Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 31. 16:48
Ti mit gondoltok arról, ha kutyákat is beengednek egy étterembe? Ha ,,kutyások" vagytok, akkor biztos örültök neki, ha nem, akkor meg vagy igen, vagy nem. Mindenesetre nemsokára egy országos szavazás eredménye is segít: keresik az ,,Ország Kutyabarát Helyét".

Nők Lapja Café: Van keresnivalója egy kutyának egy étteremben?
  1. 2014. szeptember 1. 22:33201.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (192)
    2014-09-01  20:33
  2. 2014. szeptember 1. 21:57200.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (199)
    2014-09-01  21:35
  3. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 21:35199.
    Kutyával való alvás, utolsó fokozat, Gazdi a kutyának: Köszönöm, hogy megengeded,hogy befekudjek az ágyamba. ;-)

    Nem szeretem ha asztaltól etetik a kutyát, múltkor anyos, mikor épp onnan eteti: De hát ÚGY néz! Úgy, hát persze. :-D 
    előzmény:
    Lillaréka (194)
    2014-09-01  20:46
  4. 2014. szeptember 1. 21:34198.


    szép.. nem mondom..


    éneklő kutya.. 


     


    A májkrémes gombóc- A'la gyógyszer.. az jó ötlet.


    mi virsiben szoktuk beadni...


     

    előzmény:
    ÁgicaT (197)
    2014-09-01  21:23
  5. 2014. szeptember 1. 21:23197.
    Szerinteeeed?! Nem vagyok én fából!  
    Sőt akkor már egyúttal megkapta a májkrémes gombócát is - ebben van az esti gyógyszer. Mondtam már neki, hogy szerintem direkt talál ki magának időről időre valami nyűgöt, csak hogy meglegyen az esti gombóc 

    Artúr ha reggel meglátja, hogy felébredtünk (felkapcsoljuk a villanyt és kiszűrődik a fénye... vagy lehúzzuk a WC-t és hallja a zubogást...), akkor leül "énekelni" az ablakunk alá. 
    előzmény:
    Lillaréka (196)
    2014-09-01  21:10
  6. 2014. szeptember 1. 21:10196.

    szegéééény! és kapott párizsit??

    én hétvégén a szomszéd macskát szitteltem.


    elutazott a család.. és  szokás szerint engem kértek meg, a  macskaszittelésre. Szombaton majdnem elfelejtettem.. már lementem boltba, megcsináltam a reggelit, amikor eszembe jutott, hogy át kell mennem Cirminek enni adni és simogatni...   Nem volt még későn.. olyan fél8  lehetett...  Macskacicó már az ajtóban várt, és jó letolt, hogy későn mentem.


     

    előzmény:
    ÁgicaT (195)
    2014-09-01  21:01
  7. 2014. szeptember 1. 21:01195.
    Ebben teljesen egyet is értek veled!
    Igaz, úgy, hogy nekünk van hova kizárni az állatokat, mert eleve kinti-benti mindegyik.
    De ha a 4. emeleti 1,5 szobásban laknánk, nem tudom, hogyan oldanám meg. 
    Sok kisgyerekes ismerősöm van, akiket szívesen látok vendégül. Nyilván mi megyünk többször, őket csak ritkábban hívom, de azért is, mert pici a lakás. És ilyenkor nem őket kérem, hogy alkalmazkodjanak a kutyához, hanem én nyalom ki teljesen az összes sarkát. 
    Az már a másik véglet, hogy ha idejön, akkor viselje el, hogy a kutyaszőrös kanapéra kell ülnie, és a macskaalmot kell szaglásznia.
    Persze, családtag-SZERŰ, és nálunk is gyerek-pótlék, ezt vállalom. De ez nem jelenti azt, hogy megelőzi fontosságban pl. a keresztlányomat.


    Most vacsoráztunk. Amíg pucoltam a főtt tojást, aludt a kutya. Amint elővettem a párizsit, felébredt és meredt rám "éhenhalooook" nézéssel. Ekkor jött el a pont, hogy kiküldjem.
    De reggel, amikor a férjem először megébred (olyan 4.30 körül), első dolog, hogy beengedjük és bent alszik, amíg még mi is. Aztán bárgyún figyeli a reggeli készülődést, és amikor a kulcsot hallja csörögni, magától feláll és kimegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (193)
    2014-09-01  20:44
  8. 2014. szeptember 1. 20:46194.
    Emlékszel Frakk-ra a"macskák" rémére...??
    aki először csak kint kapott volna helyet.. aztán végül a hálószobába költözött??
    Valami ilyen van nálunk is... bár Füles még nem tart a hálószobánál, de a legjobb falatok  kikönyörgése-  mindjárt éhen halok- szemmel - na.. azt tökélyre fejlesztette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (191)
    2014-09-01  20:24
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. szeptember 1. 20:44193.
    Szerintem a vendégül látásban benne van az is, hogy nem viselkedem teljesen úgy, mintha egyedül lennék otthon. Igaz, hogy az én házam, az én váram, de önző és udvariatlan dolog lenne mondjuk elterpeszkedni a ház urának a nappali közepén egy szál semmiben a micsodáját vakargatva, tévét nézve, sörtől böfögve, csak mert ő amúgy is így szokta. Sőt, a vendég kedvéért néha még áldozatokat is hozunk. Amikor vidéki barátnőm aludt nálam iskolás koromban, alap volt, hogy neki adom az ágyamat arra a pár napra, és én költözöm le a földre hálózsákba (mert nem volt több ágy a szobámban). És ugyanezt megkaptam fordítva is, ha én voltam náluk. Úgy gondolom, hogy néhány órás macskamentesítés még nem a világ vége, ha meglátogat valaki, akit szeretsz. Persze, ha annyira nem megoldható a dolog, jobb a semleges helyszín.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (192)
    2014-09-01  20:33
  10. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 1. 20:33192.
    "Komolyan, ha itt nem olvastam volna, el se hinném, hogy van olyan, aki egy állatot előrébb helyez, mint a vendégét, aki bárhogy is nézzük, ember!"

    Ezt azért nem érted, mert nem vagy állattartó. Sőt, mégcsak nemhogy nem kedveled őket, hanem viszolyogsz tőlük. De nem is kell értened, csak elfogadnod, hogy más embernek lehet más az értékrendje, mint a tied.

    Nálunk a macska - mert kutyám az nincs még, de nemsokára lesz - családtag. És egy családtag fontosabb, mint egy nem családtag. A mi otthonunk az övé is, és nem teszem ki az otthonából, csak mert valaki meglátogat. Az én otthonomban én állítom fel a szabályokat, és aki hozzánk akar jönni, annak el kell fogadnia azokat. Ha nem tetszik neki az állattársaság, legfeljebb nem jön. Mert nálunk állatok vannak, mi így élünk, minket így kell elfogadni, vagy nem kell elfogadni.

    Ezért el sem tudom képzelni, hogy olyan emberekkel barátkozzak, akiknek problemát okoz bármely családtagom társasága. Legyen az ember vagy állat. Miért is tenném? 

    Nálunk a vendég nem szent, hanem jóbarát, aki azért jön, hogy jól érezzük magunkat együtt. Ha valakit zavarnak az állataim, nyilván nem fogja jól érezni magát nálam, ha miatta ki kell zárnom a cicceket, én nem fogom jól érezni magam. Ergo, felesleges az ilyen vendéglátás, mert az eredeti cél, hogy mindenki jól érezze magát, nem megvalósítható.

    A hozzám spontán beeső szomszédasszony viszont tényleg egy szent, mert a jövedelme nagyobbik részét arra költi, hogy kidobott állatokat szed össze az utcáról, eteti, gyógyíttatja őket, és aztán megpróbál gazdát keresni nekik. Ha nem talál sem esik kétségbe, nála maradnak. Tulajdonképpen vehetne ételt-gyógyszert a hajléktalanoknak is, mert azok mégiscsak emberek, de ő márcsak ilyen elvetemült, hogy fontosabbak neki az állatok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (169)
    2014-09-01  15:42
  11. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 20:24191.
    Ahh azt én is várom. :-D Főleg mikor épp megsertodik valamin. :-D
    Másik kedvenc jelenetem,amikor falat osztás van, mindegyik úgy csinál, mint aki hetek óta éhezik. :-D Az enyém még toppant is, nyomatekositva,ha nem adod elharapom a torkod!! 
    Emberem apja kb. úgy van a kutyákkal mint bucimanci,most pedig ott tartunk,hogy együtt nézik a tévét a kanapérol. Pedig hallani sem akart arról hogy kutya a lakásban.
    előzmény:
    Lillaréka (184)
    2014-09-01  18:10
  12. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. szeptember 1. 19:35190.
    És még szépen fejezted ki magad.
    Egy kandur területjelző spriccelésénél aligha tudok büdösebbet elképzelni.

    De nekem ivartalanított kislánycicám van, aki még fürdeni is szeret. Meg két apró utcáról mentett cicc. Akik valószínűleg már nálunk ragadnak.
    Az almot meg sűrűn cserélem, arra elég háklis vagyok.

    És nem, nem a cicák igényei körül forog minden, ha vendégek jönnek, csak nem zárjuk ki őket sem a szobából, sem a társaságból. De, mint mondtam, az én barátaim szeretik az állatokat. Úgyhogy fel sem tevődik a kérdés.
    előzmény:
    ÁgicaT (165)
    2014-09-01  15:15
  13. 2014. szeptember 1. 18:42189.

    Akár én is irhattam volna.. Azzal a különbséggel, hogy mi 10 éve bejöttünk a városba és akkor költözött Füles a szüleimhez... akik persze szerelmesek voltak Fülesbe....


    Sajna már nem ugrál..  öreg hozzá,de ennyi idősen  mint most a  tied már pontosan tudta, mikor ugorhat fel...  Füles- szeret volt a felszólitás és  olyankor a kitárt karomba bújt és a vállamra tette a fejét. Most is a vállamra teszi, de ma már én térdelek le hozzá.


    Mindenhova kiséri őket.. az összes kerti munkát felügyeli.. néha bele is ugat.. .-D


    Az előszobában lakik... egy szilveszteri petárdázás óta...az éjszakákat bent tölti. De pontosan tudja, hogy a szobába - konyhába nem teheti be a lábát. Neki is van kint szőnyege amin alszik.


    és igen. az állatorvosnál is békésen türi amit tesznek vele... csak elmenni nem akar. imád autózni, de valahogy mindig megérzi, hogy mikor mennek állatorvoshoz, olyankor nem akar beszállni az autóba.

    előzmény:
    ÁgicaT (188)
    2014-09-01  18:34
  14. 2014. szeptember 1. 18:34188.
    Mikor a férjem ideköltözött, az első trükk az volt, amit megtanított a kutyának, hogy pitizik: hátsó lábaira ül, de mivel nem elég stabil, ezért az első lábait vagy a karunkra vagy (neki szabad a munkás ruhájára) hasára támasztja. Most következő fázis, hogy feláll és a nyakába teszi a "kezeit". Na erre mondtam, hogy ne csináltassa Artúrral, mert aztán azt hiszi, velem is lehet, és elborít 

    De látom, hogy mennyivel szorosabb lett a kapcsolat, mióta külön költöztem és már nem csak az udvaron vagyok vele, hanem a lakásba is bejöhet, amikor itthon vagyok. Megtanulta a bioritmusunkat, a szokásainkat, néha komolyan azt hiszem, érti, amit mondok. Nagyjából ilyenkor jön haza a férjem - a kutya ennek megfelelően az előszoba irányában fekszik, de a konyha felől, mert onnan meg hátha jut neki valami finom falat.

    Legutóbb azért kaptunk óriási dicséretet az állatorvostól, mert ébren tűrte, hogy a gyulladt, fájó fülét kitakarítsák. Állítólag sok kutyust el kell bódítani hozzá, de Artúrom hős volt 


    Igen, lehet, hogy nálunk ő (most még) gyerek-pótlék, ezért is vagyunk engedékenyek vele. Persze azért vannak szabályok, amikhez ragaszkodunk, és szerintem egy átlag kutyához képest nagyon is jól nevelt. Ül, fekszik, pacsit ad, ennivalóhoz csak engedéllyel nyúl, szépen autózik, és más kutyákkal is egész jól kijön. Emberekkel maximálisan barátságos, nem ugrál fel senkire, de igyekszik minden jövevényhez lehető legközelebb kerülni egy simogatás/játék reményében. Még a macskákkal is jól kijön - legalábbis a sajátokkal.
    Majd ha lesz gyerek, akkor biztos szigorúbban vesszük majd a lakásba bejárást, főleg az első időkben, de addig nekünk így jó. 
    Mielőtt pedig vendég jön, felszedjük a pokrócát, mindent szőrtelenítünk, felmosunk, és jöhet felőlem akárki is.

    előzmény:
    Lillaréka (184)
    2014-09-01  18:10
  15. 2014. szeptember 1. 18:21187.
    Igen, nekem is goldim van.
    Úr... volt, de ki lett golyózva 

    Na igen, nem lehet nem-családtagként tekinteni rá. Főleg hogy az enyémnek sok eü. problémája van sajnos, és amikor néz rám segítségkérő szemekkel.... Meg egyébként is nagy játékos. 4,5 éve van velünk, azóta jól kiismert mindenkit, tudja a gyenge pontjainkat, kinél mivel lehet próbálkozni 
    Most is itt bökdösi a könyökömet a kis mafla, és úgy örül, hogy végre itthon vagyok. Épp csak nem beszél 
    előzmény:
    Lillaréka (176)
    2014-09-01  17:19
  16. 2014. szeptember 1. 18:12186.
    Egy csomó ember semmiképpen nem megy bele semmiféle természetes vizbe, fürdeni, mert  koszosnak találja.
    Van ilyen is.. olyan is.
    Én megértem, ha egy balatoni strandon nem engednek kutyát a  vizbe...de  simán lehetne gondolni a kutyásokra is, és kialakitani   olyan helyet a kikötők környékén, ahol bemehetnek a kutyusok is.
    Már amelyik szeret fürdeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (183)
    2014-09-01  18:05
  17. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 18:12185.
    Már ne haragudj, de ki mondta csak a kutya a témánk?  Annyit írtam, szintén kutyasok, ami nem egyenlő azzal,csak róluk beszélünk. :-o 
    előzmény:
    bucimanci (153)
    2014-09-01  13:53
  18. 2014. szeptember 1. 18:10184.

    aha... ahhoz nagyon ért.
    A mienk még pacsira is nyújtja a  "kezét"

    multkor mondtam a papámnak, hogy nem kényezteted kicsit túlzottan a kutyát?  jól leteremtett, hogy vegyem tudomásul Füles nem kutya... hanem "ember" persze ettől még nem fekhet az ágyba és nem mászhat az asztalra...
    De családtag-- attól családtag, hogy  pontosan úgy bánunk vele mint egy családtaggal. Figyelmet kap, tőrődést, szeretet...  És beszélgetünk vele... mindent ért- szerintem. Néha azt várom mikor szólal meg.


     


    Minap egyik kolléganőm mondta, hogy komoly filozófia beszélgetést folytatott a ..- macskájával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (182)
    2014-09-01  17:57
  19. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 18:05183.
    Igen, ez számomra is nagy kérdőjel. De szerintem erre sose fogunk választ kapni. :-/
    Otthon a patakhoz viszik le a kuttyokat,imádják!   Főleg nyáron, alig akarnak kijonni. 
    előzmény:
    kougra (175)
    2014-09-01  16:37
  20. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. szeptember 1. 17:57182.
    Jajj a goldi nézéstol elolvadok! Főleg mikor bokdos a fejével,simogass meg!! 
    előzmény:
    Lillaréka (176)
    2014-09-01  17:19
  21. 2014. szeptember 1. 17:46181.
    Bizony, cirkusz is volt belole... Cikkeztek rola.
    előzmény:
    kougra (179)
    2014-09-01  17:22
  22. 2014. szeptember 1. 17:45180.
    S mindehhez meg tedd hozza, hogy az nlc-sek az a csoport, akiknek jol all a csiponadrag is, amennyiben hordjak, s nem ok azok, akiken ocsmany :)
    szoval konnyen felismersz egy nlc-st barhol jarsz. 

    Amugy setaltatom kozteren, s igen osszeszedem, erre van kis zacskom. Es oltatok rendesen. Veszettseg, parvo, szoprnyica ellen. S ha veletlen osszeszednek valahol bolhat, akkor bolhatlanitunk, rogton eszreveszem, mert mar egy csipestol piros pettyek vannak a kutya hasan..de sajna lattam mar kutyat, kiscicat bolhatol hemzsego bundaval, s nem ertette a "gazda" hogy miert nem hizik... Talan, mert ferges? S mert a nm -re juto bolhak szama olyan sok, hogy csoda, h van meg vere...
    jah bevallom, egyik nem hallgat mindig a hivo szora, fokepp ha masik kutya is jelen van, de epp emiatt sose engednem el a porazrol.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (162)
    2014-09-01  14:33
  23. 2014. szeptember 1. 17:22179.
    Hallottam már olyat, ahova vakvezető kutyával nem engedték be az embert :S
    előzmény:
    Pilizota (174)
    2014-09-01  16:34
  24. 2014. szeptember 1. 17:21178.
    előzmény:
    csutak51 (177)
    2014-09-01  17:20
  25. 2014. szeptember 1. 17:20177.
    Úgy látom, ez az új linkelés a cikkírónak is döcög, mert egyik link sem nyílik a cikkben!

    Megpróbálom idetenni, biztosan van, akit érdekel: kutyabarát.hu

    S ahol szavazni lehet kutyabarát helyre, is ott van az oldalon:
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-31  16:48

Címlap

top