Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

197 ezer magyar gyerek kuksol sötét, hideg lakásban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 17. 18:14
Aki nap mint nap a bőrén érzi a nyomort, annak ez a nap is olyan, mint a többi. Ma van a szegénység világnapja. Pedig az lenne jó, ha egyszer a szegénység eltörlésének napja jönne el. De ez csak álom. Az viszont valóság, hogy ma minden harmadik ember szegény Magyarországon.

Nők Lapja Café: 197 ezer magyar gyerek kuksol sötét, hideg lakásban
  1. 2014. október 18. 09:3726.

    Maradjunk annyiban, hogy van, aki tehet róla, hogy nem jut egyről a kettőre, de olyan is van, aki nem...


    Szegény gyerekek azok, akiket nem hibáztathatunk semmiért, csak a szülőket. Például azokat, akik tudják, hogy semmi remény a jobb életre, mégis vállalnak egy-kettő-sok gyereket a nyomorba. Miért is? Ez nagy önzőség és hihetetlen felelőtlenség. Valahogy ezt kellene megállítani, de én semmi ötletet nem tudok erre, ami úgymond humánus lenne és nem taposna senki jogaiba. (a gyereké meg nem számít, ugye ezek szerint...)


    Felénk is van sok munka nélkül tengődő ember, ennek ellenére érdekes módon messziről kell hozni idénymunkásokat a mezőgazdaságba, mert a helyieknek derogál napi 5-6 ezer forintért megmozdulni. Aki így gondolkozik, az nem is érdemel semmit, szerény véleményem szerint.


    Az emberek (akikben megvan ez a fajta vágy) szívesen segítenek olyanokon, akiken azt látja, hogy igyekvőek, rendesek, normálisak. Én is nagyon sok mindent adtam tovább másnak, amikre már nem volt szükségünk. Viszont legtöbbször megnéztem, kinek adok. Csak hogy ne járjak úgy, mint egyik barátom, aki a nagymama régi szekrényét adta oda valakinek, mert nála nem fért el, és azt hitte, másnak is érték a családi ereklye: hát az volt: feldarabolták és elégették. (tüzelőnek azért elég drága volt)


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  2. 2014. október 18. 09:3725.

    Nekem nincsenek annyira szélsőséges nézeteim ezzel a dologgal kapcsolatban, mert árnyalt a kép, DE:


    Minősíthetsz lelketlen állatnak, ugyanis ha a következő disznóvágásunkig megmarad a fagyasztóban némi hurka, akkor azt a kutyáimnak fogom adni, nem pedig a hónap közepétől tarháló szembe szomszédnak. Tudod miért?


    Mert pontosan ugyanazok a lehetőségei meg lettek volna/meg vannak, mint nekem ahhoz, hogy élelmet biztosítson maga és a családja számára.


    Ezt a kutyáim nem tudják megtenni.


    Nem vagyok hajlandó azt, amit kemény munkával létrehoztam odaadni másnak, csak mert ő lusta volt ahhoz, amihez én nem.


    Ha ezért lelketlen állat vagyok, akkor vállalom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (18)
    2014-10-18  08:41
  3. 2014. október 18. 09:2924.

    En ugy latom hogy te ugyancsak beleszolsz , megpedig a lumpen  reteg vedelmeben.


    en a magantulajdont szentnek tartom ezert a 220 voltos vedelemben es a mergezett borban csak annyit latok hogy az illeto mar nem tudott semmifele megoldast kitalalni arra hogy megvedje a sajat tulajdonat.


    Itt ahol elek szinte mindenkinek van fegyvere (nekunk is) es ha szukseg lenne ra hogy megvedjuk a jogos tulajdonunkat azok utan hogy mar mas modszerrel is megprobalkoztunk siman hasznalnank. csak a mertek mas , otthon  ezt egy vetemenyes kirablasara hasznaltak itt mondjuk ha a gazdanak el akarnak lopni a baranyait vagy egyeb haszonallatat, akkor bizony lovesre kerulne a sor.


    en nem sajnalom azokat akik ilyen buncselekmenyek elkovetesekor megserulnek vagy meghalnak. benne van a pakliban hogy ez megtortenhet vele. ha vallalta a kockazatat a dolognak akkor igy jart.


    Nem tudom mennyire tart a kormany a Jobbikkal de a Jobbik bizonyos elkepzelesei pont megfelelnek annak amivel szerintem a kozbiztonsagot szilardabba lehet tenni olyan helyeken ahol most felelemben elnek a polgarok a bunozok miatt.


    a kasztralasrol nem volt szo, bar nemelyik embernel hasznos lenne ha nem szaporodna tovabb foleg a gyerek erdekeben, ugyhogy en ebben se latok semmi kivetnivalot de ez ugyis elvi dolog mert erre a jogvedok miatt sose kerulhet sor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (22)
    2014-10-18  09:01
  4. 2014. október 18. 09:0323.

    jut eszembe amikor ez a bizonyos "melyszegeny" reteg kiment Canadaba, meg Olaszorszagba meg Franciaorszagba meg se fordult a fejukben a munka. aztan amikor rajottek hogy nem fogjak a kepuket ingyen kajaval tomni a vegtelensegig meg ok voltak felhaborodva.


     


    szerencsere idaig nem jutnak el mert ide csak olyan johet aki mar elore ki van szurve a szemetbol.

  5. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 18. 09:0122.

    Immigranskent se Nekem , se Neked , nem szabad beleszolnunk ebbe. Anekdotakkal, nem ervenyes , elavult enelmenyekkel csak szit az ilyen ciganyveresben resztvevo immigrans.
    Az otthoniak , akik ebben elnek,es akik nem gondolkoznak , talalnak bunbakot. 
    Kasztraljak a szegenyt , kiirtanak a jonep 30 szazalakat, beteszik vigyazonak a bakkancscsikorgast es az extremjobboldalon menzazo kormanyt...az uborkatorzo 220-as voltot es a merget a felesleges borba...
    Pedig ez a cserebogar , -a vilagvalsag , a rossz magyar rendszervaltas , az elszurt valasztasok- , az nem a magyar szegeny gunyajabol jott/jon

  6. 2014. október 18. 08:5821.

    Nezd en azt gondolom el kellene jutni sokaknak oda hogy elfelejtsek a kommunista idokbol atultetett "egyenlosdi" szemleletet.


     


    nincs sehol a vilagon egyenloseg. mindenutt vannak szegenyek, hajlektalanok, kevesbe szegenyek gazdagabbak es nagyon gazdagok. es felesleges azt gondolni hogy nekem ugyanannyi jar mint a milliomosnak. miert jarna? neki masok a korulmenyei, mashova szuletett, jobbak a kepessegei vagy csak egyszeruen szerencsesebb mint en. nagy tevedes hogy egyenlo eselyek "jarnak" mindenkinek. a hiba azokban a fejekben van akik ezt nem akarjak megerteni. vagy nem tudjak.


     


    hiaba jar az afrikai ehezonek ugyanannyi jog mint nekem neki soha nem lesz annyi etele gyogyszere barmilye mint nekem.


     


    joga lehet hogy lenne csak lehetosege nincs es ezzel a tortenet veget is er. mindenkinek az "jar " amit az elettol ki tud harcolni maganak. a tobbi mind onamitas. nezd meg az indiai nyomortelepen elo milliokat. hiaba tomi a gyereke fejet azzal hogy neki is joga van a mas elethez ha a gyerek nem tud kitorni akkor ez csak beszed es idea marad. az eletben sehol soha semmifele egyenlosdi nincs es nem is lesz.

    előzmény:
    asztanaviszta (14)
    2014-10-18  08:24
  7. 2014. október 18. 08:5520.

    "Ha jol ertem az uzeneted a budos szegenyekhez, ezen a jeles okt. 17-e nap alkalmabol az, hogy ne kozosuljenek?"
    Nem vagy normális.


    "Mi az, hogy menjenek kulfoldre munkat keresni?"
    Ezt csak te találtad ki magadnak, válaszold meg magad.


    "Te tenyleg azt hiszed, hogy a szegeny huz ki Mo-rol ? Nem a szegeny huzik ki . A szegenynek eloszor cipot kellene vennie, utana jegyet az utazashoz, megerkezve az igeretek foldjere szalloda vagy lakas kellene es aztan munkat kellene keresni."
    Miután nem is egyszer, saját szememmel láttam, mikor egy-egy nagyobb adag "szegény" húzott ki, akkoriban éppen Kanadába, nyugodtan állíthatom, volt cipőjük, meg jegyük is. Megérkezésük után munkát ugyan nem kerestek, fémet annál inkább... 


    "Van MODJA a kulfoldremenesre annak, aki Mo-rol kihuzik...  aki tokszegeny, az nem jut el kulfoldre."
    Aki valóban akarja, az eljut a munka lehetőségéhez. Akár külföldre is. Itt ahol élek, a jobb élet reményében olyan szegénységből érkeznek emberek, hogy azt a szintet te elképzelni sem tudod. Mégis megteremtik a rávalót. Zömében úgy, hogy egy részét a család dobja össze, a többit majd a fizetéséből éveken keresztül fizeti vissza. 


    "Aki szegeny, megelhetesi menekult , es kiszokik, kilabal vagy  bebujik a hajoba, vagy kilog vonaton rejtozkodve,"
    Előfordul, de arányaiban oly kevés az ilyen menekülteknek száma a többiekhez képest, hogy inkább csak elborzasztásra jók a róluk megjelent képek, de nem ők adják a "megélhetési menekültek" nagy számát. Abba most bele sem megyek, hogy az így útnak indultak jó részének fogalma sincs, hogy mibe vág bele... 


    "Es torolheti , a laptopja elott , meleg szobaban , fotelban ulo megmondo okostojas köpését a keperol..."


    Akkor meg minek köpködsz? Ők is jobban járnak, ha befogod a köpködődet.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (10)
    2014-10-18  08:03
  8. 2014. október 18. 08:4519.

    aha. es ezert szaporodnak a tinik mint a gyomnoveny egy bizonyos retegnel?


    nekem van 3 fiatal unokatestverem. mindegyiknek van sajat haza/lakasa. mindegyik dolgozik ill. ebbol az egyik most otthon van a 2. gyerekevel, a masiknal most jon a 3. gyerek, ok most vettek a regebbi helyett egy nagyobb lakast.


    a legkisebbik sajat uzletet vezet egy sima erettsegije van es egy tanfolyamot vegzett el utana. egyikuk sem idosebb 35 nel es nulla azaz nulla forint segitseget kaptak a szuloktol mindehhez.


     a szulok kitanittattak oket aztan mindegyik a maga labara allt kb 23 evesen.


    a szulok se milliomosok raadasul az apa mar 70 felett van regota nyugdijas.


     


    nekik miert sikerult? talan mert nem isznak drogoznak es tettek valamit azert hogy ez osszejojjon. ja es nem szultek 14 evesen.

  9. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 18. 08:4118.

    USA ban jol mukodik az ugynevezett eteljegy (food stamp) amit az illeto kap es amin kizarolag bizonyos helyeken es csak elelmiszert vasarolhat. de persze Mo on ezt nem lehet mert a humanistak rogton a szivukhoz kapnanak.


     


    Minden keruletben , Budapesten , van ingyenkonyha es nagyon sok joindulatu ember segiteni probal , onkentesen es ingyen... nem kutyaknak!! EMBEREKNEK! Mert nem vagyunk lelketlen allatok...

    előzmény:
    Amarynda (11)
    2014-10-18  08:13
  10. 2014. október 18. 08:2717.

    1987 ben jottunk el, semmi 40 evrol nincs szo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (13)
    2014-10-18  08:23
  11. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 18. 08:2616.

    es kulonben is , ez a karmajuk , ugye ? Nem kell segiteni, sajnalni, mert a kovetkezo reinkarnaciojuk baromi fincsi lesz...segitseggel viszont meg rosszabb... ugye?

    előzmény:
    ancsa21 (9)
    2014-10-18  07:14
  12. 2014. október 18. 08:2515.

    Jo kerdes. nem tudom mit varnak az emberektol? ott kell allni mindenki mellett es megakadalyozni hogy lefekudjon valakivel?


     


    vagy ha mar terhes lett 13 evesen legalabb menjen el abortuszra ha nem volt kepes vedekezni? miert a vadidegen lakossag vagy szomszed vagy akarki felelossege ez?


    ha egy lany le akar fekudni valakivel amellett egy egesz rendorseg is allhat. esetleg ha nem lenne "segilyke" a gyerekekhez akkor nem lenne celszeru minden pasitol szulni egyet. ui. akkor legalabb elvetetnek ha mar nem kepesek elore gondolkozni. de majd lesznek akik ezt megbiraljak hogy milyen helytelen felfogas.


    Nem szeretem e L Ritok Norat szerintem elfogult es segit a nyomor tovabbtermeleseben.

  13. 2014. október 18. 08:2414.

    A különbség az, hogy a te gyerekkorodban - és az enyémben is - a többség olyan szerény körülmények között élt, mint te.


    Mi is laktunk igaz rövid ideig négyen egy szoba-konyhás lakásban, ahol víz és WC az udvaron volt.


    És én sem éreztem magam gyerekként sem szegénynek, sem boldogtalannak.

    előzmény:
    Amarynda (11)
    2014-10-18  08:13
  14. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 18. 08:2313.

    amikor mi kijottunk


     


    Ez mar nem az a 40 evvel ezelotti vilag

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-10-18  08:20
  15. 2014. október 18. 08:2012.

    Ez se egeszen igaz. amikor mi kijottunk egyutt jott velunk egy fiatal par. a no cigany volt szakmaja szerint gyermek gondozono.


    valami 8 testvere volt az anyjuk hol ezzel hol azzal, olyan nyomorban hogy meg a putri is osszedolt ahol laktak.


     


    a lany ennek ellenere elvegezte a 8 altalanost utana felment Pestre es a szovodei munka mellett a munkasszallon estin erettsegizett es lett gondozonoi oklevele.


    az a no tisztabb volt barmelyik magyarnal tudott fozni mosni, nem volt kurva 24 evesen ment hozza a tobb eve meglevo baratjahoz akivel ok is egyutt  jottek ki.


    a multkor a tvben lattam egy kepzomuvesz sracot szinten meseltem milyen iszonyat korulmenyek kozul verekedte fel magat.


    aki akar az meg tud a szennybol szabadulni. csak ahhoz nem otthon kell cigarettazni hanem nagyon kemenyen harcolni, sok kihivassal szembenezni.

    előzmény:
    nyugger (8)
    2014-10-17  22:23
  16. 2014. október 18. 08:1311.

    Sokat gondolkodtam hogy erdemes e egyaltalan hozzaszolni ehhez a cikkhez.


    en nem vagyok cigany es megis nagyon szegeny sorsban nottem fel a mai ertekrend szerint. nem volt furdoszobank 3 csalad hasznalt egy WC t, nem volt tvnk.


    es en a mai napig se erzem  hogy milyen nagy szegenysegnek kell ezt erezni. voltak konyveim, tisztasag volt a lakasban, soha nem jartam rongyosan, mindig volt enni, igen gyakran csak paprikaskrumpli meg grizesteszta es hasonlok de soha nem voltam ehes.


    Es ott volt a nagymamam aki meselt nekem akivel toltottem a gyerekkoromat. ami a mai mertek szerint sajnalatosan szegeny volt es amiben en nagyon boldog voltam. szerintem boldogabb mint sok gyerek aki okostelefonnal szaladgal es akit auton visznek iskolaba. es nem cserelnem el az emlekeimet veluk akik tobb szoba osszkomfortban nottek fel.


     


    Lehet hogy ezert tudom ertekelni  es tudtam mindig is hogy van sajat hazam, autom vannak allataim es megengedhetem magamnak hogy szerethessem oket es megvehessem neki amire szukseguk van? mert nem ugy nottem fel hogy mindez termeszetes. de biztosan en konzervativ es oreg vagyok azert latom igy.


    az en szememben akinek van fedel a feje felett nem ehezik fazik es nem reszeg szulok acsarkodasa kozt no fel, jar iskolaba tiszta a ruha ami rajta van tavol van a melyszegenysegtol.


    akkor is ha lavorban furdik.


    Ahol viszont azert van mocsok szenny es ehezes mert a szulok elverik a penzt  az bizony az egyen hibaja. nem a gyereke de o erzi a legjobban sajnos, ilyenkor talan az a jobb ha elveszik a szulotol bar ez sem biztos.


    en azt hiszem valtoztatni kellene azon a szemleleten hogy allandoan sajnalkozni a szegenyeken kozben meg lehetove tenni bizonyos retegnek hogy ugy eljen mint a diszno segelyekkel biztositva nekik a piara drogra cigarettara valot.


    USA ban jol mukodik az ugynevezett eteljegy (food stamp) amit az illeto kap es amin kizarolag bizonyos helyeken es csak elelmiszert vasarolhat. de persze Mo on ezt nem lehet mert a humanistak rogton a szivukhoz kapnanak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  17. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. október 18. 08:0310.

    Ha jol ertem az uzeneted a budos szegenyekhez, ezen a jeles okt. 17-e nap alkalmabol az, hogy ne kozosuljenek?
                 Sok teves elkepzelesed van.
    Mi az, hogy menjenek kulfoldre munkat keresni?
              Te tenyleg azt hiszed, hogy a szegeny huz ki Mo-rol ? Nem a szegeny huzik ki . A szegenynek eloszor cipot kellene vennie, utana jegyet az utazashoz, megerkezve az igeretek foldjere szalloda vagy lakas kellene es aztan munkat kellene keresni... Van MODJA a kulfoldremenesre annak, aki Mo-rol kihuzik...  aki tokszegeny, az nem jut el kulfoldre.
    Aki szegeny, megelhetesi menekult , es kiszokik, kilabal vagy  bebujik a hajoba, vagy kilog vonaton rejtozkodve, AZ EL LESZ MA KAPVA ES MINDENHONNAN KI LESZ TOLONCOLVA


    Es torolheti , a laptopja elott , meleg szobaban , fotelban ulo megmondo okostojas köpését a keperol...

    előzmény:
    ancsa21 (9)
    2014-10-18  07:14
  18. 2014. október 18. 07:149.

    Mégis, mi célotok volt ezzel a cikkel? Azon kívül, hogy megint célba vettetek néhány könnycsatornát?


    "A szegény gyerekeket szegény szülők nevelik"
    Egy frászt. A mai Európában, szorosan beleértve Magyarországot is, a szegénységre ítélt gyerekek meghatározó többségét felelőtlen szülők nevelik. Akinek minden fontosabb, mint a saját gyereik élete, vagy annak minősége. Mert ha ezeknek a felelőtlenül élő szülőknek egy cseppet is fontos lenne a gyerekeik jövője, akkor nem saját megélhetésükért szülnének, ellenkezően, éjjel nappal mindent megtennének azért, hogy legalább a gyerekeiknek jobb sorsa legyen.


    "3,3 millió embert sújt a szegénység és a társadalmi kirekesztettség Magyarországon"
    Én ugyan, saját szemeim és tapasztalataim miatt nem hiszek ebben a statisztikában, de egye fene, legyen meg az ő statisztikájuk. Node, hogy társadalmi kirekesztettségben kell élniük? 90+ % saját magát rekeszti ki. Nem csak a társadalomból, de leginkább a saját kötelességeiből, de leginkább a munkából. Ide értem a saját környezete rendben tartását, a földdel, telekkel rendelkezők saját élelem elállítását is.


    Amelyik gyerek ma éhesen, vékonytalpú cipőben, elnyűtt kabátkájában (szem nem marad szárazon...) kénytelen úgy iskolába járni, hogy onnét analfabétaként kerül ki, az megint leginkább a szülők sara. Ezrével hemzsegnek a másokon segítő szervezetek, csak jelentkezni kell náluk, s jobb cipője, meg kabátkája lesz a szegény gyereknek, mint sok, valóban munkájából megélő szülő gyerekeinek. Az iskolában enni kapnak az otthon éhezésre ítélt gyerekek. Naponta többször is, ingyen. Már amelyiket elviszik, vagy elküldik a suliba. És ha a fegyelmezés lehetőségét visszakapnák az iskolák, talán még azt is elérhetnék, hogy az oda bekerülő szegény gyerekek tanuljanak is, és ne csak a legnagyobb szorgalommal kiépített izmaikat használják.


    "A szegénység ma az egyik legsúlyosabb stigma. Miközben nem kínálnak a szegényeknek elég lehetőséget a megkapaszkodáshoz. Például hová menjenek dolgozni, ha nincs munkalehetőség"


    Ezt talán kérdezzétek meg egyenesben, például attól a (valahol a Duna-Tisza között élő) családtól, ahol a szülők -ha jól emlékszem-, 21 gyereket neveltek fel úgy, hogy  nem hogy egyetlen fillér segílyt kértek volna, hanem ellenkezően, egy palotát épített fel az apa, miközben az anya minden jóra megtanította háza népét. Kettejüknek köszönhetően minden gyerek megtanult főzni, kertészkedni, befőzni, spórolni, zenélni, iskolába járni, szakmát tanulni, célokat kitűzni, majd elérni azt, amit szeretnének. Őróluk soha, egyetlen sort sem írtatok. A cegény szülők cegény gyereiről, akár minden nap. 


    Az meg a legnagyobb hazugság, hogy a szegény ember nem tud saját sorsán változtatni! Ha akar, és ha a halak kiosztása helyett megtanítják halászni, amit majd el is várnak tőle, miközben előre lépéseiben bíztatják, vele örülnek, akkor bármikor tud a sorsán változtatni. Ha akar.


    Lásd e címszó alatt pl azokat, akik a szegénység helyett inkább az ország másik részébe, esetleg külföldre mennek úgy a saját, mint családjuk, gyerekeik megélhetését bebiztosítani... 


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  19. 2014. október 17. 22:238.

    Nagyon nehéz ügy ez. Mert a gyerekek tényleg nem tehetnek semmiről. Nem tudják megváltoztatni, hogy hova szülessenek.


    És a születés pillanatában el is dőlt a sorsuk.


     

  20. 2014. október 17. 19:307.

    A c kategóriától eltekintve van a másik réteg: a kedves mindenáron honleányok, illetve a mindenáron vallásosak...ugye a bárányka meg a legelő esete.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  21. 2014. október 17. 18:596.

     


    míg Csehországban a lakosság 14,6 százaléka tekinthető szegénynek, addig nálunk ez 30 százalék fölé emelkedett


     


    Nem tudom, kik és honnan ollózták össze a cikket, meg a számokat, de ugyancsak a mai napon, ugyancsak Ferge Zsuzsára hivatkozva


     


     


    Tavaly a magyarok 14,3 százaléka számított szegénynek

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  22. 2014. október 17. 18:445.

    ????

    előzmény:
    pnaszalyi (4)
    2014-10-17  18:40
  23. 2014. október 17. 18:404.
    Kedves Nők Lapja! Remélem, holnaptól mind a 197 ezer magyar gyerek lakása előtt naponta háromszor le fognak adni élelemcsomagot, egyébként pedig szüntessék be az örökös hazug sápítozást
  24. 2014. október 17. 18:153.
    Csakis ez a tökéletlen demokratikus rendszer tehet róla. Mert nincs és nem is lesz benne teljes foglalkoztatás
  25. 2014. október 17. 18:142.
    Sajnos ez a meztelen valoság amit a kedves vezérünk nem lát a narancsos ködtöl mely elboritja az agyát.

Címlap

top