Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekek és a tévé

durmola
Létrehozva: 2015. február 25. 10:24

Sziasztok!


Olyan sok helyen olvasni, hallani, hogy egy kisgyereknek nem tesz jót a tévézés. Szerintetek ez tényleg megalapozott? (természetesen nem szélsőségre gondolok)


Akiknek már nagyobb gyermekeik vannak, észrevettek valamiféle változást, amiért a kisgyerek, napi szinten 1-2 órát nézte a tévét? Nem lett elég kreatív? Nem szeret esetleg mozogni? Elhízott?

  1. 2019. június 20. 22:16559.

    A képernyő előtti időtöltést mindenképp érdemes csökkenteni ugyanis a beszédkészséget lassítja. Fejlesztő gyerekjátékok segítségével ez kiküszöbölhető.

  2. 2015. március 5. 17:42558.

    azt javaslom, hogy holnap napközben indits el egy új topikot... ezzel a linkkel, amit ide betettél . sokkal többen fogják észrevenni, és  szerintem segitenek is.
    szokott ilyen szakdogás segitség lenni.


     


    sajna nekem már régesrég nincs ovisom.

    előzmény:
    AggiCo (557)
    2015-03-05  11:08
  3. 2015. március 5. 11:08557.

    Sziasztok,
    nem tudom, szabad-e itt ilyet, egy barátnőm szakdolgozatot ír az óvodások médiahasználatáról, és egy kérdőív kitöltésében kér segítséget.
    Akinek van nagycsoportos gyermeke, és 5-10 perce, és kedve, segítene kitölteni ezt a kérdőívet? Nagyon köszönöm!


     


    https://docs.google.com/forms/d/1NEgj-wFQKe0bARbnyKE8Rj UUaI3p58kdrOFYQUnW3iA/alreadyresponded?edit_requested=true 

  4. 2015. március 5. 09:13556.

    Igen az az. en evtizedekkel kesobb neztem meg a filmet, mert tartottam tole hogy illuziorombolo lesz nekem a regeny utan.


    de nagyon jo volt a szereposztas Drahota Andrea meg Kallai Ferenc remekul jatszottak benne.


    azt hiszem a Gyasz is fog neked tetszeni , Nemeth Laszlo hosei kozott tobb ilyen karakter van mint Nelli es Zsofi a gyasz foszereploje.


    Latom Kati tortenete rad is nagy hatassal volt nekem is megvan a konyv szivszorito lett a vege.

    előzmény:
    biobula (553)
    2015-03-04  12:58
  5. 2015. március 4. 13:25555.

    Igen, Az az Iszony, a Karasz Nellis.


    A Gyasz szuper. Meg a Bun is. Nekem regebben az Irgalom volt a kedvencem. Illetve kellemes meglepetes a Kocsik szeptemberben. Mondjuk, Nemeth Laszlotol nehez nem jot mondani, talan az Egeto Eszter vontatott egy kcsit az en izlesemnek.

    előzmény:
    biobula (553)
    2015-03-04  12:58
  6. 2015. március 4. 13:08554.

    Asszem, a pöttyös meg a csíkos között talán inkább a korosztályos ajánlást illetően volt különbség - a pöttyös a fiatalabbaknak, a csíkos az idősebbeknek...talán. De én később voltam fiatal, akkor már pl. újabb kiadású csíkossal nem nagyon találkoztam. Legtöbb ilyet nagymamáméknál találtam, nyaranta olvasgattam, meg hazavittem. Emlékszem, a Bezzeg az én időmben-t 9 évesen olvastam először, nagymamáéknál, nyári szünetben. Belelapoztam: "Hálóingben nem lehet iskolában menni." Rögtön megfogott. Azt persze akkor, meg még egy jó ideig nem értettem, hogy pl. a végén miért nem akart Kati bálba menni, mikor annyira készült rá - el kellett telnie pár évnek, meg pár olvasásnak, mire átéreztem a helyzetet.

    előzmény:
    Amarynda (550)
    2015-03-04  06:52
  7. 2015. március 4. 12:58553.

    Az Iszony-t olvastam középiskolában. Kötelező volt, vagy választható talán. Abban van Nelli és a férje, ugye? Részletekre már nem emlékszem, csak arra, hogy tetszett; talán a barátnőmmel még filmen is megnéztük utána. Nemrég megörököltem nagyszüleim könyveit, a Gyász is köztük van, és félre is tettem, hogy ezt majd el fogom olvasni.


    Az iszony-ról, mint témáról jut eszembe az Édes Anna. Annak is az iszony a(z egyik) fő alkotóeleme.


     

    előzmény:
    Amarynda (549)
    2015-03-04  06:45
  8. 2015. március 4. 12:15552.

    A Jane Eyre (A lowoodi arva) tipikus fejlodesregeny, raadasul jo kis "gothic" elemekkel. Szoval nyalasnak semmikepp nem mondanam. Ja, es tarsadalomkritika is jocskan megjelenik benne.


    Az jutott eszembe, lehet, hogy talan a magyar forditasa nagyon elterhet az eredetitol? Bevallom, nem emlekszem ra, utoljara egyetemen olvastam, akkor eredetiben.


    Errol a regenyrol jutott eszembe, mennyire kedvelem a BBC feldolgozasokat, zsenialisan megcsinaltak a legtobb filmet. Azon ritka kivetelek, amikor nemhogy elvesz a regenybol a filmes verzio, hanem meg kepes hozzatenni. Megvan nekem az egesz sorozat.


    A Jane Eyre 2006-os filmverzioja Ruth Wilson-nal es Toby Stephens-szel nalam mindent visz . 


    https://www.youtube.com/watch?v=4dhTCQxjpL8


    De nagyon jo a tobbi is, a Buszkeseg es baliteletet szinte mindenki ismeri, az Ertelem es erzelmet szinten, de a Kisvaros (Cranford) is szenzacios, meg az Eszak es del, Edesek es mostohak (Wives and Daughters) peldaul. Utobbi harmat kedvenc ironom, Elizabeth Gaskell irta. Majdnem belole szakdolgoztam. Na ot is mindenkinek tudom ajanlani. Magyaruk is megvannak a regenyei, ha nem is mind, ugy tudom.

Címlap

top