Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 ok, amiért régen jobb volt gyereknek lenni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 20. 09:12
Bár anyaként igyekszünk mindent megtenni, hogy gyermekünk a lehető legboldogabb legyen, azért egyre inkább látjuk, hogy nekünk sokkal jobb dolgunk volt. Jöjjön 6 ok, amiért mi boldogabb gyerekek voltunk.

Nők Lapja Café: 6 ok, amiért régen jobb volt gyereknek lenni
  1. 2014. december 21. 22:4051.

    + Minden korban voltak gyerekek, akiknek szép gyerekkora volt és mindig is voltak / lesznek olyanok, akiknek csak szívás az egész.

    előzmény:
    Babyface83 (34)
    2014-12-21  11:47
  2. 2014. december 21. 22:3950.

    A lényeg itt van: "ja.. bocs..ehhez az kell, hogy a szülő is értsen az informatikához és ne csak a fészbukig jusson agyilag".


    Sokan úgy gondolják, hogy a FB és bizonyos játékok biztos kezelése bármilyen informatikai tudást feltételez...

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-12-21  11:47
  3. 2014. december 21. 22:3849.

    Ja, ha véletlenül nem említettem volna még: informatikai multi szoftveres csapatánál dolgozom. Úgy érzem, hogy kb. be tudom lőni az informatika helyét a világban... :-)

    előzmény:
    évi* (48)
    2014-12-21  22:31
  4. 2014. december 21. 22:3148.

    Szerintem már beszélgettünk eleget, ahol meséltem is, hogy kb. mindent meg kell nézni a neten, amit nem tudunk fejből. Nem az internet ellen vagyok, stő a kütyük ellen sem, csak az ellen, hogy ez a gyerek kizárólagos elfoglaltsága legyen.

    előzmény:
    Babyface83 (31)
    2014-12-21  11:38
  5. 2014. december 21. 22:2947.

    Természetesen nálunk is megvan a mengfelelő mennyiségű és minőségű kütyü, de ez nem maga a gyerek vágyálma, hanem használati tárgy a megfelelő funkciókkal.

    előzmény:
    Caithleen (29)
    2014-12-21  11:09
  6. 2014. december 21. 22:2746.

    Lényeget leírtad: EGYÜTT játszottatok. Ennyi. :-)

    előzmény:
    ezanick* (26)
    2014-12-21  10:38
  7. 2014. december 21. 22:2345.

    Ezt egyelőre csak remélni tudom, még kicsik. :-)

    előzmény:
    nyugger (21)
    2014-12-20  23:40
  8. 2014. december 21. 13:1844.

    és TE ezt tényleg el is hiszed??


    szerintem meg ezek a milliárdosok egyetlen ok miatt küldik ilyen iskolákba a gyerekeiket.


    egyáltalán semmi, de semmi kedvük  sem idejük foglalkozni  a saját gyerekeikkel. Nevelje őket más.--  azaz a  hagyományos-- az milyen? értékrendet közvetitő iskola?


    Egyébként mi a jó fene köze van az értékrendnek a számitástechnikához és a rohamosan fejlődő tudományhoz?


    Te tényleg elhiszed, hogy  ilyen cégvezetők hagyják lemaradni a gyerekeiket  a fejlődésről?,


     

    előzmény:
    Caithleen (43)
    2014-12-21  12:54
  9. 2014. december 21. 12:5443.

    Szamomra a temaban az egyik legerdekesebb cikk az elmult evekben egy New York Times cikk volt, amely azzal foglalkozott, hogy a Silicon Valley-beli informatikai oriascegek vezetoi, szakemberei meglepo modon olyan hagyomanyos ertekeket apolo iskolaba kuldik a gyerekeiket, ahol deklaraltan nincsen szamitogep, elektronikus segedeszkozok az elso 8 evben. Megpedig azert, mert ezek az emberek (akik nemcsak ebbol elnek, de mindenki masnak is ok fejlesztik es adjak el) pontosan tudjak, hogy a gyerekeik egeszseges fejlodesehez az elso idoszakban nemhogy nincs szukseg ezekre a dolgokra, de erdemes megvedeni tole oket. 


     


     

  10. 2014. december 21. 12:5242.

    Tökéletes- pontos megfogalmazás!

    előzmény:
    Babyface83 (41)
    2014-12-21  12:45
  11. 2014. december 21. 12:4541.

    Tény, hogy van, akire addiktiv hatással van, és bizony még nagyobb baj az, ha ebben egy gyerek érintett, pláne ha korlátlanul használhatja, bármit böngészhet szülői kontroll nélkül. De itt jön képbe ismét csak az, hogy a szülőn múlik nagyrészt, hogy károsan hat-e a gyerekre, vagy ellenkezőleg, profitál-e belőle. Ha belökik a gyereket egész napra a számítógép elé, hogy ne legyen vele gond, az nagyon nem ugyanaz, mintha mondjuk együtt játszik valamit a család, vagy ha megtanítják neki, hogy hogyan nézhet utána valami információnak például a tanuláshoz. Ésszel csinálva szerintem a gyerek hasznára válhat, ha már korán megismerkedik a modern technikával és használni is megtanulja. De természetesen nagyon fontos, hogy a szülő tisztában legyen azzal, hogy mire használja a gyerek a kütyüt, és ne csak az jelentse számára a szórakozást.

    előzmény:
    Caithleen (29)
    2014-12-21  11:09
  12. 2014. december 21. 12:3940.

    Mármint az információ- 


    jA.. A net tele vele.


    Ettől még nem hiszem el az összeset


    én úgy gondolom , hogy  egyéni döntés kérdése minden.


    aki trendet követ, aki játékfüggő lesz- mind- mind egyénid döntés kérdése. Senki sem tart fegyvert senki fejéhez, hogy ezt vagy azt csinálja- ezt vagy azt kövesse.


     


    Sőőőőt... régen lehetett ennyiféle dologból választani?? 


    amikor volt egyféle  ruha- egyféle cipő , egyféle tévéadás,  jóóó--rádióból kettőféle is volt.
    Meghatározták  mit tanulhatsz, még azt is milyen nyelvet. 
    Azt is hova  mehetsz nyaralni- mert külföldre is csak kivételezettek jutottak el.
    tééénylllegg.. dekrvajó is volt. Persze.. mert nem ismertünk mást és ezáltal vágyaink sem lehettek.


     

    előzmény:
    Caithleen (39)
    2014-12-21  12:28
  13. 2014. december 21. 12:2839.

    Hu, nagyon nem ugyanarrol beszelunk...


    Nem bandazasrol es nem is rossz iranyba menesrol. Ezert is irtam, hogy nem vitazni szeretnek, az informaciok mindenki szamara elerhetok. 


    Ahogy en latom, szerencsere sokak nyitottak is ra.

    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2014-12-21  12:13
  14. 2014. december 21. 12:1338.

    AZT már irtuk páran, hogy  a gyereknevelés  elbacarintásáról nem a kütyük tehetnek, hanem csakis és kizárólag a szülők!


    Semmiféle kutató   meg felmérés-  nem fogja nekem bebizonyitani, hogy a kütyük a rosszak, ha rosszfelé megy  a gyerek.


    Régen is elzüllött aki el akart zülleni. Bandázott- csavargott- csövezett. régen is voltak nemtörödöm alkoholista szülők- ahogy ma is vannak.


    Az a  szülő aki nem akar a gyerekével foglalkozni az akkor sem fog, ha semmiféle kütyüt  sem ismer és tévé sem net, sem telefon nincs a családban-

    előzmény:
    Caithleen (36)
    2014-12-21  12:05
  15. 2014. december 21. 12:0737.


    A fejlődő informatika a végtelen lehetőségek tárháza.
    tudom, nektek is ez adja a kenyeret..


    Van aki tud vele élni és képes fejlődni, mások  megmaradnak a felhasználói szinten--- pl én is.  De a családom  nem.
    Aztán akad akit nem is érdekel még a felhasználói szint sem. Na ők aztán  totál lemaradnak mindenről.

    előzmény:
    Babyface83 (31)
    2014-12-21  11:38
  16. 2014. december 21. 12:0536.

    En nem egyeni tapasztalatokrol beszeltem, hanem nagyobb volumenu vonzatokrol, olyanokrol, amikrol kutatasok keszultek, mert gyerekekkel, fiatal felnottekkel dolgozo szakemberek (tanarok, orvosok, pszichologusok stb) naponta kerultek szembe egyre komolyabb problemakkal, amelyek ujkeletuek voltak, es pont ennek a trendnek a negativ vonzatai...


    De semmikepp nem vitatkozni szeretnek, aki akar, tenyleg tud tajekozodni ezen a teren, az internet segitsegevel pl...Aztan hogy elfogadja-e, helyt ad-e neki, mondjuk, a gyerekneveles soran, egyeni dontes.

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-12-21  11:47
  17. 2014. december 21. 11:5635.

    minden szavaval egyetertek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-20  09:12
  18. 2014. december 21. 11:4734.

    Amúgy szerintem nem lehet ezt így kategorikusan kijelenteni, hogy ekkor vagy akkor jobb volt gyereknek lenni. Minden korszaknak megvannak az előnyei és hátrányai is. Tény, hogy az én gyerekkoromban bizonyos szempontból szabadabban éltünk, sok szülőnek több ideje maradt a családra, mint most, ráadásul a gyerekeknek sem volt annyi dolga, nem voltak jellemzőek a sok különórák, nem volt kötelező napközi stb stb. De a mai gyerekeknek sok szempontból több lehetőségük van, mint annó nekünk volt.

  19. 2014. december 21. 11:4733.

    pl az én tapasztalatom az meg tök mást igazol.


    A fiam már egyévesen egy kimustrál klavit húzkodott maga után.
    és éppen úgy nyomkodta a billentyűket ahogy az apukájától látta.


    és nem lett játékfüggő.


    Azért nem,  mert abban nőtt fel, hogy a számitógép munkaeszköz  főleg és nem elsősorban játék.
    Ahogy az apját látta rajta dolgozni,  úgy kezdett ő is elsősorban a programozás után érdeklődni már  általános iskolás korában.   A Word- Excel- powerpointot már alsóban  ismerte. Powerben aranyos kisfilmeket gyártott a legkisebb húgának- netről gyüjtött képekkel.


    ja.. bocs..ehhez az kell, hogy a szülő is értsen az informatikához és ne csak a fészbukig jusson agyilag.


    A lányaimat nem érdekli a programozás.. de nem okozott nekik   a sulis informatika.. sosem.  A kicsi már akkor tudott netezni, amikor olvasni még nem és ő elsősorban  számokat- beűket vadászta a micimackós - netjátékkal.
    Ettől még nem a gép elött nőttek fel.  A két lány sokkal jobban szeret olvasni--- alább--  könyvek. Abban a 40ezer forintos csomagban elsősorban az ő ajándékaik vannak.


     


    szóval.. mégegyszer..  szülői példa...


    mondjuk az alexnadrában simán hülyének néztem minket a mennyiséggel.

    előzmény:
    Caithleen (29)
    2014-12-21  11:09
  20. 2014. december 21. 11:4332.

    Én is már alig várom, hogy közös bajnokságokat rendezzünk a poronttyal. Persze nem erőltetném rá, ha őt nem érdekelné az ilyesmi, de azt hiszem fogja, már most teljesen teljesen profin kezeli az okostelót, tabletet, egyszerűbb játékokat is szokott játszani a laptopon. Szóval nálunk ez is családi program lesz, és biztos vagyok benne, hogy mindannyian élvezni fogjuk, még akkor is, ha egyesek majd velünk példálóznak otthon, hogy szegény gyerekemnek kütyüznie kell, biztos soha nem kirándulunk együtt :)

    előzmény:
    ezanick* (26)
    2014-12-21  10:38
  21. 2014. december 21. 11:3831.

    Most nagyon egyetértünk. Viccesnek találom, hogy pont egy internetes fórumon olvasok ilyesmit. Mert ha játszótéren trécselő nénikéket hallok ilyeneket mondani, akkor mosolyogva legyintek egyet, de itt leírva az ilyesmit elég álszent dolognak tartom.


    Én is hálás vagyok az internetnek több szempontból is. És nem a kütyüket kell hibáztatni azért, amiért egyesek azokat használva pattintják le a gyereküket. És főleg nem kellene általánosítani... 

    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2014-12-21  07:07
  22. 2014. december 21. 11:2230.

    Igaz! egyedül a különbségeket  lehet felróni.


    a régen jobb volt-ra


    Egyébként azért itt is meg lehet vizsgálni,  hogy a régen- mégis mennyire régen.


    max a 70-80as években volt az, hogy az emberek nagyrésze megélt a jövedelméből... de azért akkor is volt, aki külföldre  járt nyaralni-  sokan  pedig nem jutottak el sehova.

    előzmény:
    ezanick* (27)
    2014-12-21  10:46
  23. 2014. december 21. 11:0929.

    Szerintem ezt senki nem vitatja.


    Megis nagyon-nagyon mas az, hogy egy nagyobb diak, felnott funkcionalisan hasznalja pl az internetet/a modern technika eszkozeit, vagy ures es sematikus jatekokra. 


    Ahhoz sem kell szakembernek lenni, hogy tisztaban legyunk vele, minel korabban tesszuk ki ezeknek a gyerekeket, annal artalmasabb. Egyreszt az addiktiv volta miatt, masreszt a blokkolo, beszukito hatasai miatt. 


    Az is egy szokasos tevhit, ahhoz hogy profi legyen valaki benne, koran (akar mar oviskorban) kell tanitani, tanulni IT-t. Pont az ellentetet igazoljak a tapasztalatok. 


     

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2014-12-21  10:55
  24. 2014. december 21. 10:5528.


    és tegyük hozzá...   A tudomány olyan gyorsan fejlődik, hogy mit sem ér egy lexikon.  Max ha valami életrajznak vagy hasonlónak akarsz utánanézni.
    Nem is beszélve arról, hogy mennyire drágák a könyvek.   Mi mindig könyvet  veszünk karácsonyra...  nos .. tegnap 40ezer forintot fizettünk ki az Alexandrában, úgy hogy nekem van törzsvásárlói kártyám.
    -ja tudom.. könyvtárba is el lehet menni.. ja.. ha van rá idő!!


    Internet hozzáférése azért már az alsó középosztálynak is.. pár ezer forint az előfizetés.


    sokkal elérhetőbb már a szegényebb rétegnek is, mint a 90es évek közepe- végén... akkoriban még tényleg ritkaság volt itthon..

    előzmény:
    *angyalka* (24)
    2014-12-21  09:41
  25. 2014. december 21. 10:4627.

    Szerintem meg mindegyik korban megvan a szepsege es a rossz oldala is.


    Igazabol azt gondolom, hogy a szulokon es a csaladon mulik leginkabb, hogy eli meg a gyerek a gyerekkort. Rossz vagy szep emlekei vannak rola.


    Az biztos, hogy nekunk anno, megha szabadabban is elhettunk, azaz tobbet voltunk friss levegon, nem kellett orankent bejelentkezni a telefonon pl. a mai gyerekeknek tobb mindenben tobb lehetoseguk van. Persze mindez akkor, ha a megfelelo hatter biztositott. De aki ma nagyon szegeny, annak a gyereknek viszont szerintem rosszabb most, mint a mi korunkban volt, mert akkor meg nem volt ekkora kulonbseg.

    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2014-12-21  07:07

Címlap

top