Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony - család nélkül

macskapofájú
Létrehozva: 2013. december 23. 20:02

Sziasztok!

 

Várok ide másokat, akik egyedül ünnepelnek, épp most vesztettek el valakit, szétment a családjuk, vagy akármilyen okból kifolyólag FÉLNEK az Ünnepektől. 

 

Mert ezek a napok a veszteségeinket is felnagyítják. 

 

Várok  olyanokat is, akik voltak ebben a  helyzetben, de kilábaltak belőle.

 

Nem búsulni szeretnék, de hátha tudunk egymásnak okosat mondani. 

 

 

  1. 2013. december 25. 17:4426.

    Igen? Nem arról szól a család, hogy oda-vissza segítjük egymást? Nálunk mind a 4 nagyszülő nyugdíjas, és mikor tehettük, mi is segítettük őket.

     

    Látszik, hogy nem tudsz belegondolni a helyzetembe ahogy a legtöbb nő nem is tud. Ismersz nőt aki egzisztencia, munka nélkül tök egyedül van? Ezek szerint nem. Az miért akkora dolog, hogy évekig bejelentettem anyám az akkor jólmenő cégembe, s cserébe míg talpraállok heti 2x elhozná a gyereket?

     

    Nekem aztán lehet másokkal példálózni, akik családban élnek, Ha apa és anya együtt él, együtt dolgoznak, két fizu van, már könnyebb. 

    előzmény:
    asztanaviszta (24)
    2013-12-25  15:05
  2. Torolt_felhasznalo_740520
    Torolt_felhasznalo_740520
    2013. december 25. 15:3925.

    Sziasztok!

    Mindíg féltem a Karácsonytól.Ma sem jobb a helyzet.Miután az édesanyám decemberben meghalt, gyászolok, de helyette meghívtam ma ebédre egyik egyedülálló barátnőmet, hogy ne legyen 3 napig egyedül.Szent este 3-saban voltunk férjemmel, aki most épülget egy műtét és egy korházi műhiba miatt és a nagyobbik fiammal, akivel mindíg gondok voltak.Nem tanult, szembe került a törvénnyel, ennek következményeit viseli most.Kisebbik fiam éppen szakított Velem, mert nem fogytam le meg lenéz mert nem vagyok gazdag és makk egészséges. Így is van egy kedves fám, volt halászlé és ajándék is.

    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  3. 2013. december 25. 15:0524.

    A nagyszülő nem ingyenes bébiszitter.

     

    Rengetegen dolgoznak, és megoldják a gyerekek hazavitelét az oviból, és iskolából.

    előzmény:
    macskapofájú (23)
    2013-12-25  10:19
  4. 2013. december 25. 10:1923.

    Az a fura, míg házasságban éltem, 24.-én soha nem voltunk csak hármasban, mert az egyetlen unoka miatt a 4 nagyszülő szétszedett minket. Ez sem volt egészséges.

     

    Mikor meg szétment a 3as egységünk, akkor a nagyszülők mintha elfelejtették volna, hogy volt egy unokájuk.  Vagyis nekik csak jogaik maradtak mint nagyszülőknek, de minimális segítség (értem ezt, h el tudjak menni dolgozni, s hetente 2x legalább gyerekért elmenjenek suliba) már nem.... Ezzel valahol az unokát is bűntetik, mert így sem egzisztenciálisan, sem mentálisan nincs biztonságban.

    előzmény:
    Capuccino (22)
    2013-12-25  09:42
  5. 2013. december 25. 09:4222.
    Ilyen nekünk is van. Ott meg is szakadt a kapcsolat. Olyan fura volt évekig hogy mindig mi menjünk csak stb. De ha nekünk lett volna vmi ákár 3 hónap alatt sose értek rá... végül rájöttünk erre nekünk sincs így időnk. Inkább vagyunk olyanokkal akikkel kölcsönösen keressük egymást.

    Szal nekünk a barátok megmaradtak. Csak a család egyik ága veszett el teljesen.

    De mint írtam felszabadító érzés. Már nem fura, hogy 24 én csak mi vagyunk. Az ünnepek környékén, meg amúgy is a fontos kölcsönös kapcsolatainkat úgyis eddig us, zutŕn is jut idő.

    A karácsony meg békés és nyugodt így . Persze ehhez le kell zárni a dolgokat. De ha sikerül akkor ez is egy nap. Amikor ha van kit megöleljük.De ezt megtesszük bármikor máskor is:-)
    előzmény:
    Bibige (21)
    2013-12-25  03:13
  6. 2013. december 25. 03:1321.
    Testvéreméktől én is ki vagyok tiltva. Konkrétan nem mondta ki, de valahogy sosem ér rá, mikor fel szeretném keresni, illetve nem tud a telefonhoz jönni, amikor szeretném. Sógornőm azért szóba áll velem, időnként felhív. A nagyobbik gyerekükkel rendszeresen cseteltem az egyik közösségi oldalon, de mikor a szülők rájöttek, leállították a gyereket. A fiam is csak nagyritkán ír: hol papíron, hol a net-en, és mégritkábban keres személyesen. Ez van! 
    előzmény:
    Capuccino (2)
    2013-12-23  21:11
  7. 2013. december 25. 03:0720.

    Mi kettecskén voltunk viliáján (dec. 24.-én) a férjemmel. Pedig nekem van egy gyerekem, neki meg egy apja. Testvérem családdal, nagybácsim is saját családjával ünnepelt. 

     

    Évek óta így megy ez már. Mostanában már attól rettegünk, nehogy beállítson valaki az ünnepek alatt. Pedig régen bármit megadtunk volna érte. Meg lehet szokni a rosszat is, a végén már az lesz a természetes. 

     

     

    A nagybácsi 26.-án valószínűleg beállít. Már előre rettegünk tőle, hogyan fogjuk kezelni a helyzetet. Mivel lehet, hogy több napig nálunk marad. 

    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  8. 2013. december 24. 17:0619.
    Jobbulást anyukádnak! Ettől nagyobb karácsonyi trauma soha ne is legyen!!! (Egyszer én is voltam beteg Karácsonykor kamaszkoromban, de lehet már szüleim mitt pszichésen...)
    előzmény:
    isorama (17)
    2013-12-24  13:34
  9. 2013. december 24. 17:0518.

    Nem lehet könnyű, valami mediátorra nem gondoltatok pl? Most lehet hülyeséget mondok, de soha nem leht tudni.

     

    Exférjedet nagyon összetörte, hogy otthagytad, nem bír túllépni rajta. Csak hát nem a gyereket kéne nyomás alatt tartania, nem?

     

    Fiad Titeket új pároddal nem látogatott meg még soha? Nem tölt Veletek néha hétvégét, stb? Ez nem is merült fel? 

    előzmény:
    Leatitia (16)
    2013-12-24  13:10
  10. 2013. december 24. 13:3417.
    Szenteste nálunk szokott lenni a család. (mi ketten a párommal vagyunk + 2 kisgyerek). Anyós, anyu, apu, öcsém+barátnő. Sajnos ez a szenteste kicsit más lesz, mivel anyu annyira lebetegedett, + lázas, hogy inkább pihen. Többiek jönnek, de így valahogy más lesz. Csak pár óra, és apu megy vissza majd hozzá vissza. Még sosem töltöttem a szentestét anyu nélkül, nagyon furcsa lesz. Tudom a legfontosabb, hogy gyógyuljon meg és ne jöjjön, nem kell semmilyen szövődmény. Holnap megyünk hozzájuk úgyis. Akkor bepótoljuk, remélem addigra jobban lesz!
    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  11. 2013. december 24. 13:1016.
    17 eves. Sztem azert nem tud tullepni, mert az apja sem tud es ez hatassal van a gyerekre. Pl. tegnap letolt azert a fiam, mert az apja meglatott a pasival az utcan, emiatt rossz kedve lett es a gyereknek is elrontotta a hangulatat. Egyaltalan miert kellett neki ezt elmondani, hogy meg jobban ellenem forditsa? A pasi tamogat, de vele sem igy kepzeltem el... 
    előzmény:
    Leatitia (12)
    2013-12-24  11:23
  12. 2013. december 24. 13:0315.

    Fiad mennyi idős?

     

    Új párod valahogy tud ebben lelkileg támogatni? 

    előzmény:
    Leatitia (14)
    2013-12-24  12:11
  13. 2013. december 24. 12:1114.
    Igen, iden marciusban elkoltoztem a ferjemtol 22 ev utan. Beleszerettem egy pasiba, es a fiam az apjanal maradt. Azota sem tudja nekem ezt megbocsatani, egyfolytaban buntet, es sajnos az apja sem konnyiti meg a helyzetet.  Nem jon hozzam, en megyek heti 1-2 alkalommal hozza, ma du is megyek, gondolom elrakja az ajandekot, aztan nyomja tovabb a gepet mint mindig. 
    előzmény:
    macskapofájú (13)
    2013-12-24  11:48
  14. 2013. december 24. 11:4813.
    Van kedved mesélni?
    előzmény:
    Leatitia (12)
    2013-12-24  11:23
  15. 2013. december 24. 11:2312.
    En is nagyon egyedul vagyok. Nincs erom meg az agybol sem kikelni
    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  16. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. december 24. 10:0211.

    Drukkolok, hogy előbbutóbb sieküljön elköltözni és minden jól alakuljon Veled. Most viszont elnézést kérek, el kell mennem, elkezdek főzőcskézni és még némi takarítanivalóm is van a lakásban. Később még benézek. Egyébként én is egyedül vagyok, most is, mert párom BKV-s és ma is, holnap is, holnapután is dolgozik, szerencsére délelőttös beosztásba rakták, és 5 óra körül már itthon lesz. Apu is csak 28-án fog jönni, mert Szolnok megyében lakik, 100 km-re tőlünk. Hát ez van...  Kellemes délelőttöt minden magányos fórumozónak (és nem magányosnak is persze.) 
    előzmény:
    macskapofájú (10)
    2013-12-24  09:47
  17. 2013. december 24. 09:4710.

    A Te történeted nagyon jól alakult.

     

    Mikor volt munkahelyem, én is családtagként éreztem a kollégákat sok esetben.

     

    Most ismét itthoni a munkám, kényszerből szüleimmel lakom (remélem nem sokáig), s itt még vendéget sem fogadhatok. Szóval itt így.... míg mardok esélytelen minden.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (8)
    2013-12-24  09:22
  18. 2013. december 24. 09:459.

    Szüleimnél voltam, de jobb lett volna egyedül. Mióta exemmel szétmentünk, szüleim megváltoztak (kimutatták igazi arcukat), s támadnak, számonkérnek. A részleteket nem írnám le, mert sokan lehet nem értenének, támadnának.  A lényeg, h felesleges olyan kapcsolatokat erőltetni, melyekben mindenki kikészül. Még rosszabb a Karácsony olyan emberekkel akiktől megbetegszünk, mint egyedül. 

     

    Utána amúgy voltam egyedül 5 napot, mikor fiam az apjánál volt. Mindenki a családjával volt, lementem egyedül discoba. Elkedzett volna udvarolni egy srác, nem volt szikra, és csak ürességet éreztem... S említettem, hogy bejárós munkahelyem sincs, otthonról egyedül.... 

    előzmény:
    Capuccino (7)
    2013-12-24  09:06
  19. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. december 24. 09:228.

     Felnőtt fejjel találtam meg a páromat, 37 éves voltam, ő pedig 47, amikor megismerkedtünk. Előtte én nem nagyon költöztem össze olyan nagyon könnyen a volt párjaimmal (konkrétan egy exemmel éltem együtt két évig), ezért én tényleg sokáig éltem, laktam egyedül. Nálunk kicsit a család, anyukám korán meghalt rákos betegségben. Egy szörnyű esemény során apukámat több, mint 20 évre elveszítettem. Mikor a szüleim váltak, apu utána nem keresett minket. Nagyon nehéz volt az a majd' 21 év (20 és fél év), hogy gyakorlatilag azt se tudtam, él-e hal-e apu. Utána megkerestem. Aki nem tapasztalt ilyet, az úgyse tudja, milyen egy szülőt elveszíteni, majd újra visszakapni. Hála Istennek nagyon jól sült el apu felkutatása, sikerült újra egy családdá kovácsolódnunk. Apu "meggyalogolta" már az utat (ahogy az egyik ismerősöm mondja), a szenvedés jobb emberré tette, hihetetlen, de rengeteget változott ahhoz képest, amilyen volt gyerekkorunkban, és szerencsére mindenben csak JÓ irányban változott. Elmondhatom, most már olyan jó a kapcsolatunk, minha az a kimaradt 20 év nem is lett volna. Megismertem apu új feleségét (már 13 éve házasok), ott van két fiútestvérem, akiket nagyon szeretek, mert nagyon rendes, jó emberek. (Ők a hölgy gyerekei, nem apu vérszerinti fiai). Mindegyik családtaggal nagyon jó a kapcsolat alakult ki. Apunak már vannak unokái is, jófej, vagány, életrevaló kölykök, nagyon szeretem őket.   Örülök annak, hogy visszavettem a büszkeségemből, gőgömből, és és elindultam 3 évvel ezelőtt felkutatni az aput. Így nyugodott meg a lelkem, hogy én megtettem a családegyesítésért azt, amit lehetett. Sikerrel jártam. Egyébként ami nagyon érdekes, hogy én amikor egyedül laktam, akkor is nagyon szerettem a karácsonyt, és soha nem éreztem magam magányosan. Jöttek a barátok, barátnők, kollégák, nálunk nagyon jó a kollektíva a munkahelyen, szinte egy család vagyunk a kollégáimmal. Én még a lakást is feldíszítettem szinte mindig, amikor egyedül éltem. Meg anyu testvéreivel is jó kapcsolat volt, hozzájuk is mehettem mindig, tehát úgymond nekem soha nem volt világváge hangulatom karácsonykor. Mondjuk szerencsére nem vagyok egy depresszióra hajlamos ember, biztos nagyon nehéz annak, aki hajlamos magába roskadni ha egyedül van. Ja, még amit akarok írni az egyedül élőknek, nekem pl. rengeteg téli ünnep telt el hasznosan akkor is, mikor tényleg egyedül éltem, ekkor a legjobb nyelvet tanulni, olvasni, rég tervezett leveleket megírni ismerősöknek, barátoknak, én verseket is írtam, elég sokat. 
    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  20. 2013. december 24. 09:067.

    Igen, ilyenkor  tud hiányozni ami annó meghitt volt. Biztos ezért hiányzik exanyósod, apósod...

     

    tavaly egyedül voltál?? szüleid nem élnek?

    előzmény:
    macskapofájú (5)
    2013-12-23  23:11
  21. 2013. december 23. 23:336.

    ne busulja, nekunk 28 ev utan lesz olyan az unnep hogy senki se lez itt. igaz egy hete vasarnap az ex vom az unokam meg a vo baratja juttek unnepelni.  lanyomat direct eloszor nem hivtam, van uj oriasi nagy haza unnepeljen csak ott. 

    tavaly is  ahogy belepet mar belem kotott,meg mondtam ferjemnek, ez volt az utolso. 

    es ha egyedul is lennek;  ugyan olyannap, mint a tubbi.  egyel egy finom vacsorat ,ebedet vegyel egy uveg italt es erezd jol magad. 

       BOLDOG KARCSONYI UNNEPEKET.    . 

    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  22. 2013. december 23. 23:115.

    Capuccino: Nekem tavaly volt a mélypont, mikor családilag egyszem gyerekem maradt, a többiek - mondjuk így, mert a történet hosszú, de nem is ez a lényeg itt - kikoptak mind. Ajándékot senkitől nem kaptam. 33 évesen... Csak az ürességet éreztem...

     

    Farina 2: Ráadásul munkám sem volt  fix amibe menekülhettem volna. Otthoni munka, így zéró társaság. Rettenetes volt. Igen, igaz, hogy a Karácsony csak pár nap, de.... valahogy felnagyítja tényleg a veszteségeket.

     

    Most sem egyszerű a helyzet, de változások előtt állok, így tudom, hogy más lesz. De az elmúlt életem, az elvesztett családtagok, bármi is történt.... ilyenkor hiányoznak. 

    Lehet nevetni fogtok, de exanyósom és exapósom törődése is hiányzik. Nem voltak tökéletesek, de bizonyos szinten, néhány szempotból szüleimnél többet kaptam tőlük. Most meg.... semmi....

     

    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  23. 2013. december 23. 21:204.

    Egyébként Karácsonykor itt leszek!(jól írtam, hogy Karácsony, vagy karácsony?)

    üdv Mindenkinek

    előzmény:
    farina2 (3)
    2013-12-23  21:16
  24. 2013. december 23. 21:163.

    Én voltam ilyen helyzetben, azt hittem megszakad a szivem. Azt hittem , hogy ez a világvége, hogy ilyenre mondják, hogy világfájdalom, hogy ezután már nincs élet. Na és a Karácsony, egyedül?!

    Aztán valaki azt mondta, hogy csak figyeljek, a nap ugyanúgy lemegy, este  lesz és aztán felkel  és reggel van, mint máskor. A Karácsonynak meg vége. Tehát ilyen szempontból ugyanolyan nap mint a többi, a többi szempont meg változik, jöhet a taposómalom.

     

    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02
  25. 2013. december 23. 21:112.

    mellőlünk is kikopott a család... ill van ahonnan ki vagyok "tiltva" :D szerintem belejön az ember. Mi pl idén sokkal nyugodtabbak vagyunk, mitn a "család"ozáson.

    Mostmár csak avval találkozunk akikkel szívesen. velük meg nincs görcs mikor. midnenki ahogy ráér, pár hét alatt összeszervezzük.  nincs, jajj ki sértődik meg az ajándékon,  ki mit szól, ízlik e a süti..  hanem csak örülünk egymásnak, telefonon szemlyesen, ki mikor karácsony környékén.

     

    persze maradt család is, de ez a kötelezőség, na ez nincs. És felszabadító érzés:)

     

    neked egyáltalán nincs családod? vagy egy része veszett el nálad is?

    előzmény:
    macskapofájú (1)
    2013-12-23  20:02

Címlap

top