Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ilyen ágy jut a beteg gyerek mellett virrasztó anyukáknak a kórházban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 27. 15:31
Persze már ha jut neki ágy. Mert olyan is van, ahol nem jut. Megdöbbentő fotók anyukáktól a magyar kórházakból...

Nők Lapja Café: Ilyen ágy jut a beteg gyerek mellett virrasztó anyukáknak a kórházban - megdöbbentő fotó
  1. 2014. november 28. 13:0426.

    Nem megy ennyi,  a 22. sz.-ban leírtam, hogy miért.


    De, ha ennyi is menne, akkor is tudomásul kell venni, hogy a kórházak a betegek gyógyítását kell, hogy elősegítsék.


    a kórházi ágyak, a betegekért vannak, nem a hozzátartozókért.


    Ha minden szobában, minden gyerek mellett ott aludhatna valaki, akkor a férőhelyek felét meg kellene szüntetni, és helyettük a szülői ágyakat elhelyezni.

    előzmény:
    Amarynda (24)
    2014-11-28  12:56
  2. 2014. november 28. 13:0425.

    Lehet,hogy regen nem lehetett,most viszont egyes korhazakban annyira keves nover jut a beteg gyerekekre ( is ),hogy a normalis es nem okoskodo szuloknek orulnek is. Kepzelj el egy nonstop hanyo-foso gyereket akit fel orankent mosdatni-oltoztetni-esetleg pelenkazni kell. Es ez csak egy gyerek az osztalyon. Hol van erre kapacitas? Sehol... Abba meg belemenni se erdemes,hogy ahol esetleg van is kapacitas ra ott meg esetleg belecaros noverek is akadhatnak,akik vigan pacoljak a gyereket az urulekben. Mikor a lanyom korhazban volt asztmaroham+tudogyulladassal a szomszed korteremben fekvo gyerekhez jott be az anyja ( valamiert gondolom nem tudott ejszakara bennmaradni ),a pelenkas gyereket full cserepes,kiszaradt szajjal illetve a sajat vizeleteben-urulekeben sirdogalva talalta. Szerinted ez normalis? Hogy senki be nem nezett hozza ejszaka? Ahogy egy meg racsos agyas gyereknek is felvaltva vittunk be inni bennlevo szulok,kulonben reggelig nem kapott volna holt lazasan? Tudod az a vicc ha becuccolok a gyerekem melle a korhazba,etetem-itatom-mosdatom-oltoztetem-pelenkazom azzal nem "csak" a gyerekemnek teszek vele jot,de a nover vallarol is leveszem a munkaja piszkosabbik reszet. Es akkor ez csak a fizikai szukseglet resze,a lelkirol nem beszeltem. ( Meg a meg anyatejes babakrol sem. )


    Mindenesetre az oke hogy nincs penz kulon szuloi agyakra..de van ahova a camping agy bevitelet is megtiltjak ami full ertelmetlen tilalom. Masik:ha van adott korteremben agy szabadon akkor nyugodtan kiadhatnak szuloknek amig nem kellenek ( korhaznak is nemi plusz bevetel lenne ). 

    előzmény:
    Amarynda (20)
    2014-11-28  11:33
  3. 2014. november 28. 12:5624.

    Lehet hogy a te reszedrol ennyi megy a kasszaba de sajnos nagyon sok ember reszerol meg semennyi se megy. ezert aztan gondolom nem lehet kulonbseget tenni hogy ki mennyit fizetett bele. sajnos a tealtalad befizetett osszeg szetosztodik azokra is akik semmit nem fizettek.


    de ez mar politikai tema nem ide tartozik.


     


    ez az egesz olyan mint amikor azt mondjak ebben az orszagban 40 ezer dollar az eves atlagjovedelem. ebbe beletartozik a pszichiater aki felmillio dollart siman megkeres egy ev alatt es a kocsibegyujto a szupermarketnal aki evente 10 ezer dollart keres.


    igy van ez nalatok az eu. temaban amirol szo volt.


    viszont akik jol keresnek (ahogy te is) mostanra legalabb van lehetosegetek arra hogy jo korhazban megfizessetek az ellatast.es gondolom ott van agy a szulo reszere is.

    előzmény:
    Eperke2222 (21)
    2014-11-28  12:23
  4. 2014. november 28. 12:3823.

    A gyerek után járó táppénz folyósításának meghatározott feltételei vannak.


    Az általad kifogásoltakat módosították, ma már a kórházban lévő gyerek után is igénybe lehet venni a gyermekápolási táppénzt.

    előzmény:
    Eperke2222 (21)
    2014-11-28  12:23
  5. 2014. november 28. 12:3622.

    A bruttó fizetésed után 4 % az az összeg, ami fixen az eü. kasszába kerül, mint természetbeni járulék.


    A munkáltató által fizetendő 27 %-os szolidarítási adót az eü. kassza, a nyugdíjkassza és ki tudja még mi között a pillanatnyi érdekek alapján osztják szét.


    Az ezelőtt lévő társadalombiztosítási járuléknak meghatározott része ment a nyugdíjalapba a másik rész pedig az eü.-be

    előzmény:
    Eperke2222 (21)
    2014-11-28  12:23
  6. 2014. november 28. 12:2321.

    Tényleg felháborító a hozzáállásom, hogy amennyiben havonta kb 100e Ft jut a tb-kasszába részemről, akkor a koszlott karosszéken kívül más is jusson. Azért, mert régen nem engedték be a szülőket a kórházba, az nem azt jelenti, hogy most ha beengednek, na akkor legalább befoghatjuk a pofánkat, hej de jó dolgunk lett! Amúgy tényleg jó, hogy a gyerek mellett lehetek, sőt, de se lefeküdni nem lehet, se - ahogy írtam is - táppénzre nem vesznek fel mert itt "kapok ellátást" magyarul be vagyok írva a nagykönyvbe, hogy a gyerekem mellett vagyok. Max a levegőt szívom, annyiba kerülök a társadalombiztosításnak és a kórháznak.


     

    előzmény:
    Amarynda (20)
    2014-11-28  11:33
  7. 2014. november 28. 11:3320.

    Regen a szulok nem maradhattak bent ejjelre a korhazban, es lehet nyugodtan haborogni szerintem az volt a jo megoldas. sot volt nem is olyan regen hogy cask meghatarozott idoben  lehetett latogatni a gyereket vagy felnottet a korhazban.


     


    ha pedig nem felel meg a szek akkor vigyen be anyuka campingagyat maganak es kesz. egyebkent nem igazan ertem  mi a francnak vannak a noverek ha az egesz csalad ott taborozik a gyerek agyanal. es nem is latom se esszerunek se szuksegesnek.


    mellesleg ha maganklinikara megy a szulo es MEGFIZETI akkor biztosan van agy is. cask a szaros tb jarulekokbol amit fizetnek (vagy nem) az emberek uram bocsa' nem telik Hilton beli franciaagyakra.


    komolyan mondom az eszem megall milyen problemaik vannak egyeseknek. az en gyerekem anno a Laszloban 10 honaposan volt bent es cask masnaponta lehetett latogatni 2 ora hosszara. es nagyon orultunk neki. manapsag jo hogy 5 csillagos hotelt nem ker az aldozatkesz familia  hogy ott uljenek es kritizaljak a novereket hogy eppen mit csinalnak rosszul es miert nem odonkehez rohannak oda 20. alkalommal 10 percen belul.


    nevetseges, vihar a biliben

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  15:31
  8. 2014. november 28. 11:1419.

    Nincs gyógyszer, műszer, van, hogy a betegeknek sem jut ágy, akkor nem az a legfontosabb, hogy a kórház hotelszolgáltatást nyújtson a szülőknek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  15:31
  9. 2014. november 28. 10:4018.
    Baja gyerekosztály.:szék. Szekszárd gyerekosztály: szék.

  10. 2014. november 28. 09:3517.

    A Madarászban nincs ágy, csak a gyereknek. Se gyerek, se felnőtt ágy anyukának - a max kényelem egy karosszék volt a másik szobából, abban aludtam 4 éjszakát.


     

    előzmény:
    Róza555 (14)
    2014-11-27  18:48
  11. 2014. november 28. 09:0116.
    Nem tudom, hogy hol van egyáltalán olyan kórház, ahol kap ágyat a szülő.
    Kétszer kényszerültünk kórházba az elmúlt hat évben. Mindkét esetben polyfoamon aludtam a földön. Nem az volt a helyzet, hogy valakinek nem jutott, hanem egyáltalán nem volt ágy a szülőknek. Mindkét eset budapesti nagy gyerekkórházban/gyerekosztályon történt..
  12. 2014. november 27. 20:0715.
    Kilenc évvel ezelőtt, hányás hasmenéssel bekerült három éves kisfiammal voltam kórházban egy négy ágyas szobában. Két beteg gyermek és két szülő. A másik két ágy bent létünkig üres maradt. Soha nem értem meg, hogy térítés ellenében amíg nincs szükség rá a beteg gyermekeknek miért nem kaphattuk meg. Ott kuporogtunk mellettük - örök hálám az orvosoknak és ápolóknak amiért megengedték- ahelyett hogy megkaptuk volna térítés ellenében. Szerintem csak akkor van értelme gyermek mellett maradni, ha tényleg mellette lehet a szülő. Több emelettel arrébb kialakított szülői helynek nincs értelme.
  13. 2014. november 27. 18:4814.

    Vagy 10 éve, két napot töltött a gyerekem a helyi klinikán és mellette aludhattam.


    A többi anyuka is ott kuporgott a kicsi ágyakon.


    Én személy szerint örültem, hogy folyamatosan a gyerekem mellett lehettem. Az orvosok, nővérek is örültek, hogy ott voltak a szülők. (olyan szinten voltak leterheltek, hogy embertelen)


    A gyereket minden pelenkacsere után (hasmenéssel voltunk bent) le tudtam zuhanyoztatni. Én is zuhanyozhattam. Még teát is ihattam. Igen, én, akkor, ott, már ennek is tudtam örülni. A kaját a párom hozta.


     

  14. 2014. november 27. 18:3413.
    Elvonás gyermekvédelemtől
    Elvették a rászoruló gyerekek pénzét: a minisztérium furcsa magyarázatot adott
    Gyermekvédelem helyett sportra jut a pénz. . Ezek után én már semmin sem csodálkozom. Gerincműtétem után olyan ágyba kerültem , hogy nem tudtam felkeni belőle segítség nélkül , mert az egész ágy nagy mélyedés volt.
  15. 2014. november 27. 18:3112.
    Jómagam is Affuz Alival értek egyet. Miért nem az anyuka kórház helyett stadionba? Komolyra fordítva a szót, iszonyatos düh fogott el a képek láttán. Netán nem a kórházakat kellene újjáépíteni, mint holmi senkiháziak szórakozását szolgáló stadionokat? Lesül a pofámról a bőr. Iszonyatosan együttérzek a betegekkel, a beteg gyerekekkel, a szülőkkel.
  16. 2014. november 27. 18:3011.

    Ne sértegesd a főnököt, nem miniszter, hanem miniszterelnök ! Az ő lánya 15 millióért most éppen Svájcban tanul, mit számít, hogy másnak a beteg gyereke milyen körülmények között tengődik betegen és hogy a mellette virrasztó anyuka kap-e széket vagy egy csupasz vaságyat éjszakára ?!


    Egyébként meg 750 ezer talán ma még egészséges kisgyerek él szegénységben és várja a hétfőt, mert péntektől otthon nincs mit ennie, legközelebb hétfőn reggel a tanítónéni vagy az óvónéni a saját 75 ezer forintos fizetéséből vesz nekik vajat és kenyeret és az éhező gyerekek összeverekednek egy szelet vajas kenyérért.


    Egyébként pedig hallelujza, mert ma olvastam, hogy Pakson is épül stadion 800 milliós állami támogatással!

    előzmény:
    Affuz Ali (7)
    2014-11-27  18:17
  17. 2014. november 27. 18:3010.
    Én a Heim Pálban ültem végig négy éjszakát a kisfiam mellett veszélyeztetett terhesen. Az elsőt a földön, mert szék sem jutott, rendes volt egy hasonló sorsú anyuka, adott polifoam szőnyeget, ő maga két ilyen szőnyegen próbált a földön fekve aludni, ebből az egyiket nekem adta. A második nap vittem be magamnak széket... miközben volt üres ágy, csak hát, ha közben jön valaki, akkor annak kelleni fog- ez volt a válasz.
  18. 2014. november 27. 18:289.
    Erről nem a kórházak tehetnek, hanem a csüngőhasú nemzeti törpénk, aki minden évben elvon az egészségügytől, mert vannak annál fontosabb dolgok is! Hagy ne soroljam, hogy mi az!
  19. 2014. november 27. 18:218.
    -Fő, hogy a börtönökben sok sorozatgyilkosra, nemi erőszakos csonkítós gyilkosra, vagy épp gyerekgyilkosok kényelmére van pénz ! Mert azok biztos megérdemlik !
  20. 2014. november 27. 18:177.
    Nem is annyira az ággyal van a baj, sokkal inkább a környezettel. Nem értem, miért nem megy az anyuka inkább focimeccsre valamelyik szép és új stadionba? Meg kellene kérdezni a focimániás miniszterünket!
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 18:126.

    a szociálisan érzéketlennek mondott usában
    a csöveseket nem engednék ilyen helyen aludni

    előzmény:
    varrólány (4)
    2014-11-27  18:04
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 18:085.

    büszke nép a magyar, van is neki mire


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  15:31
  23. 2014. november 27. 18:044.

    Ilyenkor hol vannak a nagy nővédő szervezetek ? Csak akkor tudják aktivizálni magukat ha  a férfiak ellen kell fellépni?


    Nők a nőkért a családokért , tessék most is felháborodni!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  15:31
  24. 2014. november 27. 17:513.
    A Szegedi Gyermekklinikán sem különb a helyzet. Gerincsérves kislányom ült(?) kinlódott a 2 éves kisunokám mellett egy széken felváltva a vőmmel. Én nappal tartottam az "ügyeletet".
  25. 2014. november 27. 15:312.
    Madarász kórházban is széken ülve lehet bent szülő a gyereke mellett. Természetesen enni és inni sem kaptam, mondjuk ezt nem is vártam. Viszont táppénzre nem vettek fel, mert "két ellátás nem jár egyszerre" :)

Címlap

top