Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkahelyi terror?

Torolt_felhasznalo_818516
Torolt_felhasznalo_818516
Létrehozva: 2016. március 7. 16:55
Vajon én voltam érzékeny, vagy ők is vétettek? Nemrég léptem be egy klinika nővér-gárdájába. Az osztály, ahová kerültem, semmiben nem tűnt rosszabbnak, mint más kórházi osztályok. (A jobb intézményeket tekintve).A főnővér eleinte kedves volt, majd bekeményített. Mindenbe belekötött, hajamba, mosolyomba, hogy állok, hogy nézek. Elkezdte a lelki terrort is alkalmazni. (Félelemkeltés, stb.) Volt egy nővér, akinek a "keze alá" osztottak, hogy betanítson. Nagyon nagyhangú emberről van szó. Én alkalmazkodtam és igyekeztem mindent úgy csinálni, ahogy kérte. Egyik nap, már fél hét óta tartó segédápolói talpalásom után, délben történt egy affér. A nővérek ebédeltek -a kórházi menüből kaptak ők is. 3 adag félre volt téve a putlon. Én megkérdeztem, hogy megkaphatom-e az egyiket. Erre az én betanító nővérem kiabálni kezdett, kiosztott, hogy nekem nem jár, hogy hierarchia van és tanuljam meg a helyemet. Hozzáteszem, a többi ápolóhoz képest csak segéd volt ő is, ha a "rangot" nézem ,akkor alájuk rendelve és ők adtak volna, de ez a nővér ki akarta élni az édes hatalmi pozíciót -rajtam. Aztán még jópár piszkálást, magánéletben vájkálást kaptam. Végül, nem mentem be a következő beosztott műszakomra. Az ápolási igazgatóság nem akart elveszteni, hanem egy másik osztályra tettek. Sajnos, be kellett számolnom erről az esetről és elárultam a betanító nővér nevét -utólag megbántam. Most van egy haragosom a klinikán -aki úgy néz rám ,mint a gyilkosra. Mondjuk, ő volt velem szemét. Mi a véleményetek az egészről?


  1. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 09:1326.

    csak egyszerűen nem mentem be dolgozni


    A beteg ehhez mit szol ?

    idézet:
    Mozdonj (15)
    2016-03-07 23:14:05

    Valami alapveto cuccot nem tanitott meg az anyja/apja/iskolaja/az elet ennek a noszemelynek.

    A pénzt nem ingyen adjak.
    Persze otthon lehet eloskodni . Elenni/elinni/elbulizni/elpiroshajazni anyu/apu/teso elol...
    De ha alairsz szerzodest , munkat vallalsz, akkor az elso, amit tiszteletben kell tartani es ami a lenyeg a munkaviszonyban, az az , hogy azt a megfizetett munkat becsuletesen es ugy , ahogy kell, elvegezzed.
    Olyan nincs , hogy utalom a felettest es nem jovok be dolgozni, hanem otthon horkolok, mert en ki vagyok akadva.
    Fel kell mondani , es addig dolgozni meg normalisan, ameddig eloirja a szerzodes felmondas eseten.
    Mas ut nincs.
    Olyan csak otthon van, hogy penz is van, kaja is van es becsapom az ajtot az anyu orrara es fenekemet vakarva parnan hortyogva duzzogok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (15)
    2016-03-07  23:14
  2. 2016. március 8. 09:0625.

    Erről nincs egyforma véleményünk. Teljesen mindegy, hogy fizetős munka vagy sem. Az ember nem azért létezik, hogy a pénzért mindent eltűrjön. Majd a beszólogatós nővérke szépen megemeli a hátsóját és helyettesíti a kolleginát, akit elüldözött. 


    Ha majd a kórházi vezetők képesek a "tyúkólban" rendet tartani, akkor majd lehet az Eü helyzetén is változtatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (19)
    2016-03-08  08:02
  3. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 09:0224.

    Ugyanmar : egy korhaz kis falu.
    A agytalas probaidos   viselkedese nem volt korrekt .
    Ezt azonnal megtudta mindenki, attol, aki ezt kitapasztalta online.
    Nem kell meg tobb emberre sarat kenni ebben a szituacioban .
    Mit gondolsz azokrol a kollegakrol , akiknek varatlanul a kis dacos , kiakadt es otthon alvo izéke  beutemezett munkaja a vallara szakadt...?
    Nem kisasztalrol van szo : elo es szenvedo emberrel foglalkoznak ott, ugye?
    Akkor a panaszkodas omolhetett a vezetok fele...
    Nem ismeretlen mar az a kis agytalas...
    Ra fog O meg szarni masra is , betegre is , orvosra is es megis fogja kapni a havi bert es a zsebebe a csoro marineni ezreset , hogy hatha kicsereli az apoka vizes pelenkajat....


     

    előzmény:
    Sissi52 (17)
    2016-03-08  01:35
  4. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 08:5223.

    Sajnos köztudott,hogy kevés a szakdolgozó,hiány van belőlük! Ezért BÁRKIT felvesznek ápolónői suliba is,a legbunkóbbat,legbutábbat is.
    A leghülyébb is,aki épphogy átbukdácsol a vizsgákon,kap oklevelet,diplomát és mehet dolgozni. Sajnos senkit közülük nem fognak kirúgni,bármilyen lusta,vagy nagypofájú,rossz modorú,összeférhetetlen,rosszul dolgozik,mert  akkora a munkaerőhiány szakdolgozóból,hogy lassan egyáltalán nem lesz,aki ellátja a betegeket. Osztályokat zárnak be nővérhiány miatt is!


    Jo lenne tudni, mi motivalta a kis topiknyitot : miert valasztotta ezt a mesterseget?
    Nekem az az erzesem, ahogy mondod, -nem a hivataserzes/elhivatottsag mozgatja a rugoit=/nem ment be egyszeruen dolgozni/- : semmi kepesitessel nem vettek fel sehova.
    "Valamit csak kell csinalnom" lehett a jelige ?

    Jo lenne , ha erre valaszolna a topiknyito , ha valoban arra var feleletet, hogy O hibazott-e, vagy a betanito ?
    Miert valasztotta ezt a mesterseget ?

    előzmény:
    Lédienn (14)
    2016-03-07  22:39
  5. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 08:3922.

    nem kisasztal a beteg.... kis szemelveny, hogyan kellene a betegapolashoz hozzaallni : cafeblogban


    Gondolom, hogy ugyanez a kis ..?  kutyat-macskat apol/etet/itat szo nelkul. A beteg ember is elo valami

    előzmény:
    durmola (18)
    2016-03-08  07:31
  6. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 08:2121.

    A főnővér eleinte kedves volt, majd bekeményített. Mindenbe belekötött, hajamba, mosolyomba, hogy állok, hogy nézek.


    Szerintem itt lett kiasva a csatabard.
    Milyen a hajad?
    Hany percinged van?
    Tetovalas?
    Ruhad hossza? Ha lehajolsz?
    Hogyan allsz? Csipore tett kezzel , szetvetett labbal?
    Meselj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  7. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 08:0820.

    Milyen megalaztatast latsz itt?
    Megkapta, hogy aki nem dolgozik, az ne is egyen

    Az ilyen "terrormesek" szepitve vannak am, a masik felet nem hallottuk...tehat ha mar a szepitettben is zorog a haraszt --->
    Ha jol latom, azt irja , hogy a probaido  elejen minden jo volt , aztan lett valtozas a vele szembeni hangnemben.
    Rajott a betanito, hogy a kisasszonynak nem fulik a foga az agytalhoz/munkahoz.
    Sulihoz sem fulhetett a foga...ha igen, akkor most nem agytalazna..

    előzmény:
    durmola (18)
    2016-03-08  07:31
  8. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 8. 08:0219.

    Nem. A munkaido az munkaido.
    Varta volna meg munkaidon kivul, hogy fizetett munkara nem tartozo maganugyet rendezzen le.
    Ilyen felelotlen alakok miatt panaszkodnak itt sok szaz topikban, ilyen kis szarok is hoizzatesznek a rossz a betegellatashoz Mo-n.

    Amikor az anyukadra rauvolt az apukad es erre az anyukad elrohan otthonrol , otthagyva a feszekaljat: a pisis pelenkaban uvolto ehes gyereket , a vizen forro etelt, a teritesre varo mosott szart , akkor sem a megteendo munka szamit , ugye ?

    Betegnel ugyanez van , amikor a dolgozni nemigen akarodzo kisasszony ugy oldja meg a nemtetszeset, hogy egyszeruen nem megy be kiuriteni az agytalat es marad a szenvedo beteg a vizes lepedon...


    Szerintem a harom honapos probaido alatt be fog mutatkozni: remelem nem ismerosnek tesz valaki szivesseget azzal, hogy az ilyen munkahoz nem fulo fogu kis senkinek munkat biztositson.
    Ez a velemenyem.
    Nem szokasom a buksisimogatas es ez a fajta viselkedes pl gep/futoszalag mellett/uzletben/takaritonoknel/orvosnal/ugyvednel/ SEHOL, ahol munka fejeben BEERT kapsz , nem megengedett.

    előzmény:
    durmola (18)
    2016-03-08  07:31
  9. 2016. március 8. 07:3118.

    A beteg szerintem ebben az esetben teljesen másodrendű. Egy embernek nem kell elviselnie a megaláztatásokat, csak mert van egy munkahelye. Akkor kell lépnu, ha ideje van. Márpedig ennek a lépésnek igencsak ideje volt. Ha asztalos lenne, biztos nem kérdeznéd meg, hogy mi lesz a kisszekrényekkel ezután? :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (15)
    2016-03-07  23:14
  10. 2016. március 8. 01:3517.

    Az, hogy tojd le, sose torodj vele. Semmi koze hozzad, nem tud mar artani neked. Attol a valakitol, aki teged atvett, utolso szemet dolog volt vilagga kurtolni. Ezek a magasabb pozicioban levo alakok sem tudjak befogni a pofajukat, mar ne is haragudj, de micsoda egy szemetseg ez. Nekik munkakori kotelesseguk az ilyesmi titokban tartasa. Nem jobbak, mint marineniek a piacon, vagy a kispadon.


    Amikor az a primitive nyanya gyilkoskent nez rad, kapd fel buszken a fejedet, meg kacagj szivedbol egy jot rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  11. 2016. március 7. 23:5116.

    Nem kell,mert ha tovabbra is ilyen ovodasan viselkedik,ugyis kirugjak.....az uj osztalyon is lesz valaki aki nem csokol kezet minden reggel,es akkor megint csak nem megy be.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (3)
    2016-03-07  18:09
  12. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. március 7. 23:1415.

    csak egyszerűen nem mentem be dolgozni


    A beteg ehhez mit szol ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (13)
    2016-03-07  20:58
  13. 2016. március 7. 22:3914.

    Hmmm,azt hiszem,nagyon fiatal és tapasztalatlan is lehetsz. Feltehetően ez az első munkahelyed és nincs még semmilyen szakképzettséged sem!


    Az egészségügyben (és a katonaságnál) még mindig alá-fölérendeltségi,feudális(!) viszonyok uralkodnak!!


    (Sokan tagadják,kikérik maguknak,de ez attól még így van).


    Aki ezzel nem számol,ezt nem bírja ki már kezdőként sem,megsértődik és nem tudja kezelni az ilyen szituációkat,az lehetőleg NE menjen az egészségügybe dolgozni,beosztottnak,nővérnek semmiképp! Mert csak szenvedni fog és soha nem fog tudni jól dolgozni akkor sem,ha kiváló a szakmai tudása,felkészültsége.


    Sajnos köztudott,hogy kevés a szakdolgozó,hiány van belőlük! Ezért BÁRKIT felvesznek ápolónői suliba is,a legbunkóbbat,legbutábbat is.


    A leghülyébb is,aki épphogy átbukdácsol a vizsgákon,kap oklevelet,diplomát és mehet dolgozni. Sajnos senkit közülük nem fognak kirúgni,bármilyen lusta,vagy nagypofájú,rossz modorú,összeférhetetlen,rosszul dolgozik,mert  akkora a munkaerőhiány szakdolgozóból,hogy lassan egyáltalán nem lesz,aki ellátja a betegeket. Osztályokat zárnak be nővérhiány miatt is!


    Caline!


    Ne felejtsd el a következőket: Segédnővéreket mindenki dolgoztatja(ugráltatja),ők vannak a ranglista alján! Alattuk már csak a takarítók vannak. Azért a legtöbb helyen nem ilyen éles a helyzet,általában jól megférnek együtt a különböző "rangú" dolgozók.


    Ha határozott,udvarias,segítőkész,PONTOS,MEGBÍZHATÓ és jó értelemben véve szerény vagy,akkor előbb-utóbb elfogadnak és ha tényleg a szakma iránt érdeklődő vagy,akkor ezt észre fogják venni és még segíteni is fognak neked!


    Több év és sok munka és tanulás kell ahhoz,hogy szakképzettként a ranglistán is feljebb kerülj! Ha erre nem érzel magadban elég erőt,szakmai elhivatottságot,MÁR MOST HAGYD OTT és keress más szakmát!


    Ilyen nagyhangú,nagypofájú kolléganők mindig voltak,vannak és lesznek is  az eü-ben sajnos szép számmal,de meg kell tanulnod őket kezelni,máskülönben kinyiffansz!


    Szivatás mindig lesz,de megaláztatást soha nem szabad elviselned! 


    A vezető főnővér valószínűleg azért rakott más osztályra,mert biztosan tisztában van azzal,hogy az előző osztályon,ahol kezdtél és problémád volt,ott milyen rossz a hangulat és sok a nagypofájú,összeférhetetlen nővér. Szóval tisztában lehet,hogy mi folyik egy-egy osztályon,hogy dolgoznak,milyen a kollektíva. 


    Ajánlom,ezt az új helyet becsüld meg,légy pontos,próbálj meg alkalmazkodni te is! Ezzel is bizonyíthatod,hogy nem veled van,volt  gond!


    Ha ez nem fog menni,mindig vándorolhatsz máshová és az nem vet rád jó fényt! Vagy hagyd ott az egészet és keress más munkát!


    Nem mindenki alkalmas arra,hogy az egészségügyben dolgozzon! És nem baj,ha ez már az elején kiderül! Ettől még kiváló ember az illető,csak adott szakmára nem alkalmas.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (13)
    2016-03-07  20:58
  14. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2016. március 7. 20:5813.

    Nem akartam átugrani a főnővért. Hanem csak egyszerűen nem mentem be dolgozni. Ki voltam akadva és aludtam. Aztán az áp.ig helyettes hívott fel -én meg azt mondtam neki, hogy szeretnék felmondani. Aztán kitalálták nekem, hogy felmondás helyett próbáljak meg egy másik osztályt. 


    Sajnálom ,ha ezzel megbántottam az osztályos főnővért -de nem kértem tőle azóta sem bocsánatot. Ugyanis csak rossz szava volt hozzám, megfélemlített és piszkált. Az ebédes affér után is csak gúnyosan odaszólogatott nekem -tőle semmi jót nem várhattam. Ezért történt meg az "árulkodás", amit én egyáltalán nem terveltem ki előre. (...)

    előzmény:
    dunakanyar (11)
    2016-03-07  20:21
  15. 2016. március 7. 20:3812.

    Egy munkahelyen, ahol nem becsülik egymást az emberek, hogy is lehet minőségi munkát végezni?!


    Minden közösségi platformon, akár egy párszemélyes műszakon is olyan a légkör, amilyen az adottat vezénylő főnök.


    Bizony, azon igazság örök érvényű, hogy fejtől indul ki minden, a jó, és a rossz is!


    Ilyenkor nem az adott személyt kell elsősorban lecserélni, hanem azt, aki hagyta, hogy ilyen hangulattal, viselkedéssel mérgezze a munkavégzés óráit.


    Aztán, ha más elvárásnál sem tud disztingválni, lehet útilaput kötni neki.


    A felelősség mindig a vezetőé, bármely szinten is!


    Nem elkerülendő szempont, hogy neki is van vezetője, aki valamit elvár, tehát fel kell göngyölíteni a rendszert egészen az okig, hogy az okozat meg szűnhessen!


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  16. 2016. március 7. 20:2111.

    Tudod , olyan szempontból szerencsés vagy, hogy kórházon belül "átlavírozhatsz" egyik osztályról a másikra, ha nem klappol valami. Más munkahelyeken ez lehetetlen, muszáj napi 8 órában eltűrni egyik-másik kollégát. 


    Volt kórházi dolgozóként írom, annak idején én is tanúja voltam kollegák közötti konfliktusoknak. Ezért én azt mondom, hogy először osztályon belül kellett volna megpróbálni megoldani a dolgot. Pl. beszélni a főnövérrel, de ha ő is olyan , mint az elején írod, akkor az osztályvezető főorvossal. Betanulási idő után kérni lehetett volna, hogy ne egy műszakba osszanak be az említett kollégával.


    De ha már igy történt, ahogy történt, nem értem miért bánt , hogy a kórházban, ahol 100 akárhány ember dolgozik, van egy ellenséged, egy tök másik osztályon, gondolom nem túl sűrűn fogtok összefutni amúgy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  17. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 7. 19:5210.

    En nem tartom a munkavallalas reszenek  hangos igazsagkeresest, szembeszallast meg hoskodest. Tenyleg abszolut nem erdekel senki velemenye, hiszen, mint mondtam, nem szeretnem a napom nagy reszet megnyomorito legkorben tolteni. Ezert tehat hagyom a gyilkoslegkorut , ostoba hangoskodokat a fenebe, messze nem erdekel hogy barki ezt megfutamodasnak titulalja es keresek olyat, ahol jol erzem magam. Igy ugyanis nem lehet dolgozni normalisan.

    előzmény:
    Nikita 666 (9)
    2016-03-07  19:42
  18. 2016. március 7. 19:429.

    Dehogynem. Miért ne lehetne józan és tudatos döntés a maradás?


    De amíg a gyenge, önmagukban bizonytalan emberek meghátrálnak mert elhitetik velük hogy a hangosabb különb mint ők, addig az erősek a pozíciószerzésre törekednek.


    Nebáncsvirággal nem lehet együtt dolgozni. Az ilyeneknél mindig azt kell lesni, hogy mikor lép le félelmében.


    Mit is takar az, hogy primitív kiröhögők? Netalántán akik a primitíveket röhögik ki?


    Ejnye Paradicsom, ne írj már olyasmit, amibe én képes vagyok belekötni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (8)
    2016-03-07  19:13
  19. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 7. 19:138.

    Nem az. Jozan es tudatos dontes.


    1. Eletem nagy reszet nem ohajtom ilyen legkorben tolteni.


    2. Primitiv kirohogok velemenye vegkepp nem erdekel.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (5)
    2016-03-07  18:48
  20. 2016. március 7. 19:117.

    Ismerős szitu..én anno, amikor neurológián dolgoztam, kifogtam egy ilyen hildegárd nővért...tipikus: nagy darab, nagy szájú, kikenve, de dolgozni azt semmit..eleinte ugráltatott ezerrel..mikor még nem tudtam a szívőt használni, s a beteg hörgött, mert a kanülje már be volt száradva, meg tele volt, s kértem, hogy jöjjön, csináljon valamit...nem írom le, mi lett a beteg sorsa...aztán mivel nem akartam árulkodni, így magam akartam lerendezni ezt a "kapcsolatot"..jól jött, hogy kicsi vagyok és egy nagydarab betegnél kértem, hogy segítsen oldalra fordítani, amikor tisztába rakom...na, ez a nővér ütött a beteg fenekére, hogy be mert kakilni...kértem, hogy ezt hagyja abba, mert nem bánhat így egy kiszolgáltatott emberrel...elkezdett velem veszekedni, hogy mit képzelek, stb...akkor pont jókor jött, hogy felkértek egy hónapot helyettesíteni a belgyógyra, mert már ki voltam idegileg...a belgyógyon még szerették volna, hogy maradjak, de a neurológiás főnővér nem engedte...beszéltem vele, s csak annyit kértem, hogy ne azzal a nővérrel osszon be, mert egyébként kilépek...bocsi, hosszúra sikerült...szerintem nem tettél te rosszat...igaz, lehet vele kellett volna beszélj, bár az ilyenekkel esélytelen...már másik osztályon vagy, ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak a hátad mögött...te elvégzed a munkádat rendesen, ez legyen a lényeg...senkinek nincsen joga megaláznia téged...kívánom, hogy találd meg a helyedet ezen az osztályon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  21. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2016. március 7. 18:516.

    Milyen felnőttként lerendezni? 


    Ki akartam lépni, próbaidőn belül -de az áp.igazgatás nem hagyott, hanem áthelyezett. Akkor vajon kinek van igaza? Szerintem, nekem is van igazam, még ha nem is kellett volna "lógni".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2016-03-07  17:59
  22. 2016. március 7. 18:485.

    Megfutamodás. Ez csak a gyengeség jele, jót röhögnének a háta mögött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (3)
    2016-03-07  18:09
  23. 2016. március 7. 18:474.

    Ne hagyd magad. Na és ha van egy-két haragosod, akkor mi van? Egyébként elképzelhető, hogy az igazgatóság tud arról hogy mi folyik nálatok, de valami miatt nem teszik ki.


    Azt talán megemlítheted nekik hogy a munkahelyi terror jelenleg bűncselekmény, de még nem büntetik. Egy nagyhangúval is megüzenheted nekik, hogy feljelentést teszel ellenük.


    Tojd le magasról, és igyekezz betanulni, hogy ne szorulj rájuk. Ennyi. Inkább haragosod legyen veled szemben, semmint mosolygós gyilkos a hátad mögött. Egy valamit viszont ne tégy. Ne szidd senkinek, ne adj támadási felületet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. március 7. 18:093.

    Nekem errol az a velemenyem, hogy fel kell allni, hazaballagni, majd masnap reggel besetalni  egy 'Jo reggelt kivanok, a felmondasomat intezni jottem' kisereteben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. március 7. 17:592.

    Vagy megszoksz vagy meg szöksz.


     


    Azonkívül jó lenne ha felnőttként lerendeznéd magad körül a problémás kollegákat.


    Amúgy meg nem is tudtam hogy ennyi idő van szarakodásra a kórházakban!!!!!!!!!!!!!!!!


    Baromfiudvar!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2016-03-07  16:55

Címlap

top