Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Liszt, glutén, gyulladás?

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2014. január 10. 10:09

Sziasztok!

Tegnap voltam egy teljestest-vizsgálaton (talpat és tenyeret egy fémlapra kellett tennem, 2 perc alatt átvizsgált a kütyü).

 

Nem találtak szörnyű dolgokat, viszont…az eredmény megdöbbentett. Az orvos szerint refluxos vagyok, ami a légzőszerveimre is hat, ezért vagyok rekedt nagyon régóta. Az emésztőrendszerem és a női szerveim is gyulladtak,valamint túl van terhelve a májam és vesém. Hozzáteszem, hogy ÉN EZEKBŐL NEM ÉRZEK SEMMIT!

Csak a rekedtség van régóta, meg annyi, hogy a gyomorfájás megmaradt a karácsonyi vírusom után, rossz alvás, kimerültség, meg ilyenek, de erre ki a fene figyel fel...

A gép és az orvos szerint tehát súlyosan gyulladtak ezek a szervek, és mindent a GLUTÉN, a liszt okoz, mivel érzékeny vagyok rá.

Meg persze a lelki tényezők, sok idegeskedés.

Rengeteg táplálkozási javaslatot kaptam, de nekem nem egyértelmű. Azt mondta, se rizs, se krumpli. De a gluténmentes honlapokon ezeket a tiltásokat nem látom, ott az van mindenütt, hogy lehet enni krumplit és rizst.

 

 

Teljesen lefagytam ettől a véleménytől, semmiféle gyulladást, fájdalmat nem éreztem, persze ettől még lehet, hogy így van...

 

Van, aki ilyen -lisztmentes- életmódot él? Mi a tapasztalata, miben változott az élete?

Házi kenyérrecepteknek örülnék, illetve javaslatoknak, meg információnak, ami megkönnyíti azt, hogy liszt nélkül se éhezzek J Köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 11. 13:55101.

    Pontosan, valami hasonlót írtam volna én is.

     

    A vércsoport diéta a genetikára alapul, mely szerint ugyanaz az étel másként hat más-más vércsoportú emberekre. Hogy ennek mennyi a tudományos alapja, azt nem tudom, annyira én sem jártam utána, de ha eszerint étkeznék, már lehet hogy nem lennék. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454305 (100)
    2014-01-11  13:51
  2. Torolt_felhasznalo_454305
    Torolt_felhasznalo_454305
    2014. január 11. 13:51100.

     Dehogy rejtelem. Sokszáz publikáció született már a követéses vizsgálatokról, ezeket fel lehet könnyedén lelni. 

     

    Szerintem a nyugati táplálkozás az erőszak a szervezetre nézve, de ebbe szoktatják bele a népet egy ideje. Sajnos.

    Divatból diétázni.. ezt nem kommentálom, tegye, aki jónak látja. Viszont aki valóban hallgat a teste üzeneteire, az nem erőszak, ha változtat. 

     

    A vércsoport diétáról hallottam, hogy létezik ilyen, de a világon semmit nem tudok róla és nem is nagyon érdekel.

    előzmény:
    kukacapja (99)
    2014-01-11  13:15
  3. 2014. január 11. 13:1599.

    Nem mindenki bírja, az hogy ez mi miatt van, viszont még rejtelem...

    Sokan viszont sajnos divathullám miatt megerőszakolják a saját szervezetüket mindenféle diétákkal...

     

    2008-ban volt egy odrvosi publikáció, ami az előtte már vizsgált vércsoport-táplálkozás dilemmát tette tisztába... Nem tudom, mennyire volt korrekt, én a saját környezetemben bizony bőven találtam kivételt (pld 0+ vércsoport húsos kijelentésben.)...

    Úgyhogy hallgassunk a szervezetünkre, eddig az tűnik a legbiztosabb módszernek :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (97)
    2014-01-11  12:29
  4. 2014. január 11. 13:0498.

    Jópofa :-D

     

    A rizsről:

    (Én sok rizst fogysztok egyébként)

    A rizs termesztéséből kifolyólag ugye gyakorlatilag posványban élő növény, mely posványban rengeteg baktérium lakozik. A rizs, mint növény ezek ellen a kórokozók ellen védekezik, ezek a kórokozók nem barátai az emberi szervezetnek... Tudni illik, hogy a rizs "méreggel" védekezik. A kínaiak épp ezért a rizst igencsak friss állapotában igyekeznek fogysztani, nem feldolgozva, mint mi. A feldolgozott rizs nem mentes ezektől a kórokozóktól. Persze itt nagyon lényeges, hogy a delikvensünk immunállapota milyen szinten mozog, akia rizst fogyasztja...

     

    Alapvetően számomra félelmetes ez az egész téma, mert az ember eljutott oda, hogy már egy egyszerű táplálkozásból is olyan tudományt faragott, aminek okán már csak rettegni tud.

     

    Érdekes megfigyelés lehet az allergiáról (bár viszonylag kevesen elmélkedtek el róla), hogy a panelkorszak elején (illetve évekkel előtte) nem volt jellemző a pollenallergia. NEm voltak allergiások az emberek a parlagfűre, miegymásra. Egy dologra viszont igen, ami pár évvel az első panelek megejelenése után megjelent a divatos padlószőnyegeken. A poratkára. Sok probléma volt belőle. Aztán eltelt pár évtized és észre sem vesszük már az atkasereget magunk körül. Viszont a pollenallergia soha nem látott mértéket öltött és romlik...

     

    A túlsterilizálásnak is megvannak a hátrányai, ahogy a túlzottan tudományos étrendnek is.

     

    előzmény:
    Signorina* (89)
    2014-01-11  07:01
  5. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 11. 12:2997.
    Nekünk sem és mi is hallgatunk rá, ezért vagyunk jól, mióta a szervezet tiltakozik a tej és gabona ellen. ;)
    előzmény:
    kukacapja (96)
    2014-01-11  11:57
  6. 2014. január 11. 11:5796.

    Elég is az ember életében, ha a telefonja rezonál... ;-)))

     

    Én maradok Lenin elveinél: "A szervezet nem hülye..."

    Úgyhogy én hallgatok rá. Eddig nem okozott csalódást...

    előzmény:
    Áfonyácska (55)
    2014-01-10  13:34
  7. Torolt_felhasznalo_705786
    Torolt_felhasznalo_705786
    2014. január 11. 11:2295.

    Zivatarfelhő: én intoleráns vagyok tejfehérjére, laktózra és tojásra is....emellett gluténmentesen étkezem. Mindezt fél éve, és még élek. 

    :-)

    Megoldható, nem kell pánikolni. :-)

     

     

    előzmény:
    Zivatarfelhő (20)
    2014-01-10  11:05
  8. Torolt_felhasznalo_705786
    Torolt_felhasznalo_705786
    2014. január 11. 11:1794.
    halleves: ez egy korrekt hsz volt 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (88)
    2014-01-11  06:35
  9. 2014. január 11. 11:0893.

     Vizsgáltasd ki magad, de ne ilyen "vizsgálaton" addig is:

     

     

     

    Olvasgass itt is:

     

    http://glutenmentes.gportal.hu/gindex.php?pg=30452 409

     

     

    Remélem megjelenik a link.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  10. 2014. január 11. 09:3492.
    Nagyon vicceset írsz, a gluten ugyanis nem a mag felszínen van, hanem mindenhol, benne. Nem lehet kiaztatni. Remelem nem coeliakias a gyermeked, o meg nem tud védekezni az ilyen tevutak ellen.
    előzmény:
    ancsa21 (91)
    2014-01-11  07:46
  11. 2014. január 11. 07:4691.

    Nos, pontban az előbbiek miatt, hihetetlen fontosságú, hogy akiről kiderül, vagy csak érzi saját magán,  hogy baj van az emésztésével, az elsőre tegye ki az életéből azokat az alapanyagokat, amelyek a külsejükön hordozzák az ilyen, anyagcserénket megbolygató, tönkretevő fehérjéket. Gyakorlatilag ide tartozik az összes mag :((  Búza, kukorica, rizs, de még a dió és mandulának a héja is!

     

    Van aki már olyan érzékeny lett, és olyan állapotban van az emésztő-, illetve anyagcsere rendszere, hogy azon segíteni már csak úgy lehet, ha teljesen leáll a számára mérgező anyagok fogyasztásáról. De a többieknek azért van még remény:

     

    Be kell áztatni, s a csirázáshoz közel hozni a magvakat főzés előtt! De akár a lisztnek való magvakat is, még őrlés előtt közel csiráztatni kell, majd kiszárítani és úgy lisztté őrölni! NEM kell kicsiráztatni, mert akkor már nem úgy tudnánk felhasználni amire szükségünk van, de közel ahhoz az állapothoz kell eljutni velük. A magyarázat roppant logikus:

     

    Mikor a mag megérzi, hogy itt az ideje a továbbörökítésnek (vízben töltött min 6, max 12 óra között kerül ebbe az állapotba), akkor szabályosan levakarja magáról -a környező vizes részbe kiengedi- azokat a fehérjéket, amik addig védelméül szolgáltak, pl. glutén, de most már ellene üzemelnének. Így, azokat az áztató lével ki lehet önteni. Emellé, nagyon is pozitív ráadásként még ugyanaz fog történni a mag érdekében, mint a megtermékenyült asszonyoknál történik, a szervezet a legmagasabb üzemmódban fog dolgozni, és apait anyait belead, hogy a megszületendő utód a legtöbb és legmagasabb tápértékhez juthasson hozzá a kifejlődése érdekében. Bingó, ez kell nekünk :-))

     

    Mi sajnos be fogjuk csapni természetet –saját érdekünkben muszáj is :-))-, de hát mi is az evolúciós harc részesei vagyunk, és a saját életben maradásunk, illetve egészséges életünk a cél ;))

     

    --------------------- 

     

    Akinél még nincs baj, csak érzi a probléma szelét, vagy csak egészséges szeretne maradni, az is áztassa a magvakat főzés előtt. A krumplit, padlizsánt, meg a többi, gyulladást okozó zöldségeket meg csak módjával fogyassza.

     

    Kívánok jóó étvágyat, és jó egészséget mindehhez! 

     

     

     

     

  12. 2014. január 11. 07:4290.

    Lelkem, csakhogy tudd, mivel van dolgod:

     

    A glutén az tulajdonképpen egy fehérje, ami a legtöbb gabona, de akár csonthéjas magvak külsején található. Nem a magban, hanem annak külsején! Ezt fontos tudni, mert ennek tudtában tudsz magadon segíteni.

     

    Ezt a fehérjét saját védelmére fejlesztette ki magának a magvas világ, hogy tovább tudja örökíteni magát, s ne falják fel időnek előtte. Az ilyen fehérjéknek, amiket most egy esernyő alatt gluténként neveznek, az a dolga, hogy a magokat megújulás előtt megkajálni kívánó állatoknak komoly emésztési, de ha lehet, akkor még felszívódási problémákat is okozzon, s ezzel adjon sanszot a magnak arra, hogy leszokjanak a megkajálásukról, sikerüljön tovább örökítenie magát.

     

    Ez a meccs a magvak és állati fogyasztóik között már évmilliók óta tart. Ennek következtében a magvakon élő állatok már kifejlesztették a maguk védelmi rendszerét, s különböző praktikákkal igyekeznek a kellemetlenséget okozó fehérjét semlegesíteni.  Spéci enzimeket fejlesztettek ki, stb.  Ehhez a meccshez csatlakozott az emberiség is, de az evolúciós fejlődésben már évmilliók óta csatározókhoz képest, csak alig pár perce. Az emberi szervezetnek egyszerűen nem volt még annyi ideje arra, hogy valami utón módon kifejlesszen magában egy olyan ellenállási metódust, amivel ki tudná védeni azt a problémát, amit az ilyen, pl. glutén fehérje okoz.

     

    Ameddig az emberek KIS mennyiségben fogyasztottak csak glutént, s a magvainkat sem keresztezték felelőtlenül keresztbe meg hosszába, meg nem is tették őket életképtelenné a továbbörökítésük tönkretételével (minél nagyobb profit), addig nem is volt baj. Legalábbis nem tömeges baj. Most már baj van, komoly is, és elképesztő mennyiségű embert érint.

     

    A glutén, és a többi olyan fehérje, ami emésztési és felszívódási problémát okoz, az nem csak kellemetlenséget hoz létre, pl. hasmenés, IBS, vagy csikorgó fájdalom, hanem jóval komolyabbat. Mivel a glutén gyulladást tud okozni, ezért, pl. a begyulladt belekben elhalnak azok a bélbolyhok, amiknek segítségével az életünk fenntartásához nélkülözhetetlen vitaminok, ásványi anyagokat fel tudnánk szippantani a véráramba. Emiatt a szervezetünk egyre gyengébben muzsikál. Annak ellenére is, hogy akár tonnaszámra is önthetjük magunkba kívülről a vitaminokat, ásványi anyagokat. Ha belül nincs már olyan rendszerünk, ami fel tudná dolgozni, majd a véráramba továbbítani ezeket, a bevitt mennyiséget megette a fene!

     

    Mikor a szervezetünk gyengén muzsikál, egyre inkább életképtelenné válik, s többek között jön az elsavasodás ism akkor van az, hogy a bennünk élő ráksejtek egyszer csak észreveszik, hogy hoppá, végre olyan a környezet, amiben ők is jól érzik magukat, és… Hát igen, az ilyen, akár glutén-, akár bármi más okozta anyagcsere zavarnak a végén ott van a rákbetegség. Csak idő, no meg szerencse kérdése, hogy hol, és milyen hevességgel lát neki üzemelni.

     

    Nos, pontban emiatt hihetetlen fontosságú, hogy akiről kiderül, vagy csak érzi saját magán,  hogy baj van az emésztésével, az elsőre tegye ki az életéből azokat az alapanyagokat, amelyek magukon hordozzák az ilyen, anyagcserénket megbolygató, tönkretevő fehérjéket.

     

    Gyakorlatilag ide tartozik az összes mag :((  Búza, kukorica, rizs, de még a dió és mandulának a héja is! Ezekhez jönnek még hozzá az un nadragulya csoportba tartozó növények, pl krumpli, paradicsom, padlizsán, amelyek terményükben, vagyis a szövetükben tartalmaznak olyan nem tudom miket, amik emésztőrendszeri gyulladást okoznak, illetve fokoznak!

     

     

     

     

  13. 2014. január 11. 07:0189.

    Nekem ez a kütyüféle átvizsgálás nem hozna megnyugvást, inkább felidegesítene azért nem vállalom be, viszont nagylaborom készült és évente járok hasi ultrahang vizsgálatra.

     

    Egy kinai gyógyszer és táplálkozás kutató orvos szerint valóban illene elfelejtenünk a tejtermékeket és a búzát legalább.

     

    Viszont a rizskorpát  előszeretettel javasolja. Keresőbe beütöd utána nézhetsz ha érdekel.

     

    Sokat filózol még  lelked is megbetegszik nem hagy nyugodni a gondolat, hogy valami nincs rendben a szerveidnél.

     

    Gondolataid ne a betegség hanem az egészség körül forogjon és edd ami jólesik mértékkel.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  14. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2014. január 11. 06:3588.

    Szia!

     

    Nem olvastam végig, de javaslom, menj el gyorsan egy jó gasztroenterológushoz, és ott korrekten vizsgáltasd ki magad a gluténra. Dr Juhász Márk nagyon profi orvos. Ha nem tudod megfizetni, sztk-s is jó. Én is hasonló cipőben járok, mint Te. A következőt fogják csinálni. Első egy vérvétel, megnézik a transzglutamináz enzimedet. Nekem ez nagyon magas volt. Csak ha pozitív ez az enzim, mármint hogy emelkedett, akkor jön  a vékonybél biopsziás vizsgálat, ami megerősítheti a gluténérzékenységet.  Ez se vészes, monjuk úgy, inkább csak kellemetlen. Kb. 10 perces beavatkozás, olyan, mint a gyomortükrözés, csak szednek ki szövetmintákat is, több helyről, a vékonybélből. Ha nagyon félős vagy, adnak egy Seduxent vénásan, hogy megnyugudj. Nekem nem volt vészes ez a beavatkozás. Ha a bélbolyhok elhaltak, atrofizáltak, akkor alapos a géuténérzékenység gyanúja. Nálam is kihozták a bélboholy atrófiát, mind a három szövetmintában ezt találták.

    Nézd, macerás a kajálás, de meg lehet szokni. Én már két éve nem eszek géutént, és csakis jó hatásokról számolhatok be. Viszont, ha bűnözöl, számíts rá, azonnal visszajönnek a panaszok. Pl. aki érzékeny rá, megeszeik egy falat fehér kenyeret, 5 perc múlva olyan hasmenés lesz, hogy ihajjj.

     

    Én a krumplis és a rizslisztes kenyeret eszem, azzal nincs gondom. Mondjuk nagyon keveset eszek ezekből is, egy kilót lefagyasztok, sokszor több hétig eszem, mondjuk 2 hétig, hát ez nem egy borzasztó mennyiség szerintem. 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  15. 2014. január 10. 21:5787.

    A vizsgálat komolyságáról, tudományosságáról nem tudok. De amit dokid ajánlott, minden bizonnyal paleo diéta, paleo életmód lesz. 

    Akik kitartanak mellette, hódolatom, tiszeteletem. Én egyelőre glutén- és tejmentesen étkezem, gyönyörűen letisztult a bőröm (mindig problémás volt) és nem puffadok.

    Érdemes elolvasni a könyvet aztán eldönteni, megpróbálja-e az ember.

    Van annyi baromság, ilyen-olyan diéta, mindenki tesztelje ki melyik válik be. Tudományosan engem ez mondjuk eléggé meggyőzött, de ha nem látnék lényeges javulást én se csinálnám egy biorezonanciás 2 perces álldogálás után.. ez azért vicc. 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  16. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 10. 18:5386.

    A vércukrot már írtam, hogy nálam ingadozó volt a korábbi életmódomban. Most már a helyén van.

     

    A liszt- és a tejérzékenység tünetei. 

     

    Sokkal több ember érzékeny ezekre a dolgokra, mint amennyi konkrétan tud róla. Csak vagy normálisnak véli (korral jár), vagy valami mást okol érte.

     

    Én is azt mondom, mindenki maga dönti el, hogy jó neki az élet.

    előzmény:
    Áfonyácska (83)
    2014-01-10  17:23
  17. 2014. január 10. 18:4585.
    A whiskey nem glutentartalmu, erre mar sok hivatalos állásfoglalás van. (Hisz parlat, nem főzet, mint a sor) topicnyitonak javaslom, mindenképp menjen el egy gasztroenterologushoz a diéta megkezdése elott, egy egyszerű vervizsgalattal mar tud mit mondani, liszterzekeny lehetsz-e vagy sem. Utána természetesen lehet dietazni, ha pedig pozitiv a teszt, kell is, bár akkor megerősítésképp gyomortukrozest is szoktak végezni. A Facebookon glutenmentes konyha es liszterzekeny hétköznapok csoportban nagyon sok alapvető infót is kapsz, nem csak receptek vannak fent kereshető formában. A liszterzekeny.hu oldal pedig pláne nagyon informatív, a start csomagjuk megadja az alapokat, es gyűjtenek is vannak, melyik cég melyik terméke fogyasztható. A lényeg, mindent el kell olvasni, es amiben búza, rozs, árpa van, ill ezek származék az ( maláta, kemenyito, morzsa), azt kerülni kell. Meg a ragot is:) vagy a csokolozasra is oda kell figyelni, ha glutenevo a párunk :) sok sikert
    előzmény:
    Áfonyácska (42)
    2014-01-10  13:00
  18. 2014. január 10. 17:4484.

    Az egyik gyerekünk lisztérzékeny.Ő sem produkálta a tipikus tüneteket.

    Tudom javasolni az OLÉ honlapot valamint a Táplálékallergia centrum honlapját.Valamint minden megyében működik egyesület.Receptcsere,jogi tanácsok,stb.Hasznos dolog tagnak lenni.

    előzmény:
    Zivatarfelhő (1)
    2014-01-10  10:09
  19. 2014. január 10. 17:2383.

    Ezek a jelek, amiket felsoroltál, a lisztérzékenység tipikus tünetei. 

    De aki nem cöliákiás, annak nem kell kerülnie a glutént.

     

    (majd figyelj a vércukorra is, sajnos valamiért hajlamosak rá az ételallergiások) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (81)
    2014-01-10  17:05
  20. 2014. január 10. 17:2182.

    Persze, hát pont erre írtam, hogy addig, amíg jólesik.

    Nekem pl. a hús nem esik jól. Nem vagyok vega, néha szoktam, ritkán, de valahogy nem kívánom. Nincs semmiféle kimutatott allergiám, csak ez van.

    Jobban zavar, hogy mostanában a sok divatdiétázó majd felöklel a gondolatjeleivel, hogy micsoda elvetemült véglény az, aki eztmegazt eszik, merthogy az mennyire káros. Aztán elmúlik pár év, évtized, és egészen más dolgokról bizonyítják be tudományosan az ellenkezőjét.

    Ezért mondtam, mindenki maga érzi, mi esik jól a szervezetének, mire hogy reagál, okos egy szerkentyű az! 

    Nem olvas tudományos cikekket, de érzékeli és jelzi, ha valami rosszul működik (mint pl. Nálad a haspuffadás).

    Nem vagyok teljes mértékben meggyőződve a glutén általános (tehát minden egyedre ható) károsságáról, mondom ezt úgy, hogy a családom egy része lisztérzékeny. Van, akinél  ez káros, ő kerüli ezért. De van olyan családtagom, akinek meg a jelek szerint ezt igényli a szervezete (mint pl. az enyém). Így én fogyasztom, mértékkel.

    Nem hiszek a vércsoportdiétában (hülyeség szerintem), de elképzelhetőnek tartom, hogy más-más mértékben és anyagra szenzibilis az emberek szervezete.. Miért pont ebben lennénk egyformák?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (81)
    2014-01-10  17:05
  21. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 10. 17:0581.

    De ha megiszol egy pohár tejet és utána puffadsz, fofol, akkor az nem azt jelenti, hogy jól esik.

    Vagy ha a gluténtől kiütésed lesz, migréned vagy szintén haspuffadás.

     

    Mióta elhagytam az adott dolgokat, kitárult a világ. Annnnnyi de annyi féle recept van és elkészítési mód, hogy a korábbi életem ahhoz képest kaptafa volt. Sokkal jobbakat sütök-főzök, mióta így étkezem. 

     

    De nyilvánvalóan mindenkinek magánügye, hogyan teszi fontossági sorrendbe a dolgait. 

     

    Nekem bőven bőven megér ennyit, hogy nem iszok tejet, nem eszek lisztes dolgot és cukrot. Mondjuk az utóbbi kettőt amúgy is ritkán ettem. Tejet literszám, míg fel nem világosultam. :)

    előzmény:
    Áfonyácska (80)
    2014-01-10  17:00
  22. 2014. január 10. 17:0080.

    Én sem szedek semmilyen gyógyszert, ha nem muszáj (és nem szokott az lenni).

    Látod, ez lenne a lényeg.. Hogy azt együk, ami jólesik, és azt hagyjuk el, ami meg nem... :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (79)
    2014-01-10  16:51
  23. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 10. 16:5179.

    Értem, persze. Személy szerint nekem az nem mindegy, hogy hogyan élek addig, míg élek. Nem akarom gyógyszerekkel tömni magam, hogy fájjon itt meg ott, ne tudjak mozogni, stb. Hanem legyek jól. És ha ehhez az kell, hogy ne egyek lisztet, cukrot, meg tejet, akkor nem fogok. Ez igazán nem áldozat.

     

    A halálom után meg kit érdekel, mi lesz a testemmel. :)

    előzmény:
    Áfonyácska (78)
    2014-01-10  15:58
  24. 2014. január 10. 15:5878.

    Krumplit sem eszünk, úgyhogy máris kipipálva... :))

    Elsősorban rizs- ill. kukoricalisztből szoktuk, amarantot, quinoát, kölest szoktam még venni. Az első gluténmentes kenyerem konkrétan olyan állagúra sikeredett, mint a gumi. Átlátszó gusztustalanság volt két órai sütés után is. :)

     

    Biót szándékosan nem írtam, mert országonként is eltérő lehet a jelentése. Viszont nem tudhatod, az állatokat mivel etették, magad meg nem tudsz tartani, szóval lutri az egész. Viszont ha az, azaz becsúszhat bármi, akkor meg mi értelme van pl. azon görcsölni, mennyire volt káros az a margarin, amit papírhártya-vékonyan rákentem a kenyeremre? 

     

    Érted, mit akarok mondani?

    Hogy egyrészt próbálunk egyik oldalon mindent megtenni, hogy a legegészségesebb módon táplálkozzunk, másrészt meg totál káros anyagokkal lepjük el a szervezetünket. Tudjuk a vizet szűrni? A napsugarat? A húst, bolti árukat? Tusfürdőt, mosóport, mosogatót? Színes ruhát hordunk? Van elektroszmog a lakásunkban?

     

    Nem tudunk teljes mértékben kiszűrni mindent. Minket már eltemetni sem kell, elég, ha odaállítanak a sarokba. Még a 22. században is ott fog a múmiánk állni.

    Ehhez képest mi egy szelet búzalisztes kenyér? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (75)
    2014-01-10  15:42
  25. Torolt_felhasznalo_435768
    Torolt_felhasznalo_435768
    2014. január 10. 15:5177.

    Hivatalos publikációt most hirtelen nem találok (főzésre figyelek jobban), de minden más oldal 70%-ról beszél a becsült értéket illetően, a bizonyítottan laktózérzékenyek száma pedig 33%. Ez azért nem kevés.

     

    Kaja után vizslatok még adatok után. 

     

    Egyébként a laktóz csak az egyik gond. A kazein a másik, a hormon a harmadik, a sort még lehetne folytatni. De nem akarom, tegnap már ki lett vesézve egy másik topikban.

     

    A számokat azért még majd megnézem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435768 (76)
    2014-01-10  15:43

Címlap

top