Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbántam a gyereket...

Hullám
Létrehozva: 2015. augusztus 10. 11:56

Megbántam a gyerekvállalást...ez van!


Mindjárt az elején leszögezem, hogy imádom a 2 éves kislányomat, és a legnagyobb szeretetben-odafigyelésben nevelem!!!


de sajnos megbántam, hogy megszültem, későn is 36 évesen véletlenül estem teherbe, gumi mellett!


Amúgy sem igazán akartam soha, mert jó volt úgy az életem a párommal, ahogy volt.Kényelmes-kötetlen, csak mi. Hogy önző lennék? ...lehet.


Elvetetni nem tudtam, mert a párom már rég akarta, hogy legyen babánk, ez a lehetőség mikor megtudtam szóba sem jöhetett volna.


Valahogy nekem ez nyűg,nincs magánéletem, csak róla szól az egész nap, nem tudok kikapcsolódni , nem tudom azt csinálni amit én akarok.(ugyan anyukám nyugdíjas,ő szokott rá vigyázni bármikor, mikor megkérem rá, de max 1-2 nap)


Hogy nem vagyok anyának való? Ilyen értelemben lehet nem, de viszont mint az elején is írtam, a kislányomat nagyon, de nagyon szeretem!


A párommal kiegyensúlyozott, normális kapcsolatban élünk immár 14 éve, ő neki ezt meg sem említem, hogy megbántam , hogy vállaltuk a gyermekünket, és nekem valahol nyűg, mert egy világ omolna össze benne, és rettentően megbántanám, de legbelül sír a lelkem. 


Most zúdíthatjátok rám amit akartok...tessék.

  1. 2015. augusztus 16. 14:48401.

    Erre mondtam, Amarynda, hogy itt - pláne itt - nem szabad ennyire kitárulkozni, mert akkor jön az éhes csorda, ráakaszkodik, és nem engedi, mint a koncot, úgy csócsálja majd némelyik szavadat, mondatodat.


    Aztán x idő múlva majd ott rúg beléd, ahol a legjobban fáj, csak az alkalmat várja. Ne felejtsd el, hogy itt mindenki tökéletes anya, szuper feleség, a munkájában sztahanovista, első osztályú háziasszony, alakja akár a modelleké, az ágyban pedig mindegyikük egy lepedőakrobata. Te ide kevés vagy a (felvállalt) emberi gyarlóságaiddal. Velem együtt.


     

    előzmény:
    Amarynda (398)
    2015-08-16  14:24
  2. 2015. augusztus 16. 14:33400.

    Es? mit csinaljak vele?


    ez van nekem ilyen anyat dobott a gep, bar oszinten szolva sose bogtem betegre magma emiatt mert en a nagymamamat tartottam az anyamnak. 10 napos koromtol nevelt ugy is szolitottam hogy anyu, es nem az anyamat hivtam igy.


    sose foglalkoztam sokat a dologgal, most meg ennyi idosen meg vegkeppen nem, mi ertelme lenne neki?


    kethetente egyszer beszelunk par percet es kesz. utoljara 15 eve lattam es mar nem is fogom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (396)
    2015-08-16  11:50
  3. 2015. augusztus 16. 14:29399.

    tudod egy kisiparos , mondjuk egy asztalos, kereskedo vagy vendeglos is tartott cseledet a felesegenek es legtobbszor mai szoval elve szittert a gyerekei melle.


    de en ezen nem vitazom az en nagyszuleimnel szegeny nagyinak akkor kellett eloszor fizikai munkat vegezni mikor az oroszok bejottek Mo ra.


    a nagyapam katonatiszt volt a nagymamam egy jo csaladbol valo urilany, naluk volt cseled is meg nevelono is.


    aztan a ruszkiknak koszonhetoen kicsit masfajta eletre szorultak ra.


    en nem a parasztok meg a szegenyek anyagi dolgait vitattam cask azt mondtam ugy en is szultem volna tobbet is ha let volna kello szemelyzetem hozza.


     

    előzmény:
    Lióra (393)
    2015-08-15  15:05
  4. 2015. augusztus 16. 14:24398.

    Te Liora, en nem akartam "kiteljesedni" anyakent se meg felesegkent se meg szupernokent se meg dolgozo nokent se.


    cask ugy voltam magamnak mindenfele onmegvalositas es hulye szolamok nelkul.


    megszultem egy gyereket akit felnott koraig felneveltem nem kis nehezseggel tekintettel arra hogy 15 eves koraban diagnosztizaltak mint sulyos skizofrenias beteget. ennek ellenere a gyerek 18 es fel eves koraig velem elt szeretetben , jo anyagi korulmenyek kozott.


    aztan ugy dontott hogy elkoltozik a SAJAT LAKASABA mint nagykoru es onallo jovedelemmel rendelkezo szemely, tolunk kb 50 km tavolsagra. kb 3 naponta hazajart, meg akkor is en mostam ra , elore megfoztem stb.


    a szabad idejevel  viszont mint ONALLO ES FELNOTT EMBER ugy rendelkezett ahogy akart. az hogy azt nem ugy es arra hasznalta amire kellett volna az o dontese volt mint ahogy az is hogy soha nem volt hajlando bevenni a gyogyszereit, itt pedig senkit semmire nem lehet akarata ellenere kenyszeriteni .


    ennyit a mi tortenetunkrol. az hogy egy felnott ember iszik, drogozik rossz haverokkal ereszkedik ossze amikor mar onallo eletet el az a sajat felelossege es nem a szuloke. amig otthon volt addig tudtam ellenorizni mit csinal kivel hova megy.


    utana mar nem, es ami tortent az o dontese es felelossege volt.


    nem mintha magyarazattal tartoznek neked csak ez a hulye duma a kiteljesedesrol megutotte a szememet.

    előzmény:
    Lióra (392)
    2015-08-15  15:01
  5. Torolt_felhasznalo_269171
    Torolt_felhasznalo_269171
    2015. augusztus 16. 14:14397.

    Megbántad a gyereked? Üsd agyon. Ja, azért lecsuknának. Akkor mondd meg neki. Ja, akkor megutálna. Mondd el a férjednek! Ja, elválna. Nyissál róla topikot ezen az aberrált helyen. Itt még olyan is lesz, aki megért. Mondjuk az nem én leszek. Mondanám, hogy apádnak kellett volna gumit húzni, de neked se sikerült normálisan használni, szóval én is megbántam, hogy megnyitottam a topikodat. 

    előzmény:
    Hullám (1)
    2015-08-10  11:56
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 16. 11:50396.

    Csak gané ember tesz ilyet a gyerekével.

    előzmény:
    Amarynda (390)
    2015-08-15  12:46
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. augusztus 16. 11:36395.

     


    Ez bizony teljesen felforgatja az ember életét,


    Nem forgatja fel az ember életélt, hanem ez az élete,  a gyermeknevelés.Ezt hangolja össze az ügyesebbje.És a sírósak pedig sírással töltik az idejüket hogy milyen borzalmas a gyereknevelés.Tipródnak  jobbra balra.Tökölődnek és panaszkodnak. Ez,  eddig elenyésző kisebbség volt, ami mára a gyerekellenesség miatt már sikk nr1


    bár ezt írom úgy hogy nem ebben a cipőben járok,


    Hogyan????????? Ez magáért beszél...........


    viszont sok ilyen hasonló példával szembesülök ismerőseim körében.


    Aha, a mindent látó és tudó, de semmit nem látó és tudó szembesülő...........


     


     


     

     

    előzmény:
    bluejam*8 (394)
    2015-08-15  17:57
  8. 2015. augusztus 15. 17:57394.

    Végre, ez az igazán őszinte hsz. Azonosulok benne a gondolataimmal, köszi Elza.


    Igenis 1000 nőből 8 be sem vallja hogy megbánta a gyereket, még inkognitóban sem, csakmert ugye az image...


    A gyerek egy édes teher. Igenis az, ne szépítsük.


    Hoz lelkileg gondot , de ugyanakkor boldogságot is.


    A legtöbb nőben megfogalmazódik a gyerek gondolata, ez így van jól.


    De amikor már fizikálisan is neveli, gondozza, stb, akkor bizony sokszor érzi az ember magát egy mártírnak.


    És ez nem szűnik meg egyáltalán, idővel max csak több lesz a szülőnek magára a szabadideje, ahogyan a gyerek egyre önállóbb lesz.


    Nem kell álszenteskedni ha már itt a legtöbbünk inkognitóban van jelen....szerintem.


    Azokat a nőket akik pedig tudatosan elzárkóznak a gyerekvállalás elől, nem bántani kell meg pálcát törni a fejük felett, hiszen inkább ne szüljön gyereket az, akiben ez a vágy nem igazán szívből jön! Jobban jár saját maga , és a mgeszületendő gyerek is.


    Az élet mindig kiszámíthatatlan. Nem tudhatod hogy a jelenlegi boldogság,  párkapcsolat,  stb az x év múlva majd ugyanígy fog "kelleni"?


    A házasságok nagy %-a rosszul végződik sajnos.


    Hány meg hány kapcsolatban már csak a gyerek/gyerekek miatt élnek együtt a szülők? rengetegben!


    Olyankor a gyerek miatt kétszer is meg kell gondolni hogy mit hogy hova lép az ember tovább hiszen már a gyerek érdeke az elsőrangú és nem pedig a sajátunk.


    Értem ezalatt: gyerekszoba, ovi-iskola választás az orientálódni kívánt helyen, stb.


    Ez bizony teljesen felforgatja az ember életét, bár ezt írom úgy hogy nem ebben a cipőben járok, viszont sok ilyen hasonló példával szembesülök ismerőseim körében.

    előzmény:
    Elza (334)
    2015-08-13  08:44
  9. 2015. augusztus 15. 15:05393.

    Ez is csak a társadalom felsőbb rétege


    A társadalom 90- 95%- át 100 éve a parasztok és a kisiparosok tették ki.


     


    Magyarországon  a nemesség aránya volt 1%,de akkor ebben benne volt minden nemes a hétszilvafás is--így is az egyik legnagyobb arányú nemesség Európában, ehhez jött 2-3% nagypolgár és 4-5 % középpolgár (tanár,hivatalnok stb)


    Nagyvonalúan is 10%.


    De a 90% paraszt és kisiparos.


    Csak egy adalék még: 30-as években 1-2% volt a diplomások aránya, ma a 30-asok között 34%.


     


     

    előzmény:
    Amarynda (384)
    2015-08-14  14:44
  10. 2015. augusztus 15. 15:01392.

    Valószínűleg az anyukád elhanyagolásából következik,hogy Te sem tudtál anyaként kiteljesedni


     


    egyre kevesbe ertem az erveidet.


     


    viszont mondanek meg valamit. egy gyereket kifogastalanul fel lehet nevelni minden feltetelnek megfelelve az esti mesemondastol a bizalmas beszelgetesekig a leckeirastol a tarsasjatekozasig hogy ha valaki latja a parost (anya-gyerek) akkor meg van gyozodve hogy a mama imadja a gyereket es a gyerek az anyjat stb.


     


    Pontosan,csak  a lényeg marad ki


     


    állatkertben született-felnőtt llatok eldobják maguktól a kicsinyeiket,mert nem tudnak anykáétn viselkedni,pedig az őszintjükön--kifogástalanul nevelte fel őket a gondzoó

    előzmény:
    Amarynda (390)
    2015-08-15  12:46
  11. 2015. augusztus 15. 13:58391.

    "Meggyőződésem, hogy egy ilyen témát másként, más szemszögből lát az, aki ezt a saját bőrén gyerekként már megtapasztalta."


    Tökéletesen fogalmazol. Pont ezért van ilyen sokféle nézőpont, hozzáállás, attitűd a témához. Mert mindenki máshonnan indul, más közegből. Két egyforma család nincs. Az esélyegyenlőség mint olyan nem létezik. Nem is lesz soha. A szeretetben, törődésben meg aztán pláne nem. Amit otthonról kapsz (vagy nem), útravalóul hamuba sült pogácsa helyett....


    Ezért kéne elfogadni, hogy mindenki másként viszonyul e témához. Nincs két egyforma ember, hála istennek különbözőek vagyunk, különböző véleményekkel. És ettől senki nem lesz rosszabb a másiknál. Ezért nem értem, miért érzik néhányan úgy, hogy az egy és oszthatatlan igazság náluk van és aki nem úgy gondolkodik, azzal valami baj van... És akkor röpködnek az ítélkezések....


    Oka van annak, ha valamit másként látunk, gondolunk, mint az "átlag". Csak nem mindenki olyan nyitott, hogy leírja az okokat, milyen élményei voltak kiskorában, milyen fájdalmakat, sebeket cipel a lelkében egy életen át. Sajnálom, hogy sokan nem tudják elfogadni ezt a különbözőséget. Még az intelligensebbek közül sem mindenki.

    előzmény:
    Walmart (388)
    2015-08-15  06:05
  12. 2015. augusztus 15. 12:46390.

    Akkor 9 evesen elegge mellbe vagott, aztan kesobb megszoktam a gondolatot. es mivel a nagyim szeretett nagyon es o nevelt fel ot ereztem edesanyamnak anyut a mai napig se tudom ugy szeretni ahogy a nagymamat.


    mara mar megbocsajtottam neki, elmult 80 eves ozvegy, mi a fenenek vitazzak vele? ha eddig nem tert mas belatasra velem kapcsolatban akkor mar nem is fog. van koztunk egy udvarias langyos kapcsolat, ketheti telefonok es ennyi.

    előzmény:
    Walmart (388)
    2015-08-15  06:05
  13. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. augusztus 15. 07:10389.

    Majd konnyebb lesz , ha kicsit nagyobb lesz. Turelem.
    Es egyszer azt is mondani fogod : de jo , hogy vagy nekem.


    előzmény:
    Hullám (1)
    2015-08-10  11:56
  14. 2015. augusztus 15. 06:05388.

    Ó de kedves anyukád volt... 


    Meggyőződésem, hogy egy ilyen témát másként, más szemszögből lát az, aki ezt a saját bőrén gyerekként már megtapasztalta. Aki már az anyaméhben szeretet helyett azt érezte, hogy el akarják vetetni, csak teher és menjen a francba. Nehéz útravaló ez az életben.


     

    előzmény:
    Amarynda (386)
    2015-08-14  15:00
  15. 2015. augusztus 14. 15:09387.

    egyre kevesbe ertem az erveidet.


    viszont mondanek meg valamit. egy gyereket kifogastalanul fel lehet nevelni minden feltetelnek megfelelve az esti mesemondastol a bizalmas beszelgetesekig a leckeirastol a tarsasjatekozasig hogy ha valaki latja a parost (anya-gyerek) akkor meg van gyozodve hogy a mama imadja a gyereket es a gyerek az anyjat stb.


    es mindezt tokeletesen meg lehet csinalni ugy hogy az anyaban szikranyi erzes sincs a gyerek irant. ebben az esetben a gyerek a "project" amit el kell kesziteni 0-huszonevig amig a sajat labara all. minden nap megvannak az elkeszitendo feladatok amiket a nap/honap/ev vegen ki lehet pipalni. az illeto teheti ezt olyan pedanteriaval (valamifele bizonyitaskent is) hogy abban hiba nincs. de a szeretetet nem lehet se bedumalni valakibe se kieroszakolni valakibol. egy munkat is el lehet latni total szuperul ugy hogy a legmagasabb dijazast kapja erte az illeto es tobb mint 100 % ra teljesit. de ebben meg nincs benne az hogy az illeto szereti is amit csinal. a maximumra valo torekves nem erzelmi kerdes egy gyerek eseteben sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (330)
    2015-08-13  08:02
  16. 2015. augusztus 14. 15:00386.

    "Nem a konkrét gyerekkel van baja, hanem a gyerekes lét fogalommal."- ez tök logikusan hangzik elsőre, de átgondolva anyai szemmel: nem tudom már, hogy milyen lenne a nemgyerekes lét, és attól se tudok elvonatkoztatni, hogy amikor azt mondom, hogy megbántam a gyerekes létet, akkor konkrétan az én drágámat bántam meg... ezt már így nem lehet.


    Egyébként a lányt akart, fiú lett a gyerek -  ismerőseim is egytől egyig azt mondják, hogy most nem cserélnék el száz lányra se a fiukat. Mert akkor már a SAJÁT fiukra gondolnak, akit megszerettek, nem csak úgy általában a fiús vagy lányos szülő létre. Érthető, mit akarok ebből kihozni? :)  Normális esetben az életösztön felülírja azt, hogy mit akartam egykor elméletben. Vagy nem?

    idézet:
    trivial (312)
    2015-08-12 17:54:14

    nem , nem irja felul.


    mint ahogy emlitettem a 10 gyerekes oregasszonyt aki soha nem tudta megszeretni se a lanyait se a lany unokait.


     mellesleg pl. nekem az anyam kb 9 eves voltam amikor eloszor mondta hogy en egy baleset voltam es a Ratko korszak kovetkezmenye. es hogy mindent megtett hogy elhajtsa a magzatot (engem) de nem sikerult, orvost meg feketen se talalt hozza.


    es ezen a velemenyen a mai napig se valtoztatott cask kozben 50 ev telt el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (312)
    2015-08-12  17:54
  17. 2015. augusztus 14. 14:56385.

    Gondoltam hogy nem fogod megerteni amit mondani akartam.


    nem erdekes, a lenyeg az hogy akar erted vagy nem akar hissed vagy nem, vannak nok akik megbantak a gyereket (a t.i esete is ez). ez nem azonos azzal hogy ki akarja tekerni a nyakat vagy naponta  a fejehez vagja hogy barcsak sose szulettel volna meg.


    ez egy nevtelen forum valoszinuleg azert mert ide leirni ilyen nyiltsaggal ezt a dolgot. az az elonye a nevtelensegnek hogy itt le lehet irni olyasmit amit se a kornyezetednek se a barataidnak senkinek se vallanal be de itt senki se ismer es kimondhatod azt ami jelen esetben a t.i szivet nyomta.


    ami arrol szolt hogy HA megtehetne es visszaforditana az ido kereket (mondom HA) akkor a lanya most nem jonne a vilagra sem akkor sem kesobb.


    igy erti szerintem hogy megbanta. egy erzest azert mert a tarsadalom (vagy annak bizonyos tagjai) ezt helytelenitik nem lehet megszuntetni . o most leirta hogy annak ellenere hogy a kislany aranyos es o szereti es megteszi a kotelesseget  HA ujra lenne lehetosege a dontesre akkor nem szulne meg. de mivel ez cask egy hipotezis a gyereke itt van, ellatja stb, de most is meg lehet hogy 20 ev mulva is ugy erzi hogy rossz lepes volt hogy megszulte. te amugy egy ertelmes no vagy miert kell ezt ilyen szajbaragosan magyarazni neked?


    miert kellett volna megtartania maganak ezt az erzest ha az konnyitett rajta valamennyit hogy leirhatta? kinek artott ezzel? neked nem nekem se sot maganak cask hasznalt vele. akkor mi a baj?


    az hogy te azt gondolod hogy egy mar megszuletett lenyt NE BANJON MEG MEG GONDOLATBAN SEM semmit nem jelent annak aki igy erzi. ez a te velemenyed az meg az ove.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (307)
    2015-08-12  17:15
  18. 2015. augusztus 14. 14:44384.

    tevedsz. a polgari csaladokban es ez nem a fonemesekbol allt, pl. tanar orvos,  kereskedo, jegyzo, katonatiszt, berhaz tulajdonos , de meg az egyszerubb helyeken is volt legalabb egy cseledlany.


    ahol meg kicsivel tobb volt a jovedelem  ott meg volt a cseledlanyon kivul mas szemelyzet is.

    előzmény:
    Lióra (293)
    2015-08-12  15:24
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. augusztus 14. 14:37383.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (382)
    2015-08-14  13:51
  20. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 14. 13:51382.

    Ez jó, de picit megbolondíthatjuk az "ez már a 6. gyerekem, és a pénzért szültem, tudod, ki megy vissza dolgozni, amikor már a támogatásokból is vígan megélek!" vonallal.

    előzmény:
    cabron (381)
    2015-08-14  13:44
  21. 2015. augusztus 14. 13:44381.

    :)


    Eszembe jutott még, hogy " A szomszédasszony szoptatja az én gyerekemet is, mert nekem az nyűg".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (380)
    2015-08-14  13:05
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 14. 13:05380.

    Nem tudom, nehéz eset, ez a topik elég magasra tette a lécet, ilyet formátumú téma nem terem minden bokorban. Esetleg egy "Pénzért hozzámentem a saját nagyapámhoz, de a gyerekünket a szomszéd meleg házaspár neveli" vonal mentél lehetne elindulni...

    előzmény:
    cabron (379)
    2015-08-14  12:53
  23. 2015. augusztus 14. 12:53379.

    Én jövő héttől 2 hétig vagyok szabin.


    Na, ennyi időre kéne kitalálni valami jó kis gumicsontot.


    Mi legyen, az, mi legyen az...? Fejtörős szmájli.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (378)
    2015-08-14  12:25
  24. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. augusztus 14. 12:25378.

    Én a jövő hét után leszek szabin, esetleg majd én is bedobok egyet 23-án, oszt utánam a fáklyásmenet. Esetleg a váltófutás mintájára létrehozhatjuk a váltó-kamutopikindítás műfaját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556636 (375)
    2015-08-14  11:12
  25. 2015. augusztus 14. 11:23377.

    Nem írt ilyet, hog jujj, miért lett terhes. Leírta, hogy a védekezés ellenére terhes lett.


    Ha valakit átvert, az csakis maga, mert biztos nem úgy állt a terhességhez, gyerekhez, hogy jajj de szar lesz, hanem biztos arra számított, hogy belerázódik. 

    előzmény:
    Lióra (370)
    2015-08-13  21:15

Címlap

top