Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megható: így szerették a 10 napot élt kisbabát

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. február 7. 17:30
Fájdalmasan kevés időt tölthettek szülei is testvérei a beteg kisfiúval.

Nők Lapja Café: Megható: így szerették a 10 napot élt kisbabát
  1. 2014. február 11. 09:54126.
    Mert nem tudhatja, hogy hogyan jobb. Ez egy hatalmas dilemma, senki sem tudhatja, hogy a babának melyik a jobb, ő meg nem tudja elmondani. Van, aki úgy gondolja, hogy ha nincsenek nagy fizikai fájdalmai (vagy hatékonyan lehet őket csillapítani), akkor a saját kis szintjén boldog lehet egy rövid ideig, amíg él, ha megkap mindent, amire szüksége lehet. Egy kisbaba nem érti, hogy meg fog halni, neki csak arra van szüksége, hogy kielégítsék a fizikai, lelki és pszichés szükségleteit. Egy egészséges babának is csak ennyire van szüksége egy ideig. És ő ennyitől már boldog, és nem gondolkozik azon, hogy mennyi ideje van hátra. És ez a fajta gondolkodásmód, minden, csak nem önzőség...
    előzmény:
    cabron (124)
    2014-02-11  09:48
  2. 2014. február 11. 09:51125.

    "életnek lehet nevezni 10 napi szenvedést?"

    Ezredszer teszem fel a kérdést, honnan tudjátok, hogy szenvedett? És ha igen (valamennyire biztosan), akkor honnan tudjátok, hogy nem szenvedett jobban, mint az alább részletesen leírt késői abortusz-módszerek valamelyikétől?

    Miért ti akarjátok eldönteni, hogy mit lehet életnek nevezni, és mit nem? (és még rólam mondjátok, hogy istent játszom) Szerintem igen, életnek lehet nevezni az 1 napos életet, az 1 éves életet, és a 100 évest is. Mindegyik ÉLET. 

    előzmény:
    nonamona (122)
    2014-02-11  09:39
  3. 2014. február 11. 09:48124.
    És aki úgy hiszi, hogy jobb a babának, ha megszüli és élhet néhány napig ki tudja milyen minőségű életet, az nem áltatja magát? Miért nem? nem értem a logikádat.
    előzmény:
    Babyface83 (119)
    2014-02-11  09:09
  4. 2014. február 11. 09:46123.

    "A szülőknek viszont egyértelmű, hogy melyik a könnyebb út..."

     

    Mégis honnan veszed a bátorságot, hogy ismeretlenül bárkiről ilyet ki merj jelenteni?

     

    "(csak hogy ne írjuk, hogy megöli, mert ugye az csúnyán hangzik, és nem szeretünk szembesülni a tényekkel....),"

     

    Nem öli meg. Megszüli. Ahogy később is. Egy ilyen baba halálra van ítélve MINDENKÉPPEN.

    Lehet, hogy rosszul vagyok bekötve, de semmiképpen nem nevezném életre való esélyadásnak, ami ebben az esetben történt.

     

    előzmény:
    Babyface83 (119)
    2014-02-11  09:09
  5. 2014. február 11. 09:39122.
    életnek lehet nevezni 10 napi szenvedést? 
    előzmény:
    Babyface83 (118)
    2014-02-11  09:04
  6. 2014. február 11. 09:36121.

    Ha velem beszélsz, ne általánosíts kérlek, én senkiről nem állítottam semmit. Ellentétben veled ugyebár...

     

    Te kijelentetted, hogy önző az, aki elveteti a gyerekét egy ilyen helyzetben. 

    Én semmi ilyesmit nem mondtam. 

     

    Én csak kifejtettem, hogy szkeptikus vagyok és azt is, hogy miért. Hogy elsiklottál felette és kizárólag azt hajtogatod, amit sosem mondtam, az a te bajod.

     

     

    előzmény:
    Babyface83 (118)
    2014-02-11  09:04
  7. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. február 11. 09:35120.
    Esélyt ad az életnek?! 10 napig??
    előzmény:
    Babyface83 (118)
    2014-02-11  09:04
  8. 2014. február 11. 09:09119.

    Oké, akkor pontosítok. Lehet, hogy van, aki tényleg elhiszi, hogy biztosan jót tesz a babájának, ha nem hagyja megszületni (csak hogy ne írjuk, hogy megöli, mert ugye az csúnyán hangzik, és nem szeretünk szembesülni a tényekkel....), de ezzel csak áltatja magát, ugyanis mint már ezredszer szögezzük le, NEM TUDHATJA, hogy a babának melyik verzió a kisebbik rossz. A szülőknek viszont egyértelmű, hogy melyik a könnyebb út...

    előzmény:
    cabron (117)
    2014-02-11  09:03
  9. 2014. február 11. 09:04118.

    És ti honnan veszitek a bátorságot, hogy kijelentsétek, hogy önzőség volt megszülni? Még egyszer kérdezem, honnan tudjátok ilyen biztosan, hogy nem így volt neki a jobb? Hogy ha választhatott volna, nem azt választotta volna ő is, amit a szülei?

    Ezredszer mondom, nem tudhatjuk, te sem, ti sem, én sem, a szülők sem, hogy melyik a jobb megoldás. És ha nem tudhatjuk, hogy hogy jobb, van, aki az életre szavaz, ad egy esélyt az életnek. Ezt ti önző, aljas dolognak nevezitek, és még rólam mondjátok azt, hogy ítélkezek? 

    előzmény:
    cabron (116)
    2014-02-11  08:58
  10. 2014. február 11. 09:03117.

    Nem, én semmi ilyet nem nyilatkoztattam ki. Annyit mondta, hogy szerintem. A józan paraszti logikám, az ismereteim alapján úgy érzem.

     

    Te viszont kinyilatkoztattad, hogy tisztelni KELL, aki ezt az utat választja, és önző, aki megöli (mert szerinted megöli) a gyerekét.

    Ja, és hogy ez a nehezebb út.

     

    Nem értem, hogy miért lenne elítélendőbb az abortusz, hisz nem tudjuk, a baba mikor, mit érez?

    előzmény:
    Babyface83 (115)
    2014-02-11  08:58
  11. 2014. február 11. 08:58116.

    "Pont hogy a nehezebbik utat választotta! Neki úgy lett volna a legjobb, ha szépen megoldják az orvosok és rá sem kell néznie a beteg babára."

     

    Mégis milyen alapon veszed a bátorságot, hogy kívülről megítéld, kinek mi a könnyebb vagy nehezebb út?

    Miből gondolod, hogy valakinek, aki az információi, hite, stb. alapján úgy dönt, hogy elveteti a gyerekét, mert úgy gondolja, ez kevesebb szenvedés a babájának ez a könnyebbik út?

    Mégis honnan veszed a bátorságot, hogy ítéletet hozz, merő önzésből vetette e a gyerekét?

     

    Javaslom tarts egy kis önvizsgálatot, nem vagy mindenható, nem vagy Isten, hogy ismerd, tudd a tutit!

     

    előzmény:
    Babyface83 (91)
    2014-02-10  22:11
  12. 2014. február 11. 08:58115.

    Én is erről papolok már régóta, hogy NEM TUDHATJUK, hogy mit érzett a baba, így azt sem tudhatjuk, hogy mennyire szenvedett, és hogy NEKI hogy lett volna a jobb. (de a következő hozzászólásoddal már le is nulláztad ezt, mert kijelentetted, hogy neki mégis csak rosszabb volt így...)

    És mivel nincs arról információnk, hogy a babának hogy jobb, így szülőként dönthetünk a sorsáról, és szerintem semmi elítélendő nincs abban (sőt), ha a szülők ilyen dilemmában nem hajlandóak véget vetni a baba életének idő előtt, elvéve a lehetőségét annak, hogy valamilyen szinten mégis csak boldog legyen a rövid kis élete, arról nem is beszélve, hogy az is benne lehet a pakliban, hogy az orvosok tévednek, és a baba mégiscsak egészségesen születik meg. Mert erre is akadt már példa, a genetikai tesztekben is van hibaszázalék.

    Az meg hogy nagy dobra verik... az ő dolguk, ezzel aztán már semmiféle hátrányt nem szenved az a gyerek, neki ez rohadtul mindegy. Én nem tenném azt, amit ők, de van, aki könnyebben feldolgozza a gyászát, ha kiteregeti. Mindenki másképp dolgozza fel a saját tragédiáit. És ha attól ők jobban érzik magukat, hogy páran megkönnyezik a videójukat, és kapnak pár száz részvétnyilvánítást idegenektől, ha ez valamennyire enyhíti a fájdalmukat, hát tegyék. Nem ártanak ezzel senkinek.

    előzmény:
    cabron (111)
    2014-02-11  08:22
  13. 2014. február 11. 08:35114.
    Tehát én a józan paraszti logikámmal inkább affelé hajlok, hogy nem ez volt a megfelelő döntés, de ez az én véleményem.
    előzmény:
    cabron (112)
    2014-02-11  08:28
  14. 2014. február 11. 08:34113.

    "még mindig nem tudjuk, hogy valóban szenvedett-e, a képekről nekem az jön le, hogy egyáltalán nem)."

     

    gondolod, hogy a szenvedest fogjak fotozni? Ha keszult is olyan kep, amin szenved, azt nem teszik kozze.

     

    előzmény:
    Babyface83 (101)
    2014-02-11  00:23
  15. 2014. február 11. 08:28112.

    Egyébként el nem tudom képzelni, hogy ebben a konkrét esetben egy légzési nehézséggel küzdő baba (ez a felvételeken is jól látszik) hogyan érezheti jól magát.

    Aki valószínűleg nem csendben elalszik, hanem gyakorlatilag megfullad...

    előzmény:
    cabron (111)
    2014-02-11  08:22
  16. 2014. február 11. 08:22111.

    Nézd, a helyzet az, hogy az égvilágon SENKI nem tudja, hogy ez a baba mit érzett. Ahogy azt sem, hogy egy abortusz során mit érez a magzat.

    SENKI, érted? Még az orvosok sem. Tudomány ide vagy oda.

     

    Innentől kizárólag hit és meggyőződés kérdése, hogy ki milyen döntést hoz. 

     

    Egyik verzió sem önzőbb, aljasabb vagy tiszteletreméltóbb a másiknál.

    Egy biztos: az anyának mindenképpen nehéz és fájdalmas döntést kell meghoznia.

     

    Nekem ebben a történetben az a gáz, hogy ebből "népünnepélyt" csináltak a szülők. Na, ez az ami semmiképpen nem a babáról szól.

    Innentől kezdve szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy azért ez a döntés született, mert úgy érezték, a babának így lesz a jobb... 

     

    előzmény:
    Babyface83 (101)
    2014-02-11  00:23
  17. 2014. február 11. 08:02110.

    "aztán csendesen elaludna"

    Elolvastad te egyáltalán annak a szindrómának a leírását? Méghogy csendesen elaludna....

    előzmény:
    Babyface83 (101)
    2014-02-11  00:23
  18. 2014. február 11. 07:58109.

    Nincsenek korszerűbb módok, és mindenhol ezeket a módszereket alkalmazzák, nem csak Magyarországon. Bár a fogós megoldást már ritkábban használják, a második trimesztertől általában a sómérgezést alkalmazzák, vagy csak simán beindítják a szülést, amit ha túlél a baba, akkor szépen bedobják egy vesetálba és ott hagyják kihűlni/megfulladni.

    Ennyit a fájdalommentes, egy pillanat alatt történő abortuszról.

    Az egyetlen "korszerűbb", valamelyest kíméletesebb módszer az abortusztabletta, de azt ugye csak a terhesség első heteiben lehet alkalmazni, olyankor pedig nem szoktak kiderülni a rendellenességek, és Magyarországon ugye ez nem is opció. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (108)
    2014-02-11  07:49
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 11. 07:49108.

    Hát akkor itt az ideje korszerűbb módokat alkalmazni. Nem értek hozzá, de biztosan vannak, ha már ezt a kifejezést használod, hogy ma Magyarországon.

    Mellesleg biztosan nem használják orvosi leírásokban a megölés szót.

    De elég rettenetesen hangzik a leírás, az már biztos.

    És legjobb lenne minél korábban elvégezni, ha lehet és kell. 

     

    előzmény:
    most_megmondom (106)
    2014-02-11  04:10
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 11. 07:45107.

    Te azt szoktál a barátnőiddel? :-))

    Én legfeljebb kávézni és dumálni:-)) 

    előzmény:
    Babyface83 (102)
    2014-02-11  00:23
  21. 2014. február 11. 04:10106.

    Hogyan történik az abortusz?

    Az abortusznak különféle módjai vannak. Magyarországon leggyakrabban a vákuumos kiszívást valamint a tágító és kikaparó eljárást alkalmazzák.

    Vákuumos kiszívás

    Ez a leggyakrabban alkalmazott módszer a terhességek első trimeszterében (az első három hónap). A méhszájat kitágítják és egy csövet vezetnek a méhbe, ami egy erős szívógéphez van kapcsolva. Ez a cső hasonlít egy porszívóhoz, de rendkívül éles végződése van. A szívó és vágó vég feldarabolja a babát, míg a szívócső a testrészeket kiszívja, majd azok egy gyüjtőtartályba kerülnek.

    Lehetséges komplikációk: [....]

    Tágító és kikaparó eljárás (D&C)

    A méhszájat kitágítják, és aztán egy erős kaparókanalat vezetnek a méhbe, amivel darabokra vágják a magzatot és a méh falát is lekaparják. Valakinek ellenőriznie kell, hogy a gyermek minden testrésze kint van-e a méhből, mert egyébként fertőzések léphetnek fel.

    Tágítás és kiürítés (D&E)

    Az abortusz ezen formája a második trimeszterben lévő (12-24 hetes) babák megölésére használatos. Az abortuszt végző egy szülészfogót használ, amivel megragadja a baba testrészeit (karokat és lábakat) és darabjaira tépi szét a gyermeket. A baba fejét is össze kell roppantania, hogy ki tudja venni, mert ekkorra a koponyacsont már annyira megerősödött a gyermek fejlődése során, hogy máskülönben nem tudná kivenni a fejet az anyaméhből.

    Tágítás és kihúzás (D&X), másnéven részben-szüléses abortusz

    A már harmadik trimeszterben lévő (24 hetes és annál idősebb) gyermekek megölésére alkalmazzák. Az abortőr benyúl az anya méhébe, szülészfogó segítségével megragadja a gyermek lábát és kihúzza a gyermeket az anyából. Ezután az abortuszt végző egy sebészollót döf a gyermek fejének hátsó részébe, majd kinyitja az olló pofáit ezáltal lyukat nyit a baba koponyáján. Ezután kiveszi az ollót, a nyíláson át szívócsövet helyez a baba koponyájába és kiszippantja az agyát. Ezután az abortuszt végző orvos szülészfogóval összezúzza a baba fejét, majd kihúzza a test többi, még a szülőcsatornában lévő részét.

    Sómérgezéses abortusz

    Ezt a technikát második és harmadik trimeszterben lévő gyermekek abortálására alkalmazzák. Az abortuszt végző egy hosszú tűt szúr az anya méhébe. A tűben só van, melyet aztán a babát körülvevő magzatfolyadékba fecskendeznek. A baba lenyeli a sót és sómérgezésben, kiszáradásban, agyi vérzésben meghal. Közel egy óráig tart mire a gyermek belehal a beavatkozásba, a bőre közben súlyosan megég és elváltozik. Az egész esemény ideje alatt a baba szörnyű fájdalmakat él át. Ezt követően 24-48 óra elteltével az anyára szülési görcsök jönnek és megszüli a halott gyermeket.

     

    Tényleg egy pillanat? 

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454305 (90)
    2014-02-10  22:08
  22. 2014. február 11. 03:22105.
    hogyne'! ez, -hogy nem rogton derult ki, hanem csak a genetikai vizsgalat vegrehajthatosagakor- kituno ok volt arra, hogy sajat magukra gondoljanak, es ne a gyerekre! hadd szenvedjen meg tobbet, lenyeg hogy az EEEEEENNN kieleguljon! a gyerek meg igy jart! biztos marha jo volt neki az annnya' hasaban is, leszamitva azt a kis aprosagot, hogy elet-halal kozott lebegett! boaaaaaa!
    előzmény:
    Babyface83 (103)
    2014-02-11  00:26
  23. 2014. február 11. 03:16104.

    jolvan edes, inkabb ez jojjon ki mint a mento! :-) ha muszaj ilyen undoritoan visszataszitonak lenned, hat' legyel, engem nem zavar! :)

    előzmény:
    Babyface83 (102)
    2014-02-11  00:23
  24. 2014. február 11. 00:26103.

    Csakhogy nem akkor hívták életre, amikor eldöntötték, hogy betegen is hagyják megszületni. 

    Nem az történt, hogy előre biztosan tudták, hogy a babájuk halálos betegen fog megszületni. Ez csak később, jóval azután derült ki, hogy "életre hívták".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454305 (99)
    2014-02-10  22:29
  25. 2014. február 11. 00:23102.
    Jaj de megható volt ez a körbenyalás. Menjetek szobára 
    előzmény:
    saschamora (98)
    2014-02-10  22:26

Címlap

top