállal. Addig csak vívd a képzeletbeli harcaidat a képzeletbeli ellenségeiddel.
    előzmény:
    articulo mortis (79)
    2013-10-12  23:21
  16. 2013. október 13. 11:5686.

    Mert ő, már ti? Ekkora a csapatszellem?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (83)
    2013-10-13  11:49
  17. 2013. október 13. 11:5385.
    Milyen sok bátor férfi 
    előzmény:
    mosolygóska (81)
    2013-10-13  11:41
  18. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. október 13. 11:5284.
    Várnak egy kicsit amíg elül a vihar, aztán a tapasztalatokból okulva, sokkal, de sokkal óvatosabban csinálják. Tisztelet a kivételnek.
    előzmény:
    mosolygóska (82)
    2013-10-13  11:49
  19. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. október 13. 11:4983.
    Jajj drága, ennyire hiányzunk?
    előzmény:
    KN18 (80)
    2013-10-12  23:24
  20. 2013. október 13. 11:4982.

    arra még nem gondoltál hogy a férjed esetleg biztatja valamivel a csajt?

     

    ha rólam nem szállna le valaki már rég elküldtem volna a picsába, sőt jelen esetben a férjének szólnék, hogy állítsa le a feleségét, az biztos hatna,

    túl sok újrakezdő pasit láttam már akik ugyanúgy csalnak csak már óvatosabban

    előzmény:
    Konfetti28 (1)
    2013-10-06  17:04
  21. 2013. október 13. 11:4181.

    ebben van némi igazság sajnos......

     

     

    az expárom mondgatta mindig, hogy én vagyok az egyetlen feleség aki a céges buliba eljöhet mert a többiek szégyellik az asszonyt, inkább egyedül jönnek vagy szeretővel..........

    előzmény:
    articulo mortis (79)
    2013-10-12  23:21
  22. 2013. október 12. 23:2480.
    csupinak uncsi a zárt topic...................
  23. 2013. október 12. 23:2179.

    Már elhittem, mert tapasztalom. Savanyú a szőlő?

     

    Nemrég regiztem, mert? Eddig röhögve olvasgattam a sok rinyagép asszonyka tisztességről való papolását. Most leírtam a véleményem. Nem tetszik?

    Játszák itt a tisztes feleséget, okolják a szeretőt, de szégyen velük megjelenni a céges bulin. Ezt nem én mondom, a munkatársak, akik egyedül jönnek inkább, hogy velünk érezzék jól magukat. 

    Feleségek. Jó vicc.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (78)
    2013-10-12  22:33
  24. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. október 12. 22:3378.
    Mantrázgasd magadnak, ha elég sokáig hajtogatod, egy idő után elhiszed.
    előzmény:
    articulo mortis (75)
    2013-10-12  22:24
  25. 2013. október 12. 22:3277.
    Mikor is regisztráltál? 
    előzmény:
    articulo mortis (76)
    2013-10-12  22:29

Címlap

top