Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Ha nem tetszik, el lehet menni máshova!"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 12. 00:59
Három nő, három különböző munkahely, a problémák mégis szinte szóról szóra ugyanazok. Dupla műszak, illegális túlóráztatás ingyen, pár tízezer forintra bejelentve, embertelen stílus a főnök részéről - három tipikusan kiszolgáltatott terület dolgozói mesélnek. Mennyire reménytelen vajon egy ilyen helyzet?

Nők Lapja Café: Modern rabszolgaság: ,,Ha nem tetszik, el lehet menni!\"
  1. 2013. december 12. 19:4976.
    Jó nagy marhaságot irtál, de mindegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (70)
    2013-12-12  18:53
  2. 2013. december 12. 19:3275.

    De azért az ingázásról ugye nem a magyar posta tehet.

     

    és elhiheted, anyukádnak úri munkája van. 

     

     

    előzmény:
    Ildibildi199 (71)
    2013-12-12  18:54
  3. 2013. december 12. 19:1974.
    „Vagy lehet vállalkozni is, nem gondolod, ha te olyan ügyes vagy...

    (Egyelőre több a munkát kereső mint a munkaadó, ha nem vetted volna észre.)”

     

    Lehet. Csakhogy egyszerűen nem büntethetsz embereket azért, mert ne jók önreklámozásban. Aki ezzel a helyzettel él, az jó vállalkozó: munkát ad, és cserébe alkalmazottat kap. Aki ezzel visszaél, az szar ember, ennyi. És mint már írtam, a zsarolás büntetendő. Simán vagyonfosztanám azokat, akik visszaálnek a helyzetükkel (és a családjukat, nehogy ki tudjanak bújni a büntetés alól…). Ami itt van, az már nem is normális szerintem.

     

    Persze, te ezt normálisnak, sőt, helyénvalónak tartod, abból kiindulva, hogy mivel a munkaadók most előnyös helyzetben vannak, belerúghatnak az emberekbe, ahányszor csak akarnak, azt csinálnak velük, amit csak akarnak, az emberek meg csak örüljenek, hogy felkapaszkodottügyeskedő prolipajtás fényességes csizmája illette az ő érdemtelen orcájukat. Ez te tényleg komolyan gondolod?

     

    Miért nem lehet egy helyzettel egyszerűen csak élni?

     

    ----

     

    Más: sokan nem fizetik ki rendesen a munkatársaikat, beosztottaikat, alvállalkozókat, akik dolgoznak nekik, mondván hogy nincs miből, majd máskor. Aztán meg futhatnak a pénzük után.

     

    Kíváncsi vagyok, hogy illető parasztprolik mikor nem jelentik fel azt, aki lop a raktárukból? Mikor adnak valakinek az árujukból, ha az arra hivatkozik, hogy majd ha lesz pluszpénze, majd kifizeti, de most sajnos el kell mennie Ibizára a barátaival.

     

    Nos, szerintem ez koldulás, akkor is, ha nem egy falat kenyérről van szó, hanem a munkatárs béréről. Ha nem fizetsz, és türelmet kívánsz, akkor te kérsz (koldulsz), ha emellett még paraszt is vagy, az minősíthetetlen. Hogy ezt a mai Magyarországon büntetlenül meg lehet tenni, az felháborító. Ha nincs pénzed kifizetni a munkatársat, alvállalkozót, alap, hogy udvariasan kérd a türelmét. Akkor is, ha tudod, hogy nincs más választása, mint türelmesnek lenni, sőt akkor még inkább. Erről ismerszik meg, az ember.

    előzmény:
    mikro (50)
    2013-12-12  15:44
  4. Torolt_felhasznalo_289421
    Torolt_felhasznalo_289421
    2013. december 12. 19:0173.

    A probléma összetett és a gazdaság annyira összebarmolt, hogy ebből nem igazán épül már fel semmi egészséges.

    Az alapprobléma az elfuserálj jogi környezet: a tűzközeliek bűntetlenül szivattyúzzák ki az állami pénzeket a saját zsebükbe, már-már kérkedésnek hat, annyira nyiltan megy (nekem ezt is lehet, neked meg nem, bibibi!!!). Így persze semmire nincs pénze az államnak, ami miatt túladóztat, hogy finanszírozva legyenek az alapfunkciók, a hitelek és a haverok. Ez patthelyzetet teremt a vállalkozók és a munkavállalók között, mivel minenki faragna a költségein, próbál megélni, illetve szenved az adóktól.

    A jól kereső munkavállaló - nemzetgazdasági szinten - a vállalkozó érdeke is lenne, hiszen a többet kereső ember többet költ, ami neki a bevétele. Elméletileg ez ok, de gyakorlatilag a nagy foglalkoztatók mind külföldre viszik a hasznot (és / vagy oda is adóznak), amitől megy ki a pénz. Ezt is normális adózón vasalják be, amitől tovább nő az elvonás... stb. Lehetne sorolni reggelig.

     

    Aki teheti az menjen innen, mert - szerintem - nincs racionalitása egy normális, egészségesen működő nemzetgazdaságnak. 

  5. 2013. december 12. 18:5872.
    Én meg azt mondom, hogy a szar embereket büntetni kellene, mert a zsarolás az bűncselekmény. Nem veszítene vele senki semmit, ha kiesnének az üzleti világból örökre.
    előzmény:
    mikro (37)
    2013-12-12  14:47
  6. 2013. december 12. 18:5471.
    Édesanyám 35 éve dolgozik a magyar postánál (állami cég, szerintem ez mindent elárul). Kint ül a pult mögött, tehát értékesít is, nem is rossz a szakmájában, hiszen 53 évesen még mindig küldik oktatásokra és kapja a kitüntetéseket és éri el az országos helyezéseket folyamatosan. Ehhez képest a bérletpénzt és egyéb sallangokat (amik vagy vannak, vagy nem, de leginkább nem sajnos) leszámítva 90 ezer forintot keres havonta. Béremelésről szó sincs (év elején bruttó 3,5% volt!!), a beígért plusz juttatásokról mindenki hallgat. Arra nincs ideje, hogy a 7 órás műszakban kimenjen wc-re, a 20 perces munkaközi szünetet le kell dolgozniuk, pedig sokszor meg sem kapják. 25 km-t utazik oda is vissza is minden nap. A buszközlekedés és a műszak nincs összehangolva. Ha reggel 6-ra megy, akkor 3/4 4-kor kel, hogy 1 órát várhasson a munkakezdésre, de ilyenkor délután fél 4-kor hazaér. Ha osztott műszakban van, reggel fél 8-ra megy, délben a buszfordulóval hazajön, 20 perc alatt belapátolja az ebédet (mert szerintem 20 perc egy rendes ebédre nem elég), majd visszamegy fél 1-kor, hogy fél 3-tól, fél 6-ig újra beüljön jópofizni. Ha szerencséje van és eléri a busz, akkor este fél 7-kor itthon van, ha nem akkor várhat 3 órát a buszra, amivel fél 9-re hazaér. Ideje, ereje hol van főzni, hol nincs, ami szerintem teljesen érthető. Segíteni nem tudok, mert nem vagyok otthon. Arról nem is beszélve, hogy az ünnepnapokat, mint december 24, az előzetes ledolgozás után, 24-én újra ledolgozzák, szilveszterkor, húsvét szombatján, egyéb szombatokon, mindig. Mindezt miért? Hogy a vezérigazgatók hazavihessék a milliókat nem csak minden hónapban, hanem év évégén is bónusz címszóval. Ja és persze, hogy a rengeteg menedzsert és ingyenélő vízfejűt eltartsák. A dolgozóknak meg annyit sem mondanak, hogy kellemes ünnepeket!
  7. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. december 12. 18:5370.
    Mindenki a legolcsóbb munkást veszi fel, ha az a munkát el tudja végezni.
    Ha az audi németben gyártana csak, akkor csődbe menne, mert olyan drága lenne a kocsi, hogy felét nem tudnák eladni, mint ma.
    Neked is az az érdeked, hogy a lapos tévét olcsón kapd.

    De csak akkor megy ha éhbérért dolgoznak a gyárban és robotok helyettesítik az embert.
    előzmény:
    Lillaréka (69)
    2013-12-12  18:46
  8. 2013. december 12. 18:4669.

    Az Audi új gyáregységének épitésénél meghalt egy  román vendégmunkás.

     

    Sajnos linket nem tudok adni, régebben volt, és csupán emlékszem. 

    csak kicsit voltam meglepve, hogy miért nem akart találni az alvállalkozó  segédmunkást egy ekkora városban és vonzáskörzetében.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (61)
    2013-12-12  17:20
  9. 2013. december 12. 18:4268.

    Aha, az állami terhek miatt bunkó aki bunkó

     

    meg állami terhek miatt csalnak el 4milliár áfát egyes kormányközeli vállakozás üzletláncok. 

    előzmény:
    mikro (53)
    2013-12-12  15:57
  10. 2013. december 12. 18:3267.

    Teljes mértékig egyetértek Veled!

     

    Attól, hogy nagy a  kis- és középvállalkozás adóterhe még nem muszáj az emberekkel állatként bánni.
    mondjuk akik szemét módon bánnak az alkalmazottaikkal  azoknál pont fut a szekér és van hawajozás.

    Nem sajnálom egyiket sem

    előzmény:
    Catilina (35)
    2013-12-12  14:38
  11. 2013. december 12. 18:2966.

    hm.. és kedvenc városunk "szolgáltatójáról" nem hallottál?

    Ők ugyanezt csinálták.. kirúgták az embereket- karbantartókat majd visszavették közmunkásnak. 

    és ezt lehet. 

    előzmény:
    Goldmund (32)
    2013-12-12  13:54
  12. 2013. december 12. 18:1465.

    Tudnak róla. ott a pont.

    tudnak róla és támogatják. 

    sőt, meg lehet nézni az új MT- 

    Nem adok sok időt a rabszolgáztatás törvényes lesz.

    előzmény:
    nekezd (9)
    2013-12-12  09:29
  13. 2013. december 12. 17:5464.
    Mert, eddig a DUNAFERR-eseket is csak kihasználták a "csúnya" munkaadók. Mostantól pedig már nem használják ki. Így jobb?
    előzmény:
    xyz123123 (63)
    2013-12-12  17:46
  14. 2013. december 12. 17:4663.
    Ezt miért tőlem kérded?
    előzmény:
    mikro (60)
    2013-12-12  17:18
  15. 2013. december 12. 17:2762.
    A legdurvábba az volt nálam, hogy indultam volna haza, pontosabban két kisgyerekemért és rám üvöltöttek túlóra van. Közölték maradni kell míg ki nem megy kamion. Még csak nem is szóltak előre, hogy esetleg megkérjek valakit vigyázzon rájuk, menjen értük. Volt mikor közölték vigyem be asztmás , tüdőgyulladásos gyereket magammal dolgozni vagy ne menjek már másnap. Nagyon picik voltak még és nagyon veszélyes gépekhez kellett őket bevinni :( 10 perces szünet volt kettő, mosdóba akkor se mehet ki nő, ha tényleg kell. Nagy vicc volt, hogy kihúzza a csíkot, pirosat, sárgát barnát. Leírni is rossz. 120 nő 3 vécére, 10 perces szünet ebédre. Kézmosás evés előtt vagy kávé evés után? Profiknak ment, de ők nem pisiltek egész nap. Túlóra kötelező, de nem fizetik ki hisz mi bénáztunk és mi érdekünk ne menjen csődbe a cég. Sorolhatnám még a történeteket. fizetés tavaly 58 ezer a legtöbbnek, engem betegség miatt kirúgtak .
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. december 12. 17:2061.

    Hova? Romániába pl?

     

    Azért érdekes, hogy a magyar munkavállalók a gazdaságilag fejlettebb országokba mennek szerencsét próbálni, míg a vállakozók inkább keletre. Ja, mert ott mégkevesebb pénzért lehet munkaerőt szerezni.

     

    Ezért is egyre szarabb a magyar minőség, legyen az bármi. Mert nem az a fontos, hogy minőségi munkaerővel dolgozzon a vállakozó, hanem hogy a legolcsóbban.

    És ez hibája az államnak is és a vállakozói szférának is.

     

    idézet:
    cabron (54)
    2013-12-12 15:58:58
    Te azzal dolgoztatsz aki drága? Mert jó vállalkozó 200000 fizet a munkásának.
    Lófaszt, csak a nagy hülye szöveg megy itt.
    előzmény:
    cabron (54)
    2013-12-12  15:58
  17. 2013. december 12. 17:1860.

    http://www.origo.hu/gazdasag/20131212-riport-dunaujvarosbo l-a-dunaferr-letszamleepiteserol.html

     

    Ez jobb?

    Szépen elsomfizik majd mindegyik és akkor senki sem lesz kihasználva.

    előzmény:
    xyz123123 (58)
    2013-12-12  16:33
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. december 12. 17:0559.

    Egy jogszabályba nem ütköző szerződés (mert az ugye onnantól kezdve semmis) megszegése szerződésszegés és különféle jogkövetkezményei lehetnek.

    Sík mindegy, hogy milyen szerződésről beszélünk.

     

    "Én meg adok többet, ha meg vagyok elégedve, hogy pattanjon ha kell a szerelő."

     

    Én úgy vagyok vele, hogy megállapodunk egy elvégzendő munkáról és annak költésgeiről és passz. A jattolás, lefizetés nem az én asztalom.

    Ha nem pattan a szerelő, amikor hívom, majd hívok mást, aki pattan, mert kell neki az ötezer. Ja, és hangsúlyozom a szerelő esetében nem én, mint megbízó ajánlom neki az összeget, hanem neki van egy tarifája. Miért is adnék neki többet?

    Munkavállalóként többnyire esélyed nincs arra, hogy te határozd meg a munkabéredet. 

     

    "Számla nélkül nálam nem dolgozik senki."

     

    Ja, és ötezer helyett mondjuk hétezerről kérsz számlát, csak hogy pattanjon a szerelő? Na, tudod kinek meséld ezt be...

    idézet:
    cabron (34)
    2013-12-12 14:37:36
    Megint ez az elmaradott életvitel.

    Hozza a pincér a számlát, ennyi. Mondom neki írj ennyit és azt húzza le, nem az eredeti számlaösszeget.
    A gumis mondja 6800, mondom neki írj 9000ről.
    Nem nehéz ez így.
    előzmény:
    cabron (34)
    2013-12-12  14:37
  19. 2013. december 12. 16:3358.

    "Kórusban szidatni mindenkit, de ténytfeltárni, azt már nem!"

     

    Meg volt a tényfeltárás, a munkavállalók szemszögéből.

    Elhiszem, hogy a vállalkozók élete sem tejföl, de azért eléggé pofátlanság ám egy olyan embertől elvárni, hogy sajnálja őket, aki havi 60-100 ezer

    Ft-ért napi 10-en/20-on órákat dolgozik a megélhetéséért. 

    (Apropó, amikor munkáltatókról van szó, akkor nem kellene mindig a kis- és középvállalkozókra gondolni. Sokan dolgoznak állami cégeknél és multiknál is. Ők vajon olyan fényesen élnek? Ott mi indokolja a kihasználást?) 

    előzmény:
    mikro (33)
    2013-12-12  14:13
  20. 2013. december 12. 16:1057.

    Mert, nem is partner a munkáltatónak a munkavállaló, ugyanis a partner szó egyenlőséget jelent.A munkáltató diktál, aztán a munkavállaló vagy elfogadja vagy nem. (Ez mindenhol így van.) Mitől lennének partnerek?

    Ahol minőséget kell előállítani ott elő is állítják a megfelelően megfizetett és képzett munkaerővel.

    Több tízezer kis és középvállakozás dobta be a törcsit az utóbbi években. Vajon ez kinek jó? A munkanélküliség pedig egyre nő. Olyan gazdasági körülményeket kellene teremteni, hogy jöjjenek a befektetők, de nem jönnek, mert túl nagyok az állami terhek. Máshová mennek, mert ott jobbak a feltételek. Ez alapvető közgazdasági tézis. Akár tetszik, akár nem.

    előzmény:
    cabron (55)
    2013-12-12  16:04
  21. 2013. december 12. 16:0556.

    A tehetséges emberek persze hogy nyugatra mennek. Bordogulnak is. A multik pedig nyilván a legolcsóbban akarnak dolgoztatni.

    Egy csomó munkakörhöz nem kell "minőségi" munkaerő. A cikkben szereplő csomagolóegységben vagy sörözőben sem. Ahol az kell, ott minőséget foglalkoztatnak, de azt meg is fizetik.

    Vannak ebben az országban jól kereső emberek is ezt te is láthatod, alkalmazotti munkaviszonyban is.

    előzmény:
    cabron (54)
    2013-12-12  15:58
  22. 2013. december 12. 16:0455.

    Látod, ez a baj, hogy a munkaadó még mindig nem tekinti partnernek a munkavállalót.

     

    Egy velejéig kiszipolyozott munkaerő KÉPTELEN úgy teljesíteni, hogy a vállalkozó korrekt minőséget legyen képes előállítani, legyen az bármi.

    Az a vállalkozó, aki ezt nem képes felfogni előbb-utóbb lehúzhatja a rolót.

     

    "sokkal népszerűbb cseszegetni a munkaadókat."

    Mint ahogy vállalkozóként sokkal egyszerűbb cseszegetni az államot, mint korrekt munkát végezni.

    Persze nem is versenyképesnek maradni a cél a magyar vállalkozók többéségnek, hanem minél rövidebb idő alatt minél több hasznot termelni, hogy aztán nyugodtan hanyatt lehessen dőlni.

     

    És itt jön be a képbe, hogy mire hanyatt dőlsz semmit nem fog érni a felhalmozott pénzed.

    előzmény:
    mikro (53)
    2013-12-12  15:57
  23. 2013. december 12. 15:5854.

    Hova? Romániába pl?

     

    Azért érdekes, hogy a magyar munkavállalók a gazdaságilag fejlettebb országokba mennek szerencsét próbálni, míg a vállakozók inkább keletre. Ja, mert ott mégkevesebb pénzért lehet munkaerőt szerezni.

     

    Ezért is egyre szarabb a magyar minőség, legyen az bármi. Mert nem az a fontos, hogy minőségi munkaerővel dolgozzon a vállakozó, hanem hogy a legolcsóbban.

    És ez hibája az államnak is és a vállakozói szférának is.

     

    előzmény:
    mikro (51)
    2013-12-12  15:47
  24. 2013. december 12. 15:5753.

    A munkáltató nem üzleti partner.

    Korrekt lehet, csak nem minden esetben van erre lehetősége. Annyi az állami terhe sokszor, hogy nem tud az lenni. Választhat. Vagy korrekt lesz és bezár, vagy nem lesz korrekt és működik. Persze ez nem népszerű téma, sokkal népszerűbb cseszegetni a munkaadókat. Akkor mindenki jól kianyázza magát, persze csak itt, mert a munkahelyén mukkanni sem mer.

    előzmény:
    cabron (52)
    2013-12-12  15:52
  25. 2013. december 12. 15:5252.

    Nem kérlek szépen, a vállalkozó legyen korrekt üzleti partner!

     

    Ja, hogy ez eszedbe sem jutott? 

    előzmény:
    mikro (51)
    2013-12-12  15:47

Címlap

top