Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen egy átlagos este?

ujraitt
Létrehozva: 2014. október 22. 07:58

Pár hete született a 3. gyermekünk. Próbáljuk újraszervezni az életünket, ehhez szeretnék tanácsokat kérni. Ötleteket, amik Nektek beváltak hasonló esetben.


A nagyok messzire járnak, a férjem tudja őket csak hozni-vinni, nála van a kocsi. Ezt a részt akárhogy próbáltuk átszervezni, nem ment, tehát ez mindenképp adott.


Kb. este negyed 6-ra érnek haza. Ekkor mindenki lapakol, kipakol, vetkőzik, leteszi magát, gyümölcsöt eszünk, játszunk, beszélgetünk. Ahhoz viszont, hogy 8-kor feküdjenek, 1/4-kor már pakoltatnom kell a játékokat, fél 7-kor fürdés, 7-kor vacsi, utána mese. Végig ketten vagyunk a férjemmel a 3 gyerekre, mégis azt érezzük, hogy rohanunk/rohantatunk (amit nagyon nem szeretünk), próbálja mindkét gyerek mondani a magáét, de nincs lehetőség igazán meghallgatni. Ha külön szobába visszük őket, az egyik felnőttel akkor is két gyerek van. 


Szóval kéne nekem egy kicsit több idő. :-) 


Gondoltam arra is, mi van, ha csak 1/2 9-kor fektetünk? (8-kor tettük le eddig Őket, de 9-1/2 10-re aludtak csak el) Az a fél óra plusz idő a játékhoz elég is lenne. De nem túl késő az? (3 és 6 évesek) 6-kor mindenképp kelniük kell.


Már a nagyokon látszik is a ,,változás". Kijárkálnak fektetés után, éjjel, folyamatosan próbálnak valami kis figyelmet szerezni. :(


Aki nálam már tapasztaltabb ezekben a kérdésekben, vagy csak úgy érzi, náluk jól működő, élhető rendszer van, az írja le legyen szíves! 


Előre is köszönöm! :-)

  1. 2014. október 22. 10:1526.

    Szerintem az ő bioritmusuk is hasonlóképp működne, ha nem kellene beleszólni!


    Ha jobban belegondolok, még nyaraláskor is kijárkáltak, pedig akkor volt, hogy fél 10-kor feküdtek.


    Ez a könyvolvasós, autótologatós sem jutott még eszembe. :-) Beszélgetést is engeded? Vagy külön szobában vannak? 

    előzmény:
    évi* (22)
    2014-10-22  10:09
  2. 2014. október 22. 10:1425.

    Szerintem teljesen jól csináljátok. Majd szépen addig variáltok, amíg találtok egy nektek megfelelő életmódot. :-)


    Új-gyerek érkezett, új helyzet van, teljesen átvariálva az egész család, ezt nem lehet azonnal úgy üzemeltetni, ahogy hosszú távon is beválik. És ha be is járattok eg megfelelő programot, akkor meg majd jövőre átírja az egészet az iskola. :-)


    Én is azt szoktam mondani, hogy apkoljunk össze gyorsan együtt. Hétköznap csak ott, ahol a papok táncolnak, drága az időnk ahhoz, hogy ezzel töltsük. :-) Hétvégén szoktam őket kérni, hogy közösen minden játék kerüljön be a tulaj szobájába, és a tulaj álljon neki alaposabban rendet rakni. Egymásnak segíteni ér! :-)

    előzmény:
    ujraitt (18)
    2014-10-22  10:05
  3. 2014. október 22. 10:1324.

    Eddig ott hallgatták, de a szoba két végében voltak, nem tudtunk összebújni. Így jobb lett a hangulat. Elpilledés sosem volt. Illetve a nagyobbnál, mikor még kis csecsemő volt, és cumival aludt. 

    előzmény:
    szaszo71 (21)
    2014-10-22  10:08
  4. 2014. október 22. 10:1123.

    Ez volt pont a másik, amin gondolkodtam! Jövőre suli, délutáni alvás kimarad, tanulás, stb., tehát vissza kéne állni a nyolc órára. Viszont ismeri az órát, félek, hogy összeköti a sulikezdéssel, hogy na, amiatt kell korábban feküdnöm, oviba még jó volt a fél 9. És esetleg ezáltal rossz szájízzel indul neki. Vagy ez buta gondolat?

    előzmény:
    kiarrra (19)
    2014-10-22  10:07
  5. 2014. október 22. 10:0922.

    Te gyerekednél lehet olyan időpontot találni, amikor hamar elalszik?


    Csak azért kérdezem, mert enyémeknél pl. nem. Ha 8-kor fektetek, akkor fél 9-9-ig vannak ébren (kislámpánál könyvet nézegetnek, rajzolgatnak, kicsi a lepedőn kisautókat, dínókat tologat.) Ha 9-kor teszem le őket, akkor 9-kor kezdődik ez a rész. Engedem, mert azt látom, hogy így tudnak elnyugodni. Hiába oltatok lámpát, akár 10-kor is, ez a fél órás ébrenlét akkor is megvan. Hétköznap reggel mindenkit ébreszteni kell, szóval nem pihenik így sem szét magukat.


    A bioritmusuknak az felelne meg, nyáron látom, ha fél 10 körül feküdnének és 8 körül kelnének. Ez hosszútávon nekik is kényelmes. De nem vihetem őket fél 10-re iskolába. :-)

    előzmény:
    kiarrra (17)
    2014-10-22  10:04
  6. 2014. október 22. 10:0821.

    És mi lenne, ha a saját ágyukban hallgatnák a mesét? akkor nem kellene még egyszer felkelni és visszamenni, hanem ahogy elpillednek a mese közben, el is alhatnak.

    előzmény:
    ujraitt (11)
    2014-10-22  09:42
  7. 2014. október 22. 10:0820.

    Ezt én találtam ki, hogy később feküdjenek, de a férjem szerint akkor is kijárkálnának, csak még tovább tartana.


    Már próbáltuk azt is, hogy beülünk közéjük, de ugyanaz a helyzet. Pisilni kell, víz kell, stb. Önállóan intézik szerencsére!

    előzmény:
    kiarrra (17)
    2014-10-22  10:04
  8. 2014. október 22. 10:0719.

    Hát akkor nem tudom. Az enyém soha nem mászkált ki. Én pont azért toltam el az alvás idejét először fél kilencre, majd kilencre, mert már nem tudott 8-kor elaludni. De most, hogy suli van, jobban elfárad, és megint állunk vissza a fél kilencre, lehet, hogy majd a nyolcra is. De én ebben igyekszem az ő igényeit figyelembe venni. Persze a természetes igényeit, nem azt, hogy éjfélig játszani akar

    előzmény:
    évi* (15)
    2014-10-22  09:53
  9. 2014. október 22. 10:0518.

    Köszönöm! Nagyon vártuk!!!!


    Sok jó gondolatot találtam az írásodban. A férjem is ezt mondta, mi van, ha ezentúl fél 9-től járkálnak. 


    A fürdés: 2 nagy a nagy kádban, kicsi a mosógép tetején (persze babakádban :-), mi ketten közöttük. Fél 7-kor kezdünk, 7-re mindenki pizsiben ül az asztalnál (ill. pihenőszékben :-) Szerintem ez így jó, működik is. Vacsira egytálételt főzök, az beszélgetősen is elfogy fél óra alatt.


    Hát én csoda okos vagyok, mert tényleg önálló pakolást kértem! Hogy ez miért is nem jutott eszembe? Majd felajánlom, hogy aki azonnal pakol, amikor szólok, annak segítünk.


    Most ott tartunk, hogy 2 hetente hétfőn maradnának itthon, ha beválik. A többi napon a nagyobbnak olyan foglalkozások vannak, amiről nem akar sehogy sem lemaradni.

    előzmény:
    évi* (15)
    2014-10-22  09:53
  10. 2014. október 22. 10:0417.

    Én azért tartom feleslegesnek az ilyen korai fektetést, mert írtad, hogy nem alszanak el hamar, kimászkálnak. Ha el is aludnának 8 körül, akkor tényleg szükségét látnám, de így nem. Ráadásul elég unalmas is lehet nekik fél-egy órát ébren feküdni az ágyban.

    előzmény:
    ujraitt (13)
    2014-10-22  09:48
  11. 2014. október 22. 09:5616.

    Ahogy a hozzászólásaidból kitűnik, BIZTOS vagyok benne, hogy Te megadod nekik a megfelelő törődést, az pedig hogy mindig kevésnek érzed, természetes. :-)


    Otthon voltam velük kerek 3 hónapot nyáron. Na az volt a "pont-jó" állapot. Ahhoz képest mindenképp kevés az együtt töltött idő, amikor egész nap szétszórva vagyunk.

    előzmény:
    ujraitt (12)
    2014-10-22  09:44
  12. 2014. október 22. 09:5315.

    Gratulálok a 3. kicsihez! :-)


    Szerintem még szoknotok kell az új helyzetet. Az egész családnak, ez eltart még egy darabig, kitartás!


    Nekem is 3 gyerekem van: 4,6,8 évesek. Nekem annyiból volt könnyebb, hogy 2 itthon volt, 1 ovis, de mivel sétányira volt az ova, mindenre nagyon ráértünk - na ez itt most rajtad nem segít.


    Én nem tolnám ki a fektetés idejét 8 utánra, ha 6-kor kelni kell. Ha fél 9-kor, vagy 9-kor fektetsz, akkor akkor kezdik el a kijárkálást. Legalábbis enyémeknek kell egy idő, mire elnyugszanak. Olyan nincs, hogy bedőlnek az ágyba és alszanak - legalábbis éjfél előtt semmiképp nem lenne.


    Hazaérés rész tökéletes, szerintem mindenkinek jó, ahogy írod. :-) (Azon nincs mit keseregni, hogy nem érnek haza előbb, ha azt mondod, hogy nincs más választás.)


    Fürdés mennyi idő? Mi azon faragtunk nagyon sokat. Hétköznap csak gyors zuhany van, fejenként 5-10 perc, sokszor még együtt is mennek, hogy több idő maradjon játszani. Kádban fürdés hétvégén, és akkor nincs korán fektetés.


    Pakoláson azzal lehet sokat faragni, ha nem várod el, hogy önállóan oldják meg, hanem besegítesz. Majd hétvégén pakolásszanak egyedül. :-)


    Én is folyamatos időhiányban vagyok, alig várom az őszi szünetet, hogy másfél hétig együtt legyünk.


    Le kell velük ülni megbeszélni, hogy ha ők is igénylik a több időt, akkor válasszatok heti 1 napot, amikor nem mennek oviba.


     

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58
  13. 2014. október 22. 09:5114.

    A legnagyobb elmúlt 6 éves, neki kötelező. A középső pedig a bátyjával megy, és az apukájával, a pici velem marad itthon. Már egy éve várja, hogy ő is mehessen végre, mert ő már nagyfiú. 


    Én is kevésnek érzem ezt az időt. :(

    előzmény:
    Anda39 (10)
    2014-10-22  09:40
  14. 2014. október 22. 09:4813.

    Nyáron fél 9-9-kor feküdtek, és reggel kb. 8-ig aludtak. Plusz délután is, de akkor ugye sokat voltunk levegőn, vízben. De most muszáj 6-kor kelni.


    A reggelek amúgy jónak tűnnek egyelőre, tudják a rendet, készülnek, együtt reggelizünk. Inkább az este tűnik olyannak, hogy én már nem is résztvevő vagyok, hanem valami vezénylő őrmester. :-) És ez nem tetszik.

    előzmény:
    kiarrra (8)
    2014-10-22  09:32
  15. 2014. október 22. 09:4412.

    A 3 gyerek amúgy ,,úgy lett", hogy beleszerettünk a gyerekezésbe. 2-t szerettünk volna esküvő előtt, de vágyni kezdtünk a 3.-ra a 2. születése után. Csak szeretném, ha nem csak ,,darabra" lennének, hanem meg tudnánk nekik adni azt a törődést, amit igényelnek. Ezért kérdezősködök most itt is. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (7)
    2014-10-22  09:31
  16. 2014. október 22. 09:4211.

    Úgy lenne akkor nálunk is, hogy nyolckor mese. Az a mi hálónkban szokott lenni a nagyágyon. Csak maga a lámpaoltás lenne fél -9 kor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (7)
    2014-10-22  09:31
  17. 2014. október 22. 09:4010.

    Négy gyerekünk van, úgyhogy nagyjából tudom, miről beszélsz...  Illtve mégsem. Mert én hasonlót nem tapasztaltam. Először is nem jártak oviba a nagyobbak, csak mikor már muszáj volt (akkor még csak a nagycsoport volt kötelező). Na ez persze nem mindegyik gyerekemre igaz, csak az utolsó kettőre, de pont azért, mert így volt kényelmes. Pici gyerekkel az alig nagyobbat oviba cipelni, kész tortúra, főleg, hogy nálunk még a babakocsit sem lehetett az épületbe bevinni...


    Szóval én azt mondom, úgy sokkal könnyebb.  Nálatok is talán azért érzik kevésnek a veletek töltött időt, mert tényleg kevés. Este 5 után látnak csak benneteket, nem csoda!


    Nem fárasztó ám együtt lenni egész nap a több gyerekkel, legalábbis nekem nem volt az. Pedig a párom sokszor jött haza késő este, rá nem számíthattam még a fürdetéskor sem. Viszont a gyerekek szempontját kell nézni (én legalábbis mindig őket helyezem előtérbe), azt, hogy nekik mi a legjobb. 


     

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58
  18. 2014. október 22. 09:359.

    Sajnos másképp nem tudtuk megoldani. Nagyon kellett neki az évismétlés suli előtt, és ahova járt, ott egyedül ő ismételt volna, betették volna az induló kiscsoportosok közé egy szem nagyként . Itt viszont évismétlő nagycsoportosokkal van.


    Mivel itthon vagyok a picivel, ha munkaügy szól közbe a férjemnél, egyszerűen itthon maradnak. Ajánlottam is a nagyoknak, hogy péntekenként ne menjenek, de minden nap van valami, ami miatt be akarnak menni. :-)

    előzmény:
    asztanaviszta (4)
    2014-10-22  09:00
  19. 2014. október 22. 09:328.

    Szerintem felesleges 8-kor fektetni őket, ha csak 9, fél 10-kor alszanak el. Ezek szerint nincs szükségük annyi alvásra, amennyit te szeretnél nekik. Vagy éppen nem akkor van szükségük rá.

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58
  20. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 22. 09:317.

    Először is: részvétem. 3 gyerek..bátor emberek vagytok.


    Szerintem a fél9-es fekvés teljesen oké. Nekem még nincs 3 éves a fiam, de nálunk a fél 9 van belőve alvásnak. És nincs is mászkálás onnantól, ha elaludt. Mi mondjuk sokat csavargunk délután, ezért érünk haza 5-6 körül, de sokat beszélgetünk, van időnk egymásra. A nyugi-tájm kb 8 óra előtt kezdődik, akkor besötétítünk, halvány lámpát kapcsolunk és lehet mesét nézni kb fél órát. (vacsi vagy közben vagy előtte, ez attól függ hogy éhezik meg a gyerek)

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58
  21. 2014. október 22. 09:236.

    Igaz, hogy nálunk a két nagy közös szobában van, de azt hiszem, ezt be tudnánk vezetni mi is. A legnagyobb bemehetne olvasni a mi hálónkba, addig a kicsivel lennénk, majd fordítva. Köszönöm!

    előzmény:
    Ha-hópihe (3)
    2014-10-22  08:47
  22. 2014. október 22. 09:185.

    Sajnos ez az a rész, amin semmiképp sem tudunk változtatni. 

    előzmény:
    mesekeksz (2)
    2014-10-22  08:22
  23. 2014. október 22. 09:004.

    Miért kell a nagyobbaknak messzire járni óvodába?


    Ha valami miatt a férjed nem tudja hozni-vinni őket, hogyan oldod meg?


    Hogy kérdésedre is válszoljak: nem fektetném később a gyerekeket, mert nekik még bőven kell ennyi alvás (pihenés).


    Nagy valószínűséggel akkor a reggelek kaotikusabbak lennének.

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58
  24. 2014. október 22. 08:473.

    Szia!


    Leírom, hogy nálunk hogy volt kb. 8-9 éve, amikor a "nagyok" még csak "kicsik" voltak (az igaz, hogy általános iskolások azért már). Szóval ők 3/4 9-kor feküdtek, viszont csak 7 előtt 10 perccel kellett kelniük, szóval így eredetileg egy picit hosszabb idejük volt, mint nálatok. De nálunk volt egy "fektetési procedúra". Természetesen közös vacsora, együtt beszélgetés meg ilyesmi, és amikor eljött a lefekvés ideje, akkor minden gyerek bement a saját szobájába (nálunk eleve hárman vannak). Mi pedig a férjemmel bementünk először az egyik, majd a másik végül a harmadik szobájába (reggel ugyanilyen sorrendben ment az ébresztés is, hogy az tudjon a legtovább aludni, akitől a legkésőbb búcsúztunk el :-DDDD ) és mindenkire szántunk 10-15 percet, ami csak az övé volt. Nem csivegett bele semelyik tesó, elmondhatta a napi történeteit, álmait, vágyait. A legvégén mindig megkérdeztük, hogy "És neked mi volt ma a legjobb, ami történt veled?" Ezt megbeszéltük, majd jó éjszakát és jött a következő gyerek. 8-kor kezdtük és 3/4 9-kor - persze időnként adódtak itt-ott csúszások - végeztünk a gyerekekkel és utána jöttünk mi. Ezt akkor is sikerült tartanunk, amikor megszületett a végén a csöppecskénk. Ha ő aludt, akkor bébiőrrel vonultunk szobáról szobára, ha meg ébren volt, akkor vittük kézben és befektettük valamelyik nagytesó mellé az ágyba. 


     

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58
  25. 2014. október 22. 08:222.

    szia


    én biztosan nem tenném le őket később, kicsik még, nyolckor ágyban a helyük, főleg hogy korán is kelnek.


    És magatokra is kell egy kis idő.


    Valaki nem tudja őket hazahordani kora du- esetleg ebéd után? Ha ebben lehetne segítséged, többet lehetnének otthon Veled.

    előzmény:
    ujraitt (1)
    2014-10-22  07:58

Címlap

top