Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A világ legabszurdabb szexista törvényei

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 13. 11:13
Örvendjetek lányok, asszonyok, hogy a Kárpát-medencébe dobott le benneteket a gólya, mert ha csak egy kicsit arrébb születünk, még ahhoz is engedélyt kellene kérnünk, hogy elmenjünk pisilni. Majdnem.

Nők Lapja Café: Havi egy pofon jár az asszonynak: a világ legabszurdabb szexista törvényei
  1. 2014. október 15. 09:5926.

    Főként az utolsó pontra reflektálnék, miszerint nem tanulhatnak a nők. Lehet, hogy hírként jön nap mint nap, de kérdés, hogy mennyir emegbízható a forrás ugye.


    Szertnék idézni abból a beszélgetésből, amire utaltam egy szaúdi ismerősömmel, aki mellesleg az ügyfelem (nem, nem prosti vagyok, mobilalkalmazásokat fejlesztünk...), sőt ő választott engem, pedig tudta, hogy nő vagyok. Ha a nők semmit nem érnek az ő értékrendjük szerint, akkor már maga a tény, hogy együt dolgozunk, nem állná meg a helyét. 


    Szóval az illető, amikor rákérdeztem, a nők helyzetére, mert én szinte szégyellem magam, ahogy pl. itthon vélekedünk a témáról. A következő pontokban foglalta össze emberünk a dolgokat:


    "The Woman in Saudi has the following now:


    1) A car and a driver to take her anywhere if her husband is busy or have too much of work


    2) The avergae woman has all her needs done by the Husband


    3) All woman go to school and have high education


    4) They all compete equal, and I think now the woman graps the job before the man does


    5) She gets well respect in public meaning, do not ever try to harras her or bother her in any way ever


    6) If she is married and works, she is exempted from any spending unless her husband is in full debt for example buying a house or family debts


    ...


    So, in Divorce or Kids adoption they get a fare deal but usually it takes longer especially if there are kids to give it a chance to go back to each other


    ...


    Right now, we have Woman in parliment


    ...


    I do not mind really if they drive but the government have to be ready for that because you need Woman Police to arrest a woman and they need facilities for all govenrment trafic services to service them."


    És így tovább.


    És azért azt se felejtsük el, hogy az olyan országokban, ahol például a sofőr, vagy a bejárónő nem luxus (harmadik világról beszélek), ott sokkal több esélye van a nyomornegyedekben élőknek a túlélésre. 

    előzmény:
    bármiáron (19)
    2014-10-15  08:25
  2. 2014. október 15. 09:2125.

    Ahhoz, hogy egy elfelejtett tejföl megoldhatatlan probléma elé állítson, elég pl. abban német kisvárosban élni, ahol én. Vasárnap nincsenek nyitva a boltaok. (Az már mellékes, hogy tejföl sincs.)


     

    előzmény:
    Gina424 (16)
    2014-10-14  21:15
  3. 2014. október 15. 09:0524.

    Ez az!

    előzmény:
    Róza555 (23)
    2014-10-15  09:02
  4. 2014. október 15. 09:0223.

    Na, majd én megmondom a tutit.


    Ahol szeretet van és egymás kölcsönös tisztelete és megbecsülése és az érzelmi jóléten túl anyagi jólét, ahol a kapcsolatban mindkét fél a "helyén" van, ott mindegy a világ melyik táján élnek.


    Nem lesz lelkileg, testileg belenyomorodva egy nő sem. 


    Boldogok lesznek és kész.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-13  11:13
  5. 2014. október 15. 08:4922.

    Még egy:


    "Több mint 135 millió leány és asszony szenvedte el azt a beavatkozást, melynek során megcsonkították nemiszervüket. Évente két millió nőt fenyeget ez a veszély, azaz naponta hatezret az Amnesty International nemzetközi jogvédő szervezet adatai szerint. Számos népcsoport, muzulmán és keresztény közösségek élnek ezzel a gyakorlattal több mint 30, főként afrikai országban annak ellenére, hogy a nagy világvallások egyike sem tesz említést a női körülmetélésről vagy támogatja a gyakorlatát." (Kiemelés tőlem. Forrás: http://www.origo.hu/nagyvilag/20050206evente.html)


    Egyébként a női nemiszerv megcsonkítása elsősoban fekete Afrikában elterjedt, és inkább "népi hagyomány", mint vallásfüggő dolog. Arab országokkal összefüggésben nem is igen hallani.


     

    előzmény:
    bármiáron (19)
    2014-10-15  08:25
  6. 2014. október 15. 08:4221.

    Csak 1 cáfolat: mivel az iszlám országokban a lányokat női tanító tanítja és csak nő orvosokhoz mehetnek, eleve nem lehet igaz, hogy nem tanulhatnak a nők, egyébként hogy lehetnének tanárok és orvosok:))

    előzmény:
    bármiáron (19)
    2014-10-15  08:25
  7. 2014. október 15. 08:3320.

    Ez nagyon nagy tudatlanságra vall és felületes tájékozottságra.


    Ezek, amiket itt írsz, a szenzációhajhász média által terjesztett "igazságok". Akkor egy ugyanígy tájékozodó külföldi, aki soha nem járt Magyarországon, állíthatná, hogy Magyarországon nem lehet élni, mert a Magyar Gárda masíroz fel-alá, egyébként meg a lakosság nagy része roma, és az a pár, aki nem az, a romákat öldösi halomra.

    előzmény:
    bármiáron (19)
    2014-10-15  08:25
  8. 2014. október 15. 08:2519.

    Kérlek, tételesen cáfold meg az alábbiakat:


    Az arab országokban bevett szokás a női nemi szerv megcsonkítása.


    Gyermeklányokat adnak feleségül a szülők által kiválasztott felnőtt, sokszor évtizedekkel idősebb férfihoz.


    Elterjedt dolog a becsületgyilkosság, amit természetesen nem is büntetnek, mert "jogos".


    A nők alsóbbrendű lények, gyakorlatilag a férj kegyeitől függnek. Tanulni, önálló életet élniük nem szabad.


    Nyilván ezeket nem tudod cáfolni, mert napi hírként jönnek. Ettől persze Te még ajnározhatod azt a világot, de minden jóérzésű embernek ezektől kifordul a gyomra.

    előzmény:
    Nikita 666 (18)
    2014-10-14  22:14
  9. 2014. október 14. 22:1418.

    Mindhármótok érvei teli vannak tudatlansággal, gyenge érvekkel. Így nem érdemes ezt a beszélgetést folytatni.


     


    Csonkítás...tejföl...alsóbb felsőbb tízezer...Dubai...  fogalmatok sincs mi az a csador. Még életetekben nem volt rajtatok, nem is lesz soha.


    Én az egészből csak irigységet érzek. Ha valaki valamiről semmit nem tud, mégis, hogyan alkothat negatív véleményt? Kivéve ha irigy, és ez ösztönzi rosszindulatú megnyilvánulásra.


     

    előzmény:
    Gina424 (17)
    2014-10-14  21:23
  10. 2014. október 14. 21:2317.

    Te komolyan gondolod, hogy a középkorban az emberek szépen meggyógyultak a gyógynövényektől? Hallottad már életedben azt a fogalmat, hogy átlagéletkor? Keress már rá, hogy kb mennyi volt az ötszáz évvel ezelőtt és mennyi most.


    Nikita Magyarországon is él egy csomó nő, aki késő délelőtt kel, és és egész nap csak vendégeskedik, bejárónője van és spa-ba jár. Ne állítsátok már be úgy, hogy minden nő aki csadorban jár, azt felveri a pénz, és kényelmes életet él.


     


    Egyébként meg a magam részéről rühelleném, ha 40 fokban csadorban kéne járni, és én igenis öltözködöm, nem csak a férjemnek, hanem elsősorban magamnak, meg a munkatársaimnak, meg aki szembejön velem az utcán.

    előzmény:
    Nikita 666 (12)
    2014-10-14  18:16
  11. 2014. október 14. 21:1516.

    Szuper lehet ott állni egy félig kész süti felett, és rájönni, hogy basszus elfelejtettem a tejfölt...

    előzmény:
    Nikita 666 (9)
    2014-10-13  18:58
  12. 2014. október 14. 21:1315.

    Nikita ne hasonlíts össze egy felső tízezerbeli szaudi nőt egy magyar mélyszegénységben élvővel. A választás nem itt van. Ha választanod kéne egy magyar felső tízezerbeli és egy szaudi felső tízezerbeli nő élete között melyiket választanád? Egy mélyszegénységben élő magyar és egy mélyszegénységben élő szaudi között?

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2014-10-13  18:47
  13. 2014. október 14. 19:1314.

    Amit írsz, az mind szép, és valószínűleg igaz is. Viszont pont te magad mondtad ki a  kulcsszót: " rendes férj", tehát, ahhoz, hogy az életed nőként valóban olyan jó legyen Szaudiban, feltétel egy rendes férj. Mi van, ha az a  férj nem rendes, hanem egy erőszakos, agresszív ember? A nőt senki nem fogja megkérdezni, hogy akar-e hozzámenni? Aztán ha válni aklar a  nő és az apja nem fogadja vissza, akkor Allah legyen irgalmas hozzá, dolgozni legtöbbjük sosem dolgozott így el sem tud helyezkedni, nem beszélve arról, hogy válás esetén a  gyerekek maradnak az apánál. Szerintem senki nem gondolja úgy, hogy minden szaudi/jemeni, vagy  közel-keleti nőnek szörnyű az élete, hanem azt, hogy ha szerencsétlenségükre rosszul mennek férjhez, akkor nem igazán van választásuk. Meg az is milyen már, hogy a  boldoguláshoz szükséged van egy férjre? Amiket leírtál a jó körülményekről, az Európában, vagy az Egyesült Államokban is így van a gazdag6tehetős családoknál. Mindnek van bejárónője, háztartási alkalmazottja, márkás, vagy akár dizájner ruhái és ékszerei. Összehasonlítási alapként nem Magyarországot vedd, főleg ne egy magyar átlagcsaládot egy gazdag szaudihoz képest.

    előzmény:
    Nikita 666 (12)
    2014-10-14  18:16
  14. 2014. október 14. 18:4013.

    1. A kalitka akkor is kalitka, ha aranyból van. (Csak halkan mondom, hogy ezt a "semmi dolgom-shoppingolok-férjem kedvében járok" dolgot ennyi erővel elmondhatja minden kitartott ribanc is. Vagy dubajozó prosti).


    2. Hagyomány? Szokás? Minden bizonnyal ugyan ilyen bevett szokás, "szép" hagyomány a serdülők nemi szervének megcsonkítása is. A becsületgyilkosságokról már ne is beszéljünk. Mert ugyan ez a szerető férj simán elvágja a felesége torkát, ha az pl. válni akar, vagy neadj'isten megcsalja a férjét. De ha a férj esetleg nem is, a büszke apa majd elvágja a szégyentelen leány torkát. Vagy a falu népe kövezi halálra.


    De ismétlem, ha ez annyira vonzó világ, akkor rajta.

    előzmény:
    Nikita 666 (12)
    2014-10-14  18:16
  15. 2014. október 14. 18:1612.

    Én már éltem ott, és mennék vissza.


    Fogalmad sincs arról, milyen érzés késő délelőtt kelni, megfőzni valamit, kicsit pakolászni, utána estefelé megy a vendégeskedés.


    A nők nincsenek lestrapálva. Mégis, milyen tulajdon lenne az, akit addig hajtanak amíg keserű arcot nem vág? És kinek öltözködünk? A szomszédoknak, utca emberének? Kinek akarunk tetszeni, a férjünknek, vagy az ismeretlen közönségnek?


    Senki nem csomagol be senkit, a nőknél ez a természetes szemérem. A férjükön kívül nem illik másnak mutogatni a  szépségüket. Mert szépek. Gyönyörűek.


    Nem kell velük szimpatizálni, de ha te az egészből csak a csadort látod, akkor ne mondj véleményt. Ők megszokták, nekik az a természetes. Ha egy nőnek mindent megtesz a férje, érezhető a szeretete, miért ne járjon a kedvében? Az mondjuk más lapra tartozik, hogy Szaudiban van a Mekka, és meg is követelik hogy az ott élő emberek illendően öltözködjenek.


    Egyébként egyetlen jóérzésű férfi sem szereti, ha a felesége, lánya alig ruhácskát visel. Nem szólnak, de nem tetszik nekik.


    A középkor pedig éppen hogy nem volt sötét. Rengeteg dolog hirtelen változott, azóta semmi sem változott olyan gyorsan.


    Most például gyógyszereket szedünk, isten tudja milyen mellékhatással. A középkorban gyógynövényeket szedtek. És meggyógyultak. Elkezdték boncolni a halottakat, tanulták az emberi testet. Ha a középkor valóban sötét lett volna, mi már régen nem élnénk.


    Na ez a kecskés dolog viszont egy középkori gondolat.


    Feléjük az a férfi nősül, akinek van állása, lakást vett és be is rendezte, autója, és plussz pénze van. 25-30 éves koruk táján megházasodik, az esküvőre a menyasszonynak elképesztő mennyiségű aranyat vesz, és gyönyörű drága ruhákat. Válásnál ez a feleségé. De mint említetten, nincs olyan hülye, aki elválna egy jól szituált rendes embertől.

    előzmény:
    bármiáron (11)
    2014-10-13  21:07
  16. 2014. október 13. 21:0711.

    Ez a szaudi jemeni stb. világ a legsötétebb középkort idézi. Eszembe nem jutna magántulajdonként kezelni a páromat és becsomagolni, nehogy más halandó rávesse tekintetét. (Marha sokat ér a párizsi ruha a csador/burka alatt).


    Aki ezzel nemhogy azonosulni, de akár csak szimpatizálni tud, az költözzön ki próbaképpen. Aztán majd a Vöröskereszt menekítheti ki onnan, ha addig el nem cserélik pár kecskére.

  17. 2014. október 13. 20:2610.

    Az én barátnőm egy másik közel keleti országban főiskolai végzettséggel, jó állásból ment férjhez.


    Utána nem dolgozott, szült 4 gyermeket, és nekik, a családjának élt.


    A férje a tenyerén hordozta, minden kívánságát teljesítette, korán reggel ment friss kenyérért, piacra, üzletbe, vitte haza amit felírt neki a felesége, és a reggelivel ő ébresztette a családját.


    Aztán vitte a gyerekeket oviba, suliba, és ment dolgozni.


    Ha hivatalosak voltunk valakihez női összejövetelre, akkor engem is elvitt, a bevásárló körút után, együtt reggeliztünk, és pakoltuk össze a gyerekeket.


    Mi mentünk az aktuális hölgy lakására, akinél az összejövetel volt.


    A fekete csador alatt a legújabb párizsi modellek, a legcsodásabb sminkekkel, ékszerekkel, bódító parfümökkel. Ugyanúgy mint nálunk, mi is lehetett a téma, mint a divat, ruhák, ékszerek, gyerekek, és a férjek. Érdekes volt megfigyelni, hogyan ajnározzák, ha valaki várandós, hogyan látják el tanácsokkal, vagy a friss házast hálószobai trükkökkel. Tanítják egymásnak a semmihez nem hasonlítható táncot, amit csak a férjüknek táncolnak.


    Közben az alkalmazottak kitakarították a hatalmas házat, mire hazaértünk, az ebéd az összejövetel csemegéivel megvolt, és neki lehetett állni az esti étkezés megkomponálásának.


    Mindig rengeteget főzött, saját maga, csak nekem engedett segíteni, nagyon sokfélét, mert a nagy családból ha csak percekre is, de szinte napi rendszerességgel megszaladt mindenki, és evett, amihez kedve volt. Azt gondoltam első alkalommal, egy hétig sem fogy el ennyi étel, és másnapra alig maradt, éppen csak a macskáknak.


    Mindig mindent a férje vett, ő maga ha vásárolt, csak aranyat. Soha egy kg gyümölcsöt sem, nem volt szokás, ez a férj feladata, hogy mindent a családjának odategyen.


    Amikor többet utazott a férj, és megunta a taxizást, mondta, megbeszélte telcsin, menjek el vele autót venni.Elájultam, amikor a rajta lévő aranyakkal fizetett, és még maradt is rajta ékszer.


    Egy más világ, de ha van alkalma belelátni mélyebben valakinek, akkor bizony közel sem olyan rabszolga élet, mint itt nyugaton gondoljuk, sőt, ők azt mondták, mi vagyunk inkább azok, európai nők.Minimális megbecsülésért rabszolgamunkát végzünk két fronton is. (munka+család)


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-13  11:13
  18. 2014. október 13. 18:589.

    Erre a bikinis dologra rákérdeztem náluk, szinte az összes nőnek van bikinije vagy fürdőruhája. De nem strandon hordják, hanem az ismerőseik, rokonaik medencéjében, amikor férfi nincs jelen. Nem azért nem pucérkodnak strandon mert szégyellnék (meglepően szégyentelenek egyébként), hanem mert nem akarják magukat idegen férfiaknak mutogatni. Nincs is annyi házasságtörés, válás.


    Vásárolni pedig a házaspárok általában együtt járnak, olyan ott nem igazán van hogy leugrom a közértbe 30 deka valamiért. Elmennek a szuperbe, és ott 2-3 heti kaját megvesznek. Vagy a zöldségesnél ládányi paradicsomokat. A hűtőjük általában jóval nagyobb mint a megszokott magyar. Elfér, nagyok a konyhák. A tradíciókból nem fognak engedni, ami elfogadható számukra azt átveszik. De elmondták, hogy az ő tradícióik azok, amik miatt erősek a családok. Öreget, beteget nem pattintanak le, mert attól szégyellnék magukat.

    előzmény:
    pere.viktoria (5)
    2014-10-13  14:36
  19. 2014. október 13. 18:478.

    Aha. Mert a cikk írója kibogarászott valahonnan valamit, és készpénznek veszi, ráhúzza egy egész országra.


    A sógornőm Szaudiban él, autót vezet, munkába jár ahol több mint havi 4000 dollárt kap, és mily meglepő, engedély nélkül mászkál egyedül. Bugyolászkodnia viszont kell, de az alatta lévő látványt bármelyik itteni nő elirigyelné. Arannyal teliaggatva és bőrcuccokban jár, a haja pedig állandóan fodrászolt, festett és gyönyörű. A férje nem iszik, nem dohányzik, nem nőzik, nem ordít, nem pofozkodik, a tenyerén hordozza a nőt és a gyerekeiket. A nő oda megy nyaralni ahová csak akar, igen engedéllyel. Két autójuk van és luxus lakásuk. Lehet azt mondani hogy ilyen bugyolált életből nem kér egy "felvilágosult" nő. Nyugodtan ki lehet dobálni a csöcsöket kánikulában. Ja igen, náluk minden szoba klimatizált. És bejárónőt tart.


    Cserélne vele itt valaki? Biztos nem. Nem engedünk az egóból, igaz? Maradjunk csak a jól bevált hisztis puha pöcseinknél. Építgessük a karrierünket és közben érezzük jól magunkat, hazafelé pedig vegyük meg azt a pár üveg sört az apjukunknak, magunknak pedig a rövid italt, amit titokban lefetyelünk. És közben tilos csodálkozni, hogy úgy nézünk ki mint a saját öreganyánk.


    Ha valakinek nem inge, ne vegye magára. De más országbéli nők is ugyanígy beszólhatnának nekünk. Még nem értünk meg arra, hogy nőnek nevezzenek minket. Amíg nálunk a nők azt hangoztatják hogy a nő és a férfi egyenlő, addig a férfiak férfiként fognak velünk bánni.


    Ismétlem, tisztelet a kivételnek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-13  11:13
  20. 2014. október 13. 18:357.
    viktória, igen, ha ez lenne az alap, akkor se feltétlen tetszene, de nem döbbennénk meg rajta. Arról nem beszélve, hogy ezek a társadalmak sem ölik ki mindenkiből az emberséget, csak az velük a baj, hogy így is épp elég embernek viszont felmentést adnak az embertelen, értetlen magatartásra, mások terrorizálására. Így aztán kívülről elég abszurd és ijesztő egy-egy ilyen konzervatívabb ország. Hiába tudom, hogy nem minden török tagadja Musza Dagh-ot, és nem mind asszonyverő, az összes rosszindulatát a családján levezető gonosz tekintélyszemély, vagy Indiában is van, aki ad vizet a páriának az utcán, csak épp nyeles merőkanállal, mert nem szabad csak úgy a kezébe nyomni a bögrét. Vagy ugye a szervezett házasságok - egykorúaknál még akár működhet(het...) is, minden más esetben viszont legális pedofilpiac vagy infalntilizáló apától-apáig vándorlás.
    "Maryland államban a feleség nem nézheti át férje zsebeit, amikor az alszik." - de a férfi igen? Nem matatunk a másik zsebében, pont. Kivéve, ha lukas és meg kell varrni.
  21. 2014. október 13. 14:436.

    Ha úgy nőttem volna fel, hogy anyám, nagyanyám és a dédanyáim is így csinálták volna, akkor teljesen OK lenne. Ha pedig eltörönék ezeket a törvényeket, akkor valószínűleg félnék egyedül, mert az lenne számomra a természetes, hogy kísér valaki. 


    Amúgy én szeretek a férjemmel menni bárhová, és szeretem megbeszélni is vele, hogy hova megyek. Ezt én úgy gondolom, hogy ott is valahogy így csinálják, csak kicsit túlmisztifikáljuk mi itt látatlanban egy másik kontinensről.


    Nyilván vannak olyan szabályok, tradíciók, amiket emberileg nem lehet elfogadni, és nem csak azért nem tetszik nekünk, mert máshogyan szocializálódtunk.

    előzmény:
    antironia (4)
    2014-10-13  13:18
  22. 2014. október 13. 14:365.

    Egy szóval nem mondtam, hogy szeretnék úgy élni, mint a szaúdi nők. Viszont az éremnek két oldala van. Ha úgy gondolsz bele ebbe a helyzetbe, hogy mondjuk nem kell BKV-znia a hölgynek (mert az nincs), vagy éppen csomagokat cipelnie a vásárlás után, mert van, aki megteszi helyette, akkor már nem biztos, hogy olyan szörnyű az, hogy nem vezethet. A baj abból van náluk, hogy a tradícióikat kezdi szétverni a nyugatról beáramló hatás, és ezért az igény megszületik a nőkben lassan olyan dolgokra, amit eddig nem csináltak. Én mindig azt a példát szoktam ennél a témánál felhozni, hogy szerinted, ha holnaptól bikiniben fürödhetnének akár a szaúdi, akár az indiai nők a strandon, vajon megtennék-e, vagy meghalnának-e inkább szégyenükben, ha le kéne vetkőzni. Szerintem biztosan az utóbbi.


    Az indiai bukósisakos szabály pedig nem azt mondja, hogy nőknek nem kötelező. Kötelező számukra is, ha ők vezetnek. És természetesen fel is tehetik utasként is, ha akarják. De nem nagyon akarják sem ők, sem a férfiak nagyon, ami mondjuk egy állatság. 

    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2014-10-13  13:03
  23. 2014. október 13. 13:184.

    Számodra teljesen OK lenne, hogy bárhová csak a férjed kíséretében/felügyeletével/engedélyével mehetnél....???


     


    előzmény:
    pere.viktoria (2)
    2014-10-13  11:13
  24. 2014. október 13. 13:033.

    Te szeretnél úgy élni, mint a szaudi nők? Még ha kísérettel ki is léphetsz a házból...szóval ez talán bizonyíték a jó életre? Meg az egyebek...


    Az indiai bukósisak kérdés vicces az indoklás miatt és nem értem a problémát: tehát nőknek nem kötelező, de ez számomra azt jelenti,  hogy ha akarják, feltehetik, nem?


    Hanem a legjobban az amerikai régről megmaradt stupid törvényeken lehet nevetni. Vajon miért nem törlik őket..?

    előzmény:
    pere.viktoria (2)
    2014-10-13  11:13
  25. 2014. október 13. 11:132.
    Az ilyen cikkekkel mindig az a problémám, hogy nagyon egyoldalúan vizsgálják az aktuális témát. Éppen pár hete beszélgettem egy szaúdi ismerősömmel, hogy hogy is van ez a nő/feleség kérdés, mert a "nyugati" világ harsogja, hogy milyen rossz szegény nőknek, de abba senki nem gondol bele, hogy azok a nők így élnek, ehhez szoktak hozzá. Pont a vezetésről is kérdeztem, mert én pl imádok vezetni. Jogsijuk nem lehet, de vagy a férjük viszi őket ide-oda, vagy van saját sofőrjük, aki szintén rendelkezésre áll, amikor kell. Tehát nem arról van itt szó, hogy a szerencsétlen nö nem léphet ki a házból.

    A másik az indiai sztori. Erről saját tapasztalatom van, ugyanis van indiai jogsim. Nem a nőknek nem kell a bukó, hanem csak a sofőrnek kell. Egyetlen kivétel ez alól a szikh vallású férfi sofőr, mert neki kötelező turbánt viselnie a vallása miatt, ezért nem tud bukósisakot venni, így az nem kötelező a számára.

Címlap

top