Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 24. 19:50226.
    Kivi, nincs a hozzászólásoddal semmi baj. A betegnek van lelke. A betegnek vannak érzései. Az egészségügyi dolgozónak természetesen nincsenek. Nyugodtan mondj olyat, hogy aki nem bírja a vért hugyozós tempóban dolgozást, menjen pénztárosnak. Egyébként nem rossz ötlet. Sokkal kevesebb stressz.
    előzmény:
    kivi39 (201)
    2014-07-24  18:41
  2. 2014. július 24. 19:43225.
    Pesti szülészet, első gyerek: nincs fogadott doki, csak szülésznő, ettől függetlenül végig tök normálisak voltak a dokik, még a varratszedésnél is.
    Ajkai kórház:kardiológia, fertőző osztály csupa pozitívum igaz ez csak rokoni szálakon. Saját szálon: gyerekosztály, nagyon jó orvosok, nővérkék, némelyik esetleg nyers velünk szülőkkel, de egyikük se zárkózik el a kérdések elől. Baleseti sebészet: saját részről kutyaharapással, nagyon jófejek voltak és készségesek, exem apjának a részéről üzemi balesettel szintén csak jót lehetett mondani, mindent megtettek érte.
    És sehol, a szülésznőt leszámítva sehol sem volt fizetés, se előre, se utólag ( a szülésznővel sem volt kialkudott ár, annyit mondott, hogy amennyit majd mi gondolunk, hogy megérdemel ). Mégis tudtak normálisak lenni.
    Ezek a pozitívumok.

    Aztán vannak a negatívumok, amiknek a 90%-a nem más, mint nőgyógyászati élmény. Nem tudom az az ág miért olyan, amilyen.

    De azt is lehetett itt olvasni, hogy másnak meg más szakterületre voltak panaszai. Szerencsejáték az egész hogy kinek a kezébe kerülsz, ja és persze kórházfüggő.
    előzmény:
    Lillaréka (222)
    2014-07-24  19:22
  3. 2014. július 24. 19:38224.
    Szerintem meg nem.

    Hónap elején felhívtam anyósom házi orvosát, hogy legyen szives kijönni, mert nagyon rossz állapotba került.
    Válasz: Hát, ő már eléggé koros, menjek a szakorvoshoz.
    Felhívtam szakorvost, aki visszakanyarintott a házi orvoshoz, mivel ő nem is adhat beutalót.
    Patt helyzet.
    2 nap múlva kihívtam az ügyeletes orvost, aki egyből kórházba utalta.
    A kórházban a doktornő őrjöngve fogad, hogy miért hozták ide, mert csak 2 ápolónő van.

    Tudom, szerintetek nem orvoshoz kellett volna fordulnom, hanem egyből a bili boltba menni ásóért.
    Elföldelni még akár élve is, mert mi a fenét akar 90 évesen.
    Mert aki fogja magát és patkol el fiatalon, az csak teher.
     
  4. 2014. július 24. 19:29223.
    No ezt várom el én is egy dokitól nem kedveskedést erre ott van a férjem lelki ápolásra a barátnőm vagy a pszichológus.
    előzmény:
    Lillaréka (222)
    2014-07-24  19:22
  5. 2014. július 24. 19:22222.
    boriték nélkül is figyelt rám... nagyon rendes volt. . tényleg(győr)


    egyébként-- SOTE klinika-- ez már a mütétem... a sebész  kicsit nyers modorú, de türelmes és alapos.
    Rendkivül alapos volt...  és preciz.  Mindent elmagyarázott, de nem kedveskedett. viszont figyelt rám és válaszolt a kérdéseimre...
    pedig ő sem kapott előre boritékot.
    előzmény:
    lady1986 (220)
    2014-07-24  19:16
  6. 2014. július 24. 19:16221.
    Angliában a háziorvoshoz általában 1 hét várakozási idő szakorvoshoz 6 hónap de van amelyikre 1 évet kell várni.Ez csak vizsgálat.
    Németországban változó. Ott pl. lázzal nem mennek orvoshoz.
    De  aszakorvosi vizsgálatra ott is 3-6 hónapot kell várni. 2013 -ig még 10 euró vizitdíjat is kelle fizetni. Ha orvoshoz mégy az az első a chipes "Taj" kártyádon megnézi fizetted-e az eü járulékot. 
    Nincs éjszaki ügyelet egyik országban sem,mert drága a fenntartása és nincs is elég orvos.
    Angliában alig van terhes gondozás.
    Sima szűlésnél csak a végén lát orvos addig csak szűlésznő mind a két országban.
    Ha nagyon beteg vagy sürgősségi ahol 6-12 óra a várakozási idő a betegszámtól függ.
    Ha végre orvoshoz jutsz mindent elmagyaráznak de mivel naponta max 16 beteget látnak el jut rá idő. Ha azt látják értetlen vagy megkérdezik elegánsan milyen nehézségeid vannak így próbál mindnki figyeln inehogy értelmi fogyatékosnak nézzék:)).Udvariasak, nem sírnak a válladon, de olyan kedveskedésre nem számíthatsz mint itthon.Mű mosoly van.
    15 perccel a rendelés vége előtt ha nem eshetsz be. Időre mégy tehát nem eshetsz csak úgy be.
    előzmény:
    kella (216)
    2014-07-24  19:05
  7. 2014. július 24. 19:16220.
    Az ilyen eseteknél tudom megérteni az orvosfogadást, mikor az orvos kiépíti a bizalmat a betegnél annyira, hogy érdemes legyen. Mert az ilyen orvos az nem csak akkor orvos, ha már megkapta a borítékot és az ilyen orvosnak nem esik nehezére nem fizetős rendszerben is emberinek maradni a beteg felé :) Kár hogy kevesen vannak az ilyen jóféle dokik :S
    előzmény:
    Lillaréka (219)
    2014-07-24  19:12
  8. 2014. július 24. 19:12219.
    ááá--saját dokim nagyon rendes volt.. tényleg.. -dicshimnusz.
    Csak aznap mütőtt.
    azért fektettett be, mert  már az előző gyereket is nála szültem...és vidéken laktunk.. számitott rá, hogy 3 héttel korábban jöhet a kicsi is.
    jött is mint a  gyorsvonat.
    tudod miért lett ő  megfogadva... ?, mert amikor mint körzetishez jártam még hozzá a  nagyobb lányommal, neki  mindig volt 2 perce "buksit simogatni"  és a vizsgálatot nem azzal kezdte, hogy  vetközzönledurrbele--
    Hanem azzal, hogy foglaljon helyet...  van -e valami panasza..  kérdése.. stb.  ekkor még egy fillért sem adtam neki.
    Igy végigcsináltunk 9 hónapot... aztán ő  az utolsó alkalalom  után kétszer is felhivta a kórházat.. nem vagyok -e-- ott.. akkor  már megbeszéltük..  nála fogok szülni. amikor odaértem..  10 perccel késöbb ő is ott volt.  és  megint volt ideje buksit simogatni.
    igy maradtam nála.. a harmadikkal  már teljesen magánrendelésen...  még több buksisimogatás.- és  nála született a kicsim is... aki ma már 17 éves.
    ja.. és nemcsak az én buksimat simogatta, hanem a férjemét a lányaimét is...
    előzmény:
    lady1986 (212)
    2014-07-24  18:59
  9. 2014. július 24. 19:07218.
    Pont azért pénzeli, mert némelyikből ezzel lehet előcsalogatni a szaktudást, meg a normális emberi hangnemet...
    előzmény:
    kella (216)
    2014-07-24  19:05
  10. 2014. július 24. 19:06217.
    Igen, az ilyen orvosok azok, akiket a hivatástudat visz előre, nem a borítékvágy, meg nem azon éli ki kisfőnöki hajlamait, hogy betegeket alázzon. És az ilyeneknek jár ki a maximális tisztelet és köszönet.

    Minket gyerekfronton hálistennek csak a pullmonológia érint, oda csak bejutni nehéz, ha már ott van az ember, teljesen korrekt és normális az orvos is, az asszisztens is.
    Kardiológiát a családom nagyrésze járta meg, soha egyikük sem kapott semmi rosszat onnan sem, pedig sem nagyapám, sem apám nem volt egy könnyű beteg és érdekes módon mégse alázták meg őket, mégse rúgtak beléjük. De furcsa nem?
    előzmény:
    kivi39 (213)
    2014-07-24  19:01
  11. 2014. július 24. 19:05216.
    Engem érdekelne,hogy a  külföldi ellátás hogyan történik.Ha van valakinek tapasztalata,légyszi ne tartsa magában!

    Mennyit kell várni egy vizsgálatra? Háziorvoshoz is kell időpont?
    Éjszakai/hétvégi ügyelet hogy fest? Ott mennyi a várakozási idő kb?BÁRMILYEN panasszal fogadnak?Mármint ügyeletben.
    Mentőszolgálat..
    Szülés? Terhesgondozás? Milyen a hangnem?Mennyire tarják be a rendelési időket?Pl elküldenek ha 15 perccel korábban esel be és jól kiszámithatóan nem fogsz sorra kerülni,a rendelési idő vége elött?
    Mennyire magyaráznak meg mindent egy betegnek?Mennyi időt szánnak a beteg megnyugtatására,és figyelnek -e arra,hogy a szemmel láthatóan pánikba esett paciens megértette-e az utasitásokat?

    Betegvédő szervezet hatékony?
    Mert felmerült bennem a sok panaszt olvasva,hogy vajon ki fordul itthon hozzájuk.Meg a sok elégedetlen beteg mi a lófaroknak pénzeli az orvost?



    előzmény:
    almasnyusziful (206)
    2014-07-24  18:50
  12. 2014. július 24. 19:03215.
    A minimál bér többszörösét keresem, de nem a 7% eü járulékát sajnálom, hanem a többit.
    Hiába érezzük sokank kevés ,mert kevesen fizetik és a gyógyszerek műszerek világpiaci áron vagy még drágábban kerülnek be az országba. Szükségem volt egy készülékre, amit ha kevesebb lenne a jövedelmem akkor is csak 50%-al támogatna az oep egyedi engedéllyel. A fél ár lett volna 300000 Ft. Németországban a teljes ár 400000 forintnak megfelelő euró és még modernebb is.És ez nem CT, MR vagy sugárterápiás készülék.
    előzmény:
    Lillaréka (208)
    2014-07-24  18:53
  13. 2014. július 24. 19:02214.
    Ismerem a sztrájktörvényt, pár éve még ugyanaz a szabály vonakozott rám is, mint az orvosokra. Csak ez senkit nem érdekelt.
    előzmény:
    almasnyusziful (211)
    2014-07-24  18:59
  14. 2014. július 24. 19:01213.
    Sajnos mindkét gyerekem szívbetegen született, ezért elég jól ismerem a gyermek kardiológiát. Soha, sehol egyetlen pillanatban sem lehetett panaszom rájuk. Mindenhol minden orvos és nővér olyat tett, ami nyuszifül szerint nem hogy nem feladatuk, de nem is tudják megcsinálni, mert fárasztó: figyeltek a betegekre és a szülőkre. Sehol egyetlen fillért nem kellett fizetnem és csak szuperlativuszokban tudok beszélni az összes orvosról, akikkel kapcsolatba kerültünk. És innentől kezdve nem értem, hogy ugyanezt miért nem lehet máshol másoktól elvárni. Lehet, hogy ők szeretik amit csinálnak?
    előzmény:
    lady1986 (210)
    2014-07-24  18:57
  15. 2014. július 24. 18:59212.
    Még szép hogy legalább odaért a legvégére az orvos. Igen, ők jobban tudják te hogy érzed magad, ja és pechjük van, ha mégsem úgy, ahogy ők azt elképzelik. Na akkor jön a főgenyózás...
    előzmény:
    Lillaréka (203)
    2014-07-24  18:45
  16. 2014. július 24. 18:59211.
    Olvasd el  a sztrájktörvény rájuk vonatkozó részét ,gyakorlatilag tilos.
    Egyébként is baromi kevesen vannak.
    2 éve még megmerték mondani 28 ezer van összesen az országban azóta kozmetikáznak vagy 5 előtti adatokat hoznak. Ebben a 28 ezerben benne van az is aki nem gyógyít nem áll betegágy mellet, orvoslátogató és külföldön dolgozik, de még van itteni lakcíme.Gondolom 2 év latt sokan haltak meg közülük és mentek is el külföldre.A magyar háziorvosok átlag életkora 55 év.
    előzmény:
    kivi39 (207)
    2014-07-24  18:53
  17. 2014. július 24. 18:57210.
    Tudom hogy nem csak az van, de ez az egyik legpanaszosabb terület.
    Mondom ezt úgy hogy sajnos volt közünk rokoni illetve saját szálakon: kardiológia, baleseti sebészet, fertőző osztály, gyerekosztály, bőrgyógyászat, általános sebészet, pullmonológia.
    Egyikre sem lehetett igazán panasz, bár néhol a tájékoztatás azért elmaradt, de amolyan igazi csőbunkókból mint a nőgyógyászaton találkozik általában az ember kevés van ( talán ha 2 db orvost és 3 db nővért tudnék mondani aki kissé bicskanyitogatóbb stílusú ). És ugye az a vicc, hogy rákszűrést azért reklámozzák, hogy milyen fontos, de ha azon az évi nyamvadt 1 alkalmon meg mersz jelenni, hát úgy néznek rád mint a véres késre.
    előzmény:
    almasnyusziful (202)
    2014-07-24  18:43
  18. 2014. július 24. 18:56209.
    A lányomnál végeztek el egyszer egy olyan vizsgálatot, amiről utólag tudtam meg, hogy éhgyomorra kellett volna vinni. Bár rutinos anyuka vagyok és meg szoktam az ilyeneket kérdezni, mivel a vizsgálatra délután fél 3-ra kaptunk időpontot, nem jutott eszembe.
    előzmény:
    almasnyusziful (206)
    2014-07-24  18:50
  19. 2014. július 24. 18:53208.
    Mégis mennyi járulékot kéne még fizetnünk?

    lehet te nem fizetsz.. és rohadt sokan nem fizetnek, de ez nem az ő hibájuk hanem az örökös elkró kormányoké-.... akik a rendszerváltás óta  hatalmon voltak
     
    Aki viszont fizet járulékot az meg baromi sokat fizet...   ahhoz képest amit a bruttő béréből a kezébe kap.
    és mit kap érte?
    Semmit.. ha valamit akar.. még fizessen zsebbe... egy előre meghatározott összeget.. ami sokszor több mint a  fizetése...
    előzmény:
    almasnyusziful (204)
    2014-07-24  18:48
  20. 2014. július 24. 18:53207.
    Már miért lenne az orvosnak tilos? Valóban nem sztrájkolhatnak, de munkaidőn kívül demonstrálhatnak és még az asztalt is verhetik.
    előzmény:
    almasnyusziful (204)
    2014-07-24  18:48
  21. 2014. július 24. 18:50206.
    hmm érdekes..nekem benne volt igaz én erre fokozottan figyelek ha stresszelek tuti pisildébe kell mennem.
    előzmény:
    Lillaréka (200)
    2014-07-24  18:41
  22. 2014. július 24. 18:49205.
    Van egy rossz hírem (tapasztalatom), nem kell ehhez éjszakának lennie! De szerintem, ezt Ti is tudjátok, és nem vagyok evvel a véleményemmel egyedül.
    Orvos mentes szép napot Mindenkinek!!!
  23. 2014. július 24. 18:48204.
    A körülményekről pont a beteg tehet. Nem veri az országgyűlési képviselője asztalát, változtasson nem megy ki tünteni az orvosaiért (nekik ugye tilos).
    Nálunk fizetnek a legkevesebben eü járulékot Európában és az is aki fizet nagyon keveset.
    A betegek zargatják minden hülyeséggel őket, tényleg hülyeséggel.3 éve voltam szemészeti ügyeleten és miattam hívták be a szeészt és elnézést kértem amiért miattam ünnapnapon.. azt mondta áááá ön miatt hívtak vissza ma 9-edjére de egyedül ez volt indokolt.
    előzmény:
    kivi39 (201)
    2014-07-24  18:41
  24. 2014. július 24. 18:45203.
    hhahaaa... engem a kisebbik lányom  születése elött a főorvos röhögött ki viziten,  mondván.. nem lesz itt még szülés.. mert ő jobban tudja én mit érzek
     a saját orvosom, szerencsére még ott volt, amikor leballagtam az irodájába, és mondtam, hogy jöjjön ,mert mindjárt szülök.. jött is.. fél óra múlva  meg  is született a lányom.
    előzmény:
    lady1986 (195)
    2014-07-24  18:35
  25. 2014. július 24. 18:43202.
    S azt te miért nem érted meg nem csak nőgyógyászok vannak? Csak néhány példa:
    aneszteziológia és intenzív terápia, a csecsemő és gyermekgyógyászat, az igazságügyi orvostan, az infektológia, a neurológia, a nukleáris medicina, az orvosi mikrobiológia, a laboratóriumi diagnosztika, az ortopédia és traumatológia, a népegészségtan, a sürgősségi orvostan, a patológia, a pszichiátria, a radiológia, a sugárterápia, a transzfúziológia és a tüdőgyógyászat

    Hmm.
    Nem sokat járok nőgyógyászhoz és régen szültem, ebben nem vagyok otthon.


    előzmény:
    lady1986 (195)
    2014-07-24  18:35

Címlap

top