Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 26. 22:56351.
    Csodas :D egy gondolat azert nem hagy nyugodni:kave ruhatar szakon kivul vajon van direkt hidegtal szak is? Vagy az mar az emelt szint? :D
  2. 2014. július 26. 22:33350.
    Ovonokbol tulkunalat????
    Fovarosban,nagyvarosokban lehet. De ajanlom nezd igy nyaron allashirdeteseket,kisebb falvakban,varosokban ugy futnak ovono es dajka utan,hogy "orom" olvasni...sot...regi ovodankba pont most vettek fel 2 csaladgondozos ismerosomet ped. asszisztensnek,helyettesiteni jobb hijan pedig ez egy kozepes meretu varos. Na ennyit az ovonoi tulkinalatrol es megis ha ok kikotnek a gyerekedet az asztallabhoz arra hivatkozva hogy szorosan veve nyari ugyeletben csak megorzes a dolguk hat verned a tamtamot mert az,hogy a kolkod popojat nyaljak, neked mint nacsosasszonynak jar....


    Ha mar ugyis szemelyeskedsz jobbra-balra...
    előzmény:
    nocsaknocsak (346)
    2014-07-26  22:17
  3. 2014. július 26. 22:28349.
    Nagyon is köze van ..ez a mozgatója.
    előzmény:
    Anda39 (338)
    2014-07-26  17:18
  4. 2014. július 26. 22:27348.
    Tévedsz, nem ugyanolyan akkor lanne uo. ha a munkájuk valós értékét fizetnéd ki. Ha én bemgyegyek a fodrászhoz és 20 Ft-ért kérnék 1 teljes hajvágást ,festést és még nyalják is ki a hátsóm igen elküldenének. 
    Ja és a fodrászok adócsalók gerinctelen emberek, mert nem adnak számlát és miattuk is ilyen rossz az eü. Ha minden fillérjük után adóznának jobb lenne, de ők is csak elvárnak de nem teljesítik a kötelességüket:)).
    előzmény:
    Anda39 (337)
    2014-07-26  17:08
  5. 2014. július 26. 22:22347.
    Ja és évek óta nincs jogod semmihez,de megkapod, ha nem tudnád kivették a jogodat az alkotmányból....de ezek a szegény altruista eü-sök segítenek rajtad..és még bántod is őket...Majd ha havonta 2 órát lesz a falutokban gyermekorvos magadhoz térsz vagy csak akkor, ha viheted a gyereked külföldre milliókért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (335)
    2014-07-26  16:18
  6. 2014. július 26. 22:17346.
    Csakhogy te csak 1 villamos jegyet vettél és ezzel utaznál Párizsba és vered az asztalt, hogy miért nem nyalják tövig a hátsód. Nincs gyerkorvos. A nincsből ez is szép. Ha megfizetnék őket lenne..ezért elmennek szép német/angol  gyerekeket gyógyítani akinek az enyujáka még tiszteli is őket. Ez van ,de nyugi ennél csak rosszabb lesz a gyermekorvosok átlagéletkora több, mint 53 év.
    Óvónőből nagy a túlkínálat. Metró... hát nézd már meg a 3-as metrót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (333)
    2014-07-26  15:46
  7. 2014. július 26. 21:48345.
    ezt nem is tudtam

    előzmény:
    asztanaviszta (258)
    2014-07-25  15:48
  8. 2014. július 26. 21:47344.
    betegjogi képviselőhöz nem fordulhatok mert bunkó az orvos...de elmondatm a véleménymet telefonban,az asszisztensének és éppen másik dokit keresek.
    azt gondolom ebben a szituációban ez volt a max amit tehettem.
    előzmény:
    kivi39 (257)
    2014-07-25  15:41
  9. 2014. július 26. 21:15343.


    "Ugyanúgy mint a vizitdíjat bevezették anno,be kéne vezetni a ügyeleti ellátási díjat.
    AKi nem akut problémával veszi igénybe az ügyeletet,fizesse ki az ellátás díját.Mindját odatalálnának az emberek nappali rendelési időben az orvoshoz.
    Aki meg valós és akut panaszokkal érkezik annak nem kéne fizetni,és 
    legalább gyorsabban sorra kerülne,mert nem kéne kivárni mig a 3 napja köhögök,tegnap reggel óta hányok,de most meguntam(hajnali 2), elfogyott a vérnyomáscsökkentőm szerű betegeket"




    Igazad van.


    A gond nem azzal van,  aki görnyedve beballag, hogy fáj a hasa.


    Én is az egészségügyben dolgozok, gyakran éjszaka a recepciós pultnál ügyelek 12 órában, de könyvet lehetne írni arról, hogy éjszaka kellős közepén mivel nem képesek az ügyeletre bejönni.
    pl. 20 perce fáj a fejem, a vett be fájdalomcsillapítót kérdésre, a meglepődött arc mondja, hogy ja, hát azt nem....


    vagy, hajnali 5 órakor jön a hölgy, hogy nagyon fáj a válla, alig aludt valamit, volt már máskor is ilyen panasza kérdésre a válasz,  igen már fél éve kínlódok vele...


    zuhanyozáskor vizes lett a kötésem, szeretném átköttetni...


    a 3 mm-es sebeket otthon is el lehet látni, úgy gondolom nem kéne az ügyeletre futni vele, de ő jön, azonnali ellátást vár, és egy ragtapasszal távozik.






    Az emberek többsége az alapvető ellátásokkal sincs tisztában. Nem kell éjszaka kivizsgálni a gombás fertőzést, sem a régóta fennálló reumatológiai panaszt. A háztartásokban nincs sebfertőtlenítő, ragtapasz, kötszer.

    előzmény:
    kella (301)
    2014-07-25  22:46
  10. 2014. július 26. 18:29342.
    Az említett példáid max. a kellemetlen kategóriába tartoznak, de ha majd nem lesz egy darab orvos sem a 100 kilóméteres körzetedben, az ennél kicsit több.
    Hogy ilyesmi nem fordulhat elő? Amilyen ütemben húznak el innen a dokik, bizony előfordulhat.
    Akkor majd nem elégedetlenkedni fogsz, hanem imádkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (333)
    2014-07-26  15:46
  11. 2014. július 26. 18:18341.
    Végülis igen :). Mintha neked jobban kellene tudnod mindent azoknál, akiknek ez a szakmájuk ( feltételezve hogy az illetékes elvtárs úgyis téved ). Összegezve: a kígyó a farkába harapott de rendesen :).

    Egyébként meg amit itt ellened próbáltak lefolytatni az pont klasszikus példája annak, mennyire el vannak szállva maguktól.
    előzmény:
    kivi39 (340)
    2014-07-26  17:59
  12. 2014. július 26. 17:59340.
    Tudod min röhögtem? Én valóban szidtam azokat a dolgozókat, akik miatt egyszer megszívtuk. Ez igaz. De amit utána a többiek az eüsök védelmében írtak... Hát... erre mondják, hogy minek nekem ellenség, ha ilyen barátaim vannak... Többen is kérdezték, hogy miért nem néztem jobban utána, hogy hová küldenek, hogy miért nem kérdeztem rá... Nem tudom. Én alapból abból indultam ki, hogy az illető ért a munkájához, csak valamiért hibázott. De akik engem vontak felelősségre, hogy miért nem "néztem a körmére", azok azt feltételezték (legalábbis ez jött le), hogy a másik biztos hibázik, ezért ellenőrizni kell, tehát ha nem tettem, így jártam, megérdemeltem. Ehhez képest a "francba, ezt jól elbaccta" vélemény dícséretnek számít.
    előzmény:
    lady1986 (339)
    2014-07-26  17:31
  13. 2014. július 26. 17:31339.
    Ahogy elneztem nemely munder vedo kommentet kb arrol van szo,hogy oket nem lehet szidni de ok nyugodtan leingyenelozhetik pl a tanarokat,valamint a tobbi szakmat kb semminek nezik. Nezd meg amit kivinek irtak a kave-ruhatar szakkal meg az ingyeneloseggel..no komment...



    előzmény:
    Anda39 (338)
    2014-07-26  17:18
  14. 2014. július 26. 17:18338.
    Még annyit, hátha nem voltam világos: azt akarom mondani, hogy el kellene szakadni a befizetett tb-től, mert ennek semmi köze az egész dologhoz.


    Az egészségügyben dolgozók sosem bírálják a másik embert? Soha nem szidják pl. a buszsöfőrt, mert nem várta meg őket a buszmegállóban? Soha nem voltak mérgesek, mert az óvodában csúnyán néztek rájuk, mikor később mentek a gyerekért? Soha nem morognak, mikor a hentes büdös húst ad el nekik? 

    előzmény:
    Anda39 (337)
    2014-07-26  17:08
  15. 2014. július 26. 17:08337.
    "És "mertefizetedatébét" cserébe ugráltathatod az orvost, a nővért, éjjel-nappal, ügyeletben és azon kívül, mert szerinted az jogos, mert te fizetsz? Hát baromira nem!"




    Először is: ha elmegyek a dokihoz, nem baromira ugráltatom, hanem igénybe veszem a munkáját.
    Amiért fizetjük a tb-t, ingyen jár nekünk mindenféle orvosi ellátás, vizsgálat. Ezt az állam döntötte el, nem az orvos, ápolónő. Nem nekik kell eldönteni, ki mennyit fizetett be a nagykasszába és milyen ellátásra lenne jogosult, hanem a törvény szabályozza.
    Az orvos is, ápolónő is ugyanolyan dolgozó ember, mint a pénztáros vagy benzinkutas, akik fizetést kapnak a munkájukért. Van munkaköri leírásuk, van munkáltatójuk, van fizetésük - ez utóbbiért semmi mást nem kell tenniük, csak lelkiismeretesen dolgozni.
    előzmény:
    ÁgicaT (320)
    2014-07-26  13:04
  16. 2014. július 26. 16:57336.
    Hogy-hogy nem írtuk le? Én is és többen is leírtuk, hogy vannak olyan orvosok, osztályok, akik úgy viselkedtek, hogy jól érezzük tőle magunkat. De tudod, amikor azt "mertem" leírni, hogy az a gyermekkardiológus, aki a két gyerekemet kezelte tízen x éven keresztül, nem csak elhadarni tudta, hogy mi a baj, hanem arra is volt gondja, hogy az ijedt szülőt megnyugtassa és figyeljen rá, megérti-e amit mond, arra almásnyuszifültől azt a választ kaptam, hogy ez a doktornő nem volt normális és már biztos belehalt. 
    előzmény:
    ÁgicaT (321)
    2014-07-26  13:19
  17. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 26. 16:18335.
    "hogy a páciens IS, és a dolgozók IS elszenvedői."

    Ok, elvileg még igazad is lehet...de ha én beteg vagyok, és segítségre szorulok, baromira nem az a legfőbb gondom, hogy a rendszer az eü-s dolgozókat is szivatja.

    Mint ahogy őt sem igazán érdekli, hogy engem a saját munkahelyemen mennyire szivatnak.

    Ha odakerülök, én vagyok az, akit el kell látnia, közöm nincs az ő munkahelyi nehézségeihez.

    Mint ahogy én sem háríthatom a kialvatlanságomra, ha rosszul számítom ki a hitel kamatait.

    "Ez mint elvárás, csak a páciens részéről jelenik meg az eü. felé.
    De fordítva?! "

    Nem érted...Nekem, mint páciensnek nincsen semmiféle kötelezettségem az eü-s személyzet felé.

    "És "mertefizetedatébét" cserébe ugráltathatod az orvost, a nővért,
    éjjel-nappal, ügyeletben és azon kívül, mert szerinted az jogos, mert te
    fizetsz? Hát baromira nem!
    "

    Így van, nem ugráltathatom, de jogom van elvárni hogy kiszolgáljanak, ellássanak, emberi módon, mert az a dolguk. Azért kapják a fizetésük. Mi másért?
    előzmény:
    ÁgicaT (320)
    2014-07-26  13:04
  18. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 26. 15:56334.
    "Milyen akut eset az,ami este 23-kor indul,de beteg türelmesen kivárja a napkeltét és csak fél 5-kor(!) indul útnak?"

    Miért? Ha éjfélkor indult volna útnak,  jobb lett volna a helyzet?

    Ugye te sosem voltál olyan helyzetben, hogy az ember lánya/fia ül, és azt mondja, nem olyan komoly az állapotom, majd elmúlik. Másnak is elmúlt...Aztán eltelik 4-5 óra, és kezd pánikba esni, mert nem múlik.

    Én sem voltam ilyen helyzetben. A nagybátyám orvos, őt mindig lehetett ugrasztani, viszont én is megvártam vele az utolsó pillanatot. Mert hátha mégsem kell.
    előzmény:
    LINA (303)
    2014-07-25  22:58
  19. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 26. 15:46333.
    Bizony elégedetlenkedem. Baj?

    És nem, nem örülök, hogy két orvos helyett egy negyed orvos van a falunkban. Örülnöm kellene?

    Szerintem te sem örülnél, ha naponta csak 3 órát lenne áram a lakhelyeden, vagy ha befizettél egy párizsi útra, Bécs után letennének, hogy oldd meg magad az odajutást. És örülj, hogy eddig elhoztak.

    Szerintem annak sem örülnél, ha a gyerekedet nem felügyelnék az ovódában, csak két órát, mert Annuska elment szülni, és Marika elköltözött.

    Vagy ha leállna a metro, mert a vezető fáradt, aztán a váltótárs is beteg.

    Soroljam még?
    előzmény:
    nocsaknocsak (299)
    2014-07-25  22:27
  20. 2014. július 26. 15:00332.
    Igen, hála istennek már abban vagyok, de már így is unalmas ez a 2 éves kálváriajárás és még messze a vége.

    A csecsemőosztálytól meg hálistennek hamar megszabadul az ember gyereke, ha minden jól megy. Egyébként olyan nincs a világon, hogy holt tökéletes. Szerintem az egyszerű honpolgár már annak is örül, ha nagy vonalakban minden rendben van :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (331)
    2014-07-26  14:56
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 14:56331.
    Ez "szép"... De szerencsére azért végül mégis jó kezekbe kerültél. :) Ahogy én is annak idején. :) A csecsemőosztály ugyan minősíthetetlen volt, de az utólag már kit érdekel, ha a gyereked gyorsan és egészségesen született. :) Már szinte túl tökéletes lett volna minden, ha még a csecsemősök is normálisan elvégezték volna a dolgukat. :))) Azért érezze már a honpolgár, hogy itt lakik ezen a sárgolyón, nem a mennyekben, ahol minden tökéletes. :))))
    előzmény:
    lady1986 (330)
    2014-07-26  14:50
  22. 2014. július 26. 14:50330.
    Valahogy én is hasonlót jártam be, csak nem pont szüléssel és szintén helyi nőgyógyászat.
    Nem előszörre írom le már, első gyerek, első császár Pesten ( akkor épp ott laktunk ), minden happy, minden jól sikerült. Második gyerek, második császár itt helyben, jót feltételezve és lazán nekiindulva. Aztán mikor lebasztak a mentőhívásért, mikor sírva szálltam le a katéterezés után az asztalról, mert persze nem úgy csinálták mint Pesten hogy előbb érzéstelenítés, aztán katéter, hanem pont fordítva és ugye mentőhívási vétkemet le akarta gondolom vezekeltetni velem az orvos úgy tette fel a katétert hogy majdnem a szemem ugrott ki, ott már konkrétan kezdett leesni a különbség. Mire a császárig jutottunk már kvázi halálfélelmem volt. Aztán sikerült elfertőzödni a sebemnek mert mikor szóltam hogy a nyári 40 fokban valami nem stimmt mert szaga van, köptek rá, miután szétfakadt még különböző beceneveket aggattak rám. Még hosszú hónapok és végül a háziorvos által felírt antibiotikum kellett hozzá, hogy nagyjából összeforrjon a seb, mert persze még antibiotikumot se írtak fel, holott a háziorvos szerint kellett volna. Mikor ismét és ismét szétnyílt időnként az egész akkor a helyiek lepszichésbetegeztek, mondván nincs ott sem lyuk, sem seb, a semmit kötözgetjük. Végül kikötöttem az általános sebészeten, ahol ezt megcáfolták, de ugye mivel nőgyógyászati szakterület nem kezdhettek vele semmit, innen továbbmentrem a házidokihoz, végül kaptam a javaslatot próbáljam meg a megyei kórházat. A megyei kórház nőgyógyászai szerint az itteniek amit csak lehetett elcsesztek, egyszóval nem én vagyok pszichés beteg, hanem a helyi nőgyógyászok pancserek. Soha, pedig már voltam fenn náluk épp elégszer újabb és újabb lyukkal a hasamon utógondozáson és soha, egyiktől sem kaptam egy rossz szót sem, sem azért, mert kínlódok és küzdök vele, sem azért mert helyileg nem oda tartozok. Újabb műtét néz ki, ha lesz is, ott lesz, de egyenlőre ez még várat magára. Mindenesetre ott az eddig megjárt akárhány orvos közül bármelyiknél úgy érzem, jó kézben lennék, onnan még nem kaptam mást csak korrekt ellátást és empatikus hozzáállást.

    Egy biztos, a helyi nőgyógyászat hozzáállása alapján egy életre küzdhetnék ezzel a mostani problémával nyomoroncként, vicc az egészben, hogy se a sebészi papírokat, se a háziorvosi papírokat sem vették figyelembe. Mert ők a tévedhetetlenek. Szóval ha tőlem bárki kérdezné szüljön e itt a válaszom az lenne, csak akkor ha megunta az életét, jobb esetben az eddigi életminőségét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (329)
    2014-07-26  14:34
  23. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 26. 14:34329.
    Én is elmenekültem anno a városunkból szülni Pestre, és bizony ha tőlem kérdezi egy helyi kismama, hogy miért, én is elmondom, nem akarom ugyan lebeszélni, de joga van tudni, mielőtt dönt. Mindezt azért teszem, mert rendes vagyok, nem akarnám, hogy más is átélje, amit én, nem pedig azért, mert le akarom járatni városom csodás nőgyógyászatát. Azt is hozzáteszem ilyenkor, hogy ez csak az én tapasztalatom, és lehet, hogy pont nekem volt pechem vagy én vagyok túl igényes, mindenesetre én nem szülnék itt most sem, bár a tapasztalatom már több mint kilenc éves, és azóta akár változhattak is a dolgok. De azt már nem én fogom kipróbálni, hogy változtak-e, az is biztos. És ha már mundér: pont a pesti orvosok hüledeztek a legjobban, mikor tényszerűen elmeséltem nekik az előzményeket vagy amikor látták a saját szemükkel a gépen, hogy milyen gyógyszert írtak fel itt adott tünetre, ami még csak köszönőviszonyban sem volt az adott betegséggel. Amikor elmeséltem a történetemet, az addig átélt terhesgondozásokat, a doki nemhogy végighallgatott, de behívott még egy másik kollégát, hogy hallgassa ő is... és együtt szörnyülködtek a saját kollégáikon. Igaz, az nem az ő intézményük volt. Mondjuk ez a betegben akkor is visszás: korábban én amazokban az orvosokban bíztam meg... most meg a saját kollégáik mondják azt, hogy nem kellett volna... akkor már tovább se mered gondolni: egy harmadik helyen meg esetleg őket néznék hülyének? Nem, már nem mész harmadik helyre. Összeszorítod a fogad, és imádkozol. Ha ateista vagy, akkor is. Mert akkor már a gyereked életéről van szó, nemcsak a szaros kis tiédről. Ez a szülés szépsége.
    előzmény:
    lady1986 (328)
    2014-07-26  14:18
  24. 2014. július 26. 14:18328.
    Tudod ez most úgy jön le, hogy a rosszról hallgasson mindenki mélyen, ha esetleg megkérdezik, hogy szülnél e z szülészeten, vagy válaszd e y gyerekorvost, te akkor is bólogass boldogan, hogy persze nyugodtan, mert hát nehogy már ki merjen csúszni egy rossz élmény a szádon, nehogy már lehúzd vele eme tökéletes rendszert.

    ( Az hogy esetlegesen téged az adott területen nem épp időlegesen tönkretettek, esetleg még carrá is aláztak, az nem számít, had élvezze a másik is ugyanezen gyönyöröket, fő, hogy a rendszer híre ne csorbuljon. )

    És még milyen jó, hogy a 21. században szólásszabadság van.
    előzmény:
    ÁgicaT (324)
    2014-07-26  13:56
  25. 2014. július 26. 14:13327.
    Hát ez egy jó kérdés. Eleve személyfüggő, van aki tényleg azért csinálja, mert a lelkét is beleviszi és az a lényeg neki, hogy segítsen amennyire csak lehet ( lehet felháborító lesz a hasonlatom, de nekem van olyan gyepis ismerősöm akit ha kell hajnali 2kor lehet riasztani bajbajutott állatokhoz, holott tök önként, ingyen sőt saját benzin és állatorvosi kontójára csinálja az egészet, miközben ott van a másik helyi gyepi telepvezető, akit még nappal se lehet utolérni általában. Az egyiket a szíve mozgatja és a lelke, a segítenivágyás bármi áron, a másikat meg csak az érdekli, mit fizet neki az önkormi. ).
    Van aki azért, mert mikor beíratkozott az orvosira akkor nagy álmokat szőtt, hogy biztos állás, jó kereset, aztán jöhetett az a bizonyos pofáraesés és onnantól maximum némi borítékkal lehet előcsalogatni belőle a szakembert, tehát erre lehet mondani, hogy nem hivatást, hanem szakmát választott, pont úgy, mint az az ember aki jobb híján elmegy pl cukrásznak, mert hát az is egy szakma felkiáltással. Gondolom van olyan is, aki esetleg családi hagyományként megy orvosira, csak mert nem akar apucinak csalódást okozni és persze nem fűlik hozzá igazán a foga, nyűg neki az egész.

    Másrészről: míg mondjuk egy nagyobb városi kórházban esetlegesen jobban van kritérium a vezetőségtől a dolgozók felé, addig mondjuk tajgaröcsögén holt halál mindegy ki praktizál és hogyan csak a létszám meglegyen. Amíg mondjuk egy fővárosi kórházban nem hinném, hogy alkalmaznának egy többszörösen visszaeső alkesz nőgyógyászt, addig itt minálunk simán, főleg hogy az egyik főmuff férje...

    A rosszat tagadniuk meg muszáj, mert hát ők szegények milyen rossz helyzetben vannak. Igen, ahogy lassan ebben a qrva országban mindenki, óvónő, tanár, de lassan a parlamentben ülőkön kívül tényleg bárki. Ők megtehetik,hogy szadizzanak betegeket, de ha mondjuk az ő kölyküknek nem törölné ki a popóját az óvónő, vagy nem verné bele nehéz fejű és elkényeztetett ödönkéjük buksijába az egyszeregyet, akkor ők nyugodtan anyázhatnak. Pedig az is közszféra, azok a területek se állnak épp fényesebben, csak épp az egy másik mundér, azt éppenséggel ők is szidhatják nyugodtan...
    előzmény:
    Lillaréka (325)
    2014-07-26  13:58

Címlap

top