Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyaként munka keresés

::eszter::
Létrehozva: 2014. január 13. 13:44

Sziasztok,

 

Egy nagyon fontos kérdésben szeretnék tanácsot kérni és kapni. 

 

A jelenlegi helyzetem a következő: 2010. novemberében született meg a lányom, munkából mentem szülni, fizetés nélküli szabadságon voltam 2012. december 31-ig, amikor megszűnt a munkahelyem jogutód nélkül. Az irodában titkárnő voltam 5 évig. Nagyon jól kijöttem a főnökömmel, együtt indítottunk be több új rendszert, általában mindenki megvolt velem elégedve, nagyon jól tudtam kommunikálni az ügyfelekkel, többrétű volt a munkám.

 

Mivel mindig is tudtam, hogy majd szeretnék dolgozni a lányom 3 éves kora után, beirattam a helyi bölcsibe, ahová 2013. október óta jár, nagyobb kihagyások nélkül.

 

Ezzel egyidejűleg elkezdtem munkát keresni, immár azzal felvértezve, hogy egy beszoktatott gyermekem van, ergo elég stabilan tudom vállalni a 8-16-ig tartó munkaidőt, igény szerint kicsivel ennél tovább is. Elég sok helyre adtam be a jelentkezésem, frissítgetve az önéletrajzom, de egy valamit soha nem vettem ki: a lányom születésének tényét. 

Mostanra úgy érzem, hogy ha nem lenne benne az önéletrajzomban, hogy anya vagyok, már találtam volna állást, hiszen elég jó tapasztalattal és ajánlással rendelkezem. 

 

A kérdésem pedig az lenne, amire szívesen várnám HR-esek és munkaadók válaszát is: mennyire lenne ellenszenves, elítélendő tett, ha az önéletrajzomból kihagynám a lányom, hogy legalább bizonyíthassak egy személyes találkozón?! Úgy érzem, hogy így sehová nem fognak behívni, pedig az előző helyemen meglehetősen büszke volt a főnököm, hogy egy csinosnak, szépnek és normálisnak mondott titkárnője van. 

 

Természetesen nem akarom eltitkolni a lányom, mert ő az első, de 28 évesen még nagyon szeretnék- és tudnék is bizonyítani, HA végre elvonatkoztatnának attól, hogy anya vagyok és nem élnének felém sztereotípiákkal. 

 

Nem szeretnék lázítani senkit, kérlek hagyjatok a "neked nem is jelent semmit a gyereked" és társai célzásokkal, aki akarja, érti milyen tanácsokat, véleményeket várok.

 

Köszönöm, hogy elolvastátok!

 

Eszter

  1. Torolt_felhasznalo_858700
    Torolt_felhasznalo_858700
    2014. március 5. 03:4265.

    Önéletrajzba ne írd be, ha rákérdeznek, ne tagadd le, de rögtön tedd hozzá, hogy meg tudod oldani a betegséget, túlórát, és ezt hogyan tervezed megtenni. (Pl. van nagymama.) Nyilván ha teheted, oldd is meg. 

     

    Hogy tudta elkezdeni a lányod a bölcsit, ha még nem dogozol? Én úgy tudom, munkáltatói igazolás kell hozzá. Na ez külön para, én szívem szerint csak akkor mondanám meg a lányom, amikor már bizonyítottam, tök szemétség, hogy ezzel kell kezdeni. 

    előzmény:
    ::eszter:: (1)
    2014-01-13  13:44
  2. Torolt_felhasznalo_858700
    Torolt_felhasznalo_858700
    2014. március 5. 03:3864.

    "Mert ugye az nem kérdés, hogy az anya amikor beteg a gyereke, más egyébbel nem törődik."

     

    Nem ez gond. Nyilván, ha a gyereknek komoly baja van, veszélyben van, kórházban van, akkor mindent félredobva rohan az ember. De ez 1.) ritka; 2.) ha bármelyik közeli hozzátartozómmal történik, akkor is, szóval ehhez nem kell anyának lenni, idős szülője pl, akihez ilyenkor rohanni kell, sok embernek van. 

     

    A gond, hogy a bölcsi, ovi a fertőzésveszély miatt már egy kis hőemelkedéssel, hasmenéssel is kidobja a gyereket. Márpedig a kisgyereket egyedül hagyni nem lehet, ahol van hadra fogható nyugdíjas nagyszülő, vagy rugalmas munkaidőben dolgozó szülőtárs, ott szuper, ahol nem, ott vagy keres annyit, hogy abból ki tudja nyögni a bébiszittert, vagy sajnos nincs sok választása, mint otthon maradni. 

     

    A másik a bölcsik pl, amiket én nézegettem, 7-4-ig vannak nyitva, egyet találtam, ami 8-5-ig. Bakker, az én szektoromban túlóra nélkül is 9-6 a munkaidő. Szóval ez megint vagy megoldható családon belül, vagy van pénzem bébiszitterre, vagy megszívtam.

     

    Szóval itt az intézményhálózatot kellene végre a munkahelyi elvárásokhoz illeszteni,  a bölcsik ovik-nak legyen hosszított nyitvatartása, én még azt is elfogadom, hogy ha mondjuk 6-ig vannak nyitva, és aki még utána is marad, az valamennyi plusz pénzt fizet. A beteg gyereket meg csak akkor kéne kidobni, ha indokolt. A legtöbb betegség lappangási idő alatt fertőz jobban, szóval aki addig nem kapta meg, már nem fogja. Az ilyenek esetén mehetne továbbra is közösségbe a gyerek. A többi esetén meg lehetne egy kedvezményes, szervezett bébiszitterhálózat. Ilyen pl. Belgiumban van, ott benne van a TB által finanszírozott ellátások között, pont azért, hogy ne legyen ok a kisgyermekes szülők diszkriminációjára...

     

    Vagy ha ez túl bonyolult, csak mondják ki, hogy a gyermek betegsége esetén jár a táppénz összege a szülőknek, és azt, hogy egyikük otthon marad, vagy megvan belőle a bébiszitternek  díjának a fele, esetleg nagyszülő ingyen besegít, ők meg megtakarítják azt a pénzt, ahhoz senkinek semmi köze. És akkor nincs ok megbízhattalannak lenni, nincs diszkrimináció. Na erre kellene költeni, nem a járulékkedvezményre...

     

  3. 2014. január 23. 13:3763.
    Nem. Így legalább annak van, aki nagyon ritkán beteg. Ez adható juttatás, még mindig jobb, mint a semmi. Egyébként az előző munkahelyemen is így volt. Mindkettő multi. Ők azért nagyjából betartják a szabályokat.
    előzmény:
    Dativus (62)
    2014-01-22  10:00
  4. 2014. január 22. 10:0062.
    Ugye tudod, hogy ez mélységesen törvénytelen? Nem tesztek bejelentést a munkaügynél?
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (61)
    2014-01-21  22:53
  5. 2014. január 21. 22:5361.

    Havi 17000 a cafeteria, ki mit választott. Ezt nem kapja meg következő hónapban az aki 2 napnál többet van betegállományban.

     

    előzmény:
    rupcsi (58)
    2014-01-20  13:53
  6. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 14:2160.
    100x biztosabb hogy dolgozik, mert nem szarhat bele mint az alkalmazott.
    Magam is betegség miatt nem hagytam ki munkát 39fokos lázzal is ment Németországba, mert vártak. Nyaralás miatt hagyok ki 2 hónapot évente, de az is csak egy ideje tehetem meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (59)
    2014-01-20  14:10
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 20. 14:1059.
    De én nem ezt mondtam. Azt mondtam, holmi statisztikából nem derül ki, dolgozik-e a vállalkozó betegen. Mert nem megy táppénzre, de az sem biztos, hogy bemegy az irodába/dolgozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (55)
    2014-01-20  13:18
  8. 2014. január 20. 13:5358.

    "annak ugrik havi nettó 17 000 Ft ...."

    Milyen alapon? 

     

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (39)
    2014-01-17  15:25
  9. 2014. január 20. 13:4757.

    "ha valakinek férjezett neve van?"

    Naaaa, neeee!

    Hajadon (özvegy) özvegy vagyok! Két gyerekkel!!!

    Kinek mi köze van, ahhoz, hogy férjezett, és majd gyereket szeretnél!

    Jó, tudom, hogy itt és most felfordult a világ.

    Sajnos. Sajnálom, a mai fiatalokat.

    A névválasztást a saját érzésed szerint döntsd el.

    5-10 vagy több év múlva, esetleg máshol (globalozáció) más merülne fel?

     

    előzmény:
    rainbow72 (27)
    2014-01-14  14:28
  10. 2014. január 20. 13:3856.

    "És mit ér vele ha ott közlik, hogy ja...úgy nem jó nekünk."

    Na, ekkor lehet, valahová bejelentést tenni.

    Már gondoltam, hogy az embereknek diktafonnal kellene hasonló interjúra menni.

    Brrrr.

    előzmény:
    huncut (7)
    2014-01-13  14:32
  11. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 13:1855.

    Azt mondtam én is. Az alkalmazott simán hiányzik a munkából, bár ma már jobban meggondolja.

    A tulaj meg hajt ameddig él.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (51)
    2014-01-20  09:14
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. január 20. 13:1654.

    Mindig akkor éles kérdések ezek, amikor saját zsebre megy a dolog.

    Ha a mol-nál dolgoznék, engem se érdekelne, hogy akit felveszek, hágy napot megy az évben betegre.

     

    előzmény:
    Dativus (53)
    2014-01-20  11:28
  13. 2014. január 20. 11:2853.
    Sosem kérdezek rá interjún a felvételiző családi állapotára, viszont van a csapatomban két kisgyerekes anyuka akik maguktól hozták fel, hogy mi történik ha megbetegszik a gyerek. Azt válaszoltam, hogy az ami a munka törvénykönyvében meg van adva. Fel sem merült, hogy emiatt ne vegyük fel. Sőt amikor a gyerek ballagása volt akkor is elmehetett előbb és később a kiesett időt simán ledolgozta. Évek óta azt tapasztalom, hogy az anyák nagyon megbízható munkaerők.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (48)
    2014-01-20  07:56
  14. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. január 20. 09:1652.

    AKKOR mi köze a munkahelynek hozzá a gyereke betegségekor?

     

    Hát csak az, hogy törvényileg meg van szabva, a gyerek hány éves koráig évente hány napot mehet a szülő táppénzre vele.  Ezt jelenti az "elengedés". Ha nem engedi el, legfeljebb kirúgja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (48)
    2014-01-20  07:56

Címlap

top