Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megerőszakolt lány

Büdösbogár
Létrehozva: 2014. november 26. 20:52

A napokban megerőszakoltak egy lányt a nyílt utcán, egy lakótelepi lépcsőház előtt, "emberi időben", este 6-7 óra között.


Többszörösen nem hagy nyugodni ez a történet. Én is, a családtagjaim is, mindannyian lehettünk volna az áldozat helyében.


A lány segítségért kiabált és számomra itt jön a döbbenet, - egyrészt egy lakótelepi ház ablakai alatt zajlott az eset, tehát nyilván nem csak a később nyilatkozó hallotta, hanem többen is,- mégsem reagált senki. Másrészt, aki hallotta a lány segélykiáltásait, akik kinyitották az ablakot azt nyilatkozták, hogy nem láttak semmit, sötét volt, különben is azt hitték megint hajléktalanok verekszenek. És ??? Ha hajléktalan nő kiáltozik segítségért, az nem ember, azt megölhetik, megerőszakolhatják ? Simán visszazárták az ablakot és visszaültek a tv elé abban a hitükben, hogy hajléktalan a nő, akit ütnek, tehát nem számít ? Hogy tudtak nyugodtan ülni a szobában úgy, hogy valaki , nem tudni kicsoda közben a közelben segítségért kiabált ? Én azt értem, hogy senki nem fog egyedül kimenni megnézni, de vannak szomszédok, lehet kérni segítséget, nem éjszaka volt, amikor vonakodik az ember ilyesmivel becsengetni a másikhoz.  Azt is értem, hogy rengeteg a probléma a hajléktalanokkal, de ezt a fajta közönyt egyszerűen nem tudom helyére tenni. 3 hónappal korábban, ugyan más körülmények között, de szintén megtámadtak egy nőt, akit védekezés közben nyakon és tüdőn szúrt az elkövető, épphogy túlélte. Ha ezt a lányt is megszurkálták volna, akkor az ablakuk alatt hűlt volna ki reggelre ? Elkeserítő ez az össznépi közöny ! Lesz még itt normális világ ? 


Egyébként érdemes megnézni a cikk melletti fotókat, hogy mennyire az ablakok alatt történt az erőszak, mégis inkább mindenki "süket" volt.


http://www.boon.hu/a-varost-felkavaro-eroszak-megbecstel enitettek-kiraboltak-a-fiatal-lanyt/2705753

  1. 2014. november 27. 15:1651.

    Külföldön élő(!!) romániai magyar,aki  itt azt állítja,hogy ő 'csaucsau' idejében is megmaradt magyarnak,meg az anyaországban már nem is tudnak magyarul. Azta'! Meg a 'magyaroknak' sikk "nyugatot majmolni"...


    Hát ez igazán édes! Ehhez már hatalmas arc kell! És akkor nagyon finoman fogalmaztam.


    Ja,és elárulok egy titkot! Aki akar,elmehet innen,mert van rá lehetőségünk. És élünk is vele! Igaz,mi innen nem baksisért megyünk olyan aljamunkát végezni,amit már csak ukrán vagy eredetileg román állampolgárok vállalnak.


     

    előzmény:
    zoncsi2 (49)
    2014-11-27  14:50
  2. 2014. november 27. 15:1150.

    Elég szomorú és tökéletes példa..hogy egy video alapján ítéltek meg egy egész országot amelyik eltart kb 20 millio illegális emigránst úgy hogy miközben az egész világ utálja őket, mégis térden is csúszva jönne (és jön is) ide élni. Mikor baj van bárhol a világon..mindenki amerikától várja el a segítséget. Én mint itt élő magyar, biza szeretném ha ez az ország IS csak magával törődne és haza p..csázná a sok illegálisan itt élőket és akkor sokkal több ideje és pénze lenne arra hogy az a video ami alapján ítéltek..többet ne forduljon elő


     


    Ja és a pontosság kedvéért..kórházban történt, nem orvosi rendelőben. Kórházban ahol kb 50 illegális nem fizető beteget kell ellátni, mielött hozzájutnak a fizető betegekhez. ..


     


    Otthon miért panaszkodtok állandóan arra hogy az a pár ezer "kissebbség" többet és hamarabb kap mindent mint az otthon élő MAGYAROK???..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (45)
    2014-11-27  13:52
  3. 2014. november 27. 14:5049.

    Amit te itt leírtál...az igen régen volt. Még a híres Maffia idejében...DE..itt már akkor sem az áldozatot hibáztatták és hurcoltatták, az elkövetőt már akkor is megbüntették. 


    Tudod amikor az otthoni..MAGYAROK (akik már nem is beszélnek magyarul, mert az már ciki..mindezt úgy hogy veri a mellét hogy ő biza magyar és otthon él, és gürcöl mert ő MAGYAR..Holott lehetőséget kapván igen gyorsan lelépne otthonrol)....osszák az észt hogy milyen az élet Amerikában, és ugye ők tudják a tuttit mert urambocsáss azt látják otthon a tévében. Gyere ide, tapasztald meg  úgy mint ahogy mi is meg tapasztaltuk az otthoni életet. Én per hecc Kolozsvári magyar vagyok, és a román kommunizmus alatt is megmaradtam magyarnak...


     


    Ha nem az volt a szokás Európában..akkor mi a fészkes francnak vettétek fel szokásként?...ja...mert nyugatot majmolni..divat.

    előzmény:
    Lédienn (44)
    2014-11-27  13:43
  4. 2014. november 27. 14:1948.

    Na, azert az ilyen es ehhez hasonlo esetekkel nem dicskednel a kulfoldieknek, hogy bezzeg a magyarok, ti meg hulyek.


    A negernegyedekrol mindenki tudja, hogy ott feketek laknak. Fehereknek nincs ott semmi maszkalnivalojuk. Vannak persze egeszen biztonsagos feketek lakta teruletek is. En is dolgoztam Ilyen kertvarosban. Kedvesek voltak az emberek.

    előzmény:
    felicienne (21)
    2014-11-26  22:47
  5. 2014. november 27. 14:0847.

    Beszari emberek es a kozony.. jo kis lakokozosseg lehet itt..


    Viszont ez sem semmi: "Miután a kórházban ellátták a lányt – aki a támadás során zúzódásos, horzsolásos sérüléseket szenvedett – a rendőrség faggatta hajnalig, majd másnap délelőtt újra, órákon át."(Mondjuk borsonline biztos nem a legmegbizhatobb forras..)


    A rendorseg meg nyomja az aldozathibaztatos kampanyt.


    kivancsi vagyok legkozelebb tenne-e feljelentest...


     


     


     


     

    előzmény:
    Büdösbogár (1)
    2014-11-26  20:52
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 27. 14:0746.

    Ja, igen.


    És nem csak úgy heverészett ott a rosszullétében, hanem meg is halt.


    Ugye hogy ugye.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (45)
    2014-11-27  13:52
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 27. 13:5245.

    Az mi, amikor a néger nő lefordul a székéről az orvosi rendelőben, ahol biztonsági ember is és személyzet is van, és órákig ott fekszik, rá sem bagóznak.


    A videófelvétel bejárta egész Európát, millióan láttuk.


    Mindez Ámerikában.Ja, az nem érdekes úgy látszik.

    előzmény:
    Sissi52 (27)
    2014-11-26  23:56
  8. 2014. november 27. 13:4344.

    Idevezet, ha a kormany nyomasara, hatasara az aldozatot lehet hibaztatni a bunelkoveto helyett. Oriasi szegyen. Allitsak le a stadionokat es vezenyeljenek ki igaz rendoroket, nem anyamasszony katonait, akik az utcara sem mernek kimenni. Amelyik nem mer, azt azonnali hatallyal elbocsajtani. Fegyvert nekik meg farkaskutyakat. El lehetne fogni ezt az urget is farkaskutyaval a lanyon levo szag alapjan, csak akarni kellene. Nem szegeny aldozatot fogvatartani. En be sem mentem volna rendorsegre masnap, hiszen nincs letartoztatva. Aznap meg mentem volna haza. Pobaljanak megakadalyozni, megis milyen alapon a szemelyes szabadsagomban?

    idézet:
    Sissi52 (28)
    2014-11-27 00:02:49

    Te mióta nem élsz Magyarorszagon? Fogalmad nincs mi van itthon!


    Fogalmad nincs arról,hogy itthon előbb büntetik,alázzák meg emberi mivoltában is egy büncselekmény áldozatát,a szemtanut is,mint a bűnelkövetőt! Aki aztán röhögve megy és bűnözik tovább.


    Mit gondolsz,melyik az a társadalmi réteg,amelyik önként és dalolva jelentkezik rendfenntartónak? Mit gondolsz,honnan,melyik társadalmi rétegből válogatják ki szándékosan őket? Néhány év alatt aztán akár diplomást is csinálnak belőlük. 


    Hogy is mondta a hîres amerikai bokszoló? 


    "Az embert ki lehet emelni a gettóból,de a gettót az emberből soha"!


    A tisztességes emberek pedig félnek még telefonálni is,ha bűncselekményt látnak. Ez van,sajnos!


    Amúgy ez éppen a tengeren túl szokás,onnan vettük át ezt a mentalitást. Ott már évtizedekkel  ezelőtt is félrenéztek az emberek,behúzták a függönyöket,feltekerték a kocsi ablakát,gázt adtak és elhúztak onnan,ahol bűncselekmény történt és vérbe fagyva segítségért kiáltott az áldozat. Senki nem segített,senki nem látott semmit.


    Emlékszem,mi itt Európában hogy megszóltuk ezt a mentalitást,mert régebben itt nem ez volt a szokás.


    De ez itt már tiszta Amerika! Hajrá,ezt akartuk,vagy nem!?


    Külföldön élő magyarok mindig tudják a tuti-t,onnan ide. Akkor miért nem tudták,amikor itthon éltek? Mert ha tudták volna,akkor nem kellett volna elmenni és magyarságukat letagadva,de génjeikben is letagadhatatlanul MAGYARKÉNT(!!) onnan ide kaján vigyorral leosztani a  "magyarokat"!

    előzmény:
    Sissi52 (28)
    2014-11-27  00:02
  9. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 27. 12:3643.

    Az eszem megáll.


    Mi a fene vezethet idáig? A fogyasztói társadalom korcsai ezek.

    előzmény:
    Lillaréka (30)
    2014-11-27  06:23
  10. 2014. november 27. 11:4042.

    Azért ez nagyon durva...


    Az eredeti szöveghez annyit, hogy falun sokkal jobb ám a helyzet, ott nem fordul elő, hogy ha valaki bajban van, magára hagyják. (legalábbis itt, ahol én élek, nem, tudnék sorolni rá példákat)


    Városban már más a helyzet, az emberek elzárkóznak, nem ismerik egymást, talán emiatt kerülnek bármiféle kapcsolatot, vagy azt gondolják, valaki már biztosan hívott segítséget...


    Sajnos azt kell mondjam (a gyerekeimet erre tanítom), hogy az ember idegen helyen leginkább magára számíthat, arra nem, hogy mondjuk a villamoson megvédik az utasok, ha molesztálják. Bár ők még hisznek a jószándékú emberekben, mert nem tapasztaltak mást.

    előzmény:
    allat (41)
    2014-11-27  11:18
  11. 2014. november 27. 11:1841.

    "Vannak országok, pld. német, ahol ha valaki elmulasztja a segítség nyújtást, büntetik"


    Tudod nálunk meg azt büntetik aki segít.


    Pasi verte a nejét az utcán. Odamentem rászóltam. Nekem jött.


    Szabálysértésben tárgyalták, mindketten fizettünk. Én a többet!


    Egy egész havi béremet. Tőlem azóta bárki-bárkit. Kezemben stopper és két tanú, hogy akkor én még a közelben sem voltam.

    előzmény:
    Zsánna (29)
    2014-11-27  01:15
  12. 2014. november 27. 09:4440.

    Ami még ilyenkor eszembe jut...vajon mindenki ennyire beleszarós lenne akkor is, ha mindez a saját testvérével/anyjával/bármilyen szerettével történne, és senki se segítene, vagy akkor már a fültanúknak a k. anyját?

    előzmény:
    lady1986 (39)
    2014-11-27  09:26
  13. 2014. november 27. 09:2639.

    Fültanúként miért hívnák be? Azért mert jelentette, hogy valaki kiabál az ablaka alatt? Sok mindenért kiabálhat...kilopták a kezéből a táskáját, ellopták a biciklijét, megtámadta egy kutya, épp valaki ütlegeli stb... rajtad ezt úgy, hogy annyit jelentesz le telefonon, hogy valaki segítségért kiabál az ablakod alatt nem kérhetik számon, mint tanú, hogy miért is sikoltozott az illető. Egy háztömbben meg nem egy ember van, ennyi erővel mindenkit beránthatnának, aki otthon tartózkodott és hallhatott valami furát... nem fogják rácetlizni a telefonálóra, hogy a kb 10 emberből pont ő volt, aki tárcsázott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (37)
    2014-11-27  09:18
  14. 2014. november 27. 09:2038.

    Mondok neked erre egy egyszerűt... falusi bál, ahol előkerült a bicska némi verekedéssel körítve... az ott lévő kb 60 emberből egy valaki kihívta a rendőröket. Tuti, hogy nem adták ki a befogottaknak a telefonáló adatait, ugyanis akkor a betelefonáló már nem élne a balhézók családi körét ismerve. Márpedig él és virul. Annyi volt tiszta a befogottaknak, hogy egyvalaki a kb 60 emberből felnyomta, slussz, passz.

    előzmény:
    lady1986 (36)
    2014-11-27  09:11
  15. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. november 27. 09:1837.

    Miért lenne alma meg körte? Honnan tudod, hogy ha beidéznek valakit, akkor az idézésbe nem teszik bele a tanú(k) nevét is, azzal, hogy ők is jelenjenek meg?

    előzmény:
    lady1986 (36)
    2014-11-27  09:11
  16. 2014. november 27. 09:1136.

    Gondolom annak az adatai voltak benne, akinek ellopták a kocsiját, az, hogy a sértett fél adatai benne vannak, az természetes. Alma meg a körte esete. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (35)
    2014-11-27  09:08
  17. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. november 27. 09:0835.

    Ismerős kocsiját ellopták, a jegyzőkönyvben, amit a gyanúsított is megkapott,  ott volt a teljes neve, címe, a többi sértettével együtt.


     

    előzmény:
    lady1986 (34)
    2014-11-27  09:03
  18. 2014. november 27. 09:0334.

    Ha nem mer kimenni, ne menjen. Emelje fel a telefonkagylót és hívja ki a rendőröket, aki ilyet hall. Az elkövetőnek nincs azért talán röntgetn szeme, hogy tudja, hogy Gipsz Géza volt a Nevenincs u. 5-ből, aki kihívta rá a rendőröket. Arra, hogy még telefonon keresztül se kért egyik fültanú se segítséget a rendőröktől, na arra nincs mentség. Az szimplán a most dívó carok a másik ember fejére hozzáállás.

    előzmény:
    antironia (33)
    2014-11-27  08:27
  19. 2014. november 27. 08:2733.

    Pl. Ráckeve pokolhegyi része....


     


    De tudnék még többet is sorolni.

    előzmény:
    Büdösbogár (25)
    2014-11-26  23:11
  20. 2014. november 27. 06:4332.

    Egy valamire kiváncsi vagyok.. a belinkelt cikkel kapcsolatban!


    nagyon kiváncsi


     


    az általában áldozathibáztatók- a  közömbösségüket félelemmel magyarázók... mégis milyen magyarázatot találnak erre az esetre??


    mégis itt mi volt amit nem láttak, milyen oka van annak, hogy átlépték a srácot?  mivel lehet megmagyarázni annak az idiótán a viselkedését, akik a rendőri jelenlét és a mentők  ottléte ellenére is mindenáron be akart menni a boltba mert 5%al olcsóbb a pelenka?


     

    előzmény:
    Lillaréka (30)
    2014-11-27  06:23
  21. 2014. november 27. 06:2531.

    Ne menjen ki... bakker-- és azt a nyomorult telefont is nehéz felemelni, és kihivni a rendőrséget??


     


    Hol van "Vis Major"?? és miért irt erről  egyik könyvében Fable??


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (5)
    2014-11-26  21:19
  22. 2014. november 27. 06:2330.
  23. 2014. november 27. 01:1529.

    Hatalmas szégyen, minősíthetetlen a tény, hogy ilyen megtörténhetett!


    Vannak országok, pld. német, ahol ha valaki elmulasztja a segítség nyújtást, büntetik.


    Törvényi kötelezettség nélkül is elemi emberi késztetés kellene, hogy legyen!


    Gyakorlat, saját szememmel láttam, hogy amikor inzultáltak valaki pusztán szöveggel, az egész metró kocsi utasa felállt, és szorosan körbevette a nőt és az inzultálót. Nem szólt senki semmit, de egy emberként ott álltak, és a férfi a következő állomáson szinte kimenekült a kocsiból. Ezek az emberek általában gyávák, ha határozott, és túlerő van velük szemben.


    Rosszullét miatt is kiabálhatott volna valaki, és akkor reggelre megtalálják holtan, ha komolyabb a baja, mert senki nem reagál? Ezek szerint lassan még az állatokban is több már az empátia a fajtárs iránt, mint a homo sapiensben?!


    Olyan az életünk, amilyenné mi magunk alakítjuk. Közösen!


    Egymás iránti felelősség alapigény kellene, hogy legyen.


    Biztató, hogy a fiatal generáció már több alkalommal is megmutatta, hogy nem nézi közömbösen, ha valami jogtalanság történik. Van tehát remény!


    A többi honpolgár is követhetné őket! Nem csak mások, hanem saját maguk érdekében is!

    előzmény:
    Büdösbogár (1)
    2014-11-26  20:52
  24. 2014. november 27. 00:0228.

    Idevezet, ha a kormany nyomasara, hatasara az aldozatot lehet hibaztatni a bunelkoveto helyett. Oriasi szegyen. Allitsak le a stadionokat es vezenyeljenek ki igaz rendoroket, nem anyamasszony katonait, akik az utcara sem mernek kimenni. Amelyik nem mer, azt azonnali hatallyal elbocsajtani. Fegyvert nekik meg farkaskutyakat. El lehetne fogni ezt az urget is farkaskutyaval a lanyon levo szag alapjan, csak akarni kellene. Nem szegeny aldozatot fogvatartani. En be sem mentem volna rendorsegre masnap, hiszen nincs letartoztatva. Aznap meg mentem volna haza. Pobaljanak megakadalyozni, megis milyen alapon a szemelyes szabadsagomban?

    előzmény:
    Büdösbogár (1)
    2014-11-26  20:52
  25. 2014. november 26. 23:5627.

    Ez szegyen, hogy senki sem nezett meg ki sem. Az is szegyen, hogy idaig fajultak a dolgok.


    Na ezt tessenek magyarok buszken vilagga kurtolni, meg azt is, hogy a kormany jovahagyasaval tortennek ilyen dolgok. Es ez meg csak a kezdet!


    Aki ismeri a lamyt, az mondja meg neki, hogy jelentse fel a rendorseget! Milyen jogon tartottak ot fogva hajnalig es meg masnap is faggattak? Hogy 2 vagy 3 ezer forintot loptak tole, ez a nagy ugy az egeszben, es o a hibas, mert nem emlekszik pontosan? En se tudom, vasarlas utan mennyi maradt meg a penztarcamban. A penztarnal nem erek ra szamolgatni, kint az utcan meg nem veszem elo  penztarcamat, hogy a nyilvanosban kotorasszak benne. Jelentse fel a rendorseget, es ha nem lesz megoldas, forduljon az emberi jogok birosagahoz. Egyszer el kell ezt kezdeni. Egeszen nyugodtan megkerdezhettek meg masnap is a reszletek felol, ami segithet, de nem ot faggatni, nem ertem, milyen alapon. Plane ha a rendorseg nem hivatott neki pszichologust, orvost, a csaladjat, nem biztositott neki nyugalmat, boven megutheti a bokajat.

    előzmény:
    Büdösbogár (1)
    2014-11-26  20:52

Címlap

top