Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tud valaki tanácsot adni?

cukorviraag
Létrehozva: 2015. december 14. 16:17

Szép napot mindekinek!


Anita vagyok. S nem szoktam fórmuozni, de a NLC-t gyakran böngészem.


Gondoltam indítok egy kis beszélgetést, hátha tudnátok nekem segíteni, Ti Kedves Nő-társaim.


Sajnos nagyon őrlődöm és nem tudok kihez fordulni, így bennetek bízom . 


 


A problémám a következő lenne:


A párom 30éves, jóképű férfi, aki nagyon kedves és közvetlen a hölgy ismerőseivel illetve jószívű és segítőkész is.
A kedvesem egy műhelyben dolgozik, tehát sok férfi kollégája van, de azért raktárban nők dolgoznak. Egyik kolleginája sem zavar, de van egy hölgyemény, aki 15-20évvel idősebb a páromnál, viszont fiatalos, laza, amolyan "rövidhajú-vagány nő" típus.
Tudni kell, hogy kedvelik egymást, sokat beszélgetnek (ha idejük engedi) és kb. 8éve lehetnek kollégák, illetve FONTOS, hogy a hölgy minden férfival egyformán ilyen közvetlen odabent ( a párom elmondása szerint)
Ezekkel nem is lenne problémám.


De az én Szép-Szőke hercegem esténként (munka után) elmeséli,hogy milyen volt a napja, és azt is elmondja ha ez a kollegina van a raktárban, sőt azt is megosztja velem hogy beszélgetnek, olykor KETTESBEN. Vagy beugrik hozzá a párom a raktárba és (ha van ideje) kb.30percet dumál a nővel, vagy -múltkor pl elmondása szerint-amíg várták a kollégájukat, beültek a műhelyben egy buszba és ott beszélgettek...szintén KETTEN.


EZEN  a direkt "kettesben" maradáson sokszor felhúztam magam, s nem egyszer csúnya vita kerekedett a féltékenységemből, és abból,hogy nem hiszek Neki és megvádolom azzal,hogy megcsal.


Ő azt állítja,hogy mivel évek óta kollégák a hölggyel, s mivel már a nő öccsével is anno együtt dolgoztak, így csak szimpla kolléga-barát kapcsolatban állnak egymással. néha már nem bírok magammal és kifaggatom hogy mégis miről folyik a társalgás köztük és miért vonulnak el? Erre elmeséli a párom szóról szóra hogy miről beszéltek, és elmondja hogy nem elvonulnak, csak nem tartozik másra az ő beszélgetésük. De minden férfi szokott így kettesben beszélgetni a kolleginával.


 


Ő már mondta,hogy -annak ellenére,hogy nincs rejtegetni valója-nem viseli el a számonkéréseimet, és ezeket a féltékenységi rohamokat, hiszen évek óta -már megszokottan- így szoktak beszélgetni, és sosem volt köztük semmi.


Illetve arra kér,hogy bízzak benne, és ne lássak rémeket,hiszen éppen azért mesél nekem el mindent,hogy ne az legyen,hogy titkolózik előttem.


Viszont múltkor történt egy furcsa eset, amit ezzel vonok össze: A párom férfi kollégái beállítottak hozzám a munkahelyemre (erről a párom sem tudott). AMikor ez kiderült bent a cégnél és otthon a párom nagyon feldúlt volt, és nekem is mondta hogy nem tetszik hogy a kollégái bejárkálnak hozzám, mialatt Ő már bent dolgozik. 


Nos én azonnal arra gondoltam,hogy lehet azért zavarta a srácok látogatása nálam, mert esetleg mégis viszonya van a kolleginával és félt,hogy valamelyik férfi elszólja magát nekem?? Így Ő sarokba szorítva érezte magát és megijedt, és ezért volt felháborodva?



 


Nos, nem tudom megindokolni miért vagyok őrült féltékeny, de nekem ez a "kettesben" beszélgetek szituáció kissé furcsa. Nehéz elhinnem,hogy kettesben vannak és nem történt vagy történik köztük semmi sem.


Illetve mostanában ha viszek valamit a páromnak a munkahelyére be sem hív (portás így magamtól nem mehetek be) régebben behívott...de már nem....


 


Tegnap ezért az esetért és a féltékenységemért már majdnem elköltözött, de végül maradt és elmondta hogy szeret és sosem hazudott nekem, de bízzak benne.


 


Én ezt mégsem tudom elfogadni, és annak ellenére hogy szerelmes vagyok Belé...azt érzem,hogy valami változott...minden nap ideges vagyok és feszengek,szorongok. Rettegek a megcsalástól. Már nem olyan hozzáérni...mindenféle kavarog a fejemben, és már nem tudom különválasztani a valóságot a képzelettől... Nem tudom...csak azt érzem hogy megcsalt vagy megcsal.... Bizonyítékom azonban nincsen. Megőrülök. Hogyan tovább?? Mit gondoltok erről? Nektek gyanús lenne?


Vagy itt igaz a mondás: hogy ha beszél róla akkor nincs takargatnivalója és nem kell félnem?

  1. 2015. december 15. 11:2526.

    Jesszus, ezt a  sztereotípiát. Basszus, mi van, ha valakinek a  rövid haj áll jól és azért rövidet vágat 20 évesen és 40 évesen is? Akkor mindjárt mások pasiját akarja lenyúlni? Nekem van egy 40-es rövidhajú kolléganőm. Laza, vagány nő valóban, férjjel két szép gyerekkel, és senki pasiját nem akarja lenyúlni. 

  2. 2015. december 15. 11:2525.

    Ne legyenek fobiaid. A feltekeny te vagy, nem en, ne feledd!!!


    Hagyhattal volna egy fel doboz kekszet a nonek, ha mar o a reszese a minden napjaitoknak.


    Szoval akkor meg sarosabb vagy. Nem is susmusra, csupan beszelgetesre vagy feltekeny.

    előzmény:
    cukorviraag (22)
    2015-12-15  11:11
  3. 2015. december 15. 11:2024.

    Jo munkahely az?, hogy munka helyett mindenki csak beszelget. Remelem, keveset fizet.


    Az a no ott a pszichologus?


    Ugyanazt meg kell beszelni minden nap?


    Mellesleg mi lenne, ha te egyaltalan nem tudnal semmit, mirol beszelgetnek? Mi lenne, ha ugy egyaltalan nem foglalkoznal ezzel a novel?


    Nem ertem,most akkor tamadod vagy veded a pasidat?


    Ha veded, akkor minek viaskodsz vele?


    Ha tamadod, miert nem hagyod a francba?

    előzmény:
    cukorviraag (20)
    2015-12-15  11:08
  4. 2015. december 15. 11:1223.

    Isteni volt a keksz. Koszonom kerdesed

    előzmény:
    Sissi52 (21)
    2015-12-15  11:08
  5. 2015. december 15. 11:1122.

    A te szokincsed csak a SUSMUS szo ismereteig terjed????


    Az irasod alapjan lassan ugy tunik hogy teged jobban foglalkoztat ez a SUSMUS mint engem 

    előzmény:
    Sissi52 (19)
    2015-12-15  11:05
  6. 2015. december 15. 11:0821.

    Meg tudod enni a doboz kekszedet nyugodtan, elvezettel? Az mar haladas.

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  7. 2015. december 15. 11:0820.

    Nem susmus hanem BESZÉLGETÉS.


    és párom elmondása szerint teljesen hétköznapi témákrol...hétköznapi temakrol. Pl.munka. kollegak.penz.hitelek.problemak.egyeb napi temak illetve hogy kivel mi tortent.


     


    Azert is lenne igazan bator (ha csinalna valamit is a hatam mogott) mert az O mostohaapja is ott dolgozik a cegnel es o is beszelget a novel ugyanigy. Nyilvan a parom mostohaapja mar csak elszolna magat...tekintve hogy nagyon csip engem

    előzmény:
    Sissi52 (17)
    2015-12-15  10:48
  8. 2015. december 15. 11:0519.

    Tul. keppen a no a nyertes. Nalatok o a minden napi beszedtema.


    Lehet, te mar regen nem leszel kepben, ok meg meg mindig a raktarban susmusolnak.

    előzmény:
    cukorviraag (15)
    2015-12-15  10:20
  9. 2015. december 15. 10:5518.

    Most meg vagy jutalmazva, mert nem balhezol. Kiraly!!!


    Egyebkent is ugy kellene, elni, hogy nem balhezik senki, nem kever vihart a biliben.


    Szal nyugodtan mehet a susmus a raktarban tovabb.


    Az meg hab a tortan, hogy minen bokorban remeket latsz.


    Tulajdonkeppen minek az embereknek parkapcsolat?


    Nekem csupan akkor kell pasi, ha vele jobb az eletem, mint egyedul. Kulonben minek???

    előzmény:
    cukorviraag (16)
    2015-12-15  10:22
  10. 2015. december 15. 10:4817.

    Nem tom tenyleg mi a francot kell kint a raktarban susmusolni.


    De a mindennapi balhezas sem megoldas semmire.


     

  11. 2015. december 15. 10:2216.

    Ma reggel elugrott egy ügyet intézni és hazafele vett reggelinek valot és hozott nekem egy csomaggal a kedvenc kekszemből.


    Ritkán kedveskedik igy.


    Tudom örülnöm kellene.mert figyelmes...de ugyanakkor fura ez a hirtelen kedvessége.


    Azt mondja azért ilyen velem.mert én sen balhézok.

  12. 2015. december 15. 10:2015.

    Szia 


    Oké.biztosan veszélyesek. De 8éve együtt dolgoznak...azota már csak kialakult volna valami köztük.


    Párom azt mondja hogy nem is tudna rá ÚGY nézni.mert olyan mintha a 2.anyja lenne neki a nő

  13. 2015. december 15. 06:3414.

    Épeszű faszi ezt azért nem sokáig tűri. Fenének sem hiányozna, hogy egy kapcsolatban az egyik fél folyamatosan cirkuszol...


    ...és gondolj bele, ha épp félredugni szeretne, akkor nem fog, ha balhézol???

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  14. 2015. december 15. 02:3313.

    Azt modod, te feltekeny tipus vagy. Akkor mondd azt holnaptol, hogy te nem vagy az. Ne erdekeljen,  es ha csopp eszed van, kerd mega parodat, hogy neked errol a norol soha tobbe egyetlen szot se ejtsen. Nem erdekel.


    Hogyan bizz magadban? kepzeld, tok egyszeru. Kepzeld azt, hogy teged sajat magadert is lehet szeretni. Ennyi. Legy kiegyensulyozott,es csupanaz igazan fontos, erdekes, jo dolgokkal torodj, na es,a humorrol se feledkezz meg.


    Ha viszont a zold szorny mar annyira elhatalmasodott rajtad, akkor kezeltesd magad komoly, jo szakemberrel, mielott a parod utilaput kot a talpara es eltunik a kodben.


    Vagy elkonyvelted, hogy te olyan szegeny szerencsetlen nyomorult alak vagy, hogy teged mindenki kihasznal? A parod meg egy utolso hazug, szemet csalo, gazember?

    előzmény:
    cukorviraag (6)
    2015-12-14  17:34
  15. 2015. december 15. 01:0812.

    Azt ne nagyon ajankd neki,mert othello a vegen megfojtotta az artatlan Desdemonat,nehogy gepisztollyal menjen legkozelebb latogatni..

    előzmény:
    nyugger (7)
    2015-12-14  17:46
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2015. december 14. 20:0711.

    Sokkal fontosabb, hogy magunkban higgyünk, mint bárki másban. Ennél már csak az a fontosabb, hogy sose csalódjunk önmagunkban. Így történjen bármi, sérthetetlenek leszünk.

    előzmény:
    cukorviraag (6)
    2015-12-14  17:34
  17. 2015. december 14. 19:3910.

    ""Igaziból féltékeny típus vagyok.


    Az előző kapcsolatomban megcsaltak, és nehéz meg fura elhinnem,hogy a mostani páromnak nincs hátsó szándéka ""



    És ez neked miért jó? Magyarázd meg, miért jó állandó feszültségben élned? A körmödet rágni és azon gondolkodni, hogy az a nő éppen most tépi le a pasidról a gatyát. Hát nem tudom, nekem megérne-e egy férfi ennyi ideget. Csak őt fogod elmarni magad mellől. Talán el kéne beszélgetni egy jó dokival. A saját érdekedben. 
    Minden munkahelyen van pár ilyen "fiúshajú-vagánynak" nevezett nő, akik élvezik a férfitársaságot, férfiak között érzik jól magukat, de csak azért mert a nők nem kedvelik őket. Ahhoz túlságosan harsányak, mondjuk ki, közönségesek. Egy normális férfi elbeszélget ilyen nővel, de nem biztos hogy le is fektetné.  Lenne rá fél havi fizetésem, hogy ez a fiúshajúvagány miközben a férfiakkal nevetgél, fél szemmel azt lesi, hogy a többi nő milyen képet vág hozzá.
    De most jut eszembe, a párod miért is számol be minden beszélgetésről vele kapcsolatban tudva azt, hogy te rühelled a nőt? Talán élvezi, hogy kínozhat?


     




    előzmény:
    cukorviraag (4)
    2015-12-14  16:54
  18. 2015. december 14. 19:359.

    Azt nem tudom hogy kellene elmulasztanod a féltékenységedet, de sürgősen tegyél róla, - akár szakember segítségével is - mert ki tudja meddig bírja még a párod. Az nem indok, hogy előzőleg Téged csaltak meg és azért vagy ilyen.

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  19. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. december 14. 19:308.

    A gonosz Mozdonj azt uzeni a szoke hercegednek, hogy surgosen csereljen le , mert az ilyen kapcsolat nem valik jobba....

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  20. 2015. december 14. 17:467.

    Ezt a történetet megírták már sokan. Most hirtelen egy opera jut az eszembe, pár napja ment a rádióban. Valami Verdi komponálta, Otellónak hívták a pasit.

  21. 2015. december 14. 17:346.

    Ezt hogy érted??:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (5)
    2015-12-14  17:22
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2015. december 14. 17:225.

    Bízz magadban!

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  23. 2015. december 14. 16:544.

    SZia. Köszönöm a válaszodat.


    Igaziból féltékeny típus vagyok.


    Az előző kapcsolatomban megcsaltak, és nehéz meg fura elhinnem,hogy a mostani páromnak nincs hátsó szándéka azzal,hogy egy nővel kettesben van.
    Eddig beszámolt mindenről, de mostmár azt mondja majd beszél a dolgairól, ha KAR...mert elge van a számonkérésekből.

    előzmény:
    Lédienn (3)
    2015-12-14  16:43
  24. 2015. december 14. 16:433.

    Ha ő elmondja és ráadásul mindenre kiterjedő részletességgel,hogy kivel,mikor,mit beszélget,akkor miért kételkedsz?


    Ha rossz úton járna,eszébe sem lenne ilyen részletesen beszámolni,ráadásul kérés nélkül(!) szinte minden percéről,sőt!


    A zöld szemű szörny a legklasszabb kapcsolatokat is előbb-utóbb tönkre teszi. Ha ezt akarod,akkor csak balhézz vele tovább,aztán megunja és lelép.


    Miért vagy féltékeny egy nálatok idősebb kolléganőre? Miért nem bízol önmagadban és főleg benne? Hol az önértékelésed?


    Soha ne feledd,mindig lesznek a mindenkori párodnak kolléganői,aki lehetnek nálad sokkal fiatalabbak,csinosabbak is. Az sem biztos,hogy mindig,mindenről be fognak neked számolni,de ez nem azt jelenti,hogy a párod rossz úton járna.


    Akkor mit fogsz csinálni?

    előzmény:
    cukorviraag (1)
    2015-12-14  16:17
  25. 2015. december 14. 16:272.

    Tudni kell még,hogy sokszor elhagyhatott volna már, mert amikor veszekszem akkor az valóban csúnya..de mindig maradt eddig.


    Viszont nem tudom elengedni magam. Mindig stresszelek emiatt a téma miatt. Ha nem a kollegina van a raktárban kicsit jobban érzem magam...de ha tudom hogy  a nő lesz..akkor teljesen kész vagyok idegileg egész héten. Sőt ilyenkor, a párom furcsa mód ritkábban is keres.  Már annyira mérges voltam tegnap,hogy azt mondtam felhívom a nőt és megkérdezem mi az igazság. Mire kivette a telefont  akezemből és azt mondta legyek már észnél, és egy másij családot (mert a nő házas) ne tegyek tönkre a beteges téveszméim miatt.


    Amugy semmi más furcsa dolog nincsen. Igaz kicsit ingerültebb velem (de ez lehet a vitáim miatt) de a telefonját, laptopját nem rejtegeti, illetve  a szex is jó köztünk.

Címlap

top