Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 16. 01:10
Mindig valami furcsa, szorongató érzés fog el, ha azt a mondatot hallom, hogy magyar vagyok. Nem esik jól hallani azt, aminek tulajdonképpen a világon az egyik legtermészetesebben kellene hangoznia. Rájöttem, azért, mert attól tartok, hogyan végződik: hogy aki magyar, az ilyen, olyan, amolyan. Mert megszabják, milyen a magyar bőre színe, miben hisz, hogyan él, beszél, gondolkodik. És hogy afelett, ami az egyik legbensőbb, legérinthetetlenebb dolog, arról mások úgy érzik, ítélkezhetnek. Majka, Curtis és barátaik videoklipben mondják meg a magukét azoknak, akik csak a gyűlölet és a kirekesztés nyelvén tudják meghatározni, ki a magyar. És még csak nem is káromkodnak.

Nők Lapja Café: Magyar vagyok - van, akinek ez nem tetszik?
  1. 2014. szeptember 25. 00:04176.

    Orulok,hogy felviditottalak..


    Es mi kesztette oket aeteistanak,egyik vallas sem eleg meggyozo?csak kivancsisagbol,  hamar kinyitottad az ajtot..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (172)
    2014-09-24  10:18
  2. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 24. 15:58175.

    Nem, én nagyon nem ezt tapasztalom.


    Az én ateista ismerőseim széles látókörű emberek, akik legalább alapismeretekkel rendelkeznek a vallásokról is.


    Mert ugye nem csak egy vallás létezik.

    előzmény:
    eda-1952 (173)
    2014-09-24  11:25
  3. 2014. szeptember 24. 11:31174.

    Na pont az utolsó mondatodra hivatkoztam én is már. Az egy dolog, hogy szégyenletes módon előfordulnak szarvashibák a tankönyvekben, de eddig ha a tanároknak nem tetszett, hogy állandóan javítgassák, akkor nem abból tanítottak.

    előzmény:
    Lillaréka (169)
    2014-09-23  18:22
  4. 2014. szeptember 24. 11:25173.

    A zárójeles megjegyzés? Pedig igaz, ha belegondolsz, vagy körülnézel ismerősök közt, én legalábbis ezt tapasztalom. Viszont úgy gondolom, hogy egyelőre már csak az általános műveltség miatt, meg hogy sok mindent (nem csak irodalmat, művészetet, történelmet) megértsenek az emberek, szükség van vallásismeretre. De az olyan tantárgyat nem lenne szabad egyik valláshoz   tartozónak  megírni. Ugyanez vonatkozik az erkölcstanra is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (168)
    2014-09-23  15:08
  5. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 24. 10:18172.

    Ez vicces.

    előzmény:
    kekelefant (171)
    2014-09-23  23:05
  6. 2014. szeptember 23. 23:05171.

    Ez maganugy ,nem szoktam vallasi vitakba keveredni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (157)
    2014-09-22  23:36
  7. 2014. szeptember 23. 21:59170.

    Elveink vannak, emberi értékeink vannak, amiket képviselünk. S amiket, végre már, politikusok is felvállalnak, és képviselnek.


    Kedves Ancsa21!


    Van olyan politikus, aki te elveidet, értékeid képviseli? Pl. a városod mostani polgármestere ilyen? Vagy a körzeted képviselője? Esetleg ogy. képviselő?


    Vagy olyan, aki nem tagja sem helyi testületnek, sem az országgyűlésnek, kormánynak, de gyakori szereplő a médiában. Létezik ilyen?


    Nekem az a bajom, hogy ha kezdetben lenne is ilyen, bekerülve a hatalmi gépezetbe megfertőződik, demoralizálódik. Bárki. Mindenki.

    előzmény:
    ancsa21 (152)
    2014-09-22  08:48
  8. 2014. szeptember 23. 18:22169.

    Sok- sok évvel ezelött, amikor még az én gyerekeim alsósok voltak.. indult egy topik... A cime az volt.. Apáczai kiadó tankönyvei.


    A célja az, hogy felhivja a figyelmet arra, hogy az Apáczai kiadó tankönyveiben szarvashibák vannak. Akkor volt is összegyüjtve jó  néhány.


    én egyre nagyon pontosan emlékszem!


     Az ötödikes Apáczais  nyelvtankönyv feladata az volt, hogy ABC -sorrendbe kellett tenni az irókat- és műveket.
    A könyv a Pál utcai fiúkat Móra Ferencnek tulajdonitotta. Az ilyesmi nem lehetett akkor sem és sosem lehetett elirás. EZ szarvashiba. Olyan hiba, amit semmiféle fidesznyik megvédeni nem tud.


    És ez  nem az egyetlen volt.


    Csak amig   pár éve abból a könyvből tanitottak a tanárok amiből akartak..  ma már abból kell, ami tele van szarvashibával.


     

    előzmény:
    eda-1952 (158)
    2014-09-23  10:19
  9. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 23. 15:08168.

     az nem azt jelenti, hogy az ateistákat pártolom (igazából ők nem tartják fontosnak a vallásismeretet sem)


     


    Eda-Eda, mi ez a kijelentés tőled? Nagyon nem vagyok ehhez szokva a te szádból.


     

    előzmény:
    eda-1952 (159)
    2014-09-23  11:36
  10. 2014. szeptember 23. 15:05167.

    A politikai diktatúrák a hazai kritikát el tudják hallgattatni (frekvencia kiosztás, internetes portál megregulázása, szerverek letiltása, média adó, stb.). A baj a külföldi kritikákkal van, mert azok elhallgathatatlanok. Ezért mindenféle módszerrel legalább jelentéktelenné kell nyilvánítani (ők az itteni ellenzék által finanszírozott bértollnokok, miközben e bértollnokok civil szervezeten keresztül visszafinanszírozzák az ellenzéket,  ők az országot bántják, nem az intézkedéseket,  stb.) 


    Ez minden diktatúrában így muxik. Észak-Koreától, Kínán keresztül, Dél-Amerikáig.

    előzmény:
    Catilina (166)
    2014-09-23  14:23
  11. 2014. szeptember 23. 14:23166.

    Így vagy úgy, de ez hiányzik a diktatórikus kormányzásból (meg sajnos a demokratikusból is), azért nem működik jól. Bár valahol jobban működik, mint itt, és valahol még rosszabbul.

    előzmény:
    nok_apja (165)
    2014-09-23  14:17
  12. 2014. szeptember 23. 14:17165.

    A felelősség az nem irányítási, hanem jogszabályi kategória. Aki munkájában hibázik, azt büntetik is, jogi szabályozás keretein belül.


    Kivétel a politikai felelősség. Ennek nincs bírája. Illetve van, a választó polgárok a bírák. Csak hát szegény ember nem ér rá úri huncutságokkal foglalkozni.

    előzmény:
    Catilina (164)
    2014-09-23  13:52
  13. 2014. szeptember 23. 13:52164.

    Így van: azért működhet egy cég diktatórikusan, mert van felelős, és van felelősségre vonás. Ez nagyon fontos. A demokrácia nem jó, szerintem sem. De a diktatúra csak akkor jobb, ha a felelőst: a kormány fejét, le lehetne váltani, és az okozott kárt meg kellene térítenie. Mindjárt jobban odafigyelnének a kormányhivatalnokok a működésükre!


    előzmény:
    nok_apja (163)
    2014-09-23  13:37
  14. 2014. szeptember 23. 13:37163.

    A demokrácia az nem egy eredményes irányítási forma. Ha az lenne, akkor a sikerorientált multik is eszerint működnének.


    Mo-on momentán diktatúra van. Nem iszonyatosan kemény, csak kicsivel erősebb mint a 89-es váltás előtt, de van.


    Ez a mostani és a régi diktatúra is hasonlóképp működnek.


    Van egy ember, akit vagy ámulva bámulnak, vagy utálnak, de akit felruháznak minden felelősséggel. A korszakot róla nevezik el. Ő minden baj és minden jó megtestesítője.


    Emellett vannak az átlagemberek, akik ilyen-olyan beosztásban ülnek és akik úgy gondolják, hogy meg kell felelniük a fentről jövő elvárásnak. Mindent el is követnek, hogy megfeleljenek. Ehhez nem kell ám őket utasítani, tudják maguktól miként kell megfelelni, ha meg mégsem, akkor kérdeznek. 


    A multik is parancsuralmi rendszerben működnek. De! A multik hihetetlen pénzt pumpálnak bele abba a szolgáltatásba, hogy valaki kritizálja meg őket, hogy hibát keressen. (Ezek a könyvvizsgálók, az auditorok.) Szükségük van a hibák feltárására, különben a versenytárs megelőzi őket.


    Ugyanez Mo-on kormányzati szinten nem létezik. Az ellenőrző szervezeteket (ombudsman, alkotmánybíróság, IMF, számvevőszék, ügyészség, stb.) erőtlenné nyirbálták, vagy beolvasztották. Így szűnt meg a fékek és ellensúly szerep. A politikai ellenzék pedig erőtlen, mert nincs eszköze, vagy ha van, azt agyonadóztatják, vagy ráküldik a készenléti rendőrséget/NAV-ot/stb..


    Bár a diktatúra válsághelyzetben egy szintig jól működik, de mert a működési elv a feltétlen engedelmesség, ezért nem tűri a kreativitást, az alkotó szellemet, mert az kilóg a sorból és ellenszegül. Ebben is különbség van a multi-k és kormány között, mert míg az előzők értéknek, begyűjtendő értéknek tartják a kreatívokat, addig a pártkatona kormányzati vezetők nem szeretik a náluk okosabbat.

  15. 2014. szeptember 23. 13:00162.

    Persze, Clinton is van amiben elfogult, de az nem egy közép-európai kis ország vezetője. Bocs, de Orbán nincs akkora tétel, hogy egy ennyire távol élő emberben, akinek származásilag sincs semmi köze a kis kelet-európai országhoz (bár... mint tudjuk, minden ismert ember magyar... :P) elfogultságot keltsen.


    Amit Clinton Orbánról mondott, azzal egyet értek. És nem azért, mert Clinton amerikai elnök volt, hanem azért, mert egyszerűen MOST, EZZEL olyat mondott, ami szerintem is igaz.


    Ebben itt nem Clinton az elfogult, hanem maximum én.

  16. 2014. szeptember 23. 12:50161.

    Sosem azzal volt bajom, hogy a kormány magyar, és annak is vallja magát. Még azzal sem, hogy felkarolja a határon túliakat (nem az önként kivándorlókat, akik haza sem akarnak jönni, hanem azokat, akik akaratukon kívül, kényszerhelyzetben kerültek/menekültek a határon túlra – azokat sem tartom nem magyarnak, akik a boldogulásért mentek ki, és kint is akartak maradni, de ők jól vannak, nem kell nekik felkarolás, mert ha kellene, ahogy kimentek, vissza is tudnának jönni, hisz boldogulni mentek ki, biztos teli vannak boldogsággal, amiből itthon is élhetnek, ha akarnak – ezt azért teljesen nem így gondolom, de jól hangzik :P). Szóval még azzal sincs bajom, hogy Orbán megvalósította Antall „15 millió magyar miniszterelnöke”-álmát. Jól tette, de azért a szavazati jogot, ahogy már többször kifejtettem, korlátoznám az életvitelszerűen külföldön élő magyarok esetében.


    Ja, és ami fontos: nem hagynám, hogy korrupcióból visszaéljenek az állampolgárság osztogatásával a hivatalnokok, és nem azt az újságírót nevezném árulónak, aki ezt megszellőzteti, hanem azt, aki visszaél.


    Nem a magyarság tiszteletét tartom tehát a kormány hibájának, hogy is tartanám annak? Még csak nem is a vállalt kereszténységet, hisz Európa is keresztény gyökereken áll. És nem is árt némi (keresztény) erkölcs itt az embereknek, sőt! Csakhogy itt a bibi: a kormány NEM ERKÖLCSÖS. És kereszténynek is inkább álszent.


    Vagy szerinted a magyar vagy a keresztény tulajdonságok/értékek közé tartozik a lopás, a korrupció, a hatalommal való visszaélés? A közpénzek egymás közti kiosztogatása?


    Mielőtt azzal érvelnél, amivel szokott egy jó fidesznyik: hogy az „elmúttnyóccév során a Gyurcsánnyiék még nagyobb korruptak vótak és loptak sokat, elmondom: tudjuk. Azért lettek leváltva. Azt hittük, akik leváltottuk, hogy az utána következő kormány majd tudni fogja, hogy ezt mi nem szeretjük, és legalább megkísérel másképp viselkedni. Hát nem tette, de szépen megédesítette mondanivalóját a nép szájíze szerint, és a sok mocskot mézes cukormázzal meghintette, magyaros virágokkal díszítette, és langy magyar szellő tavaszi illatát fújta a levegőbe köré, hogy a bűze se érződjék. Aki pedig mégis alá akar ásni a díszítésnek, hazaárulónak lesz kiáltva.


    Ja, és a kétharmaddal törvényesítik a lopást és a korrupciót.


    Szerintem ez nem keresztényi. És kikérem magamnak mint magyar, hogy magyar lenne.

    előzmény:
    ancsa21 (150)
    2014-09-22  06:35
  17. 2014. szeptember 23. 11:46160.

    No megtaláltam azt a verset, amit említettem. Hiszen itt van, ebben a topikban, a 38. hsz. Utánanéztem, mondóka kicsiknek. Először próbáltam mentegetni (meg nem tudom milyen a kísérőszöveg), hogy ez egy vicces dolog de rájöttem, hogy nem annak lett szánva. Kicsiknek szóló mondókás könyvben is benne van.

    előzmény:
    ancsa21 (154)
    2014-09-22  09:08
  18. 2014. szeptember 23. 11:36159.

    "Az iskolákban mindenhol az történik, amit a szülők, a család akart a gyerekeiknek."




    Miért nem hiszed el, hogy bár ennek így kellene történni, mégsem ez történik? Mert te ott messze elhiszed, nekünk meg nem hiszed el, hogy mégsem így van?Miért nem hiszed el, hogy állami iskolában kötelező karácsonykor templomi hangversenyre vinni a szülőknek a gyerekeket (természetesen, mert este van), hogy szüreti mulatságon megjelenik egy pap is természetesen, amit végig kell hallgatni másvallású, meg nem hívő szülőknek és gyerekeknek is? Hogy oviban elfelejtik a szülőktől megkérdezni, járhat-e a gyerek hittanra egy bizonyos (nem kat.) felekezethez és csak a gyerekeket kérdezik meg, hogy jön egy bácsi, mesél, meghallgatjátok? Aztán a szülő keresi a gyereket délután és egy másik teremben találja meg, ahol hittant hallgat? Én is elismerem, hogy az első eset még nem is akkora baj, kivéve, hogy sok felnőttet ismerek, akik inkább kinn ácsorognak hóviharban, minthogy bemenjenek misét hallgatni. Köztük olyanok, akik akkor éppen szerettek volna a saját felekezetük rendezvényén jelen lenni. Úgyhogy ha én morgok, az nem azt jelenti, hogy az ateistákat pártolom (igazából ők nem tartják fontosnak a vallásismeretet sem), az a katolikus és ref. hívők  véleménye is, mármint az igazi vallásgyakorlóké, mert tapasztalatai, szerint aki igazi, az elég mereven tiltakozik az ellen, hogy a gyereke a másik felekezet nézeteit hallgassa.

    előzmény:
    ancsa21 (153)
    2014-09-22  09:01
  19. 2014. szeptember 23. 10:19158.

    Ami a lengyeleket illeti, éppen az idézeted bizonyítja, hogy abból indulnak ki, ami náluk van, s ez természetes is. A baloldal...figyeld csak meg hogy ezzel itthon van valami értelmezési probléma: aki szidni akarja egyik oldalt, az lekommunistázza, ugyanabban a témában ez előfordul mindkét oldalra..)))




     




    Tankönyvek: miért, azt hiszed én nem néztem utána amennyire lehet? Igen, pl az  a botrányos ötödikes CD előbbi születésű. De ahogy írtam, nem sok helyen használták azt a könyvet amihez tartozik, s aki használta, az sem biztos, hogy megnézette  a gyerekekkel, mert volt esze. Egyébként soha nem láthattad, hogy leírtam miszerint ateista vagyok, csak következtetsz rá (helytelenül), de az igaz, hogy az erőszakos térítést ki nem állhatom. Az előző rendszerben sem szerettem, szerencsére nem volt benne részem, arra emlékszem, hogy errefelé az a szülő, aki akarta minden gond nélkül járatta hittanra a gyerekét. (rám is vonatkozik.) Kiemelted  a szülők akaratát: na pont erről beszélek: a jelek szerint ha a szülő nem akarja, hogy a gyerek hittanra járjon, akkor is egy csomó dolog benne van  más könyvekben is, pl az erkölcstanban, amire nem mondhatod, hogy régi tankönyv. Egy csomó butaság is került beléjük, pl ez, ami vicces, de azért...szóval elmesélve viccként nem rossz, de tankönyvben fura és nem odavaló. Szerintem.




    Keresek még egy verset, ha megtalálom felteszem, mert ez az, aminek olvastán nem hittem a szememnek.




     




    "Legfeljebb még annyit megjegyeznék, hogy ahogy a közel 60 éven keresztül üzemelő ateista iskolai szemléletét szó nélkül nyelte a nem ateista többség, akkor most az ateistáknak ugyanígy kell tenni. Minimum 60 évig, hogy fair legyen az eredmény. "




    Attól eltekintve, hogy nem szó nélkül (értem ezalatt, hogy fütyültek rá), azért ez nem tisztességes kívánság: mert nem mindegy, hogy valamit juszt is tanulsz esetleg titokban, vagy akkor is tanulsz, ha nem akarod. És nem vallásismeretként, ami természetesen kellene. No meg milyen dolog az, hogy most egy csomóan azért fizessenek, mert az ellenkező véleményen levők felmenői is fizettek 60 évig...? Aztán kezdjük elölről...? Ovistempó.

    előzmény:
    ancsa21 (151)
    2014-09-22  07:02
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 22. 23:36157.

    Nézd, én még nem élek 3000 éve, de nem is ezért vagyok ateista.:-)


    Nem látom szükségesnek és valószínűnek egy (vagy több) isten létét. 

    előzmény:
    kekelefant (156)
    2014-09-22  23:33
  21. 2014. szeptember 22. 23:33156.

    En ,hivo vagyok ,de az ateistakat annyiben ertem meg,hogy belefaradtak nezni,hogy az emberek 3000 ezer eve olik egymast,a vallas neveben..mint most is

  22. 2014. szeptember 22. 23:30155.

    Egy percre!Osszetevesztesz valakivel,en mindig megmondom,hogy Magyar vagyok,ha kerdezik,de meg eddig senki sem szidta az orszagot,es akit erdekel  az tud hires sportolot sakkozot,akit meg nem azt ,hagyjuk beket!


    Ancsa ,szerencsere  jol eltudom magam szorakoztatni,neha masokat is.......Igen igy hivjuk o nem banja,csak beszeljenek rola...mindegy hogy mit..Amit mondasz Roman es mas allamporsagrol biztos igazad van,es valuszinuleg igy volt,de ahogy kifejtettem en egyaltalan nem polotizalok sehol,ugy hogy nem tudom.En a nyugati iranyban koltozokrol beszeltem,az utolso mindjuk 20 evben,amikor mar mehet mindenki oda ahova akar,ha beengedik.Azokat ne nevezzuk idengenbe szakadt ,sinylodo stb. hazank fianak,mert a falra maszok.

    előzmény:
    Lilibeth (144)
    2014-09-22  01:02
  23. 2014. szeptember 22. 09:08154.

    "Kognitív disszonancia" Ez a Zorbánellenesek egymás közötti kódja, vagy mi? Nagyon szeretitek használni. Nos, meglepne ha azt mondom, tudom miről beszélsz? Még ilyen kérdést... Na jó... :-DDDDD


    Nem tudsz olvasni? Már milliószor mondtam, én nem a Fideszben hiszek. Ha leírom nem hiszed. Ha mégegyszer megteszem, még kevésbé. Hát tudod, mit? A franc se fog ezzel többet fáradni. Higgy amit akarsz :-DDD


     

  24. 2014. szeptember 22. 09:01153.

    Az államnak tisztességesnek kell lennie, és úgy tennie a dolgát, hogy azzal egyszerre szolgáljon ateistát, hívőt, vagy bármilyen más, de senki kárára nem lévő  irányzat képviselőjét. Ahogy elnézem, ezt be is tartják. Legfeljebb te nem úgy érzed, és kikéred magadnak. Hát kikérted, majd ahogy elnézem, alaposan kisebbségben is maradtál. Nem a kormányzással, hanem a többi szülővel, nagyszülővel szemben! 


    Az iskolákban mindenhol az történik, amit a szülők, a család akart a gyerekeiknek. Kéréseik alapján megosztották az osztályokat is. Akik hittanra szerették volna küldeni a gyerekeiket, azok azt kapják meg. Ha ehelyett erkölcsre taníttatnák, akkor azt kapják meg. Sőt,  a hitoktatáson belül is lehet már választani -főleg ha oktatót is leltek rá-, hogy abból ki milyen irányzatot szeretne a gyerekének. 


    Vagy szerinted az van, hogy az összes szülő, aki bármilyen hit megtanulására járatja a gyerekét, az mind a köz, az ateizmust éltetők ellensége? Most vagy viccelsz, vagy még mindig képtelen voltál elfogadni, hogy a többség másként is dönthet, mint ami személy szerint, csak neked lenne jó. Tolerancia, mint olyan? Hhmmm?? 


    ------------------------


    Na, hogy jobb kedved legyen, mert nagyon morocosan nyomod, ezért úgy írom alá mondandom, hogy ez az én, a megrögzött hittel élő véleménye. Na, most jobb?? ;-))


     

  25. 2014. szeptember 22. 08:48152.

    Szokás szerint, semmit nem értesz. Bárcsak igazi szereplője lettem volna az első időszaknak. Örökre büszke lennék rá. Ehelyett, csak tettem azt, amiben hittem. Pl én voltam az egyetlen -amennyire tudom- az egész műegyetemen belül, aki nemzeti szalaggal körbevett gyertyát "mert' gyújtani Nagy Imre újratemetésén. Akkoriban ekkora szereplője voltam. Később viszont, valóban belecsúsztam az események közepébe, de akkorra már a bátrak kiharcolták a szabad választásokat. 


    A valósággal, az ilyen, általatok felesleges túlfújt, túldramatizált dolgokkal szemben, messze komolyabb dolgokban is szembenéztem. Ezért roppant viccesnek tartom megjegyzésedet. 


    Valójában nem is értem miket mondasz. Azt még kevésbé, hogy miért. Azon kevesek közé tartozok, aki senkit nem kever össze dolgokkal, vagy aggatna másokra kitalált dolgokat. Mindössze a valóságról, a megtörtént dolgokról mondom a véleményem. Se a tőlem másként gondolkodókkal, se semmilyen oldallal nincs problémám, se a Zorbánellenesekkel. Soha nem is volt. Ha úgy gondolják, hát úgy gondolják.


    Viszont, a tudatos ferdítésekkel, a tudatlanságból, a lustaságból fakadó tájékozottlanságból, a csak rosszindulatból induló, primitív, igazságot teljesen nélkülöző megjegyzésekkel annál inkább akad problémám. Hogy te, és még páran az illyetén véleményeim állandóan azzal kötitek össze, hogy én Zobánhívő lennék, az a ti bajotok. Meg ahogy látom, a ti gondotok is ;-))


    ----------------------


    Egyszer talán meg fogod te is érteni, hogy vannak olyanok, akiknek nincsenek politikai oldaluk. Nincs rá szükségünk. Elveink vannak, emberi értékeink vannak, amiket képviselünk. S amiket, végre már, politikusok is felvállalnak, és képviselnek. Aminek én örülök. Magyarul, a politikusok vannak értem, érettünk, és nem fordítva.


    Most még nem bízom abban, hogy ezt meg tudod érteni. De majd, valamikor, biztos.


     

Címlap

top