Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem menekülhetünk az okostelefonok elől - videó

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 16. 08:18
Elgondolkodtató animációs kisfilmet készített az okostelefon-függőségről egy kínai művész, Yukai Du.

Nők Lapja Café: Nem menekülhetünk az okostelefonok elől! - videó
  1. 2015. január 22. 11:09101.

    "bazdmegmostmármenjamerreakarsz" Igen ezt en is hianyolom. A regi gps-unk ilyenkor, mikor sose arra mentunk, amerre o mondta, akkor lefagyott :) igy tiltakozott :))))


    amugy, En szoktam neki mondani, ne haragudj, de most nem arra megyunk, amerre te akarod :) 


     

    előzmény:
    Lillaréka (98)
    2015-01-22  11:03
  2. 2015. január 22. 11:08100.

    Gyalog minek? Sosem voltal olyan helyzetben, h kellett volna? Pl ejjel, amikor senki nincs az utcan. Esetleg kulfoldon, ahol nem beszeled a nyelvet, s akiket eddig megkerdeztel nem beszeltek az altalad beszeltet? Vagy nem tudtak hol van az a hely,( nemcsak utca, hanem pl etterem, muzeum stb)  amit keresel? Nekem tobb ilyen esetem is volt mar. 


    Ha meg nem gyalog vagy, hanem kocsiban, akkor ott a tolto. Tehat nem merul le.


     

    előzmény:
    cabron (97)
    2015-01-22  11:02
  3. 2015. január 22. 11:0499.

     


    Igen sokan hasznalnak voki-tokit, ha karavanban utaznak. Jo is az. : Legkozelebb megallunk pisilni. Vetel :) 


    nalunk is 93-94-ben hasznalta a nagy telefont. Anyam eloszor nezett miert beszel a ferjem egy dobozba :)))

    előzmény:
    Lillaréka (95)
    2015-01-22  10:58
  4. 2015. január 22. 11:0398.

    Szóval én  pl nem


    ki megy gyalog lisztferihegyre?


    Lisztferihegyre ha totál hülye vagyok hozzá még itthon megnézem, mire szálljak fel ha tömegközlekedéssel akarok kijutni. pl..  érkezem a keletibe... nem a gpssel fogom elmagyaráztatni magamnak-  max  önellenőrzés céljából, hogyan jussak ki a reptérre.
    Tehát azt itthon nézem meg.  még indulás elött. 
    Ha meg kocsival mész.. ott a töltő..  ugyebár alapfelszereltség.
    és ha eltévedek akkor jön az- Újratervezés.  újratervezés... vagy  fordulj vissza ahol lehet,  következő  - akárminél fordulj jobbra..-balra....  újratervezés...
    én azt a funkciót tuti beletenném, hogy bazdmegmostmármenjamerreakarsz.


     

    előzmény:
    cabron (87)
    2015-01-22  10:30
  5. 2015. január 22. 11:0297.

    Gyalog minek a gps? Van szád, kérdezel.

    előzmény:
    ezanick* (93)
    2015-01-22  10:50
  6. 2015. január 22. 11:0096.

    Persze, meg akar el is hagyhatom. Akkor ugymond " minden" odavesz. Ami nem igaz, mert elhagytam, vettem egyet es mindent visszatelepitettem ra a tarbol. Igy ugye a telefonszamaim sem vesztek el, mint regebben mikor ugyanigy elhagytam egy butat olyan 10 eve. 


    Az igazsag,  hogy a telefon csak eszkoz. Igazabol a hasznalojanak kell okosnak, figyelmesnek lennie. Azaz, ha tudom, hogy keves a toltesem, es kell majd a repjegyhez, akkor nem beszelek sokat, ha megis lemerulne minden figyelem ellenere, akkor a repteren ki tudom nyomtatattni vegszukseg eseten. De ugye, akar a papirt is elhagyhatom es akkor ugyanez a helyzet. Varatlan dolgok mindig lehetnek, amiket meg kell oldani.

    előzmény:
    cabron (87)
    2015-01-22  10:30
  7. 2015. január 22. 10:5895.

    Olyanja  már  volt.. kb...  93ban


    akkoriban   már rengeteget volt úton, sokat dolgozott.
    és amig nem volt telónk.. CBrádió volt az autóban meg otthon és amikor közeledett,  hazaszólt...   hihi.. be volt állitva egy olyan frekvencia, amit csak mi használtunk.
    Egyszer sógornomékkel mentünk Horvátországba.. akkoriban.. és ilyen   (hogy kell leirni?) voki-tokit-- használtunk.. két kocsival..
    Nah.. tavaly a gyerekkel mentünk szintén két kocsival... és  inkább a vokitokiztunk mint mobil mert elöbbi ingyen van.
    Vicces volt.


     


    Nekem olyan 2000re lett mobilom.  De szerintem kb akkoriban kezdett igazán elterjedni...

    előzmény:
    ezanick* (94)
    2015-01-22  10:52
  8. 2015. január 22. 10:5294.

    Bizony. Mikor a ferjem hozta haza a mobiltelefont, ami taska nagysagu volt, akkor kirohogtem szinte. Ki fog ezzel jarkalni? Megszakad :)))) meg amugy is kit fog hivni? Senkinek nincs :))))

    előzmény:
    Lillaréka (92)
    2015-01-22  10:48
  9. 2015. január 22. 10:5093.

    Nyilvan nem esz nelkul kell hasznalni. A gps meriti a legjobban. Epp emiatt autos tolto, ami van a kocsiban. Ha az nincs, akkor csak vegszuksegben hasznalja az ember. De meg ez is mindig tobb, mint a semmi, mert gps- t gyalog hanyan hordanak maguknal?


     

    előzmény:
    cabron (88)
    2015-01-22  10:35
  10. 2015. január 22. 10:4892.

    Nekem kb a a 90es évek közepén mondta a párom, hogy aki az ezredfordulóra  nem ért semennyit sem a számitógéphez legalább felhasználói szinten, az egész nyugodtan eláshatja magát.
    én sem hittem el neki... ... aztán nagyon rövid idő alatt rádöbbentem, hogy  igaza lett.

    előzmény:
    ezanick* (90)
    2015-01-22  10:43
  11. 2015. január 22. 10:4791.

    Hat igen, ha minden osszejon egyszerre. Ebben is van kockazat :)

    előzmény:
    cabron (87)
    2015-01-22  10:30
  12. 2015. január 22. 10:4390.

    Na igen. Bar lehet o most fenyt akar gyujtani a fejunkben :) s magasabb szintre akar emelni minket :))))


    Elso idokben sok minden feleslegesnek tunik, aztan mikor elkezdjuk hasznalni kiderul, hogy nem is felesleges, hanem jo dolog tud am lenni.


    megertem en azt is, ha valakinek nincs szuksege valamire, pl anyamnak sem okos telefonja van, tesomnak sincs, mert nekik nem kell. De altalaban kijelenteni valamirol, hogy karos lehet csak az fura. Es igen: Mindekozben egy olyan vivmannyak, mint szamitogep, internet. Mint mondtam  kb.20 eve meg en is azt mondtam, minek nekunk internet, draga is stb, mikor a parom beszelt rola. Ugyan mar, ki fog nekem ott levelet irni? Aztan most meg anelkul mennyivel nehezebb lenne. 


    S a szamitogep is hasonlo. Elso otthoni felhasznaloknak a tobbsege jatekra hasznalta, aztan szepen fejlodott, persze most is van, aki csak jatekra hasznalja. Na de hanyan hasznaljak ki az osszes gunkciojat? :))) senki. Igy van ez az okos telefonnal is. Most meg sokan csak jatekra, zenehallgatasra, fotozasra ( bar ha belegondolok akkor legalabb nem ket-harom kutyut visz a gyerek magaval, hanem csak egyet, ha ugy nezem sporoltam is :) ...)


     

    előzmény:
    Lillaréka (85)
    2015-01-22  10:10
  13. 2015. január 22. 10:3589.

    Bocsánat: semmi befolyással nem bír a működésére.

    előzmény:
    cabron (88)
    2015-01-22  10:35
  14. 2015. január 22. 10:3588.

    Na, szóval a baj az, amikor valaki előnynek állítja be, ha totálisan ráhagyatkozik egy gépre úgy, hogy elvileg tudja, semmi befolyással nem bír a működését tekintve.

    előzmény:
    cabron (87)
    2015-01-22  10:30
  15. 2015. január 22. 10:3087.

    Az a baj, hogy mindez nem feltétlenül igaz.


    Mivel "mindent" egy db kütyün tudsz intézni, fennáll a veszélye, hogy épp a legfontosabb dolog előtt lesz kakukk a dolog.


    Pl.: repülőtérre menet hirtelen az utcán halaszthatatlan beszélgetésbe kell elegyedned néhány ismerősöddel, közben eltévedsz, jöhet a gps, majd mire a repülőtérre érsz, lemerül az okos és cseszheted az elraktározott repjegyedet.


    Szóval érted...

    előzmény:
    ezanick* (78)
    2015-01-21  23:42
  16. 2015. január 22. 10:1886.

    gigalájk, kedves IOP!!


     


    de lehet ám hogy az elektronika ellenségeinek nincs mosógépe sem és  hütőszekrénye sem...


     


    mosógépről jut eszembe.. .tavaly beadta az unalmast a   mosomasám... kihivtam a szerelőt.. mondta, hogy rossz a panel..hát... mondom én is tudom. mennyi az annyi?  mondott egy összeget..  lementem hidba.
    Aztán a párom  bement pesten egy adott üzletbe,  hazahozta, kivette- betette.a panelt.. .. na.. szóval.. azóta megy a mosógép.... de mit ne mondjak.. nem semmi volt rajta az a sok kicsi apróbicbac, meg picilofac.....  nekem még az öntartó kapcsolás is meghaladja az  agyi kapacitásomat  ami az elektrotechnikát  illeti...- " Mert a  trochtechnikus az mindig elek" . - megmondta  már Micimackó is.


     


     


    Erről eszembe jutott...  hogy igazából a villanyvilágitás is  káros.. sőt a  gyertyafény is, mert az is világit.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (83)
    2015-01-22  09:51
  17. 2015. január 22. 10:1085.

    Nagyon jól összefoglaltad ..


     


    Nekem egyébként az a kedvencem, amikor  valaki egy internetes forumon osztja az észt, hogy mennyire nincs szükség  a technikai  fejlődésre...  Koncentráció szerint  még a mosógépre és a  hütőszekrényre sincs...  ez pedig külön
    És a legviccessebb az egészben, tényleg az, hogy ő a számitógépet gyakorlatilag   egy tök felesleges időtöltésben  használja arra, hogy leirjon olyan dolgokat, hogy miért feleslegesek az amugy  hasznos dolgok.

    Ezért mondtam korábban  -IOP-nak, hogy ne foglalkozzon azzal, hogy ha  lefikázzák azok, akik kicsit sem értenek a  számitógéphez vagy az okostelefonhoz, mert ez semmi más csak irigység, és  butaság.
    Aki nem ért hozzá azok szerint felesleges.


     


     


    A másik kedvencem amugy bár biztos olvastad.. a számitógép használatot gyerekének  szigorúan korlátozó anyuka  net- függéséggel.. Ő folyton ott lóg, de a gyerek csak heti 20 percet kap... biztos azért mert netfüggő anyu addig nem tud  forumozni az nlc-n.

    előzmény:
    ezanick* (81)
    2015-01-22  09:36
  18. 2015. január 22. 09:5484.

    Amit meg kihagytam es imadok: hogy szotar van nalam barmikor. Elo tudom venni. Sokszor van ra szuksegem, ha pl. eppen altalam nem beszelt nyelven arult termekekrol meg akarom tudni, hogy mi is az. Nem veszek, nem eszek zsakbamacskat :) 

    előzmény:
    ezanick* (81)
    2015-01-22  09:36
  19. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. január 22. 09:5183.

    Meggyőzni? Én nem akarok senki meggyőzni. Felnőtt ember vagy, úgy korlátozod a saját lehetőségeidet, ahogy akarod. Én csak azt próbáltam elmondani, hogy nem kell úgy tekinteni az okostelefonra, mint egy bombára, hogy nagyon vigyázni kell, nehogy közel merészkedj hozzá, mert akkor jóvátehetetlen károkat fog okozni az életedben. A mobil egy ugyanolyan gép, mint aminek a sokaságával vagy körülvéve. Tudod pl., milyen komoly elektronika van egy mai mosógépben? És gondolom, mégsem félsz tőle... De meggyőzni nem akartalak, ha ilyen kép jött le a hozzászólásaimból, akkor bocs, nem volt célom.


    A mobiltelefonnal van egy háttérvilágítása, hogy egyáltalán lásd. Ez a sötétben valóban világítani fog. De pl. az a számítógép, ami előtt most ülsz, miközben ezt olvasod, szintén világít sötétben, hiszen a monitornak ugyanúgy van háttérvilágítása. Ha sötétben számítógépezel, pont olyan viccesen meg fogja világítani az arcod, mint a mobiltelefon. De pl. ha sötétben mész ki a konyhába, és kinyitod a hűtőszekrényt, annak is fel fog gyulladni a belső világítása, és az is meg fogja világítani az arcod. Szóval csak vigyázz, a világ tele van ellenséges fénnyel :)


     

    előzmény:
    zsof.berg (80)
    2015-01-22  08:55
  20. 2015. január 22. 09:3882.

    En sem ertettem a kek arcot. Ez meg sosem tunt fel. De ez ugye a buta telefonnal is igy van? :) sot azt hiszem, az enyemnek a kepernyoje lemegy alvoba, ha csak telefonalok, ugyhogy az en arcom akkor a jelek szerint nem kek :))))

    előzmény:
    zsof.berg (80)
    2015-01-22  08:55
  21. 2015. január 22. 09:3681.

    Most te igy latod. De ugyanez igaz ( most is,  es igaz volt par eve) a te buta telefonodra is. Az is felgyorsit dolgokat, kenyelmessebbe tesz. Miert nem eleg neked is a vezetekes telefon? Vagy minek egyaltalan az is? Tok felesleges, a szamitogep is az. A szamitogepnek sem hasznaljuk minden funkciojat. Miert is kene egy okos telefonnak kihasznalni minden tudasat? Epp az a jo benne, hogy szemelyre szabhato. Hogy kinek van szuksege viberre, gps-re? Lehet eppen erre nincs, de masra igen. O aszerint hasznalja. Pl nekem jol jott egy balesetnel, hogy van benne fenykepezogep is. Ez sok embernek nagyon jo, egyertelmuve teszi a szituaciot egy karambolnal, ajanljak is a biztositosok, keszits fotot rola. Vagy pl lerobban valaki autoval az ut szelen, s bizony ismeretlen helyen jo, ha gps koordinatati kuld, hol keresse ot az ismeros. Persze ezek mind csak " felesleges" dolgok. Enelkul is lehet elni, egyertelmu. Csak eppen, aki nem hasznalja nem is tudja sokszor milyen sok mindenben segithet.


    S sok mindenre el lehet mondani : minek az. Lehet irni levelet is, nem kell email. Az autokra is. Lehet menni gyakog, tomegkozlekedessel. Igazabol addig is eltek emberek mig csak nehanynak volt autoja, s mennyivel tobbet gyalogoltak, lovagoltak, vagy maradtak a seggukon. Az auto is cak kenyelmesebbe teszi az eletunket. Kozelebb nem visz emberekhez, tomegkozlekedve sokkal kozelebb lehetsz hozzajuk,szoba is elegyedhetsz. Ugye nincs autod? :)


    az, hogy mi uzeni az embernek, hogy a gepek elvegeznek helyette sok mindent, nincs szukseg rajuk az nem az okos telefon. Ez mar az ipari forradalom ota igy van, h latjuk az emberi kezi munka sok esetben helyettesitheto. Az okos telefon ezen nem valtoztatott. Ha meg arra gondolsz, hogy az okos telefon miatt talaljkoznak kevesebbet az emberek eloben egymassal az sem igaz. Ez mar a mobilos korszaktol igy van. Ugyanis beszelni azon is lehet. Az okos telon azonban kameraval lathatom is a gesztusokat, ezaltal meg a beszelgetes is emberibb, mintha csak a hangjat hallom. S mint irtam, a vibernek koszonhetoen gyakoribb a messze elokkel. Tehat sok esetben meg mindennaposabba is teszi a kapcsolatot, ahelyett, hogy csokkentene.


    ugye buta telefonrol is igy velekedtel? Mert, mi t irtam az okos telefon most ebben a stadiumban van, hogy "minek az" aztan par ev mulva nem is lesz mas. Sot. Az lesz a buta telefon, amit most okosnak hivunk.


    Ami az embereket osszekoti egymassal nem ez lesz. Na megint kb. ott tartunk, mint elotted par hozzaszolassal, hogy akinek okos telefonja van, annak nincsenek emberi kapcsolatai. De mint irtam, sok esetben segiti a kapcsolatot.


    Hat tudod, az, hogy en reagalok idezettel, az azert volt, mert lattam, te mindenre azzal reagaltal masik topikban. .. ( tan magadba kellene nezni) Ahhoz kepest, h nem volt ervem eleg sokat irtam :) 


     igazabol neked oda kene koltoznod ahhoz a torzshoz, akirol a "vidd hiret az igazaknak" konyv szol. Ott jol erezned magad. Ez a vilag nem neked valo. Mert ebben a vilagban bizony egyre tobb technikai ujdonsag lesz, ami kenyelmesebbe teszi a hasznaloi eletet.


     


     

    előzmény:
    Koncentráció (79)
    2015-01-22  01:15
  22. 2015. január 22. 08:5580.

    Ha én "borzasztóan sarkítom a dolgot", akkor nem tudom te mit csinálsz.... :-D Mindenáron meg akarsz arról győzni, ami a te véleményed. Az nem megy, mi, hogy "oké, te így látod, én meg úgy". Ráadásul erős csúsztatásban vagy, amikor olyan dolgokra reagálsz ellenemben, amit én sosem állítottam.


    Kék arc: nézz meg egy sötétben, vagy szürkületben mobilozgató bárkit, a kijelző fényétől kéknek néz ki az arca ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (69)
    2015-01-21  12:34
  23. 2015. január 22. 01:1579.

    Az, hogy vágynak rá az emberek azt reklámokon keresztül beléjük csepegtetik, médiában, újságban propagálják a szükségességét, aztán feltöltik vele a polcokat. Ezek mögött azért igen komoly vállalati és pénzhatalmi érdekek állnak.


    Egy termék valódi hátrányait azért nem ismerhetjük meg, mert ez szemben áll az eladási érdekekkel.


    A statisztikáknak és az eladási mutatóknak arról kell szólniuk, hogy amit el kell adni azt trendinek, csalogatónak és szükségesnek kell beállítani. Amikor pedig behoznak egy újabb terméket, szériát, akkor a régit ezzel egyidőben fokozatosan kivonják és háttérbe szorítják. Persze könnyebb vele sok mindent és funkció gazdag. Az okos telefonok használóinak töredékének lenne szüksége ezen funkciókra. Gondolom nem repülőzik minden okos telefon tulajdonos és nincs szükségük viberre se. Azzal együtt, hogy megkönnyíti a dolgokat az embereket lustává, tehetetlenné, kényelmessé teszi. Felgyorsítja az információ áramlást, egy csapásra elintézhetünk vele dolgokat és valami olyat is üzen nagyon burkoltan az emberiségnek, hogy nincs szükség többé az emberre, hiszen a gépek számos dolgot elvégeznek helyette. Ami az embereket összeköti egymással az nem az okos telefon és nem is a technika lesz. Örülök, hogy jó a kedved és nevetséges ez számodra. Minden igazi bolond így reagál erre.


    Ahhoz képest, hogy a szellemi magasságom hangoztatásával vádolsz, épp te rohantál Isaac Asimov idézetekért, hogy ezzel bizonygasd önnön nagyságod és leplezd mennyire is kifogytál az érvekből és a mondanivalóból. Asimov már nem élhette meg ezeket a csodálatos készülékeket. El se tudom képzelni miről maradt le.


     


     

    előzmény:
    ezanick* (78)
    2015-01-21  23:42
  24. 2015. január 21. 23:4278.

    számítógépektől, a hiányuktól félek.


    Isaac Asimov







    "Okos telefonokra nincs is szüksége az embereknek.  "


    ezt mondtak regen a mobilra is: Minek az?  Altalaban azok mondtak, akik nem lattak, nem ismertek milyen elonyokkel jar. Aztan szepen elobb utobb mindenki hasznalni kezdte.  De meg mindig van, aki azt mondja minek a mobil, szoval ha ugy nezzuk az is tok felesleges.


    mint a szamitogep, amirol azt allitottak sosem fog elterjedni, mert nem lehet kicsinyiteni es nagyon draga. Na meg minek is egy hetkoznapi embernek? 


    Az, hogy van hatranya egy okostelefonnak : lemerul az aksi, esetleg hamarabb tonkremegy senki nem vitatja, de sok elonye is van. Talan arrol is tudomast kene venni. Es vannak jo sokan, akik ezeket az elonyoket elvezik.


    de epp igy le lehetne irni a nyomogombos hatranyait is : lasd: nincs alkatresz hozza, nem tudsz vele masik eszkozt pl gps-t kivaltani szukseg eseten, nem tudsz rajta az utcan kvazi ingyen telefonalni, akar a kulfoldi is,eroseiddel is ( viber), nem tudod tarolni rajta a repulojegyed ( nem kell kinyomtatni , nincs papir, persze tudom a repulogep is felesleges), es sorolhatnam.


    Hasznald csak a regi telefonodat, ha neked az a jo. Attol, hogy neked nincs valamire szukseged meg masnak lehet.


    a sokat, minden hozzaszolasodban hangoztatott " szellemi magassagod, kivalosagod" meg mar enyhen szolva nevetseges :) 


     


     


     



    előzmény:
    Koncentráció (77)
    2015-01-21  22:59
  25. 2015. január 21. 22:5977.

    Lassan már a legelmaradottabb törzsekben is komolyabb szellemi élet folyik, mint jelen korunkban.


    Okos telefonokra nincs is szüksége az embereknek. A funkciók nagy részét ki sem használják. Alacsony az üzemidejük, gyorsan lemerülnek, ellentétben a nyomógombos telefonokkal, amiket igyekeznek szépen lassan kivonni a forgalomból és leépíteni. A gyári hibás készülékeket, még garancia ellenére sem akarják kicserélni és újjal mutogatnak az üzletekben a gyártókra. Hitegetik a vásárlókat, hogy írjanak a szervízbe, hívják őket, de a csere ha össze is jön, csak igen hosszadalmas huzavona hatására. Ezen kívül a sok elektronika miatt rendkívül érzékenyek és kevésbé bírják a leeséseket, a nyomógombos társaikkal ellentétben. Nagyobb a meghibásodási arányuk, mint a nyomógombos társaiknak és nem is bírják annyi ideig. Nekem nyomógombos telefonom van és 5. éve használom. Semmi számottevő baja nem eddig. A fiatal generációhoz tartozom, lenne rá pénzem, ha akarnám megvehetném a csúcstelefont is, de nincs értelme.  Adott volt egy nagyon jó koncepció a nyomógombos telefonoknál, amit egy drágábbra, bonyolultabbra, megbízhatatlanabbra, kevésbé tartósra és a funkciók sokaságát tekintve még inkább kihasználatlanabbra cserélhetünk.


    Megértem, hogy fejlődünk, csak nem mindegy merrefelé. Veled ellentétben nekem nem kell hozzá se remeteség, se okos telefon, hogy ezt megértsem.

    előzmény:
    ezanick* (76)
    2015-01-21  21:58

Címlap

top