Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogy mik vannak ???? MGTOW

nok_apja
Létrehozva: 2014. március 20. 09:26
MGTOW = Men Going Their Own Way, azaz a Maguk Útját Járó Férfiak. Ők azok, akik a feministává váló világ ellen sajátságos módon tiltakoznak.A maga útját járó Férfi úgy vélekedik, hogy mostanra már a Világ legeldugottabb pontján sem találni olyan nőt, akinek az agyát nem mosta volna még át valamennyire a feminizmus harmadik hullámának a hetvenes évek óta tartó Férfiellenes propagandája. Így nem érdemes velük sem házasodni, sem gyereket nemzeni, de még akár csak bármiféle kapcsolatot is kialakítani. Ők nem tárgyalnak, nem kuncsorognak, hanem csak megvonják a nőktől azt, amire a legnagyobb szükségük van: a figyelmet és a támogatást.  A MGTOW létnek négy szintje van:
1. A helyzet felismerése Ebben a csoportban levő Férfiak tisztában vannak azzal, hogy milyen kockázatokat tartogat számukra a társadalom, de ők elfogadhatónak tartják ezeket és belemennek a játékba.  2. A hosszútávú kapcsolat elutasításaEzek azok a Férfiak, akik elutasítják a nőkkel való hosszútávú kapcsolat minden formáját, beleértve ebbe a házasságot és mindennemű együttélést. Elkerülik az egyedülálló anyákat, és minden olyan helyzetet, aminek kapcsán a bíróságon lehet kikötni.  3. A rövidtávú kapcsolatok elutasításaŐk azok a Férfiak, akik a fentiek mellett még egy olyan rövidtávú kapcsolatot sem hajlandóak bevállalni, mint a randizás, az egy éjszakás kaland, vagy a egyszerű barátság. Minden nőkkel való kapcsolatuk szakmai vagy munkához köthető és ezeket is igyekeznek minimalizálni.  4. Gazdasági kivonulásŐk azok a Férfiak, akik nem hajlandóak többet keresni, mint ami a személyes túlélésükhöz feltétlenül szükséges. Mivel kevesebbet keresnek, mint ha egy családot kellene eltartaniuk, kevesebb adót fizetnek, de ez még mindig magasabb életszínvonalat biztosít nekik, mint ha családjuk lenne. A kevesebb adóból pedig állami támogatás jut a nőknek. A kör bezárul.  Te találkoztál már a jelenséggel? Vagy ez valami vicc? 
  1. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2014. március 21. 16:09101.
    Amúgy, azért a kiprovokált nézés, nyálcsorgatás nem egyenlő egy szexuális együttléttel.... van némi különbség, érzetileg is...
    előzmény:
    nok_apja (96)
    2014-03-21  14:53
  2. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2014. március 21. 15:26100.

    Hát, nem tudom... ezt nekem még emésztenem kell.

    Mert addig az ok. hogy siker utáni vágy.  De valahol már az is siker, ha tudja, hogy megkaphatja a nőt, amikor akarja.... tehát, a siker utáni vágy kipipálva...utána az már egy másik döntés, hogy  realizálja is...

     

    De azért köszi.  

    előzmény:
    nok_apja (96)
    2014-03-21  14:53
  3. 2014. március 21. 15:1899.

    Azért a konyhapénzből stikában megvásárolt ruha erkölcsileg nem teljesen egyenlő értékű a félrelépő pasival... A következménye sem.

    Bár értem, mit mondasz, mindkettő kielégüléssel jár, megszereztél valami számodra fontosat. 

    előzmény:
    nok_apja (96)
    2014-03-21  14:53
  4. 2014. március 21. 15:0698.

    "az a gazdag pali lehet egy görény külsejű, öntelt seggfej, akkor is jut neki nő"

     

    Állítólag - nem voltam még nő, nem tudhatom, de állítólag - a nőknek fontos a BIZTONSÁG. Továbbá szintén egyes nőknek fontos, hogy mit vesznek/vehetnek/költhetnek magukra. Akinél ezek a fontosságok ott lakoznak a tudatalattiban, azok a gazdag, ám öntelt seggfej mellett ezt megélhetik. Meg ugye aki gazdag, az valamiben erős, nem véletlenül tudott vagyont halmozni, meg olyan körökbe is bekerül(het) ahova én kis, szőnyeg alatt rohangáló pasi nem. 

     

    Ezek a nők ilyenek és kész. A tudatalatti szinten lévő igényszintet ki kell elégíteni, és nem lehetnek nőként sem akárkik, ha magukra tudták terelni a figyelmet.

     

    Én nem ítélem el az ilyen nőket, akik merik megélni azt, ami bennük van.  

    előzmény:
    rockcica (82)
    2014-03-20  18:18
  5. 2014. március 21. 15:0397.

     És ezért kezdtek a faszik úgy kinézni, mint a nők? Skinny jeans, feszülős póló, meg oldalra fésült haj.

    Csodás látványt nyújtanak, mit ne mondjak. Lassan felkerül a lábukra a tűsarkú is, meg a könyökhajlatba a retikül.

     

     

    Vigyázz, mert mindjárt jön Elsi,és kapunk egy piros ruhás képet a Johnnyról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200853 (89)
    2014-03-21  09:42
  6. 2014. március 21. 14:5396.

    "Van egy jól működő kapcsolat - tényleg jól működő - de az természetes, hogy ha alkalom adódik, azt nem szalasztják el? "

     

    Tudom, hogy buta és ostoba hasonlattal magyarázom a magyarázhatatlant. . .  

    Tehát. Alapvetően rendezett a ruhatárad, meg van minden ami kell, de . . . Mégis eljársz a barátnőddel a plázába (ld. kép)/HADA-ba/stb. turkálni nézelődni. Netalántán megveszed a bulvár újságot és elolvasod az X.Y. mit csinált, kivel, hol, mivel? Ezzel ki is éled a nőies kukkolási hajlamodat. Ez idáig kb. egyenértékű azzal, amikor a pasid megnézi a többi nőt.

     

    A megcsalás meg kb. az a kategória, amikor mindennek ellent tudsz állni, csak a kísértésnek nem és megveszed a tizenx-edik akármit, mert leértékelve árulták. Kb. ezzel egyenértékű az egy, max. 2-3 éjszakás/délelőttös/stb. alkalmi kapcsolat egy másik nővel. Alapvetően felejtős, csak jól esik az ember gyerekének, hogy egy másik csajnak megtetszett és az megkívánta.

    Miként te sem érzed felelősnek magad, hogy amiért a konyhapénzből megvettél valami x. cuccost és nem pedig a családodra költötted, hasonlóképp az olyan pasi sem, aki olyan beállítottságú az megy a füle (vagy valami más f betűs) után, mert SIKER-t ér el. Létfontosságú szó. A SIKER érzése, a hódítás SIKER-ének érzése az ami fontos egy alkalmi kapcsolatban és nem a másik nő. Pancsikol a lelke a rivaldafényben, hogy lám-lám milyen jó pasi vagyok, hogy bejöttem egy másik csajnak. Úgyhogy megy és kipróbálja az új ízt. MAJD HAZAMEGY.

    Neked is szükséged van, a nőiességed elismertetésére, csak te esetleg beéred, az elismerő pillantásokkal. Ha utazol ezekre, és kiprovokálod ezeket a nézéseket és nyálcsorgatásokat, akkor már törlesztettél is a pasidnál.  

    Megjegyzem, nem mindegyik pasi mászik bele alkalmiba. Egy az oka, hogy nem jön be senkinél. De, ha a te párod is ilyen lenne, akkor nem vadásztad volna le. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (93)
    2014-03-21  13:28
  7. 2014. március 21. 13:4595.

    Annak oka van, ha valaki belemegy olyan kapcsolatba, amiben nem érzi jól magát, csak a megfelelés miatt.

     

    Az azt hiszem nem ennek a topiknak a témája.  

    előzmény:
    nok_apja (91)
    2014-03-21  10:39
  8. 2014. március 21. 13:4494.

    Dámát játszani azok tudnak, akiknek van kinek. Ha van rá igény, minek hagyná abba? 

     

    Ebben a szituban egyenlő felek vannak, egyiket sem kell sajnálni.

     

    Mint ahogy nem tudom sajnálni az elvonuló férfiakat. Az ő döntésük...

    jelenség? Most? Ahogy itt vki írta, azért mert most megtehetik. Régen nem tehették volna meg mert az életnek nem ez volt a rendje. A világ változik... ennyi. Benne élünk. Mást nem lehet tenni , mint elfogadni.

     

    A gyerekeinknek ez már sokkal természetesebb lesz, a szüleink meg lehet h. soha nem fogják érteni.

     

    Vagyunk így még jó néhány dologgal. 

    előzmény:
    rockcica (88)
    2014-03-21  09:34
  9. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2014. március 21. 13:2893.

    Ebben igazad van. Nincs is ebben semmi meglepő, hisz egy ilyen embert jobb messze elkerülni.

     

    Abban segits légyszíves, miként lehetne helyretenni a megcsalást. Mi nők, ezt egy jól működő kapcsolatban a nem bocsánatos bűnök közé soroljuk, pláne, ha egyértelmű jelei vannak már, és ezzel kapcsolatban semmit sem tudunk  megbeszélni a párunkkal. 

    A férfiak ezt hogyan élik meg? Van egy jól működő kapcsolat - tényleg jól működő - de az természetes, hogy ha alkalom adódik, azt nem szalasztják el?  És nem értik, hogy nekünk ebből mi a problémánk?

    előzmény:
    nok_apja (91)
    2014-03-21  10:39
  10. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 21. 10:5592.

    2. A hosszútávú kapcsolat elutasításaEzek azok a Férfiak, akik elutasítják a nőkkel való hosszútávú kapcsolat minden formáját, beleértve ebbe a házasságot és mindennemű együttélést. Elkerülik az egyedülálló anyákat, és minden olyan helyzetet, aminek kapcsán a bíróságon lehet kikötni.

     

    Nyugis élet záloga.

    előzmény:
    nok_apja (91)
    2014-03-21  10:39
  11. 2014. március 21. 10:3991.

    Hölgyek és Urak!

     

    Az emberek (férfiak-nők-gyerekek) elmagányosodásának egyik oka, az ingerült, baszakodó hangnem. Nem jó annak akiből árad (nem lesz tőle jobban, nem szűnik meg az elégedetlensége amit kivetít, sőt. . .) és nem jó annak akire öntik.

     

    Nem értem.

     

    Nem értem, miért nem szabad másképp gondolkozni, másképp látni a világot.

    Nem értem miért nincs szándék a másik megértésére, megismerésére, természetesen a mássággal való azonosulás nélkül?

    Nem értem . . .  

     

    Mi a francért keressek kapcsolatot olyannal, aki le akar nyomni, miközben én az együttműködő társ-ságot keresem, nem a harcot ?

     

    Nem, nem vagyok sem önző, sem gyáva csak azért, mert nem vállalok fel kapcsolatot olyannal akiből ömlik az érzelmi hányadék.

    Nem akarok, nem fogok, még csak meg sem próbálok megváltoztatni egy kiforrott, véglegesedett személyiségű embert. Ha ilyen, hát ilyen. Az ő dolga. Én meg kikerülöm és pingpongozzon egyedül.

     

  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 21. 09:4390.
    engem pl undorít a kifent trendy macakinézet
    DE viszont kell a csinos alak, nem bányarém pofi, értelem, jellem tanultság
    még ha csak a szabadidőmet is töltöm el a lánnyal
    de talán 100ból 2 jönne el randizni, ha villamossal mennénk
    előzmény:
    mizuki (87)
    2014-03-21  09:04
  13. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. március 21. 09:4289.

    És ezért kezdtek a faszik úgy kinézni, mint a nők? Skinny jeans, feszülős póló, meg oldalra fésült haj.

    Csodás látványt nyújtanak, mit ne mondjak. Lassan felkerül a lábukra a tűsarkú is, meg a könyökhajlatba a retikül.

    előzmény:
    nok_apja (1)
    2014-03-20  09:26
  14. 2014. március 21. 09:3488.

    Pont az a durva, hogy valamelyik még nem is néz ki jól, mégis dámát játszik....(tehát nem csak a jól kinéző nőkre vonatkozik)

    És nem plázákban ismerkednek.

    előzmény:
    mizuki (87)
    2014-03-21  09:04
  15. 2014. március 21. 09:0487.

    És vajon miért ribancokkal futnak össze?  Talán mert elsősorban ők is külsőségre mennek?

     

    Sok rendes lány van, akik nem plázákban múlatják az időt... nem a pénz a fontos nekik... de őket nem veszik észre azok a szegény, ártatlan férfiak... 

    előzmény:
    rockcica (82)
    2014-03-20  18:18
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 21. 07:4186.
    Nincs kifogásom a feminizmussal.
    Éljék a nők az életüket.
    Szórakozni elég ha összefutunk.

    előzmény:
    sun-lover (85)
    2014-03-21  01:44
  17. 2014. március 21. 01:4485.

    Eleg lehangolo a kep – szegeny ferfiakrol.  De mi van a masik oldalon? 

     

    Tudomasom szerint a valasok nagy reszet nok kezdemenyezik.  Nagyon sok a maganyos no aki inkabb egyedul el de nem fogadja el a ferfit aki nem felel meg az elvarasainak. Meg a gyermekneveles terheit is inkabb egyedul viseli. Talan a noket jobban sujtja az egyedullet, jobban szenvednek a maganytol mint a ferfiak, de megis ugy gondolom hogy ez a mai helyzet a fejlett tarsadalmakban meg mindig jobb mint az elmult szazadok valosaga amikor a nonek nem volt mas valasztasa mint elturni a ferje uralmat.  A ferj lehetett alkoholista, megalazhatta a feleseget a hutlensegevel, akar meg is verhette a feleseget.  Meg ma is sok ferfi elvarja hogy az asszony vegezze a haztartas minden feladatat meg akkor is ha a no teljes munkaidoben dolgozik es esetleg tobbet is keres.  Nem minden no fogadja el ezt a helyzetet es ok a gyulolt feministak akik rakenyszeritik szegeny ferfiakat hogy elvonuljanak a barlangjukba.  (Kepzelem milyen illat es rendetlenseg lehet nehany ilyen barlangban.)

     

    Ezek a ferfiak meg mindig megtalalhatjak a foldi paradicsomot az iszlam orszagokban ahol a noket burka alatt tartjak, teljes elnyomasban, nem engedik tanulni, semmi joguk nincs, akar meg is olhetik oket barmikor.  Nem csoda hogy a kozel-keleti ferfi tarsadalom minden eszkozzel igyekszik ezt a rendszert fenntartani.

  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 20. 20:2684.

    elég egyértelmű annak aki nyitott szemmel él

     

    előzmény:
    rockcica (82)
    2014-03-20  18:18
  19. 2014. március 20. 20:0283.
    szar az élet, bizony
    előzmény:
    rockcica (82)
    2014-03-20  18:18
  20. 2014. március 20. 18:1882.
    Ebben teljesen igazad van,(ezt mondom én nő létemre) és az a gazdag pali lehet egy görény külsejű, öntelt seggfej, akkor is jut neki nő, a csóró pasi hiába helyes, jó fej, a mai nők 85 % kurvára pénz orientált,ha látja a faszi nem tud a pics...ja alá autót dugni,vacsizni és wellneselni vinni hetente,már tipli utca van...  Emiatt van bajba elég sok, dolgozó, átlagkeresettel rendelkező, helyes pasi,(barátaink között is van nem egy) szinte mindig ribancokat fognak ki.. durva. Én sosem néztem a pénzt, megkeresem magamnak, egy kapcsolatban nem az a lényeg...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (71)
    2014-03-20  13:49
  21. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 20. 15:1881.
    Most is részeg vagy? Mert hogy tőlem ilyen sorok nem származnak.
    Lehet ezeket neked mondták még a nagy anya korszakod előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (80)
    2014-03-20  15:06
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. március 20. 15:0680.

    Mit lovagolsz ennyire ezen a pia dolgon???? Magyarázd már meg!!

     

    Azért, de. Állandóan hangoztatod, hogy mennyi nőt megkapsz és minden nő kurva és csak arra jó, hogy letérdeljen.. 

     

     

    Szalon = Bordély??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (79)
    2014-03-20  14:54
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 20. 14:5479.

    Ha nem csak a piálás lenne a fő mottód, tudnád, hogy az úriember szalonokba járt dugni. De már nem kell, mert bárhol kap dugnivalót.

     

    Én meg spec soha nem hangoztattam, hogy itt voltam ezt dugtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (78)
    2014-03-20  14:47
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. március 20. 14:4778.
    Némi illem??? Ezt azért kötve hiszem. Egy úriember nem dug mindennap mást, és főképp nem hangoztatja ezt lépten-nyomon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (77)
    2014-03-20  14:27
  25. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 20. 14:2777.
    Senkinek nem akadályoztam az életét és nem is beszélek bele.
    Tudod olyan házban nőttem fel, ahol némi illem volt. Mi nem tudjuk másnak mi a jó és mit kéne csinálnia.
    előzmény:
    viki25 (76)
    2014-03-20  14:23

Címlap

top